zpátky

Je nás už 200 tisíc - a mBUSINESS žádosti po internetu

Možná jste již viděli na úvodní stránce banner, který upozorňuje, že jsme dosáhli krásného kulatého čísla - 200 tisíc Klientů. V tomto článku se dozvíte také o možnosti otevřít si mBUSINESS účet po internetu...

Po 14 měsících je to skutečně výborný výsledek, který ukazuje, že jsme šli správným směrem - co nejméně poplatků. Není tedy divu, že v Anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek, která se nyní dostává do poslední fáze (finálního hlasování), najdete poplatky, které v našem sazebníku neuvidíte. Ano, některé z nich souvisejí s hotovostními operacemi, které nemáme. Ale platí: mBank nemá 14 a půl poplatku z 15 nominovaných, a to už je věříme úctyhodné číslo a argument. Nenarazíte u nás ani na další vítěze předchozích poplatkových "anti-hitparád", kdy zvítězil třeba ten za vedení účtu nebo příchozí platbu.

mBank má aktivní uživatele - nikde jinde se tak horlivě nediskutuje nad změnami, jako na našem blogu a na mFóru - které mimochodem na přelomu roku nepozorovaně překročilo hranici 10 tisíc aktivovaných uživatelských účtů.

Máme pro vás také příjemnou produktovou novinku - od dnešního dne lze požádat o mBUSINESS účty přímo v Internetovém bankovnictví nebo na stránkách www.mBank.cz: zde je Žádost o mBUSINESS. Nyní je pro dokončení procesu ještě nutné navštívit obchodní místo kvůli podpisu smluvní dokumentace. Ale již příští týden přibude varianta kurýr - podobně jako u mKONTA a eMAXu. Snažili jsme se udělat žádost co nejpřehlednější, pokud budete mít dotazy, rádi vám poradíme jak zde na blogu, tak na mFóru. U všech komplikovanějších položek je také kontextová nápověda. Předpokládáme, že nejproblematičtější může být najít svůj předmět podnikání podle OKEČ (odvětvová klasifikace ekonomické činnosti) - tento údaje je povinný (na základě zákona č. 6/1993 Sb., o České národní bance). V žádosti je na výběr z hlavních kategorií - pokud si nejste jisti, kam spadá váš předmět podnikání, můžete jej lehce dohledat v této přehledné tabulce - Klasifikace ekonomických činností OKEČ. Stávající Klienty prosíme, aby žádost zadávali přes IB nebo vybrali možnost Jsem Klientem mBank - v opačném případě dojde k zamítnutí žádosti. Možnost otevřít si mBUSINESS přímo na obchodních místech zůstává samozřejmě i nadále.

Během dnešního dne zveřejníme také změněný sazebník mBUSINESS (s platností od 16.2.) - jde jen o jednu drobnost (a v sazebníku se projeví jen změnou textu u jedné položky): 2. a další výběr z mBUSINESS eMAXu bude možné provést nejen přes mLinku, ale i přes Internetové bankovnictví, cena za tuto službu zůstává totožná.

Aktualizace 19:30: Slibovaný Sazebník bankovních poplatků mBank pro podnikatele platící od 16. února: PDF ke stažení (208 kb) a jako Nový sazebník na webu.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu