zpátky

eMAX Plus - 2,5% p.a.

Vážení Klienti,

od zítřka, tedy od 22. července 2009, měníme úrokovou sazbu na spořicím účtu eMAX Plus. Nově budou vaše vklady zhodnocovány sazbou 2,5 % p.a. Tato změna vyplývá z dlouhodobé situace na finančních trzích a samozřejmě odráží i stálé snižování úrokových sazeb ze strany České národní banky. mBank se k tomuto kroku odhodlala po pečlivém zvažování a až jako jedna z posledních tuzemských bank. Naše nabídka i po změně patří ke špičce na českém trhu, proto věříme, že s ní budete spokojeni i nadále.

Pavla Renčínová Pavla Renčínová / mBank
tisková mluvčí
pavla.rencinova -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (81)

Vložit komentář

Dobrý den,

ke svému předchozímu komentáři bych chtěl jen dodat to, že chápu je nějaká krize asi, ale myslím si, že když nemá někdo na dopis, tak přeci může reagovat mailem a informovat lidi o změně úrokové sazby, já se to dozvěděl až z výpisu a nejenže jsem si musel zavolat na mlinku, kde mě nasměřovali sem a tudíž si provolat peníze, ale dokonce zjišťuji, že v dnešní době stačí jen to dát na Vaše stránky, nechci tu tuto situaci hrotit, ale prosím příště o lepší informovanost a vemte si příklad z jiných bank ty posílají doporučené dopisy a nebo aspoň maily klientům.

díky za pochopení

Je sice fajn, že napíše zde změnu úrokové sazby, ale člověk, co tolika nechodí na stránky Vaše tak často tak se to dozví bohužel později. Měl bych otázku, proč jste o změně úrokové sazby neinformovali maily?

předem díky za odpověd

K nejvyhodnejsim na trhu ? V GE Money mam na sporicim uctu 3% p.a., takze to pečlivé zvažovámí nepřispělo k tvrzení ,že nabídka 2,5% patří ke špičce na českém trhu...

Co se dá dělat, stejně tam nemám stamiliony a těch pár korun takovou roli nehraje :) jen bych přivítal informace o změně s větším předstihem než je jeden den, abych si mohl peníze pohotově převést na ING konto :D

tem kecum nerozumim,ale ta slecna na obrazku,mohl bych poprosit informace? vek,vyska,cislo atd?

Ne ke špičce, ale, NA ŠPIČCE...to byla naše vize, a především VAŠE argumentace na začátku !

Když jsem účet zakládal tak to bylo 3,5% no šlo to pěkně dolu. Tehdy jste byli výrazně lepší nežli konkurence, dnes je již situace srovnatelná...no co nadělám.

Dobrý den, poraďte mi, jak si převedu peníze z eMaxu na eMax+, asi to nechápu, díky

Od doby, co jsem vaším klientem se změnila úroková sazba 2x a vždy směrem dolů. Doufám, že se dočkám doby, kdy tomu bude naopak. Nyní jste na hranici, kdy u vás klienti zůstanou.
Jícha

No jasně, čnb snižuje bankám úroky ostošest, ale aby banky půjčovaly lidem za méně, to už ani náhodou...

Všem "zoufalým" kverulantům (viz níže) doporučuji odejít ke konkurenci...

Já jsem přechodem k mBank ušetřil minimálně 3000,- Kč ročně na poplatcích za vedení účtu, za užívání debetní karty, za paušální poplatek za vedení hypotéky atd. Nehledě na to, že hypotéku si mohu v mBance umořovat průběžně podle svých aktuálních potřeb, a to bez sankčních poplatků jako je tomu obvyklé u jiných bank.

Můj závěr je, že pokud mBanka dodrží svoje motto: " Banka bez poplatků", pak na českém bankovním trhu zůstane pořád na špičce.

Všem "zoufalým" kverulantům (viz níže) doporučuji odejít ke konkurenci...

Já jsem přechodem k mBank ušetřil minimálně 3000,- Kč ročně na poplatcích za vedení účtu, za užívání debetní karty, za paušální poplatek za vedení hypotéky atd. Nehledě na to, že hypotéku si mohu v mBance umořovat průběžně podle svých aktuálních potřeb, a to bez sankčních poplatků jako je tomu obvyklé u jiných bank.

Můj závěr je, že pokud mBanka dodrží svoje motto: " Banka bez poplatků", pak na českém bankovním trhu zůstane pořád na špičce.

Ještě doplním...k 68. Na doporučení postupně 2 operátorů na mLince s otázkou výběru vyšší částky (např. 300000) jsem obešel v jednom městě 4 banky ČS, KB,ČSOB, GE a s kartou k mKontu-neembosovanou se se mnou vůbec nikdo nebavil. Poradí mi někdo ????????????????????

Reaguji na Zbiejcuka odp.52 konkr.:
[16] milion z mBank si můžete vybrat z mKONTA za poplatek 19 Kč na kterémkoliv místě, které umožňuje Cash Advance, pokud máte kartu k mKONTU. jiné banky si za tuto službu účtují obvykle poplatek okolo 100 Kč + 0,5% z částky.

Může mi někdo poradit , uvést několik vyzkoušených konkrétních míst mimo Prahu, kde mi způsobem Cash Advance ten milion dají ? Nemám takovou zkušenost, ale může se hodit, prosím konkrétně z praxe. Díky.

Tak, po přečtení všech příspěvků bych dodal asi toto:
1) Komunikace s klienty
Původně je tato aktualita od Pavly Renčínové, snad slečny, abych neurazil :-). Zatím se k poznámkám nám, klientům banky, nevyjádřila, ale aspoň díky za reakce Adama.
A teď bych se rád zeptal, opravdu je tak technicky náročné podobné informace, jako je tato, sdělovat klientům prostřednictvím mailu?
2) Neusnuli jste na vařínech?
Možná je to jen můj pocit, navštěvuji stránky mBanky docela často a kromě plánovaných odstávek a téhle aktualitě tu moc živo není :-) co takhle to zlepšit, být znovu tou dynamickou bankou s perspektivními mladými lidmi, vymyslet něco nového, co konkurence nemá? Ale abych jen nekritizoval, pochvala za zjednodušení internetového bankovnictví.

zbiejczuk [52]:
"ano, GE má aktuálně vyšší úrok, i když jej oproti situaci před několika měsíci snížili výrazněji než my - jejich akce byla velmi specifická a vyhodnocení toho, proč se někomu vyplatí získávat vklady za ceny výrazně převyšující trh, ponechám na jiných. proto také samozřejmě nepíšeme, že eMAX je nejvýhodnější - nicméně kromě GE už ostatní banky sazby snížily podobně nebo ještě výrazněji (FIO - 2,3%, PS - 2,25%)."

Nedá mi abych na toto nereagoval. Myslím, že není ani tak důležité o kolik GEMB snížila úrok na spořícím účtu Genius Plus, ale na kolik a jak vysoký ho v současné době má v porovnání s mBankovním eMaxem Plus a také jaké podmínky tam na tom účtu mají. Když si to porovnám tak ten eNax Plus sice není až tak špatný ale jako špička na českém trhu mi nepřipadá. Proč se GEMB vyplatí získávat vklady za ceny výrazně převyšující trh nevím a myslím, že to nemá nic společného s porovnáváním výhodností spořících účtů. Nevím ale připadá mi to, že chcete pane Zbiejczuk za každou cenu vzbudit mezi lidmi dojem, že ten eMax Plus je nyní jedem z nejlepších spořících účtů na na českém trhu což samozřejmě není 100% pravda.

Nevím co děláte z 2,5% za vědu,mají to ostatní banky a pokud bude trend pokračovat i tohle pude dolu.Jediné spoření je stavební spoření,tohle je spíš kosmetická záležitost když řekněme máte z rok průměrný výnos cca 2% čistého.Mbank to dotovat do nekonečna nebude viz nevýhodné úvěry,ale ty zdražili obecně.Mimochodem koukal jsem se na jeden peněžní fond,ze kterého klienti díky velké svítící trojce a půl utíkali do náručí "Barevných kont" a ten viděl za posledních 10 měsíců 2,75ˇ% čistého,protože se výnosy nedaní,tak si to srovnejte a nedejte na líbivé reklamy:-)

[58] musím se důrazně ohradit proti Vašemu tvrzení: výše úrokové sazby není součástí Smlouvy, respektive není v ní garantována. Můžete se na ni podívat zde, má pouhé dvě stránky, takže není problém si ji celou přečíst: http://www.mbank.cz/dokum...
Důležitý je zejména §1, bod 3 – Nedílnou součástí této smlouvy jsou b) podmínky pro zakládání a vedení účtů v mBank.
Obchodní podmínky naleznete zde: http://www.mbank.cz/pruvo...
Z nich vybírám jako nejdůležitější následující: Kapitola VIII – Úročení prostředků na účtu
§ 42.
1. Peněžní prostředky uložené na účtech jsou úročeny podle pohyblivých úrokových sazeb.
§ 43.
Změna výše úročení provedená podle ustanovení této kapitoly není změnou Smlouvy.

Od spuštění banky se úroková sazba spořících účtů pohybuje – na počátku byla např. 3% a na 3,5% se zvýšila až posléze. Není tedy pravda, že by úrokové sazby pouze klesaly. Zároveň samozřejmě nikomu nebráníme podívat se po nabídce jiných bank - sazby snížila většina z nich ještě před námi.

58: Než se tu začnete ohánět podvodem, tak si tu smlouvu přečtěte! Vy jste to podepsal a nečetl?!

No, dělají si co chtějí. Jsem jejich klientkou nejméně rok a zas se snížily úroky. Zpočátku to byly sliby a sliby... Uvažuju o změně spořícího účtu

M - Bank budu používat jako "pestupní stanici" pro bezplatné platby. Až na to příjdou ostatní nebo další co budete dělat, zpoplatníte úkony a budeme zase na začátku viz komentáře předemnou

Heeeej, Adame! Diky diky diky! Prave jste mi hrozne moc zvedl naladu a budu diky Vam mit pekne vesely dnesni vecer. Myslel jsem si jeste rano, ze mam pred sebou nudnej patek, ktery je potreba nejak pretrpet do vikendu. Nicmene ted se chechtam, az padam ze zidle, a hned jak se vychechtam, tak jdu fofrem makat, abych mohl byt co nejdriv v hospode a podelit se s kamarady o zatim jednoznacne nejlepsi anekdotu tohoto roku: "změna úrokové sazby OBĚMA směry".
;-)

Již se přestaňte alespoň přechvalovat. O kolik jste v té souvislosti snížili účtované úroky z půjček?

vzhledem k tomu že SMLOUVA o zřízení účtu je samo o sobě aktem při kterém vzniká právní vztah. A při jakékoliv změně ve smlouvě (chcete-li právním vztahu) musí s touto změnou po projednání souhlasit OBĚ smluvní strany!!!
NIKDO se mne NEPTAL zda se změnou souhlasím! A to se procentní sazba mění již podruhé.
Co vy na to paní Renčínová? Žeby další podovod na klienty?!

A tak bych i já něco málo do "mlýna" přidal. Musím souhlasit s některými názory, které se týkají této banky, nemohu však souhlasit s těmi, kteří chtějí implantovat dílčí "výhody" jiných bank, a to zejména těch "profláknutých", od kterých jsme mnozí odešli (velmi dobře si pamatuji na jejich metody i výhody a slavnou poplatkovou politiku, která se mění, jak pohyb obřího dinosaura). Jsem tady, u mBank, tak to řeším z pohledu jejího klienta a mojí (nebo vzájemné výhodnosti). Já už jsem kdysi v prvopočátcích vzniku mBank psal, co bych vlastně a proč od banky jako instituce očekával...proto se nebudu opakovat. Co mne však na těchto krocích (snižováním úroků) mrzí je to, že:
- skutečně jejich oznamování probíhá takovou "tichou" formou, a ne skutečně hromadných (elektronických) zpráv v oznámení na IB,
- snížení se neodráží také na snížení ceny peněz od mBank, tedy také snižováním úrokových sazeb úvěrů a půjček (proč se zvyšuje obchodní marže banky?),
- vadí mi také "trvalé zaklínadlo" užívané často PR, že sazby ČNB se také snižují..copak neumí tato banka vytěžit sama z úspor klientů více pěněz vlastní činností (úvěry, půjčkami apod.), než depozitně odkládat do ČNB?
Bohužel, protože jsem několik let také působil v bankovním sektoru, vím a znám "vzorec chování" současných bankovních špiček, a ty se stále nemění, pouze migrují mezi institucemi. Proto bych se nechtěl opět dočkat toho, že i tato banka, ke které jsem nabyl důvěru již od okamžiku jejího vzniku a filozifie bezpoplatkové politiky "za zbytečnosti", žbluňkne do toho zatuchlého rybníku českého bankovního sektoru, v jejímž čele je právě i ČNB se svou amatérskou fiskální měnovou politikou....howg, domluvil jsem.

Rozšířím trochu ten komentář od 55 (údiv) jako reakci na odpověď Adama.

Ano, věřím tomu, že počty kreditních karet mBank rostou, ale zkuste se porovnat s konkurencí:
ČSOB - 105 000 kreditek
KB - 243 000 kreditek
ČS - 600 000 kreditek
Navíc všechny výše uvedené banky k těm kreditkám nabízejí další služby, mBank bohužel vůbec nic. A přitom si myslím, že by stačilo málo a ještě více lidí se chytí na to, že Vaše kreditka může být úplně zadarmo a člověk nemusí udělat minimální obrat, aby ta kreditka byla zdarma (jako u konkurence). Čím více lidí bude mít Vaši kreditku, tím více peněz mBank získá.

K 52: ..."[41,42] prodej kreditních karet mBank je velmi slušný - a rozhodně se v této oblasti chceme dále zlepšovat"...
Chápu, že odpovědět stručně na mraky polemik není jednoduché. Ale v případě kreditek jste nepostřehl smysl faktů. Nepolemizuji, že byste prodali málo kreditek. Pro Vás je ale podstatné jejich používání a tím provize od kartových společností. Proto uvádím příklady daleko lepších kreditek, též zadarmo nebo téměř zadarmo, poskytující různé výhody, a které se dají ovládat z mKonta. Takže mBanka o platby přes kreditky přichází (k čemuž ji ale chybí údaje, o tom lze ale dobře spekulovgat právě z těch faktů o podmínkách kreditek). Poukázal jsem na "zajímavost", že to u vás nikomu nevadí. Pokud jste spokojen se stavem jaký je, může to být jako u ČS, že až začne něco měnit, už jim mraky klientů odešlo (ale možná zase přijde). Pokud Vás trh kreditních karet nevyvádí z klidu, já Vás rozhdně o klid připravit nechci. Různé výhody, cestovní pojištění nebo lepší směnný kurz lze skutečně pořídit i jinde.

Chápu,

Dovolím si také reagovat, a to na [52] Adama, který reagoval na můj [32].
RB má opravdu nad 1M úrok 3%. Stačí se podívat do úrokových sazeb. Je pravda, že je to pro privátní klienty, ale to s 1M je v podstatě každý pro banky. Produkt se jmenuje Efektkonto Prémium.
U toho LBBW je pravda, že úroky jsou stejně, ale co se týče nákladů na převod či výběr, jsou podstatně levnější - převod stojí 10 korun každý. Což zde u druhého je podstatný rozdíl. Asi jsem se špatně vyjádřil, ale takto to bylo myšleno. Nikdy nevíte, kdy peníze budete potřebovat a 150 korun je fakt hodně.

zbiejc: Musml reagovat na bod 30. Limit 50 000 Eur neplati v cele EU(viz Irsko, Holandsko-ING je toho prikladem). Tam je limit 100 000 Eur, takze nemazte med lidem kolem huby.

Dovolil bych se ohradit proti některým nařčením nebo dojmům, které zde někteří psali, a taky reagovat na některé další dotazy.

[9] ano, termínované vklady jsou v plánu - nicméně nelze porovnávat úrokové sazby v ČR a třeba v Polsku - odvíjí se od jiných sazeb národní banky a od jiné situace na trhu.
[11] ta zpráva je stručná a jasné a jedna věta na konci - za kterou si stojíme - to už je podle vás PR balast?
[13] ano, GE má aktuálně vyšší úrok, i když jej oproti situaci před několika měsíci snížili výrazněji než my - jejich akce byla velmi specifická a vyhodnocení toho, proč se někomu vyplatí získávat vklady za ceny výrazně převyšující trh, ponechám na jiných. proto také samozřejmě nepíšeme, že eMAX je nejvýhodnější - nicméně kromě GE už ostatní banky sazby snížily podobně nebo ještě výrazněji (FIO - 2,3%, PS - 2,25%).
[15] nová mPůjčka Plus má nižší úrokovou sazbu než mPůjčka klasická. v případě úvěrů je nutné brát v potaz i to, že situace dnes a před rokem je nesrovnatelná z hlediska rizika - nesplácených úvěrů bude ještě v budoucnu jistě přibývat (obecně na celém českém trhu)
[16] milion z mBank si můžete vybrat z mKONTA za poplatek 19 Kč na kterémkoliv místě, které umožňuje Cash Advance, pokud máte kartu k mKONTU. jiné banky si za tuto službu účtují obvykle poplatek okolo 100 Kč + 0,5% z částky.
[21] zprávy z banky jsou zatím určeny pouze k "technickým" informacím - stejně jako se tam neobjevují např. produktové nabídky, nejsou tam ani zprávy o snížení / zvýšení úroků. jsou tam věci jako "neprovedený příkaz". ale mohu vás ujistit, že v tomto ohledu se změna plánuje a doufám, že brzy se např. právě změna úrokové sazby (oběma směry) bude tímto způsobem posílat.
[29] pokud máte dojem, že s Vašimi dokumenty bylo nakládáno neprofesionálně, prosíme o zaslání podrobností k prověření. naše oddělení compliance je v tomto ohledu zcela nekompromisní a případné postihy jsou tvrdé. na ochraně osobních údajů nám samozřejmě velmi záleží.
[30] odhlédnu-li od vulgarit - připomenu, že limit 50 tisíc € platí v celé EU (včetně ČR), to není nějaké polské specifikum.
[32] Vaše informace jsou mylné - RB na svém spořícím kontě úročí vklady 1,5% p.a. (u vkladu nad 500 tisíc), nikoliv 3%. LBBW má totožné úročení jako my.
[36] obrázek byl vyměněn již před dvěma dny - asi je potřeba stránku Obnovit (název souboru se nezměnil).
[37] co se týče neustálého přepisování - nevím, co přesně máte na mysli? domnívám se, že na eMAXu (či eMAX Plusu) je ideálním řešením nastavit si šablonu na mKONTO - a pak není třeba je přepisovat. vytvoříte si je jednou a hotovo. co se týče možnosti zvýšit počet šablon na eMAXu - je to velmi pravděpodobné, nicméně je k tomu třeba změnit Obchodní podmínky a ty pak 14 dní dopředu zveřejnit.
[41,42] prodej kreditních karet mBank je velmi slušný - a rozhodně se v této oblasti chceme dále zlepšovat.
[49] s tímto nemohu souhlasit - úroková sazba se zvyšovala i snižovala - a je to samozřejmě zcela v souladu s Obchodními podmínkami, stejně jako ve všech jiných bankách je u spořícího účtu sazba vyhlašovaná, nikoliv daná smlouvou.

nebo mít příslušný rozdíl na úrocích vydělaný prací, a né pruděním na blogu.

Nevim jak vas muze bavit neustale resit urokovou sazbu,za tu dobu co pisete prispevek muzete mit ucet jinde,kdyz jsou vsude tak dobry!

Neviem, ako ostatní, ale ja som si účet otvárala za istých podmienok, ktoré ovplyvnili moje rozhodnutie a je to skutočne na zamyslenie, že je možné tieto podmienky jednostranne meniť. Nič na tom nezmení ani pekná fotka tlačovej hovorkyne. Kto z vás si dovolí uzatvoriť zmluvu a potom svojvoľne meniť podmienky, na ktorých ste sa s protistranou dohodli? ...ale ono sa predsa hovorí "Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú."

Souhlasím s 32. Toto je klasické schéma úniku do průměru... a možná i jinam.

Ještě by to chtělo opravit úrokovou sazbu zde : http://www.mbank.cz/pruvo...

Nešťastný způsob komunikace mBank s klienty (a veřejností) se opět prohloubil... asi je jim to už jedno.

Já jsem toleroval to omezení na jeden převod za měsíc u Emax+ kvůli tomu, že nabízeli o 0,3% více než třeba ING konto. Tohle snížení na 2,5 sice je ještě v normě, ale stejně to nechápu. Snížení úroků bych chápal jako návaznost na rozhodnutí ČNB o snížení sazeb,ale o případném snížení se bude rozhodovat až v srpnu. Připadá mi to, že spíš někdo z Polska rozhodl o snížení úročení hnán touhou po snížení nákladů banky a to aniž se dobře obeznámil situací na bankovním trhu v ČR. Odpovídá tomu i to, že na jedné straně sice snížil úročení vkladů, ale na druhé straně u půjček úročení ponechal.

Nemá cenu se zavzdušňovat, čekali jste snad lepší komunikaci ? Na slíbený mHrnek z 1. kola za doporučení nového klienta,který samozřejmě jako všichni ostatní vůbec nepotřebuji, čekám už přes rok. No nic budu používat ten co mám i nadále. No nic není to holt ING ani GE :((

K41 : ano, i já používám jinou kreditku, protože je výhodnější (GE Money a jejich kreditka ve spolupráci s PP ING). krom nulového poplatku totiž kreditka mBank nenabízí nic dalšího, nač by klienty nalákala. A že z kreditek kapou bankám slušné peníze, to je jasné. Jen se podívejte, jak brankář Čech dokázal zblbnout Čechy a kolik desítek tisíc lidí si pořídilo tu Chytrou kartu ČS (mez kreditkami vydanými v ČR absolutně vede, ostatní jsou s pěkným odstupem za ní).

k 37: také se domnívám, že v poslední době převládají negativa, bez "taktických" kompenzací. Nulové poplatky už vyšuměly jako úderná propaganda a nemá je už jen mBank. Co ale přetrvává? Mnohokrát zmíněný nejhorší kurz mezi bankami a tím dražší nákupy přes kartu v cizině. Jde to někdy až k 1 %. K tomu v ne-eurové zóně 2 % konverzní poplatek... Množí se banky poskytující kreditní karty (též zdarma nebo zdarma po realizaci ne velké roční platby), kdy jejich použití vede k různým výhodám - procento z nákupu jde na penzijní připojištění, jinde je cestovní pojištění přes kreditku zadarmo a nákupy se mění v body využitelné v široké škále služeb. Není třeba mít u těch ústavů účet, takže klidně ty kreditky obhospodařuji z mKonta a mBanku asi nevzrušuje, že přichází o platby (a výhody) při nepoužívání její kreditky. Já v mnohém (polským?) úderníkům v mBank nerozumím, podle čeho stanovují strategii banky, nevěřím ani jejich průzkumům veřejného mínění klientlů, ale samozřejmě respektuji, co jsem před chvílí řek - neradím, buď akceptuji, co se nabízí nebo odejdu.

Začátkem března jsem zvažoval, jestli mám ponechat víc jak 1,5 mil. v mBank, kde jsem byl od samého počátku jejího působení v ČR, nebo mám tyto peníze uložit (alespoň dočasně) do GE Money, kde byl toho času úrok 3,6% (mBank 3%). Rozhodl jsem se zatím dobře, tedy pro GE, kde v současné době mám úrok 3% a tři výběry zdarma. MBank nabízí 2,5% a jeden výběr zdarma......... Škoda, že mBank ztratila dřívější punc moderní a sympatické banky, kterou jsem všem doporučoval......

K 35: je to jak říkáte, úroková sazba je pohyblivá a drtivá většina bank mění sazby ze dne na den bez jakékoli "kampaně" předem. Je pravda, že GEMB má stále pro některé 3 % (vedle 2,8) a tuto hodnotu z 3,5 % oznámila klientům osobním dopisem, ale asi je to v rámci bojů o klinety, příjemné ale neobvyklé. Nicméně to hlavní je realita, ať už oznámená nebo neoznámená. A buď ji akceptujete nebo jdete k jiné bance. Snad si nikdo nemyslí, že zdejší kritika vytváří politiku banky. Tu vytvářejí bankovní experti a buď se trefí do našich požadavků a obecnější situace na trhu nebo netrefí (a klientů ubude nebo přibyde).

Ještě dodávám co do vás hustí na každém školení. ....."když chci něco brát, tak se alespoň naoko snažite tvářit, že něco dáváte"!

Očekával bych za takto nešťastně provedeným krokem, nějakou kompenzační aktivitu ze starny banky. Určitě se Vám tam nastřádalo spoustu podnětů od klientů. Mohli by jste tedy obchodně zareagovat a alespoň napsat že se jimy budete jako kompenzací zaobírat!!! Mě jste se neobtěžovali ani odpovědět na podnět (a nejen můj) ohledně pouze jedné možné předpřipravené šablony k převodu z účtu na účet.Je to ze strany banky naprosto nepochpitelný šprajc, který systém nemůže zatížit a přitom klientovi by to velice usnadnilo pravidelné převody i z pohledu možné chyby při neustálém přepisování!!! S pozdravem a zamyslete se nad sebou.

Na titulce mate porad 2,8 velkym jak krava :)

Já nevím, ale mě přišlo to oznámení o snížení úroků jako logicky očekávané a bylo oznámeno i dopředu. Jiné velké banky jednoduše změní úrokový lístek na svých webových stránkách a nikoho o ničem neinformují.

Co se nejlepší nabídky na trhu týče, tak mBank se nyní řadí k lepšímu průměru vedle ING a LBWW, těsně za GE, která nabízí 2,8%.
Ale ruku na srdce, z čeho si myslíte, že by Vám mBanka měla vyplácet těch 2,8%. Vždyť tech půjček mají v porovnání se vklady ani ne 30% a to prostě nestačí na provoz banky a ještě tak vysoký úrok. Každé podnikání je za účelem zisku a to musí plnit i mBank, jinak by zkrachovali. 2T repo sazba je jen 1,5%.

Pokud se Vám to nelíbí, můžete přejít v klidu do jiné banky, kde dostanete ještě horší podmínky. Dnes už je demokracie a lidé si mohou dobrovolně vybrat. Tak prosím, máte tu ČS, KB, ČSOB, UniCredit, Raiffeisen, nabídek je více než dost.
A kdo má rád nulové poplatky - Postžiro Zadarmo od PS ;-)

http://www.mbank.cz/osobn...

Tady v odstavci "Výborné úročení" máte stále ještě uvedeno 2,8%. Já vím, jsem puntičkář, lepší už to se mnou nebude :-)

Komunikovat ke klientům mBank neumí. I taková archaická společnost jako jsou České dráhy je schopna oznamovat změny 14 dnů dopředu. A to minimálně. Což je ostuda, víme pro koho.

No, to snížení se dá celkem chápat vzhledem k situaci na trhu. Nicméně vyjádření, že patří ke špičce trhu je myslím dosti nadazené a opět, jak se stalo z vyjádření změn k lepšímu od Petere dosti pobuřující. Je tady ING konto (i když s kvartálním přípisem úroků), GE Money, LBBW, dokonce i RB má od 1M úrok 3%. Takže opět prezentování změn k horšímu, stylem - k lepšímu. A toto opravdu férová banka, za kterou se vydáváte (teď myslím jak férově, tak banku) nechová. Stejně tak oznámení o den dříve, a to tady už také bylo. Vím, že jiné banky to taky nedělají, ale opět se vydáváte za férovou banku a toto s tím příliš nekoresponduje.

zadna katastrofa, treba to zas za mesic zvysijou:) ale ten zpusob oznameni se moc nevyvedl. vetsina si zmeny vsimne az z mesicniho vypisu, kdyz se nebudou moct dopocitat a pak bude rachot:)

A to jako proc? Z jakeho duvodu se meni urokova sazba? No zasrani Polaci, nic jineho, jdu jinde, treba ING nabizi totez, navic statem garantovany vklad je 100 000 Eur, ne jako u Polaku, pouze 50 000 Eur.

Když mi oznamili v GEMoney, že snižují úroky, tak to udělali s dostatečným předstihem a písemně na mou adresu. Že by neměli na své klienty v MBank žádný kontakt? Z banky se čím dál víc stává garážová banka, ona vlastně nebyla nikdy více. Nebo jo? Zabezpečení dat u banky se mi zdá na velmi nízké úrovni! Když jsem byl v mkiosku, tak použitý formulář s mými údaji a podpisem úřednice ze přepážkou místo skartace položila na kupku s odloženými papíry. Různé postupy banky se jeví jako velmi neprofesionální, příhodné pro banánistán.

No Pavlo, nic moc - váženým klientům se to asi líbit nebude.
Na krizi už svádí kdekdo kdeco. Poohlédnem se holt, zda to jinde nepůjde lépe.....

Nick: Díky za upozornění, opraveno.

Aleš (IT)

ocenil bych, kdyby změny tohot typu byly oznámeny v předstihu (alespň 3 dny) a ideální je nastavit k prvnímu dni v měsíci. Co se týče výhodnosti - mBank byla štika v bankovním rybníku, nyní se z ní stává trošku líný kapřík, doporučuji zapracovat a snažit se obnovit vypařující se renomé. Výhody zde jsou ale řada se pomaličku vytrácí

http://info.mbank.cz/logo...

První věta :-)

Docela mě překvapilo, že ještě nemáte nový úrokový lístek. Oznámení snížení 24h před by asi chtělo, aby to kdosi nedělal celý den. Mění se tam asi jen jediné číslo.

Jsem jen zvědav kam až tohle snižování povede... :-( Pravda je že zhodnocovací zasby jsou dolů a úroky z půjček zůstávají v lepším případě stejné :-(

Naprosty souhlas s 21 - vy nase penize snad nechcete nebo co, takhle lidi zbytecne rozcilovat :)

Jako banka, která si zakládá na komunikaci, máte pocit, že toto je optimální způsob zdělení informace svým zákazníkům?
Nejde o samotný pokles, ale o to, že ho dáte na blog (jako kdybyste čekali, že vaši zákazníci nedělají nic jiného, než ho čtou) a to ani ne 24 hodin před uvedením v platnost.
Proč proboha nemůžete takováto rozhodnutí dělat od 1. (srpna) a komunikovat je alespoň týden dopředu?
Nehledě na to, že když se přihlásím ke svému účtu, tak tam žádnou takovou informaci nenajdu. Naco tam máte "Zprávy z banky", když ne na toto?
Takovéto špatně zvládnuté věci mě dost mrzí, protože vás jako banku mám rád, a pokles úroků není tragický. Stačil by lépe sdělit.

Také to chápu. Co mě ovšem znovu překvapilo a tak trochu i mrzí je oznámení půl-dne předem a v průběhu měsíce . Kdyby to oznámili dnes, že se tak stane od prvního srpna, tak si řeknu sakra, zase menší úrok a to je tak celé.

Paní tisková mluvčí by musela ukázat víc než nádhernou tvářičku, aby kompenzovala negativní důsledky svých zpráv na moji náladu. To by ale zřejmě už nebyla tiskovou mluvčí... ale kdoví, časy se třeba změní... :-)

...jo tááák, už to chápu! U mBang si můžu otevřít 4x eMax+ a tím rozředit svoji "kupičku", ale k celé částce se bezplatně kdykoliv nedostanu i když otevřením zbytečných účtů zvýším rating mBank na bankovním trhu ČR.
"Takže, díky móóóc!"

...měl jsem samozřejmně na mysli eMax+, nikoliv jen eMax, to je snad jasný, když jde o změnu urokové sazby eMax+. Normální eMax už je pro mne mrtvý a podle mého jej používají už jen ti, co si nechali zřídit kartu k této zdechlině...

zbiejczuk: tak nevím, ING má pouze 3 odchozí účty... Znamená to, že eMax je dostunější a má vic než jeden za měsíc? Jo a kde si můžu vybrat bez převádění z mBank eMaxu milionek zdarma? Navíc, vyzhlásit změnu úrokový sazby, když už máme vyčerpaný jeden pohyb na eMaxu zdarma, moc košer není, ale to je trend mGarážovky...

úroky z kladů klesají, úroky z půjček zachovány = opětovné (kolikáté už za sebou?) zvýšení marže mBankou

Tak po cca 7 hodinách se někdo chytil za nos a aspoň se objevila tato zpráva i na RSS. Ale je mě to divný. Taky jsem kdysi psal web a když tam někdo přidal článek, tak byl ve stejném okamžiku dostupný i přes RSS a tady to vypadá, že RSS snad ládují ručně a občas na to někdo zapomene. Když válčí s takovou banalitou, jak chtějí zvládat složitější věci?!?!?!?!?!?! Třeba ty slíbené a "dávno připravené" fondy!

K nejvyhodnejsim na trhu ? V GE Money mam na sporicim uctu 3% p.a., takze je toto tvrzeni hodne nadsazene.

Právě dnes mi kurýr doručil smlouvu a já jsem si tento účet aktivoval. No nic, asi tam zůstane nulový zůstatek ... ;-)

Jak tu zmínil zbiejczuk - jak to může být špička, když ta jediná výhoda pak pramení z kombinace s mKontem?
Aneb jak pomocí PR balastu udělat ze špatné zprávy dobrou - lepší a ještě lepší a vpodstatě nevěřitelně výhodnou:)
Nic proti, změnu jsem čekal ale čekal jsem, že budem ušetření PR žvástů a bude to na rovinu.

ne že by mě to nějak drtilo 2,5 je furt OK, ale z čista jasna prásk ho, to není zrovna košér ke klientům, že?

A co termínované vklady jako v Polsku a na Slovensku (až 5,7 procent respektive 3 procent na Slovensku za rok). Doufám, že byste konkurovali BANCO POPULARE --- tady jsou na 24 měsíců úroky až 3,7 nebo až 3,8 procent)

Hmmm úroky dolů, fondy nic a že by se tak podstatná aktulita objevila na RSS to ani náhodou, že?

No jo, nový koště (ředitel) dobře mete ..... Už vedení nejde o velikost, ale kvalitu portfolia

bourac: A kdyby ti rekla, at skocis z okna, tak to taky udelas s pochopenim? ;-)

taky sem si na pana michajlova hned vzpomněl :-D

ING konto může sloužit pro měsíční odlití peněz na provoz, úhradu kreditní karty a případně další platbu - úrok stejný. Bohužel dlouhé připisování peněz i úroků. U mBank to má člověk zbytečně komplikované, ale ke čtyřem výběrům se lze dostat. My, co sme si vyhodili z kopýtka a teď splácíme nemusíme řešit případný přechod :)

Protože svoje majetky primárně množím prací, a nikoliv čerpáním úroků, přijímám tuto změnu vcelku s pochopením.
Zejména když u zprávy je přiložen portrét p. Renčínové. Špatné zprávy s portrétem p. Michajlova se přijímají hůře. ( Peter - nic ve zlym)

majki: omezení je sice na jeden výběr v měsíci zdarma, ale většina našich Klientů tento účet používá na dlouhodobé spoření. ING má jiná omezení - pouze tři odchozí účty, čtvrtletní připisování úroků a peníze v případě potřeby narozdíl od nás musíte nejprve převést do jiné banky a pak je teprve vybrat - při kombinaci mKONTO+eMAX Plus toto odpadá. ale samozřejmě je na názoru každého, který faktor je pro něj důležitější.

Nabídka že patří ke špičce na trhu?
ING konto nabízí také 2,5% a bez omezení množství výběrů.
Z toho lze konstatovat, že vaše nabídka se neřadí ke špičce na českém trhu, ale je již pod ní...

:(