zpátky

Proč a jak si najít dlouhodobou a smysluplnou brigádu při studiu?

Kromě toho, že vám dlouhodobá brigáda pomůže zajistit pravidelný příjem během studia, může vám navíc pomoct i v budování následné pracovní kariéry. Jak si zařídit, abyste na brigádě nemrhali časem ani potenciálem?


Začněte hledat
S příchodem školního a akademického roku se studenti vrací z prázdnin a zájem o dlouhodobější brigády začíná stoupat. Čím dřív začnete hledat, tím nižší konkurenci budete mít. Být vámi, začneme něco shánět už teď v srpnu.


Zvažujte, k čemu se vám zkušenosti nabyté na brigádě mohou hodit

Samozřejmě je zábavné pracovat při studiu za barem a užívat si party života ve dne v noci. Pokud ovšem nehodláte pracovat v gastronomii, váš budoucí zaměstnavatel tuto pracovní zkušenost nejspíš úplně neocení. Zvažte, co byste u uchazečů o pracovní pozici vašich snů ocenili vy sami, a zkuste si najít brigádu, která vám podobné zkušenosti a schopnosti pomůže získat.


Peníze nemusí být všechno

Samozřejmě, náležité finanční ohodnocení je pro výběr brigády při studiu velmi důležité, nicméně zkuste si ji vybírat i podle jiných kladů. S kým budete pracovat? Bude vás práce bavit? Co se v ní naučíte? Máte v ní šanci na pracovní postup? Pokud vezmete v potaz i tyto faktory, možná se rozhodnete pro brigádu v neziskovém sektoru, kde si třeba nevyděláte tolik peněz jako na recepci v posilovně, ale zase se třeba naučíte věci, které zúročíte při shánění práce, až absolvujete.


Buďte proaktivní
Víte přesně, v jakých firmách byste chtěli mít brigádu, ale ty zrovna nikoho nehledají? Nečekejte na poptávku, přijďte sami s nabídkou! Rozešlete do zvolených společností svůj životopis a uveďte v něm důvod, proč si přejete pracovat právě v tomto podniku. Uvidíte, že alespoň jeden z šéfů vaši snahu ocení a brigádu vám nabídne.


Zeptejte se na studijním oddělení nebo vašich vyučujících
Víte co se říká – líná „pusa“, holé neštěstí. Přitom zajímavé kontakty může mít přímo vaše škola a dohodí vám brigádu nebo placenou stáž v nějaké firmě nebo státní instituci z oboru. Nebojte se a ptejte se!


Naše poslední rada platí o shánění práce obecně: za jeden dotaz nic nedáte a možná díky němu najdete brigádu snů.

 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas