zpátky

eMAX - 2,7% je zpět

Vážení Klienti,

vzhledem k obrovskému množství žádostí o otevření účtu eMAX Plus jsme se rozhodli navýšit sazbu na stávajících účtech eMAX zpět na 2,7%, abyste všichni měli dostatek času otevřít si bez komplikací nové účty eMAX Plus. Žádosti jsou postupně vyřizovány, ale v některých případech doba od podání žádosti do plné aktivace účtu může být delší, než je obvykle běžné.

Změna je platná od zítřka včetně a platí do pátku 27. března.

Pokud máte problémy s podáním žádosti / aktivací účtu, podívejte se prosím sem: eMAX Plus - co dělat v případě komplikací s žádostí / aktivací.

Zároveň bych rád doplnil blog jako nejčtenější část našich stránek o vyjádření generálního ředitele mBank ČR Jiřího Báči, které publikoval na blogu a v němž dále vysvětluje důvody, které nás k našemu rozhodnutí vedly. Myslím, že rozhodnutí o opětovném navýšení na 2,7% na účtu eMAX je plně v intencích níže uvedeného příspěvku, který byl publikován na fóru ještě než k tomuto rozhodnutí došlo.

Dobrý den,

dovolte mi přidat do již tak dynamické diskuze týkající se eMax(+) svůj pohled.

Nemám rád „kdyby/pokud“, ale jednoho se dopustím. Pokud by nenastala světová finanční/hospodářská krize (patrně největší od roku 1929), pak bychom měli stále úrok okolo 3,5% p.a. a s eMaxem+ bychom přišli někdy ve druhé polovině roku 2009.

Ano, máme nový produkt a tím je eMax +. Zavedli jsme ho urychleně proto, abychom mohli i nadále nabízet našim klientům vysoký úrok (2,8% p.a.). Zavedli jsme ho proto, abychom mohli zcela odpovědně spravovat jejich svěřené prostředky! Dovolte mi blíž vysvětlit tyto dva důvody. eMax je plně likvidním spořícím účtem. V době, kdy jsme měli úrok 3,5%, byl 1M PRIBID (pro velmi základní vysvětlení se soustředím pouze na jeden indikátor) většinou v intervalu 3,75%-4,05 (s odchylkami). To nám i přes vysokou likviditu, kterou disponujeme, umožnilo na mezibankovním trhu realizovat zisk. Bezprecedentní situace, která na trzích panuje, ale způsobuje zásadní pád sazeb na mezibankovním trhu a v současnosti je už 1M PRIBID 1,88% a dále klesá. Zmínil jsem také ODPOVĚDNOST za svěřené prostředky. To slovo je klíčové. V současnosti není problém prodat (vaše) peníze na trzíh i za větší úrok, ale důvěra na trzích chybí. Položte si otázku, zda byste byli rádi, pokud by vaše banka obchodovala se subjekty, které teď mají zvýšené/vysoké riziko (ačkoliv za vyšší úrok)? Touto cestou se jednoduše nevydáme. Položte si otázku, proč vám někdo nabízí úrok (na plně likvidním účtu), který může být až dvojnásobkem měsíční sazby, za kterou se momentálně peníze na mezibankovním trhu dají koupit…

Vytvoření eMax+ je jednou z mála cest jak nabídnout stále dobře likvidní spořící účet (můžete mít až 4 eM+ a můžete vybrat z každého kdykoliv 1x měsíčně), spolu s vysokým úrokem. Jak jsem už zmínil - nebýt zcela mimořádné situace na trhu tak máme pravděpodobně stále okolo 3,5% a eM+ přijde výrazně později.

KOMUNIKACE. Naší nevýhodou v této situaci je zcela otevřená a zároveň interaktivní komunikace. Jsme jediní na trhu, kdo se takto chová a stále jsme přesvědčení, že se nám to dlouhodobě vyplácí. Všechny klienty informujeme o této změně několika způsoby současně. Dejte si otázku, jak vás informuje naše konkurence. Relativně nadávno jsem zaznamenal dvě masivní kampaně na spořící účty. V prvním případě se snížil úrok z 3,5% na 1,8% a ve druhém postupně ze stejné výše přes 3,25% až na 2,5%. Psaly tyto banky všem klientům osobní mail a infomovali je? Diskutovali s nimi interaktivně na fóru…?

Cílem tohoto příspěvku není vyvolat další bouřlivé reakce. Cílem je snaha o vysvětlení důvodů této změny, kterou vnímám jako pozitvní, ale současně vynucenou mimořádnou situací na trhu. Výsledkem je to, že i nadále nabízíme vysoký úrok a odpovědně pracujeme se svěřenými penězi.

Pěkný víkend

Jirka Báča

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality