Šifrování elektronických výpisů

Nově můžete využít služby zasílání elektronických výpisů v šifrované podobě, díky čemuž informace obsažené ve výpisech k účtům a kreditním kartám budou ještě bezpečnější.

Pokud se rozhodnete využít této služby, na Vaši emailovou adresu registrovanou v bance budeme, podobně jako dosud, posílat emaily obsahující dokument ve vybraném formátu: pdf, csv nebo html, ale v zašifrované formě. K otevření souborů bude potřebné heslo, které si nejdříve nastavíte v Internetovém bankovnictví.

Služba je bezplatná a její používání je dobrovolné.

Nová služba vychází z dobré praxe a doporučení v oblasti bezpečnosti a je zároveň velmi užitečná pro všechny, kteří dbají maximální opatrnosti při přístupu ke svým financím.

 

Jak zapnout službu zasílání elektronických výpisů v šifrované podobě pro účty a kreditní karty?

Aby vám začaly chodit elektronické výpisy v podobě šifrovaných, přihlaste se do svého internetového bankovnictví, vyberte Nastavení a v sekci Zabezpečení zvolte Šifrované výpisy. Na tomto panelu můžete nejenom službu zapnout, případně vypnout, ale i nastavit nebo změnit heslo, případně ověřit platnost aktuálního hesla či hesel předchozích.

Panel nastavení - zapnutí služby šifrované výpisy

 

Šifrované výpisy - nastavení parametrů

 

Formáty souborů s výpisy

Po zapnutí služby se nezmění způsob předávání výpisů – nadále budete dostávat výpisy emailovou zprávou. Stejně jako dosud budete dostávat výpisy v jednom ze třech formátů: pdf, csv nebo html.

Nezmění se ani údaje obsažené ve výpisech, které budou, stejně jako dosud, obsahovat informace o zůstatku a všech transakcích na účtu, nebo uskutečněných danou kartou.

Novinkou je příloha emailu. Ke zprávě bude připojen jeden soubor typu Secure PDF. Ten v sobě bude obsahovat zašifrované samotné soubory s výpisy (jinými slovy, každý výpis bude přílohou zašifrovaného souboru Secure PDF). Soubor PDF bude zabezpečený heslem, který jste si nastavil v Internetovém Bankovnictví.

 

Možnost otevírání starších výpisů v zašifrované podobě a změna hesla.

Pro otevření zašifrovaného výpisu bude nezbytné heslo nastavené v Internetovém bankovnictví v době zapnutí služby. Protože heslo je možné kdykoliv měnit, a tak často, jak potřebujete, vždy musíte pro otevření zašifrovaného souboru použít takové heslo, které bylo platné v době generování výpisu bankou. Například: pokud je dnes 1.10.2016 a potřebujete otevřít výpis z 1.8.2016, musíte použít heslo, které bylo platné k 1.8.2016.

Připomínáme, že historii hesel si můžete zobrazit po přihlášení do Internetového bankovnictví na panelu Nastavení, pod položkou Šifrované výpisy v sekci Zabezpečení.

Pro přístup k historii hesel bude vyžadována autorizační SMSka.

 

 

 

Související odkazy