zpátky

83% lidí v době finanční krize plně důvěřuje bankám

… tvrdí to alespoň výzkum společnosti Ipsos Tambor, kterou zajímalo, jak Češi vnímají důvěryhodnost politiků, médií, úřadů a dalších.Banky vyšly z tohoto neoficiálního klání nejlíp. Pro někoho možná překvapivě, s ohledem na fakt, že z počátku krize většina smrtelníků viní západní finanční impéria. „Bankám nedůvěřuje jen 14% lidí, větší důvěru pak projevují muži a příslušníci mladší generace do 34 let“, píše se dál v průzkumu. Možná méně slov, méně peprných prohlášení, méně emocí, polopravd, strašáků… a na druhé straně – víc rozvahy, faktů, realistických očekávání a kalkulací. Pod společný jmenovatel „soudnost“ bych shrnula důvody, proč si většina Čechů myslí, že jsou k nim banky otevřenější daleko víc, než jakákoliv jiná instituce v zemi. Třeba 70% lidí je toho názoru, že politici řešení krize reálně nepomáhají, jen o tom mluví. Včera probíhalo v pražském Top Hotelu Finanční fórum Zlaté koruny, své bonmoty neopomněl „hodit do placu“ ani Miloš Zeman. „Upozornil na to, že ekonomové nejsou ve svých názorech konzistentní a málokdy mají pravdu. Politikové se podbízejí voličům, lhostejno z jaké jsou strany, a je zbytečné si kteréhokoliv z nich idealizovat. Média prohlašovala v době, kdy již krize vypukla, že žádná krize není. Budoucnost nevidí růžově, ekonomové budou o krizi jen diskutovat, politikové vybírat jen ta nejhorší řešení a média je papouškovat.“ – doslovný přepis z tiskové zprávy Zlaté koruny. Zaujal mě, i když bych asi byla mírnější. Tak či tak, finanční krize přišla a banky se s ní perou jak nejlíp umějí - produktově, finančně i komunikačně. Díky, že nám pomáháte i vy, naši klienti.

 

Pavla Renčínová Pavla Renčínová / mBank
tisková mluvčí
pavla.rencinova -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality, Volný čas

Komentáře (12)

Vložit komentář

Průzkum byl prováděn mezi managery mBank. Takže to zase taková sláva není. Stačilo by, kdyby banky vnímaly klienta jako klienta a ne jako obtížný hmyz. Pozdrav mBank.

Krásně vyjářneno, pěkná fotka to taky podtrhuje :D

A ani zminka na webu banky, pokud tedy umim hledat. k 9

Hezke, ze duverujeme bankam.
Pak jde clovek v sobotu 26.9 vybrat penize z bankomatu a nic nedostane.
Zavola na infolinku a nikdo tam neni, infolinka je odstavena.
A ani zminka na webu banku, pokud tedy umim hledat.

To je hezké, že lidé důvěřují bankám. Zajímavé by však bylo i zjistit, jak moc banky důvěřují lidem. Podle mých zkušeností při shánění úvěru to už tak slavné nebude. Banky se z hesla "důvěřuj, ale prověřuj" drží hlavně toho prověřování. A tak valná část žadatelů o půjčku odchází zklamaně k nebankovní konkurenci. Ještě že ta má pochopení pro lidi, kteří nutně shánějí úvěry např. na rekonstrukci domu. I Moje půjčka měla podobnou historii. Lítala jsem od banky přes banku k bance, až to nakonec vyřešila "nebanka".

Taky se přidávám k "listic...", nudný PR článek.

Petr: vsaď boty, že to nestihneš :)

Fond Zajištění vkladů má prostředky na vyplacení klientů maximálně jedné menší banky. Jakmile se některá banka dostane do problémů okamžitě všechny finance vybírám dřív, než se spustí řetězová reakce. Je hezké, že má tolik lidí v banky důvěru - někdo to zaplatit bude muset.

Poslat zprávu

Blog nemá být jenom o prezentaci mbank nebo hlášení o změnách. Berte to jen jako úvahu nad tím, co se děje, o čem lidi mluví. Nic víc, nic míň.

Mám z tohoto článku rozpačité pocity.
Opravdu bylo nutno něco takového psát? [wtf]

důvěra v banku, no zatím jo, co taky jiného dělat že? člověk špatné rychle zapomene - takový ty ekoagrobanky, moraviabanky, pragobanky či jak se to vše jmenovalo.
Na mBank si velice cením mFóra, pokud by hrozilo někdy nějaké nebezpečí zde se to dozvíme nejdřív a můžem o tom poklábosit a přečíst si názory moudrých, naprosto nezávislých lidí.

Krásně vyjádřeno. Tleskám. :)