zpátky

mTIP 3: PIN na čipu

mTip 2 

Dnes přinášíme již 3. ze série mTIPů. Tyto články mají pomáhat našim stávajícím i novým klientům získávat zajímavé a užitečné informace o mBank, jejích produktech a službách.
Při přípravě těchto tipů s námi velmi aktivně spolupracují členové mRADY, kterým tedy patří velké díky.

V únoru 2010 mBank zavedla u platebních karet novou funkcionalitu, PIN na čipu, která umožnila verifikaci PINu offline a také provádění offline transakcí, bez nutnosti připojení terminálu k bankovnímu systému. Díky tomu je nyní možné úspěšně zaplatit i v místech, kde se v minulosti vyskytovaly potíže (například Anglie, mýtnice v Itálii apod.)

PIN je vždy uložen na dvou místech - v bankovním systému a na čipu vaší platební karty. Je třeba zajistit, aby oba PINy byly shodné. K nahrání PINu na čip karty dojde jedině po provedení následujících dvou kroků:


1) Změna PINu, buď přes internetové bankovnictví anebo přes mLinku. (změna je zpoplatněna částkou 25 Kč dle platného sazebníku)
2) Následné provedení jakékoliv transakce, při které dochází k online spojení čipového terminálu s bankou, například ověření zůstatku v jakémkoliv bankomatu nebo výběr z bankomatu.

Co to konkrétně znamená pro klienty mBank?


V případě, že máte čipovou platební kartu vydanou dříve než 8.2.2010 a po tomto datu jste ani jednou nezměnili PIN na kartě, doporučujeme provést výše zmíněné dva kroky, čímž dojde k nahrání PINu na čip.

Zároveň u všech platebních karet, bez ohledu na datum vydání, doporučujeme po každé změně PINu (přes IB, mLinku) provést online transakci na čipovém terminálu. Tím se opět oba PINy sesynchronizují.

Více se lze dozvědět na blogu o PINu offline.


Kde můžete změnit PIN v IB:
Karty -> vybrat kartu -> Parametry -> Nastavit PIN

mTIP 3 zbijeczka

 

Komentáře (7)

Vložit komentář

Zbijec napsal: "Na obnovené kartě bude PIN nahrán automaticky už z výroby, čili není potřeba vyvíjet žádnou aktivitu. "
To je velice inteligentní zaslat novou kartu ne doporučeně již s PINEM... To potom stačí aby soused vybral schránku a zkopíroval si kartu... To už je potom jen krok aby došlo k zneužití karty.... Toto považuji jako nejtupější krok. Lepší by bylo zaslat čistou kartu kterou si klient Mbanky aktivuje v IB a zada si pin copak toto je problém...?

Na obnovené kartě bude PIN nahrán automaticky už z výroby, čili není potřeba vyvíjet žádnou aktivitu.

když mi přijde karta jako obnova po 3 létech - chápe se to jako vydání nové karty, nebo je to stále původní karta a PIN na kartě není synchronizován, když nebyl synchronizován od roku 2008 na první fyzické kartě.

mRada opakovaně bojovala za zrušení tohoto poplatku, ale mBank neustoupila. Smyslem tohoto článku na blogu je snaha, aby klienti neměli v zahraničí problémy s placením kartou. Až do února 2013 tu budou kolovat karty bez nahraného PINu.

fér by bylo, kdyby první změna pinu u starších karet byla zdarma, ale to by mBank asi zruinovalo. Takže holt mRada musí pomoci bance zvýšit příjmy z poplatků za změnu :-D

Poslat zprávu

to arthur: díky za info, bude doplněno do textu. Honza

Chybi tu informace, ze zmena PIN je za 25 Kc