zpátky

mBank bude vzdělávat klienty v oblasti bezpečného používání internetu

zámek 1. května 2011 odstartovala mBank vzdělávací projekt s názvem Bezpečná mBank. Cílem tohoto projektu je vzdělávat a poskytovat užitečné informace v oblastech bezpečného používání internetu, internetového bankovnictví a platebních karet.
Bezpečně používat internet, internetové bankovnictví či platební karty v internetových obchodech může každý z nás. Banky používají moderní bezpečnostní systémy, ale i na straně uživatelů je potřeba dodržovat zodpovědný přístup k základním bezpečnostním pravidlům.

Proto si mBank dala za cíl vzdělávat své klienty v oblasti bezpečného používání internetu a poskytovat jim rady a tipy o tom, co dělat, aby byl internet užitečnou pomůckou a ne hrozbou. Pomocí pravidelných článků na webu a sociálních sítích a prostřednictvím emailů Vám budeme pravidelně poskytovat informace týkající se bezpečnosti. Komunikace bude probíhat v pravidelných dvouměsíčních cyklech a první várku informací naleznete níže.

Projekt Bezpečná mBank je rozdělen do několika tématických oblastí jako například ochrana osobního počítače, zásady bezpečnosti na internetu či pravidla pro bezpečné používání platebních karet. Vedle vzdělávacích textů bude projekt Bezpečná mBank zahrnovat další aktivity jako např. pravidelné ankety na webu mBank.

Věříme, že tuto naši iniciativu oceníte a že přispěje k lepší informovanosti a bezpečnějšímu chování v prostředí českého internetu.

Vaše mBank

Jak zabezpečit počítač a bezpečně používat internet

Bezpečné používání internetu, platebních karet v internetových obchodech a internetového bankovnictví závisí do značné míry na zabezpečení vašeho počítače. mBank využívá nejmodernější bezpečnostní systémy, ale i uživatelé by měli dodržovat základní zásady bezpečnosti. Váš počítač je Vaše zodpovědnost, tam banka přístup nemá!

Nejdůležitější zásady bezpečnosti

  • Používejte aktualizovaný antivirový program, firewall a programy proti spywaru a adwaru. Ty chrání Váš počítač před neoprávněnými zásahy zvenčí.
  • Nestahujte podezřelé programy, nelegální kopie nebo aplikace umožňující nelegální využívání programů. Bezpečnostní rizika jsou často větší než krátkodobý zisk.
  • Používání programů na sdílení souborů (P2P, torrenty) je bezpečnostním rizikem a mělo by být spojeno se zvýšenou ostražitostí.
  • Neposílejte důvěrné údaje v nešifrovaných e-mailech.
  • Zkontrolujte si nastavení a aktualizace internetového prohlížeče. Doporučení pro správné nastavení internetových prohlížečů naleznete na webu mBank v sekci Bezpečnost.Nezapomeňte, že:

  • nesmíte s nikým sdílet hesla a telefonní čísla, která používáte pro přihlášení do  svého internetového bankovnictví. Zvolená hesla není třeba obnovovat a jejich platnost nikdy nevyprší.
  • mBank nikdy nevyžaduje zadání jednorázových hesel, zadání hesla pro mLinku, čísla platební karty nebo údajů týkajících se mobilního telefonu (např. telefonní  číslo, značka a model tel. přístroje) při přihlášení do internetového bankovnictví, při kontrole zůstatku na účtu nebo při prohlížení transakční historie.
  • mBank nikdy nezasílá na mobilní telefon klienta žádné bezpečnostní ani jiné certifikáty, které je potřeba instalovat.
  • mBank  nikdy nežádá o instalaci certifikátů nebo bezpečnostních aplikací v mobilních telefonech

 

Kategorie:

Bezpečnost