zpátky

mBank snížila úrokové sazby na mHypotéce

U variabilních sazeb začínáme na 4,5% p.a. (sazba se sjednaným pojištěním je pak ještě lepší), výrazně jsme zlevnili fixace.Na jedné straně tím reagujeme na nízké sazby stanovené Českou národní bankou, náš cíl je ale dál – chceme nabídnout nejlepší možné podmínky i pro krátkodobé fixy (do dvou let), které jsou na českém trhu k mání. Výhled pro roky 2010, 2011 – to je přesně to, čeho se klienti nejvíc obávají. Právě pro ně máme speciální nabídku – u průměrné hypotéky s fixem na dva roky to znamená úrok 4,99% p.a., bez podmínek.

Asi víte, že úrokové sazby u mBank jsou garantované – to znamená, že na všechny sazby uvedené v jednotlivých pásmech klient skutečně dosáhne, nenarazí na žádné „od“ jak je zvykem u konkurence. Půjčujeme až do 80% LTV.

Víc informací najdete v sekci mHypotéka a v úrokovém lístku.

Pavla Renčínová Pavla Renčínová / mBank
tisková mluvčí
pavla.rencinova -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (33)

Vložit komentář

Poslat zprávu

2 32 - aktuální úrokové sazby jsou k nahlédnutí na této adrese: http://www.mbank.cz/pruvo... pro bližší informace o hypotéce doporučuji kontaktovat některé z našich finančních center a případně si domluvit schůzku s poradcem. Obchodní místa jsou na této adrese: http://www.mbank.cz/obcho...

S pozdravem

Tomáš_mBank

Dobrý den,
prosím o informaci jaké jsou aktuální úrokové sazby. Fixace 5let. Hypotéka 2.100.000,-Kč, odhad nemovitosti 5.500.000,-Kč. Děkuji Horáková

No to se vsechno cte moc krasne, ale jsem zvedav jestli mi daji HYPO kdyz potrebuji jen 50% LTV jelikoz mam sve prostredky vcetne dostavby novostavby... Pritom jsem u mBank nedostal kreditku na 20tis... pritom mi tam chodi vyplata... a nemala...Od jinych bank, kde mam ucet mi chodi kreditky samovolne...Takze tomu fakt nerozumim... Jedine co me drzi u mBnak je ze maji vse zdarma...ale sluzby vuci PLATICIM zakaznikum nic-moc!!! toto se musi zlepsit...

vrl: Je to tak. Došlo tam k nepatrnému zvýšení o 0,04. Téměř všechny sazby ale šly naopak dolů.

V minulém úrokovém listu bylo na variabilní hypotéce 4,46 teď to je 4,5 ????

Dojděte si na nejbližší finanční centrum mBank, případně za hypotečním makléřem - Hyposervis atd.

Potřebuji ůvěr ve výši250 000kč můžu ručit rodinným domem v hodnotě 2 000 000kč můžu splácet do 8 000kč prosím odpovězte nebo poradťe predem děkuji.

ještě by to chtělo zlevnit i mPůjčku :-(

Pavel: možná by bylo zajímavé zmínit kiosek, datum a čas založení onoho eMaxu. Důvod zdělím neprodleně.

mBank neposílá e-maily o změně úrokových sazeb. Ani ostatní banky to neposílají.

Dobrý den. Když jsem si zakládal eMax spořící účet, tak se mě pán v kiosku zeptal na můj email za účelem zasílání informací například o změně úrokové sazby, tak jsem mu poskytl mojí emailovou adresu v domnění, že pokud změníte úrokovou sazbu na Vašem účtu, tak mi o tom dáte vědět alespoň emailem. Úrokovou sazbu jste změnili již podruhé a to jsem s Vámi teprve od konce listopadu loňského roku a změnu jsem se bohužel dozvěděl z elektronického výpisu, který má nastavenou chybné kódování. Proto se chci zeptat, jaké kódování si mám nastavit v prohlížeči, aby se mi zoobrazoval můj výpis korektně? Windows 1250 ani 8859-2 a ani UTF 8 nezobrazují výpis korektně. A dále, zda pokud opět změníte úrokovou sazbu na Vašem eMax účtě, zda mi o tom dáte vědět dostatečně dopředu a nebo si mám raději najít jinou Banku. Například spořící účet v ING má stále úrok 2,5 % a zřízení, výběr, vlad, vedení a zrušení účtu jsou zdarma. Předpokládám, že se mnou ING bude komunikovat lépe, než vy.

Bojler:

Nepovavil jsi mě. Ani neodpověděl.
Namísto toho jsi předvedl jen úskok stranou. Skutečně, na již podepsané platné smlouvy nemá nabídka nových smluv vliv. "Děkuji" za připomínky.

Ale téma je jiné: nové smlouvy. Ne ty staré.

Jinak děkuji za všeobecné velkopanské nálepky "všechny tebou uvedené nesmysly by zabralo hodně času" i titul "křikloun".

Zbiejcuk:
Ano, četl. Jeho podstatou má asi být, že si klient vybere.

Jenže co si vybere? Rád bych se mýlil,ale obávám se, že to bude jako například u zavedení eMaxPlus. Tedy že dostane na výběr. Hyhypotéku za starou sazbu, ale s novými (horšími) podmínkami. Anebo hypotéku se starými podmínkami, ale s novou, horší sazbou.

Rád bych se mýlil. Ale za působení mBanky v ČR, za těch 2,5 roku, to takhle bylo vždy. Každá změna byla jen změnou k horšímu. Bez jedné jediné vyjímky. Vždy k horšímu.

No, třeba tohle bude ta první změna k lepšímu. Ale příliš tomu nevěřím. Kdo věří?

xf: rozebírat všechny tebou uvedené nesmysly by zabralo hodně času, takže jenom ty nejkřiklavější příklady:

- zrušení předčasného splacení - NENÍ, bude se týkat nového paralelního produktu
- srovnání úrokového lístku, variabilní sazby, ať is každý udělá obrázek sám:

11.11.2007
Výše LTV Úroková sazba
0% - 50% 4,87% p.a.
51% - 60% 5,07% p.a.
61% - 70% 5,17% p.a.
71% - 80% 5,27% p.a.
81% - 110% 5,37% p.a.

eMax 3%


3.11.2008
Výše LTV Úroková sazba
0% - 50% 5,52% p.a.
51% - 60% 5,77% p.a.
61% - 70% 5,92% p.a.
71% - 80% 6,02% p.a.
81% - 110% 6,12% p.a.

eMax 3,5%

5.1.2009
Výše LTV Úroková sazba
0% - 50% 5,86% p.a.
51% - 60% 6,06% p.a.
61% - 70% 6,16% p.a.
71% - 80% 6,56% p.a.
81% - 110% 6,86% p.a.

eMax 2,7%

15.1.2010

Výše LTV Úroková sazba Úroková sazba
(s životním pojištěním)
0% - 50% 4.46% p.a.
51% - 60% 5,06% p.a.
61% - 70% 5,16% p.a.
71% - 80% 5,26% p.a.
81% - 100% 5,36% p.a.

eMax Plus 1,85%
eMax 1,3%


Nikoho neobhajuju, ale k smrti nesnáším křiklouny, kteří obecnejma frázema nadávají, ale konkrétní fakta na stůl nedají a vlastně ani netuší, co jim vadí. Když někdo řekně, že mu nabídli levnější hypotéku nebo vyšší úrok za vklady, prosím. Nikdy jsem proti tomu nic neměl. To co říkáš sou ale z většiny objektivní hlouposti.

xf: Četl jsi můj příspěvek 14 ?

Bojlere: teď jsem si všimnul toho zrušení/omezení možnosti bezplatné předčasné splátky.

Hele, mě to přijde směšný. Ale rád bych se zasmál ještě víc. Udělej prosím něco pro mě, a napiš zde zase nějakou optimistickou a pochvalnou reakci, jak je to skvělé, a jak jsme si zase polepšili.
Opravdu, jde mi jen o tu srandu.

Bojler: ale to já nepopírám, že u nepoužívaných sazeb (50-80%) k nějakým pohybům došlo. Protože byly nepoužívané, tak to holt 1,5 roku neaktualizovali.
Já jsem ale vždy hovořil pouze o těch používaných.

Takže tvá reakce je sice, jako vždy radostná. To ti chválím.
Ale věcně zbytečná, a ve vztahu k mému příspěvku nesmyslná.

Ale pokud se do toho chceš šťourat, tak pokud mě paměť neklame, tak sazby do 50% se drží v podstatě nezměněné už 1,5 roku. A jaké tehdy bylo úročení vkladů? 3%.
To už dělá zvýšení REÁLNÉ marže ne o 0,65% (za 1/4 roku), ale o 1,15% (za 1 1/2) roku. Nemluvě už o srovnání od počátku působení mBanky v ČR. Kolik zde dělá zvýšení marže? Více než 2%.
A to jsem jen nepočítal zrušení mBilans.

No nic, ne že by ostatní byli lepší. Jen mě trochu provokuje ta tvoje infantilní radost nad každým zhoršením mBanky. Z velmi nadprůměrné banky se stala jedna z mnoha.

Poslat zprávu

Potvrzení bylo odesláno v polovině ledna v rámci automatické dávky na korespondenční adresu klienta. Klientovi však vyjdeme vstříc a potvrzení mu zašleme znovu.

zbijeczka: Pokud bude mBank nabízet hypotéky 2 a klient si bude moci vybrat (btw. to je domněnka nebo fakt?), tak původní hypotéka bude muset být v něčem znevýhodněna. Jinak by si přece nikdo dobrovolně nevybral tu, kde je předčasné splacení penalizováno. Takže i kdyby to tak bylo, určitě to bude něco za něco.

xyz: Posláním více menších splátek po sobě si člověk s největší pravděpodobností nepomůže. Hranice, od kdy je mimořádná splátka penalizována, se počítá z 20 % nesplacené jistiny. Někde v nových podmínkách jsem tuším četl (jakkoli to může znít nelogicky), že výše nesplacené jistiny se akutalizuje 1x ročně. Tzn. za 1 rok bude možné splatit bez sankcí pouze max. 20 % nesplaceného úvěru - částky mimořádných splátek se ale KUMULUJÍ. Např. pokud si půjčím 1 milion, první rok můžu mimořádně splatit bez poplatku max. 200 tisic. Nasledujici rok se aktulizuje výše jistiny (odečtou se standardní splátky a mimořádné splátky) a celý rok zase bude možné mimořádně splatit max. 20% z nově vypočítané výše jistiny.

Důležitá informace je ta, že se bude současně nabízet
- původní mHYPOTÉKA s možností dávat mimořádné splátky bez poplatku
- nová hypotéka od 1.3, která ještě nemá jméno
Klient si vybere, kterou hypotéku chce. Takže ten poplatek najednou nevypadá tak hrozně, ne?

zeeBez: Ano, to je nešťastné. Nepenalizovat předčasné splácení je pro mě jeden z klíčových parametrů hypotéky. I když tahle změna vypadá divně. Kdo se nebude obtěžovat a pošle mimořádných splátek více po sobě je z obliga?

nevěš hlavu, na mFóru už je návod jak se tomu vyhnout....

Změna úrokových sazeb tímto směrem je samozřejmě pro klienty vždy příjemná. Při bližším zkoumání nového sazebníku, platného od 1.3.2010, jsem však narazil na novinku, která už vůbec příjemná není:

"Mimořádná splátka části nebo celého nesplaceného zůstatku - poplatek 3% z mimořádné splátky" - v případě, že výše mimořádné splátky je větší než 20% nesplacené jistiny...

Jinými slovy: konec bezplatných mimořádných splátek, nebo bezplatného předčasného splacení celého úvěru. A to ve chvíli, kdy ostatní banky (možná paradoxně právě kvůli mBance, která s tím začala) pomalu a neochotně začínají nabízet bezplatné mimořádné splátky a předčasné splacení.

Kvůli tomu míří můj palec rozhodně a jednoznačně směrem dolů...

Hezké odpoledne, Pavlo můžete mi napsat, kdy mi Vaše banka, přibližně, pošle výši splacených úroků u hypotéky? Potřebuji vyplnit daňové přiznání.
Děkuji mějte se J.Rosický
p.s. Ta fotka je fakt dooost dobrá a věřím , že skutečná

XF, bylo by dobré porovnávat totožné úrokové lístky. Pokud porovnáme poslední úrokový lístek, na kterém byla sazba eMaxu Plus 2,5% se současným úrokovým lístkem (tj. eMax Plus 1,85%), zjistíme následující rozdíly - pokud není uvedeno jinak, jde vždy o pokles:

eMax Plus rozdíl 0,65% (pro zajímavost, čisté snížení 0,5525%)
eMax žádný rozdíl

Variabilní mHypotéka rozdíly:

00-50% LTV - 0,3%
51-60% LTV - 0,71%
61-70% LTV - 0,71%
71-80% LTV - 0,71%

Fixní sazby:

2 roky
00-50% LTV - 0,64%
51-60% LTV - 1,24%
61-70% LTV - 1,22%
71-80% LTV - 1,24%

3 roky
00-50% LTV - 0,35%
51-60% LTV - 0,99%
61-70% LTV - 0,98%
71-80% LTV - 1,05%

4 roky
00-50% LTV - 0,09%
51-60% LTV - 0,79%
61-70% LTV - 0,78%
71-80% LTV - 0,78%

5 let
00-50% LTV - zhoršení o 0,01%
51-60% LTV - 0,74%
61-70% LTV - 0,7%
71-80% LTV - 0,67%

Je jasné, že nad 50% se nepůjčovalo, každopádně k výraznému snížení skutečně došlo s jedinou výjimkou.

Poslat zprávu

Ano, je pravda, že jsme otevřeně říkali, že půjčování nad 50% LTV je spíš výjimečné. To už ale neplatí, v tom Vás musím opravit. Půjčujeme do 80% LTV, a o žádné výjimky již nejde. uvolnili jsme podmínky pro hypotéky, jak jsme avizovali.

Tak se nám profesionální optimisté opět zaradovali.

Tak děti, zatleskáme, a teď fakta: do 80% LTV půjčovala mBanka i dosud. Ale málokdo to dostal, obvykle jen do 50%. A na tom se nic nemění. mBanka stále půjčuje do 80%.
Jen to, že bylo jasně řečeno, že nad 50% je malá naděje, bylo férovější než současný stav.

Stejně tak úroky: 4 letá fixace se snížila o 0,12%, pětiletá zůstala jak byla. Zatímco se úroky z vkladů snížily o 0,65%.

Mně by spíš zbijecko zajímalo, jestli dá hypocentrum na mHypotéku lepší sazbu než dává oficiálně mBank. Moje zkušenosti byly před třema rokama takové, že jsem si zajistil nižší úrok než mně nabízel makléř. No a ty uvedené garantované sazby jsou naopak velmi velmi nízký.

A žadatelé o hypotéku/refinancování, kteří byli uplynulých dnech odmítnuti (protože spadli do rozmezí 50%-80% LTV) by mohli být dobrými klienty, ale třeba se tuhle novinku ani nedoví anebo už nemají zájem (našli si dobrou nabídku jinde).

80%, hmm to je dobrý....... POZOR, TO JE HODNĚ DOBRÝ!
sorry za ten reklamní spem, ale jako majitel nemovitosti mám radost, že má opět jakoustakous tržní hodnotu!

Medek #2

Pokud máš Vodafone, dobij si kredit přímo v Samoobsluze.
V případě O2 nebo T-Mobile máš smůlu, mBank nenabízí dobíjení kreditu přes IB. Já jsem si k tomuto účelu založil Postžiro Zadarmo.

Dobrý den,
zaujala mne Vaše pěkná fotka.
Nedávno jsem se stal vašim klientem a včera jsem si chtěl z m-účtu dobít mobil, avšak nenašel jsem cestu. Můžete mi poradit?

Myslím, že zvýšení půjčování do 80% by stálo za to zvýraznit. Uvidíme, co bude nová hypotéka znamenat.