zpátky

Nové nastavení inkasování SIPO

Poznámka SIPO - soustředěné inkaso plateb obyvatelstva.Finanční prostředky z účtu klienta pro účely SIPO plateb (první cyklus) budou inkasovány od 14. dne v měsíci (pokud připadne na víkend nebo státní svátek-začátek inkasa se přesouvá na předcházející pracovní den). Inkaso bude probíhat do cca 2:00 ráno 15. dne v měsíci.
Pro druhý cyklus platí analogicky totéž, přičemž rozhodným dnem pro inkasování prostředků z účtu klienta je 22. dne v měsíci (případně předcházející pracovní den). Inkaso bude probíhat do cca 2:00 ráno 23.dne v měsíci.
mBank bude zasílat dávku s platbami do České pošty v dopoledních hodinách 15. a 23. dne v měsíci
Všechny ostatní parametry SIPO plateb zůstávají nezměněny.

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (100)

Vložit komentář

Když neproběhlo stržení SIPA z mKonta v termínu 23 v měsíci, jakým způsobem můžu zaplatit ze svého účtu SIPO do konce běžného měsíce? Díky

Prosím o radu, jak si mám zavést platy rozhlasu a televize, tak aby mi je strhávaly z účtu? Můžete mi napsat postup, co vyplnit. Nevím zda mám zatrhnout inkaso nebo sipo.

Moje nová zkušenost: 22. července 2011 byl pracovní den (pátek). Přesto se inkaso (SIPO) peněz převedených na mKonto v pátek v 10:00 hodin neprovedlo 23.7.2011 v 02:00 (sobota), jak se praví v úvodní informaci, ale ani následující pracovní den (pondělí 25.7.2011).
Jinak řečeno, oba dny - 22. i 23. musí být dny pracovní, v tomto případě se inkaso SIPO provádělo ve čtvrtek 21.7. a v pátek 22.7.2011 do 02:00 hodin.

Moje zkušenost: mKonto jsem si zřídil v květnu 2010 a zadal inkaso SIPO od června 2010. Podle IB mBank proběhlo inkaso SIPO v pořádku k 15. červnu 2010, takže jsem věřil, že všechny dílčí platby budou příjemcům připsány včas (do konce června 2010). Teprve v ročním vyúčtování penzijního fondu jsem zjistil, že červnová platba příspěvku penzijnímu fondu (zahrnutá v červnovém SIPO), byla na účet penzijního fondu připsána až 7. července 2010, čímž jsem přišel o státní příspěvek za červen 2010. Takže ani odepsání inkasa SIPO z mKonta v prvním inkasním termínu negarantuje, že konečný příjemce obdrží platbu včas.

proč se neprovedla platba SIPO, když jsem převedla finanční prostředky na účet 13.5.2011 ve 12.35 hod.? Pak není pravda, že inkaso probíhá celý den až do cca 2 hodin následujícího dne!

Je to nepřehledné. Tento měsíc jsem na tu nepřehlednos doplatil. Když vychází 14. na víkend, předpokládal jsem, že musím dát 13. dostatek peněz na účet, aby se SIPO strhlo. Jaké nepříjemné překvapení pro mne bylo, že to je špatně.
MNOHEM lepší by bylo strhávat 23:55 aby každý jasně a přehledně věděl, že ten konkrétní den, nebo v pátek předem měl na účtu dostatek peněz.
Myslím, že nejsem zdaleka sám, koho tento systém mate.
A zdaleka nejlepší byl systém předchozí, kdy když se strhnutí nepovedlo, dal jsem na účet peníze a druhý den bylo vše v pořádku. Stačilo pouze posunout první den, kdy se pokusy o strhávání začaly např. na 13-tého, protože 8-mého apod. bylo opravdu brzy.

No tak to je úplný průser, mám nachystané platby na 25. a v dubnu, když jsou velikonoce, se provedly nejdříve příkazy k úhradě a pak inkaso SIPO, je to k nasrání, bo to SIPO nejsem schopem zopakovat, jako příkaz...

Limit pro inkaso (@ Bušek).
Platba inkasa probíhá značně složitým způsobem. Příjemci plateb nahlásí poště každý měsíc cca do 25.dne, kolik požadují. Následně pošta zjistí, která banka nabízí platbu za příslušné spojovací číslo a ověří si u ní, zda plátcem nastavený limit postačuje na celkovou sumu. Pokud nepostačuje, pošta banku vůbec o úhradu inkasa nepožádá! (Takto to fungovalo před cca 2 roky a obávám se, že se v tom nic nezměnilo.) Zjistíte-li tedy z inkasního lístku (dokonce tedy ještě před prvním termínem splatnosti), že Vámi nastavený limit na platbu npostačovat nebude, je už na zvýšení limitu dávno pozdě, inkaso se neprovede (a není to chyba banky, ta požadavek na úhradu vůbec nedostane), zvýšený limit se uplatní až další měsíc. Vám tedy v takovém případě nezbude jiná možnost, než bez otálení inkaso uhradit podle pokynů na rubu inkasního lístku, např. jednorázovým příkazem, jinak si zaděláte na problémy s neuhrazenými platbami.

dobrý den,
dneska je 22 a mě se sipo neztrhlo, v tabulce je označené jako aktivní, čím to?

Pokud plati nove nastaveni SIPO tak, jak je popsano, muzete to reflektovat i na svych strankach? V popisu mKonto v zalozce SIPO je totiz stale napsano:
"Není-li na mKONTU dostatek prostředků, mBank se bude snažit o strhnutí prostředků každý následující den, o neprovedení SIPO budete informován formou zprávy z banky viditelné po přihlášení na účet"

Predpokladam, ze toto tedy uz neplati a pokusy o strzeni jsou jen dva, 15. a 22. Spravne?
Dekuji


Všem nespokojeným spekulantům: Nevyhovuje-li vám platba SIPO, zrušte to, a klidně si nastavte trvalé příkazy na den, kdy vám to vyhovuje. Je-li vám málo, že se o to nemusíte starat, a -pokud budete mít peníze na účtě- bude zaručeně zaplaceno, plaťte si třeba složenkou, přeci 22,- Kš za složenku je méně, než úroky za cca 10 dní z průměrných 5000 za inkaso, ne? Tady se opravdu nikdo nezavděčí....

Poslat zprávu

@ Taťána Pleváková 88 - ano SIPO je možné nastavit v IB mBank v sekci Účty → Inkaso / SIPO → Nové povolení Inkaso / SIPO

Dotaz: Mohu platbu SIPO provádět z účtu mKONTO ? Je tato služba zařazena v platební sekci INKASO?

Dobry den,Vážený paní/pane,

zridil jsem si Inkaso k T-mobile.Dolsa me sms od nich,ze platba nemohla byt provedena.Muzete me poskytnou informace,jak je toto mozne???? Penize na uctu byli,tak jsem je tam musel poslat rucne.Jak je mozne,ze banka zamitne tuto transakci pri vyzadani mych vlastnich penez z uctu???Ze strany T-mobile vse v poradku.Inkaso bylo nastaveno spravne.
cislo registrace 67545059.

Dekuji za odpoved.
Fliegl Ondrej
776666778

Během února se mi zvedlo SIPO .Platba tudíž neproběhla .Na to jsem reagoval zvýšením limitu a dle vaší správy měla proběhnout druhá platba 22. února 2011. Platba během února neproběhla!!! Co si mám o tom myslet ???? Díky za odpověď.

Vzhledem ke změně způsobu, resp.četnosti pokusů strhávání SIPO plateb je podle mého názoru zpráva v případě neuskutečnění transakce, která se opakuje každý den! zbytečná a matoucí. Zcela dostačující a jasná by byla jedna zpráva týkající se právě jednoho neprovedeného inkasa SIPO.

Jsem rád, že jste to změnily. Diky M-banko

Ještě bych upravil druhý cyklus. Ze současného 22. dne v měsíci bych termín přesunul na 19. den v měsíci. Je to prosté. Nájem se platí do 15. dne v měsíci a v prodlení, ze zákona. můžu být 5 dnů. Takže při současném termínu druhého cyklu už budu platit poplatek z prodlení. Je to pár korun, ale hodně nepříjemností. Myslím, že by se nad tímto návrhem mohli v bance zamyslet. Jinak změnu vítám. Taky jsem asi 10 dnů přeposílal peníze manželce, ještě že to bylo zadarmo, aby platba neproběhla. Umíte si představit, co to byl za nápor? Denně na to myslet a denně přeposílat prachy...?

Tak z tohohle jsem skutečně "nadšenej" páč posílat maila o kdejaký "důležitý" akci to jó, ale o týhle změně ani čárka, moc prima :( Skvělý, když na to přijdu 24.

Dobrý den,

můžete mi sdělit nějaký objektivní důvod, proč nelze nastavit inkaso SIPO z mKonta, když to dříve šlo?

No konečně, určitě budu využívat až ten "pozdější" termín, nevím proč by měla POŠTA (česká) na nás stále tak vydělávat ...

Výplatu jsem měla na účtě 16.2. , stále mám na účtě dostatečnou hotovost, ale SIPO se mi ještě nestrhlo. Stále mi jen chodí upozornění o neprovedeném SIPU. Kde se stala chyba?

mě to peníze ale nestrho, 5x to napsalo, že nemám peníze na účtu a přitom tam ty peníze za posledních 5 pokusů jsou, takže teď budu mít asi problém ....

Jak je tedy možné, že i přes dostatek finančních prostředků 15. i 22. den v měsíci, mi SIPO nebylo strženo prý pro nedostatek finančních prostředků.

Dobrý den, mám dotaz.Mě nevadí, že pokusy na SIPO jsou pouze dva, ale proč dnes 22. nebylo tedy SIPO strženo, když na účtu je dostatek peněz stabilně již několik dní? Chybí mi ikonka provést znovu, když se to nestrhlo samo, tak bych to dnes zadala. Mám čekat, že se to nestrhne vůbec a pak to teprve řešit
Díky za odpověď.

tak mne zprava o nestrzenem sipu chodi porad ... prostredku na uctu mam dost, ale neni to jen poplasna zprava, inkaso nebylo provedeno! co se deje?!!

Poslat zprávu

@ all - ad zpráva o neprovedeném SIPO. O této situaci víme a řešíme ji tak, aby příští měsíc chodily zprávy relevantně. Nemusíte se obávat, že SIPO nebylo strženo - v případě, že byl dostatek prostředků na účtu, bylo SIPO inkasováno v prvním termínu a nyní bude v druhém (dnes v noci). V následujícím měsíci to bude ošetřeno tak, aby v případě např. nedostatečných prostředků na účtu, přišla zpráva pouze jednou pro první cyklus SIPA tj. 15. dne v měsíci a pouze jednou v druhém cyklu (tj. 23. dne v měsíci) za předpokladu, že platba neproběhla úspěšně v cyklu prvním.

Již více jak týden dostávám denně dvě zprávy (mám SIPA) o zamítnutí SIPO z důvodu nedostaku finančních prostředků. Přitom prostředků je tam dost! Tak co se děje?

Je to roztomilé rozhodnutí, ale trochu mě to mate, jak to funguje. 10.2. jsem dostal od vás zprávu, že budete strhávat inkaso 14. - 15. (dříve to bylo zhruba také tak ), ale 17. 2. mi přišlo upozornění, že 17. se inkaso neprovedlo z důvodu nedostatku fin. prostředků a stržení se provedlo 18. Tak jak to vlastně myslíte ?

No já teda nadšená nejsem. Jednak od 14. každý den probíhá pořád pokus o sražení částky SIPO (takže ne ve dvou termínech, ale skutečně každý den) a i když na účtu peníze jsou, chodí mi do IB zprávy, že pro nedostatek fin. prostředků nebyla platba provedena a do dnešního dne SIPO zaplacené není. Nerozumím tomu.

I mně přišly 3 zprávy o zamítnutí inkasa SIPO, přestože na účtě mám cca od 17.2. dostatečně vysoký zůstatek. Chápu, že oznámení přišlo poté, co tam 15.2. ty peníze nebyly, ale pokud je další termín až 22.2. (nebo 23.2.?). proč ty tři nesmyslné hlášky? Buď se banka o žádné proplácení SIPO mezi dvěma "oficiálními" termíny nepokoušela, a těžko tedy upozorňovat na "zamítnutí", nebo ho mohla proplatit, když už tam prostředky jsou, a nevyvolávat zmatky svými zprávami.

Potrvzuje se znama skutecnost, ze kazda zmena je vzdy jen k horsimu.
Stacilo jen zmenit datum prvniho pokusu o strzeni na 13. a jinak nechat vse pri starem.

Nechápu, co jste s mým nastavením SIPA provedli, ale snaží se mi stále strhávat každý den, ale nestrhne se a napíše mi to zamítnuto kvůli nedostatečným finančním prostředkům, přestože tam peníze stále jsou!!! Prosím o nápravu.

Dobrý den, jak to je kdy přesně v kolik tedy mám peníze na účet poslat automatickým převodem zadaným na 23 dojdou?

Mám otázku. Po zavedené změně inkasování SIPO došlo k následujícímu: ačkoli již několik dní je dostatek finančních prostředků na účtě, nebyl příkaz SIPO proveden v druhém termínu pro strhávání plateb SIPO, a to opakovaně 20.2.a 21.2. z důvodu nedostatku prostředků. Proč???

Tato změna mi zkomplikovala situaci. Vzhledem k tomu, že mám bilanční účet k mHypotéce, musím vždy přesně 14. převést peníze na mKonto, aby vše proběhlo správně. Pokud to udělám už 13. v měsíci, peníze se mi 14. ráno převdou zpět na bilanční účet a 15. ve 2:00 se nezinkasuje niccccc. A máme tu problém, druhý pokus už je jen jeden 22. Předchozí způsob mi tedy vyhovoval mnohem víc.

Mám stejnou zkušenost taky jsem tam 14 týho neměl dostatek peněz a ted mi chodí každý den hláška že pro nedostatak fin. prostředků sipo nebylo strženo a ted už tam dostatek peněz je. Chápu to správně že mi to upozornění bude vyskakovat každý den až do 22 kdy bude druhý pokus o stržení sipa?

Dobrý den! proč mám tedy na účtě každý den prácu že SIPO bylo zamítnuto z důvodu nedostatku peněz i když tam teď už dostatek peněz je ? Děkuju

Jenže mě se stále objevuje hláška - každý den od 15.2 - že mi nemohlo být SIPO strženo, že mám nedostatečné finance na účtu. Prý je to chybová hláška, ale jsem z toho špatná. Tuhle platbu SIPA jsem si teprve zavedla a tohle je první měsíc, co ho mají strnout. Mám na účtě o 2000 víc, než je zapotřebí, tak nevím, co se děje. Jen aby mě 22. nenapsali totéž.Máte taky někdo takovou zkušenost?

Dobrý den, mBank opět vymyslela novotu a opět jsem ji přijal s mírnou obavou a zdá se oprávněnou. SIPO mi zatím v únoru vůbec neproběhlo ke dni 17-2-2011 a nepřišla ani žádná zpráva proč ne.....

Jojo změna je parádní, takhle už s tím nebudou problémy. Ovšem proč se mi tedy už od 14.2. objevuje denně zpráva, že SIPO nezaplaceno pro nedostatek prostřeků, i když tam peníze jsou? Díky

Důchod mi přišel na účet 15.2., tj. mám ve zprávách z banky dne 15.2.2011 oznámení Zamítnuté SIPO z důvodů nedostatečných prostředků - to chápu - inkaso probíhalo 15.2. do 2:00 a důchod byl připsán později. Nechápu však, proč má stejnou zprávu z banky i 16.2. a 17.2., když prostředky už tam jsou a další pokus o inkaso má proběhnout až 22.2. ?

Super zprava.

K zúčtování plateb SIPO vesele dochází i po 15. v měsíci. Kde je ta avízovaná změna?

Přidávám stanovisko české televize k možnému opoždění plateb poplatků.
S pozdravem Pavel

Dobrý den,

Informaci o termínu splatnosti televizního poplatku do 15. v měsíci na rozpise SIPO požadovala
Čeká televize z toho důvodu, aby nebyla mylně interpretována doporučená splatnost na SIPO
uvedená na 25., jako splatnost televizního poplatku.

Toto upozornění je směřováno na poplatníky,
kteří mohou zaplatit do 15. dne a svévolně si prodlužují lhůtu splatnosti až do 25.

Ve vašem případě předpokládáme zaplacení SIPO v nejbližším možném termínu.
Z tohoto prodlení nebude Česká televize vyvozovat žádné sankce.

Hezký den

Ivana Tintěrová
referentka správy a vymáhání televizních poplatků

ČESKÁ TELEVIZE
Obchod a komunikace

Česká pošta mi posílá e-mailem rozpis plateb v rámci SIPO vždy kolem 7.dne v měsíci, takže ikdybych mKonto používal, jak tu někteří uvádějí (nulový zůstatek do okamžiku potřeby nějaké platby), vím v dostatečném předstihu, kolik mi bude ten měsíc strženo. Nová pravidla mBank pro SIPO mi naopak dávají jasné časové vymezení, kdy mi z mKonta peníze a SIPO odejdou.
Tohle opatření mBank tak na rozdíl od loňského zpoplatnění odchozích plateb a výběrů z bankomatů hodnotím kladně.

Ahoj

Správně,tak to má být,jako u jiných bank,zobání obvykle chodí od desátého do čtrnáctého u většiny firem. Konečně nemusím každý měsíc číst ,,inkaso SIPA neprovedeno z důvodů atd.

Dobrý večer, chtěl jsem se jen zeptat, proč takové změny? Předchozí nastavení inkasa nefugovalo? U mě totiž bude problém v tom, že inkasem se mi platí paušál, který je nastaven datumem splatností do 15. dne v měsíci, většinou samozřejmě docházeli k platbě dříve, kvůli transportu transakce v lhůtě 3 dnů. Nové nastavení inkasa bude pro bunku/operátora signálém případným nezaplacením. Děkuji za odpověď, hezký večer.

V uvedený den byly finanční prostředky na účtu, ale sipo nebyl strženo, jen jsem obdržel zprávu - Z důvodu nedostatečných prostředků nebyla tato operace provedena - Prosím tedy o vysvětlení. Jestliže se má sipo strhávat 14. a 15. pak tedy předpokládám, že v průběhu dne a nikoliv okamžitě po půlnoci a konec
Děkuji
Jarda

Výborný přístup...
Informovat o tak zásadní věci pouhé 4 dny před její platností!!!!!

Navíc vyjadřuji velikou nespokojenost s tímto opatřením!
S pozdravem,
Michal Němeček

Praktický poznatek, kdy se nyní SIPO inkasuje:
Převedl jsem na mKonto finance z jiné banky (odeslány 11.2., na účet došly 14.2. dopoledne) a zůstaly tam nezinkasovány celý den (kontrolováno 14.2. ve 22:00, 23:30 a 15.2. v 0:30).
V historii účtu je inkaso SIPO uvedeno s datem transakce i zaúčtování 15.2. Z toho usuzuji, že inkaso SIPO se provádí skutečně až 15.2. cca v 2:00 jak deklaruje mBanka ve svém sdělení. Tedy by byl možný převod potřebných financí v rámci účtů mBanky i po půlnoci ze 14. na 15.2., odhadem cca do 1:30.
Inkasovaná částka se ale nyní předem nijak neavizuje, takže nezbývá než se spolehnout na papírový rozpis bezhotovostní platby SIPO distribuovaný Českou poštou na adresu domácnosti, nebo si zřídit u ČP zasílání rozpisu e-mailem (tuto službu nabízi ČP zdarma).

#48
Přesně tak - přimlouval bych se rovněž za to, aby výše SIPO byla uváděna předem v plánovaných transakcích

Kdyz shrnu vsechny prispevky, tak se da rict, ze jedna skupina lidi zmenu vita, napr. protoze penize zmizely z uctu dlouho predem nez se skutecne zaplatily a prizpusobovat se tomu (typicky uklidit je neprodlene z uctu), nebo ze meli plnou schranku vzkazu o neprovedenem inkasu apod. Par lidi je rozcarovano z toho, ze by chteli, aby penize dosli prijemci driv - nejspis uplne zbytecne, protoze i kdyz se penize strhly drive, odesilaly se stejne az 15. Jedina podle mne relevantni pripominka je, ze v minulosti se clovek z IB pomerne brzo dozvedel, kolik ma na SIPO zaplatit, aniz by mel v ruce rozpis z posty - tenhle problem by elegantne vyresilo, kdyby se platba objevila v planovanych transakcich, jako kazda jina predem zadana platba - ze jejim puvodcem neni klient, ale posta asi neni dulezite...

Nevím co se vám tak strašně může líbit na další změně od mBank. Je to další omezující věc pro klienta !!!!!!!!

Nechápu princip změny. Systém mi vyhovoval. Od 11.2 mám dostatek finančních prostředků na účtu a SIPO mi doteď nebylo strženo. Snad to do 2:00 hodiny ještě stihnete, jinak si tam u vás udělejte v systému pořádek. Nemíním mít kvůli vaší bance problém.

no to je pekne to jsem pekne v pr.... vubec se mi to nelibi asi si budu muset najit lepsi banku

Podle toho co čtu, mám dojem, že všechny pochvaly pochází buď od zaměstnaců mBank, nebo jejich známých. Jsem OSVČ, a tato novinka mi nevyhovuje. Nedokáži totiž určit, kdy peníze na účet dorazí. A nemyslete si, že OSVČ má peněz jako šlupek, aby si mohl udělat "zásobu" na účtu. Zaměstnanci jsou na tom o mnoho lépe. Nechci dále rozvádět výhody zaměstnance, natož pak státního zaměstnance.

Když platím SIPO jako příkaz k úhradě sám od sebe až mi přijdou peníze na účet,( nemám jako trvalý příkaz SIPO), musím si SIPO zadat?

Jelikož dle zákona o rozhl. a tel.poplatků je povinnost uhradit tyto poplatky do 15. dne v měsíci a tímto novým systémem by se to asi nestihlo, učinil jsem dotaz na český rozhlas a televizi zdali budou striktně trvat na dodržení zákona a při nedodržení termínu platby mi udělí penále 1000,- kč. Zatím reagoval pouze český rozhlas. Přikládám část odpovědi.
S pozdravem Pavel

Dobrý den,
rozhlasové poplatky máte řádně uhrazeny k 31.1.2011. Pakliže je měsíční platba uhrazena ten uvedený měsíc, žádnou sankci (penále) Český rozhlas nevystavuje.

S pozdravem
Lucie Kladivová
Český rozhlas - Útvar rozhlasových poplatků

je třeba něco měnit nebo to provedete sami?

Poslat zprávu

@ Jiri sedlak - prověřoval jsem to v systému a daná platba odešla.

@ Mikula - s klientem markot se znám osobně, nedovolil bych si tykat někomu, koho neznám.

@ Roman - z technických důvodů (co nejmenší vytížení systému) inkasování SIPO plateb proběhne v noci. Stále platí, že prostředky je potřeba mít na účtu pro první cyklus nejpozději 14. dne v měsíci a 22. dne pro druhý cyklus.

... konečně vyhovující , musel jsem stahovat peníze z mkonta na mMax, aby mi nestrhávali prostředky 7., 8., 9. v měsíci a hospodařili mi snimi třičtvrtě měsíce krát 12 v roce a okrádali mě o profit s hospodaření s mými penězi jeden kladný puntík za celou existenci mBank , kde jsem od začátku světa ...

Je 14.2. 08:37 a SIPO se ještě nestrhlo. Kdy přesně se provede inkaso z účtu? Nemám problém tam mít ty peníze, ale teď si nejsem moc jistý, jestli to funguje (nechci se opozdit s placením. Víte to někdo?
Díky

Chtěl bych věřit, že s klientem "Markot" se osobně dobře znáte a že Vás to opravňuje k tykání. Pokud ne, tak byste jako představitel banky měl vědět něco o slušném chování! Jinak neděláte své organizaci dobré jméno. A pokud byste se chtěl vymluvit na angličtinu, tak si uvědomte, prosím, že jsme v ČR. Jinak přeji příjemný den!

nevím, proč mi nefunguje inkaso, když jsem na účtu měl přes 80000 a částka byla 4663.
jedná se o účet 2206521003
dejte to do pořádku

Pro sevpa (#25,33):
Obávám se, že mTomáš o víkendu nepracuje, takže Vám neodpoví (resp. až v pondělí).
Pokud ale mBanka splní, co slibuje,
-------------------
"Finanční prostředky z účtu klienta pro účely SIPO plateb (první cyklus) budou inkasovány od 14. dne v měsíci (pokud připadne na víkend nebo státní svátek-začátek inkasa se přesouvá na předcházející pracovní den). Inkaso bude probíhat do cca 2:00 ráno 15. dne v měsíci."
------------------
měly by se zinkasovat nejen finance převedené (v rámci mBanky) 14. večer, ale i 15. po půlnoci.

je to super..moc tento způsob placení SIPO chválím

Ptám se ještě jednou: Když převedu peníze na účet, ze kterého se mi provádí platba SIPO (např. on-line převodem, třeba z jiného účtu u mBank) až 14tého večer, zrealizuje se platba SIPO ještě v prvním cyklu, tedy ještě tentýž den, nebo už je to pozdě a bude zrealizována až v druhém cyklu, tedy 22hého? Odpoví mi někdo, kdo to ví?

Rozumné praktické řešení mBanky, jako nejednou.
Při větších nákupech je užitečné vědět, kdy k inkasům dochází, což je tímto mBankou oznámeno.

nejaky bug? pri pokusu o odeslani jsem byl dozadovat na login, nicmene zprava se presto odeslala.

Co bylo spatne na tom, ze se strzeni castky zkouselo po dobu dvou tydnu kazdy den? Navic, spousta lidi dostava vyplatu az po 14. dni v mesici, takze prvni pokus o strzeni nestihnou.
Me se to naprosto nelibi, pri vetsim pohybu na uctu je vetsi sance, ze nedojde ke strzeni.

Co bylo spatne na tom, ze se strzeni castky zkouselo po dobu dvou kazdy den? Navic, spousta lidi dostava vyplatu az po 14. dni v mesici, takze prvni pokus o strzeni nestihnou.
Me se to naprosto nelibi.

Pro Ivladimir (#27):
Na přední straně "Rozpisu bezhotovostní platby SIPO" se uvádí:
"Platbu jednorázovým příkazem k úhradě proveďte nejpozději do 25. dne měsíce. Platbu v hotovosti je možno uhradit na poště i poslední pracovní den měsíce".
Na zadní straně "Rozpisu ..." je uvedeno:
"Podmínky úhrady: lhůta k úhradě je od obdržení platebního dokladu do posledního dne v měsíci. Obsahuje-li platební doklad platby, které mají stanovené doby splatnosti, je nutno platbu SIPO uhradit v takovém termínu, aby doba splatnosti byla dodržena. Podle zákona č. 348/2005 Sb. je rozhlasový i televizní poplatek splatný nejpozději do 15. dne kalendářního měsíce."
Sečteno a podtrženo:
Mám-li v SIPO rozhlasový a/nebo TV poplatek, jsem povinen SIPO uhradit ať už inkasem z účtu (zadarmo), nebo příkazem k úhradě (za 5 Kč, pošta naúčtuje do příštího SIPO) nebo v hotovosti na poště (za 15 Kč) do 15. dne, tedy v prvním inkasním termínu mBanky.
Pokud tam R/TV poplatek nemám, mohu SIPO inkasem z účtu mBanky uhradit ve druhém inkasním termínu (22. dne), příkazem k úhradě do 25. dne nebo v hotovosti na poště poslední pracovní den měsíce.
Pošta jednotlivé položky SIPO nepřevádí příslušným organizacím až na konci měsíce. Mám stejnou zkušenost jako markot (#16), pokud SIPO uhradím do 15. dne, dostane Telefonica O2 platbu kolem 20. dne měsíce (ačkoli splatnost telef. poplatku přes SIPO je do konce měsíce).

Já patent na rozum nemám, ale podle mě je to následně:
- rozpis SIPO lze nechat zasílat v PDF na e-mail - mám ho vždy 8. dne měsíce a nikdy/nikde se neztratí
- pošta kumuluje prostředky ze SIPA po celý měsíc z bank, hotovostních plateb na pokladně a jednorázových převodů a pak je na konci měsíce převádí příslušným organizacím. Někde jsem to četl, ale nevím, kde přesně - možná to byly všeobecné obchodní podmínky... Vždyť i sama pošta píše (www.sipo.cz), že platbu lze uskutečnit do 25. dne měsíce a bude vše OK. Tak nevím, odkud jste vzali splatnost 15.-16.

Pro ladik12:
Upozorňujete na důležitou věc, a to, že pokud má někdo v SIPO rozhlasové a/nebo TV poplatky, je povinen SIPO uhradit ve lhůtě jejich splatnosti, t.j. do 15. dne v měsíci (viz poučení na zadní straně "Rozpisu bezhotovostní platby SIPO").
Nechce-li být evidován jako neplatič, není pro něj druhý inkasní termín použitelný. Pokud mu teprve 14. přijde zpráva, že na mKontě nemá dostatek peněz a SIPO se nerealizovalo, převodem z jiné banky už to nestihne (platba přijde 15. dopoledne, ale uzávěrka SIPO je 15. už ve 02:00). A hotovostní vklad mBanka neumí (nemá na kioscích pokladny).

Když převedu peníze na účet, ze kterého se mi provádí platba SIPO (např. on-line, třeba z jiného účtu u mBank) až 14tého večer, zrealizuje se platba SIPO ještě v prvním cyklu, tedy ještě tentýž den, nebo už je to pozdě a bude zrealizována až v druhém cyklu, tedy 22hého?

když mi přijde výplata na účet 14. odečte se tedy to inkaso?

Pro Zedna (#21):
Z pozice zaměstnance se vám to jeví výhodné.
Ale já jsem OSVČ a nemám trvalý příjem (mzdu). Podnikatelský účet mám jinde (kde je zadarmo nejen jeho vedení, ale i všechny odchozí a příchozí platby) a opět jinde mám spořící účty (s úrokem aktuálně 1,7 - 1,85 % p.a. bez svazujících podmínek).
MKonto jako osobní účet jsem si pořídil v době, kdy byly 3 výběry z bankomatu zdarma bez dalších podmínek. Tato výhoda již padla a proto nevidím rozumný důvod pro to, abych udržoval na Mkontě průběžně finanční prostředky s úrokem 0 % p.a.
Dosud to fungovalo tak, že 9. či 10. v měsíci se mi ve zprávách objevilo první oznámení o neprovedení inkasa SIPO (z důvodu nedostatku fin. prostředků na účtu), kde byla přesná částka k inkasu, t.j. nepotřeboval jsem rozpis SIPO, který Česká pošta distribuuje na adresu domácnosti, zejména když jsem např. pracovně mimo bydliště.
Převod financí ze spořícího účtu na mKonto jsem provedl tak, aby neprobíhal přes víkend (t.j. se ztrátou úroku za 2 dny).
Redukce inkasních termínů SIPO na pouhé 2 dny je pro mne jednoznačně zhoršením podmínek poskytování služby.
Nicméně se přizpůsobím tak, aby to bylo výhodné pro mne a ne pro mBank, t.j. budu využívat druhý inkasní termín SIPO, abych finanční prostředky na spořícím účtu ponechal co nejdéle.

Stacilo posunou termin 1. pokusu o strzeni na 14.
Ti, kteri nemaji pres SIPO TV a rozhlasove poplatky maji splatnost az ke konci mesice, to Vam nevadi?

@ladik a Frantisek #17,#18
Vas zpusob pouzivani je hodne nelogicky. Kazdy mesic musite odnekud rucne prevadet penize potrebne pro SIPO?!?
Ja naopak jsem za tuto zmenu rad. Nemusim kazdy mesic nic kontrolovat ani rucne prevadet, vse funguje samo.
Kolem desateho prichazi vyplata a kolem patnacteho se samo strhava SIPO. Co vic si jeste prat?

Myslím si že je to rozumné řešení, banka ušetří na zbytečných opakování stržení, já jako klient budu klidnější, že budu mít na účtu v daném termínu dost prostředků. Ostatní problémy jsou mezi bankou, příjemcem inkasa a příjemcem konkrétní platby ze SIPA.
Používám platbu SIPA přes IB již řadu let bez jakýkoliv problémů a je jasné, že strhávání plateb před 13. dnem měsíce přínáší jen zbytečné problémy.

Změna je rozumná, žádné zbytečné komplikace a vše se tím značně zpřehlední. Dík za ní

Připojuji se k názoru diskutujícího ladik12.
Dosud to fungovalo tak, že inkaso SIPO se provádělo přednostně před příchozími platbami, t.j. přišla-li příchozí platba dopoledne, ten den se SIPO nerealizovalo (z důvodu nedostatku prostředků na účtu na počátku dne) a realizovalo se až v den následující. Tak bylo možno si "nastavit", kdy přesně bude SIPO inkasováno.
Např. nyní je 14.2. v pondělí, aby tam byly peníze včas, musely by se z jiné banky odeslat dnes (11.2.). Pokud je odešlu až 14.2., dojdou na mKonto až 15.2. dopoledne a a nezinkasují se (inkaso končí už ve 2:00). Zůstanou tam ležet s nulovým úrokem až do 22.2., což je nejpíš pravý smysl tohoto opatření.
Takže buď je pošlu 11.2. (zbytečně brzy), nebo až 21.2., abych stihl alespoň druhý inkasní termín.

Pro mne je to jednoznacne zmena k horsimu; nemohu si urcit, kdy se SIPO zaplati. Navic, pokud chci zaplatit v prvnim terminu, musim hlidat listecek dosly postou nebo drzet na ucte (zbytecne) velkou reservu. V minulosti jsem pockal na prvni pokus o strzeni a pak jsem potrebne penize prevedl v dobu, kdy jsem to uznal za vhodne.

Martin: Vždyť se pro Vás nic nemění, dosud stejně SIPO mBank posílala souhrně poště za všechny klienty dohromady až 15., jen to dříve srážela z jejich účtů. Teď budete mít peníze k dispozici déle, ale do cílových firem dorazí platby úplně stejně. Např. v prosinci mi SIPO bylo strženo 9., ale RWE je dostala až 16.12. (předpokládám, že do 15. byly v mBank, potom je dostala pošta a den ji trvalo předání do RWE).

Furt musíte do lidí řezat!!! Palec dolů.., bo některé platby na SIPU, musí být realizovány do 16-17. mesice. Další nechutnou věcí, je načasovani novinky (2011-02-10 08:41:00) která se zavadi na unor. Prijde mi, ze Pepan v lednu dostal napad jak zas vyhnat klienty z banky.

Děkuji za tuto změnu. Kolikrát se SIPO strhávalo ještě dřív, než přišel domů rozpis plateb, takže člověk ani nevěděl kolik má zajistit prostředků na účtě. To oznámila až mBank, když se platba nezrealizovala. Myslím si, že 9. v měsíci je opravdu brzy, spousta lidí ještě nemá na účtech výplaty. Jiné banky provádějí realizaci plateb SIPO v termínech výše uvedených, což je rozumné. Děkuji ještě jednou mBanko.

přátelé - nepleťte si, prosím, platbu SIPO s inkasními platbami, kterých můžete mít libovolné množství a jejich vlastnosti nastavujete zvlášť.

přátelé - nepleťte si inkasování SIPO a inkasování ostaních inkasních plateb. Jablka a hrušky.

To Tomáš:
Měl jsem na mysli mPuch, zpráv v IB si nevšímám, od té doby co tam posíláte spam :-(

Tedy abych byl korektní, do IB se přihlašuji v průměru 1 měsíčně po obdržení výpisu z KK, jinak mám málokdy důvod.

PALEC NAHORU !

Jestli dobře rozumím,pokud mám dost prostředků na účtě,nemusím nic měnit v zadání inkasa?

Poslat zprávu

Dobrý den,
máte na mysli zřejmě Povolení k inkasu (není totožné s platbou SIPO). Pro ostatní inkasní platby (Povolení, Příkaz k inkasu) se nic nemění a bude docházet ke standardnímu zúčtování.
S pozdravem

hmm, takze kdyz mam SIPO na placeni mobilu, ktere se strhava 4. den v mesici s dobou zaplaceni do 12.dne v mesici tak mam smulu?

Poslat zprávu

@ Suky - Pokud SIPO nebude v daný den zrealizováno, objeví se klientovi v IB upozornění o neprovedeném převodu SIPO společně s informací o příčině, proč dané SIPO nebylo zrealizováno.

OK, dobrá změna.
Já sice toto měl již dříve (poslal jsem peníze na mKonto až 15. a pak se teprve strhlo SIPO), ale teď se mi to líbí více.

Důležitá otázka -> nedojde-li v prvním termínu ke stržení SIPO, bude fungovat nějaké upozornění?

Taky se mi tato změna libí. Nové podmínky jsou transparentnější a ke stržení peněz dochází později než dříve.

Ja jsem z teto zmeny absolutne nadseny. Po tomto jsem volal uz od roku 2008, kdy bylo SIPO zavedeno. Mne chodi vyplata na ucet kolem desateho v mesici, takze se mi SIPO casto strhavalo drive nez prisla vyplata, proto jsem byl nucen mit na beznem uctu vetsi rezervu. Obecne si myslim, ze cim pozdeji se SIPO strhava, tim mene problemu muze u vetsiny lidi nastat (bez ohledu na celkovy pocet pokusu), protoze cim pozdeji tim vetsi sance, ze uz tam bude mit vetsina lidi vyplatu.

Diky mBanko.
Zedna

Poslat zprávu

@ markot – přesně jak píšeš, pokusy o stržení budou dva ve zmíněných datech.

Chápu to správně, že tedy místo nějakých 15 pokusů o stržení (od 9. do 23. dne nebo jak to bylo, každý den) budou teď pokusy přesně 2 v těch zmíněných datech?