zpátky

Přeměřte si svůj účet

mKonto premerte Vážení klienti,

Od 1. srpna začíná platit nový Sazebník mBank. Připravili jsme pro vás jednoduchou interaktivní kalkulačku, kde během pár vteřin zjistíte, zda se vás změny Sazebníku týkají, nebo ne.

Nový Sazebník byl upraven tak, aby se změny dotkly co nejmenšího počtu našich klientů. Ostatním stačí pouze mírně upravit své chování a služby mBank mohou využívat i nadále zcela bez poplatků. Přesvědčte se sami:

Věříme, že i po tomto datu zůstává mBank nejvýhodnější alternativou na českém bankovním trhu. Zde si můžete přečíst, kolik a kde zaplatíte za Váš účet:

Kolik a kde v průměru zaplatíte – výsledky kalkulátoru bankovních poplatků

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (384)

Vložit komentář

Poslat zprávu

@ Kuba 383 - mBank nemá síť vlastních bankomatů, takže cena za výběry je směrodatná provedenými platbami kartou ve výši 4000 Kč minimálně pro tři výběry zdarma v jakémkoli bankomatu v ČR.

Mám dotaz ohledně výběrů z bankomatů. Kdyby tyto výběry byla například z bankomatů jiné banky, platil by také tento ceník nebo se musí jednat ok bankomaty mbank, které v okolí mého města skoro vůbec nejsou.

Důvody ,, proč už dnes ne !!! Mbank ....Nebojď 3 - 4x mění obchodní podmínky - ceny v jednom kalendářním roce, kdo se v tom má vyznat.A to nemluvě o slibech co slibovaly.Dle mě to jsou Ti samí jak naši čeští politici , ty taky naslibovaly věcí a výsledek,ať si udělá každý sám.(poplatelk sem poplatek tam )
PS:Nové koště dobře metlo !!

W polskim mbanku wszystkie wypłaty z bankomatów i transfery z/do mbanku są za FREE:
http://www.mbank.pl/przew...

Ludzie, nie dajcie się okradać. Dajecie im swoje pieniądze, a kiedy chcecie je zabrać, bank każe Wam za to płacić! Problem w tym, że w Czechach bankowa konkurencja nie egzystuje.

Samozřejmě to nemůže vyjít každému. Už jsem zaplatila mbance za výběr z bankomatu 35 Kč. Je to celkem vzato surovost, když nemám jinou možnost, jak se dostat ke svým penězům v hotovosti.

vubec se mi nelíbí, že měníte pravidla hry za pochodu, zachovejte to těm, co to měli nastaveno původně, a at nový klienti mají nová pravidla.
jenomže vaši borci z velkejma mozkama spočitali, že to zaplatí ty blbci, kteří to nepoužívají, mají plnou moji podporu, jsou to opravdu machři, tak si to užijte, jste chudáci a dostali jste se do té linie těch ostatních zlodějů, díky, fakt výborný

Po předchozím příspěvku od rud už tady snad není co dodat... Ztratili jste i mou důvěru.
Jen by mě zajímalo TOMÁŠI, ze které české banky k mBank přišel ten chytrolín, který vymyslel tento nový maximálně klientonevýhodný způsob pro výběr z bankomatů.
... jo a podobně jako spousta ostatních v této diskuzi se jdu omluvit všem, kterým jsem Vás doporučil. :-(

Ještě dodatek - Každá seriózní banka by měla být schopná obsloužit své klienty v jejich základních potřebách bez poplatků. Měla by být schopná se uživit z toho, že smí hospodařit s jejich finančními prostředky, pravděpodobně i s určitým ziskem, ať ho má. (Vybrat si jednou měsíčně hotovost je základní potřeba.) Pokud to nedokáže a musí vybírat poplatky, neumí správně hospodařit, utrácí více než vydělá. Vůbec nepřipouštím tu myšlenku, že chce na svých klientech rychle zbohatnout, to je nepřijatelné. Ta doba nepřehledného a zmateného přechodu ke kapitalismu, kdy si mnoho tzv. "podnikatelů" namastilo kapsy, protože jim to nedokonalé zákony umožňovaly, je už téměř za námi, někteří si vpálili kulku do hlavy, někteří skončili před soudem, jiní zatím ne. Dnes už do hry silně vstupuje etika, morálka. Kdo nebude podnikat s vysokým morálním kreditem, nemá šanci na úspěch, neboť lidi nejsou dobytek a nenechají si všechno líbit, to už je pryč. Vyžaduje to vysokou míru empatie, vysoký EQ, je důležitější než IQ. Se zákazníky si nelze zahrávat, testovat, kolik vydrží. Ta slušná pověst se jen pomalu a těžce získává, a lehce a rychle ztrácí. Pokud se mBank zařadí postupně do toho šedivého průměru ostatních neschopných bank, půjde to s ní s kopce. Ale přece ta původní myšlenka byla úžasná, bez honosných paláců, bez zbytečných výdajů, zachovat si přízeň klientů a tím pádem jistý a trvalý zisk. Přeji mBance mnoho citlivých lidí ve vedení, s vysokým EQ, kteří nebudou potřebovat zkoušet, co klient vydrží, ale budou to v ě d ě t i bez zkoušení, protože se budou umět vžít do jeho situace. Potom budete neodolatelní a převálcujete všechny ostatní konkurenty, kteří nejsou schopni ničeho jiného než drancovat lidi na poplatcích. Hodně štěstí a srdce otevřené!

Kdyby byl jeden výběr měsíčně zdarma, mnoha klientům by to stačilo ke spokojenosti, zejména studentům, kteří nemají takový obrat při platbách kartou. Ale i pracující člověk by měl mít nárok si vybrat jednou měsíčně nějakou hotovost, aniž by byl nucen k dalším útratám kartou. Bez hotovosti se těžko žije. Víc než těch 9 korun lidem vadí porušení slibu, je to bolestné. Těch 10 platebních příkazů měsíčně mně osobně stačí, ale věřím, že někomu ne. Alespoň 15 by bylo už veselejší. Jinak InternetBanking v této bance je zatím nejlepší, jaký jsem poznal (srovnávám ČSas, AXA, UniCredit).

Poslat zprávu

@ draza 374 - poplatky za první tři výběry jsou zúčtovány vždy v měsíci následujícím od provedení. Je možné, že v tom měsíci nebyl proveden dostatečný objem platebními kartami.

stáhli si peníze, přestože máme transakce přes 5000 kč za nměsíc!!! PROČ?

Dobrý den, přidávám i já svůj komentář, který ač jsem byl mBanky velkým fandou nevyzní v její prospěch. Všichni jsme kdysi vítali vstup dalšího subjektu na domácí trh, ale už porodní bolesti nás měli vyléčit ... než se mi podařilo aktivovat účet přes všechny obchodní zástupce, linky atd. trvalo to víc jak měsíc a půl :-( ... pak bombardování zřiďte si eMax, pak eMax Plus... a úročení = bod mrazu... naštěstí už peníze mám v jiném bankovním ústavu... nyní pak platby za jednotlivé kroky... dobře, ale bych se dostal k k realitě, v hodnocení OVB Vstřícná banka, III. čtvrtletí se propadla po již neslavných minulých hodnocení do trapného šedivého skoro podprůměru... no a to je naše mBanka :-(

Abych pravdu řekla, tak mě teda dost naštvaly nové parametry na vybírání z bankomatů, protože jsem si mBank právě vybrala proto, že vše bylo zdarma (ikdyž 27 Kč není moc...) a jako studentka rozhodně neplatím kartou víc jak 1000 a pak tedy nebudu mít žádné výběry z bankomatu zdarma...je na výsost jasné, že nejdříve jen slibovali, aby natáhli lidi a teď zavádí různé malé poplatky a časem se možná člověk ani nedoplatí...no rozhodně mé původní nadšení z mBank opadá, a to velice rapidně a časem možná dojde ke změně, pokud to takto půjde dál.

Myšlenka mbank byla jednoduchá ... NULA za poplatky. Všechno ostatní jsou jen šalba a klam :)
Já s vámi milá mbanko pomalu končím ... tedy budu využívat jen to co zustane zadarmo a zbytek aktivit zrealizuju jinde a z mych penez budete mit kulový.

Nejde mi o uspořených pár korun za výběry, nebo za převody ... jde mi o princip.

Poslat zprávu

@ 369 Aleš Matějovský - Dovolím si oponovat. 20 Kč za převod je pouze v případě, že k příkazu využijete mLinku. Veškeré trvalé příkazy, inkasa, platby SIPO, prvních deset jednorázových příkazů na účty v jiných bankách a převody v rámci mBank jsou stále za 0. 11. a každý další převod je za 3 Kč. Viz sazebník první sloupec: http://www.mbank.cz/pruvo...

Mbank není nejvýhodnější alternativou, nejvýhodnější alternativou Mbank byla. S Vaším heslem "bez poplatků navždy" jsem si účet zřídil, poté co Vaše Mbanka zavedla poplatky a především za převody, ve výši 20kč za převod jste předčili i firemní účet Raiffeisenbank, která chce, oproti Vám, pouhých 6kč. Nejhorší pro kohokoliv, je jistě ztráta důvěry banky, u mě, se Vám to povedlo. S pozdravem Maškovský

pro mě, jakožto pro chudého studenta, je to nevýhodný:(mé výdaje sotva překročí 2000Kč, tudíž ještě budu platit za výběr z bankomatů..myslím si, že spousta studentů bude měnit banku, stejně jako já:(

omlouvám se že můj příspěvek je zde 3x, nějak mě to zlobilo, až jsem si myslel, že to funguje jen při registaci, a poté jsem se nestačil divit, že je to zde 3x. Pardon, případně děkuji za umazání 2 kopií. DW.

@Mitch (č.5)
1- Pokud nekdo tvrdi, že to co ríká že platí, jak je možné že to co bylo za 0, je zpoplatněno?
2-že konkurence slibovala a nesplnila? že touto cesou jít nechcete? - Zpoplatněním touto cestou jdete a chováte se také tak, slibujete a nesplňujete!!
3-Nemůžete si dovolit a ani nechcete měnit zásay? - Zpoplatněním jste dokázaly že měníte své zásady a dovolujete si to vůči svým klientům, tím pádem se chováte neseriózně.
4- To, co je dnes v ceníku za 0 Kč - bude i nadále za 0 Kč. - Zpoplatněním jste porušili to co jste říkali a to je to samé co říkáte teď, takže kde máme jistotu, že to tak zůstane?? Na základě čeho Vám máme věřit?? Na základě Vašich činů? Ty jdou ale proti Vašemu tvrzení!

Shoduji se s ostatními, že jakýkoliv problém, díky kterému prý banka zavedla toto zpoplatnění lze řešit jednoušejí. Jsem zvědav jestli tedy banka dostojí svým závazkům a tvrzením a vrátí se k původní strategii a slibům a problémy na které uvaluje vinu vyřeší rozuměji.

vyřešeno....

Tak výběr zdarma?..zajímavé..za měsíc říjen, někdy na začátku jsem provedl bezhotovostní platbu, která byla 15 000 a 3 dny od nákupu jsem si šel vybrat peníze z bankomatu s vědomím, že když překročím víc jak 2 000 Kč..tak bych měl mít výběr z bankomatu zdarma..a když se podívám na vyúčtování za říjen..tak tam mám strhlé 18 Kč..za výběr z bankomatu v ČR..tak co to má být?...co je špatně?

Ja mam FIO i mBank. mBanka me stale nic nestoji, protoze ji vubec nepouzivam a fio me vyjde na 6kc mesicne za jeden vyber z csob bankomatu :-) U fia mi vyhovuje prehledne a jednoduche bankovnictvi, fungujici abo a prikazy zdarma, do deseti prikazu mesicne bych se urcite nevesel. Vyber z bankomatu je mne celkem jedno, protoze ho potrebuju jednou za mesic na vybrani vyplaty, jinak kartou skoro vubec neplatim, a ze ta karta od fia (udajne) nefunguje na netu mi naopak vyhovuje, nestojim o to, aby si kdokoliv, kdo zahlidne cislo moji karty, zaplatil na netu nejake pecko :-)

Kdysi jsem m banku doporučoval jako spokojený klient..Teď říkám,kdo uteče-vyhraje..

co dodat ..mbanka se nakazila nenažraností čekých bankovních ústavů,spočívající v tom, že klientům účtují poplatky za to,že jim svěřují svoje peníze k bankovnímu podnikání..Taky začínám uvažovat o změně banky...l

Fio jede.....

Poslat zprávu

@ Jan Bílek 358 - v tomto případě se mohlo jednat o dodatkovou kartu k hlavnímu účtu - tam jsou zpoplatněny všechny výběry 35 Kč. Další možnost, která mě napadla - vybíral jste v zahraničí částku menší než je ekvivalent 2500 Kč - tento výběr je také zpoplatněn částkou 35 Kč.
Co se týče plateb kartou - rozhodující v tomto případě je datum finálního zaúčtování jednotlivých plateb.

Zdravím. V období 13.8. až 29.8. jsem kartou zaplatil částku 3.384,- a za každý výběr mi bylo účtováno 35,-. Myslím, že není vše tak jak se píše. Určitě jsou na trhu i lepší. Co třeba FIO?

Skvělé změny, děkuji. Jsem člověk který má rád změny, a tak svoji hypotéku, běžný účet a podnikatelský účet opět přehodím někomu jinému. Jako si mých peněz před třemi lety nevážila Raiffeisen, teď si jich neváží mBank. Postupnou likvidaci úrokových sazeb nemá cenu komentovat. Úplně boží je např. 0,1% na business účtu. Dostanu měsíčně tak 2Kč a účetní si za zpracování účetní položky vezme 18Kč:-) Neměním proto, že by se těmito změnami mBank stala drahou, ale proto, že neplní co slibovala na začátku. Je celkem jisté, že to budou nadále stupňovat a za chvilku se bude platit 100 Kč a více na poplatcích. Jenom na Business účtu už na mě za rok dostali přes tři tisíce. Děkuji, odcházím. Beztak to s takovou taktikou mBank na českém trhu zabalí po chvilce sama, neboť jim začnou odcházet i jiní klienti..

Poslat zprávu

@ Alena 355 - poplatek 27,- odpovídá třem výběrům z bankomatu bez splněného limitu (4000,-) provedených plateb kartami k účtům mKONTO, eMAX a případně mKreditkou.
Více informací lze nalézt zde: http://www.mbank.cz/pruvo...

S pozdravem

Tomáš_mBank

Manžel vybral z bankomatu 9000Kč a zaplatil poplatek 27Kč-tak jak to tada je?

Mbank jsem doporučoval úplně všude, co nejdříve jsem si zřídil Mkonto. Jelikož jsem však měl u ČS kontokorent ve výši 70 000 a touto částkou byl v mínusu, nemohl jsem zrušit účet u ČS a odejít sem. No ještě, že to tak dopadlo!!! Na Mbank jsem se obrátil se žádostí o výhodnou půjčku a ačkoli jsem měl doložený příjem téměř 20 000, nebyla mi schválena půjčka 90 000 Kč! Přestože jsem jasně sdělil, že chci pouze vyplatit svou stávající banku, nikoho to nezajímalo, prý to systém vyhodnotí jako další půjčku, jiný důvod mi sdělen nebyl. Navíc jsem musel na pozvání cestovat 80 km do Liberce na pobočku se všemi náležitostmi a až tam mi bylo sděleno, že požadovanou částku nedostanu, a že se mi ozvou, kolik mi mohou půjčit. Nikdo se mi neozval. Náhodou jsem mluvil se známým a tomu se stalo úplně to samé! Když jsme si stěžovali, Mbank nás odbyla e-mailem, že důvody neschválení nemá povinnost sdělovat. Tato banka ztratila mou důvěru a ačkoli platím u ČS 69 Kč za vedení účtu a zhruba 50 Kč za transakce, mohu vybírat z bankomatu po 200, 400 Kč, já víc nepotřebuji. A platby kartou, jestli už jsem překonal 2000, 3000 nebo 4000 mě nechávají v klidu. Asi se ještě poohlédnu jinde, ale Mbank z principu ruším - 5 výběrů (když neutratím 2000 kartou) vyjde na 97 Kč, kde to jsme???

Vám nejde o to být nejvýhodnější na trhu. Jde vám o získání co největšího objemu klientů, kterým potom můžete zvýšit poplatky a začít na nich řádně vydělávat. Věřím, že tento krok je jen začátek. Známé banky alespoň nastaví pravidla hned na začátku při podpisu smlouvy, ale praxe mbank je taková, že klientovi předloží výhodné podmínky, klient očarován výhodami podepíše smlouvu a jakmile se tak stane např. u milionu zákazníků, začínáme měnit podmínky a zdražovat. přesně jak už tu někdo zmínil : Když ptáčka lapají...

Dost lidí tady vychvyluje FIO. Sám jsem si tam účet založil,ale až potom jsem s hrůzou zjistil, že jejich bezplatná karta neumožňuje platby na netu. Nejlevnější karta Visa elektron stojí 20Kč/měsíčně. V tu chvíli už to tak zadarmo není. Kurzy při platbě v zahraničí u mBank díky kurzům až tak výhodné nejsou, ale když zaplatím ročně venku za cca 780Eur a třeba 780 Zlotych, tak mě to oproti kurzu FIO vyjde o 240 dráž, což tak moc není. Navíc za výběr z bankomatu venku u Mbank neplatím.

Už nejste bankou, kterou budu nadále v okolí doporučovat. Jak už tu je v jednom příspěvku: Když ptáčka lapajů, pěkně mu zpívajů! Veškeré výhody, kvůli kterým jsem před dvěma lety měnil banku jsou ta tam. Výhodné úročení na účtech - o tom už bych se zmiňovat nemohl. A že jste banka bez poplatků? - nad 10 platebních příkazů/měs. se člověk dostane velice lehce, takže poplatky už pak naskakují se stejnou lehkostí. Aby mohl klient bez poplatku vybrat z bankovatu, MUSÍ!!! platit kartou = stejná politika jako u konkurence. Tak jak jsem byl z vaší banky kdysi nadšen, dnes jsem o to více úctou k zákazníkům zklamán.... Ode mně už žádné doporučení s aktuálním ceníkem nedostanete.

pro 14: FIO mohu vřele doporučit. Jsem tam od r. 2007. Maximální spokojenost. Internetbanking jednoduchý, perfektní. Mám účet i u mBanky, ale svými změnami v poslední době mě zklamala. Souhlas s 8.

Poplatky se mi velice nelíbí.. Založila jsem si tento účet protože byly tři výběry z bankomatů zdarma. Kartou platím minimálně. Většinu poplatků - nájem, telefon... platím převodem. Má platba převodem nějaký vliv na výši poplatků při výbštu, nebo se to týká pouze plateb kartou???? Musím uznat, že jste lidi velice pěkně nalákali, pro občany s nízkým platovým ohodnocením, se tato banka opravdu "vyplatí".

O co tu většině lidí jde? Už i moji rodiče pochopili, že platební karta neslouží jako "občanka do bankomatu" ale k tomu podle čeho je vlastně i pojmemovaná. Nechci teď jakkoliv omlouvat banky, ale náklady na doplňování bankomatů jsou velké. A opravdu miluji lidi co jdou do obchoďáku, před ním si vyberou a poté platí hotově. Místo přece můžu zaplatit rovnou kartou, občas si díky tomu zahrát i soutěž o hezké ceny a taky banku podpořit a nechat se pak možná i překvapit novými službami. Ale asi je ten zvuk bankomatu moc krásnej, když tam lidi nutí stepovat aspoň 3x měsíčně.

Doufám že si nemyslíte že když vám posílám 40 000 kč měsíčně a nic nevyberu aneb nezaplatím u pokladny individualní častku tak že mi povíte aneb zpoplatníte výběry z bankomatu...no ajestli ano tak to je už maras tady

Tak jsem dnes chtěl změnit svůj návyk a zaplatit kartou k mkontu, byl jsem však nemile překvapen. Zadaný pin byl správny, ale transakce odmítnuta. Hotovost na účtu převyšuje částku, kterou jsem měl platit. Skusil jsem kartu v bankomatu a nebyl by problém si vybrat hotovost ( karta je v pořádku ). Může mi tedy někdo s mBank vysvětlit proč jsem nemohl zaplatit kartou u obchodníka, nebo je to jen trik, abych platil za výběry dle politiky banky? Děkuji za rychlou odpověď

Toto není pravdivá kalkulačka - proč se ptá kolik zaplatím kartami, když myslí jen debetní. Přitom platbou jakoukoliv kartou bance vydělávám tak 3% placené částky. Proto se mi ale vůbec nelíbí zpoplatnění výběru vztažené jen k debetní kartě. Vydělávám vám málo platbami kreditkou, úroky, tak chcete ještě? A pak poplatek za převod mezi svým osobním a spořícím účtem. 150 kč!!!!!!!!!!!!!!! no to je vrchol Mbanko, přeji Vám odliv klientů na stejné úrovni, jako jste měli příliv poté, co jste lákali na nulové poplatky

Omlouvám se všem Vám, kterým jsem mBank doporučil. Jsem alergický na to, aby mi někdo nařizoval jak, čím a kolik budu muset... abych něco .... nejsem soutěživý typ, bonusy a slevy nečerpám ze zásady nikde a nabízí-li mi je někdo, obtěžuje mne to. Poplatek za výběr mi nevadí, ať je třeba 5,-10,-15,- ale forma zavedení poplatků za transakce nad 10 a zavedení (nezavedení) poplatků za výběr z bankomatu mne uráží. Odcházím ke zlodějům, kteří se za to nestydí a řeknou mi jasně ..... budeš nám platit tolik a tolik, najdeš nás 2 km od domu a né 60 km jako je to u mBank. Po třech letech je mi líto, ale ahoj.

Tohle je pěkná prasárna.Banka s nulovými poplatky?Je pravda,že poplatky nejsou vysoké,ale jde o princip.Účet máme společný se ženou a každý svou kartu.Kdyby se částky placené kartou a výběry z bankomatu sčítaly,tak bychom se do limitů vešli,ale když jeden platí kartou a druhý vybere peníze z bankomatu,tak se nás poplatky zřejmě budou týkat. Takové podmínky se mi nelíbí a chápu to jako pěknou prasárnu ze strany banky.

Moc rád bych změnil banku - může mi prosím někdo poradit, u jaké banky by to bylo nejlepší? Stačí mi pouze osobní účet a nejsem student. Docela dost jsem hledal na netu, ale o moc výhodnější jsem zatím nenašel. Předem děkuji.

Je opravdu hezké vidět, jak tu každý siláckými řečmi machruje jak půjde k jiné bance..se akorát vyhrabe z bláta do louže,nechápu,jak někomu může dělat problém platit kartou,až vás okradou jako kdysi mě,tak si na to rychle zvyknete ;) mám to štěstí, že spadám mezi klienty, kterých se tyto poplatky netýkají,nicméně je od mbank pěkná hajzlárna, že při 2 majitelých účtu se jednotlivé platby mezi ně také rozpočítávají..čili nejprve musím kartou platit a tou samou vybírat ne jak já dneska, že přítelkaně utratila 5tis a ja místo její vybral mojí, v domnění, že jeden účet...

Když budu mít někdy náladu tak si v dobrém rozmaru najdu trochu času a rozhodne zajedu ke konkurenci. To proč jsem si vás vybral se bortí jak domeček s karet. Přikazovat někomu aby platil kartou.... nic pro mě... To radši ten výběr z bankomatu zaplatím někomu jinému. Jinak česká m-banka podle mého názoru stagnuje například oproti slovenské pobočce. Klijenti na slovensku mají podle mích informací k dispozici IBAN takže můžou vesele koketovat taky ze zahraničim. Platit třeba alimenty na klučinu (jako pozůstatek zahraniční stáže v Litvě).....nebo přímat na svůj účet težce vydřené peníze v pokru někde na internetu....

Myslím, že vše už bylo řečené výše. Dodám snad jen jediné - od mBank odcházím, zklamala mě na plné čáře. Sbohem

Je mi tu někdo opravdu schopen vysvětlit jak je to s výběry? Máme jeden účet a 2 platební karty. Když utratím oběma dohromady 4tis Kč je potom jedno kterou kartou 3x provedu výběr aby byl zdarma? proč mi v internetovém bankovnictví píše, že jsem utratil kartou pouze 340Kč když ve skutečnosti už za srpen přes 5tis? Je rozhodující datum uskutečnění platby nebo datum zaučtování? bere se měsíc od 1. nebo od kterého? chcete aby lidi více platili kartami což chápu,ale je nutné takový hokej kolem toho?kdo se v tom má vyznat...pane Tomaši a osttaní zaměstnanci mbank, naučte se jasně definovat!!!

Ač nerad, musím se připojit k nespokojeným klientům :-(
Poradíte mi jak mám změnit své PLATEBNÍ NÁVYKY aby se mě změna seníku nedotkla?
Tam kde utratím nejvíce peněz platební karty NEBEROU (stravuji se v Restauracích, cestuji autobusem,...). Když se jednou či dvakrát týdně stavím v supermarketu pro paštiku a tři rohlíky, je mi trapné platit 20,-Kč kartou a stejně bych měsíčně neutratil více než 2000,- abych měl alespoň jeden výběr z bankomatu zdarma.
Do teď jsem z bankomatu vybíral 4000,-Kč 2x až 3x měsíčně čímž jsem pokryl veškeré platby v místech kde neberou platební karty.
Mám si tedy začít si vařit sám a nakupovat suroviny v supermarketu, abych mohl zaplatit kartou alespoň 2000,- a mohl si jednou měsíčně vybrat z bankomatu 8000,- kterými budu platit v autobuse a jiných místech kde karty neberou??? Nebo co mi poradíte??? Jediná možnost, která mě napadla změnit banku :-(

dobrý den ...

nashledanou...

Fuj Flash, jsme snad v době kamenné?

Zkrátím to, ze začátku to bylo přehledný a fajn, tak jsem přestoupil. Po těchto změnách ale přestupuju zase, nemám náladu pořád číst nějaké změny, aneb co přijde příště? Mira

dobrý den,abych řekl , také mě se úprava,moc nelíbí a už vůbec to nelze považovat za ulehčující pro klienta. Také ja už jsem schytal nemístné poznámky od přátel,kterým jsem m - banku vřele doporučil.

Lidé si vás vybrali s důvěrou a právě kvůli nulovým poplatkům. Tím, že ted neustále měníte podmínky a ani dostatečně o tom klienty neinformujete, způsobíte to, že vyměníte 27 kč za klienta. 9 Kč není mnoho, ale za těch 9 kč ztrácíte důvěru klientů. První, co mě napadlo bylo - a za pár měsíců to bude dalších 9 kč, pak to bude 50 - no, není lepší utéct hned k stálé silné bance? Když si vezmu, kolik institucí jsem musela oběhat díky novému číslu účtu, když jsem opustila č.spořitelnu..........a nechala se takhle blbě napálit - už podobnou volovinu neudělám, raději pořádná stabilní banka, než kdejaká nová rádoby levná instituce. A já vůl přesvědčovala přátele, at k vám jdou taky. Podle mě jste si uškodili a navedli lidi na myšlenku, přejít k pořádným bankám a i kdybyste někdy udělali podobný reklamní trik, už nikdy se vám nepodaří získat klienty zpět. čs je ted zpět získá - ale ne vlastní iniciativou, ale vaším podrazem.

Jsem student a k mBank jsem přestoupil z velmi nevyhovující Č. Spořitelny. Tuto změnu jsem udělal hlavně z důvodů: 3 výběry z libovolného bankomatu zdarma a nulové poplatky za ostatní transakce. Jak tu mnozí píšete, nejsem náročný klient, nepodnikám a nezneužívám toto konto. Proto nechápu a mrzí mne nová změna sazebníku, která mi zase trochu zkazila obrázek o mBank, který byl do této doby prvotřídní. Banku jsem všem doporučoval, ale nyní již budu dávat pozor a mohu říct, že se podívám ke konkurenci.

Jste stejni vydridusi, jako vsechny ostatni banky..Natahnout klienty na vedeni uctu a vybery z bankomatu zadarmo a pak z nich pekne zacit zdimat penize. Trikrat tfuj!

Dobrý den,
dle vašeho nového sazebníku je podmínkou, abych mohl mít jeden výběr z bankomatum, tak musím zaplatit kartou minimálně částku 2000 kč. V případě, že jsem utratil 2000 kč a nevyberu z bankomatu, přesouvá se mi alespoň ten 1 výběr do dalšího měsíce???
Děkuji za odpověď.

Odcházím. mbanka je zrůdná, neplní to, co slíbila. Fuj.

Tomáš_mBank 278
jsem student a zpoplatněné výběry mi vadí.... takže např. když zaplatím kartou 4000kč na sázkářský účet a pak si to z něj nechám poslat zpět bude to počítáno jako platba kartou a tudíž budu moci vybírat 3x zdarma....je to akce navíc, ale naštěstí ty vaše (mbank) výmysly se dají obejít....

D í k y !!!!! Už vím, kam odejít , kde hledat s e r i o z n ě j š í banku. O d c h á z í m....

to co jsem se dočetla mě tedy opravdu zamrzelo, šla jsem do Vaší banky, protože se mi líbilo to, že nemusím za své peníze, které si na svůj účet posílám platit, když si je chci opět vzít (tak jak to mají ve vyspělých zemích - nikdo by si klientům nedovoli dát poplatky). Takže se asi budu muset poohlédnout po bance, která sice poplatky má, ale bude nabízet kvalitní služby - pobočky, internetové a mobilní bankovnictví zdarma atd.

Myslim, ze Mbank tento reklamní trik dobre vysel a nemálo lidi jim na to nalitlo. Nulové poplatky byly kompenzovany tim , ze nejsou pobocky (jak hotovostni tak bezhotovostni) jen nejake kiosky, kde si zridite ucet a dozvite se par , rekl bych neuplnych informaci. Pokud bude tedy Mbanka zavadet tyto poplatky ( ktere se ve finale mohou rovnat konkurencnim bankam ) tak at zridi pobocky a lepsi sluzby...ale to uz jsme zase na zacatku ...
jak se rika ,nikdy neni nic zadarmo...

Bohužel ČSOB je výhodnější (aspoň pro mne). Vedení účtu bez poplatku, výběry z bankomatu a transakce všechny zdarma, nyní lepší úrok než mbank, zlatá karta s cestovním pojištěním a pojištění proti ztrátě a krádeži , vše zdarma. Dále osobního bankéře . Nechápu co zde nízkonákladová banka převádí. :-(
Ty pravidla co je třeba dodržet - to je naprosto směšný a trapné. Nechápu co je to tam za stupidní vedení. Nepotřebuji vyhrát auto, hrníčky a další nesmysly, potřebuji kvalitní služby a za co nejrozumnější cenu, nejlépe ZADARMO.

Navrhuji hromadný odchod od mBanky. Toto tady ti PSONCI predvadeji je vysmech. Již dlouho čekám na zahraniční platby a nic. Kdyz začínali, tak slibovali hory - doly. Já odcházím - v tuto chvíli pro mě existuje výhodnější a důvěryhodnější banka než tato polská slátanina.

Poslat zprávu

Iveta (289):
Celkový objem všech plateb kartami vydanými k Vašim účtům je platný od začátku aktuálního měsíce ke dni uvedeném ve zprávě, tedy v současné době je objem platný k srpnu a nikoliv k červenci. Do objemu se započítávají pouze zaúčtované transakce. Více na stránce Poplatky v sekci Otázky a odpovědi: http://www.mbank.cz/pruvo...

Co ovlivňuje Průměrná výše částky vybírané z bankomatu? Předpokládal bych, že pokud jsem v zeleném poli, pak je něco zdarma, v červeném pak za poplatek, ale nic se nemění..... Jsem zmaten...

Jako tohle beru jako očúrání lidí. Nalákáte na poplatky zdarma a potom si je zpoplatníte. já mám asi 30 odchozích plateb, takže mi je prostě začnete účtovat. tak to je super. proto jsem k vám přišla, doporučila další lidi a pak si to zpoplatníte, super. toto je nehorázné chování. toot je podraz. z principu se mi toto nelíbí. takže vyřeším to po svém. díky.

Chápu, že výběry z bankomatu může banka dotovat do počtu 3 výběrů. Dotování neomezeného počtu výběrů je nesmyslné. Proč ale to rozlišení platebních karet, jakási karta hlevní a pak karta dodatková?

Chápu také omezení bezplatných platebních příkazů. Proč ale není zdarma alespoň 20 příkazů?

jestli vám to nedošlo tak vám to řeknu, tímto způsobem vám odejde hodně lidí, opravdu vám to za to stojí ?

Dobrý den, touto cestou zdravím personáln mbank. Chtěl bych říci, že i přes částku 9Kč z výběru z bankomatu je dle mého názoru mbank jako banka bankou nejvýhodnější. Neznám v současné době lepší produkt v bankovnictví. Jen mě trošku mrzí, že se snížila úroková sazba u spořícího účtu Emax-plus. Je mi jasné, že se vše řídí ČNB ale i přes to je to škoda, že se ten úrok tak drsně snižuje. Chtěl bych se možná jen zeptat touto cestu, jestli poplatek za výběr z bankomatu a úroková sazba nižší než j% zůstane napořád? Děkuji, přeji hezky den, s pozdravem Hataš.

Dobrý den,
není mi jasný systém výběrů z bankomatů zdarma. Chápu, že musím zaplatit určitou částku kartou, abych měla výběry zdarma. Ale není mi jasné, jak proběhne zúčtování. Bere se to za celý měsíc, nebo až po zaúčtování transakcí? Já kartou platím neustále, ale 2000 mi to dá až třeba 10. den v měsíci. Znamená to, že když budu vybírat jednou za měsíc, ale ještě nebudu mít ony 2000 zaplaceny kartou (např. 8. den v měsíci), že zaplatím za výběr, přestože za celý měsíc zaplatím kartou asi 5000?
Prostě chci vědět, jestli se 9 korun objeví ve výpisu hned po výběru, nebo se to celé měsíčně sečte a na konci měsíce se teprve případných 9 korun odečte. Díky.

Zdravím všechny přispěvatele :) ,
jako na většinu z Vás,tak i na mě "vybafla" při přihlášení zpráva o změně/zavedení poplatků,zajímalo mě,co si o tom myslí jiní,tak jsem pročetl komentáře zde.Rád bych se mBanky zastal,jelikož žádná ze změn mi nepřijde nikterak drastická.Co se poplatků za výběr týče,tak proste zaplatím při nákupu potravin v obchodě 2x kartou a jsem zase na 0 za první 3 poplatky a upřímně i poplatek 9 Kč (kdybych nedosáhl platbami nulových poplatků) se mi zdá poměrně zanedbatelný,vždyť to je částka,kterou nechávám denně v restauraci při obědě na "dýškách".Chápu,že většinu lidí rozlítilo spiše to,že mBank něco slíbí a nedodrží a teď se bojí,co přijde dál ( poplatky za odchozí platby,krach... ), nicméně toto mi přijde jako pouhé spekulování a dokud se nedostaví nějaká radikální změna (např. poplatek za vedení účtu) ,nevidím důvod mBank opouštět.Pro mě zůstává faktem to,že při určitých podmínkách je vedení účtu pořád zdarma(a ty podmínky,jak jsem již zmínil,mi nepřijdou opravdu nikterak drastické).

Vzhledem ke změně výše sazebníku bych se chtěla jsen ujistit, že dobíjení kreditu na mobilním telefonu prostřednictvím bankomatu je zahrnuto v bezhotovostních operacích s platební kartou a načítá se k bezhotovostním platbám kartou u obchodníků. Děkuji za odpověď.

Se..te mě! Ja mi jasné, že provoz banky něco stojí, ale sakra vždyť máte naše peníze a ty vám (když to teda umíte) vydělají další peníze. Se..te mě!!!

Lidi už tady nebrečte a vykašletese už konečně na Mbank stejně tak jak oni se na Vás vykašlali.
- ING konto pro spoření Vás nezklame jako Mbank a navíc tam máte 2% úrok a žádných 150Kč za výběr!!
Navíc Mbank nemá absolutně žádný servis jen placenou linku, kterou jim navíc dotujete.
Jinde možná zapaltíte stejně, ale máte v místě bydlište slušnou pobočku.
Toto je začátek konce Mbank i když někteterým se nechce přecházet, ale ti to tady všechno zaplatí.


kartou moc neplatím. Vyberu 2x do měsíce. Jen převody jsou mi užitečné. Kalkulačka podivná a nesmyslná. Podle ní jsem se dozvěděl, že musím utrácet více platební kartou, pak je výběr z bankomatu výhodný. Nelíbí se mi to. Takže poplatek z bankomatu budu mít podle vaší kalkulačky za 18 Kč? Proč ptám se. Asi přejdu jinam. Kiosek k vyřízení formalit jsem zjistil, že v Karlových Varech už neexistuje. Musel bych do nejbližší do Plzně. Ptám se znovu proč?

kalkulačka krásná, ale asi si to dokážu spočítat sám kolik zaplatím na poplatcích, spíš mě štve to že jsem utekl od český kuli poplatkům a mbank je postupně zavádí taky. přesně když ptáčka.....

Jdu si taky pridat se svou stiznosti, nemam silu precist ty vsechny tady uvedene, tak se doufam nebudu opakovat

1) o zmene sazebniku jsem se dozvedela dnes, tj. 10.8. a to jen diky tomu, ze se mi v internetovem bankovnictvi, ktere kontroluji vetsinou tak jednou mesicne, objevila zprava, ze mam 0 vyberu z bankomatu zdarma, coz me teda rozhodne nepotesilo

2) proc si mam v zahranici z bankomatu vybirat minimalne 2500 Kc? uz doma me rodice ucili nedrzet u sebe prilis mnoho penez, protoze cloveka snadno okradou, cizince jeste snaze. Takze ted mam u sebe nosit castku vzdy nad 2500 tisice?

3) velice se mi libi, ze se mame prizpusobit, aby nam i nadale zustali nulove poplatky. My klienti se mame prizpusobit bance? Nemela by se banka prizpusobovat nam?

jdu se podivat po konkurenci

tak se ucet zdrazil o 123Kc mesicne, 1476Kc rocne, presto, ze mBank disponuje mymi penezi. Vazny duvod odejit od MBank. kdyz ostatni banky maji za vyber castky vetsinou do 10Kc. Ne ze bych musel vybirat 4x ale napriklad 100 000 vybiram na 3x, protoze bankomat mi neda vic jak 40 000. To je taky okradani. Kdyz kvuli neschopnosti banky vydat mi celou castku musim platit poplatky.

Jak hezké reklamní kecíky to před rokem byly...že mKonto od mBank je zadarmo se všemi službami kolem! Neuplynul ani jeden rok a máme tu omezení odchozích plateb na 10 a pak jejich zpoplatnění, zpoplatnění výběrů z bankomatu v zahraničí i v ČR (ano, sice podmíněné výší nákupu platebními kartami, ale i tak je to hezky skrytě zpoplatněné, že?!), k tomu ještě hrubě smutná nízká úroková sazba na spořícím účtu :-/ mBanka ztratila za poslední rok hodně lesku ze své krásy, reklamní kecy a skutek po roce utek. Bohužel smutná praxe v ČR, takže nezbývá než si pravidelně vybírat a měnit poskytovatele bankovních služeb podle aktuální nabídky, která platí.

Je to pěkně debilní, nejdřív 3 výběry měsíčně zdarma a teď je to limitováno výškou plateb kartou... Začíná pěkně klesat úroveň banky. Nevím jak ostatní, ale u mě silná nespokojenost.....

O co jde mBank? Aby od ní lidé odcházeli?? tolik let jsem jí vychvaloval a doporučoval lidem a byl jsem i výhercem dárků za nové klienty a pořád jsem chválil, jak je zdarma, ať si jí každý zařídí, ale ty časy jsou pryč a já s nimi asi také!

Tak jsem se podíval na úrokové lístky a srovnal ten první z r. 2007 a současný. Kupodivu debetní úrok zůstává stejný, denní klesá a klesá.
A k demagogickému příspěvku Moniky (297):
Kolik týdnů má měsíc člověka vybírajícího výplatu po 200 Kč týdně? Padesát? Kolik týdnů má váš měsíc?

MBanka byla zpočátku velmi sympatická, i e-řešení měla skvělé (intuitivní a přehledné). Předvedla ale takový veletoč, jaký žádná banka od dob bankovních Zlatých dob - zaplaťbůh - zatím nepředvedla. Už není zajímavou bankou a výsledek??? Potáhne tisíce prázdných účtu eMax a eMax plus a na skvělém mKontu bude nezbytná částka pro placení pravidelných plateb - ostatní prachy u AXy, než udělá něco podobného :-(((. A k tomu usměvavá paní Hájíčková (product specialist - proč ne produktový specialista???) nám bude přinášet další dobré (špatné) zprávy. Škoda.

Jsme bankou pro přemýšlivé a akceschopné Klienty, kteří si nás právě proto vybrali - TAK kvůli tomu jsem si Vás opravdu nevybrala. Bylo to proto, že jste byli laciní, přehlední a nemusela jsem nic hlídat-vše bylo jasné. To už neplatí, neslibujte prosím služby, které neplníte. Jsem zklamaná. Budu hledat lepší banku, kde nemusím počítat výběry a jejich hodnotu

Ten,kdo tento nový systém v mBank vymyslel,to musel být veliký člověk,patrně Řek.Ale to nemohl být jenom nějaký obyčejný Řek,to musel veliký Řek,ten největší,snad přímo Kokotakus???

Tak tohle je síla .... Když jste zmrvili emax, tak se mě to nedotklo a mávnul jsem rukou. Ale zpoplatnění výběrů, kvůli kterejm jsem byl u mBank ? Síla. Jako student těžko budu vybírat nad 2000. Šíleně mlžíte s tím, že se to dotkne jen 2 procent klientů .... Nevim jak jste na to mohli přijít, co třeba studenti ? Myslim že dost studentů mělo mBank právě kvůli výhodám co už nejsou. Momentálně je pro mě nejlepší sáhnout po jiné bance :)

Poplatky jsou dobře nastavené... Když někdo celou výplatu vybírá týdně po 200kč z bankomatu a na nic jiného účet nepoužívá, tak s ním neumí zacházet a nemá si ho zřizovat. Podívejte se na poplatky do jiných bank...

Já stejně odcházím kalkulačka nekalkulačka. V konkurenční bance jsem dostal jako podnikatel hned při startu nabídku na podnikatelský kontokorent 20.000 Kč (s možností navýšení dle obratu), který mi nabídla sama banka. Mbank mi nenabídla nikdy nic, i když mé obraty za rok a půl podnikání se pohybují v řádech statisíců. Rád si připlatím, pokud banka nabídne služby navíc, ale nebudu platit vpodstatě za základní nabídku, bez bonusů a benefitů, které jsou u placených účtů v jiných bankách standardem, který je bankéři aktivně nabízen.

Nevím co se děje, ale v poslední době dost často zamrzává obrazovka a ven to jde pouze tříprsťákem. A neděje se to jenom mě. Stejný problém řeší i jiní uživatelé ???
Nejdřív jsem si myslel, že je u mě, ale projel jsem počítač vším možným a vše je v pořádku. díky

Kartou platím velice nerad jen v krajních případech, díky placení kartou musí obchodníci zvednou ceny zboží ,aby mohli odvést "desátek" bance, nevím kolik to u kterého obchodníka je ale slyšel jsem i o 4%. Proč asi banky každýmu cpou kreditky, s kterýma je "zdarma" pouze přímá platba a nechtějí ani úroky? že by z dobroty?
Kartu od mkonta zahazuji, Dokonce i u české spořitelny mě výběr z bankomatu vychází levněji.

Prostě se cítím podveden... Navíc si myslím, že je to jen první krok. Poplatky se budou dále rozšiřovat. Kreditkou platím hodně, ale ne příliš vysoké částky, do 5000 Kč. Takže mám smůlu. Zeptám se v Fio bance a uvidíme.

V podstatě jediný důvod, proč jsem přešel k mBank byla výše úroků (která již není aktuální a i když je vyšší než u ostatních bank, tak ji považuji za zanedbatelnou) a to, že sice jsou zdarma jen tři výběry, ale z libovolného bankomatu (dříve pouze z jednoho druhu bankomatů, ale libovolný počet výběrů). Takže nejvyžší čas hledat si novou banku?

Re: Iveta

Viz můj příspěvek číslo 281.

Kam jít
- ING - pro spoření 2% účet 100% zdarma !!
- FIO - pro běžné transakce

Neváhejte a všechny prachy si rychle dejte jinde jinak se může stát, že příští změna ceníku vám je ještě zpoplatní
a napíšou Vám jaj je tu tady hrozně výhodné !!!!
Přece budete mít výhodu, že můžete platit za každý výběr a už i za transace.
Jako bonus si můžete hrát na netu mbank s hejblátkama.
Topolánek by na to ukázal, že jste opravdu jedničky v oboru.

za měsíc červenec jsem z bankomatu vybrala celkem 4 tisíce a na kreditku mám nákupy přes 12 000,- Kč tak jak je možné, že jsem dostala zprávu k mému účtu, že průměr transakcí na mých kartách, které mám pouze 2 je za měsíc červenec 902 Kč? a tudíž nemám nárok na bezplatný výběr z bankomatu???

..sliby chyby....co bude dál..měním banku...banka bez poplatků , haha už je to tady

pročetla jsem již hodně diskuzí a FAQ, ale ještě jsem nedostala jednoznačnou odpověď nejlépe s uvedením konkrétní situace, jak je to s jedním účtem, dvěma spolumajiteli a dvěma platebními kartami?

Co se týče spolumajitelů - v tomto případě budou transakce připisovány na jednotlivé karty majitelů, transakce doplňkovou kartou budou připisovány spolumajitelům rovným dílem. Jinde se píše, že zase každá karta je započítána zvlášť.

Tak jak to tedy je? Nejhorší na těch změnách je, že nejsou jasné, že neproběhlo od banky žadné upozornění. To bance klienti nestoji ani za kousek slusneho a hlavne pravniho chovani?

Dobrý den,

měsíčně potřebuji vybrat společně s manželkou tak 4-5x peníze z bankomatu. Občas využiji i kontokorent, který ale mBank nemá. Měsíčně mám více plat. příkazů než deset. Kartou platím, ale prostě nechci si někam psát, kolik už to bylo. Líbilo se mi, že mBank slibovala, že je bez poplatků a opravdu byla. Toto tabu padlo, takže jsem z mBank převedl veškeré peníze, zrušil pravidelné platby a peníze z práce mi už chodí jinam. Až bude čas, vrátím karty a zruším účet úplně. Škoda, začalo to tak pěkně. Z principu to prostě už nechci. S pozdravem J.Palán

Poslat zprávu

@ Lenka 284 - jak jste došla k této sumě? Dle nového sazebníku jsou zpoplatněny první tři výběry z bankomatu částkou 9,- v případě, že není splněna podmínka obratu bezhotovostních transakcí platebními kartami. Výběry v zahraničí byly též upraveny. Zde je bez poplatku výběr částky v ekvivalentu 2500,- a více. Pak došlo ke zpoplatnění 11. a každé další odchozí transakce částkou 3,- (tento poplatek nebudeme účtovat po přechodnou dobu 2 měsíců - více v článku na blogu: http://www.mbank.cz/blog/... do čehož nejsou počítány převody v rámci mBank, inkasa, SIPO a trvalé platební příkazy.
Poplatek za převod mezi vlastními účty je jen u spořicího účtu eMAX Plus, kde je omezení jednoho převodu z tohoto účtu pomocí jednoho předdefinovaného příjemce v měsíci bez poplatku a každý další za 150,-, což je u tohoto účtu od začátku jeho zavedení viz: http://www.mbank.cz/osobn...

S pozdravem

Tomáš_mBank

Zavedení poplatů se dotkne v podstatě kždého - za převod mezi svými účty mám platit 150 kč? A jestliže neplatím dost platební kartou, pak mám i výběry z bankomatu zpoplatněny? Tak to se opravdu netýká zlomku obyvatelstva. Škoda, banka na nulové poplatky nalákala zákazníky a teď je zavádí a pěkně mastné. Nepotřebuji kalkulačku k tmu, abych si spočítala, že, pokud budu konto používat jako dosud, tak budu platit tak 1000kč měsíčně bance. A pokud nemůžu mít stejné služby, jako jsem měla dosud, pak je to pro mě hodně zásadní změna, která se mě dotkne. Takže se poohlédnu po jiné bance. Rok nebo dva nebo jak jsem tu dlouho, byl fain bez poplatků, ale teď bych evidentně doplatila vše velmi rychle.

Co se týče odchodu ke konkurenci - proč ne. Já 2000 korun kartou neutratím, a navíc platím kartou konkurence, protože je to pro mě výhodnější. (O spořících účtech mBank škoda mluvit.) Takže se změnou sazebníku pro mě pominul poslední důvod, proč mBank používat.

Vybrala jsem si mbank pro to, že se u ní neplatilo (stačilo se vejít do tří výběrů z bankomatu) Teď nasadila pro mě tak nesmyslná a hlavně nepřehledná pravidla (zřejmě účel) z kterých je evidentní, že banka o běžné uživatele prostě nestojí. Založit mKonto-zdarma a pak až po nějaké době založit bussiness konto (kde se platí a které vlastně ze zákona ani podnikatel mít NEMUSÍ) a pak tvrdit,že podnikatelé zneužívají mkonto-jistě nejsou na hlavu(proč platit,když mám to samé u banky zadarmo) je podle mě nehoráznost. U mě tahle banka ztratila důvěru a co vím, nejsem sama. Nenechám si diktovat, jak a čím mám manipulovat se SVÝMI prostředky. To nebylo v původních podmínkách !

Re: Katka (271)

Počet bezplatných výběrů závisí na objemu transakcí kartou v aktuálním (ne předchozím) měsíci, a - jak jsem pochopil - tato zpráva se generuje průběžně podle objemu transakcí. (Pokud za 14 dní utratíte 2000 Korun, dorazí Vám další zpráva o tom, že jste získala právo na první výběr zdarma.) Případný devítikorunový poplatek se účtuje až na konci měsíce - do té doby banka nemůže vědět, na kolik bezplatných výběrů měl klient nárok.

Ještě dodatek. Když m-Bank sháněla klienty byla oním příslovečným novým koštětem, které dobře metlo.

Od té doby co jsem u m-Bank (3 roky) dochází stále úpravami sazebníku k znevýhodňování klienta.

Poslat zprávu

@ martin 274 - do objemu plateb se počítají i platby kartou provedené na internetu.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Nevadilo by mi platit nižší částku za každý výběr z bankomatu (do 5kč, 9 už je hodně) a za odchozí platbu (3kč je ok). Ale nebaví mě pořád se hlídat a kalkulovat, kolik bych měla vybrat peněz, kolik dát pod polštář, jestli raději platit rohlík kartou, zda můžu poslat peníze. To není o aktivních a přemýšlivých lidech, ale paranoicích, co si hlídají každou korunu. Je jasné, že politika mbank vše za 0kč je nemožná, ale to, jakým způsobem se ji snažíte udržet, z nás dělá blbce.

Podle mě jsou změny ještě přijatelné, ale nadšená z nich nejsem. Osobně mám peněz v hotovosti dost, takže žádné výběry z bankomatu nepotřebuji. Ani měsíční platby mi většinou limit nepřesáhnou, protože platím u poskytovatelů služeb VISA kartou. Co se mi ale nelíbí je, že mě ty stálé změny podmínek stresují - i když je pochopím, tak šance, že si je zapamatuji je dost nízká. Byla bych šťastná, kdybych při každé změně ceníku dostala e-mail, kde bych měla "svůj ceník" - tzn. pro služby, které používám.

Mila Katko (271), honem ten ucet zrus!!! Nechapu, kdo by se ted k mBank jeste prihlasoval. Vsichni totoz utikame eMax, eMAx Plus - jaky vysmech. Ja uz jsem vsechny penize prevedla jinam, tady bude jesate hur.

dobry den,

kdyz platim kartou na netu, pocitaji se tyto castky do castky zaplacene kartou?

dekuji

martin

dobrý den, můžete mi objasnit proč Slováci mají vše zdarma stejně jako my, když jste nás lákali na mkonto?????

Tak jsem si včera všimla změny sazebníku. Ok, jsem trochu zklamaná nárůstem omezení a postupným znevýhodněním účtů mBank, ale beru to. Nnerozumím však jedné věci: Dívala jsem se v i-bankovnictví na svůj seznam trvalých příkazů a nezobrazily se tam zdaleka všechny. Proč? Nejsou trvalými příkazy, přestože odchází pravidelně bez mé asistence jednou měsíčně??? Je mezi nimi nějaký rozdíl? Nebo to je nějaká chyba v zobrazení?
Druhým tajemstvím je pro mě platba kartou v obchodě. I-bankovnictví si usmyslelo, že jsem platila minulý měsíc jen asi 450,- Kč, což je nesmysl. Je to tím, že mi mBank poslala novou kartu a já si fakt nepamatuju, co jsem platilla tou starou a co novou? Kvůli tomu (nové kartě) budu platit za výběry v následujícím měsíci???
A podotýkám, že jsem se přihlásila ke svým účtům, ne k cizím. Jen jsem je málem nepoznala.

Vážení,
dnes jsem si otevřela účet vyskočílo na mě, že mám nárok na 0 výběrů z bankomatů zdarma. Začínám toho mít tak akorát dost. Přešla jsem k Vaší bance, aby mě jiná nebuzerovala a nevyužívala zdarma mých peněz a ještě ode mně chtěla platby za výběry apod. (v zahraničí žijí banky z úroků z peněz, které jim klient svěřuje a banky jeho peněz využívají na mezibankovním trhu). Každý měsíc mi na mkonto chodí nemalá částka, kterou může banka využít a od srpna nemám nárok na výběry zdarma??? jděte do háje, hledám si jinou banku.

btw.mám i vaši kreditku a za minulý měsíc jsem s ní platila přes 10000Kč, takže není pravda, co tady píše Tomáš z mbank, že je jedno kterou kartou platím!!!!

Re: Peťas

Viz vlákno http://www.mbank.cz/forum... na diskusním fóru.

V téhle zemi není prostě nic takové, jak se to ze začátku tváří. Výnosy ze spoř.účtu - jistě - všechno jde z kopce, ale hojit se i na těch, kteří protočí na účtu 6-7 tis. měsíčně - FUJ! Myslím, že se najde i jiný, solidnější ústav.

Urcite odchazim pryc me jako studentovi se to fakt nevyplati !!!!!!!!!!!!!!!!!

mbank -už len minulosť. Emax + som vymenil za bezpoplatkové sporenie u ing (s možnosťou investovania do fondov). A s transakciami na mkonte ....FIO.(A to nemám problém splniť požiadavky, aby som to mal celé zdarma. Ale ide o princíp). A to som ešte uvažoval, že si sem prevediem hypotéku. Už viemn, že to riskovať nebudem.

S ohledem na úpravy od 1.8.2010 jsem si to zkoušel v červenci na nečisto. Jako skromný starobní důchodce jsem těmi úpravami vcelku protáhl bez ztráty kytičky.

V podstatě si myslím, že mBank, k níž jsem šla a říkala si, tak konečně normální banka, která lidi neobírá, OMYL. Postupem času se z této banky stává klasická česká banka, což mě velice zklamalo. Asi půjdu zase jinam, bohužel.
Za chvíli určitě přijdou i s poplatky za příchozí platby. Co myslíte?...

tak jsem šel dnes po Brně a nebudete věřit co jsem uviděl http://yfrog.com/b8brnohj Pánové z mBank by se měli aspoň zkontrolovat výlohy, aby tak očividně nelhali...

tak ta kallkulačka je nějaká zmatená...v sazebníku je že počet výběru z bankomatu 3 výběry je zadarmo, a tady to dám a platím 9kč za výběr a žádnou platbu kartu...trochu mimo ne?

Odpověď na 260:
Zatím! Uvidíme 1.9.2010 :-D

Souhlasím, vůbec se mi nelíbí každoměsíční zavádění poplatků a změna úroků. Také uvažuji o změně banky, jinde aspoň maté dané podmínky a ne překvapení poslední den v měsíci, že vyšel nový sazebník a hlášek, jak se "Vás daná změna nedotkne".

A nsad už poslední příspěvek ode mě. Sami si porovnejte účty... http://www.penize.cz/srov...

dobrou :-)

Ještě jedna poznámka, resp. dotaz na všechny nespokojené. Prosím vás pěkně, pošlete mi seznam všech lepších bankovních institucí s konkrétními typy účtů než je mBank. Já že bych taky zauvažoval o změně banky. Doufám, že jich vypíšete aspoň tucet, když už je mBank tak špatná.
Předem všem velmi děkuji :-)

nazdar všichni, shrnu to rychle. Když se vám něco nelíbí, jděte si ke konkurenci. Já sám mám mBank přes 2 roky a jsem celkem spokojen. Až budu nespokojen a hlavně bude něco nelpšího na českýmn trhu, sbalím se a půjdu jinam a nebudu tady psát, v čem všem je mBank hrozná a na h... Doporučuju vám, jděte k té konkurenci a uvidíte, až vám příjde vyúčtování za měsíc, za co vše platíte...
páčko :-)

No, tak to je opravdu moc hezké...mám pocit, že dodržení slibů m-bance nic neříká. Vysoké úroky jsou ty tam, výběry zdarma se nám taky vytrácí a 10 transakcí zdarma - to je v dnešní době internetu více než směšné...myslím, že se velmi brzy rozloučíme. A tolik nadějí jsme do vás vkládali...

Krásný změny, viděla jsem, stačilo mi, odcházím, žijte si tu blaze... Možná by stálo za to, informovat o změně sazebníku dříve, ne až se zprávou o odkladu nově zavedených plateb (už bych byla v tahu dááávno). To jen pro příště, až budete chtít znovu podělat tu hrstku lidí, co vám tyhle PODRAZY ještě překousne a zůstane...

Dobrý den, uvádění těchto poplatků beru jako irelevantní, protože kdyý jsem si před nějakou dobou zaváděla u mBank účet, byly všechny poplatky a především úrokové sazby úplně někde jinde a pán na přepážce mě také ujišťoval, že svoje poplatky nezmění, úroky že zůstanou apod. Současný úrok na Emax plus je spíš výsměch než nějaká seriozní částka za to, že dávám bance peníze. Já osobně jsem už zažádala o spořicí účet u jiné banky.

Toto je zacatek meho odchodu od mBank, fakt svinsky!

To bylo slibu. 3,3% uroceni na eMaxu, bezplatne vedeni uctu. Nejdriv jste naprosto bez varovani a upozorneni snizili uroky na eMaxu az na 0,75% (a ze dalo prace tuto hodnotu nekde najit). Ted zavadite poplatky, no vida. Jeste ze jsem si nechal ucet ve sve puvodni bance a vas mel jen na zkousku, zase se tam vratim.

Re: Tomáš. Tak to se mě prakticky netýká, až na ty výběry z bankomatu, aspoň jeden výběr by jste mohli udělat grátis bez ohledu na to kolik s tou kartou zaplatím nebo vyberu. každopádně díky za info.

Poslat zprávu

@ klient 250 - trvalých příkazů se změna uvedená v sazebníku netýká. Zpoplatněny budou jednorázové příkazy mimo mBank. V každém případě doporučuji článek na blogu, který se k tomuto tématu vztahuje: http://www.mbank.cz/blog/... jelikož teď platí dvouměsíční přechodné období, v němž poplatky za 11. a další jednorázový převod nebudou účtovány.

S pozdravem

Tomáš_mBank

dotaz: chci se zeptat, mám cca 16 TP (vše mimo banku), budu platit???, nebo se počítají jen jednorázové převody, díky moc za info.

Je to opravdu neskutečný podraz na klienty, nejdříve nalákat na 0 poplatky, a pak jim to napálit s plnou parádou a bez předchozího upozornění. Sklamali jste spoustu lidí. Nejvíce mě mrzí, že jsem vám sháněl nové klienty a přesvědčoval své známé k přechodu k vám. Teď vypadám jako trouba. Lidem, kteří ještě nebyli rozhodnuti k vám přejít raději doporučuji ať zůstanou u své banky. A já se také poohlédnu o jiné bance.

mBank se tímto stává klasickou českou bankou a začne z klientů tahat peníze na poplatcích. To na čem byla postavena její síla, je pryč. Čac na změnu banky.

Takove kecy o zneuzivani mBanky nepoctivymi podnikateli! Na to prece nemuze normalni clovek naletet. Je opravdu cas zmenit banku, vasi kalkulacku si opravdu muzete bekam schovat. Sazebnik nam staci! Ten je ovsem ne tak zcela na rane jako kalkulacka. Kdo z normalnich lidi ma kazdy mesic stenou spotrebu? Je to jen donucovacka k utraceni na kartu, na to stci IQ 50.

souhlasím se všemi komentáři "když ptáčka lapají, tak mu zpívají". Všechno kvůli čemu jsem si Mbank otevřel účet (ať už mkonto, nebo mMax) se postuně vytráci. Úroková míra je pro lidi s "normálním" příjmem žádná a teď se začínají platit i poplatky. Je na čase změnit banku. Musím se pousmát, když teď vidím bilbordy jak lákají na mHypotéku s úrokem 3.7 %. Už vím kam to čase povede. Ke stejně vysoké sazbě jako je u konkurence. Ne, děkuji. Jsem zklamán Vaším přístupem!!!

nemám rád změnu pravidel během hry a o to více, když na ní přijdu jen tak náhodou a nebyl jsem o ní informován - kontaktován osobně (email nebo dopis by neuškodil). zaváděním poplatků a diktováním kolik mám vybírat přes kartu abych stále mohl užívat to, kvůli čemu jsem opustil předchozí banku se mi pranic nelíbí.. nejde tu zcela až tak o těch 9kč, ale o princip.. jestli je ovšem jen 10 transakcí zdarma a zpoplatněný bankomat, když kartu využívám minimálně (i když obrat na kontě mám nemalý), potom si kladu otázku proč jsem nezůstal tam kde jsem byl..
jsem zvědav co přichystáte do budoucna a jak se to my - vaši klienti - dozvíme.. a co nás taky bude dále motivovat zůstat u vašeho ústavu..

Dlouho sem nemoh rozhodnout zda přejít k mbank a oni to filutové rozhodli za mě :-) , ještě že sem otálel tak dlouho až mbank ukázala svou pravou tvář, takže mbank si škrtám .....

Jak se bude počítat limit transakcí, pokud bych chtěl vybírat hotovost na začátku měsíce? Budu za výběr platit? Jinak není pro mě problém limit 3000-4000 splnit.

Tak tohle je síla..človek se vrátí z dovolené a takovéhle novinky...no což, je na čase se poohlédnou jinde, byť se mě asi dané změny výrazně nedotknou. Smlouvu jsem uzavírala za jiných předpokladů a jsem přesvědčená že je najdu i jinde...nehodlám věčně hlídat jaký mám obrat při platbě kartou nebo kolikrát jsem poslala pěníze přes účet. Páááá mbank

Velmi negativní, složitá kalkulace -účet používám k placení účtú, nákupů a vyběrů v bankomatech NE k tomu abych neustále porovnával a kontroloval jestli jsem dostatečně zaplatil kartou , nebo náhodou nevybral z bankomatu o jednou navíc. (tím spíše, že jej používáme dva). Jednoznačně krok špatným směrem a důvod ke změně banky

Zdravím mbank,
tak a už jste v klubu mnoha. Slib VŠE ZA 0 PORUŠEN.
Vše ostatní jsou keci. Pamatuji se když odcházel od Gmany a šel k Vám se svým 1 milionem.
V zásadě vydím jediné řešení a to založit účet v zahraničí...

To že budete zavádět poplatky sem se dozvěděla teď a to spíše omylem. a to že zavádíte poplatky za výběr z bankomatu se mi moc nelíbí.mě chodí na účet nemalá částka ale kartou neplatím vůbec jen několikrát vybírám z bankomatu, to je pro mě mnohem lepší přejít k jiné bance, v dnešní době má snad každá banka výběr z jejich bankomatu zdarma.hlavně že jste slibovali vše bez poplatků.

Ale jo, to se dalo čekat.... Takže nazdár....

Sbohem a šáteček

Víííííí někdo kdy budou již roky připravované vkladomaty (ve Varech není ani jeden) Převody ze/do zahraníčí? (převod přes jinou banku do mbank mě vyšel na poplatcích a poplatcích za prodlení na nemalé částky) banka za darmika mě vyšla docela draho!!! docent Solvina csc(celkem spokojený cikán)

nazdar bazzaaar. koukam koukam jako vuul , nevíte někdo o bance opravdu zadarmo? jdu tam s celou rodinnou. ostatní přesvěčím taky!!!!!

Klasik říká"Je těžké být debilem neb konkurence je veliká", ale přízpěvek "Pepi" nemá konkurenci.Podnikám od roku 94 a prošel jsem řadu bank,nikde jsem se však nesetkal s polatkem 600,-Kč.Nestrašte obyčejný lidi!!!!!!!!!!!

Jaký má smysl zavádět nový sazebník, když se dotkne jen malého procenta zákazníků? Co to je za složitost s výběrem z bankomatů? Takovéto přebytečné transakce žádná jiná banka nemá. Není lepší zachovat pro každého několik výběrů zdarma, než vymýšlet složitý systém na vypočítávání poplatků? Takže přece zdražujete a reklama se samými nulami je klamavá. Co kdybyste také zveřejnili statistiku, kolik klientů od banky po zavedené této "novinky" odešlo?

nechala jsem se nalákat do banky bez poplatků - jaká naivita ! Teď mi budou přikazovat, že musím používat kartu k placení, jinak budu platit za výběry ! Považuji to za nehoráznost a klamání klientů při náboru do mBanky.

A je to tady! Přilákat co nejvíce klientů na nulové poplatky, a když už se jich nashromáždí dost, tak je zavést. Pěkná sviňárna. Nulové poplatky byly hlavním důvodem, proč jsem přešel k mBank. Těch několik stovek ročně za bankovní poplatky mě nevytrhne, ale jde mi o princip. Z touhle pseudobankou tedy končím.

Kam jít
- ING - pro spoření 2%
- FIO - pro běžné transakce

Výše uvedený příspěvek beru jako provokaci platit 650 za vedení účtu u KB.
U KB jsem měl taky účet jako podnikatel a platil jsem kolem 200 kč a to se servisem, který mBank nemá, protože nemé pobočky.
Žádný zákon neuvádí, že podnikatel musí mít předražený podnikatelský účet pokud ho někdo má tak to asi neví nebo má prachy na rozhazování a nevadí mu to.
ING má jednou takový úrok 2% a bez poplatků - vhodné na spoření

Přesně jak zde již někdo napsal: vámi zaváděné poplatky se dotknou i mě jako nenáročného klienta, který nevybírá desetitisíce korun měsíčně z bankomatu, nejen jak říkáte "problémových klientů". Jsem zklamaná. Děkuji za radu a přecházím v nejbližší době k FIO.

Zdravím,chce se jen podívat třeba na Komerční banku,platil jsem podnikatelskej účet 650,-kč měsíčně,a proto jsem přešel do mBank,nechápu,proč se lidi neohlédnete po jinejch bankách co se kde platí,jsem tu 2 roky a bez problémů,a potom stačí udělat součet co musím zaplatit u této mBank za měsíc a za rok,a to samé třeba u KB a tady Vás musí přejít humor.

zdravím,mám zkušenost jako podnikatel ,kdy jsem platil za podnikatelskej účet poplatky dle pohybu na účtě přes 600,-kč měsíčně,samozřejmě u jiné banky,tato suma byla stejná i když na tomto účtě nebyl žádný pohyb/nebyla práce/proto jsem přešel do mBank,proto lidičky vemte rozum do hrsti a tuto banku si považujte.S pozdravem Pepa

myslím, že to berete moc vážně:D jasněže mbank slibovala "bez poplatků", idyž si nejsem jist, že na věčné časy, platby do zahraničí už taky asi dávno měly být, ale pořád je mkonto myslím suverénně nejvýhodnější účet..vy, co tvrdíte, že odcházíte, napiště, prosím, kam..? pokud poplatky nebudou expandovat, zůstávám relativně spokojen:)idyž ty 2, 3 výběry z bankomatu mohli nechat..ale "běžného a opatrného člověka" bude účet stát např.do 30Kč za měsíc, což jinde zaplatím jen za vedení účtu..

Když jsem přecházel z ČSOB, byl jsem nalákán na 3 výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma a na zajímavé úroky. Nyní nemám ŹÁDNÝ výběr z bankomatu (nechápu, proč není alespoň jeden) a úroky jsou k smíchu. Navíc jde banka směrem pro "milionáře", kteří si mohou dovolit nechat na účtu ležet 600.000,- a víc Kč. Takže opět ne pro běžné lidi, ale jdete jen po výdělku! Jsem zklamán!!! Proč je zpoplatběn už i první výběr? Konto jsem chtěl využívat spíše jako spořicí, čímž by i banka měla mé peníze pro své obchodování k dispozici a vydělávala by mnohem více, než 9,- Kč za každý výběr. Kartou neplatím pravidelně, jen v případě, když potřebuji, ale nedá se platit všude a tudíž musím alespoň jednou vybrat! Už jen to, že jsem začínal na 2,8% úroků (na to jste nalákali spousty lidí) a nyní je to směšných 0,houby. Jaké plánujete další změny? Butete také zavádět platbu za vedení účtu? Ještě nedávno jste byli banka, která za svěření peněz do Vaší péče platí. Nyní mi již ani 100.000,- Kč nevydělá na poplatky! Myslím, že alespoň jeden výběr z bankomatu zdarma by Vás nezruinoval, nemyslíte?! DNES VŠECHNY BYNKY, BEZ VYJÍMKY, ZNEUŽÍVAJÍ POSTAVENÍ, KDY KAŽDÝ Z NÁS (či rodina), MUSÍ MÍT ALESPOŇ JEDEN ÚČET, ABY VŮBEC DOSTAL VÝPLATU! S kroky M-Bank za poslední dva roky k horšímu, jsem velice nespokojen!!!!

Lumpárna, která se výsledkem liší od tabulky. kde výběry zdarma nejsou podmiňovány platebním používáním karty... M bank se ukázala jako maximální podvod. Sjednali jsme si spolu účet bez poplatků a vy jste vážení poplatky zavedli. Vzhledem k tomu, že jsem z lidí, kteří raději operují papírovejma penězma v platebením styku, tak se na tuhle vaší sratzku můžu z vysoka vybodnout...

Strašně jste mě naštvali. Ale na Tomáše mBank se ani nezlobím. Myslím, že moc dobře ví, co poplatky udělají s bankou, možná za pár měsíců už v mBank nebude. Tyhle věci rozhodují ti nahoře, kteří většinou nemají o realitě moc ponětí. Kdybych neměla v mBank hypo s momentálním úrokem 2,16% (průměr za skoro 3 roky mi dělá kolem 3,5 %), tak jdu hned taky jinam. Ale takovou hypo mi jinde nedají, na stavebku jsem měli překlenovák za 5,7%! A protože úspory v téhle bance mám tak 100x menší než zůstatek hypo, i kdyby ta banka zkrachovala, je mi to jedno. Ale doporučovat dál banku v žádném případě nebudu.

- MÁTE 2 MĚSÍCE NA TO ABY JSTE SI ZŘÍDILI ÚČET JINDE A PŘEVEDLI PRACHY Z M BANK JINDE.
1- ING má úrok 2% bezplatně kdykoliv lze převodem vybrat - vhodné na spoření
2- MBANK se snaží zpoplatnit zatím odchozí platby to je hrozný hnus a podraz
na ty kteří si tady zřídili účet!!
3- odpovězte si co Vás tady ještě drží za ty prachy co dáte tady za převody si
už můžete zřídit účet jinde s plným servisem.
90% peněz jsem si už poslal z Mbank pryč !!!
Není na co čekat.

KECY KECY KECY. Všude máte ty svoje zku.. nuly na internetu je čas je odmazat nemyslíte??. Strčte si to víte kam... nový sazebník mě dost nasr... jdu jinam.

Tak tomu říkám odvaha u takto negativního kroku otevřít na stránkách banky diskuzy :-D. Fakt ste hustý! To by člověka nenapadlo, že se tu snesou pouze negativní reakce a k ničemu konstruktivnímu to nebude. Abych si přisadil, tak jste mě taky zklamaly. Ty úroky na spořících účtech, v situaci, kdy ostatní banky mají spořící účty s výhodnější sazbou jsem vydejchal. A zpoplatněním výběrů a platebních transakcí se pro mě Vaše banka stává nulovou přidanou hodnotou. Podnikatel nejsem, tudíž jsem mkonto využíval v dost rozumné míře a na spořícím účtě měl okolo 20 tisíc, již tak rok. Tento krok mě pravděpodobně ale donutí konto zrušit. Vlastní bakomaty nemáte, tudíž by mě zachování těch 3 výběrů přišlo fér. Asi by neškodilo lidi rozdělit na ty co používají mkonto "normálně" a ty co to mají k podnikání. Palec dolů Pánové a Dámy

Ještě že jsem si starý účet u pošty převedl na ten zadarmo, takže mi nebude dělat problém přejít zase zpět. Možná mbank rozvířila vodu ve zdejší bankovní sféře, ale nejspíš skončí v poli poražených. Chtěl bych pogratulovat vedení, že nám předvede jednu pohádku až do samého konce, takže pápá.

Plný souhlas s názorem "voshi". Dají něco zadarmo ale vyberou si to jinde. Je potřeba si uvědomit, že banka neni kamarád ale svině... :-)

Je mi líto, že jsem uvěřil. Pro studenta byla mBank výbornou bankou. Kvůli mBank jsem změnil banku a na mou radu ji změnilo i dost lidí v mém okolí. Nastal čas odejít....

Zajímalo by mě, jestli si plně do důsledků uvědomujete, že pro vaše klientské portfolio je dle mého názoru charakteristický odpor k bankovním poplatkům obecně už z principu a hlavní vlastností každého Vašeho klienta je vysoká bankovní mobilita :-)

škoda jen, že pro mě jako studenta, který vybírá z bankomatu většinou menší částky a nechce přitom vyhledávat "ten správný bankomat" a který provede jen minimum transakcí, nic výhodnějšího zatím není, ani Fio ne. Ale až bude, patrně se tu s Vámi rozloučím...

mbank - --- editováno vulgarita, urážka ---!

Citace:
"Věříme, že i po tomto datu zůstává mBank nejvýhodnější alternativou na českém bankovním trhu."
Věřte si, čemu chcete, ale pravda je někde jinde. Končím.

popis nevhodné chování u bankovních potřeb je fakt výstižné!!! Změny rozhodně k lepšímu nebo ke spokojenosti klientů nevedou a Vaše průzkumy v procentuelním vyjádření kolika klientů se to dotkne.......... no nevím, rozhodně se mi to jako Vašemu klientovi nelíbí !

Trochu zklamání z Mbank.

Přátelé, s těmito poplatky jsem tedy hrubě nespokojen ovšem co mě zarazilo víc je forma jakou jsou tyto změny prezentovány. Máme snad věřit tomu, že krásná grafika v podobě posunovacích lištiček nás oklame??

Jsou to pacholci,zase si v bance někdo polepši...

Další podobná nepříznivá změna a situace se nemusí již stát z pohledů majitelů účtů akceptovatelná. Děkuji.

Jste M-R-D-K-Y! Jinak to nrici nedokazu. Nesnasim lhare a mBank se jako lhar ukazala! Preji brzky krach a ciao.

No nic, myslím že pomalu nastává čas znova se poohlídnout po finančním trhu a asi budu muset zkusit štěstí jinde..a jak již psali mnozí jiní, tady zdaleka nejde o "pár" korun za vaše služby, ale o princip! Když už jednou lákám na nějakou výhodu (např. že je něco navždy zdarma), tak to tak musí zůstat i v budoucnu..a jelikož mi doteď nikdo nevysvětlit proč by to už zdarma být nemělo (jsem průměrný klient s průměrným chováním, tak čím jsem se provinil, že už bude vše jinak?)..a nutit mě k něčemu co nechci (platba kartami, která zdaleka nejde všude), abych si pak dál mohl vybrat své peníze bez poplatku..no to teda ne! A pak ještě bůhvíjak složitě propočítávat jestli ještě můžu nebo už nemůžu.. Má důvěra v tuto banku dostala řádně nafrak, je nejvyšší čas popřemýšlet o změně (když to šlo jednou, proč by to nešlo i podruhé, že?)

Když ptáčka lapají, tak pěkně lžou- pardou slibují.

Dobrý den,
jak jsem již psal v jiném tématu, tak jsem zvyklý platit kartou, ale kreditní kartou. Kreditní kartou jiné společnosti, protože mBank mi kreditku vždy zamítne a není schopna udat ani základní důvod. A to i přes to, že jsem bonitní klient a jiné bankovní i nebankovní instituce mi "cpou" kreditky horem dolem.
To i přes to, že při žádosti udávám vždy pravdivé údaje a limit kreditní karty stanovuji na méně než polovinu nabízeného.
Nechtěl bych po mBank, aby mi prozradila způsob posuzování žádostí o kreditku, ale postačilo by mi, kdyby mi řekla obecně např. máte negativní záznam v bankovním/nebankovním registru (i když je to nepravděpodobné), apod. Nehodlám platit téměř 500,- za prohlídnutí bankovního a nebankovního registru, když nevím, zda je to ten důvod (jsem mimopražský, tedy 200 za každý registr + ověření podpisu).
Je to celkově nefér, pokud se snaží "vychovávat" banka, která sama začíná být netransparentní. Navíc se mi nelíbí, že se bez poplatku klient ke svým penězům může dostat jen platbou, přičemž ne všude se platit kartou dá. Je to opravdu jen 9,- Kč, ale je to opravdu o principu. Já osobně vybírám jen v průměru jednou za měsíc.

Jsem opravdu zklamaná,považovala jsem MBank za seriózní banku a teď už opravdu přeháníte-účet jsem si zřídila kvůli 3 výběrům z jakéhokoliv bankomatu zdarma-a nemůžu věřit,že si někdo dovolí mi diktovat kolikrát si můžu vybírat ,abych neplatila poplatky a že mám platit kartou-a kolik mám utratit!!!!Já vám svěřuji své finance za mizerný úrok a tohle se mi opravdu nelíbí!!Člověk,který tohle vymyslel tuto banku poškozuje-snad vám ta spousta negativních reakcí na tento výmysl napoví,že ne vše co se zdá být pro banku ziskové,nemusí dopadnout dobře.S takovou příjdete o klienty i o dobré jméno.

Odeslal jsem dotaz na Sdružení obrany spotřebitelů ohledně lží M-banky, myslím, že to bude pro všechny klienty zajímavé.

Žaloba za klamavou reklamu
Dotaz zodpovězený dne 30. 07. 2010
DOTAZ:
Dobrý den, v souvislosti s tím, že M-bank zavádí od 1. srpna nový sazebník a přestává tak být bankou bez poplatků, chci se zeptat: měla by naději na úspěch nějaká žaloba skupiny klientů, kteří by se domnívali, že s nimi banka nejedná na rovinu? Tento ústav totiž získal své klienty jen kvůli tomu, že nabízel své základní služby zcela zdarma a tvrdil, že to tak bude navždy, což už teď neplatí.

ODPOVĚĎ:
Měla by Vám být dána možnost odstoupit od smlouvy s touto společností. Podobná praxe se uplatňuje u našich operátorů, kteří při změně smlouvy takto podstatným způsobem dávají možnost buď od smlouvy odstoupit nebo souhlasit s novými podmínkami a pokračovat tak ve smlouvě za těchto nových podmínek.

Jinak se jistě jedná o klamavou obchodní praktiku a doporučuji obrátit se na Českou obchodní inspekci nebo případně i na odbor ochrany spotřebitele při České národní bance: http://www.cnb.cz/cs/spot...

K MBank jsem presel mezi prvnimi z duvodu nulovych poplatku. Jeste jsem Vas doporucil znamym, rodine a pratelum, kteri k Mbank take presli. To co v soucasne dobe hodlate zavest mne opravdu neprida zrovna korektni. Myslim si, ze timto krokem o cast klientu prijdete. Ztotoznuji se s nazorem uzivatele paliga prispevek c.33.

Poslat zprávu

@ Marťa 194 - O započítání transakce do daného měsíce rozhoduje datum zaúčtování transakce. Zaúčtování transakce mBank provede po obdržení zúčtování od protistrany, což my nemůžeme ovlivnit.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Za to, že nevydělám moc peněz jsem potrestán poplatky za výběr z bankomatu.
Tiěch bohatších, co častěji nakupují přes kartu se to netýká. Pochopil jsem to správně ?

Já jsem už po předchozm snížení úroků přešel k AXA. Platím jejich kartou. Po všech stránkách výhodnější banka

nechapu hlavne jak to chteji pocitat, pokud si vyberu z bankomatu hned prvni den v mesici, kdy jsem jeste nic nezaplatil a kartou, ale behem mesice treba zaplatim kartou 10tis, tak zda se mi vyber z bankomatu spocita az na konci mesice jako nejake vyuctovani nebo bude lepsi vybirat z bankomatu az na konci mesice :-))))) boze, ti to teda vymysleli...nechapu,kdyz uz to teda zpoplatnili, proc nedali jednu castku k jedne podmince...jeste abych tu scitala jestli jsem utratila 3tis nebo 2999, hnus velebnosti...

Dobrý den, jakým způsobem zohledníte trvalé příkazy, těch mám nejvíce?

@ OŠ - máte pravdu, zrada základní pointy mBanky zabalená do marketingových řečí/ polopravd o zneužívání to je... škoda, mBanka se přizpůsobuje českému trhu...

@LAST - Nejde vůbec o to, jestli bude člověka účet stát 20 nebo 200 korun, ale o to, že teď už zloději z M-bank prohlašovali, jak budou vždy bez jakýchkoliv poplatků za ZÁKLADNÍ služby, tedy výběry z bankomatů a podobně. Pokud tady vystavují nějakou směšnou kalkulačku, snaží se jen zakrýt své lži a klamání spotřebitele, které by snad ani na západě projít nemohlo, protože by banka měla strach, že by dostala mastnou pokutu za lživou reklamu.

@ Tomáš_mBank
Mohl byste mi, prosím, odpovědět na dotaz, proč výběr z bankomatu uskutečněný dne 28.7. bude zaúčtován až 4.8., když dříve byl výběr zaúčtován druhý den? Proč to u tohoto výběru najednou trvá týden? A zda mi tedy bude tento červencový výběr počítán jako srpnový?
Ptala jsem se už 28.7., ale odpověď žádná....
Díky.

A jeste nejake technicke poznamky k fungovani fora:
1. Nikde neni, ze email je povinny udaj.
2. Kdyz jej nevyplnim a napisu dlouhy prispevek, objevi se hlaska, ze nemam zadany email a cely prispevek se vymaze. Tohle je opravdu otravne pak to cely psat znova a obdivuji lidi, co to znova udelaji ...

Milí blogeři. Nejsem zaměstnanec m ani jiné Bank. Jenom bych vás chtěl upozornit, že socialismus skončil před 20 lety a jakákoliv Bank je jen a pouze podnik za účelem zisku. Pokud se vám u mBank nelíbí, je to váš názor a vaše rozhodnutí. Nikdo vás nedrží. Pokud ale dokážete své osobní finance spravovat racionálně, tak vám můžu zaručit, že konkurenční nabídku na našem pokřiveném bankovním trhu budete hledat pouze velice těžko. Pokud využiju max. 3 výběry z bankomatu po 9Kč (bez platby u obchodníka), jsem na 27,-/měsíc, převodů by mohlo být více, ale i tak v tom nevidím zásadní problém a co se platí dál? Jako bonus nemusíte lítat po městě za spřáteleným bankomatem, ale jdete prostě tam, kde je nejmenší řada. Zavedené poplatky se mi NELÍBÍ, ale i tak je nabídka mBank dle mého názoru zatím slušná.

Zatim to jeste neni tak hrozny. Sice pomalu, pomaloucku se zde velice nenapadne zavadeji poplatky. Ucet uz neni za absolutnich 0,-, ted uz si clovek musi davat pozor, aby neplatil vubec nic. Je to hodne o psychologicke hranici vnimani.

Na jednu stranu i kdybych mel za vyber z bankomatu platit 9,-, tak to je opravdu malo, navic z jakehokoli a stale nemusim resit, ze to musi byt bankomat CSOB jako napr. u FIO.
Na strane druhe ja uz si hodne zvykl, ze na mem uctu nepribyvaji polozky typu POPLATEK ZA VYBER Z BANKOMATU, POPLATKY ZA TRANSKCI DO JINE BANKY, takze i to malo, co bych mohl treba zaplatit mesicne (do nejakych 20Kc), kdyby to bylo hodne spatny mi aktualne prijde hodne.

Clovek se tezko smiruje, ze ma platit za neco, za co doted neplatil, navic opravdu sluzby mBank nejsou na urovni ostatnich bank, coz me zacina celkem mrzet a stejne si jeste budu muset zalozit ucet jinde. Rozhodne ted je mBank stale velmi vyhodna banka, avsak predpokladam, ze casem to bude horsi a horsi a poplatky budou vetsi a bude jich vice, pak mozna se s bankou rozloucim, ale ted jeste urcite ne.

188: Sazebníky (i ty starší) v PDF jsou po celou dobu, co jsem v mB, dostupné zde: http://www.mbank.cz/pruvo...

mBanka hodně zklamala-a další poplatky budou následovat v rychlém sledu,protože klienty už lapila a teď bude chtít vydělávat.Už jí nevěřím-nedá se na ni spolehnout!!!

Tak se mi to všechno zdá být naprosto neprůhledné, to znamená jedno: raději pryč od Vás. Mimochodem, ty zahraniční platby slibujete již nejméně rok, možná i vic. Příznačné také je, že nikde nemohu jednoduše najít souborně celý Váš sazebník poplatků.

Bylo mi u vás krásně, ale asi bude čas poohlídnout se zase někde jinde... souhlasim, ja taky!!!

Re: Martin

Prvních deset ručně provedených převodů z mKonta mimo mBank je zdarma; další jsou zpoplatněny částkou 3 Kč. (Dá se to sice obejít, ale to považuji za podlý trik; lépe je - když člověk se sazebníkem nesouhlasí - přejít ke konkurenci.) Trvalé příkazy a inkaso jsou zdarma, stejně tak stejně tak převody v rámci mBank a převody z eMax (a první převod z eMax+ v měsíci) na jeden definovaný cílový účet.

Soudruzi z M-bank, stáváte se obyčejnými zloději ve stylu ostatních českých bank. Ještě lépe řečeno, jste horší než ti, kteří se netají tím, že jediné, co umí, je okrádat lidi na poplatcích - vy jste totiž sprostě lhali. Stydím se za to, že jsem se nachytal na vaše lživá slova a doufám, že od vás odejde minimálně 80 procent lidí!!!

Myslela jsem, že si do "své kalkulačky" zadám částky a počet plateb a vyjede mi výsledek, ale to co avizujete jako "přeměřte si svůj účet" není smysluplné. Každý to má jinak a to co jste uvedli mohlo být zrovna to, co je výhodné pro vás. Můj osobní příklad? Na splátkách za byt platím v 5-ti platbách celkem asi 6.400,-Kč, SIPO 1x 3.100,-Kč, 3 platby - internet, paušál za telefon a penzijní připojištění celkem asi 1.000,-Kč. K tomu "si dovolím" maximálně 2x v měsíci vybrat, celkem asi 4.000,-Kč a v obchodech platím kartou...no a teď "babo raď". Kde si to spolehlivě spočítám??? Ráda bych zjistlila včas, že to mám "špatně nastavené" a předpokládala bych radu a pomoc, ale nemám čas běhat na pobočku.... Děkuji Martina

Poslat zprávu

@ Lucka 180 - zahraniční platby jsou jedním z produktů, který plánujeme zahrnout do naší nabídky. V tuto chvíli ještě nemám k dispozici ani rámcový termín jejich zavedení.
@ LAST182 - dle Vámi uvedeného příkladu budete mít jeden výběr z bankomatu bez poplatku. Počítá se celá částka cash backu - čili jak nákup 600,- tak i výběr hotovosti 1500,-.

S pozdravem

Tomáš_mBank

DOTAZ: Pokud využiji cashback 1500,- při nákupu 600,-, mám na výpise "Platba kartou s výběrem hotovosti 2100,-". Mám již 1 výběr zdarma?

no vida tak to ani tak dlouho netrvalo a už je zpoplatněno .......

Cuz. Neviete niekto kedy Mbank zavedie zahranicne platby aspom medzi slovenskou a ceskou Mbank?

Dik

Lucia

takže já pokud kartou nezaplatím za měsíc 4 000,- tak nemám 3 výběry zdarma??no to si děláte srandu ne,? a kde je zachování těch zásad které máte??

Každý by se měl chovat racionálně. Jenom tak může tržní prostředí fungovat. Některým lidem nevadí, že z nich děláte blbce. Můžete stokrát říkat, že se poplatky dotknou co nejmenšího počtu klientů. Spousta lidí vám uvěří a vy je můžete příští měsíc zase trochu přitáhnout. Pro mě už nejste "banka za nula" a proto - sbohem.

Zrušení výběru z bankomatu zdarma = že už mi nic nebrání v tom zrušit účet u m banky!!!

Budou se převádět nějaké částky za nákup kartou do dalšího měsíce?

Privedl jsem k Vam hodne mych znamych a kolegu (uz jsem se jim omluvil).
Propagoval jsem Vase sluzby.Meli jste nasi duveru.

To co predvadite poslednich par mesicu je neakceptovatelne.
Do konce zari u Vas nezustanou penize zadneho z nich.
Udelal jsem pro to maximum.

Odesel jsem k instituci, kde nemam nic "zadarmo", ale kde jsem se dohodli na slusnych podminkach a kde mi poskytuji za ten peniz komplexni sluzby a kvalitni servis.

Proto ostatnim doporucuji, aby se dosli zeptat do jine banky, co jim mohou nabidnout. Pokud tam nechate lezet nejakou korunu, mozna budete velmi prekvapeni podminkami, ktere Vam nabidnou.
Zkuste to.

PS
Ucet u Vas nikdo nerusi, dale ho budeme pouzivat pro "nechranene" transakce (aukro etc)
To je myslim to, ceho jste chteli dosahnout.


Také se cítím PODVEDEN. Uroky jsou pryč, Poplatky se zavádějí. Neprůhlednost.... , Neprůhlednost.... Zvažuji ODCHOD do jiné banky.

!!!!!!! ZASE CHCŮ S VÁMI POŘÁDNĚ VYJEBAT !!!!!!!! TO JE JEN V ČEZKU JIDE SI TO NEDOVOLÍ !!!!!

Všechno je to o tom, že mBank chce víc peněz. A co se týče o plateb u obchodníka, že při útratě 2000KČ a více bude 1 výběr z bankomatu zdarma. Tak je to tím, že peníze získá od OBCHODNÍKA, nebo obchodníků u kterých byly utraceny ty peníze. A to protože, obchodníci odvádí poplatky za platby kartou, a získá takhle daleko víc peněz.
A co se týče těch výběrů, aspoň jeden jste mohli nechat zdarma, např:
1 výběr zdarma
2 výběr za 12 nebo 15kč
3 výběr za 20 nebo 23kč

A další Váš trošku špatný argument co se týče jednorázových příkazů do ostatních bank:
Uvádíte, že jsou tací osoby, podnikající osoby, kteří využívají mKonto k posílání stovek příkazů denně,
ALE VY JSTE TO OMEZILI NA 10 PŘÍKAZŮ ZA MĚSÍC, COŽ JE 0,33333 za den, neboli jeden za tři dny.
DOCELA DOST VELKEJ NEPOMĚR.

ASI PRAVDĚPODOBNĚ MI NEODPOVÍTE, ALE BYL BYCH MOOOC RÁD, KDYBY SE TAK STALO.

A JINAK, PRO MĚ UŽ NEBUDETE NÍZKONÁKLADOVOU BANKOU.
To bylo řečí, když jste začínali, ŽÁDNÉ POPLATKY.
KDYŽ TO ŠLO NA ZAČÁTKU, TAK PROČ NE TEĎ???
MÍSTO TOHO, ABYSTE VYUŽÍVALI TOHO, ŽE OSTATNÍ BANKY ZVEDAJÍ POPLATY, A VY JE NEZAVÁDĚLI A TÍM PÁDEM PŘILÁKALI K VÁM NOVÝ KLIENTY,
TAK JAKO TI OSTATNÍ ZAVÁDÍTE POPLATKY, PROTOŽE CHCETE VÍC A VÍC PENĚZ, A ODRAZUJETE POTENCIÁLNÍ KLIENTY K PŘECHODU K VÁM.
MOHLI JSTE MÍT VÍC KLIENTŮ A TÍM PÁDEM I VÍC PENĚZ A TO BEZ POPLATKŮ!!!

@ Tomáš_mBank

Víte Tome, co mi hlava nebere? A určitě by to zajímalo i ostatní přispívající do diskuze. Proč odpovídáte jen na vybrané dotazy typu: "Když vyberu...., kolik musím zaplatit...." apod. Proč nereagujete i na jiné dotazy, kterých tu je hafo? Já myslím, že klienti nejsou stádo ovcí a ti co to mají v hlavě v pořádku, tak opravdu si balí švestky a jdou jinam! Sakra chlape, vždyť vy to v tý mBance musí vidět taky, to mi neříkejte. Nebo se pletu???

Zdražování? OK, děláte business pro vlastní prospěch a ne charitu.
Blábolení, mlžení, polopravdy, klamání, lži? Tudy přátelé, tudy ne! A nejhorší ze všeho je sebeklam...
Zbývá už jen včas vybrat úspory, než se podkopávané základy důvěry začnou bortit?

SLIBY CHYBY!!!! Tento přístup se mi od mBank v žádném případě nelíbí... 0,- a najdednou tohle? Myslím, že nebudu sama, kdo se poohlédne po jiné bance... mBank - teď? děkuji, nechci!

Poměrně s nadšením jsem přešel k mbank díky nulovým poplatkům s určitou vizí, že to tak zůstane. Já bláhový hlupák. Nechápu jak si můžete dovolit zvýšit poplatky za služby, které mnohokrát připomínaly spíše testovací provoz. V porovnání s ostatními bankami v ČR jste službami na nízké úrovni a teď ještě zdražíte, v podstatě tím pohřbíváte jediný důvod proč k Vám klienti přicházeli. O internetovém bankovnictví, které vypadá jak z první republiky snad ani nemá cenu mluvit. No nic, sbohem a díky jak jste nás před rokem pěkně nakrmili.

Dobrý den, ze zpoplatnění výběrů z bankomatu dle výše měsíčních úhrad kartou nemám radost, protože jsou měsíce, kdy platím kartou větší částky a pak měsíce, kdy kartou nezaplatím skoro nic. Myslím si, že min. 2 výběry měsíčně zdarma by byly fajn. Jde o to, že za drobné nákupu potravin nebo jiného zboží v malých obchodech není vůbec možnost kartou platit. Zdravím

mBanka na to jde chytre, pomaloucku a polehoucku se nam snazi vnutit poplatky jako ma kazda jina banka. Jsem zvedav kdy budeme muset platit za to, ze jim pujcujeme nase penize k obchodovani.

Pěkná bouda, ještě že je léto ! MBank je na tom dle informací z Pl asi velmi špatně, je třeba se poohlídnout jinde.

Jděte se vycpat. Měním banku. Nashle..

Dneska jsem si vybrala z bankomatu, podruhé v tomto měsíci, ještě rychle před začátkem srpna, než budou výběry zpoplatněny. A ejhle! V přehledu nezaúčtovaných operací se objevilo, že výběr bude zaúčtován až 4.8.!!! Nechápu, když dnes je 28.7., proč trvá zaúčtování celý týden, když posledně byl výběr zaúčtován druhý den? To znamená, že mi červencový výběr vyplácal jeden srpnový? Proč, zrovna v době, kdy se mění podmínky výběrů z bankomatů? Náhoda nebo záměr?!

Vybírám z bankomatu 1x měsíčně větší částku. Za posledních 7 měsíců jsem nevybral ani 1x. Neudělali soudruzi v Polsku někde chybu. 1x výběr z bankomatu tu "naší" banku asi položí ale mě ne a proto si rád podle kalkulačky zaplatím 9 korun, protože platit kartou nebudu- mám kreditku jinde. Díky za nové a skvělé změny které se dotknou jen... .VYberu 3x30 000v červenci .

Jdete do --- editováno vulgarita ---s vasi kalkulacnkou i celou mBank

Poslat zprávu

@ west.m... 159 - v případě, že dobijete kredit mobilního operátora pomocí bankomatu např. ve výši 2000,-, jak uvádíte, pak budete mít v měsíci jeden výběr hotovosti z bankomatu bez poplatku.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Zdravím,
není mi jasná jen jediná věc. Když si z bankomatu dobíjím kredit, tak se to nepočítá jako bezhotovostní výběr, to už vím - dobití kreditu je tedy zdarma. A počítá se to jako platba kartou? Tedy když zajdu do bankomatu a dobiju si kredit 2000,- - mám potom jeden výběr z bankomatu zdarma?

Po zklamání z úrokové sazby na takzvaných spořících účtech, už na m-bance nic neušetřím.Takže tu končím. U ČSOB je dnes rodinný účet za 90kč s 10 transakcemi kamkoli zdarma, a bankomat stojí 5 Kč. A protože jsem si zvykl, platit v obchodech kartou hotovost prakticky u sebe nenosím , a poměrně často i vybírám tak je tato banka pro mě finančně neefektivní. Dnes jsem vypověděl všechny učty u tohoto bankovního domu. Dávím jí rok maximálně dva

Proč je tam položka "Průměrná výše částky vybírané z bankomatu", když nemá na výši poplatků vliv. Nebo snad ano?

Ano, v cizině jsou zdarma výběry od ekvivalentu 2500 Kč; jinak je to za poplatek 35 Kč.

K mKontu byly výběry z bankomatu v zahraničí zdarma. Týká se také této položky změna v sazebníku od 1.8.2010?

Lidi neblázněte! Nic není zadarmo! Já šla k mBank ze zvědavosti a už tam mám účet tři roky a nemůžu si na nic stěžovat. Ušetřím měsíčně minimálně 150,- na poplatcích a to už je znát. Když se podívám kolik mi žere z firemního účtu ČSOB tak uvažuju o změně. A pokud nejte spokojení tak si projděte ceníky jiných bank a prozřete! Za ty služby co mBank nabízí je její sazebník adekvátní. Buťe rádi a nešpačkujte, beztak se tu opakují stále ty samé přezdívky :o))).

Jak se zdá, mBance šlo jen o prvotní natáhnutí klientů s vklady, dnes jim už stačí "přiživovat" se na mÚvěrech jejich mDlužníků. A jsme u finále, peníze si klidně půjčí od jiných podobných bankovních mKamarádů s mGarnitury. A nás vkladatelů už dále netřeba.

Zdravím všechny. U nás v Jižních Čechách se začíná rozmáhat, že náklady spojené s platbou přenáší obchodník na kupujícího. Takže vlezeš do krámu a vidíš ceduli: Chcete-li platit kartou, zaplatíte navíc 3 procenta z ceny nákupu! Což v kombinaci s novou strategií mBank je úplně dokonalé! Samozřejmě , že se snažím vyhýbat těmto obchodům, ale to nejde donekonečna.

Také mě docela zklamalo, že se musí platit kartou, aby výběr z bankomatu byl zdarma. Neřeknu kdyby 1 nebo 2x se mohlo vybrat zdarma (což je takové přiměřené) Nerada platím někde kartou, proto to je pro mě dosti nevýhodné. Mám ráda svůj přehled ohledně financí. JInak se tedy zeptám, zdali mohu popřípadě platit kartou k mKontu mám tu modrou s delfínem. POkud ne tak je to špatné. Ještě minulý týden jsem prospěvovala jak je to parádní, že člověk nemu furt jen platit a platit, jsem na mateřské tak každá koruna je dobrá i když je to pouhých 9 kč. ale i tak je to dosti. Ohledně toho co dnes všechno stojí peněz. :-(

Dobrý den,
u obchodníka kartou platím max. 1x za měsíc (někdy ani to ne) a jsou to částky v řádech stokorun (rozhodně se nedostanu na min. 2000,- Kč uvedených v kalkulátoru). Téměř veškeré peníze vybírám 1x - 2x měsíčně z bankomatu, případně provádím úhrady pomocí el. bankovnictví.
Dle kalkulačky nemám tedy nárok na žádný výběr z bankomatu zdarma, rozumím tomu správně?

Jde o to, že mBanka upřednostňuje platby u obchodníka místo výběrů z bankomatů?
Bohužel jednotný výběr z bankomatu je pro mě daleko výhodnější a přehlednější než platby v obchodech.......
Díky za odpověď

Pokud jsou služby zdarma, tak jsou zdarma. Mbanka služby zpoplatnila. Ať to vysvětluje jakkoliv. Ceník mluví jasně. Pokud jsou služby zdarma, ceník není nutný. Doporučuji otevřít účet u internetové kokurence, kde jsou janá pravidla už několik let a služby zdarma jsou skutečně zdarma.

Zdravím Mbank, takže najednou už nejste banka bez poplatků?Co takhle nějaké písemné vyádření proč? A omluva za nesplněné sliby? Týme Mbank zklamali jste mě. Pořád jste pro mě ale nejvýhodnější banka,ale velice pochybuju že se vám tento krok vyplatí,vůči nespokojeným klientům,kteří už vás jako já nebudou doporučovat. A jak už bylo řečeno,jste měli kontaktovat hned jakmile se nad zaváděním poplatků začlo ve vašich mozkovnách uvažovat. Śkoda,že dneska si musí člověk vše hlídat a nikomu nevěřit, styďte se,zalezte za roh a nafackujte si,děláte to pro sebe! Díky moc Mbank. Těch komentů je fakt dost. Udělějte s tím něco jiného než zavádění poplatků, návnadu ste měli dobrou,ale ryby z háčku mohou vyklouznout.

Poslat zprávu

@ milan 144 - v případě, že kartou utratíte za měsíc 200,- pak první tři výběry budou každý za 9,-
@ brosky... 143 - ve Vámi uváděném případě budete mít první tři výběry z bankomatu bez poplatku.
@ Tom 132 - V případě dvou majitelů jednoho účtu se objem plateb kartou počítá každému zvlášť. Takže ve Vámi uvedeném případě bude mít jen Vaše manželka tři výběry bez poplatku.
@ Tomáš 131 - důležité je pak datum zaúčtování. V případě, že platbu kreditní kartou provedete až 31.8. je pravděpodobné, že k zaúčtování dojde v dalším měsíci, takže tato útrata se bude počítat do dalšího měsíce.

S pozdravem

Tomáš_mBank

tohle vše se dá podle mě docela efektivně vyřešit fcí "cashback" což nabízí už většina obchodníků. Výběr hotovosti + větší částka zaplacená kartou k tomu...

Je to netransparentní - divoké a pro mnohé to bude nesrozumitelné. Jen tak dál, pánové... Fio klepe na dveře...

Jak to chápu,tak při platbě kartou 200Kč za měsíc zaplatím za výběr z bankomatu 97Kč?
To je tedy vlastně nejdražší banka v CZ.A to slibovaný IBAN ještě stále v nedohlednu.
Nejvíc mi krká,že nemohu z Polské pobočky BRE bank v CZ(téhle) zaplatit do Polska a teď ještě skoro kilo za výběr...M Bank skoro zadarmo :D

jak je to když platím kartou v obchodech větší částky nad 10 tis. třeba několikrát v měsící a v bankomatu vyberu třemi výběri třeba 80 tis. Změní se mi nejak poplatky..... z Vaší kalkulačky to není uplně jasné. Děkuji

Je to smutné, ale řešitelné. Koukněte na www.fio.cz , založil jsem si účet tam a tady ho ruším :)

--- editováno urážky, vulgarity ---

Bezte se s novym sazebnikem ... (vy vite co)
odchazim do Raijfky nebudu tu cekat na dalsi zpoplatnovani. Skoda, chvili jsem veril za sluzby v Cesku nekam speji, bohuzel zjistuji ze presne na opacnou stranu nez to na prvni pohled vypada

no výborně další banka která naslibovala a sliby se opět promenili ve lži pak že to vše bude bez poplatků HA HA HA musim se smát jestli mam platit za 4 výbery z bankomatu 62 kč tak si raši zaplatim 100 kč a budu mít 100x vetší komfort a více služeb takže uvažuju o tom že s mBank asi končím protože žádná výhoda zde už neplyne

Urcite nesuhlasim a zvazim dalsie investicie do mBank prip. prechod ku konkurencii napriek tomu, ze s uctom mBank na Slovensku som velmi spokojny. S pozdravom. RS

Z původního nadšení již opravdu zbyly trosky. Začátek komplikování ceníku je to poslední co bych čekal.
K m-bank jsem přešel hned v jejím začátku na základě výhod : účet, karta, 3výběry, platby zdarma ; bilanční mechanismus na hypotéku ; spořící účet s vysokým úrokem a bez omezení ; přehledné intuitivní bankovnictví.
A co zbylo ?
Spořící účet pro smích (převedl jsem již úspory jinam), bilanční mechanismus pouze u hypotéky s variabilní sazbou (při vašich slibech a skutečnosti bych do toho opravdu nešel), 3 výběry z bankomatu zdarma (mamce jsem doporučil tento účet a jí opravdu měsíčně čtyři tisíce na platby kartou u obchodníka nezbývají a na vesnici navíc moc karty neberou). Zbylo tedy intuitivní internetové bankovnictví a účet zdarma.
Hlavně se stydím za to kolik lidí jsem k vám dotáhl a především za ty, které v posledním půlroce. Teď se připadám trapně, když lidem pomáhám přejít ke konkurenci, která začíná být, až na intuitivnost bankovnictví, solidnější a nemění co tak vehementně slibovali.
Ještě mám v živé paměti tu větu, že základní služby u vás jsou a vždy budou zadarmo. :-D

Jak to tak vidím, tak budu s mBank muset ukončit spolupráci a přejít někam, kde nebudu za výběr platit 27Kč

Dobrý den, já osobně bych uvítal a určitě mě dají za pravdu i ostatní kdyby šlo nabíjet telefon prostřednictví internetové samoobsluhy.

Svůj účet (průtokáč) jsem si přeměřil, takže ho mám celkem změřenej.

Vy si pane Tomáši laskavě v mBank přeměřte VLASTNÍ SLIBY. Hodně lidí bude zajímat Váš výsledek přeměření, napiště nám co Vám vyšlo... ?! Děkuji !

Poslyšte pohádku o tom jak mBančák o Spořínka přišel.
Za dávných dob, kdy doba byla zlá a chamtivý Sporobančánci či Komerbančáci utiskovali nebohý lid ruznými nesmyslnými poplatky, zjevil se chrabrý rytíř mBančák a nabídl své služby sužovanému lidu. I Spořínek uvěřil a po dva roky spoléhal na mBančáka. Svěřoval mu stále více pěněz a i před ostatními pěl naň chválu. Občas mBančák zavedl nějakou změnu, kterou Spořinek sám ospravedlňoval těžkou dobou. Po nějakém čase, kdy změn k horšímu bylo až až, přišla dobrá zpráva. mBančák zavedl kreditní karty. I zaradoval se Spořínek a vyplnil potřebná data a na pokyn mBančáka se vydal vše podepsat na hrad Letnou. Tam z něj strážný mBančáka vytáhnul ještě všechny zbývající osobní udaje, nechal ho drahnou dobu čekat před TESCO žalářem, aby ho poté suše a bez jakéhokoliv vysvětlení, bez karty, skopnul z hradeb. Teď už Spořínek nemá kaštánky u mBančáka, ale u Fioménky a Axany, které se chovají ke Spořínkovi slušně a ví, že shazování z hradeb se nevyplácí. Tak, zazvonil zvonec a s kaštánky u mBank je konec.

Dobrý den, zajímalo by mne, jak je to u účtu kdy jsme jeho dva vlastníci spolu s manželkou. Kartou platí především ona a je to určitě výrazně více než 4100. Oba občas vybíráme i hotovost z bankomatu. Jak je to v takovémto případě. Budou 3 výběry zdarma na obě platební(ne kreditní) karty které k účtu máme? Tj. v podstatě 6 výběrů(3 ona a 3 já)? Díky z aodpověď

Takže když je na kreditce zúčtováno za srpen transakcí za 5000, tak jsou výběry zdarma v srpnu? To se celé spočte k 31. srpnu? Co když vybírám debetkou teoreticky 1., 2. a 3. srpna a na kreditce udělám 5000 Kč 31.8.?

Díky za upřesnění

když jsem si na netu přečetl o zpoplatnění základních služeb u mbank, tak mě to nechalo klidným,říkal jsem si ono to nějak půjde, ale po přečtení většiny příspěvků jsem se nehorázně nas.al...účet mám témeř od začátku, nechal jsem se zlákat nulovými poplatky,solidním úrokem a hlavně si liboval, že s novou bankou, která přetáhne spoustu lidí od ostaních zlodějských institutů, se tu něco zlomí....jenže to byl těžký omyl, slavná mbank se snaží zloděje dohnat mílovými kroky...skoronulové úroky,zavedení poplatků, diktování kolik máte měsíčne utratit abyste něco neplatili...síla...jdu se osobně omluvit 20 lidem, které jsem k této trapné bance nalákal...nejde o nějakých pár korun měsíčně, jde o princip a je čas jít jinam...NULOVÉ POPLATKY VYPADAJÍ JINAK

Poslat zprávu

@ 127 Tomáš - Se zúčtovacím obdobím pro splátku kreditky měsíční objem karetních transakcí nesouvisí. Záleží na datu zúčtování jednotlivých transakcí.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Dobrý den, bude možné si v internetovém bankovnictví snadno prohlédnout, kolik jsem u obchodníků už utratil nebo si to budu muset sám vypočítávat přes historii transkakcí? Protože kvůli novému systému poplatků potřebuji stále přesně vědět, kolik už jsem utratil a jestli už náhodou za výběry neplatím... Mimochodem, ať už vývoj úročení nebo změny v poplatcích, vše jen zhoršuje kvalitu mBank. Myslím, že byste měli brzy přijít i s nějakou pozitivní změnou.

Zajímala by mě jedna věc - počítá se to na celé měsíce nebo jak? Kreditka má vyúčtování 17., takže od 17.7. do 17.8. protočím 5000 Kč. Mám ty výběry debetkou zdarma v srpnu? Nebo jen do 17.8. nebo v následujícím kalednářním měsíci? Nebo se to počítá celé nějak zpětně?

Děkuji za objasnění

Nejvíce mě mrzí to, že jsem Vás doporučil hodně lidem a teď od nich jen slyším stížnosti.
A já Vám vážně věřil :-((

Uf, nepíše se mi to s potěšením, ale bohužel i mě, ač jsem byl u mBanky téměř od jejího začátku v ČR a ještě do nedávna ji všude zarytě vychvaloval, doporučoval a intenzivně používal, poslední kroky "profíků" z mBank donutily založit si spořící účet AXA a osobní účet zadarmo u PS. Prostě jste to, vážení rádoby mBankéři, totálně --- editováno vulgarita --- a ani u mě už od nynějška NEJSTE férovou a zcela "jinou" bankou, kterou jste údajně v ČR při začátcích chtěli být. Je mi z toho všeho hodně na nic, ale co se dá dělat. Jak tu psal někdo výše, sen o zcela "jiné" bance prostě skončil. Jsem již stoprocentně přesvědčen, že další postupné zpoplatňování a podmiňování dalších služeb u mBank bude v rychlém sledu pokračovat.

Sice úpravy které mám na mysii jste už provedli mnohem dříve, ale úrok 0,70 % na spořícím účtu má už v současné době také velmi málo bank. Běžný úrok už se většinou pohybuje okolo cca 2,5 %.Co vy na to???!Sice neumím moc dobře počítat, jak mi sdělili mí potomci, protože jinak bych prý dávno měl spoř.účet u jiné banky! Takže brzy sBohem. Oskar.

trochu se začínám bát co přijde teď... pořád mbanku chválím a doporučuji ostatním, jestli ten názor budu muset někdy změnit tak budu opravdu hodně naštvaná.

eh. já teda opravdu netuším kolik zaplatím měsíčně kartou nebo kolik vyberu. Jestli to dobře chápu tak poplatky za vedení účtu se nemění - 0. ani žádné transakce přes internet. Mění se jen počet výběrů zdarma a výše poplatků za výběr z bankomatu... no tak to není tak hrozné... já naštěstí moc nevybírám, snažím se platit kartou skoro všechno. Jenom teda nechápu úplně proč se to počítá tím kolik zaplatím kartami. Proč se třeba nezapočte také obrat na účtu - nájem platím převodem, telefony atd. Všechno se kartou platit nedá.

Hlavně neplaťte kartou v zahraničí mají katastrofální kurz

ještě pár takových hitů a měníme banku

Poslat zprávu

@ Misa 115 - ve Vámi uvedeném případě bude mít tři výběry zdarma Váš manžel, jakožto držitel hlavní karty. Objem plateb provedený dodatkovou kartou bude započten k hlavní kartě.

S pozdravem

Tomáš_mBank

.......Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí........

Už jednou jsem uvěřil, podruhé už asi ne :-( Vyřiďte to tam nahoře!!!!! Vaše služby fakt nejsou na úrovni aby se dlo takto zpoplatňovat........

no nevim nevim, nějak jsem to nepochopila..kde jsou úhrady za platby? no je to jedno, už mám účet u fia a průběžně přecházím..papáá

Vsechny nakupy platim kreditkou (vydanou jinou bankou se slusnym limitem). mbank mi zadnou kreditni kartu s rozumnym (tj. pro mne pouzitelnym) limitem nenabidla). I kdyz na ucty chodi slusne prijmy, asi nejsme pro banku zajimavi klienti.
Take mi neni jasne, jak se to s vyberama bude chovat kdyz jsme s manzelem spolumajitele uctu.
O tech 10 odchozich platbach ani nemluvim. Nerada davam odchozi platby na trvale prikazy, protoze potom nad nimi nemam takovou kontrolu.

Zdravím, nejsou mi pořád jasné poplatky za výběry z bankomatu. Já mám dodatkovou kartu k účtu a platím s ní určitě víc jak 4000,- za měsíc. Manžel má tu hlavní kartu, ale obrat na ní je třeba jen 500,- Když budeme vybírat na jeho hlavní kartu, počítá se k ní i ten obrat z dodatkové? Dík za odpověď.

nechtěla bych se někoho dotknout,ale manžel má účet u GE Money bank,měsíčně ho účet vyjde i přes jeho nepoužívání skoro na tři stovky tak mi neříkejte,že nemáte 9kč za výběr z bankomatu,já vím,že banka slibovala bez poplatků,ale lidičky platí se dneska za všechno a všude

Nevím, komu se ještě může zdát, že banky tady jsou jen pro naše dobro. Všechny se dříve nebo později začnou chovat tak, aby na tom vydělaly. A nevím, proč by mBank měla být vyjímkou. Jejich kalkulačka je jenom zástěrka. No nic, nějakou dobu vydržím, pak se uvidí.

Krása, takže teď je pro lidi, kteří neutratí kartou aspoň 4000,- výběr z bankomatu drařší než u jakékoliv jiné banky.A to bude asi můj případ, takže nashle...

Je to zcela jasné, když budeme platit kartou, banka má z každé transakce procenta (u KB to bývalo 3% z platby v obchodě), když to z výběru z bankomatu nic nemá a ještě platí za provoz ostatním bankám, protože své nemá. Kdyby to alespoň přiznali na rovinu. To ne. Svádí to na to, že klienti nejsou dost ekonomičtí při výběrech. Přitom jde o to, aby více vydělali. A taky bylo velmi zajímavé, že někomu poslali email, že se chystá změna sazebníku, a někomu ne. Taktéž jsem nalákal rodinu, aby si zde založili účet a to i spořící. Spořící účet naprosté fiasko a teď tohle. Ještě, že si ponechali původní účty a mají peníze kam zpět převést.

Tak. A je to tu. Po zlikvidování emaxu přišlo na řadu i mkonto, tak jsem předpokládal... Co jde z.k.u.r.v.i.t, to udělejme. Promiňte mi ten výraz, ale myslím to upřímně. On to totiž ještě není konec. Můj osobní rating mBank má dlouhodobě klesajicí tendenci. Z toho plyne, že definitivně k vám nebudu refinancovat hypotéku, přestoře slibujete krásný úroky. Uvažoval jsem o založení podnikatelského účtu u vás, ale už nemám o čem uvažovat. Od jednoho finančního poradce jsem kdysi slyšel: "Mbank? Tam nechoď, to nemá dlouhého trvání..." A já šel. A budu muset jít zase dál... Asi začnu uvažovat jiným směrem, páč jste mě už omrzeli a těch pár korun, pokud mám za něco platit, tak dám společnosti, která si nehraje s klienty a má nějakou úroveň. Dál se nebudu rozepisovat a truchlit nad kdysi dobrém úmyslu. Prostě je to pryč. Tak ahoj a ať se daří...

Popravde me tato banka uz prestava bavit, ze zacatku mega slibu a dobre podminky, ale postupne pritvrzuji a zhorsuji sve podminky pro klienty a na sve sliby co dali na zacatku zapominaji!!!!!!

k č.5 - nějak nechápu jak můžete psát, že co je dnes za 0 Kč, zůstává za 0 Kč, když dnes jsou 3 výběry zdarma a dle výše uvedeného už to tak nebude (alespoň ne za dřívějších podmínek).Také na začátku byly jiné zásady a sliby než je dnešní skutečnost, tak nevím čeho se vlastně zastáváte..??? Co mne ale opravdu štve, že to není tak dávno co se měnil sazebník (1.3.2010) a už je to tu zase. Proč tak často??? To už nevíte jak si víc nahrabat? To vám nestačí peníze klientů se kterými si můžete hospodařit a vydělávat? Máme to brát tak, že s nimi zas tak úspěšně nehospodaříte a snažíte se to kompenzovat zase dalšími platbami klientů? No nevím, jsem celkem nenáročný klient, příliš neplatím kartou (ani výhledově nevidím důvod, když se za to mají také přičítat poplatky v obchodech), z bankomatu vybírám zřídka. Internetové bankovnictví mi plně vyhovuje tak jak je. Zklamáním jsou poklesy úroků na "spořících účtech", ale to mě již nyní tak netrápí, protože jsem přesunula své peníze na bilanční účet k hypotéce, kde se mi vrací několikanásobně než na nejlepším spořícím účtu. Hypotéka super,bilanční účet také - alespoň prozatím. Ale už se děsím co přijde za půl roku, pak za další půlrok apod. když se zase mění sazebník - ano, zatím "po troškách", ale přece.

Nehodlám se řídit doporučením a upravovat své chování, počítat, kolik jsem už zaplatil kartou, kolikrát jsem vybral z bankomatu a kolik převodů jsem uskutečnil. Výhoda mBanky byla právě v tom, že jsem nic z toho dělat nemusel. Zpoplatněné výběry z bankomatu, zpoplatněné převody z mKonta (mám jich tak dvacet měsíčně, jen rodinné finance, žádné podnikání), nulový nebo minimální úrok, to vše mi za stejných nebo lepších podmínek nabídne jakákoliv jiná banka. Rezervní účet u jiné banky mám celou dobu, kdo má po krachu mBanky čekat půl roku, rok na peníze z pojištění vkladů, to si nemůžu dovolit. mBank byla taková příjemná alternativa a konkurence k ostatním bankám, ta doba skončila, je čas na změnu.

jojo, také už hlednám lepší produkt - banku a honem pryč....to bylo na začátku slibů

P.S.:
to, ze je to zamereno na zisk je jasne videt z kalkulacky
platba kartou = z kazde transakce ma banka procento od obchodnika
Nuti nas tedy platit kartou a odmeni nas ze sveho zisku vyberem zdarma.

Re: Zivan
Mas zivnostensky list = budes platit za ucet a sluzby vic, to dava smysl?
Me nevadi poplatky od zacatku jsem predpokladal, ze to prijde.
Ale vadi mi lzi, schovavat zdrazeni za to, ze bylo mKonto zneuzivano je nesmysl.
Cele to byl predem promysleny marketingovy plan a vyplatil se, proc to tedy nepriznat.

Podnikatel nebude pouzivat mKonto, protoze je nedostacujici. Ucet vsak pouziva spousta lidi, kteri si privydelavaji prodejem na internetu, kde jsou castky minimalni a plateb je x do mesice.


Poslat zprávu

@ Jarin 102 - v případě spolumajitelů je situace popsána na tomto odkazu ve FAQ - http://www.mbank.cz/pruvo...
Pro každého spolumajitele je systém vyhodnocený stejně jako v případě jediného majitele mKONTA. Takže každý spolumajitel má nárok na tři výběry zdarma na základě objemu transakcí provedených debetními či kreditními kartami.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Protože z FAQ a jiných dostupných zdrojů pro mě nevyplynula jednoznačná odpověď na můj dotaz, zkusím to tady.
mKonto má 2 spolumajitele, kadžý vlastní jednu debetní kartu a jednu kreditní kartu. Bude pro každého spolumajitele samostatně vyhodnocený celkový objem plateb jeho kartou(ami) a podle toho určený počet bezplatných výběrů z bankomatu jeho debetní kartou? Jak budou platby kreditními kartami rozpočítány mezi oba spolumajitele?

PS: mBank si u mě dost pohoršila. Volil jsem ji kvůli nulovým poplatkům a velice jednoduchým podmínkám. Nejde ani tak o výši poplatků. Předpokládám, že i po 1.8. pro mě bude mKonto z hlediska nákladů na provoz výhodné, ale víc než pár kaček za výběry z bankomatu si cením své svobody a času, který nemusím věnovat zkoumání podmínek banky. Když k tomu přidám nezvládnutou marketingovou kampaň, která měla zavedení nových poplatků doprovázet, má u mě mBank velký černý puntík, a možná už při další (pro klienta negativní) změně podmínek s touto bankou končím. Není to dnes vůbec žádný problém, loni jsem své finance kompletně převedl z Raiffeisenbank do mBank.

Vstoupila jsem do Vaší banky v lednu 2009 a na pomyslné přímce hodnocení zaznamenávám směr JEN dolů !!!

Vstoupila jsem do Vaší banky v lednu 2009 a na pomyslné přímce hodnocení zaznamenávám směr JEN dolů !!

mBank jsem si vybral z důvodu nulových poplatků.Pokud se na výpisu objeví nějaké poplatky beru to jako podraz na stávající klienty a poohlídnu se určitě po jiném účtu u konkurence.

MBank výrazně zhoršila svoje podmínky proti skupině lidí, kteří moc neplatí platební kartou, ale používají bankomat. Do této skupiny bohužel patřím a proto kvůli těmto změnám ruším svůj účet u MBank, protože jiné banky jsou alespoň schopny nabídnout výběry zdarma z jejich vlastních bankomatů. Ostatním doporučuji třeba ČSOB, když si tam dobře postavíte účet, tak neplatíte skoro nic a vybíráte z bankomatů ČSOB zadarmo a ty jsou všude. Nenechte si zhoršovat podmínky. Nenechte se utlačovat. Jednou zruší tuhle výhodu a nakonec platíte 150,- měsíčně za vedení účtu. Prostě od 1.8. MBank už není nejlepší banka na trhu.

Poslat zprávu

@ 96 Plch - Kartou k mKONTU je možné vybírat pomocí služby Cashback bez poplatku. Seznam poskytovatelů této služby a další informace naleznete na tomto odkazu: https://www.visa.cz/perso... a seznam prodejen: https://www.visa.cz/perso...

S pozdravem

Tomáš_mBank

Nelíbí, ale čo mám robiť... Tomáš_mBank: můžeme vybírat peníze pomocí tzv Cash Back? Jaké jsou limity, jsou u toho poplatky a kde to funguje? mBank o této možnosti zatím uceleně neinformuje, alepsoň jsem to nikde nenašel. Díky

Je to podraz!!! Když jste lákali klienty na účet bez poplatků, tak jsme Vám věřili a proto si účet založili. Od té doby jen stále snižujete úrok a zvyšujete poplatky.

A už je to tady. Už se pomalu upouší od bezpoplatkové strategie. Nelíbí se mi, jestli něco mám mít zadarmo (např. výběr z bankomatu), tak za protislužbu (placení kartou v obchodech). Heslo: chceš-li slevu, tak si připlať už známe u jiných bank. V každém případě alespoň jeden výběr z bankomatu by měl zůstat zadarmo za jakékoli situace, protože je to nefér vůči zákazníkovi, který si založil účet u Vaší banky hlavně z těchto důvodů. Neobstojí jakékoliv Vaše zdůvodňování, protože právě taková strategie měla sympatie u Vašich zákazníků a alespoň jedna možnost by měla být zachována, protože to nesvazování s nějakou jinou službou Vás odlišovalo od jiných. A tuhle odlišnost právě tím ztracíte a jste stejní pak jako jiné banky. Jsem zklamán

Re: Krtek 89
Zakon ti nezakazuje pouzivat osobni konto jako podnikatelske. Ale jsi podepisoval smlouvu s bankou, tak jsi souhlasil s tim, ze to nebudes delat, ne? Banka by mohla zacit rusit ucty, ale pak se bude s klientem dohadovat, jestli ty pohyby na uctu opravdu bylo podnikani nebo jen rozprodavani osobnich veci. Takze zmenou poplatku jde omezit takove pouzivani.

Jestli ty zmeny nejdou udelat lepe je na jinou diskusi.

....a já blb jsem několikrát volil BANKU ROKU!!!...to jsem zvědav za rok,pokud ještě budou existovat!
Soudruzi si to ovšem dovolují jen u nás, Polsko, Slovensko ani náhodou. Čech se prostě přizpůsobí...
No jednoduše: počkám do září, nebudu měnit svou platební strategii a zvyklosti. Po měsíci vyhodnotím, případně odejdu tam, kde alespoň zatím plní sliby. Mimochodem zákon ani nepřikazuje mít bankovní účet k podnikání, takže je to jak píše "Krtek". No a spořící účet...ihned po zničení "výhodnosti" jsem převedl k jinému ústavu a tam zatím spokojenost, a to nebyla žádná malá částka...takže to mělo smysl.

Pokud síla Mbank je v jednoduchosti a samoobslužnosti klientem, tak to se Vám výrazně nepovedlo. Nechte image Mbank takovou, jaká byla a klienti porostou. Komplikovaností klienty odradíte, už tak jste udělali spoustu zbytečných odrazujících změn.Zkuste být stabilnější.Nikdo Vám není zvědavý na počítání. I když se to většiny klientů nedotkne, většinu to naštve. Já chci svou banku doporučovat, abychom byli silnější - zatím k tomu nemám odvahu, protože snad platíte nějaký změnový tým a on se snaží za každou cenu.
Ujasněte si strategii a klienti se rozhodnou, zda ano nebo ne. Připadá mi, že bedlivě sledujete, co je pro klienta ještě výhodné a kde můžete něco zpoplatnit... Já chci nekomplikovanou banku, která udrží své ceníky a nenutí mne pořád něco propočítávat. Jestli máte problémy, že ty změny jsou pro vás zajímavé,tak to oznamte, půjdu jinam.

Nejvíce mi vadí každý výběr druhou kartou za 35,- když chcete zabránit "zneuživání" dodatkových karet proč jednoduše nenastavíte 3 výběry za 9,- z danného účtu bez ohledu na to kterou kartu použiji? Toto řešení by bylo pro mne přijatelné. Ostatní změny se mne opravdu nedotknou.

Mluvi se tu o zneuzivani. Pokud tim nekdo ma na mysli, ze bylo mKonto zneuzivano k podnkani, je to nesmysl. Nikde neni zakonem dano, ze k podnikani mam pouzivat podnikatelsky ucet. Je to pouze a jen bankovni vymysl, ktery presvedcuje podnikatele, ze musi vlastnit podnikatelsky ucet. Zpoplatneni je jen a jen kuli zisku.

Začnu si hledat jinou banku, nejdříve několikrát po sobě snížíte úroky a teď vymýšlíte další finty. Jen tak dál.

Tak naštěstí existují i jiné banky, doteď s mBankou žádný problém a naprostá spokojenost. Za podmínek které ale budou od srpna..., bych do teto banky nikdy nešla.

stydím se že jsem vás doporučoval všem kamarádům a rodině jsem to ale pí..

Přecházím k výhodnější kombinaci banky. Jak lze zrušit účty ve Vaší bance? Lze to přes internetové bankovnictvín nebo je nutné zajít na pobočku?

Re: Josef (příspěvek 29)

Ne, to je celkový poplatek za výběry - jeden výběr za 9 Kč, tři výběry za 27 Kč. (Výběry nad počet tří jsou vždy zpoplatněné částkou 35 Kč.) Při útratě kartou 2000, 3000, nebo 4000 Kč zákazník nemusí platit za první jeden/dva/tři výběry.

Další z bank, které naslibovaly hory doly při vstuu na trh (kdysi 3% na eMax). Teď své služby stále "mění" a mění" - viz změny eMax na eMaxplus, ale se změny úročení, teď"přeměření kont".
Ztratil jsem důvěru a převedl jsem peníze jinam.

Místo kalkulačky se mi zobrazuje jen prázdné místo. Kalkulačka je patrně jen pro ty naivky kteří mají instalovanou minu jménem Flash.

Tak to si děláte pr... :D
Pokud neutratím kartou více jak 2000 mám výběry z bankomatu zpoplatněny 27 Kč za výběr?!? :))
Mno o těch deseti položkách/transtakcí za měsíc raději NO COMMENT!

Bylo mi u vás krásně, ale asi bude čas poohlídnout se zase někde jinde...

Děkuji Vám, že jste mě konečně dokázali od Vás odradit a přejít ke konkurenci... To, na čem jste zakládali, je rázem tatam... smutné!!!

Myslím, že je to jasné. Peníze půjdou jinam. Zatím jsem je u mBank nechával i přes zoufalý úrok proto, aby ze mě banka taky něco měla. když mám vše zadarmo, ale banka peníze buď nechce a nebo není schopná zhodnotit, takže je to zbytečné. Kartou budu platit jen kvůli výběru z bankomatu co nejmíň, nemám důvod vydělávat bance na zlaté padáky pro neschpné manažery až budou končit. Platební příkazy nad 10 budu platit jako trvaláky a rušit, pro banku to budou větší náklady, ale mě už to žíly netrhá. mBank přestávám doporučovat, obhajovat a vysvětlovat proč to a ono nejde a jak to udělat jinak aby to šlo. Na vše vude stačit vysvětlující větička: "mBank je neschopná". Takže banka asi bude muset byrzy vydávat víc peněz i do reklamy.

Opravdu jste to takhle chtěli???

Účet u FIO založen, od srpna směřují mé peníze tam místo do mBank.

Aha, tak už to vím.

Není mi jasné, jestli útratu, která zaručuje výběry zdarma, musím udělat v tom samém měsíci nebo v předchozím měsíci. Pokud v tom samém, jak se to technicky provede? Vyberu kupříkladu na začátku měsíce 200, čili nebudu mít splněno. Strhnou mi poplatek? Během měsíce pak utratím 5000, tak mi poplatek zase vrátí? Nebo to budou účtovat až na konci měsíce? Pokud platí první možnost, budou mít to, co mi za výběr strhnou, skoro měsíc k dispozici. A takových nás bude hodně, čili jim z toho půjde nějaký úrok. Každopádně je to sprosťárna, jenže oni dobře vědí, že člověk nemá kam přejít. Já si pořád držím sporožiro, i když ho vůbec nevyužívám, ale tam budou na podzim zdražovat taky, navíc platby pořád vyjdou dráž. Spořitelna sice nic neslibovala, ale nevím, jestli jsem tak zásadová, abych si zase peníze přesunula tam a nechala si strhávat za každou platbu 5 korun nebo víc:)

Hned dalsi clanek na blogu - http://www.mbank.cz/blog/...

Jak se bude účtovat případně vzniklý poplatek? Až na konci měsíce. Při výběru nebude strženo nic a teprve na konci měsíce systém vyhodnotí celkový objem plateb kartou a počet provedených výběrů a podle toho odečte nebo neodečte poplatek.

Poplatky plati od srpna, fajn, ale vypocitavat se budou teda z cervencovych pohybu? Nebo se zapocita az srpen a tim padem to plati v podstate az od zari? Hmm?? Bylo to tady nekde uvedeno?

To: zivan
Pokud nemáš věcné připomínky k tématu na blogu, tak přejdi na Novinky.cz. Tam se uplatníš. Co Tě vede zde každého napadt, to si leštíš ego?

Zapomenul jsi dodat, ze okamzite rusis vsechny ucty a odchazis i z celou Hujerovic rodinou :)

Co je moc, to je příliš !! Svou vinou se dostáváte do spirály sestupu a ten je stále rychlejší. Čekejte další odlivy klientů, jejichž důvěru pravidelně zklamáváte.Dnes je mi líto, že jsem vám přivedl dlaší klienty z mého okolí, někteří nadávají za to dokonce i mně. Je mi vás , nás docela líto...

Poslat zprávu

@ 69 limity se vztahují k Vašim kartám - v případě, že platíte více svojí kartou k účtu eMAX - do objemu plateb je platba počítána. Podrobněji je to na tomto odkazu: http://www.mbank.cz/pruvo... Není tedy nutné platit pouze kartou k mKONTU, ale i právě k eMAXu či případně kreditní kartou.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Takže do třetice: Zkouším znova dotaz, na který jsem nedostala odpověď:
Není mi jasné, jestli limity pro placení kartou (2, 3 nebo 4 tisíce) se vztahují jen ke kartě k mkontu nebo i ke kartě k emaxu? Jsem totiž zvyklá platit kartou ke spořicími účtu emax, ale výběry z bankomatu provádím samozřejmě kartou k běžnému účtu ekonto... Musím tedy od srpna používat k placení kartu k ekontu?
Děkuji za odpověď.

těch 18Kč za 2 výběry v bankomatu jim dám,pořád budou pro mně skoro nejlevnější bankou.Ale klientům jde o princip.Pořád hlásili,že poplatky za výběry z bankomatu nebudou.Teď už říkají,že poplatky nebudou ALE....musíte tohle a támhle.Mně to přijde jako v té pohádce Byl jednou jeden král:včera vyhnal Marušku,dnes bere lidem sůl a zítra jim bude holit hlavy :D.V pohádce jsme všichni viděli,že blbý je král a aby to skončilo happyendem,tak se musel změnit.Proč manažment mBank nevidí,kdo je tady blbý a kdo se musí zmenit.Já myslím,že klienti této banky v tom mají naprosto jasno :D

Pro 63: jenže s takovou úvahou je lepší zůstat u bankosaura - jak jsme se již několikrát přesvědčili na vlastní státní rozpočet, velká pětka padnout nemůže.
K mBank šli lidi, kteří chtěli něco jiného než bankosauří poplatky za bankosauří jistotu.

Pro 28: v podmínkách máte napsány způsoby informování - a vyvěšení na stránky mezi nimi je. Takže regulační úřad bude muset konstatovat, že vše proběhlo v souladu s pravidly.

Pro č. 29: Ono je to "JENOM 9 Kč". To je pravda. Ale ono je to taky porušení daného slova. Je to dělání pitomců z klientů. A to je to, co vadí mnohem víc než celé poplatky.

Lidi, neblbněte, tak se nějaké nuly staly nenulama. Ale uvědomte si, že jinde zase nuly nebyly, a teď tam jsou. A jestli mi nevěříte, tak se podívejte na úroky....

Lidi, nevím jak Vy, ale já raději dám své bance 20 kč měsíčně navíc - to je částka, která se mě díky změn dotkne, než aby bylo i nadále vše zdarma a pak až si pujdu vybrat peníze a banka mi rekne, zkrachli jsme. Uvedomte si, že správny obchodník zná svou cenu a strategii. A myslim, ze je lepsi dat mesicne napr. tu dvacku a mit v bance duveru, nez davat nulu a ztrachovat se, jestli nahodou zitra uz neni den banky posledni. My rodice davaji mesicne ceske sporitelne pres dve kila na poplatcich. takze ja s mbankou jsem naprosto spokojen.

Nelíbí se mi tyto změny...zejména poplatky za převod peněz nad 10x za měsíc. Právě proto jsme přešla k Vám, mám na účtu větší pohyb ...uvažuji o změně banky. Máte zvláštní politiku, když Vám jde o klienty naslibujete, tak jako u úročení emax plus a pak to změníte.... Ne to přiliš důvěryhodně a seriózně nepůsobí...

to je děs a hruza ,to je do nebe volající,asi odejdu od mbanky

Zkouším znova dotaz, na který jsem nedostala odpověď:
Není mi jasné, jestli limity pro placení kartou (2, 3 nebo 4 tisíce) se vztahují jen ke kartě k mkontu nebo i ke kartě k emaxu? Jsem totiž zvyklá platit kartou ke spořicími účtu emax, ale výběry z bankomatu provádím samozřejmě kartou k běžnému účtu ekonto... Musím tedy od srpna používat k placení kartu k ekontu?
Děkuji za odpověď.

Přesněji řečeno 11. a další mezibankovní JEDNORÁZOVÁ platba - nevztahuje se to na veškerá inkasa, sipo, TP

Petko ty platby v obchodech je právě to, co ti zaručí výběry zdarma! 10 a dost je myšleno příkaz k převodu z internetového bankovnictví :-)

zajímalo by mě,jestli se mezi měsíční poplatky řadí i platby kartou v obchodech. Platím kartou kde se dá,což dělá měsíčně tak 40 plateb a ty vaše nově zavedené poplatky od 11.transakce by mě přišly docela draho. Dík za odpověď.

zajímalo by mě,jestli se do měsíčních transakcí započítávají i platby kartou v obchodech. Protože jestli jo,a kartou platím všude, kde se dá,tak se mi tahle banka spíš prodraží,když mám kolem čtyřiceti plateb kartou měsíčně

Zdravíčko co řešíte tak si jednou měsíčně vyberete víc a je klid

Já nevěřím, že by případná žaloba proti mBank měla nějaký smysl; ve smlouvě je řečeno, že banka smí jednostranně změnit podmínky a sazebník (klient, pokud se změnou nesouhlasí, má pak zákonné právo smlouvu ke dni změny vypovědět).

Zda má banka morální právo na tuto změnu (i když jde o porušení toho, na čem od začátku zakládala svůj image), nechť rozhodnou klienti. Já už jsem se rozhodl...

Re: Eleron (příspěvek 50):

O slibech a jejich skutečném plnění najdeš hodně informací na stránkách Měšec pod textem "mKonto mBank. Konec polského snu o účtu zadarmo"
Máš dvě možnosti, jak dát bance facku:
1) převedeš svoje peníze jinam a úplně přestaneš využívat jejich služeb. Takto seznámiš všechny, které jsi k bance dovedl. = Tvoje úspory zachráněny
2) budeš se soudit = budeš mít pravdu, ale Tvoje úspory mohou být na dlouho blokovány a jelikož jsou do určité částky pojištěny, tak do této částky by jsi měl být uspokojen(a) . Pozor ale na slovíčka, protože mBanka v ČR je divize, pobočka, odnož či co !?!?
Za 1) je rychlejší a levnější (pro Tebe), variana 2) stejně znamená, že takovému ústavu nevěříš a je nesmysl u takového nějaké prostředky nechávat.
Já jsem už 2x pravdu měl (ne proti bankám), ale to je vše. Peněz jsem se stejně nedočkal.
Nejsem chudák, že bych se zlobil kvůli pár korunám, ale vadí mi manipulace. Napřed tak a potom jinak.
Současná strategie mBank mě hodně naštvala a nenechám sebou mávat jako hadrem na zem.
Jaromír Borovička

Re: Eleron (příspěvek 50)

Odepsal jsem Ti, ale cenzura banky zprávu asi nepustila. Uvidíme zítra.
Pokusím se odpovědět na blogu " Můj pohledna nový sazebník"
Jinak hodně informací najdeš na stránkách Měšec pod textem "mKonto mBank. Konec polského snu o účtu zadarmo"

Něco natom bude,aby jsme nezkončily jako s kampeličkou.!!!

Dobrý den, vyzývám klienty k vytvoření skupiny, která by prozkoumala možnost soudní vymahatelnosti poplatků 0. Kdo by mohl dohledat veřejný slib plynoucí z kampaně mBank, se kterou začínala a uzavírala nejvíc smluv. Kdo má zdokumentovanou tu původní kampaň ve které se uvádělo že 0 je napořád. TADY se jedná o serióznost banky, ve které máme svoje peníze. A tímto zpoplatněním přestává být důvěryhodná pro vaše peníze! Dalšími kroky může být normální zpoplatnění a vývoj může skončit třeba ukončením služeba nedostupností hotovosti !! Stojí za úvahu připlatit si nepatrně za důvěryhodnost u jiné banky..

Já jsem odešel od české spořky,protože jsem ročně zaplatil kolem 2000,- za poplatky.Jedinou bankou co se mi zdála solidní byla tato.Tak tedy před měsícem jsem si založil účet abych tedy ušetřil.Převodů měsíčně mám ani né těch 10 a výběry 3x ZDARMA se mi jeví dostačujíci k výběru výplaty a kdyžtak ještě nějakou tu kačku v nutném případě.Takže měsíc jsem u této banky a ještě mi nedorazila karta-takže účet mám k ničemu.Nové poplatky mne teda zhnusily + diskriminační podmínky(podobné fašistickým).Chápu to tedy,že jen někdo platit nebude a někdo ano.???
Navrhnul bych trošku poupravit název mKonto na Das Reich.
Konto mám,ale bez karty a k penězům se pravděpodobně nedostanu.Jediné řešení je zajít do banky,ale to už jsem na principu české spořky.
Uvažuji o návratu,protože tato banka mne nalákala na výhody,které nemám a jsem natom podstatně hůř ze službama než u jiných bank.

Otázka na administrátora

Proč se poslední příspěvek nezobrazuje pod hlavním textem, ale někde v ....
Pod textem a slovem "Komentovat" tak všichni čtenáři vidí pořád stejné zprávy, většinou neslané nemastné technické sdělení.
Kdy vyzkoušíte obrácený gard, kdy pod textem bude poslední, nejčerstvější příspěvek ?
Odpovíte ? ... Slíbíte ?... Splníte ?

Dobrý den, jsem přímo zděšen chováním mBanky a zavedením poplatků! Banka bez poplatků? CHA CHA! Jenom lež, abyste nalákali klienty a nyní je dřete. Nejde mi ani tak o poplatek za výběr z bankomatu jako o princip! Já sám jsem přivedl k mBank celou svou vícečlennou rodinu (tedy rodiny) a dalších asi 15 kamarádů a přátel a teď se před nimi musím stydět ZA VÁS!! Nejdříve jste ořezali úroky z vkladů ze 3% na "skoronulu" a nyní zavádíte i poplatky. Měli byste být jako SLIBMISTŘI potrestáni za lhaní a klamání klientů! Také by asi stálo za to podívat se, jestli to nebyl veřejný příslib, BANKA BEZ POPLATKU. A ještě jedna věc, která vás patrně charakterizuje:chtěl jsem svůj příspěvek dát na váš blog, ale tam jsem se dočetl, že přispívat mohou pouze zaměstnanci mBank. Proč asi? Patrně vám klienti nepíšou nic pěkného! Zdeněk Tomáš

Reaguji na na názory: ... 9 korun není moc ... pořád jsou nejlevnější ... mě to ještě pořád vyšlo na 0,-.
Jsem jedním z prvních klientů mBank.Přešel jsem na základě nabídky: nulové poplatky výměnou za nekompletní služby banky (chybějící pokladny a trezory).Jde o princip. Něco slíbí ... a neplní. I kdyby postavili pobočky s pokladnami, nemají morální právo zvednout poplatky, protože většinu zákazníků přitáhli na nulové poplatky. Jen doplním, že banka z peněz klientů žije...nabízí úrok nějakých 0,7%, ale hypotéku půjčuje od 3,7% a ostatní půjčky začínají někde na 10% p.a. Znamená to, že když má někdo jen 10 000,- na účtu průběžně celý rok, pro banku je to přínos minimálně 200,- až 800,- plus nějaké procento z obratu platby kartou. Můj zůstatek byl daleko vyšší, nejsem podnikatel a změna se mne byť korunově dotkne. A TO MĚ NAS...

Re: LucaS (příspěvek 40):

"Podělte se, která banka v ČR je výhodnější než mBank." Odpověď je jednoduchá: Fio a Poštovní spořitelna (osobní účet zadarmo), ještě lépe jejich kombinace. Obě instituce poskytují běžný účet (vedení, příchozí a odchozí platby) zadarmo bez podmínek; Poštovka navíc výběry z bankomatů ČSOB, Fio zase hotovostní operace na pobočce a kartu ke spořícímu účtu. (A že spořící účty v mBank nepatří mezi nejlepší, ale nejhorší v republice, o tom je zbytečné mluvit.)

... těch slintů a vysvětlování už bylo dost !!! ... jedno, to zcela zásadní je, že jsme obětí jen průměrných jedinců, co spravují mBank, ano LIDSKÝ POTENCIÁL je důvodem zašmodrchání jakýchsi podmínek pro akci na mém účtu , ku prospěchu těch neschopných, dostat z chytřejších lidí /ti ostatní/ formou lákavých nabídek /úvěry,další chtěné služby, které bych si rád zaplatili / nějaké jednoduché / rozuměj bezpracné / peníze . Zdroje, které už téměř všichni ostatní převedli jinam a které ti podprůměrní a průměrní nedokázali spravovat, ukázaly jednoznačně na slabiny tohoto manchaftu a ONI samotní musí teď posoudit jak jinak dostat, tak jako ostatní banky, bezpracným okrádáním, do banky peníze, přinejmenším na jejich platy /na jak dlouho průměre ? / TAKŽE TO, PODLE MNE, JE ONÝ PROBLÉM SOUČASNÉ mBank .

Není mi jasné, jestli limity pro placení kartou (2, 3 nebo 4 tisíce) se vztahují jen ke kartě k mkontu nebo i ke kartě k emaxu? Jsem totiž zvyklá platit kartou ke spořicími účtu emax, ale výběry z bankomatu provádím samozřejmě kartou k běžnému účtu ekonto... Musím tedy od srpna používat k placení kartu k ekontu?
Děkuji za odpověď.

ta kalkulačka je fajn :D.Počet výběrů zdarma mi vyšel 0.Doporučují mi víc utrácet kartou,nebo snížit počet svých výběrů a budu mít výběry pořád ZDARMA.Takže když snížím počet výběrů na nulu,tak mám výběry pořád ZDARMA,akorát nevím,jestli se počtu 0 výběrů z bankomatu dá ještě říkat výběry z bankomatu.Chytrá Horákyně by neudělala hežčejší kalkulačku.

Je to od mBanky nefér,takhle diktovat útratu a podobně.Je to úbohé a rád bych,aby mi to někdo vysvětlil,proč k tomu došlo,když mBanka pořád buduje kmen.Nemyslím si,že je v pozici,aby zaváděla polatky.A momentálně se fakt zlobím,přešel jsem k této bance jenom z toho důvodu,že vše bylo zdarma a dovolil jsem bance obchodovat s mojími penězmi.A kde je najednou tá věta-v Evropě a jiných státech je běžné,že účty nemají poplatky ha?Je to stupidní a neseriozní.Žádám vysvětlení od zmocněnce banky,přímo tady na diskuzním fóru,děkuji.Erik Lipnický

Bez poplatků to dnes snad už ani nejde, ale že jste to zrovna vymyslelli tak blbě mě fakt nenapadlo.... Raději jste měli udělat pevně daná pravidla, aby se v tom člověk neztrácel a ne, že když se něco splní tak pak člověk bude mít to a to... Btw: lidem co tu píší, že přejdou jinam... Podělte se, která banka v ČR je výhodnější než mBank :-)

Co mám pořád meřit? Dali jste sliby a na jejich základě jsem Vás změřil jako nejleší. Hlásali jste, že máte nízké náklady a já akceptoval nedostatky proti jiným bankám. Považuji za nehoráznou drzost chlubit se medailí za produkt, který je v okamžiku udělení již minulostí !!! Nalákali jste důvěřivé hlupáky a teď je oškubete? Aha, bonitních klientů máte dost, tak zbytek ať si odejde. Nemáte v ČR kvalitu klasické banky a dovolujete si srovnat poplatky? Na důkaz nelibosti jsem převedl volné prostředky do jiné banky. Když se stejně zachová více klientů, třeba si všimnete, že nejsme spokojeni se změnami poplatků.

Tato změna je mi celkem jedno. Co mi jedno není, je zpoplatnění více jak 10 operací. Jsem běžný uživatel,nepodnikatel,neobchoduji na aukru ani jinde, ale odeslaných operací mám prostě víc. Je to donucení mít souběžně ještě další účet, či změna banky. Na Mbank nedám dopustit, jsem u ní od začátku a spokojen maximálně. Pak přišlo zničení emaxů a teď zpoplatnění odchozích operací. Vlastně už nebudou mít na co klienty nalákat. To co bylo lepší než jinde odsranili.

Co mám pořád meřit? Dali jste sliby a na jejich základě jsem Vás změřil jako nejleší. Hlásali jste, že máte nízké náklady a já akceptoval nedostatky proti jiným bankám. Považuji za nehoráznou drzost chlubit se medailí za produkt, který je v okamžiku udělení již minulostí !!! Nalákali jste důvěřivé hlupáky a teď je oškubete? Aha, bonitních klientů máte dost, tak zbytek ať si odejde. Nemáte v ČR kvalitu klasické banky a dovolujete si srovnat poplatky? Na důkaz nelibosti jsem převedl volné prostředky do jiné banky. Když se stejně zachová více klientů, třeba si všimnete, že nejsme spokojeni.

Zdravím, bude podobný přehled i v internetovém bankovnictví? Abych věděl, kolik výběrů mám ještě zdarma.

Jsou tomu tri mesice, co me banka nalakala na super urok 1,85%, za tuto kratkou dobu urok klesl na 0,75%!!! Zajimalo by me, zda to bude pokracovat nadale stejnym tempem, ze bych Vam rovnou vypovedel smlouvu.

paliga: nebude se platit za účetní položku, ale pouze za 11. a další jednorázové převody mimo banku. všechna inkasa, tp, sipo bez ohledu na vlastní/ cizí baku a také jednorázové převody v rámci mbank jsou stále za nula.

Co dodat, ač málokdy přispívám k podobným fórům, třeba zde něco málo ovlivníme:
1) Nesouhlasím s kolektivní vinnou, tj. pokud někdo zneužívá výhod, systém by měl být nastaven tak, aby zneužívání zabránil resp. znevýhodnil/zpoplatnil. Nemohu se ubránit pocitu, že zavedení nového sazebníku není regulační opatření, nýbrž má generovat zisk :-(
2) Jakožto, dle mého názoru, průměrný aktivní uživatel s hypotékou, registruji cca 40položek měsíčně z toho cca polovinu má na svědomí hypo s bilančním účtem. Pakliže je hranice nastavena na 10 úč.položek platí poslední věta z bodu 1).
3) V neposlední řadě bych chtěl upozornit na emoční stránku věci. Byl jsem mezi prvními uživateli a poctivě šířil výhody mezi lid. Poslední, co jsem propagoval byl bilanční mechanizmus. Dnes se mBank konverguje k průměrné šedivé bance a potkávají mne mBlízcí a říkají: "Prej "0"!!". Je to velká škoda.
mSlužby nejsou na takové úrovni, aby mohla mít poplatky jako třeba ČS. Pokud tomu tak bude, za předpokladu, že většina mUživatelů jsou agilní lidé, kterým nejsou jejich finance lhostejné, nabyté zákazníky rychle ztratí.
PS:Moc hezké šoupátko částky vybrané z automatu - asi nejdůležitější parametr :-)

Co dodat, ač málokdy přispívám k podobným fórům, třeba zde něco málo ovlivníme:
1) Nesouhlasím s kolektivní vinnou, tj. pokud někdo zneužívá výhod, systém by měl být nastaven tak, aby zneužívání zabránil resp. znevýhodnil/zpoplatnil. Nemohu se ubránit pocitu, že zavedení nového sazebníku není regulační opatření, nýbrž má generovat zisk :-(
2) Jakožto, dle mého názoru, průměrný aktivní uživatel s hypotékou, registruji cca 40položek měsíčně z toho cca polovinu má na svědomí hypo s bilančním účtem. Pakliže je hranice nastavena na 10 úč.položek platí poslední věta z bodu 1).
3) V neposlední řadě bych chtěl upozornit na emoční stránku věci. Byl jsem mezi prvními uživateli a poctivě šířil výhody mezi lid. Poslední, co jsem propagoval byl bilanční mechanizmus. Dnes se mBank konverguje k průměrné šedivé bance a potkávají mne mBlízcí a říkají: "Prej "0"!!". Je to velká škoda.
mSlužby nejsou na takové úrovni, aby mohla mít poplatky jako třeba ČS. Pokud tomu tak bude, za předpokladu, že většina mUživatelů jsou agilní lidé, kterým nejsou jejich finance lhostejné, nabyté zákazníky rychle ztratí.

same zeslozitovani, to co se me na mkontu libilo, bylo ze bylo prehledne, coz z vetsi casti bylo diky tomu ze se neplatilo za kazdou hloupost

cili co chci? kdyz uz nejsou za kazde situace 3 vybery zdarma, tak dejte treba kazdy vyber po5kc

tak se clovek vrati z dovolene . . . a nestaci valit oci
prave kuli nulovym poplatkum za bezny provoz si vas clovek vybral a nehodlam si hlidat jestli a kterej mesic sem co platila a cim nebo z ceho. rada utratte vic, kdyz se prave snazim utracet MIN ja fakt strasne supr!!!
i kdyz je to JEN 9kc jde o princip a pristup. moje duvera v mBank timto rozhodne velmi utrpela a jakmile na nejakem vypisu najdu tuto polozku, jdu PRYC

Mé chování je takové, jaké potřebuji a nehodlám na něm nic měnit. Vaši banku jsem si vybral proto, že byla pro mne výhodná. Již nebude a proto začínám uvažovat o změně. Nic z toho, co jste slibovali nebudete od 1.8. plnit. Již nejste výhodnou bankou, jsou jiné, výhodnější.

Pozorně jsem znovu přečetl všechny výpisy za posledních několik měsíců a nikde není ani zmínka o změně sazebníku. Dozví se o ní jen ti, kteří pravidelně chodí na blog nebo stránky mBank, ostatní nemají šanci. Z mého okolí například o chystaných změnách skoro nikdo neví. Jste ukázkovým příkladem toho, jak rozhodně nemá vypadat komunikace s klientem. Jste povinni o změnách sazebníku s dostatečným předstihem informovat všechny klienty, což jste neudělali. To je už na oznámení na příslušné kontrolní úřady. Přišli jste o moji důvěru, odcházím jinam. mBank je mrtva, ať žije konkurence!

Vazeni, nechci se vas dotknout, ale opravdu nemate mesicne 9 korun na ten vyber z bankomatu? Je to 9 korun ... slovy DEVET ! Pokud mate na uctu mesicne 2000, tak vic vyberu nez jedene nemuzete potrebovat.

Zajímavé je, že si tohle dovolí jen na českém trhu. Slovenská pobočka mbank, takové blbosti nevymýšlí. Žádné poplatky od srpna nechystá.

Stále marně čekám na tu avizovanou vnější i vnitřní edukativní kampaň, ve které nám má být vysvětleno, jak SNADNO dosáhnout bezpoplatkových podmínek. Tohle počítadlo je jen taková hračka pro ty dětinštější majitele účtů, kterých, předpokládám, zase tak moc není... Pokud prostě nemáte šanci utratit měsíčně kartou minimálně 2000 Kč, pak je rada "doporučujeme zvýšit platby kartou o 2000 Kč" na pendrek.Hezká kalkulačka. Nicméně nic to nemění na faktu že mBank od svého nástupu na trh inzerovala že její konto bude s nulovými poplatky. Nemám zájem na tom aby mě kdokoliv diktoval jakou částku mám měsíčně zaplatit kartou.

Jen 10 odchozích plateb zdarma měsíčně - palec dolů... Tímto již mBank přestávám považovat za banku "bez poplatků" a změny při výběru mě v tom jen utvrzují... Doufám, že za půl roku opět nezačnete "přitvrzovat", protože už teď uvažuji o změně banky a další poplatky by ji zapřičinili.

dobrý den, no to je mi tedy novinka.... nikoho se to určitě nedotkne... a co třeba tisíce studentů, kterým celkově na výdaje nezbývá víc jak 2000 Kč a ještě je pro ně prakticky nemožné vše platit kartou tak, aby měli váš jeden výběr z bankomatu zdarma. Když jsem si zakládala účet u mbank, byla jsem nadšená, pak se snižovaly úroky, ale říkala jsem si že to chápu, byla krize... ale tohle už je dost a doufám že je to poslední zpoplatnění něčeho, jinak jako student se vrátím ke studentskému kontu Gaudeamus u KB, protože teď už je pro mě výhodnější než mbank, budu to sice dělat nerada, ale když to takhle bude u mbank pokračovat tak budu muset...

Stále čekám na tu edukační kampaň mSlibovanou na červenec. Mimo jiné se chci dozvědět jak je nebo není zpoplatněné vybírání kartami z bankomatu když jsem majitel a moje žena spolumajitel.
Připadá mi to celé nějak moc složité, přece si nebudu stále hlídat kolik jsem zaplatil kartou abych věděl kolikrát můžu zdarma vybírat. Nebudu to řešit a když mi budou strhávány nějaké poplatky, tak FIO. Skoro všechny platby mám přes SIPO takže přechod k jiné bance nebude problém.

Žiji sám, některé měsíce platím kartou tak 1000 Kč a 1x vybírám z bankomatu. Přesto podle té kalkulačky mi banka strhne 9 Kč za výběr.
Je to lež, dotkne se to nejen těch, kdo zneužívali mKONTO pro podnikání, ale i mne jako zcela nenáročného klienta. Myslím, že se poohlédnu po jiné bance.

Tak a jsme zase v klasické spirále - bohužel v té, pro klienta (a nakonec i banku) nepříjemné. Zhoršení podmínek - odliv klientů - zhoršení ekonomických ukazatelů - zhoršení podmínek pro klienty - odliv klientů -......

Teď nám konečně dochází, proč 1 člověk může mít maximálně jedno mKonto, že? Kdyby bylo možné více mKont, pak by to omezení položek zdarma nebylo omezením. Ale to zpoplatnění všech výběrů z bankomatu, to je docela pecka. Ještě, že už mám i FIO. Umí toho víc (pravda, ty výběry jsou zpoplatněny i tam a bez možnosti se vyplatit placením - to je však dáno tím, že vlastně karty nejsou jejich), ale zatím mi nepřipadá tak komfortní. Uvidíme s čím přijdou po sloučení kampeličky s bankou. Každopádně mBank už dávno není modla a vedoucí nízkonákladová banka (podobné podmínky za určitých okolností mají i jiné banky a někde i zajímavější).
Škoda, tak to vypadalo na začátku hezky. Dnes se bude důvěra mBank získávat zpět těžko.

Změny se mě moc nedotknou, protože už mBank prakticky nevyužívám. V podstatě teď už jen tu kreditní kartu... Ale ty kurzy - nic moc.

Úroky na spořících účtech jsou k ničemu, zahraniční platby stále nikde, podílové fondy to samé... Vlastní online bankovnictví mi nikdy nijak zvlášť pohodlné a přehledné nepřišlo... A to zdůvodnění s tím, že někdo měl stovky transakcí denně? Tak pokud to měl někdo k podnikání, měli jste ho donutit založit si podnikatelský účet, tam je za odchozí položku 3 Kč, v čem by byl problém? A pokud už limit, proč ne třeba 10 transakcí denně? Těch 10 měsíčně je pro spoustu lidí příliš málo... Takže si ty vaše služby můžete klidně nechat... A hlavně už nikdy nic neslibujte, stejně vám už nikdo nevěří a věřit nebude...

No, že jste E-Max zmrvili E-Maxem+, to mi nevadilo. Že je tam na obojím teď úrok žádná celá nula nic, mi taky nevadí. Ale že jste zmrvili M-Konto, to mi vadí dost. Tak, byla to hezká pohádka a teď zpět do české bankovní reality.

na 2 věci
na h (nic) a na nic

Dost zavádějící "během pár vteřin zjistíte, zda se vás změny Sazebníku týkají, nebo ne". Kde to zohledňuje zpoplatnění výběrů dodatkovou kartou, zpoplatnění výběrů v zahraničí, zoplatnění jednorázových odchozích plateb,...?

Nevím, jak vás, ale mě tahle změna sazebníku docela štve. Jsem student a mBanku jsem zvolil právě proto, že je kompletně zdarma. V podstatě jediný důvod, proč jsem přešel z ČSOB k mBank byla výše úroků (která již není aktuální a i když je vyšší než u ostatních bank, tak ji považuji za zanedbatelnou) a to, že sice jsou zdarma jen tři výběry, ale z libovolného bankomatu (dříve pouze z jednoho druhu bankomatů, ale libovolný počet výběrů). I když není nějakých 18-27kč/měsíc vysoká položka, tak je to důvodem, proč uvažuji o tom, že zase změním banku, což se mi moc nechce, protože jsem byl jinak vždy s mBank spokojen :-/

No nějak nechápu jak je tam napsáno Průměrna výše částky vybírané z bankomatu. :-))))) Prostě to co mi přijde na účet tak to vyberu na 3x..tak jak to bylo ...3x zdarma přes bankomat. Takže, abych ještě nějak "průměrovala" výběr z bankomatu v částce..tak jako to je na mě moc. Čím více pro nás složitější, tím je to pro nás lepší!!!Aby tomu nikdo nerozuměl...mám pocit, že kdybych přišla na pobočku banky, tak mi to nikdo taky nevysvětlí. Už nějak uvažuji o Fio...na to moje "domácí žvýkání" to úplně stačí! :-))))))))

Plch: bohužel se výběry nepočítají k účtu bez ohledu na kartu, která zrovna vybrala, ale na člověka. disponenti tedy budou platit za výběry bez ohledu na útraty a jejich útraty se budou přičítat vám. snad banka vydá/pošle článek, kde to bude jednoduše vysvětleno

pro číslo devět: snažím se ti osvětlovat nové světy přístupnou, lehce pochopitelnou formou a postupovat pomalu, abys zvládal a nemusel si to opakovat ;)

zdravím, zajímá mě jediná věc: moje žena všeobecný zmocněnec k účtu. Já mám kartu k mKontu a ona také k tomu samému. Jak je to s limity? Musím já zaplatit s kartou 4000 a ona taky? Když zaplatí ona kartou 6000 a já 1000, jak to pak bude s limity? Ten sazebník je nějak nejasný...

k č. 4
eště že tě udělali tím mRadním, tak cennou informaci by nikdo jiný nedokázal vyplodit :-)

Mě osobně se nelíbí poplatky za převod peněz nad 10x za měsíc. Nejsem podnikatel, ale položek mám víc jak 10/měsíc. Tento krok se mi opravdu nelíbí a už uvažuji o změně banky. O úročení emax plus se nebudu raději vyjadřovat. Vypadá to na klasiku "Když ptáčka lapajů, pěkně mu zpívajů"

Poslat zprávu

@ Jirka1 - podstatné je platit kartou a to zda je kreditní, či k eMAXu nehraje roli. V případě, že provedete nákupy kreditní kartou přes 5000,-, jak uvádíte, pak máte nadále tři výběry z mKONTA v měsíci zdarma.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Je mi nejasná jediná věc. Je jedno kterou kartou platím, nebo se počet výběrů zdarma váže k placení v obchodech tou kterou konkrétní kartou?
Příklad: v obchodech platím kreditkou (od mBank), přes 5000 měsíčně se dostanu, ale z bankomatu vybírám kartou k mKontu. Budu tedy nadále mít 3 výběry z bankomatu zdarma? Nebo musím v obchodech začít platit kartou k mKontu?

To, co je dnes v ceníku za 0 Kč - bude i nadále za 0 Kč. Jsme bankou pro přemýšlivé a akceschopné Klienty, kteří si nás právě proto vybrali - nemůžeme si dovolit a ani nechceme měnit naše zásady. Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí.

bourač: takovéhle věci většinou dělají úplně jiní lidé.

Věřit můžete ale to je tak všechno.
Když je nový sazebník nastaven tak, že se dotkne jen zlomku lidí, proč ho zavádět.
Ostatním stačí více utrácet aby se méně platilo na poplatku... buch buch do čelíčka :)

Poslat zprávu

@ bourač - ohledně ABO formátu jsem informoval v dotyčném vlákně, že oprava proběhne v rámci zářijového release - viz info na stránkách dokumentů a také v tomto vlákně: http://www.mbank.cz/forum... To druhé téma budu urgovat u kolegů.

S pozdravem

Tomáš_mBank

no to je moc pěkná kalkulačka, požádal bych jejího autora, ať se podívá na nefunkčnosti IB inzerované klienty na mFóru - např. od release nefunkční oznamování nedostatku prostředku pro splátku, ABO formát atd...