zpátky

Nové obchodní podmínky platné od 1. ledna 2014

Provoz obchodních míst o svátcích 

Vážení zákazníci,

od 1. ledna 2014 vstupuje v platnost nový občanský zákoník a my mu proto musíme přizpůsobit naše obchodní podmínky. Žádné zásadní změny to pro vás nepřináší. Více informací najdete v blogu.

 

Nový občanský zákoník (NOZ) od 1. ledna 2014 komplexně upravuje vztahy v rámci soukromého práva a zároveň ruší některé stávající právní předpisy (obchodní zákoník, zákon o vlastnictví bytů atd.). mBank musí tuto skutečnost reflektovat a přizpůsobit se jí. Proto jsme pro Vás připravili zcela nové a mnohem přehlednější všeobecné obchodní a produktové podmínky v souladu se novými právními předpisy, kterými budou nahrazeny stávající Podmínky, vedené k jednotlivým produktům.

 


Co to pro Vás znamená?

Z pohledu našeho zákazníka v podstatě vše zůstává stejné a není potřeba žádného aktivního kroku z Vaší strany, Vaše produkty u mBank a naše služby Vám poskytované se nijak nemění, změna podmínek nemá žádný finanční dopad na Vás jako zákazníka, Váš smluvní vztah s bankou se nově řídí pouze aktuálními právními předpisy, tedy hlavně novým Občanským zákoníkem. 

 

Hlavní změny:

mBank má nové Všeobecné obchodní podmínky pro zakládání a vedení účtů fyzických osob a Všeobecné obchodní podmínky pro zakládání a vedení účtů podnikatelů


Tyto Všeobecné obchodní podmínky se dělí vždy na část obecnou, která je společná pro všechny produkty a služby nabízené mBank a na část zvláštní.
Zvláštní část pak vždy upravuje podmínky pro běžné účty, podmínky pro Internetové a telefonické bankovnictví, pravidla platebního styku, podmínky pro spořicí účty, podmínky pro termínované vklady a podmínky pro platební karty.

Dále u mBank naleznete dle platné legislativy upravené produktové podmínky, uvedené níže, včetně stručného výtahu obsahu a změn:

 

Podmínky pro poskytování hotovostních úvěrů mBank
1. Parametry poskytovaného produktu zůstávají i nadále beze změny, posílili jsme pouze Vaše postavení
2. I nadále je zachována 14denní lhůta pro odstoupení od smlouvy
3. Harmonogram splácení je Vám i nadále k dispozici v internetovém bankovnictví
4. Vlastníte-li starší typ mPůjčky, najdete v nových Podmínkách samostatné paragrafy pro Vaši snadnější orientaci

 

Podmínky pro povolené přečerpání(Kontokorent)
1. Parametry poskytovaného produktu zůstávají i nadále beze změny, posílili jsme pouze Vaše postavení. Splácení probíhá neustále prostřednictvím účtu mKONTO
2. O případné změně úrokové sazby Vás budeme informovat v dostatečném předstihu
3. Zúčtovací cyklus je neměnný – řídí se datumem, ve kterém Vám bylo povolené přečerpání poskytnuto (příklad: uzavřete smlouvu 10. v měsíci, tudíž Váš zúčtovací cyklus končí další měsíc 10.). K tomuto dni probíhá inkaso úroků z Vašeho účtu mKONTO.
4. Výpověď ze strany klienta je neměnná, tj. je potřeba ji podat písemně a výpovědní lhůta činí 1 měsíc ode dne doručení výpovědi bance (bod 4.2.2.)
5. Výpověď ze strany Banky musí být taktéž písemná; lhůta činí i nadále 2 měsíce ode dne doručení výpovědi (bod 4.2.3.)
6. Odstoupení od smlouvy i nadále umožňujeme do 14 kalendářních dnů od uzavření Smlouvy (bod 4.3.1.)

 

Podmínky pro vydávání a používání kreditních karet mBank
1. Parametry poskytovaného produktu zůstávají i nadále beze změny, posílili jsme pouze Vaše postavení. Splácení probíhá prostřednictvím účtu mKONTO
2. O případné změně úrokové sazby Vás budeme informovat v dostatečném předstihu
3. Kdykoliv si můžete požádat o vydání dodatkové karty (bod 2.1.2.)
4. Výši minimální splátky a datum její splatnosti naleznete ve výpisu (bod 5.1.1.)
5. O změně úrokové sazby Vás budeme informovat předem (bod 6.1.1.)
6. Výpověď ze strany klienta je neměnná, tj. je potřeba ji podat písemně a výpovědní lhůta činí 1 měsíc ode dne doručení výpovědi bance (bod 9.1.1.)
7. Výpověď ze strany Banky musí být taktéž písemná; lhůta činí i nadále 2 měsíce ode dne doručení výpovědi (bod 9.1.2.)
8. Odstoupení od smlouvy i nadále umožňujeme do 14 kalendářních dnů od uzavření Smlouvy (bod 9.2.1.)

 

Podmínky hypotečních úvěrů v mBank
1. Parametry produktu zůstávají neměnné, posílili jsme pouze Vaše postavení. Pro splácení hypotečního úvěru je nezbytné mKONTO.
2. Kdykoliv v průběhu smluvního vztahu si můžete zažádat o změnu variabilní úrokové sazby na fixní a opačně (BOD 2.3.2.)
3. Vaše povinnost splnit podmínky pro čerpání hypotečního úvěru musí být i nadále splněna do 3 měsíců od uzavření Smlouvy (bod 4.3.1.)
4. I u hypotečního úvěru máte možnost odstoupit do 14 dnů od Smlouvy (bod 9.4.1.)

 

Podmínky pro povolené přečerpání podnikatelů (Kontokorent)
1. Parametry poskytovaného produktu zůstávají i nadále beze změny, posílili jsme pouze Vaše postavení. Splácení probíhá neustále prostřednictvím mKONTO business
2. O případné změně úrokové sazby Vás budeme informovat v dostatečném předstihu (bod 2.3.1.)
3. Zúčtovací cyklus je neměnný – řídí se datumem, ve kterém Vám bylo povolené přečerpání poskytnuto (příklad: uzavřete smlouvu 10. v měsíci, tudíž Váš zúčtovací cyklus končí další měsíc 10.). K tomuto dni probíhá inkaso úroků z Vašeho účtu mKONTO. (bod 2.4.3.)
4. Výpověď ze strany klienta je neměnná, tj. je potřeba ji podat písemně a výpovědní lhůta činí 1 měsíc ode dne doručení výpovědi bance (bod 4.3.1.)
5. Výpověď ze strany Banky musí být taktéž písemná; lhůta činí i nadále 2 měsíce ode dne doručení výpovědi (bod 4.3.2.)

 

Děkujeme za pochopení a věříme, že s novými podmínkami budete spokojeni.

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (23)

Vložit komentář

Myslel jsem,že se tu dozvím něco o bance a zatím tu vedete žabomyší válku s autorem článku.Podstata věci je snad chod banky,nebo mi něco uniklo?Sedím snad ve školní lavici a paní učitelka češtinářka se tu rozčiluje nad pravopisem?Jsem z toho nějaký zmatený.Pravda-nějaká ta pravopisná chyba se najde.A to by nebyl malý český člověk,aby hned nevyskočil jako čertík z krabičky a ukazoval se,že je nejchytřejší...

Prosím vás, už si přestaňte měřit pinďoury (to platí pro muže) nebo poprsí (to platí pro ženy) a jestli nemáte nic jiného, co by vás zajímalo, tak radši nepište. Založte si svůj blog a tam se můžete vyzvracet.

lidi zlatí... myslel jsem, že se v příspěšvcích něco dozvím, ale to co tady vy mistři češtinářští předvádíte, to je děs.. předháníte se tady akorát kdo najde více chyb (jako děti na ve škole) a nimráte v prkotinách (to je slovíčko co?) :-) !! Jeden normální dotaz zde je (na osobní a podnik.účet) a ten je nezodpovězen. No ani se tomu moc nedivím, jelikož admin se asi hanbou propadl do západního německa :-)))

@ Ivinn a další obhájci pologramotů: "chytrý člověK" by měl ovládat alespoň jeden jazyk, tedy ideálně svou mateřštinu. "Datumu" je naprostá jazyková zrůdnost, kterou pozná každý program s kontrolou pravopisu, takže nechápu, jak se to tam dostalo.Člověk, co vychodil alespoň základku, by se za tohle měl stydět, tím spíš, pokud psaní je jeho pracovní náplní. To, že v psaných médiích jsou texty mnohem horší, na tom nic nemění (mezi slepými atd....).
"Vás" atp. bych tipovala na nějakou "policy" převzatou z polské mBank, v polštině je to normální. Poláci jsou schopni psát velmými písmeny třeba "Datum Vyúčtování", což působí doslova apokalypticky :D

Chápu jeden komentář o gramatické chybce. Ale nechápu debatu o dvaceti příspěvcích o tomtéž. Jo, tvrdý chlebíček to máte v BRE Bank.

Až na to, že jste nám kvůli formalitě nedali hypotéku a museli jsme se vláčet zbytečně do Prahy, jsme s vašimi službami také moc spokojeni. (spokojení? Teď se mi úplně kroutí prsty na nohou, že to netrefím :-D).

Dobrý den,

pochopil jsem správně, že nově od 1.1.2014 budou i u podnikatelských mBusiness kont odečítány úroky z daně? Doposud tomu tak nebylo a úroky se přiznávaly v daňovém přiznání. Pak tedy nechápu důvod nadále odlišovat podnikatelský a osobní účet, resp. to si klidně můžu založit osobní účet a používat ho jako podnikatelský, ne? :-)

Přesně tak, i já připojuji veřejnou poklonu BRE bank! Po několika letech provozu u mBanky a po 30 letech (!) odejdu bez sentimentu od České spořitelny. Mimochodem, milí češtináři: v komentáři P.P. z 30. 10. chybí čárka oddělující vedlejší větu (...něco, (čárka) co tam nepatří...) :-) Pro mě je důležitější, že parta mBanky rozumí svému byznysu! Češtinu neskrývaně miluju, ale češtináři by ji a nás měli kultivovat inteligentněji!

Důležité je že vše frčí tak jak má, vše ostatní jsou z mého pohledu jen detaily. S bankou jsem velice spokojen.

Ahoj, myslím, že zabývat se blbostma není důležité a chytrý člověk si to přeloží ke svému obrazu, já jsem s bankou velmi spokojena a všem, kteří s ní mají co dočinění přeji pohodu. Iva

Opravili? Neopravili... To datumem místo datem tam visí nadále ;-)

Dobrý den. Když už jsme u té gramatiky: 2x je v textu uveden "občanská zákoník" s malým počátečním písmenem a pak s velkým. Doporučoval bych psaní sjednotit a psát s počátečním velkým písmenem. Ten samý případ jsou všeobecné obchodní podmínky. I v tomto případě doporučuji psát všude velké počáteční písmeno.

" řídí se datem" nikoliv "datumem"

"Autor textu dostal za uši a chyby jsme opravili"... a chvíli na to: "Na jakém mailovém klientu / prohlížeči se na email koukáte?" Koukáte? Dobře ty, tady někdo snídal vtipnou kaši :))

Dobrý den, v tom případě by měl autor dostat za uši opět
3. Zúčtovací cyklus je neměnný – řídí se datumem - DATEM
upozorňuji na to, jelikož jsem s bankou spokojená a nechci se stydět za chyby druhých, které na ni vrhají špatné světlo.

Netestovali jste správně viz: http://www.mbank.cz/forum...

Ještě, prosím, opravte "14 denní" na "14denní" (bod 4, druhý odstavec v http://prirucka.ujc.cas.c...

Poslat zprávu

Odkaz jsme testovali a funguje v pohodě. Na jakém mailovém klientu / prohlížeči se na email koukáte?

odkaz na tento článek v zaslaném emailu má navícna konci tečku a díky tomu se nezobrazí :-(

Poslat zprávu

Autor textu dostal za uši a chyby jsme opravili. Díky za upozornění.

Též mě pobavila negramotnost autora článku... nedělá to bance moc dobrou vizitku.

Ještě doplním: do 14 dnů, nikoliv 14ti. A řídí se datem, nikdy datumem. Ono ani Vaše, Vás tady není úplně na místě, užívá se spíše v korespondenci, ale u mBank to už tak nějak patří k tradici.
http://prirucka.ujc.cas.c...

všemu jsem rozuměl a beru navědomí

10.ho nebo 10-ho není správně česky. Netlačte tam něco co tam nepatří.
...uzavřete smlouvu 10. v měsíci... je správně, tak jako je správně ...do 14 kalendářních dnů.

viz bod 6 a) http://prirucka.ujc.cas.c...