zpátky

Platební karta Mastercard – pohodlné placení po celém světě

Na trhu platebních karet je značka Mastercard jednou z nejznámějších ve světě. Pro mnohé je synonymem pro kreditní karty, málokdo ovšem ví, že Mastercard má ve svém portfoliu i debetní karty vystavované k bankovním účtům. Pokud máte účet v mBank, můžete ji získat zdarma.

 

 

V dnešním článku se dozvíte:

  • jaké výhody v sobě skrývá kreditka Mastercard od mBank
  • proč se vyplatí vlastnit debetní kartu Mastercard k účtu mKonto
  • co zahrnuje cestovní pojištění, které je součástí Zlaté mKarty
  • co je věrnostní program Matercard Priceless Specials

 

 

Kreditní karta Mastercard se vyplatí doma i v zahraničí

Výhody kreditní karty Mastercard můžeme rozdělit do dvou skupin. První skupinu tvoří všeobecné výhody kreditních karet, druhou skupinu výhody, které jsou specifické konkrétně pro kreditní kartu Mastercard.

 

Všeobecné výhody kreditních karet

Největší výhodou kreditek je, že jsou dodatečnými finančními prostředky, které vám banka poskytne na základě vaší bonity. Jinak řečeno, peníze na kreditní kartě jsou formou úvěru, který máte k dispozici, dokud nevyčerpáte jeho limit. Kreditní kartou můžete platit za produkty a služby, rovněž si zní vybírat hotovost v bankomatech nebo přesouvat peníze na svůj běžný účet prostřednictvím internet bankingu a mobilní aplikace banky.

 

Samozřejmě, jako u každého úvěru, i ten na kreditní kartě je nutné splácet. Velkou výhodou však je, že pokud utracenou částku vrátíte na kartu v době její splatnosti, nezaplatíte žádný úrok. Celý měsíc tak můžete využívat peníze banky zdarma. Jednotlivé banky mají dobu splatnosti nastavenou individuálně.

 

Například mBank umožňuje vrácení peněz až do 24 dnů po skončení zúčtovacího období (po skončení měsíce). To znamená, že pokud zaplatíte vaší kreditní kartou něco hned první den v měsíci, máte celých 54 dní na vrácení této částky. Pokud zaplatíte poslední den v měsíci, zaplatit alespoň minimální splátku musíte do 24 dnů. Peníze, které na kartu v době splatnosti nesplatíte, se úročí. Výjimkou je jen výběr z bankomatů. Peníze, které vyberete, se úročí ihned, neplatí pro ně bezúročné období.

 

 

Výhody kreditní karty Mastercard 

Možná to znáte i z reklamy – mít kreditní kartu Mastercard je k nezaplacení. Obzvlášť, když si ji sjednáte v mBank. V tom případe můžete využívat skutečně mnohé z jejích výhod:

  • dlouhá doba splatnosti – až 24 dní po skončení zúčtovacího období
  • vysoký úvěrový limit – až 150 000 Kč, u mKreditky Plus dokonce až 500 000 Kč
  • výběry z bankomatu doma i v zahraničí nad 1 000 Kč máte s mKreditkou Standard bez poplatku
  • kvalitní věrnostní program Mastercard Priceless Specials s množstvím slev u obchodníků
  • bezkontaktní placení, placení hodinkami i mobilem
  • možnosti zvýhodněných pojištění – cestovní pojištění, pojištění nákupu, pojištění online identity, pojištění zneužití karty, pojištění schopnosti splácet,...

 

 

Debetní karta Mastercard k účtu zdarma? Ano, u mBank

O tom, že je mKonto od mBank skutečně unikátním a mimořádně výhodným produktem, svědčí i fakt, že i celosvětově uznávanou debetní kartu Mastercard můžete k účtu získat zdarma. A to i se všemi jejími výhodami.

 

Jestliže máte v mBank otevřený účet, na výběr máte klasickou mBank kartu VISA nebo Mastercard a Zlatou mBank kartu Mastercard. Za jejich vydání neplatíte a stejně tak ani za jejich vedení, při zlaté kartě pokud máte na účtu měsíční obraty ve výši minimálně 10 000 Kč (započítávají se rovněž platby mKreditkou a mKartou držitele karty).

 

Pokud bychom srovnali výhody klasické a zlaté Mastercard karty, zjistili bychom, že zlatá debetní karta Mastercard disponuje vícero zajímavými výhodami. Kromě například možnosti bezkontaktního placení, placení hodinkami a mobilním telefonem nebo možnosti využívat výhody věrnostního programu Mastercard Priceless Specials, které jsou součástí i klasické karty, Zlatou mBank kartou Mastercard získáte navíc všechny výběry z bankomatů v Česku i v zahraničí, celoroční cestovní pojištění pro celou rodinu zcela bezplatně a zvýhodněné vstupy do letištních salónků v Praze a ve Vídni.

 

 

Cestovní pojištění k platební kartě pro celý svět

V případě, že se rozhodnete pro Zlatou mKartu Mastercard, získáte automaticky i cestovní pojištění pro všechny vaše nejbližší členy rodiny s platností pro celý svět. Jedná se o skutečně kvalitní pojištění, které kromě jiného zahrnuje například pojištění léčebných nákladů v případě akutního onemocnění či úrazu, úrazové pojištění – trvalé následky a smrt následkem úrazu, pojištění zodpovědnosti za škody na majetku a zdraví třetích osob nebo pojištění zavazadel.

 

 

Využívejte věrnostní program Priceless Specials naplno

Věrnostní program Mastercard Priceless Specials je léta velmi oblíbenou službou, kterou poskytuje Mastercard majitelům některé z karet z jejich portfolia. Jediné, co je třeba udělat, je registrovat svou kartu Mastercard do programu Priceless Specials. Po ověření vaší karty získáte přístup ke slevovým kupónům, které vás opravňují nakupovat výhodněji u mnoha vybraných obchodníků.

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Produkty