zpátky

Plánovaná odstávka systémů mBank 25. října

Vážení klienti,

chtěli bychom vás upozornit, že z důvodu pravidelné technické odstávky nebude dostupné v noci 25. října od 02:30 do 03:30 (ze soboty na neděli 2 hodiny) Internetové bankovnictví, systém žádostí o produkty mBank, transakce platebními kartami a SMS služby.
Funkční budou webové stránky bez omezení a mLinka pouze v informačním módu.
Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.


Aktualizace 20.10. - čas odstávky 25. října od 2:00 do 4:00 (ze soboty na neděli 3 hodiny)


 

Tomáš Vokroj Tomáš Vokroj / mBank
webmarketing specialist
tomas.vokroj -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (19)

Vložit komentář

heleno 07.36 je brzo, přijdou v 9°° nebo 17°°

Děje se něco?Nepřišly mi peníze na účet odesílané v pátek.Každý měsíc jsem je měla připsané na účtu ten den,kdy byly odesílány z účtu ČS.Vaše telefonní linky nefungují.

Je to nenormalni, ale kvuli tomu, ze zavadeji se nove sluzby a odstranuji se prip. zavady stavajicich tak to se bude jeste dit casto...

A potom: Naši poctiví opilici v noci na neděli nemají potřebu karet, když jim dojde hotovost? A v zahraničí, tak jako u nás, je neděle v mnoha obchodech a službách normální den. Mé nepochopení pak bylo, zda je normální, že se tak děje 3x za měsíc.

on myslel ty země, kde neblbnou s letním a zimním časem

V kterém zahraničí je neděle "normální" den?

Dobře, ale každopádně nefunkčnost karty v zahraničí, kde je normální den a člověk není v tak častém konaktu s webem banky, je krajně nepříjemná, ač se může říct, že se to týká krajní menšiny. Dělá-li se to ne často, čert to vem, ale 3x měsíčně?

#11 Ono le vcelku normální, že když se dělají nějaké nové funkcionality, tak se ne vždy dají implementovat najednou, takže se to dělá postupně (např před implementací nové featury se přidávají diskové kapacity, modifikují databáze apod.). Spousta velkých firem třeba nemá provoz o víkendech, tak dělá upgrady během nich, a ostatní to řeší během nějakých nočních odstávek, které ani klientům raději vůbec nesdělují (a pokud se dovolá na zákaznický servis, tak ho odpálkují s tím, že mají plánovanou odstávku pro vylepšení systému).

Někdy je třeba dělat akutní údržbu, někdy zase připravit věci pro implementaci nových funkcionalit...

k 10: to je možné, když se ale podíváme šířeji na časté odstávky dávno i nedávno, tak ty určitě nebyly kvůli změně času... Takže "nedeterministické důsledky na data a jejich konzistenci" zde pronikají velmi snadno, jako by se nechumelilo.

Pro všechny rejpaly: Ono napsat složitější systém, který dokáže přežít to, aby se mu při běhu posunul čas zpátky je dost netriviální problém. Posunutí času vpřed je většinou v pohodě, ale aby některé operace skončily v čase dříve než začaly má většinou nedeterministické důsledky na data a jejich konzistenci.

Je to kvůli změně času - na 100%. A jak to vím - je to na Blogu slovenské mBank je to taky a tam to otevřeně řekli. Nestydí se za to, že tady je takový super mSystém, že to nezvládne sám... :-D

Nevím, jak se tady dávají přímo odkazy, takže si to budete muset překopírovat.
http://www.mbank.sk/blog/...

Howgh!

Mohlo by se trochu prozradit co se konkrétně bude provádět, pokud to není nic tajného. Ta změna času je sice pravděpodobná, ale ze strany mBank to potvrzené neni, že se zrovna jedná o to.

Mohl byste být někdo tak strašně moc laskav a publikovat PLÁN odstávek systému mBank.
Pokud něco takového skutečně existuje tak předpokládám, že by to neměl být problém.

Děkuji
Libor

k 3: hlavně kurzy. Ale mám soucit i s těmi nočními klienty. A pokud budou aktualizace úspěšně pokračovat, tak se dostaneme i do denní fáze.

"...z důvodu pravidelné technické odstávky..." :-) A že tomu smůla chtěla zrovna to vyšlo na změnu času :-) Holt si asi budeme muset zvyknout, že narozdíl od jiných IT systémů, které mají toto ošetřeno budeme od mBank vždy očekávat poslední říjnový a poslední březnový víkend "pravidelnou technickou odstávku".

Mně se líbí ty prodkuty :-)). To je dobrota :-))

údiv: čím tě kdo diskriminuje?

odstavka systemu z duvodu zmeny letniho casu na zimni? to system nedokaze prejit za provozu?

Dohodněte se se sebou, zda 1 nebo 2 hodiny. Ale jak jistě "vyrazí" mnozí další - není už tento výpadkový folklór poněkud častější, než se "sluší"? O nás doma ani tak nejde, ale klinety dlící ve vzdálenějším zahraničí už diskriminujete oproti jiným bankám nejhoršími kurzy. K tomu ta častá nefunkčnost, když v zahraničí je normální den... A poctiví domácí opilci, potřebující v restauračních klubech kartu i v noci - další mínus.