zpátky

Když děti podnikají

Prodávání čokoládek, limonády nebo kaktusů. Jestli se vaše dítě už v útlém věku snaží o nejrůznější vychytávky, je to dobré znamení. Věděli jste, že Warren Buffet se už ve věku šesti let věnoval podomnímu prodeji ovocných žvýkaček Juicy Fruit a Richard Branson začal už v patnácti letech vydávat magazín Student?

Podnikavý duch, originální nápad, dětská naivita, nebojácnost a podpora ze strany chápajících rodičů. To mají společné děti, které už v nízkém věku vydělávají víc než jejich dospělí příbuzní. Setkávají se s významnými podnikateli a působí v řídících funkcích. Dnes vám pár z nich představíme.

 

 

Alina Morse
Zollipops, lízátka ochucená sladidly maltitolem (nezpůsobuje zubní kazy), xylitolem (přírodní sladidlo), šťávou z červené řepy a stévií – tedy žádným rafinovaným cukrem – vymyslela tato mladá podnikatelka se svým otcem, už když jí bylo sedm let. Od té doby dvakrát navštívila Bílý dům, samozřejmě ne jako turistka. V obou případech si ji jako oficiálního hosta pozvala první dáma Michelle Obamová.

 

 

Tomáš Vejmol
Jedenáctiletý Tomáš z Mníšku pod Brdy se v roce 2014 rozhodl, že si vydělá na nový počítač s kvalitní grafickou kartou. Jak? Sušením jablek. Tomáškovy křížalky si rychle oblíbili lidé na sociálních sítích, na nichž má Tomáš přes třináct tisíc fanoušků. Pečlivě si spočítal, kolik balení křížal musí prodat, aby si na počítač vydělal, ale než si ho stihl sám koupit, daroval mu ho jistý zelený mimozemšťan jako odměnu za nevídanou podnikavost.

 

 

Rachel Zietz
Když nedokážeš najít ten správný produkt, vyrob si ho! Tím se zřejmě inspirovala třináctiletá Rachel a založila Gladiator Lacrosse, kvalitní lakrosové pomůcky. Značka začala vznikat roku 2012 hlavně díky tomu, že Rachel už dlouho nedokázala najít vybavení, které by svou kvalitou bylo na dost vysoké úrovni a zároveň cenově dostupné. Účast na Young Entrepreneurs Academy Program dodala Rachel odvahu, a tak vznikla značka Gladiator Lacrosse. Dnes svůj počin komentuje slovy: „Pokud existuje problém, musí existovat i příležitost.“

 

 

Erik Finman
Erik Finman byl ve škole často šikanovaný, proto se rozhodl ji opustit. Když mu v roce 2012 dala babička jeho prvních 1 000 dolarů, investoval je do Bitcoinu. O rok a půl později, to mu bylo patnáct let, svou investici prodal za 100 000 dolarů. Zisk použil na spuštění služby Botangle, která funguje jako doučování prostřednictvím video chatu a těší se úspěchu po celém světě.

 

 

Kategorie:

Volný čas