zpátky

Plánovaná odstávka systémů mBank 19. července

Vážení Klienti,
chtěli bychom vás upozornit, že z důvodu plánované modernizace vnitřní infrastruktury nebude dostupné v noci 19. července (ze soboty na neděli) od 1:00 do 6:00 Internetové bankovnictví mBank a systém žádostí o produkty mBank. Mezi 2:00 a 5:00 také nebudou autorizovány transakce platebními kartami. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (24)

Vložit komentář

Teda to jste jediná banka která takhle drží krok s vývojem techniky. Nevím že by byla nějaká jiná banka (v Čechách) která by zastavovala pravidelně každý měsíc platební systém. Je skvělé že to tady oznámíte, ale je to úplně na prd když jsem v zahraničí bez netu:( A je to fakt sranda když po 10minutové frontě na Italské dálnici dorazíte k okénku na zaplacení mýtného a ono nic, ani na podruhé, potřetí, ... a tak jdete hledat hotovost. Fakt skvělé, myslel jsem že mě ty za mnou sežerou:( a jak se mi klepaly ruce druhý den v obchodě, když jsem se bál že mám kartu zničenou. Tak si tedy na příště pořídím kreditku u někoho jiného nežli u Vás, no a když bude fungovat tak na co nosit u sebe dvě karty, že? a na co mít více kont, že? Že jsem nezůstal u ČS, tam se mi za 18 let nic takového nestalo, sice jsem za to platil, ale ta spolehlivost a důvěra je někdy k nezaplacení!!!

ahojky mám dotaz, jsem jediná, komu nejede internetové bankovnictví? nejak mi nechodí potvrzovací sms a tak nemůžu nic dělat... diky

kejvi: diskutovali jsme na mFóru o řešení takové situace. Jak jsi to řešil ty konkrétně v Deutschland?

Fakt nechápu, jak můžeš jezdit do zahraničí s jednou platební kartou od jediné banky...

Zjistit ve 3 ráno, že nemam čim v Německu zaplatit plnou nádrž, byla opravdu prča! Vám povim...

aha, firewoly nojo, snad nemusí bejt hned tak zle :-) a co ten kurzor?

bourač: "modernizace vnitřní infrastruktury" - to obvykle skutečně není nijak vidět... je to nový hardware, updaty firewallů a podobně - kdyby s tím byly spojeny nějaké změny, které bychom vám mohli odprezentovat, určitě bychom se neváhali pochlubit.

Plánovaná odstávka z důvodů modernizace proběhla zdá se OK. Škoda že z pohledu klienta nevidím žádný výsledek.

Vy jezdite na dovolene / sluzebni cesty s platebni kartou jen jedne banky? No to jste teda odvazny :-)

Pevně věřím, že odstávka je nezbytná pro zachování konfortu a správného fungování všech služeb. Elektronický svět se vyvíjí a jistě právě proto jsou tak nutné častější odstávky.

Je čtvrtek 16.7.2009 večer, nelze platit kartou na internetu a nefunguje internetové bankovnictví. Začala již modernizace systému? - trochu brzy!!! Odstávka je plánovaná až na 19.7. - bude do té doby možno ještě používat kartu a internetové bankovnictví????

údiv: no mě se tohle jednou stalo, že mi to nechtělo vzít kartu, tak jsem musel nechat část nákupu u pokladny a zbytek jsem zaplatil cash! ale to už je pár měsíců z5 (2-3)

Dnes po 10. h jsem chtěl platit kartou a platba zamítnuta. Podobně v bankomatu. Naštěstí jsem měl hotovost, ale stojí-li člověk v řadě před pokladnou s plným vozíkem potravin a pak to nejde zaplatit (musel bych zpět a zboží vkládat do regálů?), trapnost pro všechny strany. Telefonem mi pak bankou bylo řečeno, že právě byl výpadek na síti. Ačkoliv osobně toto pozoruji poprvé, považuji to za velký průšvich, kromě ciziny i zde si už člověk nemůže být jistý?

Hm, mně internetové bankovnictví nejde ani teď, mám to prý zkusit za chvíli... Tady to jde vážně od desíti k pěti :-/

Nemmůžete prosím odstávky odsunout až po době dovolených ??? Někam na polovinu září ?? při pltbách v zahraničí ta je nepříjemné a i ostude když při placení karta nefunguje

No zrovna jsem si něco v jednu chtěl poslat,ajajaj,to je konec světa toto...

Že by spuštění "dávno hotových" fondů?

Vono mi to odeslalo prispevek a nezobrazilo ho to... Tak bud tu zacala fungovat schvalovaci cenzura, anebo uz je podelana i tahle cast systemu... At zijou modernizace! Trikrat hip hip hura!

už zas? .. nějak často :D .. to posledně nestačilo? xD

bourač: Já jsem slyšel, že prý se někde objevily zbytky napůl rozdělaného newsletteru, a ty se nyní během odstávky musí definitivně odstranit :-)

při poslední modernizaci došlo k tomu že zmizel kurzor z logovacího okénka v IB, nyní je nutno jej tam nejdříve myší umístit. Jsem zvědav co bude zmodernizováno tentokrát. :-(

Stává se to již periodickým pravidlem. Pro drtivou většinu domácích klientů to asi nečiní problém, ale jak zde již bylo hlášeno, na zahraničních cestách s posunutým časem může nefunkčnost karet být krajně nepříjemná. Spolu s nejhorším směnným kurzem mezi zdějšími bankami to nedává dobré použití karet mBank v zahraničí. Zda to kompenzuje nulový poplatek v bankomatech, nevím.

platební karty = kreditní + debetní
(netřeba snad dodávat více)

To je radost teda.. :(
Kdyz pisete platebni karty, budou fungovat kreditni karty?