zpátky

Změna úrokových sazeb

Vážení Klienti,

Změna úrokových sazeb S platností  od středy 15. září mBank v České republice mění úrokové sazby na spořicích účtech.
Úroková sazba na spořicím účtu eMAX úrokovou sazbu 0,65% nově nahradí 0,40% p.a.
Sazby na účtech eMAX Plus se mění následovně:

- Úrok při vkladech od 0 - 100 000 Kč 2,00% p.a. v rámci akce, o níž můžete číst v textu níže.

- Úrok pro klienty, kteří nevyužijí akční nabídku bude úročen jednotnou sazbou 0,50% p.a.
Nikoliv pásmově jako tomu bylo doposud - kreditní denní zůstatek 0 - 599 999,99 Kč sazba 0,75% a částka 600 000 Kč a více sazba 1,30%.

Úroková sazba na účtech mBUSINESS eMAX se snižuje z 1,30% na 1,00% p.a.

Akce se zvýhodněnou úrokovou sazbou je určena klientům mBank – fyzickým osobám, kteří jsou majiteli účtu eMAX Plus u mBank a budou splňovat všechny následující podmínky:
V Ověřovacím období, tj. od prvního do posledního dne předešlého měsíce provedou bezhotovostní transakce platební kartou mBank vydanou k jeho účtům mKONTO nebo eMAX, případně kreditní kartou mBank v celkovém objemu 4.000 Kč a více. Splnění podmínek se vyhodnocuje každý měsíc zvlášť.

Zde je příklad: Karetní transakce ve výši 4 000 Kč byly provedeny v srpnu (Ověřovací období), na úrokovou sazbu 2 % p.a. na jednom z účtů eMAX Plus máte nárok v období od 15. 9. do 14. 10.

Dále je nutné aktivovat volbu akčního úročení v Internetovém bankovnictví (na adrese www.mbank.cz) nebo přes mLinku (na telefonním čísle 844 777 000).
Klient může vybrat jen jeden účet eMAX Plus, na němž bude aktivováno zvýšené úročení.
Celá akce bude probíhat v období od 15.9.2010 do odvolání.
Podrobnější informace k celé akci budou zveřejněny na internetových stránkách mBank dne 15.9.

Aktualizace - informace k akci eMAX Plus jsou ke shlédnutí zde.

 
Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (193)

Vložit komentář

Mi to spíše přijde jako honba za ziskem ze strany banky než lepší služba pro klienty. Zdá se snad jen mě, že banka "nutím" (dnes by se řeklo motivuje) klienty platit kartami, čímž inkasuje poplatky za transakce od obchodníků a snižuje tak náklady spojené s výběry hotovosti z bankomatů? Výhodou toho pro klienta pak jsou složité podmínky úročení a zvýšené ceny u obchodníka (jelikož se mu navýšily náklady spojené s podnikáním)? Poplatky za výběr vztažené k platbám kartou jsem ještě jako motivační bral - ale podmiňovat tím úrok na kontu to už je trochu moc. Kdo tedy nakonec získal a kdo ztratil? Jelikož tohle mi model výhra-výhra vůbec nepřipomíná...

je teda fakt, ze diky mBank jsem se naucila vic o penezich premyslet...takze po te, co zavedly tyto podminky, jsem proste z jednoho sporiciho uctu prevedla vsechny penize tam, kde z nich aspon neco budu mit bez neustalych zmen podivne podivnych podminek

Pozor na další zradu - nepočítá se cashback vybíraný na kartu!! Do nároku na bezplatné výběry se ale cashback počítá, abychom to neměli tak jednoduché. Nevíte o nějakém jiném, slušném a nesmysly nepodmíněném spořícím účtu?

Není to mnoho,Ingkonto od INgBank nabízí 1.75% p.a. Zcela bez jakychkoli podmínek,tedy pro všechny. Ale lepší,než nic.

chyba v předchozím příspěvku, omlouvám se, mělo být: ...než jej zruší, protože ho 2% přispěvatelů zneužívá.

@tomáš Mě nezajímá co chce banka a jak si představuje přijatelného klienta. Já jsem klient a jdu tam, kde si uvědomují co chci - např. úrok, který se nedá označit za směšný. Toto fórum navštěvuji jako už klient jiné banky sledující posledních zbytek toho dobrého, co měla začínající mBank - než jej zruší, protože ho 2% přispěvatelů zruší.

Ad (185)
Tak tohle je fakt hustý:

"Ano, pochopil jste správně, akci pro klienty nastavila mBank, tak jak i podmínky k dané akci. Vy můžete podmínky splnit, tím máte nárok na výhodnější úročení, ale taky podmínky nemusíte splnit a výhodnější úročení si zaktivovat nemusíte. "

Po delší době jsem se sem zase dostal a můžu Vám říct jak jsem rád, že jsem šel k FIO.
Teď už se těm novým "výhodám" můžu jen smát....

Nedá mi to, abych sem nezkopíroval odpověď mBank na některé otázky ohledně celé akce. Nedůležité části jsou vynechány a osobní údaje vyhvězdičkovány:


Dobrý den,

Ano, pochopil jste správně, akci pro klienty nastavila mBank, tak jak i podmínky k dané akci. Vy můžete podmínky splnit, tím máte nárok na výhodnější úročení, ale taky podmínky nemusíte splnit a výhodnější úročení si zaktivovat nemusíte.

V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností prosíme o kontakt.

Daniel Tomiczek
mLinka
mBank
sídlo: Jugoslávská 1, Praha 2
korespondenční adresa: Nile House, Karolinská 654/2, Praha
mLinka: 844 777 000
e-mail: kontakt@mBank.cz
www.mBank.cz

...

-----Original Message-----
From: Luděk Belán
Sent: Thursday, September 23, 2010 9:08 PM
To: mBank.cz - Kontakt
Subject: Re: [mBank] - žádost číslo: ***

Dobrý den,
mám dotaz v souvislosti s Vaším níže uvedeným emailem:
Nevím, jestli jsem správně pochopil pravidla akce eMax Plus "Váš vyšší zisk". Vychází mi z nich totiž, že je nutné o vyšší úrok i při splnění podmínek extra žádat, přičemž o této možnosti se dozvím pouze tehdy, pokud se přihlásím do internetového bankovnictví (emailem ani jinou cestou mně od Vás nic nepřišlo). Tedy pokud je třeba někdo nemocen či dočasně mimo spojení, je od Vás penalizován - mám pochyby, zda tento princip je vůbec právně v pořádku, zda by nemělo být zvýhodněné úročení aplikováno za celou dobu, kdy byly splněny ostatní podmínky, a to i zpětně.
Další nepochopitelnou podmínkou je limit 100 000 Kč, po jehož překročení bych přišel o zvýhodněné úročení zcela. Pominu-li už to, že obvyklé je spíše vyšší úročení u vyšších částek a ne naopak, jak je tomu u Vaší akce, očekával bych alespoň, že při překročení limitu bude nadále výhodněji úročena limitní částka 100 000 Kč a zbytek nad limit bude úročen nezvýhodněnou sazbou. Opět, pokud by mi někdo na tento účet nečekaně poslal částku, kterou bych se dostal nad limit, mám smůlu - ani to se mi nezdá v pořádku.
Vaše služby byly až donedávna celkem jednoduché na používání. Od zavedení nového sazebníku, musím mít stále na paměti, kolik jsem utratil v daném měsíci na kartu (resp. aby to bylo ještě složitější, kdy dojde k zaúčtování platby, zatímco u výběru z bankomatu rozhoduje datum výběru). Nechápu, proč bezplatný výběr z bankomatu je odměnou jen za platbu kartou a ne třeba také za určitou výši zůstatku na účtu (účtech), tedy jako jakási forma úroku z vkladu.
Uvedené skutečnosti mě stále více odrazují od zachování účtů ve Vaší bance.

S pozdravem

Mgr. Luděk Belán
***
***

P.S. Stačí mi odpověď emailem.


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od:
> Předmět: [mBank] - žádost číslo: ***
> Datum: 21.9.2010 22:12:30
> ----------------------------------------
> Dobrý den,
>
> Rádi bychom Vás informovali, že Váš žádost číslo ***, je aktivní.
> Úrok na vybraném účtu eMax Plus bude upraven během 24 hodin.
>
> S pozdravem,
> Tým mBank
>
>
>
> Tato zpráva byla vygenerována automaticky, neodpovídejte na ni prosím.
> V případě jakýchkoliv pochybností nebo otázek, kontaktujte prosím
> operátora mLinky na telefonním čísle 844 777 000.
>
>

Jen by me zajimalo kde na mbank.cz se da tato zvyhodnena nabidka aktivovat!

To už si vážně děláte z lidí srandu. Ono je najednou možné zvýšit úrok na emaxu+ na čtyřnásobek, ale pouze těm, kteří nemají co na práci a tak sedí nad Vašimi naprosto nesmyslně komplikovanými podmínkami, celé dny je čtou a snaží se pochopit, co tím asi básník chtěl říci... Ještě by jste do výše úrokových sazeb měli zaklít fáze měsíce, ve kterých uživatel platil kartou a úroky příčítat jen v době, kdy je ideální proud tachyonů! To jste opravdu všichni padlí na hlavu? A ještě se musí uživatel o vyšší úrok přihlásit, to je fakt už jen blbej vtip. Čekal jsem až do dnešního dne jestli se mBank vzpamatuje. Místo toho se zřejmě pomátla... Mějte se tu blaze, já si zítra založím účet v nějaké bance, protože mít peníze uloženy v cirkusu mi přijde uhozený...

m-bank je banda lharu a podvodniku !!!

když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají....!!!
m bank jsou lháři a podvodníci !!!

Mbanka se stává bankou, které přestávám rozumět a začínám se obávat její bankovní politiky ke klientům. (už bych zde si nezaložil účet)

Nechápu, proč když mám eMax Plus, tak ho musím opět aktivovat, aby jste mi připsali úroky. Děláte vše zbytečně složitě.

opravdu jednoduché :-) já truhlík jsme se snažil aktivovat službu na internetu podle návodu mBanky,nenašel jsme však kde, tak jsem 15 minut pročítal podmínky od mBanky se stejným výsledkem , až nakonec tady na fóru zjistil, že až budu mít nárok - ta snad mi to někde samo naskočí a já si musím všimnout a aktivovat :-)

Trošku se mi zdá, že se mBanka se otočila k vedení čelem ,ale k nám klientům už stojí zády. Jinak je to celé motivující asi jako líbat vlastní sestru :-)

Kartou mám zaplaceno 4000,- a na první stránce Internetového bankovnictví žádnou zprávu o možnosti aktivovat tuto nabídku nemám!

Příšerné!

K tomu není co víc dodat, jsem tady do té banky šel s tím že nezaplatím za nic ani korunu a jak to těd vidím kolik zaplatím za ty výběry z bankomatu a navíc ještě struhnete spořící účet, to už je moc, budete mít o dalšího klienta méně..

S tou rychlou aktivaci to nebude zas tak rychle. Zazadal jsem si o aktivovatni hned prvni den, co to slo. Psali, ze vyssi uroceni bude hned od nasledujiciho dne.
Nicmene 22.9. mi prisel nasledujici e-mail:
"Dobrý den,

Rádi bychom Vás informovali, že Váš žádost číslo GPAxxxxx, je aktivní.
Úrok na vybraném účtu eMax Plus bude upraven během 24 hodin.

S pozdravem,
Tým mBank

"
Coz je vice nez tyden :)
PS: Obrat za predesly mesic na karte mam vice nez 4000 tisice, takz na vyssi uroceni narok mam jiz nyni.

Mám dotaz.
Už 6 dní mám splněný limit objemu plateb kartami. Od 1.9.2010 k dnešnímu dni 29.9.2010 mám už zaplaceno a zaúčtováno 4296,- Kč.
Jak to, že nikde v IB nevidím nabídku ke zaktivování akční sazby na zvoleném eMAXU Plus? Nebo mi tato nabídka skočí nejdříve (nebo "až" - jak se to vezme) 14., nebo 15.10.2010?
Prosím o fundovanou odpověď někoho z mCirkusu. :-)
Děkuji, a přeji hezký podzimní den. Marek

To je chvíle pro Kellnera.

Je to pro klienty mBank stále horší a horší. Vše se příliš komplikuje a klient aby si vedl celou agendu na všelijaké poplatky a úročení. Navíc mi není jasné, proč zaúčtování transakce trvá někdy 2 pracovní dny a někdy 5 pracovních dnů. Jak si má potom člověk hlídat měsíční placení kartou. Při aktivaci akce na zvýšené úročení mi to napsalo že to platí od následujícího dne po aktivaci. Takže se zvýhodňují ti, kteří náhodou čtou novinky a rychle reagují a naopak ti co něco dělají a jen občas kouknou na stránky mBank jsou znevýhodněni. Do mailu jsem žádnou zprávu o této akci nedostal! Asi to pro banku není výhodné o tom informovat. Hlavně, že dostávám stále nabídky na půjčky a jiné pro mě nedůležité věci. A takových divných "zvlášností" je už na mě moc. Myslím, že už brzy dám mBank sbohem. Až do nedávna jsem banku všem doporučoval, nyní se za to stydím. Já zřejmě přejdu k FIO a pokud nás bude víc, kdo mBank opustí, tak pak si konečně snad uvědomí, že to vedou pěkně z kopce.

Ahojte lidičky, loučím se. Toto už nehodlám déle snášet, byl jsem zde 2 roky, kdysi super 3 % úrok na emax a opravdu žádné poplatky. Pak jsem si musel založit emax plus ale stejně jsem o úkoky příšel, nyní platím i za výběry z bankomatu, budou se platit odchozí platby....ale co bude za měsíc ?? a ta akce pod 100 tis kč je holý nesmysl, každá bynka snad potřebuje vklady a tak úrok stoupá s vloženou částkou. Toto je pouze snaha udržet si alespoň nějaké (hloupé?) klienty. Osobně nemíním čekat na to až banka oznání, že už nemá žádnou hotovost, protože všichni kdo tam měli vklad prostě utekli...Mějte se tady fajn.... tohle už není moje válka.

již před více jak rokem, kdy MBanka začala blbnou s úroky na Emaxu směrem dolů, jsem "větší peníze" převedl jinam a MBanku využívám jen jako běžný účet zdarma. Jak vidím, udělal jsem dobře. I po roce, kdy MBanka udělala směšných 100.000,- za 2% zase pošlu "větší peníze" jinam. Jenom nechápu z čeho MBanka žije a jak dlouho unese náklady za běžné účty. Není lepší provést něco v souladu s názorem "šáteček a sbohem"

:-))))) to přesně sedí http://www.nbank.cz/ :-))))

Nehorázné...tak mám u Mbank účet s větším obnosem peněz a místo aby byli rádi že tam je tak ještě budou lidi nutit platit za to aby dostali vyšší úrok!!!!!!!!!No je na čase asi tuto banku vyškrknout a jít jinde a ať si to nízké procento, které tady člověk má nechají!!!!!

Tak to je fantastické! Hned si jdu k vám uložit všechny peníze! Takový vynikající úrok! :-)))

takze emax 0.4, emax+ 0.5 no vzpominam na doby kdy mbank nebyla a sporka mla na bezaku 0.01%. je pravda ze take pamatuju doby mbank 3.5% ,ale co bolo to bolo. Nicmene jednu vec mi hlava nebere. Za prve aktivovat kazdy mesic znova ? sledovat kazdy mesic jestli nahodou utratim 4k, nebo jen 3.5k ? takze vy chcete udelat z mbanky, takovou klikaci hru... ahaaaa. Co ale opravdu nechapu je toto. Mam na emaxu pres 100k, takze 0.5%. abych dosahl na 2%, musim cokoliv nad 99.999 odlifrovat pryc, kam ? na emax ? zrizovat na to druhy emax+, co z toho banka ma ? wtf ? ja myslel ze chcete penize fixovat na emaxech +. Tohle uz je opravdu prime sdeleni lidem, vemte si svy prachy a tahnete.

Od mBanky už využívám jen platebku jako elektronickou peněženku - je to fajn, je to zadarmo, jinak ale k téhle instituci už nemám ani důvěru. Nejde o snižování úroků, banka se mi prostě s průběhem času jeví jako nejistá a nehodnověrná, jíž se obávám svěřit úspory.

Pro zajímavost: ING konto snižuje s platností od 27.9.2010 úrokovou sazbu na 1,75%

To MBank: Aby to nevypadalo, že jen kritizuji. Stačí se podívat na vývoj a výši úrokové sazby CNB a lze pochopit vývoj a výši úrokových sazeb mBank. Za normálních okolností nic proti tomu. Na druhou stranu, jste pomalu virtuální bankou (z toho by měla vyplývat úspora nákladů - nájmů z firemních prostor, řady zaměstnanců po celé republice, energie atd.), tak jaktože je na trhu spousta jiných loupežnických bank (a ne virtuálních), které dosahují běžně zhodnocení od 1-2,5%, zatímco Vy se horko těžko dostanete na 0,0xxx. Není chyba spíše někde jinde než v sazbě CNB? Nenechat pak ani 1 výběr v měsíci zdarma a schvalovat to na kdeco, ještě k tomu chabě domyšlené a nepřipravené, to už je ze strany některých Vašich představitelů dokonce IMBECILITA A IDIOCIE.

To Rooti:

Byl jsem taky jeden z těch, co se ptal Thomase von mBank :o), zda má peníze na účtech mBank. Samozřejmě z logických důvodů neodpověděl. Je mi jasné, že mají úplně jiné podmínky, nicméně úrok 20% či jiné nadstandartní podmínky určitě nemají. Dotaz byl také směřován hlavně na otázku důvěry, zda se nebojí, že o ty peníze nakonec nepřijde. Zpřísněné podmínky pro poskytování úvěrů, malá solventnost lidí a neochota brát si úvěry v době krize jsou jedním problémem a když se k tomu přidá odliv peněz z běžných a spořících účtů klientů (nemyslím tím těch pár stovek, či tisícovek, co si každý z nás ještě nechává na mkontu, zatímco skutečné PENÍZE máme už asi všichni jinde), tak z těch pár peněz co jim zbydou, z toho se velký byznys moc dělat nedá. Thomasovi by se mohlo stát, že sice bude využívat lepších zaměstnaneckých podmínek, ale jednoho krásného dne najde svou mPobočku zavřenou s jistým úředním papírem na dveří a účet nulový či zablokovaný z důvodu krachu banky. A jak to tak vypadá, tak to nebude až tak dlouho trvat. Podnikatelský záměr je v troskách zcela určitě a na podmínky, co mají v současnosti nenalákají ani retardovaného. Slušné je pouze mkonto, ale spíše pro platby či výběr z bankomatu. A tomu budou odpovídat částky, které na nich budou lidi nechávat. Dávám mBolševikovi maximálně rok!

Přesně tak, jen další důkaz toho, co je v Čechách možné. Tady každá firma či banka myslí na to jen, jak oškubat a na všem a co si k lidem a spotřebitelům dovolují je do nebe volající. Stačí zmínit bankovní poplatky, díky kterým jsme v zahraničí k smíchu, co si necháme líbit. A rovněž bych se připojit k dotazu, jaktože polská nebo slovenská mBank se ke svým klientům chová jinak, v podmínkách i úrocích a jsou někde jinde, zatímco česká mBank...darmo povídat..

Proč se dějou změny jen v české pobočce? Proč tomu tak není na Slovensku či Polsku? To by mě zajímalo. Tam dokáže banka vydělat sama a nepotřebuje sdírat klienty, ale tady tomu tak není? Odpověď bych uvítal, ale asi se jí nedočkam, ostatně jako při zavádění poplatků.

Uff pročetl jsem vše až do konce a jako další nespokojený klient běžného a podnikatelského účtu u mBank musím poznamenat, že se zpoplatněním nejsem spokojen.

při čtení příspěvků jako proč akcionáři nevyhodí toho kdo s tímto přišel - ale proste akcionáři chtějí zisk pro sebe a z čeho jiného než z toho co nastalo. Tedy není se čemu divit.

za druhé co jsem tu ještě četl zda by si jistý zaměstnanec mBanky nechával peníze na spořícím účtu - kdo kdy pracoval v nějaké bance ví, že zaměstnanci mají naprosto jiné podmínky než normální zákazníci. Tedy on si je tam samosebou nechá má totiž mnohem výhodnější úrok. Toto je ve většině bank standardem.

Dříve jsem měl peníze u CSAS a to celých 15 let. mBanka byla výhodná i když nemá pobočky. Bohužel svůj názor jsem změnil. Nyní ji již nedoporučuji. Spořící účet mám v ING. A pokud najdu banku, která mi nabídne více nebudu moc uvažovat o zůstání v mBank. Beztak co mi tam přijde druhý den zase odejde jinam :)

Poslat zprávu

@ Kočka - v případě, že v minulém měsíci kartami byla utracena částka 4000 Kč a více, pak na první stránce Internetového bankovnictví byla zpráva o možnosti aktivovat tuto nabídku.
U těch útrat je důležité datum zaúčtování provedených plateb - tzn. zaúčtovány v měsíci, v němž byly provedeny.

...Dále je nutné aktivovat volbu akčního úročení v Internetovém bankovnictví (na adrese www.mbank.cz) ...

A kde to jako najdu?
Proč 2% nedostane každý, kdo splní podmínky a ještě si to musí někde aktivovat??? Nevim proč a nevim kde.

Dále je nutné aktivovat volbu akčního úročení v Internetovém bankovnictví (na adrese www.mbank.cz)...

A kde to jako najdu?
A proč 2% úroků nedají každému, kdo splní podmínky a musí si to aktivovat? Nevim proč a nevim kde.

Z počátku života banky se klienti měli dobře. V průběhu času se přímá konkurence snažila vyrovnat a docela se jí to podařilo. V současnoti se banka zcela učitě potýká s problémy, proto se snaží šetřit na mnoha službách. Ne aby na nich vydělala, ale aby se používali co nejmíň, takže to nebude nic stát. Nakonec to dopadne jako s Chrenkovou zdravotní pojišťovnou, jméno je již zapomenuto - tomu věřte. Takže rychle pryč, než nám zmrazí účty. Konkurence je možná dražší, ale nemění podmínky každý měsíc, klient dlouhodobě ví, na čem je a na čem bude.Sbohem a šáteček

Re: kandid

Nabízí se Fio, případně Poštovní spořitelna - osobní účet zadarmo. (V případě Poštovky pozor: normální běžný účet je zpoplatněný; účet zadarmo spořitelna příliš nepropaguje [dokonce se uvažovalo o tom, že ho přestane nabízet úplně], krčí se na konci sazebníku a lze ho založit pouze na pobočce - ne na poště.)

Tak to je po delší době první negativní zpráva, která mne vůbec nezneklidnila. :) 2 % mám u Axy jistá tak jako tak. 2 odchozí platby měsíčně na jiný účet jsou zdarma, každá další jen za 19 Kč, což oproti již druhé odchozí platbě z eM+ za 150 Kč je skutečně bezkonkurenční. Také hlavní důvod, proč platební karta od Axy dostala v peněžence čestné místo a je exkluzivně používaná k placení u obchodníků, karta k mKontu se přesunula na místo záložní karty, která se nevyužívá. Nakonec - stejně by ani nebylo z čeho brát, když se na mKontu povalují jen nevýznamné dobráky. :-)
A k tomu vývoji úroků na eMaxu. Nejde si nevzpomenout, proč a s jakými výmluvami byla zrušena úroková sazba na mKontu. Ta byla tehdy 0,1 %. Takže, přátelé, 0,4 % už není tak moc daleko, což? A rozdíl 0,1 % mezi oběma eMaxy je také kuriozita, obzvláště při omezujících podmínkách u eM+.

Jak to bylo kdysi jednoduché a výhodné,tak je to dnes složité a devastující.Je nejvyšší čas přepráhnout!!!

Mbank v mých očích ztratila téměř všechny přednosti, pro kterou jsem ji zvolil. Hlavní peníze už mám jinde. Škoda, myslel jsem, že je tu konečně konkurence, ale už to tak není. Mbank spadla do průměru ostatních bank.

KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ, PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ. Známe pořekadlo se opět projevilo ve svém správném významu!

Nechápu, proč musíte jako banka všechno takto začínat komplikovat. Jen tak dále, krachu ku předu!

Ať už je záměr dobrý nebo horší, je špatně vysvětlen. Zase.
Myslím, že neschopnost prodat myšlenku banku poškozuje nejvíc.

Proč ta aktivace? Musí se něco odsouhlasit, nebo co? Klientům přece musí být divné proč to prostě s velkou slávou nespustíte pro všechny, co mají správný obrat na kartě třeba se slovy "Vážíme si toho, že používáte naši kartu a děkujeme vám tím, že zvyšujeme úrok. Jen tak dál!" Podobnou zprávu můžete posílat každý měsíc, abyste udrželi správný směr, stejně jako posíláte tu podivnou hlášku o možnosti vybírat z bankomatů.

Proč klient s dostatečným karetním obratem, který si tu věc neaktivuje, protože si třeba nevšimne nedostane nic, resp. o procento a půl míň. A co bude s vklady nad 100 tisíc? Ty nechcete?

Motanice a nejasnosti. Po všech těch změnách a zmatcích jsme trochu rozmrzelí a ostražití.

Co jsem měl rád na mBance:
- jednoduchý ceník na A4 - žádné výkruty a zákruty a podmínky a kdosi cosi
- leckde nulové poplatky

teď už nemá ani jedno ;/ - jen co najdu chvíli času, jdu se poohlížet po jiné bance. Proč nemůže být banka s levným a hlavně jednoduchým ceníkem !!??

btw, máte někdo tipy na jiné banky? Dík

Je videt, ze mBank od sameho zacatku nefunguje jak by mela a to hlavne z duvodu spatneho managementu. Pokud ma byt mBank pro obycejneho smrtelnika vyhodna, cili pro cloveka, kteremu prijde jednou mesicne na ucet vyplata, zaplati slozenky, pohledavky, jidlo a ceka na dalsi vyplatu, tak musi mit jednoduche podminky. To ze mBank dodatecne stanovuje podminky typu max 10 vyberu zdarma naprosto usvedcuje nekvalifikovanost managementu, ktery spatne naplanoval rizika tohoto "podnikani". Zkratka to je melo napadnout jako prvni, ze kdyz je neco zadarmo, tak toho zrejme nekdo bude chtit zneuzit. Ovsem to nee, mBank se na to vykaslala a nasledne stavajicim zakaznikum v prubehu zacla davat podminky. VZPAMATUJTE SE!!! Timto podminenym nesmslnym urocenim "sporiciho" uctu jste opet nastvali spoustu lidi a naivita me presla davno - rozhodne tim nekoncite a budete stanovovat dalsi a dalsi podminky. Jenze na to uz nikdo neni zvedavy... Jdete do haje. Jsem opravdu rad, ze mam svoje penize jinde. Doufam, ze i dalsi klienti potlaci svou pohodlnost a venuji dve odpoledne vyrizeni jineho bankovnictvi...

He, tak trochu jako v českém systému sociálních dávek :) Jsem rád, že už jsem spoření převedl jinam; jsem zvědav, kdy mě mbanka donutí převést jinam i účet.

Přesně tak, většina lidí co do mBank přišla, tak přešli z jiné banky a nemají problém to udělat znova. Já to dnes udělal, již mám ING konto...Nehodnotím teď mkonto, na druhou stranu spořící účty u mBank už nemají žádný smysl a prakticky jakákoliv jiná banka nabízí lepší nabídku.....Goodbye my mBank. Hasta La m-Vista :o)))

Pánové a dámy, to co předvádíte, to je čiré zoufalství a beznaděj z Vaší strany. Slyšeli jste někdy, že v jednoduchosti je síla?

Čím dál, tím horší. Asi je na čase změnit banku.

Čím dál tím horší.Asi je na čase změnit banku.

Čím dál, tím horší. Asi bude lepší uvažovat o nové bance.

Další nesmyslně složité podmínky? Týhle bance jsem fandila, ale už si do vlastních klientů kopla několikrát a trpělivost dochází. Si nejspíš neuvědomují, že většina klientů Mbank jsou flexibilní lidé, kterým nedělá žádný problém přejít lehce ke konkurenci. Jsem zvědavá, jak budou žít bez úspor klientů, jen z Mkont, na kterých bude pár tisíc na měsíční platby, takže +/- nula.

Dostat za používání karty úrok přinejlepším stejný jako jinde (tam je ale bez jakýchkoliv podmínek) za výhodné nepovažuji. Ale třeba si to své příznivce najde.

To Tomáš_mbank: Tak pane Tomáši, mohl byste odpovědět tazateli o pár řádek výše? Máte jako zaměstnanec mBank své peníze u mBank nebo jinde? Jestli máte jako zaměstnanec "povinnost" mít účet u mBank, tak Vás i ostatní zaměstnance hluboce lituji :o(...my ostatní máme aspoň možnost odejít jinam...Je mi jasné, že neodpovíte, i z toho důvodu, že toto je oficiální blog mBank, ale proč to nezkusit, že? :o)

Výborná nabídka! Už se to blíží standardům komerční banky. Rychle převedu zbytek peněz z emaxů jinam!

Ale bezte mi do prdele, jen co se z ciziny zastavim do Ceska na kratkou dovolenou, beru vsechny prachy do halere z teto za s r a ne polske banky.

Pokud jsem si tu českopolskou akční nabídku nad účty smázl, tak už nemám šanci si to aktivovat? nikde jinde jsem tu možnost nenašel.

děkuji, nemám zájem

Ide o absolutnu debilinu a v tom, co bola banka dobra, teda jednoduchosti, nahradza spletencom podmienok, v ktorom sa ludia utopia, kedze nemaju cas sa zabavat citanim nezmyslov. Mryi ma to, lebo som bol velkym fanusikom a mam i dost na ucte, ale do konca roka chcem ucinit zasadne zuctovanie s takymto pristupom, ktory som nikde nezazil a nema obdoby!!! Myslim, ze odidem a to radsej do inej banky v Cesku. Uz len z principu. Nebude ma predsa nikdo nutit, kolko a akych tarnsakcii mam urobim. Citim sa podvedeny.

Uz chapu jak mi rikal kamarad co dela GE money. Ve spravnem sazebniku se nema orientovat ani jeho tvurce :-)
Hezky to vedete nezbejva nez Vam zatleskat

no tak zase jste mi udělali radost a to tím, že jste mi opět potvrdili, že jsem udělal dobře když jsem peníze dávno převedl jinam a mBank používám pouze k placení pár blbostí
Děkiji :-)

@Flegy: v tom případě je pro méně inteligentní klienty jasně výhodnější a srozumitelnější nakupovat v obchodě B.

@Zaměstnanci mBank: pokud ještě dostáváte nějaký ten fenik za vaší práci, ukládáte tyto peníze na suprové účty eMax plus? Nebo jako jakýkoli normálně uvažující klient (normálně uvažující klient maximalizuje svůj zisk, při minimalizaci rizika a úplném minimu buzerujících stupidních podmínek) ukládáte tyto vydělané peníze ke konkurenci? Zvláště bych ocenil odpověď Tomáše a Ivany (bývalé produktové specialistky) Děkuji předem za vaše komentáře.

Tohle "výhodné" úročení musela vymylet opravdu hlavička otevřená . Teď si představte, jak by to vypadalo, kdyby se podobně "tržně" a "konkurenčně" chovali třeba supermarkety.

V obchodě A by měli rohlík za 1,- Kč pro každého. Obchod B by měl rohlík za 4,- Kč. Bylo by ovšem možné využít jejich skvělou nabídku. Rohlík by mohl být za 1,- Kč, ale tuto akci by bylo nutné nahlásit na pokladně předem. Potom by bylo nutné udělat v obchodě B čtyři nákupy za měsíc minimálně za 4000,- Kč. Pak by si zákazník mohl vzít ten rohlík a mít ho za 1,- Kč, ale maximálně by jich mohl koupit 10. Pokud by si jich vzal 11, tak by se akce rušila a rohlíky by měl za 4,- Kč. Navíc by tak mohl nakoupit jen jednou za měsíc, jinak by zaplatil pokutu 150,- Kč.

Myslím, že další krok mBank bude právě zrušení mFóra a následné zavedení poplatku za vedení účtu. Možná vázané na útratě kartou.

Co na mBance oceňuju je, že si pořád drží tohle fórum. Už jen kvůli tomu jsou to frajeři - neznám moc bank, co by provozovaly internetové stránky, aby si klienti mohli zanadávat. Takže, jo, já jim fandím. Ale peníze už mám v AXA a LBBW (tu mám pod barákem) a spořící účty jsem zrušil v červnu...

Poplatky za vedení účtu budou. Jen je ještě třeba vymyslet, jak bude poplatek variabilně stanoven. To s těma kartama je už staré, to už použili před 3-mi měsíci (A nefunguje - nechápu, proč si myslí, že to bude fungovat teď.)
Vtipné by třeba bylo, kdyby kdo má méně než 10 převodů mimo mBanku, tak ho zaplatí, kdo více, bude mu odpuštěn.

Řekl bych že výše uvedené výčitky jsou oprávněné. Dodal bych jen, že 90% peněz je již převedeno v Creditas a něco v ING. Vedlo mne k tomu mimo výše uvedené, zřízení poplatků za výběr z bankomatů. Platit kartami zatím nehodlám, není k tomu žádný důvod, spíš se mi zdá že to u kas ve frontách zdržuje provoz. Za velice nešťastné považuji že mbanka se snaží represí placení kartami protlačit.
Moc bych se nedivil, kdyby také zavedla poplatky za vedení účtu s obrovskou výhodou na slevu v divadle. Vzhledem ke stále se zhoršující situaci od vzniku mbanky je to pravděpodobné, tak na nic už nečekám!

Tak jsem si právě pročetl mforum. Je hezké, že si pořád tak věříte a necháte tu i diskuze o konkurenci. Protože mám docela pěkné obraty na Vaší mkreditce a kromě "dobrého" pocitu, že dělám něco pro mBanku z toho nic nemám, rozhodl jsem se založit si kreditku u city.

Zlatý pan Báča, včas pochopil, že loď jde ke dnu. Akcionáři by měli víc číst. Pokud se dostanou do vedení lidé, kteří mají v životopisu - přivedl ke krachu podniky... XY, XZ, okradl tolik lidí a pod, není divu, že M- bank bude další v řadě.

viz. http://www.mbank.cz/mbank...
Co považujeme za nejdůležitější:

Jednoduchost
mBank nenabízí TISÍCE variant a KOMPLIKOVANÝCH balíčků, které se vyplatí jen NĚKDY, NĚKOMU a to právě na TŘI a PŮL měsíce. Naše nabídka je VELICE JEDNODUCHÁ A SROZUMITELNÁ, POCHOPÍ ji každý. ... Nemusíme mlžit a skrývat – s našimi Klienty se bavíme NA ROVINU, bez KOMPLIKOVANÝCH vět plných BANKOVNÍHO žargonu. I to je důvod, proč dát přednost mBank.

Coze? Nemate tech chyb v textu nejak hodne?

od slibneho zacatku je kazdy krokmbank jen zhorsenim. Ted uz naprosto neni mozne hovorit o nejake vyhodnosti uctu v mbank oproti jinym bankam. Jak se timto zpusobem chteji udrzet mi neni jasne.

Opět jedna zdařile překombinovaná nepřehledná akce, bez výrazného finančního efektu oproti konkurenci a navíc s nejistou dobou trvání. Vzkaz mBank: Jestli tam na tyhle akční nápady z poslední doby máte nějakého konkrétního člověka, prosím vyhoďte ho a bance jako celku to zcela jistě prospěje - to myslím opravdu jen v dobrém :)

Mam prece 4 emaxy+. Tak si na jednom necham 99000 kc, abych s uroky neprekrocil 100k na dost dlouhou dobu, a zbytek dam na dalsi emax+. Neni to prece nic sloziteho. Rozhodne jednodussi nez neustale prevadet celou castku mezi emaxy abych mel 4 prevody v mesici zdarma - ted uz teda mam na toto jen 3 prevody, coz me porad staci.

Pro: Tomas komentar c.25:
Souhlasil bych s Tebou kdyby banka s temihle podminkami zacinala. ale ona mela na zacatku prvni rok ji to vydrzelo, jako hlavni heslo: "Vse co je za nula take zustane"!!!
Coz bohuzel jiz nekolikrat porusila a nastavila takove podminky jako maji jine banky. Tj. porusila svoji hlavni devizi: "jednoduchy sazebnik s nulovymi poplatky a bez podminek.

Toto mi na tom vadi nejvic, potvrdilo se to co skeptici rikali od zacatku nabrat lidi a pak oskubat.

Ano pro mne je to stale vyhodne prootze utratim kartou vice jak 4k, ale uz to neni vyhodnejsi nez ostatni banky, protoze musim jiz pocitat a kontrolovat ty jejich zku... podminky.

A udelat akci pro emax+ (ze ktereho muzete vybrat bez poplatku jen jednou za mesic, jinak je to za 150,-) s navysenim uroku na 2% prominte, ale to je vysmech, vsech vysmechu!

Kdyz se mi v IB objevila tato akce v duchu jsem si pral, ze by konecne nejaka akce pro klienty? Zebych vratil penize z jine banky na jejich "sporici" ucet? Ale kdeze, jake bylo moje rozcarovani, kdyz jsem zjistil urok? Zlost, nastvani, ze si z klientu delaji srandu. Uz jen kvuli teto akci jsem se tak nastval, ze jsem male zrusil vsechno co u nich mam, ale to nemuzu udelat jen tak. Zabvere to nejaky cas.

Cekal jsem totiz urok alespon 2,5% jako u AXy, nebo jeste lepe, kdyby nabidli 2,8, ci 3% to by byla bomba a myslim, ze by komentare pod blogem byly uplne jineho razu nez ty prvni 3!
S temi podminkamy na to stejne dosahne jen malo klientu a je to omezene jen do 100k tak si myslim, ze 2,8% by nebylo vubec od veci. A hlavne lidi by opet vraceli penize k mbance.

Ale takhle? Takhle akorad nastvali zbytek lidi co jeste nebyli nastvany ze zavaedeni poplatku.

Fakt des a hruza, noveho reditele bych byt na miste akcionaru vyhodil na minutu. Zlaty Baca.

Právě s mbank co se týče spořícího účtu končím. byl jsem línej něco měnit (a tím se okrádal), ale co je moc je moc.

Tahle změna se dotkne jen finančních primitivů, kteří své úspory dávno nepřevedli jinam, kde mají asi tak 100000x lepší podmínky než tady :-)

Na eMax už jsem zapomněl, nestojí mi za to. ING má lepší spořící účet a bez podmínek a zcela zdarma. mBanka má ale nejvýhodnejsí mKonto.
Asi to z pocatku prehnala s vysokym urocenim, ale chtela nalakat mnoho novych klientu. Vyrazny pokles uroceni je její smrt. Otazka zda bude drive ci pozdeji. Klienti eMax jiz odesli, nebo odejdou a pochubuju ze se nekdy vrati. Zustanou jen klienti mKonta, kteri budou mit ve vysledku na ucte 2-3tis. Nastesi ma za zady Commerzbank, ktera ji snad udrzi nad vodou, i kdyz nevim zda se ji da verit.

Jednou větou: mBank spořicí účty nepodporuje, běžte ke konkurenci. A to jsem taky udělal

No nevím proč to tak komplikovat, když to jde u ING s 2% v pohodě...

Pan Tomáš a třeba i pan ředitel by mohli sdělit, jakou část svých úspor, a zda vůbec, mají na Emaxu+. Údaj v % by snad nebyl útok na jejich osobní údaje.

Zacinam se uz ale opravdu obavat, a to jsem do ted byl jeste celkem v klidu, ze mBank, ac nerad, budu muset brzy opustit. Jeji chovani si neumim vysvetlit jinak, nez ze bud vedeni neni v poradku a nebo ma banka celkem problemy a snazi se je horkou hlavou urychlene resit, ale slape nejspis vedle a zmena, co zmena, bliz konce.

presne tak pokud si mBanka nevazi klientu a neustale vymysli neco jak nam zkomplikovat zivot, at si trhne nohou, moje penize uz z nicMaxu taky zmizeli ke konkurenci a jeste si rozmyslim, zda neodejit uplne.....
neboj me se odejit, jen tak primejeme banky, aby se k nam chovali jako ke klientum

ale nastalo presne to, ceho sem se obaval po zmene vedeni, misto zahranicniho manager, prisel cesky podnikatelista, kterej neumi nic jineho nez hamty hamty at mam vic nez tamty.......

mBank již neřešte.Běžný účet s odřenýma ušima OK, ale spořící účet již delší dobou nesmysl. Koho je spořící účet u mBank jako první, tak nebuďte konzervy a přejděte jinam. Vůbec to nebolí a mBank Vám možná ještě pošle děkovný dopis. Nakonec si řeknete, proč jsem to neudělal už dřív.

Poslat zprávu

Dobrý den,

Dobrý den všem diskutujícím,

Pro upřesnění jsem do článku přidal ještě příklad, abych vyjasnil, co je myšleno ověřovacím obdobím. Dále průběžně doplňuji otázky a odpovědi na tomto odkazu: http://www.mbank.cz/pruvo...

S pozdravem

Tomáš_mBank

Pokud byste si chtěli užít zhodnocení nad 5% ročně a máte víc jak 300tis. Kč, tak bych běděl o bezpečné investici. :-)

Začínající nabídka vysokého úroku se ztratila stejně jako moje peníze z emax konta na jiný účet k jiné bance, kde jsou jasné a jednoduché podmínky k získání alespoň 2% úroku, platit kartou nebudu, takže nějaké výmysly si nechejte pro sebe, peníze přesouvám ke konkurenci, bohužel lepší vyhrává...

Tolik povyku pro max. dva nezdaněné tisíce ročne? No to je vtipné :-D

to klatil (89) - pokud máte pravdu, předpokládám, že by to mělo být v odpovědi, kterou mi poslala DiS Beranová.A proč to tam není vždycky? Sám krom toho píšete, že v žádostech to taky nevidíte, ona mi napsala že právě tam to mám nastavit. To má každý klient jinak koncipované stránky?

Moje babička dycky říkala: "Když je někdo blbej, tak je blbej v palici". Já bych to jen trochu modifikoval: když je někdo blbej, tak jste blbí v mPalici. To, co předvádíte nemá obdoby (vlastně má, u českých bank to je standard) a je to výsměch všem těm, kdo vám pomáhali budovat tenhle podnik a kdo se za vás prali. Všemi těmito kroky v poslední době jim plivete do xichtu, ale nějak vám nedochází, že vlastně proti větru......

Aspoň že už mám úspory jinde... Kombinace WPB, AXA Banky a IKS KB = optimální diverzifikace, tady už jen mKonto jako transakční účet a jestli tam nasadíte poplatky, což se už teď dá čekat každou chvíli, tak definitivně sbohem...

A ještě jeden dotaz: pokud jednou neutratím za měsíc čtyři tisíce, tak se akční úrok zruší a musím si ho znovu ručně aktivovat. Rozumím tomu správně?!

Co chcete od Polaku..................... Transparentost v bankovnictvi nehrozi. Vsechno musi byt psano maly pismeny nekde v odstavci 1.2.3.4.5.6.7.8.9..............

Takže já jsem rád a cítím uspokojení. Za to, že se opět vyplnilo to, co jsem již několikrát řekl. mBanka se zhoršuje v pravidelných 3-4 měsíčních intervalech.

A od posledního zavedení poplatků už uplynuly 3 měsíce.
Co nám mBanka nachystá po novém roce?

Poplatek za vedení a zrušení konta. To první s výhradou, že kdo bude platit kartou každou sudou sobotu alespoň 2.000 Kč, nebo bude mít na neúročeném kontě alespoň 50.000 Kč, tomu bude poplatek odpoštěn.
A to druhé se může stát velmi dobrým zdrojem příjmu. A sankční pokuta za "dlužné" peníze za tuto službu na vynulovaném kontě, ještě lepší zdroj.

O tom, jak nesmyslná je to akce, už dost řekli jiní. Já mám jeden technický dotaz: k čemu je v podmínkách akce definice externího účtu (oddíl II, odstavec 3), když se tento termín v celém zbytku textu vůbec nevyskytuje?

Zaplatit ony 4000,- měsíčně kartou mi problém nedělá. Co mi ale začíná dost vadit je zavádění podobných podmínek jak něčeho dosáhnout. Pokud takto hodláte pokračovat, tak se s Vámi asi také rozloučím. Jedním z důvodu přechodu k mBank u mě bylo i to, že mBank na rozdíl od konkurence nepoužívala složité podmínky u svých produktů (jak dostat 2% na emax plus Vám zabralo 7 řádků). Doufám tedy, že nehodláte jít cestou ČS, KB, ČSOB a spol. a upravit si ceníky podle jejich vzoru. Peníze jsem si na Vaše "doporučení" z mBanky odeslal již v červnu. Přesto, co se poslední půl rok děje, stále používám Vaši kreditku. Tím, že úročíte 2% max. 100 000 Kč opět říkáte, že o peníze nestojíte. Na mforu jste se ptali jak bychom si představovali odměny za platby kartou. Myslím, že většina se shodla na tom, že Vaše kartománie je nijak noslovuje. Proč tedy místo této, podle mě hloupé, změny na emax plus nezačnete dávat bonus 1% z objemu plateb kartou, což by uvítala snad většina uživatelů. Náklady podle mě podobné, jen se nebude šířit blbá nálada po každé změně, kterou představíte.

Na placení mám kartu, která vrací, a 2% dneska nikoho neoslní, takže proč studovat ty podmínky, když tu spoří leda ten, který nečte ani blog a nesleduje ani změnu úroků? Prostě toho produkťáka už vyměňte, vrácením 0,5% z plateb kartou jste to měli všechno pořešené a zajištěný tok peněz z karet. Co bude příště? Refund nebo nějaká další blbinka? Pak jste už komikBank :-)

Na eMAX "Minus" už dávno nemáme žádné peníze - už to není spořicí účet - a peníze už dávno máme u jiné banky. Trochu mě trápí 0,4% na eMAXu - takže jsem preventivně prověřil nabídku jiných bank.

Už před 2 měsíci jsme penízky převedli ke stabilním 2%... zaplať Bůh.

TO: mBank

Dekuju za navod jak poslat vsechny sve penize do jine banky..

sbohem a Good luck

* Aktivujte si vyšší úročení na eMAX Pluscs-CZ - oferta ważna do 2010-09-30 - žádost
* Předschválená mPůjčka až do výše Kč 150000.00cs-CZ - oferta ważna do 2010-10-03 - žádost

Pristi krok bude se naucit polski

karas: A neni to tim, ze nesplnujete podminky akce? Ja to mel uz od vcera vecer na uvodni strance po prihlaseni do internetoveho bankovnictvi. V zadostech to take nevidim, mam to nad prehledem uctu v odstavci "Predschvalene limity". Tam, co se predtim ukazovala vyse predschvalene pujcky.

Hezke.
Jsme 2 spolumajitele. To mame kazdy zaplatit 4000 Kc?
Nebo se bude delat soucet 2 karet?
Nebo ten, kdo aktivuje akcni nabidku tak bude muset utracet?
Nebo je pouze jeden "master" a druhy "slave"?
U vyberu z bankomatu je to jasne, ale tohle opravdu hlava nebere.

Budu rad, kdyz dostanu spolu s vyuctovanim podrobnejsi informace.

No, nechtěl jsem si tu jen planě stěžovat, zkusil jsem si "aktivovat volbu" leč nenašel jsem kde. Zeptal jsem se tedy Kontaktním formulářem jak postupovat - mám prý jít do sekce žádosti (už jsem tam prve byl ale nenašel). Učinil jsem tak opět v naději, že mi to tam přidali ale ouha ani teď tam není nic. Jsem tedy zvědav co mi Dagmar Beranová, DiS odpoví na mou žádost o popsání správného postupu krok za krokem. Možná by mi mohli poradit pánové Martin (53) co není "truhlín" a nejraději by zarazil veškeré diskuze klientů banky nebo Martin (61), kterým toto nesolidní jednání mBank vyhovuje.

Pro me je to napriklad vyhodne. Stval me nizsi urok a uz jsem chtel zarizovat Axu, ale takhle nemusim (0,5% rozdilu uz neresim). S tim co mi prebyva, se zatim do 100k vejdu, mam vse prehledne na jednom miste a nemusim nic resit.

Takze si klidne odchazejte, nikoho tim nenadchnete. Pokud mBank nepotrebuje ziskat penize od klientu napr. pro poskytovani uveru, nema duvod zvedat urok. Uroky Narodni banky neustale klesaji, mBank to prece nemuze sama dotovat. Proto u ni jsme, ma nizke naklady a proto i poplatky. Zaroven si ale na vyssi urok nema cim vydelat. Na konci roku 2007 byla hodnota PRIBID - 1 mesic skoro 4% a mBank tehdy nabizela bezkonkurencnich 3,5%. Nyni je tento index na hodnote 0,66, tak se nedivte, ze museli zase snizit z 0,65 na 0,5. Presvecte se sami: http://www.cnb.cz/cs/fina...

To je moooc, dejte 0,002 %

Nemuzu si pomoci, ale pripada mi, ze opravdu aktualnim cilem je mBank proste odepsat a udelat podminky tak neprehledne jako je tomu u ostatnich bank. Vsechny kroky k tomu velmi uspesne kraci milovymi kroky.

Je to zoufalé, ale takle nedonutíte dávat lidi peníze na spořící účty. Na ING žádné ptákoviny okolo spořícího účtu nejsou.

Clapci v mBank, z dobré banky se stala pro běžného uživatele banka naprosto nevyhovující. Myslíte si, že nemáme co dělat, že budeme neustále hlídat výběry kartou, stavy na účtu a pod? Kde žije? V Praze? Bežte k šípku. Stali se z vás obyčejní hochštapleři, stejní jako v bankách jiných. Končím s Vámi.

tak jak to čtu, pro většinu je to tu čím dál složitější. I já jsem v divném rozpoložení. mrkl jsem dnes na ING a hle co jsem ta spatřil = stejné % jako zde nabízená. Nevím co dodat?

Hlavní výhody ING Konta:
Úrok 2 % p. a.

Díky dlouhodobě nadprůměrně vysokému úroku můžete zhodnotit své peníze. Není stanovena minimální ani maximální částka, kterou musíte mít na účtu.

ale AXA platí víc. Sorry.

Tak jsem si to tu přečet a peníze jsem odvalil jinam. Když už je nepoptřebujou. Zítra už se budou úročit za 2% bez dalčích podmínek.

Pěkná špinavost!!! FUJ!

Dete uz do pr...dele! Co tou kartou mam platit? Na Ucet me dojde vyplata zaplati se vesechny vydaje(SIPO, INKASO,UVER)a ani me 4000 nezustavaji na to abych platil kartou! Vyberu 3000 kc a za to cely mesic ziju! a vsude se kartou zaplatit neda treba jizdenka za autobus a dalsi. Uz me zacinate s tema vecnyma zmenama pekne sraa...t. Penize na sporeni preleju jinam tato banka o ne proste zajem nema.!:-(

Jděte do prd...... teď když jsem si peníze převed jinám.

Už mě začínáte pěkně sr.t. Chování banky je přímo do nebe volající. Bejvávalo zvykem, že jste o změnách informovali mailem a ne aktualitou pod čarou. Nechodím denně kontrolovat váš debilní web, abych měl přehled čím mě zase ošidíte.Končím s celou mBankou, táhněte do pekel.

už mě nabaví každej měsíc sledovat změny úrokových sazeb a počty výberu z bankomatů...zbohem

no, prostě ING, AXA apod. - jinými slovy "kdo chce kam, pomozme mu tam", jinak taky, když o moje peníze nestojej, tak je dám k dispozici někomu jinýmu..... Máš-li fakt hodně zbytečnejch prachů, pošli je mně, nebo na wpb.cz :-)

pro "tora": opravdu skvělá akce, když se týká pouze vkladu 0-100tis. to si mám ostatní peníze jako převést kam? :)))

To jako že jeden měsíc bude mít naivní klient 100 000,-, splní, dostane 140,- Kč úrok a další měsít tedy neplní, protože ho taková pitomost nenapadne, že si měl ten úrok převést. Případně si ho začátkem měsíce převede a v půlce najednou bude potřebovat prachy, tak si zaplatí 150,- za 2. a další převod v měsíci? Dobrý....

Romane... přihlaš se a objeví se Ti seznam účtů, nad tim zprávy a nad tim předschválené limity - a tam je i ta žádost

Může mi někdo srozumitelně objasnit, jak se to v internetovém bankovnictví aktivuje? Buď jsem úplný hlupák a nebo to tam není.

Kontaktoval jsem Mporadce - a je to tak: 2% pouze pro účty se zůstatkem do 100.000,-. Na dotaz, co je to za ptákovinu: "... bohužel" .Jiný produkt na zhodnocování zatím nemají ... to je prostě současná politika banky. Asi je někde chyba, že...

Kartou platit nebudu,protože si na tom mastí banky kapsu a obchodník to zaplatí.

Přečtěte si,bohužel není asi co dodat. http://aktualne.centrum.c...

Přečtěte si : http://aktualne.centrum.c...
Myslí,že není co dodat

Pokud máš nad 100 000 na Plusu, snížili ti úrok na 0,5 % p. a., pokud se nepletu.

Milá mBank, chápu nutnost snížení úrokové sazby, chápal bych i motivaci k používání karty, ale proč jdete cestou neskutečně složitých podmínek. V jednoduchosti je krása, není nic demotivujícího než nevědět jak na to jsem, kolik bude úrok, jestli sem splnil pátou podmínku, nebo jen druhou.
V tomto směru fakt padáte do spodních pater společností, které poskytují jasné a srozumitelné služby.
dejv

A když mám nad 100.000 u eMax Plus, tak mám úrok jaký????

2 % na Plusu, to je pěkné, děkuji, dosáhnu na ně bez potíží. Hysterek s nízkým IQ, které tady permanentně pláčou a vykřikují, jak je to všechno složité a že už fakt odejdou nebo odešly a jak doporučovaly a teď nedoporučují a jak je to jinde super a jak bohatnou a zloději a blablabla bych se rád zeptal, proč tady pořád zaclání.

Zpočátku jsem mBank doporučoval, kudy jsem chodil. Pak se začala kazit a já doporučovat přestal. Pak se zkazila ještě víc a já si založil ING konto a peníze převedl tam. A teď už asi půl roku aktivně od přechodu k mBank odrazuju, kudy chodím. A tenhle krok mě jenom utvrzuje, že dělám správně. Kdepak, není nad MGM, že?

Právě jsem se vrátil ze mzdové účtárny. Hádejte, do které banky mi příští výplata a každá další nepřijde? Správně, do mBank!
Včera jste si sami zarazili poslední hřebík do rakve. Moje důvěra ve Vaši banku dosáhla velmi záporných hodnot, proto jsem udělal to, co jsem měl udělat už dávno. Odcházím. A to jsem Vás před dvěma roky doporučoval a fandil Vám.
Účty neruším. Na každém nechám pár korun, aby Vám generovaly náklady na jejich správu. Žádnou další aktivitu na nich ale nečekejte. Když si nevážíte klientů, můžete od nás očekávat stejné jednání, jakého se dostává nám od Vás.
Mrzí mě, že chování banky nabralo tento směr, ale rozum mi říká, že je lepší včas odejít, než se za nějakou dobu domáhat vyplacení peněz z pojištění zbankrotované banky.
mSbohem.

Osobně bych ocenil, kdyby v rámci akcí "měsíční platby kartou" existoval převod vyšších plateb kartou než 4 tisíce do následujících měsíců. Ne vždy se musí podařit limit 4k naplnit, ale čas od času si každý pořídí něco většího. Chápu, že na implementaci i pochopení je to složitější, ale např. stavební spořitelny tak vklady a úroky pro získání státní podpory převádějí. Děkuji (též opožděně za implementaci ročních trvalých příkazů)

Lze spořící účty zrušit?

Poslat zprávu

Dobrý den všem diskutujícím,

Podrobné informace ke speciální nabídce jsou zveřejněny na této adrese: http://www.mbank.cz/osobn...

S pozdravem

Tomáš_mBank

Také nerozumím jak je tomu s těmi 100.000,- Kč. Když budu mít na eMaxu+ částku vyšší dostanu za celou sumu jen 0,5 %? Nebo těch 100.000,- Kč bude na úroku 2 % a zbytek 0,5 %? Když získané připsané úroky (díky, kterým překročím 100.000,- Kč) nejsou důvodem pro snížení Akčního úročení. Ale v případě překročení výše uvedeného limitu ztrácí Účastník akce nárok využívat Akční podmínky ode dne překročení tohoto limitu. To se jim opravdu nepovedlo napsat srozumitelně nebo je to schálně tak, aby tomu nebylo rozumnět? Neustálé snižování úročení a pak tohle! Tento přístup mě úpřímně "MRZÍ".

Debilovina! Ale fakt!!!

Myslím, že mBank by měla zarazit hloupé diskuse pod každým příspěvkem. Výlevy truhlínů, kteří stále vyhrožují odchodem a stále ještě neodešli jsou trapné. Osobně tuto nabídku chápu. Když to shrnu, pokud budu používat aktivně platební kartu (4000 měsíčně), mám 3 výběry zdarma a lepší úrok na eMax. Jinými slovy zisk z těchto plateb, které má banka u obchodníků svým způsobem předá klientům. Nepřipadne mi to špatné ve srovnání s nabídkami konkurence. Pokud se někdo neorientujete ve složitém systému nabídky, doporučuji si prostudovat například ceník služeb a strkturu slev Českých drah nebo přehled taridů O2. Oceníte přehlednost ceníku mBank.

A příště to bude za 10 dřepů před pobočkou nebo kioskem případně když zasunu toho svýho do zadnice obchodního manažera? Jupí, to je ale banka!

Nemám zájem. S pocitem hlupáka, který se nechal nachytat, odcházím jinam. Fio má na spořícím účtu úrok 1,6%, má běžný účet zdarma, má zahraniční platby, dokonce velmi levné, nepodvádí na kurzovních sazbách, ...

Co dodat, snad jen to, že z mbank se postupně stává jeden velký mCIRKUS. To co totiž v poslední době předvádíte (vymýšlíte) nemá obdoby a je pro mě velkou mKOMEDIÍ. Ještě že už mám jak spořící, tak i běžné účty jinde. Přitom jsem vám tolik věřil a byl s vámi téměř od prvopočátku. Škoda mBanko, není to tak dlouho, kdy jsi u mě byla ještě tou NEJ, teďuž začínáš být spíše k smíchu ...

A já si říkal, proč změny úročení neoznamují emailem, jako třeba ING, ale člověk se to dozví až zpětně z novin někde na pté stránce (a to mi nepřijde moc fér jednání).

Ono, kdyby se to dozvěděli všichni klienti, tak by jich už asi moc nezbylo co?

Je to nějaké složité a nepřipadá mi to ani moc výhodné. To si peníze raději nadále nechám v axe.

Jo, a predpokladam, ze si tuto šaškárnu budu muset každý měsíc znovu aktivovat, dle toho zda minulý splním podmínku obratu kartou. To už budeme soutěžit i kvůli normálnímu úroku na spořícím účtu :D

Akční úročení se vztahuje pouze na peněžní prostředky shromážděné na jednom vybraném účtu eMAX Plus do maximální výše 100 000 Kč, přičemž získané úroky připsané k této maximální částce nejsou důvodem pro snížení Akčního úročení. V případě překročení výše uvedeného limitu ztrácí Účastník akce nárok využívat Akční podmínky ode dne překročení tohoto limitu.

Si dobre prectete podminky pred potvrzovanim zadosti. Na uctu nesmi byt ani o korunu vic nez 100.000 (pripsane uroky se nezapocitavaji), jinak nesplnujete podminky akce. A hlavne prej ukonceni akce bude oznameno nejmene 14 dni predem na strance, kde byly oznameny tyto podminky. Ale ja je nasel az pri potvrzovani zadosti. To je komedie :D http://www.mbank.cz/image...

Tak to je už vážně ubohost. To už není ani na to, že bych si držel na eMax plusu nějakou finanční rezervu na nenadálé výdaje.

Omlouvám se za další řádky: jak prosté by bylo namísto všech novinek za poslední období dát 1 % bonus z za platbny kreditkou (pří. debetkou). Dopad by byl jistý.

Už ani nejde o to, že "akce" již platí a slibované upřesnění nikde, to jsou jen normální m-zmatky. Na všechny negativní reakce bych dodal, že banka zjevně kalkuluje s drtrivou většinou klientů, jež nechodí do mfóra a ani se často nedívají na změny úroků aj. A tak jim ty stále se zhoršující podmínky jistou dobu fungují, než se větší masa pohne a to asi stačí. Žije se z měsíce na měsíc. Nakolik to je prozíravé se ukáže časem, zda se pouze neoddaluje krach. Z průběhu posledních měsíců lze totiž předpovídat, že "manažeři" mají plné rukávy dalších m-plánů a podobným bystrým "akcím" jistě není konec.

Brácha i kámoš převedli své prachy už před měsícem pryč, a já po přečtení této úchvatné novinky si jdu dnes okamžitě zřídit ING konto abych si taky vše stihl převést pryč do konce měsíce....jak to vidím, tak souhlasím s jedním výše uvedeným příspěvkem, MBank tu s námi už dlouho nebude.....jdu pryč ...se divím, že jsem byl takovej blbec a neudělal to už dřív.....a takové to byly krásné začátky s MBank...ale ono stále platí "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". Je tohle ještě vůbec banka? Už k ní nemám důvěru..to není banka, ale ústav kreténů..

klient: Žádných 400k na čtyřech eMax+ neb lze vybrat jen jeden účet eMAX Plus, na němž bude aktivováno zvýšené úročení.

Jinak můj komentář k novému úchvatnému produktu: Běžte si s podmínkama píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp .... Asi tak.

Jestli to dobře chápu.. kdo akci nevyužije, bude mít úrok bez ohledu na zůstatek 0,5%.
Ten kdo si ji aktivuje, bude mít 2% do 100 (resp. 400 tisíc pro 4 eMaxy+) a co to nad 100 tisíc, taky 0,5%?
Nejen, že je to tu napsáno nepřehledně, ale dokonce jsou informace neúplné. A navíc je to jediná zmínka o té akci.

mam takovej pocit ze administrace tohoto blogu ma tyto pole pro vytvoreni "clanku": snizeni urokovych sazeb - ano/ne, odstavka IB a karet - ano/ne, zbytek system dogeneruje sam, jinak si totiz neumim vysvetli charakter zdejsich zprav, nic jineho se zde neobjevuje

Ježkovy voči...

Jupiiii, uz zitra se dozvime, jestli to cele byl jenom mVtip nebo ne. Ale obavam se, ze mRealita je smutna... asi je fakt potreba prostudovat podminky jinde. Cas uz zraje. Co se jeste musi stat, aby vam doslo, ze tohle NENI ten uplne nejlepsi smer? Pokud to tu nechcete tak nejak rizene zabalit - pak to delate dobre a urcite budete nejlepsi bankou roku ve skoku do hrobu :o)

Spořící účty už dávno nejsou "SPOŘÍCÍ" - no tak je rovnou zrušme a je to ne? Já mám většinou problém utratit za měsíc víc než 2000,- kartou. Já platím převážně cash - to berou všnichni a už od 1 koruny. Přestává mě to celý bavit - mám zas hledat jinou banku nebo co???

Je cas udelat papa, podmince nerozumim, ale emax+ s 0.5 procenty? To si delate srandu... Stejne tak, ze mkonto bude navzdy zdarma a nyni je "skoro" zdarma.

Mbance jsem fandil od jejiho zrodu, ale uz jsem se sporicim uctem davno jinde a stejne doporucim znamym... Axa, Ing, Fio...

boze, co to zase je ?! nema cenu zminovat ING, Axa... to uz Fio Konto ma proboha 4x vyssi uroceni nez puvodni eMax ??!! bez aktivaci, plateb kartou...

mno ted uz jen zbyva..." vedeni uctu je zdarma, pokud klient utrati kartou vice jak XY Kc,- ... " :-)

Vidim, ze to delam dobre, ze jsem si uspory z eMAXu Plus zrovna presunul jinam...

Domníval jsem se, že chce-li banka nadále klienty udržet nebo aspoň nevzrušovat, již zanechá dosavadních nápadů a inovací (o zlepšení jsem ani neuvažoval). Asi nemá smysl donekonečna opakovat metody, jakými jiné banky "učí" klienty platit kartami. Spořicí účet vedle běžného, s okamžitou možností převodu, je příjemný. A tak jediný výsledek dosavadních m-změn je skutečnost, že FIO se jeví stále více lepší. Asi se chovám jako většina(?), ještě počkám na pár dalších "inovací", než mne mBanka zcela vyžene.

Hezkej klipart. Takovej vymluvnej.
;-)

Skvělé. Jsem rád, že v týmu mBank pracují lidé se smyslem pro humor (i když trochu zvráceným). Aprílový žert v polovině září je skutečně originální. Jenom se, prosím, nesnažte nikomu tvrdit, že tuto "nabídku" myslíte vážně. (cca sto čtyřicet korun měsíčně je fajn - sice je to míň než u konkurence, ale za to je složitější je získat...) :o)

Tak to je vážně prasárna, toto !!!

A kde se da ta vesela taskarice v IB nastavit? Nejak to nemuzu najit... na mLinku vam volat nebudu, za to uz mi mBank nestoji...

Pokud bych chtěl být jízlivý tak bych to označil za nový účet "eMax Plus Ultra" jak o něm někteří při zavedení Plus účtů snili.

Já se banky zastanu. Banka chce, aby ji klienti používali pro běžný peněžní život. Nějaká rezerva, do 100.000 rozumně úročená, kreditka zdarma, 10 jednorázových příkazů jinam zdarma, SIPO zdarma, inkasa zdarma, trvalé příkazy zdarma. Rozumné úročení malé rezervy je podmínka aby s bankou mohl člověk žít a nemusel mít peníze jinde. Banka nechce řešit hromadné přesuny peněz klientů při změnách sazeb. A hlavně chce ať už konečně začneme platit kartama.

však také není 15-tého ne? Přijdou ještě bližší info a FAQ se k tomu bude psát ještě měsíc :-D

Píšete, že se dá aktivovat volba v internetovem bankovnictvi. Jak ? Nikde jsem nic nenašel.

Souhlasím s Johnym , já mám taky peníze od určité doby jinde - vždyť je to tak jednoduché . Asi to Mbank vyhovuje ......

Souhlasím s Johnym , já mám taky peníze od určité doby jinde - vždyť je to tak jednoduché . Asi to Mbank vyhovuje ......

Souhlasím s Johnym , já mám taky peníze od určité doby jinde /vždyť je to tak jednoduché / . Asi to Mbank vyhovuje ........

Prosím odpovědné pracovníky mBank o radu. Proč bych měl spořit na eMax+ s neustále se měnícími podmínkami a s nutností dělat platby kartou v jakémkoli nesmyslném limitu od úplňku do úplňku, když mi stejný úrok bez jakýchkoli podmínek a bez ohledu na momentální fázi měsíce dá ING popř. AXA. Opravdu bych jako klient rád věděl proč spořit u mBank? Zkuste mi prosím drazí pracovníci odpovědět případně mně i přesvědčit.

Jednoduchost

mBank nenabízí tisíce variant a komplikovaných balíčků, které se vyplatí jen někdy, někomu a to právě na tři a půl měsíce. Naše nabídka je velice jednoduchá a srozumitelná, pochopí ji každý.

a bude hůř :-D

Další "nápad" ukazující,že banka sama neví jak dál.

Aneb pojdme nasrat zbytek klientu :)

Teda autor tohohle nápadu musel být pěkně zhulenej... ;)

Poslední kapka. Nehodlám stále sledovat tisíce podmínek, abych měl nárok na to či ono. Mějte se tu fajn, odcházím...

Peníze jsou krom operativních prostředků dávno jinde a také tam zůstanou. Myšlenka nabídnout konkurenceschopnou sazbu alespoň do určité částky je podle mě dobrá. Bohužel, provedení je složité a vrcholem je pak nutnost jeho "aktivace".

HonzaD: Ano, mají jiný business model - zkrachovat.

Johny: No jasně, jenže já chtěl mít uložené peníze u mBank. Nerozumím moc tomu, proč když vyšší úrok bez zbytečných podmínek můžeš mít jinde, proč to u mBank nejde? Copak mají nějaký jiný bussiness model než jiné banky?

tor: jo super, když máš ale víc jak 100tis tak 0,50% fakt bomba.. ;)

Změna úrokových sezeb se stávajích klientu dotkne minimálně. Většina má určitě uložené peníze jinde, kde mají výhodnější úrokové sazby bez zbytečných podmínek. Kdo chce tak této akce využije, kdo ne může si odpustit nadávky :)

Taky tomu moc nerozumím, chápu tuto zprávu asi takhle "klienti, převeďte si své větší úspory jinam, mBank s vámi už moc dlouho nebude". Škoda měl jsem vás rád.. :(

Co je na tom složitého ? Prostě 2% na eMax+ pokud normálne platíš kartou. Supeeer.

Jak to tak sleduju, tak je nejvyšší čas zamávat šátečkem a sbohem…

posledni dobou se v tom zacinam ztracet a ted uz tomu ani nerozumi, takze ani nevim jestli je to lepsi nebo ne a co z toho pro me plyne

To si děláte pr..l, ne?

K-u-r-v-a, drat.

Kurva, drat.