zpátky

Odstávka systémů mBank

Vážení klienti,

Happy 7 Chtěli bychom vás upozornit, že v noci z 6.3. na 7.3. mezi 02:00 - 05:00 (v neděli ráno) dojde k odstávce systémů mBank z důvodu modernizace vnitřní infrastruktury. Proto nebude dostupné Internetové bankovnictví, systém žádostí o produkty mBank, SMS služby. Funkční budou webové stránky a mLinka pouze v informačním módu. Platby kartami také nebudou autorizovány. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Tomáš Vokroj Tomáš Vokroj / mBank
webmarketing specialist
tomas.vokroj -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (22)

Vložit komentář

Rad bychom se dočkal zahraniční platební styk.

Opravdu mě baví ty urýpané řeči o odstávce!Jsem zvědavá co by jste říkali,kdyby mBanka udělala odstávku ve všední den,když se zrovna chystáte na velký rodinný nákup!Měli by jste být rádi,že je to v den i hodinu,kdy to zatěžuje úúúúplné minimum lidí!!!!!!

Když už jsme u těch /mslibů/ kdy naběhnete na ten plánovaný "kontokorent"?

Já v tom tedy taktéž nevidím problém.
Doba osstávky je zvolena myslím nejvhodněji jak to vůbec jde.
A celé to beru asi takto:
Měl jsem účet v jiném ústavu, kde jsem na poplatcích za vedení účtu a transakce měsíčně platil něco mezi 90-150Kč. A v těchto poplatcích jsou rozpuštěny i přidružené náklady např. na zajištění záložního HW při odstávce atd..
U mBanky je to odstřiženo úplně (nejlevnější řešení), ale netojí mě to měsíčně na poplatcích ani korunu.

Ja sem spokojen se vsim :-)hned od pocatku narozeni mbank vice jak 2 roky :-) Jen tak dále a budu klientem stále :-)

Yetti ty jsi soumen, je fakt ze mezi 02-05 hodinou rano, v nedeli, drtiva vetsina klientu mbank zrovna porovadi bankovni operace, plati kartou a smejdi v IB. Rozhodne to je fakt hrozny ze ta oskliva mBank tak "casto" odstavuje svuj system zrovna kdyz to nejvic klientu zivotne potrebuje ! Jo to jine banky rozhodne nedelaji, rozhodne si nedovoli mit system mimo provoz zejmena v tydnu a v pracovni hodiny nedejboze :)

Hmmmm! To tu "dlouho" nebylo! Naposled minulý týden... Co kdyby mBank vyhlásila každou noc So/Ne za "aktualizační"???? Beztak již nyní zcela bezpochyby vede žebříček aktualizací (či NEaktualizací)!? Každopádně co se odstávek systému týká pak je mBank na českém trhu absolutní 1!!!!

Slováci jsou s eurem trochu jinde, my si ještě (chvlku) počkáme.

Jestli to nebude tím, že SEPA spuštěny ještě nějakou dobu nebudou..

odstavka je "globalna" SK+CZ, a kedze v slovenskom cenniku od dnes mame aj SEPA platby aj fondy, tipujem ze budu tieto sluzby nahodene.... len mi vrta v hlave preco cesky cennik SEPA nema.... :/

A je to tu.. rychle převést peníze...

Prostě to shrňme: mBank zase bude mít úplnou odstávku - to je již její klasika (narozdíl od jiných bankovních domů, kde to je JEN vyjímečné). mBank jako obvykle svým klientům nenabídne nic nového. Možná zdražení služeb či snížení úroků na vkladových účtech (ani bych se nedivil, pokud úrok mKonta "stoupne" na -0,10%) ;-)

Možná se vážně něco děje,když je to oznámeno s takovým předstihem......třeba si v mBank říkají AXAkru co se to kolem nás děle?? :-))

no to je zas tak moc dopředu, že na to spousta lidí zapomene :-), navíc plánovaná doba odstávky se za 14 dní jistě pozmění vůči předpokladu...

Chválím zveřejnění informace o odstávce v téměř dvoutýdenním časovém předstihu.

Takže do konce února už asi nic nového nebude /msliby/, ale první týden v březnu není až tak velký skluz, jen aby to stálo za to čekání !!!

No ty fondy už prý jsou připravené podle mSlibů od samého začátku a neběží nic, takže doufám ale jsem skeptický....
Pořád jen sliby jak to bude převratné, ale je pravda že něco tak převratného jako podle slibů mBanka uvedla zatím svět neviděl :-)

Nebo to taky může být pouhé nasazení hotfixů. Nové funkce a produkty se imho nebudou přidávat mezi releasy. Letos by jich mělo být víc - prý každé 4 měsíce. S podivem je ale spíš neuvedení již implementovaných věcí. mFondy by měly přijít velmi brzo, na mVklad je ještě čas. Pochopil bych i přípravy uvedení účtů pro právnické osoby. Ale třeba takové pojištění ke kartám.. nabušený by měl být i bilanční mechanismus pro eMax atd..

jj, vypadá to na změny v Internetovém bankovnictví (i když pro koncového klienta nemusí být vidět okamžitě). Protože platí jednoduché pravidlo:

platby kartou nebudou fungovat -> úpravy bankovního systému, IB, přidávání nových funkcí ...

platby kartou budou fungovat -> pouze úpravy na HW, vnitřní infrastruktuře, ...

Je informační linka (obecné informace) a pak linka pro zákazníky (např. zadávání příkazů).

V jakých všech módech umí mLinka pracovat? Hodila by se nějaká tabulka.

Že bychom se dočkali spuštění fondů?
Slíbeny byli do konce tohoto února takže by to zhruba odpovídalo .....