zpátky

eMAX - 2,7% je zpět

Vážení Klienti,

vzhledem k obrovskému množství žádostí o otevření účtu eMAX Plus jsme se rozhodli navýšit sazbu na stávajících účtech eMAX zpět na 2,7%, abyste všichni měli dostatek času otevřít si bez komplikací nové účty eMAX Plus. Žádosti jsou postupně vyřizovány, ale v některých případech doba od podání žádosti do plné aktivace účtu může být delší, než je obvykle běžné.

Změna je platná od zítřka včetně a platí do pátku 27. března.

Pokud máte problémy s podáním žádosti / aktivací účtu, podívejte se prosím sem: eMAX Plus - co dělat v případě komplikací s žádostí / aktivací.

Zároveň bych rád doplnil blog jako nejčtenější část našich stránek o vyjádření generálního ředitele mBank ČR Jiřího Báči, které publikoval na blogu a v němž dále vysvětluje důvody, které nás k našemu rozhodnutí vedly. Myslím, že rozhodnutí o opětovném navýšení na 2,7% na účtu eMAX je plně v intencích níže uvedeného příspěvku, který byl publikován na fóru ještě než k tomuto rozhodnutí došlo.

Dobrý den,

dovolte mi přidat do již tak dynamické diskuze týkající se eMax(+) svůj pohled.

Nemám rád „kdyby/pokud“, ale jednoho se dopustím. Pokud by nenastala světová finanční/hospodářská krize (patrně největší od roku 1929), pak bychom měli stále úrok okolo 3,5% p.a. a s eMaxem+ bychom přišli někdy ve druhé polovině roku 2009.

Ano, máme nový produkt a tím je eMax +. Zavedli jsme ho urychleně proto, abychom mohli i nadále nabízet našim klientům vysoký úrok (2,8% p.a.). Zavedli jsme ho proto, abychom mohli zcela odpovědně spravovat jejich svěřené prostředky! Dovolte mi blíž vysvětlit tyto dva důvody. eMax je plně likvidním spořícím účtem. V době, kdy jsme měli úrok 3,5%, byl 1M PRIBID (pro velmi základní vysvětlení se soustředím pouze na jeden indikátor) většinou v intervalu 3,75%-4,05 (s odchylkami). To nám i přes vysokou likviditu, kterou disponujeme, umožnilo na mezibankovním trhu realizovat zisk. Bezprecedentní situace, která na trzích panuje, ale způsobuje zásadní pád sazeb na mezibankovním trhu a v současnosti je už 1M PRIBID 1,88% a dále klesá. Zmínil jsem také ODPOVĚDNOST za svěřené prostředky. To slovo je klíčové. V současnosti není problém prodat (vaše) peníze na trzíh i za větší úrok, ale důvěra na trzích chybí. Položte si otázku, zda byste byli rádi, pokud by vaše banka obchodovala se subjekty, které teď mají zvýšené/vysoké riziko (ačkoliv za vyšší úrok)? Touto cestou se jednoduše nevydáme. Položte si otázku, proč vám někdo nabízí úrok (na plně likvidním účtu), který může být až dvojnásobkem měsíční sazby, za kterou se momentálně peníze na mezibankovním trhu dají koupit…

Vytvoření eMax+ je jednou z mála cest jak nabídnout stále dobře likvidní spořící účet (můžete mít až 4 eM+ a můžete vybrat z každého kdykoliv 1x měsíčně), spolu s vysokým úrokem. Jak jsem už zmínil - nebýt zcela mimořádné situace na trhu tak máme pravděpodobně stále okolo 3,5% a eM+ přijde výrazně později.

KOMUNIKACE. Naší nevýhodou v této situaci je zcela otevřená a zároveň interaktivní komunikace. Jsme jediní na trhu, kdo se takto chová a stále jsme přesvědčení, že se nám to dlouhodobě vyplácí. Všechny klienty informujeme o této změně několika způsoby současně. Dejte si otázku, jak vás informuje naše konkurence. Relativně nadávno jsem zaznamenal dvě masivní kampaně na spořící účty. V prvním případě se snížil úrok z 3,5% na 1,8% a ve druhém postupně ze stejné výše přes 3,25% až na 2,5%. Psaly tyto banky všem klientům osobní mail a infomovali je? Diskutovali s nimi interaktivně na fóru…?

Cílem tohoto příspěvku není vyvolat další bouřlivé reakce. Cílem je snaha o vysvětlení důvodů této změny, kterou vnímám jako pozitvní, ale současně vynucenou mimořádnou situací na trhu. Výsledkem je to, že i nadále nabízíme vysoký úrok a odpovědně pracujeme se svěřenými penězi.

Pěkný víkend

Jirka Báča

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (289)

Vložit komentář

Nevím o tom ,že by mě mbanka informala o snížení úroku na na spořícím účtu

no sláva, přesně za 40 dnů od podání žádosti mám eMax Plus plně aktivní .... to je rychlovka!

tak jsem si 19.3. podala žádost o zřízení eMax+, původní účet eMax jsem měla jen sama, u nového účtu jsem doplnila i manžela, a tak dodnes čekám a čekám, je 15.4., a stále nic nejde a nejde, i když už telefonovali, že to posílají, ať se pak nediví, že jim peníze utíkají jinam, za 1,3 to tam nechá málokdo ....

O nový spořící účet jsem zažádala velmi záhy po vámi oznámených změnách a do dnešního dne ho nemám!!!!!!!!!!!! Ani mě nikdo nekontaktoval... Jak je to možné?!?! to znamená, že jste svévolně změnili úročení a vůbec jste se neobtěžovali, abyste mi vytvořili podmínky pro převedení peněz na nově vzniklý spořící účet??? Takže momentálně přicházím o peníze... než se mi uráčíte nový účet zaktivovat!!!! Jak dlouho budu ještě čekat????
Považuji to za naprostou nehoráznost a v mých očích Váš kredit klesl minimálně na polovinu. Zařadila jsem si Vás k podobným šejedířům jako jsou ostatní banky... :-(

a co s těmi 1,3% ??? Proč o tom tolik nepíšou ? Snáď se jen nestydí ty Poláci...
Od mBank čím dřív pryč:
Gemoney teď vede:
1. Měsíční připisování
2. Můžete jimi disponovat kdykoliv
3. Vklady jsou bez poplatku
4. Nedá se vybrat z bankomatu, je to spořící účet. Ke spořícímu účtu neexistují platební karty

Podmínky pro vedení účtu eMax plus zejména poplatek za 2. a další převod - to je nehorázná nestydatost - i na poměry na českém bankovním trhu. Doufám, že se tento krok bance brzy vrátí ...

Oznámení o změně úroků na spořícím účtu a možnosti založení nového spořícího účtu eMax Plus mi přišlo na můj email adress s třídenním spožděním,resp. poté,co již banka tuto "velkoakci" zrealizovala!!! Okamžitě jsem převedl všechny peníze do GE, kde jsem si během 5 minut založil nový spořící účet, navíc s úročením 3,6%. mBank mne na třech dnech OKRADLA o úroky a nikdo se mi ani neomluvil, velice teď lituji, že jsem tuto banku doporučoval svým přátelům, všem jsem poslal omluvný email, všichni již od této "qauzzibanky" odešli. Přátelé, kamarádi, kdo uteče, vyhraje!!!!!!!

neustále sem na 30 % a nic se neděje .... už dva týdny ? to jsem na tom tak blbje jedinej?
min123@email.cz

Tak nevím, přečetl jsem si vysvětlení Jirky Báči a rád přidám své. mBank je velmi progresivní a mladou bankou leč mladost se často projevuje ukvapeností. A to by se asi bankéřům stávat nemělo. Přesněji ne těm úspěšným. Zavedení konta eMax+ bylo do značné míry zbytečné (stačilo změnit podmínky na eMax a udělat z něj verzi +, bylo by to stejně bolavé ale úrokově výhodnější pro klienty). Ani já nemám rád pokud/kdyby. Na aktivaci konta eMax+ čekám už od 21.3,tj. pominu-li fakt, že slušná banka v ČR o víkendu nepracuje, tak je to již 10 pracovních dní ! Během této doby se stav elektronicky podané žádosti změnil z 0% na 5%. Pokrok. Za tu dobu jsem si vyřídil spořící účet u jiné banky a převedl peníze jinam. Zde bych tratil na úrocích, protože zvýšená sazba 2,7% platila jen do 27.3 a dnes už máme duben v plném proudu. O náhradě způsobené škody asi mBank nezvažuje ... že. Uvidíme. Rád bych u mBank zůstal. Třeba mi i ten třetí účet jednou založí.

Stačí zadat "spořící účet", vybrat porovnání spořících účtů, a máte jasno kam převést svoje peníze.

Dobrý den,

.. Změna je platná od zítřka včetně a platí do pátku 27. března....

Vzhledem k tomu, že banka produkt zavedla velmi narychlo a tím pádem nezvládla nával nových žádostí, prosím.
Nicméně žádost o eMax+ jsem podal hned a bezodkladně, smlouvu mi kurýr přivezl v první možný volný termín (teprve včera) a bude trvat ještě alespoň 5dnů, než na budu moct peníze na eMax+ přesunout. Tím mi banka úročí vklad sníženým úrokem ne méně než 10dní, aniž bych cokoli zanedbal, nebo to mohl jakkoli ovlivnit.

Tak mame tu duben a úrok u GE porad 3,6% Pokud bych svoje penize nechal na eMaxu, tak bych měsíčně přišel o 650,- a TO by bylo ode mne velmi NEZODPOVĚDNÉ ;-) S emax+ to záměrně nesrovnávám, neboť to je v podstatě takový odlehčený měsíční termíňák.

Tak mame tu duben a úrok u GE porad 3,6% Pokud bych svoje penize nechal na eMaxu, tak bych měsíčně přišel o 650,- a TO by bylo ode mne velmi NEZODPOVĚDNÉ ;-) S emax+ to záměrně nesrovnávám, neboť to je v podstatě takový odlehčený měsíční termíňák.

.

Tak jsem si eMAX+ zřídil, převedl na něj peníze a když jsem teď chtěl nastavit šablonu příkazu tak jsem zjistil, že v menu nic není. Ani přejmenování účtu se nezdaří, vrací to chybovou hlášku
"Systémová chyba
cs-cz Operacja nie może zostać wykonana (CSB). " a odhlásí to uživatele z elektronického bankovnictví.

Nemají se takové věci ladit na neprodukční verzi systému a změny, které můžou mít obdobný dopad provádět v noci v rámci odstávky? Abych pak třeba neměl na účtu najednou 0...

Velice jste mne zklamali, žádost o emax plus jsem podávala již 20.3. do dnešního dne mi nikdo neoznámil, že pokud jsme 2 majitelé účtu, musím vše v yplňovat za nás oba. E max plus jsem vyplnila pouze za sebe a nikdo mi neoznámil, že se musí vystavit nová smlouva, kterou mi přiveze podepsat (možná po měsíci i déle) - kurýr. Přicházím díky špatné komunikaci o úrok, protože fin. prostředky mï celou dobu nejdou převést na mkonto plus, které samozřejmě ještě není aktivní, vše jsem musela vyřídit telefonicky a a že jsem se divila!!...Musela jsem podat novou žádost.Taky se mi nelíbí, proč nemáte apsoň 2 šablony u Emaxu.Takhle se musí prostředky složitě převádět přes M konto nebo stále měnit šablonu (velice nepraktické...)

Dobrý den ,mám zamítnutou žádost GMP005442865 na emaxplus,evidujete vyřízené žádosti z 14.12 .07 a blokujete založení nového ůčtu,sjednejte prosím nápravu,prý mám vše reklamovat a čekat,díky turek.

Martine, jaký úrok má KB řekněme, když bych chtěla zhodnotit částku 400 tisic? Má nějaký spořicí účet? Na vkladovém účtě jsem se dívala, že je úrok 1% (3měs.výpoveď), což není nic moc. Víš o něčem výhodnějším v KB?
Díky za info.

Chybí mi včasná informovanost! Takový skok a oznámení, že byl proveden je dost HODNE nefér! Zkuste pro příště informovat týden do předu....
Přemýšlím že se asi vrátím zpět k KB, kde si pořád pro jistotu držím účet... .-(

Musím se přidat ke kritice. mBanka naprosto ztratila moji důvěru. Věřil jsem, že je to konečně banka, která nechce okrádat klienty ale začínám o tom pochybovat. Dost mě štve, že jsem jí doporučoval všem známým. Od teďka si musím kontrolovat i mBanku a čekat za každým rohem nějakou zlodějinu

Já jsem se také pokusil o zřízení účtu eMax plus, ale ani po 10 dnech nejsem úspěšný. Zdá se že má mBanka nadbytek klientů a potřebuje se nějakých zbavit.

Dyť je to blog s datem vydání 20.3., nikoli úrokový lístek

Měli byste si opravit ten titulek, protože už je zpět 1,3% emax.

P.S.
A jak tady psal někdo výše: dokud nemám v ruce písemné potvrzení, že jsem majitelem toho a toho účtu, nepřevedl bych tam ani floka. I kdybych nakrásně poslal pokusnou 1 Kč a zjistil, že to funguje.
Závěrem: strávil jsem u PC ohledně zjišťování co a jak kolem eMaxu a ověřováním stavu svých účtů už několik hodin. Založení běžného a spořicího účtu ve FIO trvalo jen 15 minut a byli na mně vlídní, dostal jsem cukrdle.

Dnes je neděle 29.3.

V pátek 20.3. jsem podal 2 žádosti o +. Obě jsou typu "ze spolumajitele na individuální". Účty byly hned viditelné, ale musí být (podle 1. blogera) podepsány nové smlouvy, takže čekám na poštu (stav: příprava zásilky, 30%).

Ve čtvrtek 26.3. jsem podal žádost o další +, typu "ze společného na společný". Ten by prý mohl být vyřízen ein-zwei, ale dosud ho v "moje účty" nevidím (stav: žádost přijata,žádost registrována, 10%).

V pátek 27.3. jsem dostal mail: "Váš účet/účty eMAX Plus je/jsou již plně aktivní a můžete je bez omezení využívat."

Tak to je tedy nesmysl. První 2 nemohou být funkční, protože poštovní kolečko ještě neproběhlo. A ten další je ještě neviditelný. Nevím, proč mě mBank tahá za mČudlíka.

Tak jsem si 19.3. zažádal o eMAX Plus, téhož dne byl zřízen a sláva už 27.3. mně přišel e-mail, že je aktivován. Skvělá práce! Děkuji!

PS:
Na pokusy s posíláním 1 Kč nereflektuji, to bych se uposílal.

to : 262 . kdyby jsi četl aktualizace na foru, tak by jsi věděl, že je nepodstatné že tam máš 30%, rozhodující je zda ti účet funguje !! Zkusil jsi tam převést peníze z mKonta ?? Já tam mám u dvou účtů 30 % a oba fungují !!

26.3. jsem dostal e-mail, že účet je aktivován. Do dneška je v mojich žádostech, že je pouze na 30 %. Tak čemu věřit?

259: Myslím, že kdyby chtěli vydělat na tom poplatku za 2. a další převod u eMax+, tak by ten poplatek byl kolem 30 Kč. To, že je stanoven na 150 ho předurčuje k tomu, že se na něm vydělávat nebude.

Ale vzhledem k tomu, kolik lidí se tu kvuli němu rozčilovalo, tak bych mBank přál, aby na něm vydělávala, protože když někomu není rady, tak mu není pomoci
:-)

k 252: naprostý souhlas . 2 šablony pro emax jsem tady už 2x psal. Ale bohužel to nikdo z mbank nečte a nic s tím nedělá. Takže si to tady budeme jen psát mezi sebou a skutek utek.

Spousta lidí by uvítala korektní jednání. Kdybyste přiznali - ano, chceme vydělat na novém poplatku 150 Kč, tak se nad tím spousta lidí pozastaví, ale třeba si i ten účet založí. Tím, že uvádíte, že je ideální založit si 4 ty stejné účty, tak tím v podstatě říkáte, že vám o ten poplatek jde.
Kdyby vám šlo o 4 platby zdarma, tak byste umožnili založit si pouze 1 eMax plus a tam by byly 4 transakce ven zdarma. Ale tak to není, jde vám totiž o to získat na přehmatech - stačí 1 přehmat měsíčně od každého zákazníka a přijdete si na slušné peníze. Rozumím. Rozhodně jste tím ztratili punc bezpoplatkové banky. A punc banky, která jedná férově - o mSpoření vykládejte vrabcům na střeše.
Zkuste podobně sáhnout na mKonto a můžete to rozpustit... Omlouvám se možná přílišnou upřímnost, ale u mě jste se tímto stylem komunikace zařadili po bok mezi ostatní banky a ztratili jste důvěru. Od zrušení účtů u vás mě zatím odrazuje pouze mKonto.

eMax+-odpovědnost?K smíchu!Jste sabotážBank!Terminy-podvod!Důvod-podvod!Kradeš a lež!

Farewell to eMAX Plus,vše převedeno do GE!!!

Filip 254: Jde o Genius Gold, zůstatek nad 1M a ta zlatá karta je debetní. Ale to je ti asi jedno, když mát tolik peněz :-)

Měl jsem eMax - a založil jsem si tedy eMax Plus, při vyplňování elektronické žádost mně některé věci zarazily, zarazilo mě to, že po mě banka chce stále více povinných údajů mně po mě chtěla před rokem když jsem si zakládal eMax. // Nepochopil jsem smysl povinné otázky na obchodní vztah, kde bylo na vyběr z tohoto toto: a) Platby max. do 100 000 Kč běžné životní potřeby, odstupňováno takto: do 100 000 Kč, b) do 500 000 Kč, c) do 2 mil Kč, d) do 5 mil Kč, e) do 10 mil Kč. f) Zhodnocení vlastních prostředků do výše 500 00 Kč, g) do 2 mil Kč, h) do 10 mil Kč, ch) nad 10 mil Kč.
Nevěděl jsem co uvést, je možné, že časem kopím či prodám nemovitost tak se mi na eMax Plus nějaké větší peníze mohou protočit; ale nabízela se odpověď: Zhodnocení vlastních prostředků do výše 10 mil Kč (= zahrnují se do ní tedy všechny odpovědi = patří tam tedy 0 Kč do 500 000 Kč ... až do 10 mil.Kč ), potom ale nechápu smyl těch dalších variant?

Tak jsem přešel k GE. A světe div se, poté co jsem tam převedl prostředky od "mExpertů", tak mi z GE volali, jestli bych nechtěl vzhledem k výši úložky, i hlavní účet, se všemi pohyby zdarma a stálým úrokem 2.5%, a k němu zlatou kreditku, i tu zdarma, včetně cestovního pojištění a jiných příjemných výhod...

Dobré i logické by to bylo, resp. by stačilo m.j. jeden eMax se 4 výběry, ale banka evidentně dle určité logiky chce záměrně znepříjemnit toto převádění prostředků, tak aby se s nimi hýbalo co nejméně a s tím se holt musíme smířit.

Vzhledem k novému účtu e-max plus, by bylo dobrý umožnit na e-maxu 2 šablony. Jednu na e-max plus a jednu na mkonto.

Honza : Já až od půlnoci :-) Souhlas, s GE Money vše proběhlo v pohodě :) Od půlnoci už se penízky budou množit opět 3,60% :) jako kdysi tady :-(((((((((((((
Hlavně že je krize. Kdybyste aspoň neklamali lidi. A okamžitě smažte tu reklamu 0 - rozbijte sklo. Provokuje to.

Chtěl bych poděkovat za obrovské úsilí pracovníkům banky při zavádění a ktivaci účtů eMax+, ale doufám že si je vedení banky vědomo, že tuto situaci si zavinila banka sama včasným neinformováním a nebyla přpravena na takovou reakci klientů, kteří si samozřejmě okamžitě chtěli založit eMax+( kdy původně bylo ohlášeno emailem že od 18.3.2009 je sníženo úročení eMaxu) a také bych chtěl vytknout blogerům nedůslednou komunikaci a informování ve směru ke klientům. Neboť jak je patrno z úvodního příspěvku vlákna eMax plus-aktualizace na fóru, první reakce byla 21.3 a pak ticho a další až dnes tedy 26.3. což samozřejmě klienty, kterým nebyl aktivován účet, silně znervózňovalo i když jsem si vědom toho že měli dost starostí, nějaká informace měla být alespoň každý den vydána!

Zašel jsem do GE, založil spořící účet s 3,6% a vsechno jsem na nej z eMAX převedl. Za 5min v GE vše vyřešeno. Jsem spokojený, vlastně jsem si polepšil a zároveň jsem mBance ukázal můj názor na jejich novinku,

Objevil jsem dalsi trapnou fintu mBank - pri snaze zalozit eMax Plus sice vse jakoby probehne, system potvrdi ze zadost byla odeslana ale v systemu neni. Operatorky na mLince prakticky nevedi nic, tvrdi ze zadost byva vyrizena behem nekolika minut a pokud neni mam pry poslat e/mail a do 14!!! dnu dostanu odpoved Jina ope ratorka tvrdi, ze posle pozadavek ale vecer uz nikdo nepracuje takze cekat do druheho dne.... dnes jsem s tim stravil cca 4 hodiny - a nic a banka si od zitrka bude drzet penizky na uctu urocenem 1.7. kdyz to udela u nekolika tisic klientu tak si prjde na pekne penize. Kdysi slusna banka se transformuje na , slusne receno, ustav ktery se snazi odrbat klienty. Bud jsou operatorky nekompetentni nebo lzou - co myslite?

SLÁVA, skoro po týdnu se mně konečně podařilo převést prachy na eMax plus :-/

Já si myslím, že v dnešní době je to v pořádku. Je tu krize a každý musí pochopit, že vše nejde tak jako dříve. Děkuji

váš komentář

mBanko, držím palce. Rozumní Ti rozumějí, nerozumní snad časem porozumí...

Nešlo by po těhle změnách zadat v E max alespoň 2 nebo i více šablon pod podminkou ve prospěch účtu u mBank.

Źádost o eMaxPleus jsem na IB podával ve čtvrtek 19.3. Do této chvíle nefunkční. Na mLince pouze sliby (v pátek). Včera, když jsem na mLince žádal o sdělení termínu vyřízení, tak jsem byl před přepojením paní oprátorkou Urbánkovou označen za debila. Po jejím přepojení již telefon pouze 5 minut zvonil, nikdo ho již samozřejmě nezvedl. Na 3 odelané e-maily (první v pondělí 23.3.) do této chvíle žádná odpověď.
Vážení přátelé z mBank. Vaše "služby" již určitě nikomu nedoporučím a pokud nedojde k nápravě, tak je také přestanu využívat...

Nu, co říci závěrem... mBank opět ukázala, jakou je amatérskou bankou (zde bych mohla polemizovat, zda-li se to dá bankou nazývat). Komunikace chabá jako vždy, resp. abych nebyla uplně zlá, tak skoro vždy. Další produkt je jen komplikací a orpavdu netoužím po tom, abych měla "150" účtů. Dále nechápu, proč nám banka sama doporučí udělat si 4 eMax mínus, když může udělat 1 se 4 převody. Jaký má toto tedy význam??? Nerozumím tomu. Argument, že je chce mít dlouhodoběji vázané tímto padá, protože se to dá obejít těmi 4 eMaxy. Proč tedy? Myslím, že celá diskuse není hlavně o tom, že se nám nelíbí to, že je další účet, ale to, jak to bylo podáno - jako výhody (to jsou kecy), s jakou pompou to bylo představeno, o den později představeno. Z lidí to udělalo blbce a nedivím se, že se cítí ukřivděni a zklamáni. A když se banka snaží býti revoluční a komunikativní a potom vytvoří takový mega úlet, nemohou se pracovníci mBank dicit za tuto reakci. A poplatek 150 korun, to už byl asi poslední hřebíček do rakve eMax-. Toto je trošku sílana low cost banku. A opět otázka? Proč 4 eMax-?? Chcete se chlubit největším počtem účtů? Dobrá, tak se pochlubte! A potom ještě uveďte průměrný zůstatek na účtu. Také by mě zajímalo, kolik peněz od uvedeí eMax- bance odteklo. Já osobně svých cca 180 tisíc (tímto se nechci vychloubat - pro rejpaly) převedu jinam. Oželím i třeba ty 3 desetiny měsíčně. Tímto extempore jste totiž ztatili mou důvěru. A nejen mou! Velice jsem vám fandila, ale poslední kroky mě vrátily z obláčku nirvány na zem a jen dokreslily to, že si opravdu na banku jen hrajete a že mladí lidé v mBank jsou opravdu mladí a musí ještě sbírat ve finančním sektoru zkušenosti. Je mi to líto, fandila jsem, ale důvěru jste ztratili opravdu rychle. Tak uvidíme, jak si povedete dále. Ale začínám se stále více přiklánět k názoru, že si raději zaplatím 50-100 korun měsíčně za běžný účet a budu mít služby od profesionálů, než zdarma od mladých a vysmátých mLidí. Škoda!

eMax + v provozu ten samý den co jsem žádal, funguje

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Nejenom že už neplatí to co slíbili (mnohem víc než snížení úroků u eMaxu mi z principu vadí zavedení poplatku za vydání platební karty 100Kč), ale ještě jsem stále nedostal termohrnek :-( !!! Valnou většinu úspor už jsem převedl jinam :-)

Co znamená při pokusu o převod na EMAX+ hláška: Chyba Altamiry. ...... CHYBÍ MOŽNOST PROVEDENÍ PŘÍKAZU. PROBLÉM S ÚČTEM PŘÍJEMCE...
A to týden po zřízení EMAX+! Dochází mi trpělivost

Ani po týdnu od zřízwení eMAX+ a jeho objevení v seznamu účtů není účet stále aktivní, stáiále "Chyba Altamiry atd.". Odcházím jima, takhle ne.

Mbank se asi usilovne snazi, abych si sve penize prevedl jinam. Uz 6 dni cekam na fungujici Emax Plus, po dvou mailech na banku a zadne odpovedi uz zacinam premyslet, kam si svou celkem peknou sumicku prevedu. Vas nizsi urok bych prezil, ale tenhle amaterismus a ignoranstvi tolerovat nebudu.

Co znamená hláška CHYBÍ MOŽNOST PROVEDENÍ PŘÍKAZU. PROBLÉM S ÚČTEM PŘÍJEMCE. při pokusu poslat peníze na eMax Plus??

včera tj. 24.03.2009 v 21 hodin jsem požádal o zřízení účtu emax+ a očekával co se bude dít, zda se připojím k nespokojencům. Dnes večer otevřu poštu a svěre div se - oznámení banky, že účet je funkční. Zkouška provedena a funguje. Přes všechno co nás potkalo mBanko přeji mnoho spokojených klientů.

váš komentář

ghj,hcfjfcj

vmnm

MOHL BY UŽ NĚKDO KONEČNĚ VYŘEŠIT TEN PROBLÉM S CHYBOU ALTAMIRY???

proc ma mBank tak neschopnej help desk -ze zmena na eMax+ i s pdminkama nejde provest jednim tlacitkem?

Ahoj všichni, už mi to pomalu začíná vadit. Už více než týden čekám na onen slavný EmaxPlus a pořád nic, žádný e-mail, žádná zpráva - je to prostě v nedohlednu...

Rád bych se podělil o zkušenosti se založením účtu Genius Plus u GE Money Bank. Musíte mít nad 40000 zůstatek, aby to mělo smysl, úrok je garantovaný do 30.4. 3,6%. Internetové bankovnictví okamžitě aktivováno, po příchodu domů jsem si ho mohl prohlédnout, převádím z eMaxu korunu, když zítra přijde, převádím tam 95% svých úspor.
1.9.se převede účet na účet Genius, podmínky stejné (v podstatě jde jen o účinný marketingový tah). 3 platby měsíčně zdarma, čtvrtá a další za 4 Kč, příchozí zdarma. Když jsem na pobočce říkal, že m Bank přichází s účtem, kde je od 2.platby 150 Kč, tak o tom ani nevěděli a kroutili hlavou :-)

Jsem lenoch, mKonto nechávám - dokud bude zcela zdarma. Max taky, i když je úrok o tolik nižší...Dokud to zůstane aspoň takhle tak lenoši nic nemění :-) Přijde-li další "výhodná" změna tak budu uvažovat o přestupu do jiného klubu. I když ruku na srdce - banky chtějí vydělávat, nečekejme jinde extra lepší podmínky - a pokud i jsou teď, beztak je brzy změní a nejspíš velice nenápadně...Takže zatím zůstávám. Ale příště už neblbněte :-)

Myslím, že taktika je jasná. Pro klienty detailně se orientující v nabídce mBank se nic nezmění. Zřídí si 4 Emax plus účty a budou mít případně až čtyři převody v měsíci zdarma. Klienti, kteří se v nabídce detailně nezorientují, budou mBank přinášet nemalé zisky z poplatků za převody. A o to samozřejmě mBank jde. Jednoduše přijít k penězům za poplatky z převodů a přitom moci tvrdit, že žádné nejsou. Chytrá horákyně by se jistě inspirovala...

mam dotaz pro jednoduše nemáte v některým okně tlačítko na prejmenovani účtu včetně slouhlasu s se změnou podínek. mate tak špatnej Help desk???

Včera jsem podala žádost na zřízení eMax plus, dnes došlo mailem potvrzení, že účet byl založen, vůbec žádné problémy při zakládání. Jen začínám mít v tom množství účtu pěkný hokej :( Doufám, že už žádné nové účty nebudu muset zakládat, jinak bych se musela porozhlédnout u jiných bank.

nic ?

To je rozumné vysvětlení. Spíše jde o to, aby otevřenost vydržela i nadále.

Vzkaz pro mBank: byli jste první, vstřícní, srozumitelní a lidé se proto k Vám hrnuli.Měli jste pozici jako nikdo v době zakládání spořících účtů přes internet. O to horší je zklamání nás, Vašich klientů po úpravách úrokových sazeb a vymýšlení nových produktů. Jsem velice zklamaná. Betty

@ 217 - Mám pocit, že vedení banky se svými klienty hraje nečistou hru a tím ztrácí mojí důvěru.

No jistě, vy chcete mít běžný účet z úrokem 2,7% a (tahle) banka to nechce (a která ano? :-), resp. na takových penězích nemůže obchodovat, nemůže je půjčit někomu na hypotéku, nemůže je obchodovat na mezibankovním trhu atp.

Takže musí vymyslet něco, aby vlk se nažral (menšina pojančených křiklounů co s pár drobnými bude přelévat tam a zpět) a koza zůstala celá (vklady byly trochu dlouhodobější).

Už to trošku chápete?

Takže by měli zavést termínované vklady anebo máte jiný nápad?

Přece nejde inzerovat: zavedli jsme omezení, prostě i zhoršení je třeba prezentocvat jako plus, dělají to tak naprosto všichni, a ani se s vámi o tom nehandrkují, tady alespoň můžete projevit svůj názor...

Implementujte zde prosím hodnocení příspěvků, neb bláboly některých vzteklounů (co si tu musí vypsat jak půjdou pryč) vskutku nemá cenu číst a je to ztráta jak pro lidi, tak pro případné analytyky banky :-D

Ad komunikace - Fio i eBanka má cosi jako interní poštu a klientovi se to zobrazí po přihlášení, proč to nemá mBanka prosímvás? Chtělo by to 2 velmi schopné programátory a k tomu tak 7 analytyky aby tento sice dobrý, ale přece jen nevyzrálý nedodělek upravili

Až do této chvíle jsem byla s mBank celkem spokojená.Nyní se ale obávám, že vynucení nesmyslného rozdělování peněz na více účtů vnese do mojich financí jen zmatek. Nenašla jsem na nových změnách ani jednu pozitivní věc. Mám pocit, že vedení banky se svými klienty hraje nečistou hru a tím ztrácí mojí důvěru.

Zatím jedu podle plánu popsaném panem Zbiejczukem v příspěvku na fóru. Žádost podaná ve čtvrtek večer hotová v pondělí dopoledne. Je to už můj druhý Plus, takže já už jsem v klidu.

Jsem z toho taky otravenej jako vetsina lidi. Zbytecna komplikace pro klienty a narust administrace pro banku.
Asi zrusim svoje ucty a prejdu k jine bance.

1 M PRIBIDem 1,88% se neohánějte. Rozdíl úročení vkladů a půjček je dostatečný pro tvorbu zisku. Nebo ne ? Ať si každý odpoví sám.
1 M PRIBIDem 1,88% to asi nebude, že ?

K 211, profesionalita skutečně obdivuhodná, asi na úrovni žáka 8.třídy ZŠ. 2,7% zpět na 1 týden ? Je to jen další směšné gesto, protože pro toho, kdo chce mít 4eMAX+ , by bylo vhodné obětovat přinejmenším 4 týdny. Založení 1. trvalo 4 dny a přestože se účty tváří jako "aktivní", není tomu tak. Aktivní budou po otevření obálky s oznámením o zřízení účtu.
Rád bych se mýlil, zřejmě však po dobu příštích x měsíců bude mbanka třít bídu, prrotože bude muset sežrat to, co si navařila. Pokud se rychle nevzpamatuje a nepřehodnotí svou politiku vůči nám, klientům, které potřebuje. Ale chyby se přiznávají tak těžko...Uvidíme, domnívám se, že TO dokážete. Ale bude to těžké.
P.S. Nemějte lidi za hlupáky, i když se tak mnohdy tváří.

Jsem z toho M-neštastnej žádost o eMAX+ se zasekla na 30%
vážně se budu muset poohlédnout po jiné bance i když se mi prostě nechce - byl jsem tu spokojenej

Status: zazadany ucet eMax plus: 4 dny, zadna odpoved, stale pouze "zadost predana"
Dotaz na mBank helpdesk : 4 dny, ani informace o prijeti, proste nic.

Vyborna profesionalita.

okolo 20.února jsme založili emax, a převedli tam peníze , včera v pondělí v den změny sazebníku, syn s moji manželkou byli na pobočce ohledně dispozice k emaxu a na přepážce je ani dotyčná osoba neinformovala, že se mění podmínky, takže tam mohl syn okamžitě vyřídit novou žádost na emax+. Je to podlé a nemravné a neomluvitelnéa neprofesionální. Jsme naštvaní a nedá se to omluvit

Ad 171 - 3,6%GE založit do 30/4 ale pak by měl bez změn (je otázka jak s úrokem) vydržet do 31/8.
A mimochodem, mBanko, chyť se za čumák, tři převody zdarma ale hlavně: ten 4. a ostatní stojí ne 150Kč jako u tebe ale slovy čtyři koruny!!! ;-( Uročení je také denní, mezibankovní převody během 1 dne

202: Oni to napsali, z vás blbce nikdo dělat nemusí. Převody z eMaxu jsou navíc zdarma. Čtěte lépe!

Manželka si zřídila jako klient mBank eMAX PLUS, který je zobrazován od počátku mezi AKTIVOVANÝMI účty - co tedy chtějí někteří zde píšící "odborníci" aktivovat - již aktivní účty?!

omlouvám se za mnohé vložení příspěvku, ale seknul se mi prohlížeč a bylo to 203-205 :). Ještě jednou omluva

Dobrý den
Změny s Emaxem jsou mrzuté. Už jsem ale rezignoval a vím, že s tím už nic neuděláme. Už jsme klienti a jen se vezeme a nebo jdeme pryč. Od Poštovní spořitelny jsem odešel i proto, že jsem v elektronickém bankovnictvíjsem nevěděl, jestli náhodou za tohle kliknutí nebudu platit a když ano tak kolik. Bylo to závislé na programu který klient měl atd. Prostě vopruz. No a jak to vypada tak tady se nyní s EmaxPlus dostanu do podobneho problemu. Budu si muset poznamenavat, nebo pamatovat a nebo zjišťovat v pohybech jestli jsem v tomto měsíci už neprovedl ten jeden převod zdarma a za další nebudu už platit těch 150. Bude to období vázáno vždy ke kalendářnímu měsíci a nebo nějak jinak? To mi zatím není opravdu jasné a za zkoušku 150 Kč mi to nestojí. Tak doufám, že se to někde v podmínkách banky dozvím co nejdříve. Škoda, že MBanka není pro klienty vstřícnější a nenechala převody mezi účty klienta zdarma. Klienti by byli spokojení a Mbanka by ve výsledku o "své" peníze také nepřišla. Vždyť ani 150 Kč lidi nedonutí v případě potřeby peníze převést. A výše v článku jsme se stejně dozvěděli, že MBanka ví, že klienti převáděli peníze z Emaxu na Mkonto nejčastěji 1 x v měsíci. Tak nevím co to všechno vlastně řeší. Vnímám to celé jako nějaký trest, komplikaci při práci se svým účtem a penězi, ale nevím pořesně za co mě banka trestá. Třeba se to tady někdy dočteme. Zatím zůstávám a počkám jestli nepřijde další trest a nebo se budu těšit na pochvalu. Přeji hezký den. Karel Hynek
PS: Doporučil jsem zřídit si účet u Mbank i rodičům a známým a teď se o ně "musím" starat, protože jejich generace na žádný blogy nechodí a tedy se o takto rychlých a zásadních změnách včas nedozví (jen pro pořádek info email dostali). Asi pro MBanku nejsou úplně důležití. Nebo na jejich neinformovanost někdo vsadil? Tuhle generaci by to opravdu mrzelo. :( Čekám na reakci Mbank, abych jim mohl stanovisko přetlumočit.

Dobrý den
Změny s Emaxem jsou mrzuté. Už jsem ale rezignoval a vím, že s tím už nic neuděláme. Už jsme klienti a jen se vezeme a nebo jdeme pryč. Od Poštovní spořitelny jsem odešel i proto, že jsem v elektronickém bankovnictvíjsem nevěděl, jestli náhodou za tohle kliknutí nebudu platit a když ano tak kolik. Bylo to závislé na programu který klient měl atd. Prostě vopruz. No a jak to vypada tak tady se nyní s EmaxPlus dostanu do podobneho problemu. Budu si muset poznamenavat, nebo pamatovat a nebo zjišťovat v pohybech jestli jsem v tomto měsíci už neprovedl ten jeden převod zdarma a za další nebudu už platit těch 150. Bude to období vázáno vždy ke kalendářnímu měsíci a nebo nějak jinak? To mi zatím není opravdu jasné a za zkoušku 150 Kč mi to nestojí. Tak doufám, že se to někde v podmínkách banky dozvím co nejdříve. Škoda, že MBanka není pro klienty vstřícnější a nenechala převody mezi účty klienta zdarma. Klienti by byli spokojení a Mbanka by ve výsledku o "své" peníze také nepřišla. Vždyť ani 150 Kč lidi nedonutí v případě potřeby peníze převést. A výše v článku jsme se stejně dozvěděli, že MBanka ví, že klienti převáděli peníze z Emaxu na Mkonto nejčastěji 1 x v měsíci. Tak nevím co to všechno vlastně řeší. Vnímám to celé jako nějaký trest, komplikaci při práci se svým účtem a penězi, ale nevím pořesně za co mě banka trestá. Třeba se to tady někdy dočteme. Zatím zůstávám a počkám jestli nepřijde další trest a nebo se budu těšit na pochvalu. Přeji hezký den. Karel Hynek
PS: Doporučil jsem zřídit si účet u Mbank i rodičům a známým a teď se o ně "musím" starat, protože jejich generace na žádný blogy nechodí a tedy se o takto rychlých a zásadních změnách včas nedozví (jen pro pořádek info email dostali). Asi pro MBanku nejsou úplně důležití. Nebo na jejich neinformovanost někdo vsadil? Tuhle generaci by to opravdu mrzelo. :( Čekám na reakci Mbank, abych jim mohl stanovisko přetlumočit.

Změny s Emaxem jsou mrzuté. Už jsem ale rezignoval a vím, že s tím už nic neuděláme. Už jsme klienti a jen se vezeme a nebo jdeme pryč. Od Poštovní spořitelny jsem odešel i proto, že jsem v elektronickém bankovnictvíjsem nevěděl, jestli náhodou za tohle kliknutí nebudu platit a když ano tak kolik. Bylo to závislé na programu který klient měl atd. Prostě vopruz. No a jak to vypada tak tady se nyní s EmaxPlus dostanu do podobneho problemu. Budu si muset poznamenavat, nebo pamatovat a nebo zjišťovat v pohybech jestli jsem v tomto měsíci už neprovedl ten jeden převod zdarma a za další nebudu už platit těch 150. Bude to období vázáno vždy ke kalendářnímu měsíci a nebo nějak jinak? To mi zatím není opravdu jasné a za zkoušku 150 Kč mi to nestojí. Tak doufám, že se to někde v podmínkách banky dozvím co nejdříve. Škoda, že MBanka není pro klienty vstřícnější a nenechala převody mezi účty klienta zdarma. Klienti by byli spokojení a Mbanka by ve výsledku o "své" peníze také nepřišla. Vždyť ani 150 Kč lidi nedonutí v případě potřeby peníze převést. A výše v článku jsme se stejně dozvěděli, že MBanka ví, že klienti převáděli peníze z Emaxu na Mkonto nejčastěji 1 x v měsíci. Tak nevím co to všechno vlastně řeší. Vnímám to celé jako nějaký trest, komplikaci při práci se svým účtem a penězi, ale nevím pořesně za co mě banka trestá. Třeba se to tady někdy dočteme. Zatím zůstávám a počkám jestli nepřijde další trest a nebo se budu těšit na pochvalu. Přeji hezký den. Karel Hynek
PS: Doporučil jsem zřídit si účet u Mbank i rodičům a známým a teď se o ně "musím" starat, protože jejich generace na žádný blogy nechodí a tedy se o takto rychlých a zásadních změnách včas nedozví (jen pro pořádek info email dostali). Asi pro MBanku nejsou úplně důležití. Nebo na jejich neinformovanost někdo vsadil? Tuhle generaci by to opravdu mrzelo. :( Čekám na reakci Mbank, abych jim mohl stanovisko přetlumočit.

Mne je to jedno. Uz mam ucet u postovni sporitelny, tam maji 3% bez sankci /poplatku/ za prevod. Ted vyluxuju sporici ucet E Max.Jen musim prevadet penize na bezny ucet, ktery si necham, s dvoudennim predstihem.Je skoda, ze mbanka dela z lidi blbce. Ani nenapsali, ze prevdo je 150 Kc, to je nehorazne. Nekdo tu psal ze mu poplatky nevadi, tak to asi nevi, kolik to je.

Vše bylo snadné, měl jsem mkonto a emax a byl jsem spokojený. Sem tam se úroky měnily, ale to je normální. Nyní již moc výhod nevidím a zakládat si další účty různých m-jmén jen proto, abych získal další procenta se mi opravdu nechce. Vše vybírám, nechávám jen drobné na placení faktur.

a chci se zeptat proč Vám nejedou systémy když jsem si žádal o půjčku tak mi vyběhlo jen 18 000, myslím že to ale opravdu není systémem, je to jen tím že nemáte peníze na vyplácení... ste prostě v háji

hele, zbienczuk, machrujete a nemáte na úvěry peníze, co?
proto jste dali spořák na 1, 7 nebo kolik byl... :-)

Vážená banko, klienti umí leccos odpustit, ale děláte z nich hlupáčky. Komunikace je neprofesionální, zamyslete se nad tím. Ztratili jste důvěru a to je průšvih.

Zjistil jsem, že nejvýhodnější spořicí účet má GE Money Bank 3,6%, vše zdarma a 3x lze odeslat peníze na jiný účet. Minimální zůstatek 40 000 korun. Skvělé. Takže by si měl každý klient mBank zřídit spořicí účet u konkurence a ponechat si běžný účet u mBank. Mně u mBank vadí šablony plateb. Proč mohu mít pouze jednu? U konkurence jich mohu mít libovolný počet. Je to kvůli poplatkům za esemesky?

Právě jsem se díval na konkurenční spořicí účty. Zatím je výrazně nejvýhodnější účet GEmoney, mBank je asi na pátém místě. Takže problé , kam si převést peníze je vyřešen.Jestli mi ale něco skutečně vadí, pak to jsou šablony plateb. To, že mohu mít jenom jednu šablonu mi připadá kuriózní. Navíc mě program nechá klidně vytvořit další šablonu, zaplatit za sms a potom to spadne. U spořitelny jsem měl šablon tolik, kolik jsem potřeboval. Co tím mBank sleduje?

už je pozde šel jsem jinam

Chci podotknout jen toto. Situaci si žádá rychlé činy a není doba na to, se o všem příliš dlouho rozhodovat. To znamená, že jestli tato úprava dokáže nám drobným střadatelům udržet, tak dobré podmínky a nedojde ke zpoplatnění a nebo k selekci velkého a malého střadatele, jsem plně na vaší straně. Díky a držím palce.M.

V krátkosti..Ten týden navíc s 2,7% chápu jako záplatu na váš nepovedený krok,no budiš..Co mě spíš vadí,že jako většina zde jsem překvapený, jak jste dospěli k částce 150 Kč za 2. a každou další odchozí platbu na emax+?? To je opravdu přemrštěné..A se snížením z 0,3% na 0% na mkontu a jejímu vysvětlení,že se jedná o částky malé??Ano malé,ale spostu vašich klientů tam má více finančních prostředků,než jste zmiňovali a při 200 000 klientech se dostáváme k zajímavým cifrám.Určitě by šlo těch 0,3% převest třeba k emaxu.Změna u emaxu z 2,7% na 1,3% je pak komická,když v zápětí přijdete s produktem,u kterého může klient v podstatě vybírat 4x měsíčně při úročení 2,8%.Zbytečně to komplikujete,klienty tahle poslední změna opravdu odrazuje..

Kdy zacne fungovat helpdesk mbanky, nebo aktivace uctu?
Od patku do ted... zadna odpoved na otazku, zadny progress nad aktivaci noveho uctu... Jeste ze ve stredu uz mam posezeni v GE s osobnim bankerem. Takze do patka stihnu vse prevest. Treba za tyden dva dostanu odpovedi a bude aktivovany eMax plus... Profesionalita na urovni.

Zatím tady všichni přemýšlejí, proč mít více účtů. Někteří to dokonce považují za přínosné. Já myslím, že to bude přínosem, především pro mBanku, až za každý účet zavede poplatek, třeba po vzoru poplatku za druhý, a každý další převod - 150 Kč. Pak už se skutečně vyplatí mít třeba šest účtů. Ať žije mBanka - banka bez poplatků! Hurá! Hurá! Hurá!

To je hezké, ale stále po 4 dnech jej (nový produkt eMax+) stále nemohu využívat a vypadá to, že aktivace jsou v nedohlednu, nikdo nijak neraguje !!!!

Přátelé, nevím, co pořád řešíte. Prostě je tu nový produkt, aby jste si muhli stále držet vyšší úrok. Je to něco jako vkladový certifikát. Na ten taky nemůžete šáhnout, kdy se váím zlíbí.
fAKT NECHÁPU TYHLE ROZBROJE. Jediné, co snad stojí za rozčilování je to, že to mBank řádně nevysvětlila. Jinak zřídím účet a jedu dál...

K Vaší otázce, zda psaly banky klientům o snížení úroků odpovídám ano, ta, ve které mám peníze (ING Bank) tento osobní dopis psala. Přitom snížení úroků z 2,7 na 2,5 určitě není tak drastické jako Vaše snížení na 1,3. Přitom Vaše zdůvodnění péči o klienta je přinejmenším směšné. A nakonec se ukázalo, že akci nemáte vůbec organizačně připravenou - nejste schopni ji zvládnout. Jek tedy máme věřit Vašim schopnostem starat se o naše peníze?
Navíc jsem byla infirmována, že pouze jeden převod je zdarma, další za poplatek 150, Kč !!!! - což mi připadá nehorázné

Aktualizace 20/03: "Vzhledem k obrovskému množství žádostí jsou žádosti o účty zpracovány postupně, může to trvat až do jednoho dne."

Já čekám už čtvrtý den a nic...spermie pana generálního, které mi mají množit peníze, jsou evidentně velice pomalé...

Dnes jsem rušil jeden eMAX v kiosku a mám pro všechny škarohlídy a pesimisty dobrou zprávu: mBank je zjevně ekonomicky stabilní.
I na tak primitivní úkon, s předem vyplněnou žádostí a připraveným OP se pracovník rozhodl, že si okopíruje OP a použil 2x A4. Naprosto toto PLÝTVÁNÍ nechápu a netuším, proč se kopíruje OP při rušení účtu, když nakonec přes mLinku to jde bez (lituji, že mě nenapadlo to tak udělat, nesnáším volání). Je to zbytečná byrokracie a ještě si přiděláváte práci s hlídáním těchto listin, kvůli úniku os. údajů ???!!

Doufám, že žádosti budou do 27. vyřízeny. Jinak, jsou i jiné peněžní ústavy.

pro Autor:
Taky že nezakládám. A děkuji Vám za Vaše vyjádření zde při reakci na můj příspěvek. Vaše slovní zásoba mě ujistila o správnosti mého rozhodnutí opustit řady klientů této banky. Mám za to, že asi skutečně typickým klientem mbank nebudu. Tak Vám přeji hodně úspěchů při výhodné spolupráci s mbank, klidu a naprostých jistot. Hezký den!

Proč je tolik blbců mezi manažery mBanky ?

to jamo: ne otrly, ale dost neflexibilni, bych rekla

180: Tak si eMAX+ nezakládej, nutí tě snad někdo? Vždyť je to nový produkt, mBank žádné poplatky u nasmlouvaných produktů nezavedla, tak nepindej a nedělej z toho detektivku

pro markila:
jen souhlasím, každý soudí podle svých zkušeností. Já už ji teď s mbank mám. Tuhle:
(a co když si to mbank s těmi poplatky trochu přehodnotí...) . Přehodnotila, 150 za druhý výběr za měsíc. Zdá se, že jste ještě těch 150 nezaplatil. Prosím, až se Vám to tak 2x - 3x stane, přidejte se opět zde s názorem. Děkuji.

nevím jak vy ostatní, ale já jsem přešel z ČS k mBank hned na začátku loňského roku z jediného důvodu: POPLATKY. Do té doby jsme marně zuřili nad bohorovností VŠECH bank, které zaváděly (pro většinu) zbytečné služby a balíčky, ve kterých se člověk přestával vyznávat. A najednou to prolomila mBank! Okamžitě jsem k ní přešel a od té doby jsem na poplatcích nezaplatil ani korunu!! Jaký rozdíl v porovnání se zloději v ČS (dodneška!!). eMax byla jenom třešnička na dortu. Opravdu nechápu vzteklouny, kteří si tady vylévají zlost. Pokud někomu nevyhovuje podmínky spořícího účtu, má dalších x možností výběru bank/fondů(podle nároků na likviditu a dalších podmínek - já to už dávno dělám), stejně jako lidé/podnikatelé, kterým na mKontu chybí nějaké služby. Za sebe říkám, že dokud mne právě mKonto nezklame, budu k mBance loajální. A že dělá chyby? Já, odkojen ČS jsem zatím hodně otrlý.

GE Genius Plus ma 3.6%.... http://www.gemoney.cz/ge/...

"KOMUNIKACE. Naší nevýhodou v této situaci je zcela otevřená a zároveň interaktivní komunikace." Dozvedet se o snizeni uroku az nahodou ze clanku na iHNedu mi moc jako otevrena interaktivni komunikace nepripada. Hlavne, kdyz reklamy porad vsude blikaji spermie s urokem 2.8%...... skutecne dobre.

vrag: Ti rádoby "odborníci" buď neví co mluví nebo prachsprostě lžou z důvodu vlastní zainteresovanosti. K těm bych se šel rád někdy poradit :-) :-) :-)
Vybrat si spořící účet u KB, to je dnes opravdu terno :-), ING má prý mnoho negativ (ale na žádná si asi pan poradce nevzpomněl), a že prý u GE spoř. účtu zaplatím víc na poplatcích než dostanu na úrocích :-) :-) :-)

Petr65: Přišel jsi na něco, co už se na mFóru probíralo hóódně dávno. Jen bych doporučil se podívat na ty "výhodné" poplatky za ostatní věci, co nejsou zdarma. Nevím, mě to tedy lepší než mKonto ani náhodou nepřipadá,i když je pravda, že když si člověk dá pozor, tak má šanci se poplatkům vyhnout, ale jen do doby, než bude chtít účet zrušit za "pokutu" 200kč... (a co když si to Poštovka s těmi poplatky trochu přehodnotí...)

To je zajímavé, jak jiné banky reagují. Kdo má rád nulové poplatky, nechť se podívá u poštovky. Mbank to začala, chvályhodné, zaměřila se na určitý typ klientů a vyšlo jí to. Nyní se těchto klientů zdá se zbavuje, mě to docela mrzí zvyknul jsem si ale důvěra je pryč tak co s tím, no a jiné banky zjistily, že tenhle segment trhu se uvolnil. Jen pro info, reakce poštovky na mkonto:
Postžiro Zadarmo obsahuje:
zřízení i vedení účtu zdarma
vydání a vedení mezinárodní platební karty Maxkarta zdarma
elektronické transakce pomocí Max Internetbankingu PS zdarma
veškeré příchozí platby zdarma
elektronický výpis zdarma tak často, jak budete chtít
neomezený počet výběrů Maxkartou z bankomatů ČSOB a Poštovní spořitelny zdarma
platby Maxkartou v obchodech zdarma
služby na obchodních místech jsou dostupné a podléhají poplatkům podle sazebníku
Slevy na pohonné hmoty


Jedním ze zmíněných konkurenčních účtů je ING oranžové konto, které vlastním a byla jsem o změně informována mailem. Co se týče komunikace, jsem ráda, že probíhá mailem, to je fajn. Bylo by ale fér, vzhledem k 0% na mKontě a velkému snížení úroku na eMaxu, dát lidem informaci o něco dříve, než se vše zrealizuje. O eMax+ jsem si zde v tichosti přečetla již dříve, ale o udaných změnách nebylo nic ani tady :(
Jsem ráda, že si někdo uvědomi, že to tak rychle nepůjde a eMax je zase (byť asi jen na určitou dobu) zpět. Děkuji :)

Pane rediteli, vztah mezi ulozkou a moneymarketem chapu.Nejsem tudiz prekvapen, ze vsichni snizuji uroky sporicich uctu v zavislosti na sazby moneymarketu.Jen mi nejde do hlavy, proc jste na zaklade vami prezentovane uvahy meli potrebu vytvorit emax+ s urokem o 0,1% vyssim, ale doprovazenym dle meho zbytecnym omezenim v prevodech a s poplatkem 150kc na 2 a dalsi prevod, coz jde primo proti marketingu 0 poplatku mBank.A to nemluvim o tom trapasu s nastavenim.s pozdravem vas doted naprosto spokojeny klient ted trochu v rozpacich, co bude jeste nasledovat..........

Reaguji na komentář č.170. Píše se v něm toto: „Pokud si třeba dnes někdo půjde zřídit účet do GE Money kvůli vysokému úroku, velmi brzy zjistí, že úrok výrazně klesl. A že mu zůstal drahý účet s vysokými poplatky, pomocí kterých si banka velmi rychle vezme zpátky vše, co klientovi dala na vyšším úroku spořicího účtu," uvádí Tomáš Prouza z Partners.

O jakých polatcích je řeč? Pokud vím, tak spořící účet Genius nemá poplatky za vedení účtu . Všechny příchozí platby jsou zdarma a zdarma jsou tři odchozí elektronické platby. Založení, i zrušení účtu zdarma, o jakých polatcích se zde špekuluje??

Je pravda, že úrok 3,6, je komerčním tahem a že po 30.4.09 se úrok pohne směrem dolů, ale osobně nevěřím, že by šel pod 2,7. Vzhledem k možnosti tří odchozích převodů měsíčně zdarma, vzhledem k výši úroku, k bezplatnosti služeb (zřízení, vedení, zrušení zdarma) se přikláním k tomuto produktu GE Money. Nechme se překvapit, co udělá s úrokem u spořícího účtu po 30.4.
zdravím všechny :-)

Spořící účty: Nenechte se zlákat jen vysokým úrokem
Dokážete i v současné době uspořit každý měsíc nějaké peníze a nechcete, aby vám kvůli inflaci pomalu mizely? Patříte však zároveň mezi velice opatrné investory, kteří - zvláště teď - nechtějí svěřovat úspory investičním fondům, kupovat akcie či nemovitosti? A hlavně: Rádi byste měli našetřené peníze kdykoliv okamžitě zase k dispozici? Pak pro vás mohou být dobrým řešením spořící účty.
Oproti běžnému účtu totiž nabízejí mnohem vyšší úročení. A rozdíl je opravdu výrazný: Tak třeba běžný účet u České spořitelny, ČSOB či Komerční banky se nyní úročí jen 0,01 procenty ročně, zatímco například spořící účet GE Money nabízí úrok 3,6 procenta. V prvním případě vám tedy uložených sto tisíc "vydělá" ročně 10 korun, ve druhém pak 3600 korun.
Solidní a přitom bezrizikové zhodnocení nabízejí také termínované vklady nebo stavební spoření. Nicméně spořící účty mají oproti nim velkou výhodu - kdykoliv si z nich můžete vybrat peníze, a to prakticky bez sankcí. Řada bank ale omezuje možný počet transakcí či výběrů v měsíci, aby klienti nevyužívali spořící účty pro každodenní převody místo běžných účtů.Který si vybrat?
Aktuální nabídku spořících účtů přinášíme v následujícím přehledu (řazeno abecedně podle poskytovatelů). Omezili jsme se pouze na korunové účty.

Přehled spořících účtů (stav k 20. březnu 2009)
produkt nabízí úrok p.a. omezení
Citi konto Citibank 2,75 % vedení i běžného účtu
Spořící plán Česká spořitelna 0,3 až 2,5 % vedení i běžného účtu, úrok klesá s množstvím peněz (nad 50 000 Kč)

ČSOB Spořící účet ČSOB 1,4 až 1,6 % výpovědní doba 7 dnů, minim. zůstatek 5000 Kč
Fio konto Fio 2,8 % žádná zásadní

Genius Plus GE Money 3,6 % nabídka platí jen do konce dubna, pod 40 000 Kč klesá úrok na 0,1 %
HSBC Premier HSBC Bank 2,0 % vedení i běžného účtu

ING konto ING 2,5 % žádná zásadní
KB Spořící konto Komerční banka 3,0 % jen k běžnému účtu, min. zůst. 5000 Kč, nad 50 000 Kč je úrok jen 0,1 %


KB Top Spořící konto Komerční banka 1,0 % až 1,5 % jen k některým "balíčkům", úrok roste s výší zůstatku
LBBW spořící účet LBBW Bank 2,5 % minimální zůstatek 500 Kč


eMax Plus mBank 2,8 % jen jeden bezplatný výběr měsíčně
eMax mBank 1,3 % žádná zásadní

Vkladový účet Moravský peněžní ústav 3,6 až 5,3 % minimální vklad 100 000 Kč, výpovědní doba jeden až 18 měsíců
Oberbank spořící účet Oberbank od 0,87 % banka určuje úrok individuálně, nezveřejňuje jej, úrok roste s množstvím peněz

Červené konto Poštovní spořitelna 3,0 % při zůstatku pod 50 000 Kč úrok klesá na 0,1 %
eKonto Plus, Kompletkonto Raiffeisenbank 0,9 až 1,5 % vedení i běžného účtu, s vyšším zůstatkem roste i úrok

Spořící účet Efektkonto Raiffeisenbank 0,9 až 1,5 % minimální vklad 5000 Kč, s vyšším zůstatkem roste i úrok
Spořící účet Unibon 3,5 % žádná zásadní

Spořící účet UniCredit Bank 0,1 až 1,3 % výpov. doba od 1 týdne do 6 měsíců (úrok záleží na částce a výpov. době)
Spořící účet Plus UniCredit Bank 0,92 až 1,5 % vedení i běžného účtu, výpov. doba 3 měsíce (v rámci kalendářního měsíce lze volně disponovat částkou do 50 000 Kč), min. vklad 10 000 Kč

Běžný investiční účet Volksbank 3,03 až 3,43 % vyšší úrok jen při nevybírání účtu po určitou dobu, min. vklad 30 000 Kč
Spořící účet Waldviertler Sparkasse von 1842 1,31 až 3,25 % menší úrok při zůstatku nad 50 000 Kč

WPB spořící účet WPB Capital 3,1 až 5,85 % min. zůstatek 50 000 Kč, výpov. doba 6 měsíců až 5 let, vyšší úrok při uzavření přes internet


Pro jaké konkrétní produkty by se nyní rozhodli nezávislí poradci?
„Osobně bych si vybíral mezi Komerční bankou a mBank. U nabídek ING a GE Money vidím příliš mnoho negativ, hlavně agresivní snahu prodat jiné produkty či časovou omezenost nabídky," odpovídá Tomáš Prouza z poradenské společnosti Partners For Life Planning.
"Přestože se dá očekávat v nejbližších měsících úprava sazebníků a úrokových sazeb, mezi dlouhodobě nejlépe úročené a zároveň poměrně flexibilní spořící účty patří ING Konto, eMax (mBank) nebo Červené konto od Poštovní spořitelny," říká Lukáš Buřík ze společnosti AWD Česká republika.
Kromě bank nabízejí spořící účty i družstevní záložny. Některé produkty už se blíží spíše termínovaným vkladům, protože mají určitou výpovědní lhůtu (například u WPB Capital nebo Moravského peněžního ústavu).
Na co si dát pozor
Odborníci varují, že konkrétní účet byste neměli vybírat jen podle samotné úrokové sazby. „Ta je sice jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru spořícího účtu, nikoliv však jediným," upřesňuje Lukáš Buřík z AWD.
Důležité je především vědět, jak dlouho výhodná nabídka spořícího účtu platit. „Pokud si třeba dnes někdo půjde zřídit účet do GE Money kvůli vysokému úroku, velmi brzy zjistí, že úrok výrazně klesl. A že mu zůstal drahý účet s vysokými poplatky, pomocí kterých si banka velmi rychle vezme zpátky vše, co klientovi dala na vyšším úroku spořicího účtu," uvádí Tomáš Prouza z Partners.
Také Buřík považuje úrokovou nejistotu a výnosovou nestabilitu za určitou nevýhodu spořících účtů. „Výše úročení je do jisté míry ovlivněna postojem centrální banky a záleží na pohybu úrokových sazeb," připomíná., „Některé banky na své klienty nastražují různé pasti výjimek a složitých podmínek," říká Prouza. Doporučuje pořádně ověřit, jaké jsou podmínky zajímavého úročení - často mezi ně patří třeba určitý minimální zůstatek nebo využívání jiného produktu stejné banky. „Při nesplnění podmínek se totiž mohou vložené peníze například místo 3 % úročit třeba pouze 0,1 %," dodává.Podle Buříka používají některé banky takzvané pásmové úročení, kdy je výše úroku závislá na aktuálním zůstatku na účtu. Někdy je lépe úročen vyšší vklad, někdy naopak výrazně znevýhodněn. Například u GE Money dosáhnete na zmíněný úrok 3,6 % ročně jen při zůstatku nad 40 000 korun, menší částka se vám úročí jen 0,1 procenty. A naopak je to třeba u České spořitelny nebo Komerční banky (úročení vkladů nad 50 000 korun je mnohonásobně nižší).
Zájemce by měl zvážit také výši případných dalších poplatků (za zřízení či vedení účtu nebo za jednotlivé transakce). „Kritériem jsou i další doplňkové služby jako on-line přístup, platební karta k účtu zdarma a podobně," dodává Buřík.
Podle Prouzy by klienti neměli zapomínat, že se úrok zdaňuje 15 procenty, takže je ve skutečnosti nižší, než se uvádí

Děkuji za snahu me kdysi preferované banky. Ale již jsem začal odliv peněz za lepšímí.
Držím německým majitelům aby tu na trhu dlouho vydržely a po jejich kroku, jak rychle nabrali své klienty, aby je tak krychle nestratili ...

Dalsi "drsnaci" co tomu prd rozumi, ale cuchaji velky objev - jako zlatokopove pred kazdym kopnutim :) Zkuste si oba projit FAQ nebo forum.

to 166

Patrně nejsi sám, příkaz doposud neproveden, něco tu začíná pěkně smrdět ! :-(

Je náhoda, že jsem v pátek ráno zadal příkaz k převodu 100 000 do jiné banky a doteď nebyl převod proveden? V minulosti to bylo v jiné bance tentýž den odpoledne. Žeby odliv financí z mBanky byl tak masivní, že je nutné ho regulovat?

Mam problem poslat penize z Mkonta na PLUS. Mate taky takovy problem? Pise to jakousi nesmyslnou hlasku o Altamire.

Pravda, netřeba se zbytečně čílit. Hlasujme nohama a sílou svých vkladů. Pokud bude odliv prostředků dost velký, banka pochopí že udělala chybu. Pokud nebude, tak jim naše stížnosti tady budou jen k smíchu. Já už na tom pracuji a z větší části mám odhlasováno a zbytek odchází dnes. Třeba jednou bude zajímavé se vrátit, ale v tuhle chvíli tomu tak není.

Zdejší nadávky nechápu, abych se přiznal. Ano, ta změna, co je prezentovaná jako "pozitivní", moc pozitivní neni, na druhou stranu, lidi, pochopte, celý průmysl - a finanční sektor ZVLÁŠŤ - je v obří krizi a výdělky padají dolů obrovskou rychlostí. Že mi mBanka zmenší úrok, aby mi nabídla vzápětí jiný produkt s v podstatě stejnými pravidly a stejným úrokem? A dá mi o tom, narozdíl od jiných bank, vedět? Proti tomu nic nemám.

Bylo by lepší, kdyby dala mBanka vědět, dejme tomu, týden dopředu. Ale že bych začal nadávat a sunout peníze jinam, když to, za současné situace, stejně půjde všechno do kopru? Ani ne.

P.S. Banku si vybírám podle sympatií a přestože má GE 3,6%, pro mě je pořád bankou,ze které mám husí kůži.
To je právě ten problém. Někdo je bohatý a je mu jedno, jestli má peníze doma nebo v bance (což při úroku 1,8% téměř není rozdíl).
108 : Taky nemám rád GE Money bank, ale to co píšete jednoduše není pravda. Spořící účet, o kterém mluvím, lze aktivovat do 30.4.2009. Jediný kámen úrazu může být nutnost zůstatku nad 40000 Kč. Pak je úrok 0,1% :-D Také to jsou "vychcánci", ale v tuto chvíli není na trhu bohužel nic lepšího. Nu co, od mBank stejně neodejdu, mKonto se hodí :-)

Dvě? To by chtělo 5. Jednu na mKonto a zbylé 4 na eMAX Plusy! S tím co tady vymejší by je neubylo, stejně jako povolit trvalý příkaz. Ovladatelnost a přehlednost jejich změnama extrémně klesla... bez těchto změn nevidím starý eMAX moc smysluplný.

Dotaz na mbank. Dáte na starý emax 2 šablony pro platby?

Nedá se nic dělat, musím si přiznat že když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Pomaloučku polehoučku jsou všechny výhody pryč. A slibované úroky miznou!!! A poplatky se nenápadně vrací. Co jiného je nové konto eMax plus a nový úrokový lístek pro všechny druhy účtů. Už aby tady byla státní dluhopisy, to snad bude solidnější partner na spoření.

Ja v EMAX+ nevidim problem, zrizeni bylo v jednom pripade za 10 sec a ve druhem za 6 hodin, vse pres internet, jeden vyber mesicne me nevadi a financni zasobu, kterou budu potrebovat k beznemu uziti budu mit na EMAX.

Nevěřícně koukám a nevěřím svým očím. Jaký praktický smysl pro zákazníka má zřízení dalšího konta (eMax+)? Snad jen ten poplatek za druhý a další převod. V mailu z 21.3.2009 mi BRE píše, že mi 18.3.2009 nabídli nový produkt, ale to není pravda, protože jsem se o tom dověděl až na základě mailu, že se úročení eMax vrací na 2,7%, tak jakápak "interaktivní komunikace". Pan Zbiejczuk (nebo Jirka Báča) si ve svém zdůvodnění zavedení konta eM+ protiřečí tak, že mě opravdu vyděsil a nezbývá mi nic jiného, než se poohlédnout jinde. Ve svém příspěvku se odvolává na odpovědnost za svěřené prostředky, ale nevysvětlil proč je jejich odpovědnost za eMax jiná než za eMax+? Pokud provádím v průměru jen jeden převod měsíčně, tak z hlediska průměrného klienta nevidím rozdí. Rozdíl bude zjevně v tom, že kalkulují s více převody měsíčně a pak se jim to bude parádně vyplácet. Možnost mít až 4 eM+ je jenom neskutečná komplikace pro zákazníky s cílem znepřehlednit správu účtů a zvýšit zisk BRE. Nesmíme ani zapomínat, kdo celou krizi způsobil, připomínám, že neodpovědný přístup bank.

petr65, prispevek 127: RUN na banku ? Sirite nesmysly.

Vážení, opakuji, že stesky jsou zbytečné, buď převedete peníze jinam nebo naopak navýšíte zde a to je rozhodující zpětná vazba (resp. měla by pro banku být). Banka zatím pouze informuje o zvyšujících se počtech účtů, ne o směru pohybu pěněžního toku, který je však rozhodující. Pokud většině klientů poslední kroky nevadí a ještě to osloví nové, máte (máme) smůlu a blahopřeji bance k dobrým tahům. Osobně mne už i překvapuje malichernost banky, že nebyla schopna se trochu povznést a ponechat 2,7 % zpětně, nepřetahovat se o ty 3 dny, když byla chyba (technické nezvládnutí) na její straně. Ale banka může cokoli, my také.

Toto slušná banka nedělá nikdy takto překotně a 3 dny snížených úroků na eMax je neomluvitelných (18.3.-21.3.) Část peněz již přesouvám jinam, zde to začíná zavánět amatérismem.

Na trhu jsou i jiné možnosti uložení volných peněz a jsem zvědav, jak se klienti mBanky , kteří určitě nejsou konzervativní, zachovají. Na převod peněz stačí několik kliknutí myší a nový účet vám skoro všude založí a vedou zadarmo. Vedení mBanky přeji dobrá rozhodnutí.

Ani já nejsem nadšen posledními amatérskými kroky této banky,ale neběduji,protože jsem již dávno svá finanční rizika rozložil tím způsobem,že mám založeny spořící účty u více finančních ústavů,a proto řešení těchto problémů pro mne nyní nebyl žádný problém. U mbanky zůstávám a mkonto budu používat jako "peněženku" Emax jako malou zásobu pro doplnění peněženky. Pochopitelně na těchto účtech nechám pouze přiměřené množství peněz. Jinak ,kdybych byl majitelem této banky ,asi bych již psal vedoucím pracovníkům padáky nikoliv" ZLATÉ " ,ale špičatou botou.

Tak si myslím, že tuto blbost s dalším číslem účtu si nevymyslel gen. ředitel mbank ale byla to nutnost reakce na chování mateřské banky. Ta zřejmě dcerám sebrala hodně prostředků. To samé bylo a ve stejný den zavedeno na Slovensku, Polsku atd. Commerzbank aby zachránila sebe klidně položí dcery ...a to už se zřejmě začíná dít

Vážení ! 200 000 klientů jste získali ve velmi krátké době ! Klientů převážně pružných , akceschopných a rychle reagujících. Teď jste udělali obrovský krok k tomu , aby jste jich spoustu ztratili , či přinejmenším přišli o značnou část vkladů na spořících účtech . Jsou řešení zde navrhovaná , která by mohla být přijatelná jak pro klienty , tak i pro banku . Nevěřím tomu , že zde někdo roní slzy nad 0% úrokem na m-Kontu-až na supervyjímky-ale nad způsobem a prezentací huráakce 18.3.2009 - ne všichni denně studují na stránkách bank v ČR a to , co jste klientům provedli ,to se prostě NEDĚLÁ ! A některé maily byly doručovány se značným zpožděním a funkčnost zřizování nových účtů - raději pomlčím - či spíše ze 4.žádostí mi prošla pouze jediná a je zatím ve stadiu schvalování na 10% !!!!! to už po 3.dnech !

Hned v úvodu - nutno poděkovat. Upřímně řečeno, jsem velice překvapen rychlou reakcí na podněty z diskuze.
Cituji:"vzhledem k obrovskému množství žádostí o otevření účtu eMAX Plus jsme se rozhodli navýšit sazbu na stávajících účtech eMAX zpět na 2,7%, abyste všichni měli dostatek času otevřít si bez komplikací nové účty eMAX Plus." Škoda jen, že tento krok nebyl jako první. Mohlo být vše od samého začátku jasné a odpadly emoce. Je jasné, že bankovnictví a obzvláště jde-li o osobní peníze je proklatě citlivá oblast a každý krok je nutný velice zvážit. Jsou to šachy, kde každá akce vyvolá proti reakci a ta vede k vítězství nebo prohře. Ale o to tu ani jedné straně nejde. Tedy zbývá řízený pat.
mBanka, která se navíc může pochlubit neobvyklým nástupem při svém vzniku, v době, která byla poněkud zatuchlým rybníkem a přes řadu tehdy špatných zkušeností s bankovním sektorem, si našla nečekané množství klientů, kteří uvěřili... a své peníze do mBanky vložili. Sláva a věhlas se krajem šířil...ale pak stačí chyba a o co hůř v dobré víře zvýšit úročení (když už úroková sazba se obecně zvyšuje) a ze samé radosti, kdy byla banka na tahu udělala na šachovnici dva kroky najednou... zvýšila úrok a vymyslela nový účet Plus.
Tento krok, zdá se, je to za námi.
Doufám, že je to ponaučením pro obě strany. Pro mBanku velice zvažovat kroky a reakce jaké vyvolají... a pro nás...vkladatele - využít v bankovnictví neobvyklé možnosti komunikovat se svou bankou. Pak tedy bez emocí a s rozumem ... protože jde přece o naše peníze :-)

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

a prijdete za pul roku s eMax ++ ktery bude mit neuveritelne stejnej (nizsi) urok jako ten predchozi?:o)

Je to hnus, nikdo me o nicem neinformoval... je pravda ze ta primocarost a jednoduchost se v mBance dost vytraci!!! a jeste to snad propagujete jako novinku a strasnou vyhodu.. nechapu. no jeste parkrat pridte s takovodhle novinkou a moc klientu vam asi nezbyde..

jiran: Řekl bych, že nemohli změnit podmínky eMaxu tak jak jsou u eMax plus a přitom zachovat starou (platnou) smlouvu. Snížit úroky v rámci smlouvy můžou. Určitě se mohl někdo zamyslet na procesem změn trochu líp a definovat dvě schůdné cesty:
mám eMax - chci nechat eMax
mám eMax - chci ho změnit na eMax plus (a ponechat číslo účtu)
Ale proti tomu bylo asi zase "urychlené zavedení produktu"...
Tak si to aspoň vysvětluji selským rozumem :-D

Komunikace - a o té to všechno je. Viz. text "Všechny klienty informujeme o této změně několika způsoby současně." - Jak je potom možné, že jsem se dozvěděl o snížení úroku na eMaxu omylem z jiné zprávy, která mluvila o novém produktu eMax plus?
Formulace textu emailu "Změny v nabídce mBank - nový účet eMAX Plus a nové úrokové sazby" mluví o novém produktu a s tím souvisejících nových úrokových sazbách - a najednou při čtení uvedeného emailu vidím něco o snížení úroků na eMaxu a eKontě. Tak to mi jako otevřená komunikace nepřijde.
Pokud by přišel email s hlavičkou "snížil se PRIBOR, snižujeme sazby" tak neřeknu ani půl slova. Banka by si neměla pléct články na webu a komunikaci s klientem. Změna sazebníku aspoň 14 dní předem poštou - nebo v nejhorším i emailem - a klient je v klidu.
Produkty jsou víceméně OK, ačkoli nejsou nejlepší na trhu (ale s tímto porovnáním je potřeba ještě chvíli počkat na produkty všech ostatních bank). Jenom tou komunikací bych se v případě mbank moc neoháněl, protože to je něco, co podle aktuálních projevů fakt neumí ;-)

Vážení „manažeři“ mbank,

Nejsem příznivcem chatu, ale to co jste vymysleli s emax+ mě dost rozčílilo.
To, že je to krok výhodný jen pro mbank je jasné. Na snížení uroků máte právo o tom s vámi diskutovat nechci.
Ale proč to bylo provedeno tak rychle a neinteligentně. Proč nebyl snížen jen úrok na emaxu?
Proč zodpovědným klientům, kteří vám fandili tak komplikujete situaci?
Na účet mi chodí 2 výplaty a mám ho provázaný s dalšími investičními produkty. Proč proboha mám znova lítat po účtárnách, dělat doplnky smluv kvůli hloupé změně čísla účtu?
Proč nezůstal emax a neudělali jste emax minus s úrokem 1,3? Máte vůbec svoje účty u mbank?
Už po prvním přečtení mi bylo jasné, že emax má být meziúčtem pro mkonto a emax+.
Tak proč má proboha jen jednu šablonu?
Zamysleli jste se nad důsledky změn nebo to bylo jen něčí náhlé osvícení?
Proč mám mít tolik účtů? To se je chystáte zpoplatnit?

No co, vzdyt je to jen banka, tj. zadna seriozni firma. Predtim me zklamala WSPK, ted mBank, uvidime, kdo to bude priste. Blbe je, ze bez bankovniho uctu se clovek v dnesni dobe neobejde a nezbyva, nez nekde tu mene ci vice nefer smlouvu podepsat. Holt zalozim dalsi 4 ucty a uvidim. I kdybych na nich nic nemel, me jejich zrizeni stoji jen minimalni namahu, akorat bance se zase zvysi naklady na zbytecne vedene ucty (ono to zdanlive nic v nakladech na jejich vedeni - vzdyt to delaji pocitace - nakonec v tom mnozstvi preci jen neco dela). Takze take zpusob pomsty. :-)

Adame,kdyby jste podal info o emax+ vy,tak to nevyvolá takové emoce a diskuze,jako v případě Michajlovova blogu. To,jak prezentuje tento produkt je skandální arogantní ke klientům. A na tohle je Gen Y velice citlivá. Stejně jako ostatní,kteří do ní už bohužel nepatříme.

to se ale objektivne uvidi az v pondeli rano najedou mezibankovni prevody. v pripade velkeho odlivu penez z banky by se po vycerpani likviditnich prostredku prevody zastavily a take bankomaty by napsaly omluvnou hlasku. ja tedy prasek na spani nepotrebuju, prachy jsem stihnul vyvest z banky vcas a na protiuctech uz jsou. ale kazdy jedname za sebe, to je trh. nove zalozene ucty jsou jedna vec a kolik na nich zase druha. a i znove zalozeneho uctu lze prece v pripade pochyb prostredky stahnout. takze kazdy za sebe. dobrou noc.

127: Skvělá dedukce maňas - Moc do ní ale nezapadá desettisíce nově založených účtů eMax+. Vem si prášek a zpátky do postýlky

Přátelé,
jsem z neprofesionálních kroků mBanky tak hluboce zklamán, že dnešní večer věnuji výběru nového partnera pro mé peníze, nechci riskovat s looserama. Je mi toho líto, mBance jsem vážně věřil...

To jsou ostrá slova, žaloba... Aby jste si neudělal ostudu. Vy jste někteří z toho eMax+ úplně paf. To chce klídek, dát si kafčo a pak si uvědomíte, že o nic nejde. Prožívat to jako malé děcko, to mi za to nestojí. Budu v opozici se zde přispívajícími vzteklouny a řeknu. Výborně mBanko, alespoň nebudou lidi spoř. účtu zneužívat. Je spořící, proč vybírat neomezeně. Něco za něco.

Promiňte, ještě krátce. Jak tak koukám na tenhle blog, naprostá většina příspěvků svědčí o jednom - mbank je v situaci RUN na banku. Těch pár věrných tvrdohlavých, co v tuhle chvíli zbývá by asi taky mělo vzít rozum do hrsti a říci si, co v bance zbyde. A půjdete se soudit do Polska nebo Německa a nebo necháte své koruny zablokované do chvíle výplaty z fondu pojištění vkladů? Hmm. Jestliže osm z deseti klientů stáhne své peníze, ustojí to banka? Ustojí kdyby polovina? Ustojí zastavení přílivu nových klientů, aby jejich vklady zkusila situaci vyflikovat? Mateřské banky ve špatné situaci z dceřinných firem či zahraničních poboček kapitál stahují k záchraně doma, ne obráceně. A státní pomoc? Zde tedy jistě ne, v Polsku možná ale zde by nastoupilo výšeuvedené, a Commerzbank v Německu ..... Ale toto je jen námět pro úvahu. Jo ale chtělo by to ještě nějakou tu prémii pro management, á la AIG. Dobrou noc, přátelé. A představte si, kdysi to byla jediná banka, které jsem důvěřoval a dokonce k ní dotáhl i bráchu, hanba mě fackuje.

Je vidět , že dnes se nedá věřit nikomu. Je mi to líto , ale dělat změny ze dne na den je ubohé . Ruším své účtu a podávám žalobu za klamání spotřebitele.

Myslím, že to co mbanka udělala, tj. zavedení emax plus je absurdní nesmysl pro klienty, nemám nejmenší důvod si zakládat další spořící účet. Je to v přímém rozporu s tím co mBank prohlašovala při svém vzniku, tj. vysoké zhodnocení peněz bez omezení, žádné skryté poplatky, atd (150 Kč za druhý výběr to je asi vtip, ne?). Jestliže není mBanka schopna utáhnout úroky na spořícím účtu, tak je měla snížit zcela transparentně a ne vymýšlet kličky, aby to nějakým způsobem zakryla. Jsem s mBank od začátku a nyní začínám přemýšlet o tom, že bych změnil banku, jestliže svůj postoj nezmění! Nyní je mBank bohužel pro mne jen další zklamání!

Banka se velice spálila, projela to v komunikaci a hlavně v důvěře. Takové změny se u slušných bank dají vědět měsíc předem, tady nejde o desetinu procenta. Já už jsem své peníze z banky stáhnul. Vracet se nebudu, mě to totiž stálo za to informovat se o situaci v Commerzbank. Samozřejmě ne z jejich stránek. A pro ty co píšou o tom, že vysoký úrok je jen vějička? K tomu se dá dodat jen, že je to pravda, podívejte se na mbank jak se vyloupla. A kdo vám brání založit spořící účty s okamžitou likviditou třeba u pěti bank, dnes není žádná bez tohoto produktu a přesouvat své prostředky mezi nimi dle důvěry a okamžitého úroku? To je taky trh, přátelé. Mbank šlápla do .... (pěkného problému) díky svému opovrhnutí klientem, způsobem typickým snad leda pro bývalý sojuz. Řekl bych, že jejímu managementu to vlastník banky nezapomene, ale to je jeho věc. Jsem rád, že mě už se problémy této banky netýkají, sbohem a šáteček.

Nad některými příspěvky se opravdu člověk pousměje. Většina z vás nadává na něco, čemu vlastně vůbec nerozumí....česká vlastnost. Chcete jít jinam? Tak běžte, když si myslíte, že to bude k lepšímu. Nemusíte tady o tom psát romány. V dnešní době světové ekonomické krize nemáte jisté, jestli ještě zítra půjdete do práce a vy se pozastavujete nad tím, že nemáte jistých svých 2,5%? Pokud nemáte ekonomické vzdělání, opravdu nemůžete rozumět tomu, proč, když je PRIBIT tak nízko, že se snižují sazby na spořících účtech a termíňácích, se úroky hypoték šplhají nahoru. Hold je krize, takže se nic neděje podle očekávání a platných pravidel.

P.S. Banku si vybírám podle sympatií a přestože má GE 3,6%, pro mě je pořád bankou,ze které mám husí kůži.

Praktiky a zejména načasování informací pro klienty nás znechutily. mBank zahájila s velkými sliby a reklamou s úrokem 3,3%, v tichosti tento úrok snížila na 2,7% a teď jsme na 1,3% (pardon na 2,8% - ovšem za 150 Kč při 2. a dalším výběru :-(
Sbohem, odcházíme i s několika miliony tam, kde si nás budou více vážit.

108: Ty jsi hloupej, až to bolí. Hotová hysterka :-)

Jsem klientem banky od začátku a byl jsem spokojený. Taky jsem hodně lidí přivedl k mbance. Dnes se ale za to stydím. Všem ale doporučím aby od této nevěrohodné banky co nejrychleji utekli než si vymyslí další podraz. Přejí všem hezký zbytek dne.

Dekujem za vysvetleni, timto moje nastvanost na Mbank konci, priste ale jen mozna informujte drive, abyste se vyvarovali zbytecnym rozzurenym klientum.

Banka ukazala, jak si vazi svych klientu. Potom co mi bylo receno co se tady deje. Mohu jen rici ze rodine penize poputuji jinam. Vazeny pane rediteli, vase komunikace jako banky je uboha a ostudna. Produktove jak bylo zmineno jste vse dokonale nezvladli.
Mohu Vam pouze pripomenout jedno male porekadlo.: Duvera se buduje leta, ztraci ve vterine.
Vy jste to dokazali pro mnoho lidi zde behem jedineho zakonceni tydne.

váš komentář

váš komentář

O tom, jak přesvědčivé tyto argumenty jsou rozhodnou vkladatelé tím, že si buď ponechají peníze na EMAXU nebo je jednoduše pošlou jinam. Stačí na to pár kliknutí myší. Klienti mBanky nejsou zrovna příliš konzervativní a banka by měla pečlivě vážit svoje rozhodnutí.

Je videt ze ani ty nevis o cem to je. U GE mas taky vse "zadara" - tedy tady je rec o eMAXu a tim padem se bavime pouze o sporicim.....

Ucet a penize tam mam jiz od patku - jediny limit je denni maximalni prevod pryc 500tkc.

první informace o snížení sazby na eMax a zavedení eMax+ mě tak rozčilila, že jsem okamžitě převedl všechno jinam. Asi nás bylo moc, takže banka briskně reagovala a vrátila sazbu na původní, ale jen na týden, což mě neuklidnilo. Oč jednodušší pro banku i všechny klienty by bylo, kdyby snížili sazbu na eMax třeba na 2,5 jako ING, sice bychom nadávali, ale určitě bychom neutíkali. Poplatek za 2. výběr tu mohli zavést taky, i když ne tak drastický, třeba 30 Kč.

Videl jsem, zkusil jsem, odchazim.

V mBank jste nepochopili tu nejzakladnejsi poucku pro banky - na sve penize jsou lide citlivi a maji radi jistotu, ne zmenu, o ktere se dozvi den po a kvuli nepripravenosti banky s ni nemuzou udelat ani tu variantu, ktera by prichazela v uvahu..
Nemuzu se dockat pondeli, az otevru novy ucet jinde, na ktery ten puvodne Vam svereny milionek zase poputuje jinam..

Je jednoznačně vidět, že pokud se spojíme a dáme jasně najevo, že nejsme jen banda tupců, tak se začne chovat mBanka jinak. Úrok by nevrátili, pokud by si byli jistí, že je to neohrozí. Tohle je jasným signálem, že se bojí nadále přicházet o naši důvěru a proto se dá očekávat, že budeme-li i nadále stát při sobě ... nezbude mBance nic jiného, než se podřídit požadavkům svých klientů. Já peníze odlil na tátův účet do G.E. a v klidu se podívám po novém, pokud se mBank nevzpamatuje. Mám radost, že dokážeme držet jako jeden team když nám o něco jde. Zdravím všechny ! :)

LIDI NEBLÁZNĚTE. DLOUHODOBĚ JE TATO BANKA STÁLE TOP!!! DÍVEJTE SE DOPŘEDU!!!

to denny: pospěšte si být další oklamaný hlupák!!!!! U GE.3,6 % pak mění na urok 2,5% jako u genius plusu, kde je paušál 500 měsíčně(pokud máš míň než milion na kontě), k tomu 119 měsíčně za běžný účet, to vše s omezením příkazů a výběrem zdarma pouze v bankomatech GE !!! Než skočit na bebilní reklamy, radši se stav na pobočku osobně a zjistíš jak se věci opravdu mají.

Tak tento krok opravdu oceňuji.

Je jen škoda, že takovéto vysvětlení a čas na změnu účtů se tu neobjevilo hned od začátku.

Jsem u mBank již přes rok a do této doby nebyl problém. Nyní převádím své peníze na nový účet s 3,6% p.a. GE MoneyBank, pospěšte si, lze pouze do 30.4.2009. ;-)

Před chvílí (21.3. ve 12:58) mi v e-mailu přístál e-mail mBank s předmětem "eMAX - úročení zpět na 2,7 procenta". Koukám na to jako puk a hledám na webu banky o co vlastně jde. Teprv z této zprávy jsem zpětně zjistil co všechno se za posledních pár dní v mBank stihlo udát. Svoji reakci bych rozdělil na dvě části. Komunikační a produktovou:

1) Komunikační - Totální a do nebe volající propadák na všech frontách. Jak to, že jako klient banky nejsem informován o změnách v produktech které využívám? Opravdu je tak velký problém na každou změnu upozornit klienty alespoň e-mailem s předstihem minimálně týdne? Hledal jsem, jestli jsem něco o přípravě tak závažných změn produktů přehlédl, ale našel jsem jen upozornění připojené k pravidelnému výpisu operací z 5.3., kde je řečeno, že u stávajících produktů jde o změny které mají (cituji) "formální charakter a je jím oprava textů některých položek bez změny poplatků.". Takovým změnám jsem pochopitelně nevěnoval pozornost. Ve skutečnosti ovšem došlo k naprosto zásadní změně stávajícího produktu, která nemá v krátké historii mBank obdobu. Banka se trestuhodně nedokázala poučit ze svých minulých chyb, dokázala svůj amatérismus, který jí je dlouhodobě vyčítán a patří jí za to jasně palec dolů.

2) Produktová - zavedení eMaxu+ jsme očekávali. Nastavení jeho podmínek je vcelku očekávané, ovšem 150 Kč poplatek dle mého názoru drastický. Chápu existenci poplatku jako prostředku k omezení debetních operací, ovšem v době, kdy je jakýkoli poplatek terčem stížností je jeho výše nastavena podle mě příliš vysoko. Podle mého názoru by byla akceptovatelná každá dvoumístná částka, 100 Kč považuji za psychologickou hranici, nad kterou bylo neradno chodit. No, stalo se. Však si to vypijete:) Co je ale opravdu skandál a kvůli čemu tady vznikly ty bouřlivé diskuse, je v historii banky nevídané snížení úrokové míry na eMAXu. Všeobecně se očekávalo, že eMax plus, jak už vyplývá z jeho názvu, přinese za cenu jistého omezení něco navíc k eMaxu. Myslím, že nikdo nečekal že eMax plus nabídne sice omezení, ale navíc nepřinese zhola nic, zatímco původní eMax bude odsouzen k zániku. Právě tohle je ten hlavní problém. Sahat na eMax měla být velmi citlivá a dobře odkomunikovaná záležitost. Ať si to přiznáte nebo ne, tenhle produkt byl hlavním tahákem vaší banky. Díky němu jste získali většinu svých klientů. Slůvko BYL je na místě, protože tímto jste o svůj stěžejní produkt přišli a opět jste se u toho zachovali jako slon v porcelánu.

Výsledný závěr je takový, že mBank již po několikáté komunikačně selhala a produktově zklamala. Účty ještě neruším, přestože jste k tomu zavdali důvod. Dám vám ještě šanci něco s tím udělat. Ponechávám průtokové prostředky na mKontě. Svůj eMax jsem již vyluxoval a převedl jinam, zbývá ještě rozhodnout co s prostředky na účtech rodičů.

Každopádně je potřeba urychleně zavést alespoň možnost převedení eMaxu na eMax plus prostým odsouhlasením podmínek na webu, jejich podpisem pomocí SMS a umrtvením karty. Protože eMax je teď opravdu zbytečný produkt. Tímto krokem jste mimochodem také odepsali bilanční mechanismus mezi účty, po kterém mnozí klienti volali, protože s eMaxem plus již použít nepůjde (resp. by to stálo nehorázné částky).

Tak na jednu stranu alespoň dočasné řešení, na druhou by mne zajímalo kolik peněz za těch pár dní odteklo. Myslím, že vzhledem ke klientele, na kterou se mBanka zaměřuje, to nebylo málo...

Tohle je velmi rozumný krok a myslím si, že žádná jiná banka by takto ke stížnotem svých klientů takto vstřícná nebyla.Odešel jsme po pěti letech od ČS, kde jsem měl exklusiv konto se zlatou kartou, byl jsem osobně zjistit podmínky v GE a mBanka tak či tak nemá konkurekci.Tot můj názor podložený osobními zkušenostmi. A co se maxu+ týká: 150kč je sice brutus, ale každý inteligentní člověk si pořídí tolik ůčtů,kolik manipulací měsíčně s pěnězi potřebuje a tutíž je to vše zdarma....kdo chce posílat 30 plateb mešíčně, tak asi dost dobře nepochopil proč se spořící účet jmenuje spořící.

test inteligence národa tento blog, chtělo by to více číst a zjišťovat si fakta

Pozdě! Vše už jsem převedl jinam a nebylo toho málo. Ztratili jste zcela moji důvěru a doufám, že nedopadnete jak v polsku...nebo my zákazníci?????

Vazeny pane rediteli, kdyz tady uvadite ze super dokonale komunikujete s klienty... a nebudu rozvadet oznameni po zmene, zmeny ze dne na den atd. proste vasi super komunikaci.
Co takhle na prihlasovaci strance do internetoveho bankovnictvi dat informaci "klienti okradli jsme vas, snizujeme urok vcera..." misto super novinky mame 200tis klientu? Vite, vetsina lidi pouziva ono bankovnictvi, nema cas koukat na priblble stranky banky kazdy den zda zrovna jste se v predsednictvi spatne nevyspali a neudelali dalsi podraz. Vas PR reditel a cely team museji byt opravdu lidi na svem miste... SALUT

Děkuji za vyjádření. Vystudoval jsem ekonomii a alespoň chápu změny, které nově mBank zavedla. Avšak to neznamená, že s nimi souhlasím. Peníze odesílat "jiným" rovněž prozatím neplánuji...stačí si přečíst obchodní podmínky u výhodněji úročených produktů "jiných". Bohužel ale musím souhlasit s názory, že jste komunikací a přípravou Vašeho nového kroku "šlápli" pěkně vedle...Ve vedení PR pravděpodobně nesedí člověk na "svém místě"...pokud ale tato bouřlivá diskuze nebyla vyvolaná změnami eMaxů záměrně, aby přitáhla mnohem více lidí na mFórum a aby mnohem více lidí rozmlouvalo ve svých každodenních rozhovorech s přáteli o "podrazáckém" kroku mBank. Ono "negativní" reklama je také reklama :-(

Chapu vase prispevek a pohled na vec. Kazdopadne, zadnou komunikaci nevidim. Jedine kdy se neco dozvim tak je to ze se podivam sem (posledni dobou jen same hodne neprijemne zpravy).
Avizovali jste s velkou pompou eMax+ bohuzel jaksi nevidim v zadnem avizu zpravu ze kvuli eMax+ hodlate drasticky zmenit uroceni na vasem "sporicim" uctu eMax. A nejenom to, nedelate veci jako automatickou moznost prevodu eMax na eMax+ proste najednou oznamite a to pouze v aktualitach " kliente, chcete jine uroceni? tak koukej podat zadost" sice nestihame vubec je vyridit, nejsme na to pripraveni a to co vam rikali nasi zamestnanci pred mesicem je totalni kravina, ale kliente bud rad ze s vami komunikujeme....
Vite co mi muzete s timto?
BTW: a co to ze v Polsku je vse ok, poplatky nizsi, zmeny nulove... neni nahodou Polsko na tom vyhledove ekonomicky hure nez CR... pane rediteli nechte si ta marketingovapovidani na doma... mozna tam vas budou poslouchat.

Tahle to mělo fungovat od začátku dát čas se na to připravit.
Al jinak díky

tak se nam zase zhorsily podminky...., jak uz bylo receno, eMax Plus by to mohl zmirnit jedine pokud by eMax (i Plus) umoznovaly vice sablon / protiuctu. I tak by to bylo pro klienty vic prace SE STEJNYM EFEKTEM pro banku (likvidita na vstupu by zustala stejna jako kdyby zustal vyse uroceny eMAX). Navic chyba v internetove aplikaci pri zrizovani eMAX Plus - nelze opravit prednastavene udaje a nepusti to dal, telefonat na zpoplatnenou linku: neumime resit, zavolejte v pracovni den nebo si zajdete osobne... Dekuji, nechci. Vetsina penez uz je v GE, zbytek tam brzy poputuje taky.

Souhlasím s příspěvkem Tomáše a Smary( ho ). Podceňujete inteligenci svých klientů a nevýhodu se snažíte otočit ve výhodu.Vysvětlení p. Báči tomu opravdu moc nepřispělo...... :-( ......opět se potvrzuje, že slovo " otevřenost " mizí pomalu ale jistě do ústraní...

nestalo, nauč se číst

Podal jsem 3 žádosti o e-MAX + , pouze jedna je z 10% schválena , 2 zamítnuty . Takže dokud si neuděláte pořádek ve vlastních řadách a v jednání s klienty , včetně zpětných změn úročení , převádím veškeré prostředky ke konkurenci . Opravdu se chováte např. jako ty naše molochy , od kterých naprostá většina z vašich 200 000 klientů utekla . Je mi líto , někdo tady nemyslel a lidově řečeno to po.ral !!! Jsem zvědav , zda možný RUN na banku někdo pocítí ! Je mi líto , zklamali jste !

Chápu snížení úroku, ale již ne rozšiřování produktů na ...+. A jestli jsou pravdivé i další změny uvedené v této debatě, tak jistě úbytek klientů překoná ty nově příchozí. Přešel jsem ke konkurenci už začátken března. Úrok je pro mne také důležitý. Až se sníží i v nové bance, tak zkrázka prostředky poputují zase dál, možná i zpět...

*** Jak budou počítány úroky za den 18. 3.? Půl dne platil úrok 2,7 %, v půlce dne byl snížen na 1,3%. Imo nelze snížit úrok se zpětnou platností, což se ale v tomto případě stalo...

Včera brzo ráno jsem podal žádost o zřízení účtu eMAX PLUS přes internet. V seznamu účtů ho vidím, ale nepřišlo mi žádné potvrzení, že je aktivní a nemůžu tam ani žádné peníze převést. Známý si účet zakládal dnes a hned mu přišlo na e-mail potvrzení a s účtem může pracovat.

jen na okraj, bylo by možná lepší, kdyby mi bylo umožněno převést eMax na eMax plus, protože teď mám 4 eMaxy které asi nevyužiju, a 4 eMax plusy, které jsem si musel založit, abych zachoval rozložení svých peněz, takže mám teď 9 účtů, to je teda paráda.
Někdo tu psal, jestli by nešlo přidat převody mezi účty automaticky, bez složitého vytváření šablon a jejich následnou kontrolu, jestli jsem neudělal chybu, protože bych nebyl rád, kdybych poslal svoje peníze jinám.
Bylo by fajn se jakoukoliv změnu dozvědět s větším předstihem, ale jinak mi tak moc nevadí. akorát si musím následně po založení těch nových účtů projít nové podmínky i ktěm stávajícím, a na to nemám moc chuť.
Trochu mě to znechutilo, ale to je život. Zatím si myslím že tu lepší banka není. zatím.

Renata 88 - pro banku by tohle bylo mnohonasobne nakladnejsi. Pro klienta naopak. Snad tu moznost vypracuji!

Se změnami nemám problém, přijdou mi smysluplné, lepší než se tvářit, že se nic kolem nás neděje, a pak se zhroutit... Úročení mKonta bylo nesmyslné, proto odstranění nesmyslných výpočtů bance určitě "odlehčí" a bude moci systém "cyklit" jinými transakcemi.. Omezení pohybů s prostředky na spořícím účtě je též smysluplné, s poplatkem nemám problém - však má člověk možnost až 4x převádět zdarma a to myslím postačuje - u jiných bank, kde je vše zpoplatněno, lidé také nepřevádí každý den... takže chápu nutnost počty převodů nějak regulovat. Naprosto ale souhlasím s tím, že načasované to bylo špatně, lidem se nedal prostor včas zareagovat, rozmyslet si možnosti... (nám např. přišel email až v noci den poté, co vstoupily nové podmínky v platnost). Nynější prodloužení lhůty pomůže, mezitím snad též přijde poštou Potvrzení o zřízení účtu - bez tohoto dokumentu skutečně nejsem ochotna někam peníze převádět. Stejně jako se mi účet přes noc zřídil, mohl by se např. softwarovou chybou zrušit (pohled laika) - a v ruce bych pak neměla jediný doklad, že daný účet "xyz" byl pár hodin/dní mým účtem = peníze patřily mně... Jediný aktuální problém mám tedy nyní s počtem možných šablon u eMax... V současné chvíli, kdy se eMax stává prostředníkem mezi eKontem a eMax Plus by měl být ale účtem s jednoduchou ovladatelností umožňující bezproblémový přesun peněz nahoru (spoření) a dolu (běžný účet) = počet šablon by měl být jednoznačně navýšen ze stávajícího počtu 1 na 2 (a více - podle počtu eMax Plus zavedených účtů), aby se majitel účtu mohl i nadále použitím šablon vyhýbat riziku chyby při "ručním" zadání příkazu. Takže se tímto velmi přimlouvám za to, aby u EMAXU BYL NAVÝŠEN POČET ŠABLON. Děkuji.

nebylo by jednodussi ponechat emax a udelat tam jeden prevod zdarma a uplne zapomenout na emax+, vzdyt jenom te administrativy kolem - zalozit si 1-4 ucty a zrusit jeden ucet????to je skoro jednodussi prejit k jine bance

dodatek... legrace je pozorovat nadávání spořílků. Právě jste se srazili s trhem, vy finančníci! Tak hurá do práce, reagujte. Banka jede podle trhu, není to spořínek od ČSSD, co vás ochrání. Vítejte v kapitalismu

to 79: ČS snížila úrok o 0,5% u účtu, který stojí 188 Kč měsíčně.
mBank i kdyby dala 0%, tak prostě držím hubu, mám to zadarmo. Nemají pobočky, takže jediná cesta, jak to oznámit je mail a www stránky. Kdo si myslí, že mu přijde oznámení 30 dní předem, doporučeným dopisem, že se bude snižovat úrok, ať není v nízkonákladové bance a jde tam, kde se platí.
Fakt nechápu, vy jste si mysleli, že budete mít zadarmo bú a ještě největší úrok na sú? A když to nemáte, tak tu nadáváte jak špačci.
Legrace :-)

Děkuji za Vaši otevřenost a solidnost. To ostatní bankovní ústavy zapoměly, vždyť jsme tam měli jen své peníze.
Dávám také velké +.

Pricinou je CNB a snizovani se deje z duvodu snizovani sazeb. Neni fer vinit az tak banky samotne. Cela ekonomika prodelava recesi a vyssi cisla se vrati. M- banky si vazim, nedela podrazy, ale komunikuje. Jenom by me zajímalo, kolikpak tam maji vsichni " podvedeni " rezerv, ze je tak zlobi jeden den snizeny urok :o) !

Pricinou je CNB a snizovani se deje z duvodu snizovani sazeb. Neni fer vinit az tak banky samotne. Cela ekonomika prodelava recesi a vyssi cisla se vrati. M- banky si vazim, nedela podrazy, ale komunikuje. Jenom by me zajímalo, kolikpak tam maji vsichni " podvedeni " rezerv, ze je tak zlobi jeden den snizeny urok :o) !

Nepropadám hysterii jestli je to plus nebo mínus. A dokonce jako novinář nejsem grafoman , aby mne těšilo si s mBankou dopisovat. Ale je tu můj neodbytný pocit, že celá akce je škrabání se levou rukou za pravým uchem. Proč to v české kotlině nejde jednoduše? Vrátit nebo zvýšit úrok na stávajícím Maxu a zůstat bankou, která proklamovala rychlost a srozumitelnost své klientele! A co tu je? Opět posílání žádostí ...jejich nefunkce v online čase (za 48 hodin vykazuje systém 30% - asi velký bratr nestíhá). Účel, který plnil MAX byl snadný a srozumitelný. Nyní bude systém opět zapatlaný zbytečnými a prázdnými účty. Pokud byly nutné změny na stávajících Maxech, šlo z nich udělat to, co nabízíte v Plusu dnes - a mimo obvyklé brblaly jsme si s vámi řekli: "eMAX - 2,7% je zpět". Bohužel výsledkem je to co jste nechtěli - další (a oprávněná ) bouře reakcí. Poučte se!

Zajímalo by mě (v toku času), jak vám tato změna z 3,5% na 2,8% zahýbe s klientelou.Zdůvodnění beru, ale určitě se vám to promítne. Viz úrokové sazby spořících účtů u vašich konkurentů.

Mas pravdu u vsech bank jsem pozoroval snizeni urokove sazby na polovinu ..... :)

Nebo myslis ty sachy s ucty a tim padem se o zadne snizeni nejedna ale jen ciste nahodou se zapomnelo informovat o tech zmenach dopredu. Je blbost po bance chtit aby takovou zmenu davala mesic dopredu (uroky se meni rycheji....) - jsem presvedcen ze to vedeli driv nez den po te :).... trebas 2dny bych akceptoval.

A radoby sporilky ? ono na 700tkc uz nejaky urok je ..... a pokud to ma byt na radu 1% ....

A jestli mBank zaznamenala vetsi odliv klientu a proto najednou zmenila % zpet. ..... pochybuji ze by to delala diky kafrani lidi v blogu tak myslim ze ty penize ted v jine bance nez se to uklidni jsou jistota:) .... a to ze tam je nahodou akcni vetsi urok.... hold bude zas o nejakou petku vic penez.

Promiňte, dovoluji si NESOUHLASIT !!! Změna účtů z EMAX na EMAX+ nějak ovlivní ekonomiku fungování banky ?? Vždyť je to jen název účtu. Jiné banky mají jiné názvy. Co je v EMAX+ tak zásadně nového, že je nutné dříve či později k této změně přistoupit ? Zatím to vypadá jenom jako zbytečné vyvolání komplikací jak pro majitele účtů (= budou muset žádat, čekat, převádět peníze ...), tak pro banku samotnou. Prosím o odpověď na cz468768@tiscali.cz. Děkuji.

VELKE +
Jinak se nenechte otrávit těmi "spořílky". Všichni pochopili co je pohyblivá úroková sazba, a že se může měnit, jen někteří klienti v mBank nejspíš ne. A ti teď křičí pomalu o podvodu - viz VOP §42,43 (to jste nečetli, vaše chyba!)
:-)

Z postupů mBank a jejich podávání informací se mi chce vážně zvracet! Si myslíte, že jsou Vaši klienty vážně tak hloupý a neprokouknou tu snůšku blábolů navíc ještě ke všemu podanou opravdu "včas"! Doufám, že brzy určitě zveřejníte kolik klientů k Vám od teď přišlo a hlavně kolik jich od Vás odešlo :) No jen takhle pokračujte dál a na lepší časy můžete zapomenout :) PS: "Chytrý člověk se poučí z chyb druhých, rozumný člověk se poučí z chyb vlastních a hloupý člověk se nepoučí vůbec", nechci být prorokem, ale aby se velký hlavouni z mBank nechtěli držet té třetí varianty :) no snad nebudete tak hloupý :)

Do zmiňovaného pátku 27. března, by mi měla dorazit platební karta z FIO a já tam hold současně převedu i veškerou svou hotovost, kterou mám na svém stávajícím eMAX účtu ... důvod?

FIO mi dá na jejich spořícím účtu aktuálně také 2,8% a navíc tam nejsem nijak omezován (penalizován!) při převodech ...

Doufám, že podobný krok udělá co nejvíce klientů, tak aby si mBank uvědomila, že udělala chybu a příště se tak podobným nápadům snad vyvaruje ...

abc

ps: Mrzí mě, že jsem mBank doporučil svým známým, svým nejbližším :(

Naprosto jsem chápal, když jste chtěli snížit úrok na eMaxu, ale oznámit změnu JEDEN den předem? To si myslím, že bylo dost neférové.

69: Dobrá aspon ze tak :o)) sorry teda me pochopil jsi!!

Tomas: Ano, 2 Kč denně vypadají směšně. Za měsíc je to 60 Kč, za půl roku 300 Kč (úroky samozřejmě nemusejí vydržet). Dá mi ty tři stovky někdo? Úplně bez práce, jen za desetiminutovou zastávku cestou z práce a několik kliknutí myší? Já si je tedy rád vezmu :-)

65: Asi jsi nepochopil, že uživatel Prorok to myslel z legrace jako ironii a parodii na mKonto a mZměny okolo?? Pobavil jsi to ano...

Pochopím vaši strategii s vytvořením eMAX+ na to má každá banka bytostné právo a zákazníci se rozhodnou zda zůstanou či ne - to je zaje právo. To co se mi zdá na celé věci velmi nekalé je, že bez předchozího varování snížíte úrokovou sazbu na polovinu a řeknete za několik dnů si budete moci založit v podstatě stejně úročený účet. Na první pohled je to nevinné ale při troše počítání jsou to desítky milionů, které na tomto fíglu banka vidělala - tedy já to chápu, že mne sprostě okradla

Sorry. za první půlku příspěvku číslo 65 se omlouvám, nevšiml jsem, kdo je autorem podvrhu „jakobyredakčního“ článku – a člověk teď očekává vše.
Jinak ten konec o 150 Kč platí

Vzhledem k četnosti příspěvků na téma spořícího účtu GE bych rád uvedl celou situaci do širšího kontextu. Skupina GE, podle článku "GE Capital digs in for tough year" uveřejněném v deníku The Wall Street Journal, uvedla, že očekává nižší zisk, než odhadovala v prosinci 2008 z důvodu ztrát v segmentu spotřebního a komerčního financování a financování nemovitostí. Primárně z tohoto důvodu klade GE v současné době obrovský důraz na financování pomocí depozit: "GE is working to increase funding through deposits globally. The company said it has increased international deposits by billion in recent months." Úroky ve výši 3.6% na spořícím účtu GE jsou tedy spíše odrazem aktuální situace společnosti, ne reálné ceny peněz na českém trhu. Nejen Jiřím Báčou bylo několikrát zdůrazněno, že filozofií mBank je dlouhodobý, zodpovědný a transparentní přístup k depozitům klientů. V tomto ohledu je mBank maximálně korektní.

Co se týče rozdílu v úrokových sazbách na spořících produktech na českém trhu, opět je třeba bouřlivou diskusi uvést do kontextu. Každý se přirozeně snaží maximalizovat výnos ze svých depozit, ale v dnešní situaci představuje rozdíl ve výnosu mezi nabídkou mBank a nejvyšší konkurenční nabídkou (GE) cca 2Kč denně pro klienta se zůstatkem 100 000 Kč. Ruku na srdce, opravdu sledujeme každou dvoukorunu v denních výdajích? Jak jsem uvedl výše, prioritou je, podle mého názoru, dlouhodobý a zodpovědný přístup ke klientům mBank. Ten má pro mě vetší hodnotu.


Tomas

Pěkné, ale pouze gesto, princip zůstal stejný a po něm otrávení klienti. Ti co prohlédli mají ještě 7 dní času založit účet jinde...

Já i celá rodina jsme to již udělali, v době kdy stačí 3x ťuknout do klávesnice není nic snažšího než peníze poslat jinam, pokud to mBank v Česku nezabalí a budou-li podmínky znatelně lepší než u kokurence, třeba se zase klienti vrátí...

Je to sice logicky vysvětleno, snad to i chápu, ale opravdu mne zarazila kombinace masívní "náborové" kampaně a poté naráz snížení úroku, jakoby z ničeho nic...

Takže včera napsala mBank do emailu u mKonta:
„Úrokový výnos pro klienta byl i dosud spíše zanedbatelný, proto jsme se jej rozhodli snížit na nulu. V praxi 0,3%, 0,1% nebo 0%, při průměrném zůstatku v řádů tisíců tvoří jenom jednotky, nebo desítky korun ročně. V případě trvalého zůstatku 10 tisíc korun je úrokový výnos při sazbě 0,3% p.a. cca 25 Kč.“

a dnes u plánovaného mKonta Plus:
„úročení je výborných 0,2 % p.a.“

Manažeři (české)mBank se snad bláznili, nebo si myslí, že se zbláznili klienti.

No hlavně že se:„přejmenováváme na mBANK Plus. Chceme tím našim stávajicím i budoucím klientům jasně naznačit, že naše banka není jako každá jiná, je vyjímečná a má prostě pro každého velké Plus“

Ano výjimečná, to tedy opravdu je.

Jo, a pro zajímavost – k tomu poplatku 150 Kč za další výběr z eMax Plus – polská mBank vybírá za totéž 5Zl u převodu v rámci mBank (emergency transfer to an mBank account in a given month) a 10Zl do jiné banky (emergency transfer to an account othern than mBank in a given month). No a polsky Zl je necelých 6 Kč, takže 30 a 60 Kč. Nejsem nacionalista, ale toto považuji za drzost.

Opravdu jste chudáci. 5O produktů a všechny na hovno. Už se nemůžu dočkat, až budou mPoplatky +5Kč/transakce. Kdy? Už brzy..................

Proroku, Proroku...
Opakovaný vtip není vtipem...
Vážně už mi ty neustálé variace na pomyslné mProduky budoucnosti přijdou hodně trapný

Absolutně nechápu ty, kteří zde ve fórech pořád tlachají jak je mbanka rozlobila. Vážení uvědomte si několik podstatných věcí. Za prvé. Která jiná banka vás informuje o změnách ve svých sazebnících? Dnes je naprosto běžné, že používání účtu se řídí smlouvou, která je na webu. A tuto smlouvu si banky banky upravují jak potřebují. NIKDY mne má žádná předchozí banka neinformovala o jakékoliv důležité změně ohledně peněz.Maximálně mi jen posílala nabídky na další převážně dražší služby. mBanka je v tomto jiná a lepší, říká zákazníkům jaké změny se právě dějí. Na druhou stranu, při změně úrokového sazebníku mohla banka informovat zákazníky třeba o den, dva dopředu. Ovšem na celkovém výsledku by to stejně nic nezměnilo. Možná kdyby banka změnila sazebník tiše, VY dubové a namyšlené, věčně jen nadávající palice byste ani nic nepoznali. Kvůli jakým penězům se tady hádáte? To máte na účtě milióny? Protože pro těch pár šušňů co tam máte se nemá smysl vůbec hádat. Jen si vzpomeňte na vkladní knížky s jejich krásným úrokem a roční výpovědní lhůtou. Co je ale pro mne nejdůležitější, to jsou nulové poplatky na mkontu. Kvůli tomu jsem do mbank vlastně šel. Nešel jsem sem kvůli nějakém spořícímu účtu, ten je pro mně až sekundární záležitostí. Rozhodně jsem již nehodlal akceptovat dávat bance peníze za příchozí platbu, za účetní položku apod. Ve své první bance jsem měsíčně odevzdal 250 korun a v druhé pak nějakých 150 korun měsíčně. Hrůza. Teď 0. Skvělé. To že byl zrušen úrok na mkontu mi vůbec nevadí. Hádat se o připisování 2 kč měsíčně je směšné. Nechápu lidi co psali v diskusi že to je důvod pro změnu banky a že kvůli tomu odchází. Kvůli 2 korunám? Poplatek za druhý výběr u spočícího účtu je v pořádku. Je to spořící účet a né běžný účet se super úrokem. To je třeba si uvědomit. Každopádně souhlasím s bankou. Držím pěsti.

Pokus pohled do budoucnosti :-)

TENTO TEXT JE PŘÍSPĚVKEM KLIENTA A SE SKUTEČNOSTÍ NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO. SAMOZŘEJMĚ mBANK NIC TAKOVÉHO NEPLÁNUJE. (editováno 20/03 mBank)

Vážené Klientky, Vážení Klienti,

mBank v těchto dnech přichází s několika novinkami, a tedy i několika

podstatnými změnami.

Po našem novém produktu eMAX Plus, o který se strhl tak velký zájem, že

nestačíme vyřizovat objednávky, chceme využít skvělého načasování a vašeho

obrovského zájmu. Proto jsme pro vás připravily nový produkt, vylepšený běžný

ůčet mKONTO Plus, který si budete moci již 1.4.2009 bezplatně aktivovat.

Mnozí z vás nám zde na blogu volali po zahraničních platbách. Chceme vám tímto

vyhovět a mKonto Plus bude tuto funkci obsahovat. Tedy alespoň částečně. Bude

možno přijímat zahraniční platby, a to neomezeně,a zcela zdarma. Odesílat

peníze do zahraničí zatím možné nebude, ale v budoucnu s touto možností

počítáme.

Dále oproti mKONTU bude úročeno celkem slušnými 0,2 % p.a. za každou korunu.K

mKontu Plus bude samozřejmě zdarma embossovaná platební karta Visa Classic.

S tím souvisí i další "kosmetické" změny mKONTA a eMAXU. Změní se počet výběru

z bankomatů, ze 3 na 1 zdarma měsíčně. Další výběr bude možný, ale s poplatkem

150 Kč. Podle našich průzkumů, většina klientů stějně výběry nevyužívá,

maximálně 1x za měsíc. A s mKONTEM Plus budete mít možnost také jeden výběr

mesíčně zdarma, a to samé s eMAXEM. Takže vlastně klienti ani nepocítí žádnou

změnu.Takže mKONTO, mKONTO Plus, eMAX - každý 1x výběr zdarma = pořád 3x výběr

zdarma. :-) Samozřejmě platby kartami zůstávají stále bez poplatku...


Jak tedy bude fungovat mKonto Plus? Parametry jsou následující:

Výhody mKONTA Plus:

- bezplatný přístup ke kontu pomocí internetu a telefonu
- úročení je výborných 0,2 % p.a.
- založení a správa účtu zdarma
- embossovaná platební karta Visa Classic zdarma
- jeden výběr měsíčně z jakéhokoliv bankomatu zdarma
- 2. a každý další výběr v rámci kalendářního měsíce za poplatek 150 Kč
- jen u nás: výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
- odchozí i příchozí platby zdarma
- příchozí zahraniční platby zdarma
- možnost nastavení 1 trvalého příkazu a 1 šablony plateb zdarma
- to vše bez limitů na tok peněz - tato nabídka platí jednoduše pro všechny


Nejlepší kombinace – eMAX Plus + eMAX + mKONTO + mKONTO Plus


A dále máme pro vás ještě jednu novinku, jako takový bonus na závěr.V rámci

těchto pozitivních změn se od 1.Dubna 2009 přejmenováváme na mBANK Plus. Chceme

tím našim stávajicím i budoucím klientům jasně naznačit, že naše banka není

jako každá jiná, je vyjímečná a má prostě pro každého velké Plus :-)

Ano, mi to jako vysvětlení stačí. Chápu, že situace je teď těžká a taky doufám, že v řádu několika měsíců bude úrok zase vyšší. A pan Báča má s tou komunikací na netu pravdu. Problém je v tom, že pokud banka něco udělá dobře, pak se to přehlíží. Ale nepříjemné kroky se propírají. Taky mě nízké úroky mrzí, ale beru to tak jak to je. Díky mBanko za vysvětlení i vstřícný krok (dočasné zvýšení úroku eMaxu).

Dotaz: JAK MŮŽE SNÍŽENÁ LIKVIDNOST ÚČTU OVLIVNIT MNOŽSTVÍ PENĚZ V BANCE, KDYŽ SE TO DÁ SICE SLOŽITĚ, ALE PŘECE OBEJÍT? KDYŽ KONKURENCE NABÍZÍ MINIMÁLNĚ SROVNATELNÉ PRODUKTY S NIŽŠÍ LIKVIDNOSTÍ? JSEM LAIK, ALE TOMU NEROZUMÍM. PROSÍM O VYSVĚTLENÍ! VĚTŠINA KLIENTŮ MÁ JEN JEDNY VOLNÉ PROSTŘEDKY A S NIMI ANI JINAK NAKLÁDAT NEJDE. JÁ JSEM SI TO SPOČÍTAL A S NOVÝM PRODUKTEM NA TOM BUDU +- STEJNĚ, JEN NA TOM STRÁVÍM VÍC ČASU. DĚKUJI ZA PŘÍPADNOU REAKCI NĚKOHO Z MANAŽERŮ mBANK

Jo a kdyby někoho zajímalo, co mě rozhoupalo, tak tedy ne 2,8% u Plusu, ale mKlikání, mMarketing a posledním hřebíčkem byla mCenzura

Po tom mŠoku jsem se dnes rozhoupal a založil si taky to GE. Sice se to prý někdy v září změní na nějaký obyč. Genius, kde je dnes 2,8% (a asi to půjde dolů) takže pak možná na ty 4 eMax plusy zase peníz vrátím, ale proč toho nevyužít? Předpokládám, že sice 3,6% dlouho nevydrží, ale do toho září tam snad bude požád víc než tady. Jen to neodnese jenom mBank, ale i FIO a ING, protože když už ten účet mám, tak tam dám trochu víc...

Jen mě docela pobavilo, že mi paní nabízela i "výhodný" běžný účet, kde prý je vše zdarma bez poplatků, když budu platit 119 měsíčně :-) Ale jinak byla milá, tak jsem jen s díky odmítl...

No pan řidící to vysvětlil pěkně, ale to že pořebují podržet si peníze klientů a podojit je na trzích není žádná novinka. To že jdou obecně úroky ve všech rovinách bankovnictví dolů není taky žádná novinka, takže to že mbank potřebuje vetší objem financí pro zvůj zisk je poměrně logické.

Ještě by pan ředitel mohl povyprávět jak došli k poplatku 150 kč od druhého výběru. Kdyby to bylo v řádu 10 - 15 korun, tak prosím doba je špatná...ale tohle pšonci kapku přeťápli.
Celý nový produkt chápu jako omezující nikolv výhodný pro klienty, prostě první jasně záporné body za celou dobu fungování!!

- prevod mi jde vybrat - nerealizoval jsem ho zatim, ale mam ho u voleb prikazu nad sporicim uctem / Mysleno prevod do zahranici.

Jabber - plnej souhlas. Penize jsou pryc bezny ucet zustava. A diky poslednimu deni to muze byt i bezpecne. Jestli ten velky odliv a k tomu ta "krize" nezamava s mBank. Tajne doufam ze ne mKonto zatim super a hlavne diky mBank se pohli stojate vody konkurence za coz dekuji.

2@Taki
Ja ten ucet mam od 16:00 a penize "uz jsou tam".
- v pobocce mi ho rovnou pri zrizeni zvedla. Zeptala se kolik planuji a jak planuji a ze max je 0.5m. Jedna se ale o prevod z nej - Na je bez denniho limitu.
- prevod mi jde vybrat - nerealizoval jsem ho zatim, ale mam ho u voleb prikazu nad sporicim uctem
- a jeste jedna vec na kterou uz jsem zapomnel ze jsem pri zalozeni rovnou dal 100tkc hotovostni vklad (zdarma) - tady jsem porad resil jak tam ty hotovostni penize vlozit ....

Fakt už si z lidí děláte legraci.

Komunikace se nepovedla a stížnosti na ni byly oprávněné. Co ale moc nechápu, jsou slova mnohých o tom, že mBanka zklamala ohledně úrokových sazeb. Proč by měla zklamat? Prostě teď aktuálně naše peníze nepotřebuje nebo si je nemůže dovolit. To by neměl být signál k nářkům a emočním výlevům, nýbrž k tomu, že člověk v klidu přesune peníze tam, kde jim bude lépe. Nehledejte loajalitu banky ke klientům (a už vůbec nebuďte k bankám loajální Vy), hledejte nejvýhodnější nabídky na trhu. eMax ani eMax+ to aktuálně nejsou, čas jít o dům dál. mKonto zatím dobré, tam zůstávám. Zrovna tak nerozumím výhrůžkám typu: "k GE nikdy, uvidíš, co budeš platit v září," atd. No a co? Teď nechtějí nic, účet je dobře úročený, likvidní. Totéž PS, kde to je i s kartou. Zajímavé mohou být třeba i termínované vklady u záložen. A jestli se situace za půl roku změní? Opět žádná tragédie, tak prostě peníze půjdou jinam. Nemá smysl provozovat taková škatulata každý týden, to jistě ne, ale taky nemá smysl lpět na bance a čekat od ní, že se mnou bude kamarádit. Ten vztah je ryze obchodní a podle toho byste k tomu měli, lidi, přistupovat. Takže určitě ne mSbohem, spíš momentálně mNashledanou :-)

Fakt uz si z lidí děláte legraci.

Už si z lidí fakt děláte PRDEL? Tohle je nějaká banka???? Neuvěřitelný!! Hlavně Váš oznamovací mail o středeční změně jste poslali ve čtvrtek v noci. Bravo.

Jak je zde psáno i čteno tak hodně lidí má zde pravdu...hlavně nač mít tolik účtů-žádný pokrok..

Pavel 20.3.2009 v 19:17 napsal:
a jeste jsi prehlidnul ze z nej jdou provadet platby do zahranici na ktery tady jiz cekam rok..... ale uz pry budou.
Jediny limit ktery jsem u GE dnes poznal bylo ze je denni limit 0,5mega za den na prevod. Hold to vezmu na dvakrat:) Z mBank to dnes slo najednou.....

Myslim, ze stemi zahranicnimi platbami nemas pravdu. Jde to jen z jejich beznych drahych uctu. Nicmene do zahranici lze posilat ze sporiciho LBBW Bank, kde je ale poplatek 0,9% z posilane sumy, min. 350,- Kc. Co se tyce toho denniho prevodniho limitu, automaticky ho maji na 10.000,- ja si ho nechal zvysit na 350.000,- je mozne ze maximum je 500.000 ale overil bych si to radeji na pobocce GE Money, zda to nejde jeste zvednout...

Nevím jestli se jedná o vstřícný krok, spíš se mBanka lekla hromadných výběrů peněz a snaží se zachránit co se dá...

Po nynější změně úrokových sazeb, než li z dob začátků,

je více než zřejmé,

pořekadlo,

když ptáčka lapají, dobře mu zpívají !

Videl jsem titulek a zacal jsem se smat. Pak jsem si to precet. Musim souhlasit s vetsinou. Snizeni uroku chapu, ale komunikace se fakt nepovedla. Chapu, ze chcete reagovat rychle, ale mnozi klienti tak rychle reagovat nedokazou a cely tento proces je pro ne neprijemny. Prosim az budete priste neco zmenit dejte vedet aspon mesic do predu. Lidi budou zklamani ale ne nas*ani.

Ano, tak normální banky v Čechách jednaly a jednají. Až do příchodu MBank. Proto jsem ji celý rok všude doporučoval a chválil. Má nasranost vychází z toho, že se MBance povedlo jedním krokem ztratit celou image a pro mě se zařadila mezi šedý průměr. Takže já už opravdu MBank nikomu doporučovat nebudu.

Nechápu všechny vytočené diskutující. Onehdy mi ČS snížila úrok na vkladovém EURO účtu z 3% na 0.8% a ani nepípla. Přišel jsem nato ve chvíli, kdy mi úroky přestaly pokrývat poplatky na běžném účtu. Zavedení přechodného období vítám. No a eMax budu mít jako lépe úročený běžný účet (na mKontě nechám tak stovku). mně více účtů nevadí... Přeji všem to, aby zběna úročení v mBance bylo to nejhorší, co je v životě potká. Když nejde o život jde o h.vno.

Paradne jste si nasrali do bot. Ta akce 2.7 do 27.3. jiste neni na zaklade blogu, ale odlivu penez.
Dalsi ztrata duvery je cenzura fora. Vidim to blede.

Jsem rád, že jste tohle všechno zavedli. Až se koncem roku opět sejdeme všichni na Flédě, tak to aspoň nebude probíhat v tak klidné atmosféře. Budete mít plnou Flédu naštvaných klientů, kteří přijdou za jediným cílem: Plivnout vám všem do tváře. Přesně tak jak jste to udělali vy právě teď nám.
STRČTE SI TY MARKETINGOVÉ KECY DO ...

Ten dotaz od "Autor" je můj.

Teď mě napadlo, že při určitém postupu se opravdu 4 účty s 1 výběrem zdarma = 1 účtu se 4 výběry:
1) Založte si 4 eMax Plus a na každý pošlete 1/4 peněz (či v poměru dle uvážení a předpokládaných potřeb)
2) Když budete potřebovat vybrat, vyberte z daného účtu bez ohledu na potřebnou částku vše, co se tam nachází
3) Potřebnou částku použijte a zbytek převeďte na eMax Plus, ze kterého jste ještě nevybírali. (Máte tak opět všechny peníze libovolně k dispozici a zbývají vám 3 výběry zdarma)
Postup opakujte až do max. 4 výběrů.
Na konci měsíce opět rozdělte peníze po čtvrtinách na všechny 4 eMax Plusy....

mBanko, proboha, PROČ ????
(eMax Plus Plus s možností založit jen jeden účet na osobou a 2-3 výběry zdarma by byl asi lepší pro obě strany...)

DOBRÝ DEN
DNES RÁNO JSEM FAKT NĚVĚŘIL SVÝM OČÍM A ZNAČNĚ BYLA OTŘESENA I VÍRA V MBANK. NEZMĚNÍ TO ANI TENTO KROK. V DEN ZMĚNY POSLAT VEČER TAKOVÝ OZNÁMENÍ . TROŠKU MI TO PŘIPOMÍNÁ STOPAŘE, JESTLI TO TADY NA BLOGU NĚJAKÝ PÁTEK VISELO. JE TO SAJRAJT A KOUKAM PO JINEJCH BANKÁCH. TE´D TOHLE, ZA ROK KDOVÍ CO.

Než-li si zřizovat čtyři účty (z nich zřídit první se Vám nepodařilo do funkční podoby ani po více jak 24 hodinách) to si raději zřídím spořící účet v GE nebo Poštovní spořitelně. Důvěra v banku je pro mě primární, a po tom co jste nyní předvedli Vám větší peněžní prostředky nesvěřím. Doufám jen, že mKonto nečekají podobné převratné změny jako eMax.

váš komentář

Když ptáčka lapají.... Když už si mám založit nové konto tak u důvěryhodnější banky. Slíbenou myš při založení přes Seznam jsem také nedostal! Takhle drasticky po tak krátké době změnit podmínky, to se nedělá! Ten odliv jak jsem četl nebude zanedbatelný! Mbank ztrácí mou důvěru a bude lepší změnit banku dřív než bude pozdě!!! Dal jsem eMax přednost těsně před podpisem s ING právě pro výhodu platební karty.Ta s eMax+ končí a eMax přestane být po snížení úroku spořícím účtem.

Jo a ještě dotaz: zatím mi žádný info e-mail o změnách od mBank nedorazil (ani do spamu :-) ) Kde je chyba?

Tak tento krok opravdu oceňuji.

Je jen škoda, že takovéto vysvětlení a čas na změnu účtů se tu neobjevilo hned od začátku místo oněch "mMarketingovej keců" z předchozícho mBlogu...

Dovolil bych si ale polemizovat se 4 věcmi:
1) KOMUNIKACE. Otevřená a interaktnivní komunikace není nevýhodou mBank, jak tvrdí JB. Nevýhodou mBank je, že ji absolutně nezvládá. Navíc s ní přichází často pozdě (jako s dnečním Blogem).

2) Obdobné platí o otázce JB, jak nás informuje konkurence. Za prvé je nesmyslná, protože to je argumentace ve stylu "sice jsem ho mlátil, ale mlátili ho všichni...", za druhé např. ING mailem informovala i o mnohem menším snížení úroků, ale hlavně: co je tak pro banku hrozného na tom, že klienta informuje? Vždyť to pouze posílí důvěru klienta v banku a jestli snížení nebude akceptovat, tak ho nebude akceptovat o to víc, když se to dozví se zpožděním a jinak /a jednou se dozví :-)/ (Pokud mBank nespoléhá na výdělek do doby, než to klient zjistí...)

3) Nemůžu si pomoct, ale eMax+ mi přijde jako naprosto zbytečný. Na co dva druhy eMaxů, když eMax bez plusu je na spoření naprosto odepsaný? Ale budiž, proč ale nelze eMax prostě změnou smlouvy změnit na +? Ani jedno z vysvětlení na mFóru nesedí.
a) Argument, že by šlo o stejné množství práce pro klienta, jako založení nového Plusu je nesmysl. Zapomínáte totiž na práci se zrušením eMaxu (tj. místo 1 jednoduchého kroku převedení jsou 2 kroky - 1. založení stejně pracný a 2. zrušení pracnější a komplikovanější). Navíc byi zůstalo stejné číslo účtu a odpadlo snad nejpracnější nahlašování nového čísla.
b) Argument, že jde o jiný produkt je nesmysl. Změnou by klient přece souhlasil s novými podmínkami nového produktu +. (U KB jsem tatko jedním podpisem měnil typ účtu s jinými podmínkami, poplatky atd atd několikrát)
c) Argument že u eMaxu je karta je další nesmysl. Změnou by platily podmínky + a karta by se tak zrušila...
Mě z toho prostě vychází, že důvodem je neschopnost mBank nastavit si to systémově. I když i to by asi nemuselo být tak komplikované.

4) Nechápu logiku, proč jsem podmínkami nucen u mBank mít tolik účtů (v současnosti s novými + je to tuším 8 z toho 2-3x eMax k ničemu) Přitom by stačily 2 - mKonto a jeden spořící ať už se jmenuje jakkoli. Proč mám dělit peníze na Plusu na 4 účty, abych měl 4 výběry zdarma? To je jak v Kocourkově. Chápu, že je rozdíl 1 účet se 4 výběry a 4 účty s jedním, ale např. nějaký kompromis 1 účet s třeba 2 výběry by byl pro mne (a snad i banku) lepší...

Pozdě! Vše už jsem převedl jinam. Ztratili jste zcela moji důvěru. I kdyby jste úrok vrátili na 3,5 %, do Vaší banky už nikdy ani korunu!

Troufám si tvrdit, že dočasné navrácení eMax úroku na původní úroveň by čeští bankéři nikdy ve Varšavě nevyjednali, nebýt aktivních klientů a masivního odlivu peněz blikajícího na obrazovkách varšavských soudruhů po celý dnešní den.

Tedy děkujme si.

(Až budou chtít mBankéři.cz příště něco prosadit/zvrátit na ústředí, stačí dát nám vědět opět tady na blogu, nějakou podobnou formou jako ve středu : )

2@Taki - a jeste jsi prehlidnul ze z nej jdou provadet platby do zahranici na ktery tady jiz cekam rok..... ale uz pry budou :)

Jediny limit ktery jsem u GE dnes poznal bylo ze je denni limit 0,5mega za den na prevod. Hold to vezmu na dvakrat:) Z mBank to dnes slo najednou.....

Ano, toto je rozumnější. Na jednu stranu škoda, že to nebylo na první pokus. Na druhou stranu kvituji rychlou reakci mBank. Díky.

Reakce na Avathar.. z 20.3.09 17:58:
Doporučuji navštívit stránky GE Money a stáhnout si Sazebník a zaměřit se na stranu 13 – depozitní produkty a pro zajímavost ještě úrokový lístek.
- SPOŘÍCÍ GENIUS + s prozatímním úrokem 3,6% prakticky bez poplatků vč. Internet Bankingu
- Lze ZŘÍDIT do konce dubna 2009
- Automatická konverze až k 1.9.2009 na SPOŘÍCÍ ÚČET opět prakticky bez poplatků, ale zřejmě s o něco nižším úrokem.

Ja vam nevim. Prestoze tu mam jen par korun, tak me samozrejme zamrzelo uverejneni snizeni uroku tyz den (na e-mail den pote vecer). Ale vzhledem k poslednimu stejnemu informovani o snizeni uroku (ba naopak e-mailem az v nasledujicim mesicnim vypisu, coz by patrne bylo nyni stejne, nebyt zavedeni noveho produktu) me to nijak neprekvapilo. Jak jsem se zminil, mam tu jen par korun, takze z me strany rozhodne nejde o penize ale ciste jen o muj vlastni dobry dojem z mBanky jako takove. Informacni kanaly jako zadna jina a ten tyden dopredu to proste nezvladne.

No ale budiz. Vi, co dela, rikal jsem si. Vi, co si muze dovolit a dokaze odhadnout nasledky... ale jakkoli fer a pozitivni docasne vraceni puvodniho uroku eMaxu muze byt, timto krokem mi zmineny pocit totalne vyvratila (navic nevim, zda-li by byl stejny krok proveden, ikdyby nebyl na Blogu ani na mForu zadny negativni prispevek, a ani to nezjistim).

Jinak z meho pohledu nechapu, jak eMax Plus zmeni bance jistotu delsiho uskladneni financnich prostredku na danem uctu. Mne osobne jeden vyber mesicne bude stacit (z kazdeho eMax Plus samozrejme), ale dokud ten dany vyber neprovedu, tak se pro banku ohledne jistoty techto penez oproti puvodnimu eMaxu vubec nic nemeni. Jedine, co se zmeni, je snizeni poctu pohybu z daneho uctu. A to, ze mi pribydou dalsi 3 ucty... no co, prevody mezi vsema jsou on-line a nekteri lide si radi hraji.

pan Báča: "Ano, máme nový produkt a tím je eMax +. Zavedli jsme ho urychleně proto, abychom mohli i nadále nabízet našim klientům vysoký úrok (2,8% p.a.)." ...atd.
[izzy2]
Dovolím si Vás, pane Báčo, trošku poopravit, možná pokud byste napsal:
... SNAŽÍME se ho urychleně zavést, bohužel se nám to nedaří tak rychle, jak bychom si přáli, v žádném případě toto zdržení není záměrné, vážíme si Vaší dosavadní přízně a omlouváme se všem klientům, kterým jsme tímto způsobili komplikace... Celé další povídání byste si potom mohl ušetřit.Ten humbuk by nedorostl do takových rozměrů a pověst banky by tolik neutrpěla...
Přesto vítám vstřícné gesto. Děkuji a taktéž přeji hezký víkend.

S vysvětlením souhlasím, s provedením ne. V nevhodnou dobu, nešťastným způsobem. Rozhodnutí asi polské, bez znalosti situace na českém trhu. Česká strana měla prosadit zdržení, počkat na konkurenci. Něco by se mělo vrátit, třeba dva příkazy do měsíce? Účty potom stačí dva. Hrozí masový odliv peněz. Já zůstávám.

fixace je hlavne nevyhodna pro zakaznika banky...

Vážený pane Zbiejczuku, gratuluji. Všechny nás v podstatě oberete o část úroků za tři dny, které v konečném důsledku jsou nemalým ziskem do vašich peněženek. Dokáži si představit, že poplatek za druhou transakci bude okolo 20 Kč. Ale proč celých 150 Kč ? To je opravdu za jedno kliknutí bez nějaké námahy opravdu vrcholem. Jen tak dále.

Je to lépe podáno, byť nahnilý obsah zůstává stejný.

V jádru pan Báča píše, že se snížil PRIBID (1M i další), tudíž mBanka snížila úročení vkladů.
Kdyby to tak opravdu bylo, tak by zároveň mBanka snížila úroky hypoték a dalších půjček. Tím spíše, že si zvýšené riziko ošetřila poskytováním hypoték do 50% LTV. Navíc od 16.3. mBanka skrytě zdražila zrušením poskytování mBilans pro hypotéky s fixací.

Co přijde příště? Osobně typuji:
- Skryté snížení úročení vkladů zavedením pásem. V Polsku už zavedli, takže to je otázka nejpozději několika měsíců.
- Zrušení možnosti momořádné splátky u hypotéky.

A co ještě?

Ze mBanka zavedla eMax+ se nedivim. Ze podstatne spadla (spadne) sazba na eMax taky chapu. Ze je na eMax+ sazba temer totozna s puvodnim eMaxem taky chapu. Ale ty PR krasozvasty eMAX + eMAX Plus = mSpoření! byly fakt naprosto "NEUVERITELNY" a nastup eMax Plus tak spatne nacasovany, ze jsem zacal premejslet, "jestli jsem tu spravne". Jsem rad, ze doslo alespon k takoveto naprave, ze si v mBance uvedomili, ze toto nasazeni eMax plus byt fakt drsny. Takze mBanko, ac jsi zakopla, tak doufam, ze sis z toho vzala velke ponauceni a tudiz uz se nebude takovahle neprijemna situace opakovat. [mBank]

Prostredky jsem preved do GE. Zrizeni sporiciho uctu a prevod zadara stejne jako zpet. Zrizen byl za 5minut v pobocce. Uvidim jak se situace vyvine a pak se rozhodnu dal.

Nepredpokladam ze bych odesel od mBank s beznym uctem, ale moji duveru si hodne schodili. Co si clovek na webu neprecte nevi .... email prisel jen jeden a jinak zadne info. Na zpravy ctu jine weby nez mbank abych honil kazdy den co je noveho. A stejne tak nemluve s opatrenim ktery je platny az od zitrka .......:)
eMAX plus vyplnen jeste vcera pred 17:00 doposud nezrizen ....

Jednoznačně jste přišli o mou důvěru! Abych se dozvěděl den zpátky o tak zásadních krocích ve fungování mého účtu a abych se i dobré zprávy dozvěděl jen tak, že je aktivně budu heldat na tomto blogu... považuji to za komunikaci na úrovni bankovnictví na místní pobočce pošty :( Doufal jsem, že právě toto mne u Vaší banky nepotká... Jak jsem se mýlil. I Vy to poznáte.. Jako váš - dnes již bývalý - zákazník mám radost, že je dostatečná konkurence. Sbohem!

Toto mi připadá v momenální situaci celkem rozumné, ale mohlo to být řešeno rovnou v oznamovacím emailu, tedy s předstihem, tak aby se každy na tuto sitaci mohl dle svého připravit. O tom od kdy platí změny v emailu také nikdo neinformoval ! A jak budou tedy úročeny ty dva či tři dny, když to platí až od zítřka ?? Nebylo lepší resp. serióznější účinnost změn jen posunout ?

+
a ď.

lidi, já jsem si na tom našel i něco pozitivního...mBank překvapivým snížením úroku na eMaxu i na mKontu nám všem snížila daň z příjmu. Protože 15% z 1.3% je méně než 15% z 2.8%. A za to, že platím menší daně, mBance děkuji:))

odcházím k bance která má serioznější vedení......

no hlavně si tu GE pořádně prostuduj včetně ceníčku, ať si pak taky nenadáváš :)

Jen by mě zajímalo, zda někdo za způsobený problém nedůvěry klientů v mBank ponese osobní odpovědnost. Škoda, že nepíšete něco ve smyslu "udělali jsme chybu, omlouváme se". A ideálně i "zůstaňte klidní, Vážíme si Vašeho názoru a Vašich přání a nic měnit nebudeme". Místo toho mBank hledá důvody jak tu změnu okecat, odůvodnit a necouvnout a neshodit se před klienty. :-) Sice částečně teď vychází vstříc klientům, ale tak trochu neúplně a rozhodně opožděně. Toto měla oznámit s větším předstihem a dané mezidobí změny zajistit minimálně na měsíc. Pořád mi uniká smysl dané změny a to složité "nucení" klientů převádět své prostředky.

11: Klidně si založte spořící účty jinde. Já to ale dělat nebudu. Věřím totiž tomu, že za pár měsíců bude i sazba těchto bank výrazně níže.
Na eMax + mi nevadí ten poplatek za další převody (jiné banky dají rovnou omezení na přesný počet převodů a více prostě nejde), vadí mi nepřítomnost mechanismu, který by upozorňoval klienta na to, že tento poplatek bude ke transakci naúčtován. A nechápu omezení na jednu šablonu. Dále vzhledem k tomu, že z původního počtu účtů 2-3, to nyní vzroste na 3-7 (těch plusů se opravdu vyplatí více), tak by bylo vhodné mít šablony pro vzájemné převody mezi účty jednoho majitele mít vytvořené automaticky (případně je nezapočítávat do limitů na počet). Kromě to by tím mBank ušetřila a slušné peníze na SMS za vytvoření a správu těchto šablon (při 200 000 klientech a dvou SMS na každý eMax plus to může být až k milionu SMS).

No to je sice pekne, ale prisli jste o duveru. Myslim si, ze vam nikdo nejake vetsi penize nenecha. Zadne ucty MINUS 150 si zakladat neminim. Kdyz uz novy sporici ucet tak at to ma smysl (3.6 GE, 3.5 Unibon).
Cest

váš komentář

kdyz se bojite podcenovani inteligence, proc svym prispevkem zavdavate prilezitost, aby si to o vas nekdo myslel? ekonomie neni veda primocara a nebo snadna. casto plati veci, ktere jsou na prvni pohled nesmyslne.

To je přesně to, co jsem psal včera v klidu do té skrumáže běsníci zvěře, které "sebrali" její úrok a vše převede jinam. A opakuji znovu, nefungující PR, proboha, to jste tam nikdo nestudoval masovou komunikaci???!!!

Kdyby vyšel tento příspěvek týden, 14 dní před provedením změn s konkrétními čísly a vysvětlením, tak se taková hysterie a mela nestrhne. Někdo by si v klidu převedl finance na eMAX+, někdoí třeba jinam, jiní zůstali na eMAX a pár lidí by zabrblalo, chjo, snížili úrok, co se dá dělat.

A co z toho plyne za poučení? OTEVŘENÁ KOMUNIKACE JEDNOZNAČNĚ ANO, ALE ČASOVĚ A FORMULAČNĚ ŘÁDNĚ NAČASOVANÁ! V mBank jsem chtěl dělat a tohle bych si ohlídal jako první, ale asi jsem nesplňoval požadavky, že se ani neozvali :-)

Myslím, že fér by bylo klientům nelhat - tato změna je krok jednoznačně proti zájmům klienta a ve prospěch banky. Jestli to jinak nešlo, prosím. Ale neprodávejte to jako další pokrok a zlepšení služeb. Marketing je fajn věc, ale nepodceňujte inteligenci svých klientů.

At nad tim premyslim jak chci, tak mBanka jiz neni tou, ktere jsem zacal verit po jejim vstupu na trh: jednoduchou, primocarou, duveryhodnou. Zavedenim dalsiho typu uctu s vysokym poplatkem za 2. prevod, snizeni urokovych sazeb, zruseni uroku na mKontu. mBanka nenabizi ucet cizi mene, prevod menez do zahranici ani prijem penez ze zahranich bankonvnich uctu. At se na to divam jak chci, jsem zklaman a mBanka jiz pro me neni jasnou volbou a uprimne, brzy se zacnu rozhlizet jinde... Ad informovanost klientu, prijde vam fer menit podminky ze dne na den? Co takle poslat email tyden dopredu? ... Dalsi dukaz o podivnem chovani nebudicim ani krapet duvery.

No, myslím, že v mBank podle reakcí zde a na Fóru jim došlo, že šlápli totálně vedle a snaží se alespoň trochu zachránit, co se dá. I já jsem byla velice rozlobená a trošku jsem po vyjádření pana Báči schladla, nicméně pachuť ve mě zůstává stále a moc panu Báčovi některé věci nevěřím. Každopádně mBank totálně prokaučovala komunikaci, jako už několikrát a s většinou rozlobených příspěvků souhlasím.

NO myslím že to byl velice rozumný krok. Ještě prošíst tu diskuzi detailně a zamyslet se nad pár návrhy, které byly opravdu zajímavé!

Souhlasím s 1, VELIKÉÉÉÉÉ ++++++++. Je to opravdu vstřícný krok

VELKE +
dekujeme.