zpátky

Jak nakupovat ve slevách

 

Plánujete vyrazit na předvánoční nákupy ve slevách? Poradíme vám, jak opravdu ušetřit

 

Vánoční svátky se nezadržitelně blíží, a proto se nákupní střediska připravují na nápor zákazníků. Obchodníci se je snaží nalákat výraznými slevami, aby zboží nakoupili právě u nich. Jsou však ceny opravdu tak výhodné, jak se na první pohled zdá? Přinášíme vám 5 tipů, jak nakupovat ve slevách a ušetřit.

 

 

1. Mějte přehled o reálných hodnotách zboží
Znáte to. Vidíte slevu a automaticky zboží vkládáte do nákupního košíku. A to i v případě, že ho vlastně nepotřebujete. Slevy na zákazníky prostě platí. Málokdo si však ověří, jak moc výhodné zlevněné zboží je. Někdy se totiž vůbec nevyplatí a v jiném obchodě ho seženete levněji. Jak je to možné? Obchodníci před Vánocemi výrobky často uměle zdražují, aby na ně posléze mohli umístit slevy v řádu desítek procent. A nalákat tak zákazníky právě na své zboží. Pečlivě si proto před nákupy na internetu zjistěte, kolik dané zboží stojí, abyste věděli, co se vyplatí koupit.

 

 

2. Dejte si pozor na slovíčko AŽ
Slevy až 75 procent? S tímto upozorněním se před Vánocemi v obchodech setkáváme poměrně často. Většinou však daná sleva platí pouze pro specifickou část zboží, často třeba jen pro 1–2 kusy, které se hned první den vyprodají. Pro zbytek už jsou slevy o poznání nižší, což se však často dozvídáme, až po zaplacení. Důkladně si proto zkontrolujte, o kolik je zlevněné zboží, o které máte zájem, ať nejste později nepříjemně překvapeni. Slovíčko AŽ se někdy může prodražit.

 

 

3. Pečlivě si prostudujte, pro koho sleva platí
Vidíte slevu na zboží, které si chcete koupit? Pak si nejprve ověřte, zda platí i pro vás. Sleva totiž nemusí být pro všechny. Často je totiž podmíněná například použitím zákaznické karty nebo třeba slevového kuponu. Buďte proto obezřetní a pečlivě si prostudujte, zda můžete výhodnou akci uplatnit i vy.

 


4. Neutrácejte za zbytečnosti, které nepotřebujete
Krásně vyzdobené výlohy a upoutávky na vysoké slevy mají za cíl nalákat zákazníky do obchodů. To se jim často i povede. Lidé začnou nakupovat zlevněné výrobky, i když je nepotřebují. Nechají tak v obchodě více peněz, než kdyby slevy na věcech vůbec nebyly. Pečlivě se proto před vstupem do obchodních center rozmyslete, co opravdu potřebujete koupit a snažte se to dodržet. Jen tak při kontrole zůstatku na účtu zabráníte opravdovému šoku.

 

 

5. Zkontrolujte si, zda vám obchodník naúčtoval slevu
Stalo se vám, že jste si vzali z regálu zlevněný výrobek, ale u pokladny vám za něj zaúčtovali plnou cenu s vysvětlením, že sleva platí až od zítřka? Pokud ano, stali jste se obětí jednou z metod, kdy mají obchodníci chybně označené slevy u zboží. A i přestože se to nesmí, setkáváme se s tím poměrně často. Nezapomeňte si proto zkontrolovat, jakou cenu vám prodavač naúčtoval. A pokud nebude stejná jako na cenovce, určitě se neváhejte ozvat a zboží klidně vraťte.

 

 

 

 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas