zpátky

Stále si držíme lesk nízkonákladové banky

Nevybereme ani haléř s cílem vydělat
V první řadě bychom chtěli zdůraznit, že jsme nezdražili. Vyvracíme tím některá tvrzení, že cílem těchto kroků je zvýšení zisku banky.Všichni naši klienti mají i nadále možnost využívat našich služeb bez poplatků – v plánovaném modelu nevybereme ani haléř s cílem vydělat. Na základě změn tržního prostředí a bankovních návyků našich klientů jsme provedli částečné úpravy, které vedou k ochraně nízkonákladového modelu mBank.

Cílem těchto změn je omezení nákladů na straně banky, tvořených nevyváženým chováním části našich klientů. Pro příklad nové nastavení počtu jednorázových transakcí zasáhne jen 1,6 procent našich klientů, mezi nimiž jsou i klienti s více než tisícem odchozích transakcí měsíčně. Počet bezplatných výběrů z bankomatu se klientům, kteří standardně využívají osobní účet a platební kartu, z převážné většiny nezmění.

Inovace a nové nástroje
Chystanou inovací související se změnou platebních podmínek je snaha o jejich transparentnost. Interaktivním využitím Internetového bankovnictví nabídneme našim klientům nástroj, jehož pomocí získají ještě větší kontrolu. Konkrétně budeme informovat klienta o provedených karetních transakcích a počtu provedených výběrů z bankomatů. Na tomto základě budou mít naši klienti přehled o tom, kolik výběrů mají bez poplatku.

Nezavádíme žádné „hvězdičky“
Hvězdička je o tom, že něco Klientovi tajíme či to dáváme na vědomí nesrozumitelně. Všem říkáme, že podmínky jsou stanovené pro všechny stejně a v případě, že klient dodrží podmínky v sazebníku uvedené, nebude platit ani korunu navíc. Pro větší kontrolu nad svými penězi dáme našim klientům do rukou dostatečný nástroj v rámci jejich Internetového Bankovnictví. Zároveň prostřednictvím měsíční edukativní kampaně získají naši klienti veškeré potřebné informace formou nadstandardních personalizovaných zpráv z banky.

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (257)

Vložit komentář

Kdyby jen výběry, ale i mBenefity, mInvesticie, mVklad. My tu máme akorát tak mPrd a teď ještě za mPoplatky :(

co se odstěhovat na slovensko,tam mají 3 výběry zatim zdarma :-D

Ještě upozorňuji, že výběr z disponentské karty (narozdíl od karty spolumajitele) je plošně zpoplatněn částkou 35 Kč.

Dobrý den, děkuji, že jste mě donutili se rozhlédnout po okolí a zjistit, že jinde dávají úrok větší než 1,3%. Asi nejsem standardní klient. Nechci platit kartou a nechci si nechat v obchodech obkoukat PIN. Chci 1x - 2x vybrat peníze v bezpečném bankomatu. Teď mě to bude stát 9Kč :(, to přežiju. Účet rušit nechci, jen přesunu svých >600k Kč jinam, ony si na ty vaše poplatky snadno vydělají.... Pochopil jsem správně - Tak jste to chtěli??

Poslat zprávu

@ Glum 252 - v případě, že kartou neplatíte ani vy ani Vaše manželka, pak vás tyto čtyři výběry vyjdou každý na 9,- (v případě, že tyto výběry budou učiněny z obou karet - tedy Vaší a Vaší manželky).

S pozdravem

Tomáš_mBank

Teď je to děsně nepřehledný já už se v tom vůbec nevyznám. Mohl by mi někdo tedy říci jak to teď bude. Máme s manželkou společný účet chodí nám na něj 2 x výplata odchází SIPO stav. spoř. a jiné. Kartou neplatíme jen tak 4x za měsíc vybírame z bankomatu ČS. Kolik tedy budu od 1. 8. platit? Jsem už z toho zmatený

Abychom bance nekřivdili, první tři výběry hlavní kartou budou i u člověka, který s ní (ani s jinou kartou) neplatí, za 9 Kč.

Teď jsem sondoval trh a v současné době je nejvýhodnější FIO

V dnešní době krize chápu,že banka absolutně bez poplatků už je nereálná věc, ale nechápu proč jste to udělali tak složitě. Lidi mají rádi jednoduchost. Myslím že by bylo lepší kdybyste zavedli tedy poplatek za výběr z bankomatu ale všem bez dalších podmínek. Cena tohoto výběru by byla určitě nižší než 35 Kč. U FIO mají např. zpoplatněný výběr z bankomatu 6Kč za výběr jinak vše bez poplatků jako u vás a tečka. Je to určitě lepší jednoduší a přehlednější než 3 výběry zdarma ale za podmínek... Kdo nepoužíva platební kartu je nahranej protože 35 Kč za vyběr je šílený

Potom, co mBanka poslední rok předvádí, po všech těch jejich mLžích a mPodrazech, mi můžou všichni mManažírci laskavě políbit mZadek! (Umím to napsat i mSprostějc!).

Pochybuju, že vůbec nějaká kampaň bude. Kampaně jsou vůbec dost slabou stránkou mBank. Kdyby už dávno udělali kampaň ve stylu jak používat mBank tak, aby byly pro banku co nejmenší náklady, tak možná nemuseli být v těch problémech, kde jsou dnes. Dokud ještě měli komunitu, tak nebyl problém doporučit více používání platebních karet, doporučit z kterého bankomatu jsou pro mBank nejmenší náklady pro vybírání a podobně. Byly doby, kdy bych se třeba já konkrétně (a věřím, že i další) rád přizpůsobil. Bohužel po té reklamštině co na nás vytáhly už je to pasé...

Dobry den, mohl by mi prosim nekdo z vedeni mBank rici, kdy bude zahajena ona zminena MESICNI, intenzivni, vnitrni a vnejsi edukativni kampam? Dekuji za odpoved a zdravim. Richard Malasek

Poslat zprávu

@ rybiz - infokartičku k účtu je možné stáhnout na této adrese: http://www.mbank.cz/pruvo... konkrétně: http://mbank.aciano.eu/

S pozdravem

Tomáš

Měl bych dotaz. Na mbank.sk jsou u mkonta jako poslední kartičky v pdf provedení, kde si mohu pěkně napsat čitelně podle produktu číslo konta. Nedali by jste prosim totež vytvořit pro naše konta. Je to čitelnější, než mít napsane čílo účtu rukou. Předem děkuji.

K panu Alexx " cílem není zvýšit zisky, ale snížit náklady ". Každý ekonom Vám řekne,že hospodářský výsledek se skládá z příjmů(výnosů) a výdajů(nákladů) za přesně definované období.Pokud je výsledek +, pak se jedná o hrubý zisk před zdaněním.Cílem musí být vždy zvyšovat ZISK!!!!!!!
Takže naučte se používat správné výrazy. Zisk(rozdíl mezi V a N) můžete vygenerovat jak snížením nákladů( bez změny výnosů),tak zvýšením příjmů(bez snížení nákladů), nebo kombinací obojího.Výnosy by Vám měli přinášet především ti klienti,kteří nejvíce využívají váš systém, a tedy generují největší náklady pro banku.Jistou skupinu běžných klientů byste měli ponechat v sazebníku 0, protože tito lidé Vám alespoň nabídnou peníze k finančním operacím(úvěry,půjčky,atd):Přeji příjemný den.

Vaší banku jsem si vybral proto že deklarovala: "žádné poplatky, slušný úrok na spořících účtech" (jsem klientem cca dva roky) a ejhle úroky nyní ""00 nic" a ještě k tomu poplatky (vzhledem k tomu, že nemáte v ČR tradici) stáváte se pro mnohé klienty bankou nedůvěryhodnou. Nechávám si posílat do Vaší banky svojí výplatu, účet využívám aktivně, platím inkasem, TP, jednorázovými převody, kartou a vtom je ten problém mnoho obchodníku nemá terminály nebo má poruchy, takže jsme nuceni platit v hotovosti, a za to máme pykat? Jsou měsíce, kdy zaplatím kartou několik tisíc, ale jsou i měsíce, kdy uhradím kartou jen několik stovek. Dle mého názoru by výběry zdarma neměly být limitovány částkou platby kartou, ale četností. Uvědomte si další fakt, že zákazníci Vaší banky jsou zákazníky aktivní, takže není pro ně žádný problém zabalili kufry a jít o dům dál. Říkáte si i tak nemáme konkurenci, ale když člověk ztratí důvěru ledacos oželí, kdo nám zaručí, že za několik měsíců nezabalíte fidlátka i s našimi účty?

Tak jsem si pročítal stránky mbank.sk ( měl jsem informace , že mbank na Slovensku bude končit ) a ejhle slovenska mbank zvedla úročení emaxu i emaxplus. Že by to Slováci uměli lépe, nebo si uvědomili na Slovesnku, že bez peněz a klientů to asi nepujde.

Pořídit si další účet u konkurence. Jinou možnost nevidím.

Mohl by mi HonzaH_mBank (autor tohoto blogu) vysvětlit, jak mám používat mBank nadále bez poplatků jak píše v úvodu? Koukal jsem na minulý měsíc a jen na Aukru jsem měl 12 převodů Zdůraznuji, že je vše pro mou potřebu, žádné podnikání. Když má člověk hodně zájmů, tak se to prostě někdy sejde :). Mám podle Vás platit dobírkou, nechat si aukce ujít a nebo holt místo jednorázových převodů používat trvalé a ty pak rušit (což přinese mBank zbytečně náklady navíc). Jde mi hlavně o princip, těch pár korun mě samozřejmě nezabije...

http://www.mbank.cz/dokum...

Tři výběry zdarma jsou pouze v případě útraty kartou nad 4000 Kč, v případě útraty 3000 jsou dva, u 2000 jedna, při ještě menší ani jeden.

to puf: Prosím kde jste vzal informaci o platbě za 2 a 3 výběr kartou ? V sazebníku po 1.8.2010 je uvedeno:
výběr hotovosti z bankomatů v ČR 3 výběry měsíčně / 0 Kč
4. a každý další výběr / 35 Kč
Takže se nic nemění !

Ano, ano, ani já nehodlám vaší bance zaplatit ani korunu na poplatcích, a bohužel právě proto se s vámi loučím. Ahoj! :)

Chápu, že účelem podnikání je zisk. Co ale nechápu, že omezujete lidi, co systém nezneužívají(jako já) a nakonec omezíte všechny. O výběrech z bakomatu ani nemluvím. Půjdu do FIO.

M banka se chová podvodně nejdříve pošlou emil at hlasuji v anketě zlata korunka a po vyhlášeni
výsledku změní podmínky zajímavé že o tom emil nerozeslaly sníženi úroku na E maxu taky nic.
Vše za nula už zase mam M konto i E max je zůstatek nula a odešel jsem jinam.
Jsem zvědavy kdy zavedou poplatek za vedeni učtu a zrušeni učtu za příchozí platbu atd.


1. důvěra v banku která přišla s politikou za nula poplatky až do konce světa a tet zavadí poplatky
je nula.
2 Vyber z bankomatu není zdarma .
/// výběr hotovosti ze všech bankomatů v ČR prostřednictvím
hlavní karty, pokud celkový měsíční objem bezhotovostních
transakcí platební a kreditní kartou je 2 000 - 2 999,99 Kč

1 výběr měsíčně / 0 Kč
2. a 3. výběr / 9 Kč
4 a každý další výběr / 35 Kč///
3 Služby nic moc jen sliby a tet ještě tito podivné poplatky .Banku jsem doporučoval už nebudu
stala se obyčejnou Bankou .

Pánové můžete mě poučit o čem je řeč ? Prohlédl jsem si sazebníky k 1.8.2010 k mKonto a mBusiness a nějak žádnou zásadní změnu nevidím. Jedině že po 10té transakci v mKonto budu platit 3 kč, tedy stejně jako v mBusiness pro všechny transakce. Takže v mKontu 1x výplata, 1 SIPO, 1 inkaso mobil operátora, 3 výběry hotovosti kartou a 4 platby někam jsou stále zdarma. Převody peněz s manželkou která má také mBank účet zůstávají bez poplatků. Mě se zdá že se pro mě nic nezmění. Pokud ano, prosím upozorněte mě na to co mě postihne. Dík.

To: 226
Z tohoto blogu nic nezmizelo. Ty příspěvky jsou u prvního článku o zvýšení cen. Toto je druhý. Je poučné jak se 226 mýlí a ihned obviňuje někoho z cenzury.

Tak tohle je už opravdu síla! Velice by mne zajímalo, jaktože jste tuto změnu sazebníku neoznámili společně s květnovým výpisem! Teď opravdu vypadám jako úplnej magor - kolegovi z práce, který si stěžoval, že ve svý bance musi platit za každý prd, jsem doporučoval mBank. Až poté, co jsem mu vysvětlil všechna pozitiva, se na mě podíval jako na úplnýho idiota s tím, jestli jsem náhodou nespadl ze stromu a neuhodil se do hlavy! Podotýkám, že to bylo 6.6.! Poté mi ukázal takový opravdu "překrásnej" článek na internetu....

Abych to shrnul. U mBank jsem od úplného začátku. A byl jsem plně spokojeným klientem až doteď. Všechny předchozí změny inteligentní klient jakž takž pochopil:
- změny úrokových sazeb - reakce na ČNB, krizi
- zavedení eMax+, který je ve skutečnosti termínovaný vklad na 1 měsíc - zbrždění toku peněz
- nemožnost mezinárodních plateb - náklady na zavedení a údržbu jsou vysoké
- nemožnost vložit peníze na pobočce - daň za bezplatné služby
- výpadky služeb - u začínající banky omluvitelné

To se všechno ještě dá akceptovat. Avšak to, s čím teď přicházíte a čím jste mě úplně šokovali, stále pochopit nemůžu. Vždycky mě nesmírně iritovalo, když jsme jako kolektiv museli "platit" za špatné chování jedinců, ať to bylo ve škole, v práci, v celém státě... Toto bytostně nesnáším, protože jsem to vždycky pokládal za krajně nespravedlivé - proč by ti slušní (kterých je podle vás 81% resp. 98%) měli být trestání za ty zlobivé individua?? Když jsem si to tak propočítával, tyto změny by se mě dotknout neměly, protože jsem váš "průměrný" klient (platby kartou okolo 4tis. měsíčně, 1-2 výběry z bankomatu, průměrně kolem 8 převodů měsíčně), tudíž bych nejspíš podle vašich představ měl být spokojený, ale to nejsem! Ztratili jste moji trpělivost, loajalitu, důvěru, ochotu přemlouvat ostatní k přechodu k vám a vůbec veškerou motivaci u vás setrvávat. Lituji, že jsem vám ve Zlaté koruně dal hlas. Termohrnek letěl oknem rovnou do kontejneru!

V nejbližší době všechny mé prostředky na spořících účtech putují do Axy a až na trh oficiálně vstoupí FIO banka, budu jedním z jejich prvních klientu. Už nevidím jediný důvod setrvávat u banky, která velice rychle pohřbila jednu ze svých předností - komunitu loajálních klientů, kteří by pro mBank do ohně skočili. Jedním z takových jsem BYL i já...

Poplatky se mi nelíbí,ale spokojil bych se alespoń s jedním výběrem zdarma. naštěstí jsem si neaktivoval více příkazů u banky a tak větší část jich ponechám na FIU. Přesto bude potřebné najít ještě jednu nízkonákladovou banku protože v tomto státě člověk nikdy neví co se stane.

ad 84: "Bohužel, na úpravy sazebníku doplatí právě a nejvíce ti, kteří služby mBank využívají selektivně"

Tak jako se banka snazi snizovat naklady, snazi se snizovat naklady i klienti, Jednou z cest je kombinace sluzeb ruznych bank. Nebo snad ma klient jen drzet hubu a platit kdejake nesmyslne poplatky, co si banka vymysli?

Ať už se jdou přispívající "mZaměstnanci" vycpat. Účty mám prozatím vynulované a končím. Ztráta důvěry je hrozná věc. A pokud je podporována výše uvedenými komentáři z mBank, tak je to mTragédie.

To: Tomáš_mBank
Tomáši, můžete mi sdělit kam se podělo více než 200 příspěvků z této diskuze? To si vybíráte pouze ty, které se hodí vedení mBank nebo se jedná přímo o cenzuru? Třeba rozhovor s gener.ředitelem mBank Sergiuszem Najarem v roce 2007 a s jeho sliby o nulových poplatcích "Do konce světa a jeden den navíc." záhadně zmizely...

Dobrý den.

Jen by mě ještě velice potěšilo, kdybyste za výběr z bankomatu v zahraničí v € přepočítávali na CZK podle kurzu "nákup". Jedině tak nelze zaplatit okolo 20 € na víc při výběru částku 700 €. Pak budu s Vašimi službami plně spokojený.

Re: Tomáš mBank
>nemám informaci o tom, že by tato funkcionalita byla zavedena

Teď vážně: že v současnosti tato funkcionalita neexistuje, to všichni víme. A s odpovědí typu "nevím, jestli bude zavedena" jste se nemusel namáhat (pakolar Vás prosil o odpověď "ano, máme/ne, nemáme v úmyslu tuto funkci zavést"). Leda že by šlo o eufemismus pro "tato funkce zavedena není, a ani nebude".

eda, rady: prasata a ubozaci!!

...a co bys od něj čekal. Plešatej, fousatej a s culíkem! Vizážisty by ranil šlak, kdyby ho potlali, ale asi reprezentuje novu image mBank s poplatkama. Nechápu, kdo ho přijal, asi 58 letá slepá bachratá manažerka, která mu řekla: "Však ty mi to splatíš, Tomášku!"

To: Tomas_bank "@ pakolar - nemám informaci o tom, že by tato funkcionalita byla zavedena.S pozdravem
Tomáš"

Já zas nemám informaci, že bych zasunul do tvý manželky....

Neumíš to napsat normálně?

Poslat zprávu

@ pakolar - nemám informaci o tom, že by tato funkcionalita byla zavedena.

S pozdravem

Tomáš

"Interaktivním využitím Internetového bankovnictví nabídneme našim klientům nástroj, jehož pomocí získají ještě větší kontrolu. Konkrétně budeme informovat klienta ..... Na tomto základě budou mít naši klienti přehled o tom, kolik výběrů mají bez poplatku."

Dotaz - znamená to, že nyní již konečně zavedete i dosud odmítanou marketingovou informaci při převodu z eMax+ na mKonto, zda jde o první (bezplatný), či další převod (zpoplatněný "lidovými" 150Kč)?

Sledujete-li skutečně tuto diskuzi, pak prosím o jasnou odpověď: ano, zavedeme - ne, nezavedeme. A dívejte se přitom na sebe do zrcadla, jak před klienty skutečně vypadáte.

"Nevybereme ani haléř s cílem vydělat"
tak to jste první podnikatelé na světě, kteří nepodnikají za účelem zisku ....

Když píšete, že zpoplatnění výběrů z bankomatů je kvůli podnikatelům zneužívajících mKonta, tak proč nezavedete prvních pět výběrů zdarma a další ža nějakou brutus sumu, třeba za 100 korun??? Jasně, že nejsem blb a vybírám prachy co nejméně často a ve větší částce. Zpravidla jednou měsíčně. Jenže občas člověk potřebuje tak těch pět výběrů za měsíc. Proč mám za to platit??
A co ty výběry v zahraničí? Cestuju hodně a potřebné částky nejdou odhadnout, vozit si domů zbytky cizích měn nehodlám. TO JSTE PŘESRALI, VÁŽENÍ.

Máte pravdu v tom, že nějaké jiné kreditky by mohly být výhodnější, ale už jsem zaznamenal že se limity plateb musejí splňovat měsíčně, jinak se jinde platí 35 Kč měsíčně za vedení kreditky. K tomu bych jinde asi musel platit nějaká pro mě zbytečná pojištění. Což u mBank nemusím ale mohu a jsem ji za to vděčný a je to jediná nabídka kterou jsem našel která na zbytečných pojistkách netahá peníze.

Ad 70: je logické, že banka potřebuje naučit lidi platit kartou, to chápu. Ale nevidím důvod, proč tak chce "učit" pouze ty, kteří vybírají z bankomatu - proč nechce donutit VŠECHNY klienty k používání karty, například sazebníkem typu "převod do jiné banky 3 Kč, výběr z bankomatu 35 Kč; každý měsíc dostane každý klient na poplatky např. 108 Kč [(35-9) * 3 + 3 x 10] s tím, že tato částka se vždy při platbě kartou u obchodníků navýší o jedno procento z utracené částky". Takže kdo hodně platí kartou, měl by i více výběrů zdarma, případně příkazů. Takto koncipovaný ceník by byl sice trochu komplikovaný, ale klienti by měli možnost si sami zvolit, jak "dotaci na poplatky" od banky využít.
A mimochodem, převody z emaxů nejsou zpoplatněny vůbec, takže místo fíglu s trvalákem stačí změnit šablonu na emaxu, a příkaz je zdarma dál. To mi taky přijde nesystémové.

Máte v mnohém pravdu. Ovšem v používání karet už jsou lepší možnosti, kreditky od Tesca aj., kde se Vám z používání karty v limitu požadovaném mBank vrátí více peněz než představují 3 výběry zdarma. mBank asi spoléhá na lenost a konzervativnost klientů, že se jim nebude chtít hledat hned jiné možnosti. Zda se banka přepočítá se uvidí. Akorát že v případě toho přepočtu už nebude návrat a pouze její krach. Na jejím místě bych přece jen předcházel některým snadno předpověditelným krokům klientů a nečekal, zda se to fakt stane či nikoliv. Ale každý dělá co umí.

I po změně sazebníku pro mě mBank zůstává nejlepší bankou pro běžné služby. A budu platit jejich kartou. SIPO zdarma, trvalé příkazy zdarma, vedení účtu zdarma, kreditka zdarma, platební karta s neomezenou velikostí limitu se zdarma změnitelnými limity. Spoření mám sice jinde ale to při úrocích v mBank je jasné.

Přijměte jakákoliv opatření, ale mnoho klientů dnes dokáže velmi rychle a kvalitně srovnávat s konkurencí. Jednoduše řečeno vaše nové "služby" pro mne přestávají být zajímavé a už vůbec se s nimi nemohu nikde chlubit, jak jsem to dělal dříve. To je jeden z důvodů, proč se začínám ohlížet po konkurenci, která tady je a v příhodné chvíli váš ústav opustím se zklamáním, tak, jak to udělá se mnou část klientů. Nashledanou Mbanko !

Jak je vidět z nízké intenzity nových diskusí, vše již bylo řečeno. K reklamním bonmotům banky, jak je vše stále zadarmo, bych si dovolil doporučit bance další reklamní návrh pro úpravu sazebníku do budoucna, vycházející z nové "progresivní" politiky banky. Nechť banka zdraží výběry kartou a zavede vyšší poplatky pro převody pod 10 za měsíc, s poukazem na odpuštění poplatků v případě útraty kartou měsíčně 100 tisíc Kč. A na webu nechť napíše "jsme stále bezpoplatkovou bankou" a malým písmem dodatek "v případě aktivníhio úžívaní platební karty (viz sazebník)" a ještě menším písmem v sazebníku" pro případy karetních plateb minimálně 100 tis. Kč měsíčně".

To Vás rodiče neučili nelhat? Že se nestydíte! Všechno zpoplatnit těm , co žijí od výplaty k výplatě. A sazebník je zoufale nepřehledný - jsou tam názvy služeb, u kterých není nikde vysvětleno, co to je. Vlastně - co se rozčiluju, co jsme čekali jiného než podraz.

mBank – není jen novou bankou na trhu, ale změnou způsobu uvažování.

Nejsme další v řadě, naším cílem je radikálně změnit vnímání banky jako instituce, vytvořit prostředí, ve kterém si může Klient sám vybrat způsob správy svých peněz a podílet se na jeho rozvoji. Jsme Banka 2.0.
Co považujeme za nejdůležitější:

Cena

Hlavní výhodou pro Klienty je cena – snažíme se nabízet nejvýhodnější úrokovou sazbu, neúčtujeme poplatky za vedení účtu, odchozí a příchozí platby, ani za vydání karty. Tři výběry z kteréhokoliv bankomatu jsou zdarma - a všechny v zahraničí. Když necháte své peníze jen tak ležet, nebude jich ubývat, ale přibývat. To vše není vázáno na minimální zůstatek, pravidelné příjmy nebo omezenou zaváděcí dobu nabídky.

Tak ja osobne tedy zadnou zmenu nepocitim - 10 prevodu mesicne mi bohate staci. A kazdymesic utratim 8000 v samosce - platim zasadne kartou, takze i pripadne vybery z bankomatu zustanou bezplatne....
Z meho pohledu je to co pise PR mbank pravda....

mBank se vždy pyšnila tím, že je "jiná" banka bez poplatků. Bohužel z dnešního pohledu musím hořce konstatovat, "když ptáčka lapají vesele mu zpívají".
PS: Tak brzy u FIO.

A proč by mBank měla klientům posílat mailem takové nepodstatné informace jako je změna sazebníku? Na to nemá nikdo v mKrachBank čas. Mailem se ZÁSADNĚ posílají ty nejdůležitější informace jako jsou d.ebilní soutěže typu Zlatá koruna. Oznámení o změně sazebníku a změnách úrokových sazeb si mají klietni vyšmoulit sami.

Připojuju se k ostatním naštvaným klientům. Kromě zdražení, které prý vlastně není zdražení!!, mě docela naštval způsob, jakým jsem se o tom dozvěděla. Místo aby banka měla tolik slušnosti, aby klienty aspoň mailem obeslala a informovala je o blížících se změnách, dozví se to člověk z internetu. I mobilní operátoři pošlou sms o změně VOP, aby se mohl zákazník rozhodnout, jak se zařídí. A zdražení samotné - škoda mluvit - zase jsou "potrestáni" a znevýhodněni běžní klienti, kteří za nic nemůžou. Výběr z bankomatu zdarma jen pod trapným limitem, na který hodně lidí (včetně mě) jednoduše nedosáhne. Máme s manželem jen jeden účet (momentálně i jeden příjem), hotovost vybíráme max.2x měsíčně a kartou platíme, kde se dá. Ale M-bank jako by nechápala jednu celkem důležitou věc: VŠUDE SE KARTOU PLATIT NEDÁ! Bydlím na malém městě, kde se dá kartou platit jen v několika obchodech, o platbách jako je 30,-Kč u lékaře, jízdenka za autobus, platba u kadeřnice, nákup v pekárně nebo místní zelenině ani nemluvě. 9,-Kč za tři výběry jsou jasné a přehledné, jak tu psal Alexx, ale jsou sprosté vzhledem k předchozím slibům M-bank. Je to skoro jako v komerčce, ze které jsem utekla. Sliby, chyby.. Chápu, že se všem zvyšují náklady, ale aspoň jeden jediný výběr z bankomatu zdarma by banku podle mě nezruinoval. Jednání M-bank mě hodně zklamalo. Lhaní, mlžení a samochvála není ideální způsob, jak si udržet dobrou pověst a zákazníky.

Ono se řekne, že banka nezdraží.
Pokud píšete o klientech, kteří dělají tisíce plateb za měsíc, proč je limit pro všechny jen 10 a ne třeba 100 plateb???
A transparentnost plateb? Máte na mysli ty různá rozmezí od-do za výběry z bankomatů?
Přesně to je systém, který jste kritizovali u jiných bank!
Když se něco podobného udělá v soukromém životě, říkáme tomu lež a podraz, v byznisu je to ale "marketing".
Minulý měsíc jsem se nechal k Vaší bance zlákat a je to tady!

Včera jsem byl v na pobočce zeptat sem jak to je s tím novým sazebníkem.Bohužel mě slečna po 10minutovém čekání/seděli tam tři pracovníci a nebyl tam žádný klient/,že ona vlastně nic neví,a že mám zavolat na mLinku.Tohle už je vrchol,proto ač nerad opoštím tuto banku k 30.7.2010

To jste to ještě nepochopili, mBank si chce přeci připsat další 0, 0 klientů. Pak bude moc v klidu banku zavřít bez vypovídání smluv a založit si jinou.

Všem se omlouvám za gramatické chyby. mBank pro mě byla citová záležitost, tohle mě opravdu naštvalo...

http://aktualne.centrum.c...

"
Autor: IL
Otázka: Nezdá se vám neseriózní, že na webových stránkách stále inzerujete "osobní účet zcela zdarma", když zjevně víte, že za měsíc a půl to již nebude pravda?

Jan Horák, mBank: Ne, mKonto zůstává dále bez poplatku.
"

"Ne, mKonto zůstává dále bez poplatku."

Pokud je toto názor ředitele mBank, tak nechápe logiku, nechápe co to je poplatek, žije v jiné realitě a nebo jednoduše lže.

Řeknu vám jediné, věta "Ne, mKonto zůstává dále bez poplatku." vašeho ředitele Jana Horáka byla důvod, proč jsem u vás právě zrušil hromadu účtů, a je to taky důvod, proč vám už nikdy nebudu věřit!

Přesně tak, jde o důvěru v banku. Banka je instituce u které jsem zvyklý na stabilitu v horizontu 5 - 10 let. Pokud začnu používat její produkt, který je za 0 Kč, tak chci aby byla za 0 Kč i za pět let (minimálně). O to víc zamrzí, když se banka naváží roky při propagaci do jiných bank, jak je ona "jiná", že vše bude zdarma a nakonec jednoduše zdraží. A už mě úplně dostane, když její ředitel řekne, že vlastně nezdražili. Takoví lidé, kteří budou používat naprosto stejně produkty, ale na konci měsíce už neuvidí nulu ale třeba 162 Kč (3*9Kč za výběr z bankomatu + 3*35Kč za výběr dodatkovou kartou + 10*3Kč za 10 přebodů nad 10 zdarma), pak s ním budou jistě souhlasit a blahořečit pravdivost jeho slov a vytříbenost logiky. A co je už vrchol neslušnosti na kvadrát, tak to je to, že se o změnách sazebníku člověk nedozví od své drahé a milované mBank, ale z novin, no to je vážně typická ukázka "solidního jednání" a "vstřícnosti" ke klientovi. A ty citace slibů minulých ředitelů, jak bude vše za nula i den po konci světa jsou už jen třešnička na dortu...

Každý si myslím udělá obrázek sám. Osobně jsem maximálně znechucen a mBank už nevěřím, navíc se ji bojím používat, protože se člověk může lehce dostat do situace, kdy si nějak nastaví svou bankovní politiku, rozdá čísla účtů a každého čtvrt roku pak jen sleduje, co zas mBank provedla, a co mu zase nabourala... Tohle vážně není k používání, ale k vzteku. Já chci stabilní produkt!!!

A to nemluvím detailně už vůbec o těch šaškárnách typu eMax na eMax+, který je pak taky nanic. Vy snad nemáte co na práci, že děláte ze starých produktů nové a i ty pak uděláte nepoužitelnými.

Pro mě osobně je mBank naprosto nestabilní cirkus, kde české vedení je kompletně závislé na polském, některé produkty není schopné rozjet ani za dva až tři roky, a z těch základních značně primitivních služeb (to, že nenabízí ani 1/10 toho, co ČSOB či KB je snad každému jasné) ještě dělají takový bordel, že to až pěkné není.

Mimochodem, kdy si opravíte mPush na email, ten chodí naprosto nahodile už minimálně rok a půl (už jen tohle mě dohánělo k šílenství, když jste mi posílali, že mi přišla nějaká platba o tří týdny později, to je i poštovní holub se svázanýma nohama rychlejší). Či proč lidem nevydáte nové karty (či nenabídnete změnu aktualizaci PINu zdarma), aby se jim opravil PIN, vždyť nemusí zaplatit v krizové situaci v Anglii, a přitom o to víte!!! Tohle je vrchol amaterismu! Vy víte o chybě a necháváte ji vyhnít dva roky, do další obnovy karty!!! Ještě, že nevyrábíte auta a nebo výtahy, to by bylo smrťáků.

A to současné mlžení ředitele typu, že jste nezdražili, je typickou ukázkou, že mBank začíná smrdět, tak jako ryba od hlavy. Řeknu vám, na výšce jsem mlžil taky, ale to co předvádí v rozhovorech váš současný ředitel, to je nadlidský výkon! Já jsem na střední, když jsem dostal otázku Národní obrození jen opakoval, že to zvedlo sebevědomí našeho českého národa, a dostal z češtiny za čtyři, jsem zvědavý, na kolik to uhrajete vy...

A ještě jedna věc, ostatní instituce, když zdražují, mi aspoň napíší, sice s úvodní větou "Přistupujeme ke zkvalitnování, zlevňování služeb", po které bych vraždil, ale vy jste mi po každém vaší změně sazebníku NENAPSALI, a to jsem u vás už dva roky!!!

Takhle se chová partner?

Takhle se chová banka, že něco změní, a ani nenapíše pitomý email?

Opravdu "vrchol" stability a péče o klienta.

Chce se mi zvracet :(.

Včera jsem vám poslal dopis, kde ruším drtivou většinu svých účtů...

to Krab:
Souhlasim.
Jde tu o duveru.
Jak uz jsem napsal v prispevku c. 68:

"Mozna bych se s tim i nejak smiril, kdyby to bylo podano jinym zpusobem. Co mi vadi vic nez zmeny samotne je zpusob prezentace techto zmen. Mlzeni, hrani si se slovy a at to priznavate nebo ne, nektere vety ohledne techto zmen se zdaji byt uplne zlive."

Dobrý den.
Po přečtení výše zmíněného rozhovoru s na serveru aktualne si nejsem zcela jistý jestli rozumíte česky. Marketingový ředitel umí pouze opakovat asi tak dvě věty s mírnými obměnami. Jejich podstatou je "většiny se změny nedotknou" a "stále jsme zadarmo". Vy asi opravdu nechápete co jste provedli. SOUSTAVNÝM zaváděním omezujících pravidel postupně ZRAZUJETE veškerou DŮVĚRU Vašich klientů bez ohledu na to, zda se právě jich poslední zavedené změny dotknou. Tím neodradíte pouze lidi, kteří změny v současné chvíli z nějakého důvodu pocítí (ať už jsou to studenti kteří kartou prostě neutratí tolik aby si ještě mohly vybrat zdarma, nebo kdokoliv jiný). TÍMTO ZTRÁCÍTE DŮVĚRYHODNOST V OČÍCH VŠECH VAŠICH KLIENTŮ, protože zkrátka nedržíte sliby a je jedno co Vás k tomu vede.

A Teď co z toho plyne? Pouze to, že Vaši klienti se budou cítit nejistě až od Vás (dříve nebo později) odejdou. Klient kterého tekto vyštvete už se nevrátí, takže i když se (možná) časem opět postavíte na nohy, špatné povědomí lidí už prostě nenapravíte. Krom toho ti odešlí klienti, kteří dříve povětšinou Vaše produkty doporučovali, budou nyní všude šířit svoje rozhořčení nad Vašimi planými sliby. Horší reklamu si už skutečně nedovedu představit. Tím pádem z Vás už asi nikdy prosperující banka nebude. Alespoň ne na českém trhu.

No a co se s tím dá dělat? Možnosti jsou podle mě zhruba dvě (až tři).

1. Přihlaste svého marketingového ředitele na VŠE. Když bude makat, třeba ji do srpna vystuduje a odnese si z toho i pár ponaučení jak klienty získat namísto odradit (ikdyž v jeho výrocích je patrný lehký nedostatek talentu, takže to možná nezvládne). Pak rychle změnte nové podmínky na nějaké, pro klienty méně (psychicky i fyzicky) svazující. Zároveň se pokuste vymyslet, jak lidem prodat Vaše ostatní produkty, ne kterých vyděláte (pro jistotu uvedu příklad - jsou to zejména úvery všeho druhu, ne poplatky za vedení účtu a podobně).
- Tento plán by mohl vyjít

2. Pokračujte v současném trendu až do doby než se Vám podaří postupně nachytat dost klientů na kterých vyděláte a budete zase potřebovat peníze od lidí. V tu chvíli udělejte v bance převrat, exemplárně popravte současné vedení za to "jak klientům uškodilo" (doporučuji oběšení na nějakém významném místě) a naslibujte opět klientům to co v počátku Vašeho zdejšího působení. Tím se jich třeba část vrátí a Vy třeba začnete skutečně prosperovat.
- Tento plán by sice vyjít mohl, ale bez krve se to neobejde, protože budete muset lidem ukázat že to tentokrát myslíte opravdu vážně a ještě pro lidi viditelně pomstít křivdy, které jste napáchali (Mohlo by stačit vybrat několik obětních beránků a veškerou vinu svalit na ně, ale pozor aby jejich nízký počet neoslabil důvěryhodnost celé akce). Slabinu tohoto plánu vidím pak zejména v tom, že se současným trendem zavádění omezujících podmínek a více či méně maskovaných poplatků není jisté, jestli v konečném čase získáte dost "platících" klientů, tedy možná nikdy na onen převrat nedojde a vy stejně postupně zkrachujete.

3. Poslední plán je ten, kterým se nyní zřejmě ubíráte. Dalším postupným zrazováním odradíte za krátko všechny klienty a zkrachujete. Pak počkáte až se na název mBank v čechách nadobro zapomene (naštěstí lidé si pamatují převážně jen dobré věci, takže během tří až pěti generací si Vás nikdo pamatovat nebude). Po této době se třeba budete moci do této republiky opět vrátit, zase naslibovat a počkat jak to dopadne.
- Výhodou je že tento plán je možné podle potřeby i mnohokrát opakovat, nevýhodou je pak jeho časová náročnost. Při dostatku trpělivosti by však mohl nakonec slavit úspěch. Jen ten odchod by šel podle mně zařídit důstojněni...

4. Vy ale možná doufáte ještě v jinou možnost. Vzhledem k tomu, že mBank pochází ze silně katolicky založeného polska, je možné, že prostě doufáte že když se budete dost dlouho modlit, bůh pro Vás zařídí zázrak a vše napraví. Já osobně bych na to tedy nespoléhal. Pokud to ale tak je, prosím sdělte to nám, Vašim klientům ihned, ať se můžeme podle toho zařídit...

Pro případ nepochopení: Tento příspěvek je psán trochu s nadsázkou, nicméně zkuste si z něj přece jenom nějaké ponaučení vzít. Cesta k úspěchu nevede přes zrazení klientů a napáchaná škoda už nikdy nejde úplně napravit. A to co nyní provádíte (postupné porušování všech svých původních slibů) bude většinou klientů navzdory Vašim dokola omýlaným argumentům chápáno jako zrada, tím si buďte jistí...

Jste obyčejné polské svině. Naletěl jsem. Chudáci co krachují. Nikdy jsem vám nevěřil a přišlo to. Jste ubozí. Změním samozřejmě banku. Fuj, stydím se za to, že jsem vas kdysi doporučil znamym-ted abych chodil s maskou. Nechcete mi poslat mMasku??? Vy mPodvodíci z mPolska....

Myslím, že je to jedno, jestli bude jeden výběr zadarmo a další za něco nebo první za 9 a další za cokoliv. Lidi stejně všechno vyberou najednou a zbytek měsíce nebude na účtech nic. Nebude se to možná týkat lidí, co mají šanci nakupovat kartou. Já tu možnost nemám, už sem obcházel okolní obchodníky a zjišťoval. Zatím sem převáděl měsíční zbytky z mKonta na eMax. Teď abych pamatoval, že na mKontu musím ke konci měsíce nechat 27 Kč a nebo vůbec nic na eMax nepřesouvat.

To je hnus velebnosti !

Uvidím jestli mě od září neoslní leskem nízkonákladové banky Fio. Mám u nich obchody s akciemi a asi mi zřídí od září účet přímo bankovní. Do záložny bych sice nešel ale když mi to založí sami tak uvidím.

Nevím, zda síla. Omílá (argumentguje) se to stejné jako zde. "Líbí" se mi nově zavedené dogma, že "3 výběry kartou zůstávají nadále zadarmo, pouze se musí upravit pužívání karty". Nebo "bezhotovostní platby jsou stále zadarmo, ale pouze do 10 převodů" (atd.) Dosud jsem myslel, že je jasné, zda něco zadarmo je nebo není. "Edukační kamplaň" mBank ukazuje, že jsem hloupý a fakt se musím vzdělat.

Tak teda tohle je síla: http://aktualne.centrum.c...

Už dlouho jsem neviděl firmu, která by si tak hloupě a soustavně znepřátelovala věrné zákazníky. Pročetl jsem si zdejší komentáře a je to k ničemu. Na všechno jen sporadicky odpovídáte, jak je vlastně všechno happy a že sazebník "není vytesán do kamene a na základě podnětů se třeba změkčí". Nevím jak ostatní, ale já v tom cítím další mSlib, kterými jste pověstní. Jste absolutní špička v oblasti slibotechniky a mlžení. Když vám něco nejde, nedokážete přiznat chybu, stále jen mlžíte, když už je to trapné tak svoje mlhy měníte za jiné mlhy a hlavně stále dokola slibujete nové a nové termíny (mám na mysli konkrétně fondy). Jako banka jste úplně promrhali počáteční nadšení mnoha klientů, jste neschopní vydělávat na úvěrech a tak se u vás nějaký šílený pan X. zřejmě rozhodl vydat klasickou cestou postupného odírání klientů drobnými (ale tak protivnými) poplatkami, standardní českou cestou. Prostě nedržíte slovo ani ve své nejzákladnější koncepci, vaše slovo je nic, nemá žádný kredit, má váhu slibu pětiletého dítětě, je to jen marketingové tlachání. Raději už nesdělujte nic..
Nicméně, já osobně zatím zbrklé radikální kroky nechystám. Účet si u vás zatím nechám. Ale zároveň si jdu založit účet u FIA a časem se uvidí. Vyměnil jsem už spoustu bank. Zatím to u vás stále není špatné, ale blbé je, že se soustavně jen horšíte. A vývoj k lepším službám není žádný. Vaše vrcholné dílo je mHypotéka, tu chválím kam přijdu. Ale už jen tu. Spousta klientů je na vás teď naštvaná a zuří, já ne. Ale můj vztah k vám je nyní naprostá lhostejnost. Je mi trochu líto, že jste ohledně své image a plánů naprosto zkazili vše co se dalo. Ale na druhou stranu, je to váš problém, ne můj. Až najdu banku, která mě osloví více, přejdu tam, lehce a rychle, bez nějaké nostalgie.

Pokud to nechápete, tak na své peníze, které vám (na mKontu prakticky bezúročně!) půjčuji, se nemohu bez pokuty dostat: výběr hotovosti na přepážce u vás možný není, a pokuta za výběr vlastních (!) peněz je velmi nehorázné rozhodnutí s pravděpodobně špatným dopadem na celou mBanku. Alespoň já už začínám hledat nový ústav, abych od vás zmizel, byť jsem byl u vás od začátku a spokojen.

Nabídka Poštovní spořitelny vypadá zajímavě, určitě to stojí za prostudovaní.
Uvědomil si někdo v mBank, že tímto krokem spousta jejích (bývalích) klientů se teď začne poohlížet po něčem jiném? Než si to management mBank uvědomí bude už pozdě, protože spousta klientů přejde jinam, kde to bude za 0,- a tyto klienti se již nikdy nevrátí, protože i kdyby mBank udělala opět komplet za 0,- tak ti co budou jinde už jim stejně věřit nebudou (budou věřit své stávající bance) a nebudou mít chuť se vrátit k někomu, kdo to kdykoliv může zase změnit na "0,- s *".

Tak jak uvádí Schimii výše. I pro mne jste BYLI "srdeční záležitost" - na každém kroku jsem mBank vychvaloval, propagoval, doporučoval a posílal i ty hlasy do ankety Zlatá Koruna! Několik lidí jsem nakonec i přesvědčil a přivedl od ČS k vám! Parádní sen však skončil dnem 1. 6. 2010, kdy jste ofíko oznámili zpoplatnění výběrů z bankomatů a jednorázových převodů nad počet 10. Neskutečně jste mě tím ŠOKOVALI a ZKLAMALI! Jak já vám věřil, že budete opravdu JINÍ, jak já vám doslova žral ty vaše další počáteční velkohubé kecy a kydy ... Uf. No nic, jsme přeci jen v Česku. Nyní jsem už skálopevně přesvědčen, že další doplňování poplatků a podmínek bude následovat. Fakt jste to totálně P O S * R A L I ! Uvědomujete si to vůbec?

Jasně du do poštovní spořitelny http://www.postovnisporit... osobní účet zadarmo zbohem.

Oni se boji dat jeden vyber z bankomatu zdarma, protoze spousta lidi by vybiralo celej zustatek najednou a delfinem by prestali platit uplne.

Mám jiný zcela odlišný návrh... Nechcete Alexxe zvolit vedoucím PR? No on by asi nechtěl, ale pár klientů by to určitě ocenilo... Protože jak mě banka vytáčí svými návrhy a jejími vysvětleními, tak mě jeho komentáři vrátili na zem a dokonce už nejsem ani moc naštvanej... Prostě jen dokáže vše vysvětlit daleko lépe...

Jinak se mi samozřejmě změny nelíbí, ale vše dokážu tolerovat až na výběry z bankomatu, jeden by měl být určitě zadarmo, další třeba zpoplatněné. Ale jasně říci, jak zpoplatněné... Pásma, slova "když" v cenících opravdu nesnáším...

Alex v jednom komentáři napsal, že je to srdeční záležitost... Je to tak i pro mnoho klientů, tedy možná bylo... To je myslím největší průšvih tohodle všeho, spoustu lidí produkty mBank doporučoval neustále dále, a to zadarmo, bez nároku na odměnu, já jsem patřil mezi ně... Byli jste jediná banka, která měla takovéto klienty, tímto o ně přicházíte, to je myslím nejhorší... To že přijdete o pár klientů, kteří mKonto (z)(vy)užívali, to tak nevadí, to že pro spoustu klientů, kteří "byli s Vámi" jste už jen "obyčejná banka," to je to nejhorší...

Mám jiný zcela odlišný návrh... Nechcete Alexxe zvolit vedoucím PR? No on by asi nechtěl, ale pár klientů by to určitě ocenilo... Protože jak mě banka vytáčí svými návrhy a jejími vysvětleními, tak mě jeho komentáři vrátili na zem a dokonce už nejsem ani moc naštvanej... Prostě jen dokáže vše vysvětlit daleko lépe...

Jinak se mi samozřejmě změny nelíbí, ale vše dokážu tolerovat až na výběry z bankomatu, jeden by měl být určitě zadarmo, další třeba zpoplatněné. Ale jasně říci, jak zpoplatněné... Pásma, slova "když" v cenících opravdu nesnáším...

Alex v jednom komentáři napsal, že je to srdeční záležitost... Je to tak i pro mnoho klientů, tedy možná bylo... To je myslím největší průšvih tohodle všeho, spoustu lidí produkty mBank doporučoval neustále dále, a to zadarmo, bez nároku na odměnu, já jsem patřil mezi ně... Byli jste jediná banka, která měla takovéto klienty, tímto o ně přicházíte, to je myslím nejhorší... To že přijdete o pár klientů, kteří mKonto (z)(vy)užívali, to tak nevadí, to že pro spoustu klientů jste už jen "obyčejná banka," to je to nejhorší...

Jj, s novým sazebníkem by jistě vyhráli tři ze šesti cen ve Zlaté koruně, myslím, že napřesrok s tím už počítat nemusí :-) ať žije banka s nulovými poplatky.

Alexx, Re na 84:
Dobry den, bohuzel s timto s Vami nemohu souhlasit. Pro banku by mel byt primarni vynos to, ze klient k ni prevede sve ponize (at uz mesicne vyplata, nebo nejake nasporene penize).
Platba kartou by mel byt vynos az na druhem miste. A ano mela by ho lidem doporucovat ale ne vynucovat, to je ten hlavni rozdil, ktery vetsine klientum vadi.
Dalsi mozna nejvetsi vynos ma banka z uveru, pujcek.

Ja bance pujcuju svoje penize co vydelam (vyplata, nasporene penize) a za to od ni nedostavam uroky, ale sluzby. Sluzby jako je vyber z bankomatu, IB, jednorazove trvale prikazy, inkaso, sipo, karta apod.

To je model, se kterym mBank do CR prisla a me se hrozne libil a vsem jsem ji doporucoval, protoze jsem si myslel, ze konecne nekdo pochopil co znamena BANKA. Tj. ne vyberci poplatku, ale pujcovani penez obema smery.

Poplatky at uz jakekoli se nehodi na mbanku a tim ze jste do sazebniku dali PODMINKY jste totalne zrusili povedomi banky s nejjednodusim sazebnikem.

"Počet bezplatných výběrů z bankomatu se klientům, kteří standardně využívají osobní účet a platební kartu, z převážné většiny nezmění."
To jsou pěkný kecy, co taky zveřejňujete. Pro mě jsou standard 2 karty (já a manželka), přece si nebudeme jednu půjčovat? Pro Vaší banku se ale jedná o "dodatkovou kartu". Měsíčně máme tak 2-3 výběry a platby u obchodníků dle potřeby,a ne tak, aby mi to vyšlo a splnil jsem nějaký měsíční limit.
Pokud si poplatky za "dodatkovou kartu" nerozmyslíte, odejdu od Vás já a věřím, že je spousta dalších rodin, kteří chtějí mít ve standardu 2 karty.

Pokud se začně platit běžný účet, tak končím

Krátce :
Jak už bylo jinými popsáno,příchodem nového "kvalitního" managementu se kvalita mbanky nezlepšila,ba naopak.Každý nemá čas neustále sledovat,co nahoře "kvalitní" management vymyslí.Pánové Adam Z.a Jirka B.jistě věděli,proč opustili včas tuto instituci. Tzv. "oblbování " klientů neustále pokračuje.Teď jsem rád,že jsem nezrušil účet u PS.Podívejte se na : http://www.postovnisporit...

Ještě jen tak mimochodem. Ikdyž nyní nemáte pro peníze Vašich klientů dostatečně výdělečné využití, zamysleli jste se nad možností že ho časem mít budete? Pokud neplánujete opustit český bankovní trh, tak si přece nemůžete udělat takhle mizernou reklamu, neboli změnít se z banky bez poplatků na banku s poplatky (ještě ke všemu zakletými do nepřehledných podmínek) během krátké doby a naprosto tak zničit svou budovanou image a tím i veškerou svou důvěryhodnot.

Dobře zvažte kterým směrem se chcete ubírat. Pokud je to směr do Čech, tak si přece nemůžete dovolit takhle zradit své klienty, tím si jen pojistíte neúspěch. Pokud se naopak hodláte klientů zbavit a odebrat se zpět směr Polsko, tak to lze taky udělat rychleji a důstojněji. Prostě to vyhlaste a uvidíte jak rychle od Vás lidi utečou. Více cest není, pouze se po nich (nebo spíš po té druhé) lze ubírat různě rychle a různě krkolomně. Čím krkoloměji ale po cestě půjdete, tím víc Vás to potáhne do bažin a tím větší blbečky ze sebe uděláte. A s blbečky tuplem nikdo své finanční záležitosti řešit nechce...

Vážení klienti,

na stránce Podání pokynu jsme rozšířili možnost vytváření šablon příkazů o hromadné šablony běžného platebního styku.

Do hromadné šablony můžete vložit a následně hromadně podávat až 20 pokynů současně.

Věříme, že Vám tato novinka zpříjemní práci s aplikací Internetbanking.

Váš tým zákaznické podpory

---

Vážení přátelé - to není sci-fi, to je FIO! (Zpráva z IB pro klienty o hromadných šablonách spuštěných 18.5.2010.) Inu, nezdá se, že by této skoro-už-bance vadili klienti, co posílají z účtu víc než 10 plateb měsíčně...

Když ptáčka lapali .......... Úrokové sazby mizerné, teď se zavedou poplatky...... kam až zajdete? A k tomu si troufáte mě nabídnout "ůžasnou předschválenou půjčku" s RPSN kolem 15%. To jste opravdu na palici? Za to že u vás leží mých xxx tisíc nedostanu nic(téměř) a vy je půjčíte na 15% úrok. Slušný vývar.

Mně stačí jeden výběr z bankomatu měsíčně. Vím kolik Kč měsíčně utratím, a když si to blbě naplánuju, ta ať zaplatím klidně 40 Kč za druhý a další výběr. Bylo by to jako u EMax+, kde je první převod v měsíci zdarma a další za 150,- Kč.

Musím se také přidat k hodnocení nových změn týkajících se ceníku.
Mě se to osobně nelíbí a opravdu to otřáslo mou důvěrou k férovému jednání mBank.
Nelíbí se mi limit 10 převodů měsíčně, mKonto využíváme jako rodinný účet a opravdu 10 plateb je málo.
Poplatek za výběr z bankomatu se mi taky nelíbí, vybírám dvakrát až třikrát v měsíci, bohužel budu muset zkousnout poplatek 9,-, v obchodech většinou kartou neplatím.
Musím však reagovat na připomínky, že jeden výběr měl zůstat zadarmo a další za 35,-.
Každý bude potřebovat někdy vybrat vícekrát než jen 1x a to pak dle názoru dosti přispěvovatelů bude muset platit 35,-? Pokud dobře počítám tak při 9,- a 3 výběrech to bude dělat jen 27,-, to je lepší než 2výběry za 35,- nebo 3 za 70,-!!!!! Tak už prosím tuto změnu nenavrhujte, nebo se toho někdo v mBank chytne a budem platit jak diví!!!

Souhlasim s panem kombajnem (komentar 171), ze po takove zmene politiky mbank, ji nadale budu pouzivat, ale uz si nedovolim ji nekomu dalsimu doporucit, jak jsem to delal dosud.

mBank udělala krok, který nejenže zastaví růst jejich fanoušků, ale pravděpodobně spustí jejich odliv. Zamysleli se pánové z mBank, proč k nim lidi přešli? Protože nic neskrývala a ceník byl jasný jak facka. Jeho znepřehlednění už další lidi nenaláká, protože proč se takovým nepřehledným ceníkem vůbec prohrabavat? Co víc tato banka nabízí? eMAX se stal zbytečným po eMAX+, který se stal nepoužitelným vzápětí. Spořící účet tak už mám u Axa. mKonto zatím nechávám, protože dokud je relativně zdarma* (* = při placení kartou víc jak 4000 Kč u obchodníků), je to fajn. Nicméně další lidi na to banka už jednak nenaláká a jednak kdo z uživatelů dnes po takových kotrmelcích, které mBank provádí (a které se lidé dozvídají až z NOVIN, nikoliv od banky) takovou banku doporučí? NIKDO...

169: nemohu zcela souhlasit. Hlavní mantinely nastavuje banka svými pravidly. Kdo se chová podle nich, nedělá přece nic zakázaného. Na stovky převodů měsíčně měla banka zareagovat dříve a zcela jinak, než teď reaguje. Stačilo omezení 30 převodů a údajně 98 % klientů by se tím nemuselo zabývat. Výběr jeden za měsíc, další dva za 9 Kč a ještě další třeba za 50 Kč. Pro zahraničí zcela změnit kurzy a výběr zpoplatnit tak nějak podle konkurence. Atd. atd, už to zde zaznívá v mnoha opakováních.

Nemůžu se zbavit dojmu že popisované změny nejsou nic jiného, než krok, ke kterému jsme banku donutili.
Znám lidi, co svou nedůvěru v bankám dotáhli tak daleko, raději peníze z účtu vyberou a pošlou platbu složenkou, než by zadali příkaz k úhradě.
To že mám u mBank účet a využívám její služby, aniž bych za ně platil penězi, neznamená že jsou tyto služby zdarma. Jen je za mě zaplatí někdo jiný, který si to ode mě vybere navýšením ceny. A samozřejmě slevu, za to že platím cash, nedostanu.
Tedy využívat bezhotovostní platby je dobré, protože jsem si to stejně zaplatil a mBanku je dobré chválit a podporovat za to, že ode mě nechce stejnou věc platit podruhé. Stejně jako by zasloužil pohlavek každý, kdo se snaží mBanku za tento vstřícný krok ojebat.

Myslím, že 1 výběr z jakéhokoliv bankomatu za měsíc by mohl zůstat zdarma:))

Chápu, že změna sazebníku byla asi nutná, ale kdybyste si tak dlouho nelhali do kapsy a klienty, kteří vám systematicky generovali obrovské ztráty, jste krouhli podstatně dřív, ty změny nemusely být tak drastické...není to teď trochu móda, hasit až když už je průšvih? Inspirovali jste se v Řecku? Navíc, když někteří generují stovky nebo tisíce plateb, proč proboha tak nízký limit? Když bude nebezpečný úsek dálnice, taky byste tam nedali rovnou omezení na 30 km/h, ne? jinak chápu, že chcete "vychovávat" klienty, ale opravdu je ještě hodně míst, kde se moc platit kartou nedá...třeba sportoviště, jídelny, "obyčejné" restaurace a taky některé velké obchody (třeba JIP) platbu kartou nemají a ani nechystají...nedivím se jim, pro ně to není zadarmo...prostě aspoň ten jeden výběr jste mohli nechat zdarma...osobně si těch 9 Kč radši zaplatím, než se pachtit za obratem na platbách kartou, ale zklamali jste mě...

A vzhledem k tomu, že do srpna je ještě dost času, věřím, že to tady ještě pořád čtete a ta uvedená verze sazebníku není KONEČNÁ...

Klamstwo sie zaczyna. Zawsze trzeba czyms zaczac. Co bedzie dalej? Oplata za co?

"Hvězdička je o tom, že něco Klientovi tajíme či to dáváme na vědomí nesrozumitelně" - že tři výběry zdarma nejsou až tak zdarma jste neoznačili ani hvězdičkou, ani žádným jiným znakem, o tom v posledním článku popisujícím nebylo prostě ani slovo.

Jsem student. Až doteď jsem se smířil jak se snižováním úroků (nedisponuji takovým kapitálem, na kterém bych poznal rozdíl), tak tím, že omezujete počet transakcí (eMax+ a nově i mKonto), prostě protože toho přes účet tolik nezaplatím. Byl jsem už od toho okamžiku asi rok zpátky, co jsem si účet založil, nízkonákladový klient nízkonákladové banky.

Jenže člověk taky někdy potřebuje hotovost, žejo. Proto jsem si taky zřídil kartu, abych si ji mohl čas od času vybrat. Částku 4,000,- jsem snad nikdy na účtu ani neměl, tak jak ji mám jednou měsíčně někde za něco utratit? Jinou banku nejdu hledat ani tak moc proto, že jste zavedli nová a nová omezení, ale protože začínáte lhát. Už nejste nízkonákladová banka, svůj sazebník plníte hromadou podmínek a "ale". Jsem moc vděčný jednomu z diskutujících pod článkem za to, že mě na ty 4000 upozornil.

Nashledanou, bye bye

Souhlasím s Tommym. 1. výběr za 0,- a další za 35,-- Jinak by také bylo dobré zvýšit limit bezplatných odchozích transakcí na 20/měsíc.

Připojuji se ke všem zklamaným. Přešla jsem k mBank relativně nedávno od jiné banky a přes všechny popisované nevýhody (nemluvě o problémech v práci, když jsem měnila konto kvůli zasílání výplaty, převodu všech platebních příkazů apod.) jsem oceňovala nulové poplatky za běžné úkony, nijak nelimitované nějakou výší. Ještě bych byla ochotná zkousnout limit deseti příkazů, ale mít výběr z bankomatu podmíněný útratou na kartě? Kdybych mohla všude platit kartou, tak si asi nepotřebuji vybírat hotovost... Čtyři tisíce měsíčně kartou neutratím ani náhodou, prostě se pohybuji v prostředí, kde se nedá platit kartou v obchodě, obědy si rovněž kupuji v jídelně za hotové, ani moje oblíbené fitko nenabízí možnost platit kartou atd. atd. To jste hergot nemohli nechat alespoň jeden výběr zdrama?!!

Biji se do hlavy,proč já tuhle banku doporučoval svým nejlepším kamarádům a přesvědčoval je ať odejdou od svých kostnatých bankovních domů????
Myslel jsem,mimo jiné,že díky mBank a nám jejím klientům se na českém bankovním trhu něco změní,že mBank přinese onen "svěží vánek" a ono nic!!!!
Proč v jiných zením to jde,jen v ČR ne???
Neustálé výmluvy na krizi taky neberu!!Jestli je někdo v krizi,tak je to možná průmysl,stavebnictví,ale rozhodně ne bankovnictví!!!!!!!!

Na začátku bylo něco o samých nulách. Učet využívám - výplata, jeden vklad - několikpříkazů, jeden výběr na bankomatu. Ne deset a ani tři. Jeden. Od spořitelny jsen odešel, protože jsem byl nucen do balíčků, které jsem nemohl nikdy nevyužít. A už je to tu - nebudeš li platit kartou, zaplatíš nám jinak. Nechápu, co je na tomto užívání učtu nestandartního, že mám za něco začít platit........ Cítím se podveden. Jeden výběr na bankomatu by měl být u mBank zadarmo aby všechny nuly platily jak bylo v reklamě........

Lesk si držíte ale poněkud se zanesl, někdo by možná řekl, že získal patinu...

Jsem u vás ani ne půl roku a připravili jste mi pěkný dáreček....obávám se, že mě asi kartou platit podle vašich představ nenaučíte. Takhle to pro mě bude znamenat další komplikace pro "zdarma" účet, alespoň jeden výběr jste mohli nechat zdarma...

Vážená banko. Jsem vaším klientem necelý rok a upřímně řečeno, asi už dlouho nebudu. Měnit pravidla hry každých 6-8 týdnů opravdu o vaší serióznosti nesvědčí. Připomínáte mi pumpaře, kteří zvednou cenu benzínu o korunu vždycky, když se jen na burze šustne, že za měsíc by cena ropy mohla jít nahoru a při zlevnění ropy týdny vyčkávají, protože oni mají přeci ještě pořád benzín nakoupený zadraho.

Mě osobně velmi zaráží fakt, že pár lidí z mBank a jejich potřeba plateb (jak zde napsal alexx) rozhoduje o tom, kolik plateb zdarma bude mít tisíce klientů?! A na druhou stranu píšete, že vše je podpořeno čísly... Zavání mi to velkým amatérismem. Nevěřím Vám a říkám si, že je za tím na 100% něco zcela jiného. Nejprve to bylo neustálé snižování sazeb na spořicích účtech, poplatek na emax+ za více převodů v měsíci... Připadá mi, že se chcete klientů prostě a jednoduše zbavit, že jejich peníze nechcete. Jediný pocit, který z toho všeho mám, je obrovské ZKLAMÁNÍ.... Patřím mezi ty klienty, kterým 10 převodů zdarma do jiných bank nestačí (dost nakupuji na Aukru). Byla jsem ochotná odpustit bance spoustu nedostatků, které oproti jiným má, které bych využila - ať už je to nemožnost vkladu/ výběru hotovosti někde na pobočce, dobití kreditu mobilních operátorů, nemožnost platby do zahraničí (na Slovensko například) atd., atd., ale moje trpělivost přetekla. Nevěřím totiž, že to budou poslední změny k horšímu, které se stanou. Škoda, velká škoda........

Velmi mě mrzí, že jsem pro mKonto a mBusiness hlasoval ve zlate korune a jeste vic me mrzi, ze jsem ucty u mbank zalozil cele rodine a doporucil svym pratelum. Vsem se ted musim omluvit. :-(

dobrý večer :)
také přidám jeden komentář :) s mBank zůstávám dál, chápu její pohled na věc a ocenuji její smysl pro komunikaci.. všechny ostatní banky vám to hodí milimetrovým písmem do výpisu. mBank vám to napíše na web a diskutuje s vámi..

tyto změny mě možná někdy postihnou, možná někdy ne.. už asi nebudu mít účet vždy úplně za nula, ale budu mít stále banku, která se mnou komunikuje a nebojí se věci říkat nahlas

a teď ještě dotaz: mám kartu k mkontu, kartu ke společnému emaxu s přítelem a kreditku.. které všechny karty se mi počítají do limitů pro výslednou cenu za výběr z ATM?

díky Michal

Dejte 1. výběr v měsíci z bankomatu v ČR za 0,- Kč a další už za 35,- Kč a všichni budou spokojeni.

Omlouvám se za ty chyby - příště si to po sobě raději ještě přečtu :-(

Mysleli jste také s těmi novými poplatky u karet za výběr z bankomatu na lidi, kteří žijí v místech, kde se kartou platit nedá? Zařiďte, aby se i u nás dalo u obchodníků platit kartou a hotovost budu vybírat tak 1x za půl roku ....

Navíc zde porušujete svůj původní závazek, kde v ceníku byli nuly, tak zůstávají - NEZŮSTÁVAJÍ právě u výběru hotovosti z bankomatů a jestli tvrdíte opak tak lžete sami sobě.

Když už nastavujete nějaká pravidla, tak to udělejte přehledně - ne nějaká ALE - a tak, aby jste zbytečně neznevýhodňovali některé své BĚŽNÉ klienty např. tím, že nemají možnost ve svém okolí takové možnosti k platbám kartou u obchodníků.

Pravda co to je 9Kč za výběr z bankomatu k ostatním nulám. Ale zde to začíná a zavedením poplatku za vedení účtu to skončí. Vy sice budete tvrdit, že když mám na účtu obrat 50 000Kč tak nic neplatím. Bude to právě s TÍM ALE a to si na vás lidi hodně cenili - byli jste jednoduchý a přehledný, ale začínáte se posouvat směrem k ostatním bankovním institucím v ČR.

Alexxi, dík za vstřícnost. Nicméně drtivá většina jsme vyděšeni, že mohl vzniknout už současný sazebník a jaké to kompetentní síly rozhodují v bance, věci na první pohled jasné právě ze strany ziskovosti banky. Nazval jsem to sabotáží na banku a vy mluvčí jste museli obhajovat neobhájitelné. Proto hořké zklamání nad předpokladem pokračování.
Tomasi, asi nemusím namítat, že se zde nebavíme o postžiru, když dokazujeme jiné možnosti účtů bez poplatků...

Pro pobavení. Tak jsem dnes viděl výpis z účtu mého otce. Má postžiro pro důchodce. 8 Kč měsíčně za vedení účtu, 10 Kč za papírový výpis, 8 Kč za SIPO, 8 Kč za trvalý příkaz k úhradě, 8 Kč za platební kartu.

Keddie: Díky. Snažil jsem se do fóra nevměšovat nad rámec své působnosti - IT a Clearingu, teď jsem ale měl pocit, že když se dovůdy podařilo vysvětlit mě, kolegům (a věřte, že stejné názory, jaké se teď objevují ve fóru, se hrnuly i z vlastních řad, a to především služebně nejstarších členů mTýmu), a mRadě, pokusím se je předat dál, možná o něco lidštější formou, než oficiální PR informace.

údiv (a desítky dalších): Sazebník není vytesán do kamene navěky, návrhy a nápady zde jsou bedlivě sledovány, vyhodnocovány a propočítávány. Pokud banka vyhodnotí některé navržené úpravy jako oboustraně výhodné, není vyloučena další úprava, změkčení sazebníku.

Ctěná Ivan(k)o, asi se nás chcete v diskusi zbavit tím, že nás jakoby neslyšíte a nutíte nás opakovat tytéž "rady" s tím, že dříve nebo později odpadneme a nebudeme "kalit vodu". Uznávám, že nemáte lehké obhajovat špatnou politilku banky. Přesto zkusím shrnout ty "konstruktivní" připomínky, jež údajně vnímáte a změny, ke kterým nás nutíte, z vlastní zkušenosti:
1. Snížili jste úroky, dobře, přešel jsem s většinou vkladu jinam (AXA). V tom jsme asi v souladu zájmů, nevíte co s vklady (na rozdíl od některých jiných bank).
2. Nehodláte změnit své nejhorší kurzy pro zahraniční platby kartou. Dobře, přijal jsem kartu AXA, jež má naopak kurzy nejlepší (a poplatky od VISA bere za mé značné zahranční platby ona a ne vy). Vy si pak ztěžujete, že klienti nepoužívají karty.
3. Váš způsob "výchovy" k použití karet doma je "hrozba" zpoplatnění výběrů. Už jsem psal výše, že existuje několik bank poskytujícíh kreditní karty, jejichž používáním člověk získává finanční bonusy (asi jedna až více stovek měsíčně, při naplnění měsíčního limitu, jenž je nižší než vašich 4 tis. Kč). Jak rád bych používal Vaši kreditku, kdyby měla aspoň část těch výhod (nebo debetku). Ty druhé banky asi mají vypočteno, jak se jim vše vrací přes poplatky karetních společností, vy máte zřejmě jiné originální výpočty. Nicméně výsledek je, že i v tomto případě se vlastním přičiněním ochuzujete i o domácí platby klientů a nutíte je porozhlížet se po jiných kartách. Proděláváte na tom opět zejména vy. I když zpaltím 27 Kč za výběr u vás, dostanu mnohem více od jiné banky za použití její karty. I když jste mi sympatická, myslíte, že to je dostačující na použití m-karet? A jsou toto jen postřehy z hlediska zájmu klientů (jak to označujete)? Domnívám se, že úplně stejný pohled ve výše jemnovaných krocích by měla míy i banka a také mnoho bank se takto chová - toť podle mne důkaz, že to jde jinak a pro banku výhodně.
4. Omezení měsíčního počtu převodů. Často se zde kritizuje, že poukazujete na zneužívání formou stovek převodů (2 % klientů). Takže by stačilo omezit počet na třeba 20 či 30, což by shodně "trestalo" ta 2 % klientů a pro "normální" klienty by to asi stačilo. Je to diskutabilní bod, ale z Vaší strany realizované kroky logiku zcela postrádají.Tím jste zaseli nedůvěru, kam to vše povede a že je lepší podívat se po jiné bance (stále zapomínáte, že možnosti existují). Myslím, že se "jen" čeká, kdy uděláte ten poslední "vtipný" sazebníkový krok, aby to zabalila většina klientů. Zatím jste - možná - v něčem na hraně výhodnosti, ovšem s podezřelým trendem vývoje, jenž vyvolal značnou ostražitost a nedůvěru.

Jinak musim zatleskat #37 (jaromiradamek) - myslim, ze je to moc pekne popsane jak to vypada a jak by to vypadat melo (v idealnim pripade).

Zajimave jak se banka snazi "vychovavat" klienty a urcovat jim kde maji nakupovat (jsou mista ci lide, pro ktere je proste z ruznych duvodu lepsi chodit i na vetsi nakupy do mensich kramku nez do slavnych supermarketu a pak vetsinou odpada moznost platit kartou) a jak platit. A to nemluvim o tom, ze na nekterych mistech i davaji prednost platbe hostovosti nez kartou (kvuli nakladum). Coz je zase takova protiakce k tomuto "vychovavani".

Jinak abych jen neprskal musim vyjadrit obdiv Alexx-ovi z mBank, jak srdnate se bije (a chapu a verim, ze to pro nej specielne, jako cloveka z MB neni snadne v teto chvili) a preji mu aby mu to vydrzelo. Ono je mimo jine prijemne videt po dlouhe dobe od odchodu Adama videt zase nekoho takhle aktivniho.

Jinak jeste me napadlo, ze je docela tragikomicke jak se najednou ohanite "planovanym modelem" chovani, ktery jste drive v reklamach cizich bank tolik kritizovali. Zaroven mi nejak nejde dohromady nasledujici cast:
"...podmínky jsou stanovené pro všechny stejně a v případě, že klient dodrží podmínky v sazebníku uvedené..."

Neni to nahodou trosku protimluv (a to jeste dokonce takhle v jedne vete)? Asi to od vas bude narazka napr. na RB, ale nemuzu si pomoct - BUD jsou podminky pro vsechny stejne NEBO plati pokud klient dodrzi podminky (ale pak logicky NEJSOU pro vsechny stejne :o)). Moc pekne tu kouzlite ;o).

"Hvezdicky" jste se uz tak nejak dopustili neuplnou informaci a zatajenim limitu transakci na zaklade kterych zavisi jestli bude mit dotycny vubec nejaky vyber zdarma (v aktualni verzi novinky to vypada, ze vybery zdarma nemaji stale zadny hacek).
Jinak pro me to bude znamenat vyrazne zdrazeni, protoze me ty dva-tri vybery stacily a k platbam kartou nemam moc prilezitosti a sanci a nejak se mi nechce verit, ze by lidi, kteri na tom jsou podobe bylo tak malo jak uvadite (byt to samozrejme pravda byt muze). Takze v tomto pripade to bude znamenat zdrazeni z 0 na 18-27 Kc. Neni to mnoho pravda, ale uz se to zacina pomalu blizit "poplatkovym" bankam. A pritom tak nejak mam dojem, ze na mem pouzivani karty a uctu neni nic nestandardniho, takze by se mi pocet bezplatnych vyberu menit nemel :o). No uvidime, jake zmeny chystate dale, snad to nebudou dalsi jobovky.

Stále jsem s mBank rád. Aspoň už vymizí vtipálci posílající 1 haléř na různé účty aby někomu v jiné bance naúčtovali vysoké poplatky za příchozí platby. Mám kreditku zdarma. Platební kartu s miliardovým limitem platby. Tu bych snad nikde jinde nezískal.

Božíčku, to jsou žvásty. To nemůžete myslet vážně. Opakovaně děláte z lidí blbce a tímhle tomu jen nasazujete korunu. Zdražování, zavádění poplatků, znepřehledňování ceníků... a k tomu tahle výmluva. Jsem jen rád, že šly všechny peníze z mBank a jediné, co zůstává, je hořkost z toho, že jsem vás doporučil tolika lidem, kteří mi to teď dávají "vyžrat".

Dobrý den,
chápu Vaše důvody pro zavedení poplatků. Banka přišla na český trh, zavedla osobní a spořící účty s výhodnými podmínkami, čímž přitáhla spoustu klientů. Než však stihla zavést pro ni ziskové služby jako hypotéky, ejhle, přišla krize a lidi přestali utrácet. A co teď s penězi které jste od klientů získali, když si je nikdo nechce půjčit?

Nicméně krize pomalu končí. Vy však nadále zavádíte změny, které naprosto popírají Vaše původní sliby. Pokud chcete na českém trhu zůstat, tohle je podle mě opravdu chyba. Tím ztrácíte veškerou důvěryhodnost. Myslíte si že s tímto přístupem získáte klienty na kterých vyděláte? To těžko... Jediné čeho tím dosáhnete je, že se zbavíte těch přebytečných peněz i jejich majitelů. K výdělku, který potřebujete, to ale nepovede...

Já jsem klientem mBank přes dva roky a až do teď jsem byl loajální. Chápal jsem snížení úroků, překousl jsem praktické zničení účtu emax a podobně. Nyní je ale i moje důvěra oslabena do té míry, že se poohlížím u konkurence. Vaše limity mě psychicky svazují. Deset transakcí za měsíc se mi snadno podaří přesáhnout (byť ne každý měsíc) při nakupování na aukru a nejsem si jistý jestli každý měsíc utratím kartou alespoň 2000kč abych měl ten jeden výběr z bankomatu (který tak v průměru potřebuji) zdarma. mBank už pro mě tedy není banka bez poplatků, ač to slibovala. (A to podotýkám, že nejsem žádný zmetek co by Vaše služby zneužíval a nemám účet ani žádnou platební/kreditní kartu u jiné banky, používám výhradně služby mBank.) Proto o mě pravděpodobně přijdete nejen jako o běžného klienta, který u Vás má uloženy peníze, ale i jako o potenciálního zájemce o hypotéku. Prostě už Vám nevěřím. Podle dosavadního vývoje usuzuji, že můžete kdykoliv zavést podmínky pro mě nepřijatelné a zrovna tak můžete kdykoliv zkrachovat. Je mi to líto, ale pokud se velice brzy nezačnete chovat důstojně a nevrátíte se k plnění svých původních slibů, opustím ten Váš Titanic ještě než se zcela potopí...

Přál bych Vám, aby jste se vzchopily a začali prosperovat, ale vzhledem k tomu, jakým tempem si ničíte pověst se toho asi nedočkám. Zkuste se nad tím ještě zamyslet. Určitě nejsem sám kdo to takhle vidí. Obzvláště po krizi jsou lidé opatrní a Vaše chování je pravděpodobně odradí...

osobně nechápu,proč bych měl za využití dvou karet/jednu mám pro sebe jednu pro přítelkyni/platit???nebo to mám vždy,když přítelkyně někde uvidí nové boty či udělá nákup v potravinách přijet za ní a zaplatit to svou kartou???
tohle je značně nepohodlné,proto od banky odcházím

Konstruktivní připomínky? Tak třeba:
1) Kdy spustíte kontokorentní úvěry, po kterých klienti volají přes dva roky a které jsou pro banku výdělečnou záležitostí?
2) Kdy upravíte kurzy na platebních kartách tak, aby jejich nevýhodnost nebyla do očí bijící, aby klienti v zahraničí používali karty mBank k přímým platbá, a nikoli jen k vybírání z bankomatů, a banka by na tom vydělala. U starších karet byste mohli neúčtovat tu proceduru nutnou k zapsání PINu na chip.
3) Jak jste na to se spotřebitelskými úvěry, s půjčováním malých částek na nákup čehokoli? Na tom se také vydělává.

Uznávám, že pro velké půjčky není vhodná doba, ale malé částky se půjčují vždy. Vydělávat zejména na poplatcích umí každá česká banka, vy jste přišli s příslibem jiného přístupu, který si tu dovolím, jako mnoho jiných v této debatě, zopakovat: 1) Nemáme pobočky, proto máme malou režii; 2) Nevybíráme poplatky, protože vyděláme jinde (vyděláme půjčováním na úrok). Tak se toho držte a klienti vás budou zbožňovat. Takhle jsou jen [sprosté slovo], stejně jako já.

Ja uz toho taky mam dost. Ta posledni zmena v ceniku, byla posledni kapkou. Ted uz jen hledam alternativu. Asi budu platit jinde o neco vice (asi to jinde nebude uplna nula), nez jsem ve vysledku platil zde, ale proste uz mi s mBankou dochazi trpelivost.
Byl jsem zde a pritahl jsem tady hromadu jinych lidi, nejen kvuli nulovym poplatkum, ale hlavne kvuli pristupu teto banky ke svym klientum, kvuli volnosti, kvuli prehlednosti. Clovek nemusel cist v ceniku ci podminkach sluzeb mezi radky, nemusel premyslet kolik posle plateb, kolik udela toho ci onoho. Od zacatku jsem mel pocit, ze delaji co muzou, aby nabidli svym klientum to nejlepsi co jde.
Posledni pul rok, 3/4 rok mam pocit, ze je to ale uplne naopak. Smal jsem se klientum CS nebo GE, co musi resit za poplatky, jak musi premyslet nad tim jak neco udelaji, aby je to vyslo co nejlevneji. A ted jsme ve stejne pozici my. Odmitam nechat se zahnat do kouta, nehodlam pouzivat ucty presne tak, jak mi nekdo nekde naridi, nehodlam premyslet nad poplatky v ceniku a uz vubec nehodlam verit tomu, ze se to zlepsi. Kde jsou ty slibovane platby do/ze zahranici, kde je kontokorent a ostatni sliby. Po prvni zmene urokovych sazeb na eMaxu jsem si rikal, to je normalni, nemuzou preci nabizet vice nez je mozne, pak prisla dalsi zmena, dalsi zmena, zmeny v ceniku, ... A kde jsme ted? Budou nam diktovat, jak muzeme nebo nemuzeme pouzivat nas ucet, urokove sazby sporicich uctu u jinych bank jsou uz davno mnohem vyhodnejsi a sliby zustaly pouze sliby.
Nebudu cekat az prijde dalsi zmena v ceniku.

Poslat zprávu

Konstruktivní připomínky bereme a ceníme si jich, nikdo neříká, že sazebník se v budoucnu na jejich základě měnit nebude. Samozřejmě je ale třeba zvážit všechny argumenty a posoudit nejen z hlediska klientů, ale i banky, která by i v zájmu vlastních klientů měla generovat zisk a bránit ztrátám - což v dnešní době platí dvakrát tolik.

Pokud postavíte otázku: buďto změna sazebníku, nebo ukončení činnosti, tak hlasuji pro tuto změnu sazebníku.

Jako zaměstnanekyně byste se Vy (a hlavně ti nejvíce zodpovědní) mohli snažit chápat argumenty zde znějící. Vedle hněvu a kritiky zde zaznělo mnoho konstruktivních poznámek, jak funguje motivace pro používání karet jinde, jak to či ono je v jiných bankách (když už si neděláte průzkum sami). Absolutně od Vás (i vás) nezaznívají věcné reakce, jež by cokoli vyvrátily nebo obhájily, opakujete stále stejnou a pro klienty vždy nepochopitelnou demagogii. Ale čas (možná pozdě) jistě ukáže, kudy cesta vedla.

Poslat zprávu

Chtěla bych se jako klientka připojit k vám všem, kdo kroky mBank chápou a poděkovat vám za podporu na Blogu a mFóru.

Jako zaměstnanec a svědek vzniku těchto změn vás mohu ujistit, že rozhodování bylo podepřeno čísly a nebylo jednoduché, o tom svědčí i nastavené podmínky. Nový sazebník mohl být jasnější, ale také s daleko větším finančním dopadem na klienty. Dle mého názoru se V tomto mBank zcela v souladu se svou filozofií snaží brát maximální ohled na prostředky klientů a dává šanci všem.

Do uvedení sazebníku v platnost a jeho technickém nasazení uděláme vše pro to, aby se naši klienti s připravovanými změnami měli možnost seznámit a využívat účet zdarma i nadále. Klást dotazy na fungování nového sazebníku můžete nejlépe v tomto vlákně: http://www.mbank.cz/forum...

Je to jasný. mBanka hodlá vnést do svého bankovnictví chaos. Každý z nás bude muset neustále spekulovat o tom, co, kdy a za jakých podmínek se mu vyplatí. Než takovouhle pakárnu, to radši odejdu ke konkurenci, kde jsou podmínky dané a nemusím nad ničím přemýšlet. Takové kecy, že "budete to mít zadarmo, pokud..." na ty vám zvysoka kašlu!
Nemyslíte, že právě tyhle debility vám provoz banky jen prodraží a přinesou (zcela logicky) další poplatky a další odliv klientů? Ale pokud vám jde právě o tohle, prosím. Jen tak dál, ale už beze mne.

To je pořád nějakého povyku. Já opatření banky chápu a sám jsem ochoten se s tím nějak porvat. Chápu tu jako správný přístup k naučení lidí požívat v obchodech platební karty. Sám jsem přesvědčený, že teď budu kartu používat při platbách více. A kdo nechce nebo nemůže platit v obchodech kartou, může buď platit poplatky a nebo přejít jinam. Tak co pořád řešíte???
Mě osobně nejvíc vadí to, že není banka schopná, přestože má na všechny klienty email, informovat o změnách v bance mailem, tak jak to dělá třeba ING.
Jinak je lepší když bude Mbanka vydělávat než když odejde z ČR a budeme zase rukojmími v rukách ČSOB, ČS nebo KB a jiných zlodějských bank s vysokými zisky a vysokými poplatky. Já jsem měl účet u ČSOB a někdy jsem musel hledat jejich bankomat abych neplatil 25Kč za výber z jiného bankomatu, jinka jsem platil 6Kč, což už s MBankou neřeším. Děkuji
Poplatek za převodu nekomentuji vůbec, protože 10 převodů je víc než dost a potom 3Kč za převod je téměř směšné, ne. Možná, kdyby to zvýšili na 20 tak už nebude moc říci nic ani ten pán s velkou rodinou.

Tak s touhle garážovou bankovní hospodou 1.8. končím. Od začátku jen lhali , že něco bude lepší, že se zavedou nové služby. Teď zavedli polatky. Vše převedu pryč. Nechám si na účtu jen 1200,- Kč a na konci června udělám 3 výběry z bankomatu po 200,- Kč zdarma a na začátku července další 3 výběry 200,- Kč zdarma a půjdeme tam, kde jednaj férově a na rovinu.

Výběr z aktuálního znění jedné podstránek tohoto webu (zapomenuto z lepších časů):
http://www.mbank.cz/mbank...
Co považujeme za nejdůležitější:

Cena
Hlavní výhodou pro Klienty je cena – snažíme se nabízet nejvýhodnější úrokovou sazbu, neúčtujeme poplatky za vedení účtu, odchozí a příchozí platby, ani za vydání karty. Tři výběry z kteréhokoliv bankomatu jsou zdarma - a všechny v zahraničí. Když necháte své peníze jen tak ležet, nebude jich ubývat, ale přibývat. To vše není vázáno na minimální zůstatek, pravidelné příjmy nebo omezenou zaváděcí dobu nabídky.

Inovace
... Nejenže máme výborně úročené spořící konto....

Kvalita
... To je vidět v rychlosti, s jakou dokážeme reagovat na požadavky Klientů...

Otevřenost
...Záleží nám na našich Klientech – my jsme zde pro ně, nikoliv oni pro nás...
... Věříme, že nejlépe investované peníze do reklamy jsou ty, které ušetří naši Klienti – jejich doporučení je nejlepší vizitkou...

mBank je bankou lhářů, osobně bych se styděl pro takovou banku pracovat, nalákat lidi na nulové poplatky to by vám šlo. K mBank jsem přivedl několik lidí a taky je hezky zase odvedu..

!!! TYHLE VAŠE KECY SI NECHTE, JSOU TO JENOM LŽI A VÝMLUVY ZA PRASÁRNU CO JSTE UDĚLALI NA LIDI !!!

Pro ty, co uvažují o jiných platebních kartách, jako je Tesco atd. se podívejte po kreditních kartách o CitiBank, či Axa, je u nich třeba mít obrat 2-3k za měsíc a vracejí 1 procento, takže s obratem 4000 vám vrátí minimálně 40 Kč a když budete platit u jejch partnerů, tak ještě víc...

MarVan: naopak přejít k FIO je asi to nejlepší, co člověk může udělat. Z hlediska cenové politiky je naprosto stabilní (naproti neustálým změnám v mBank).

Mají ideální konto pro každého podnikatele (příchozí i odchozí platby zdarma a to bez omezení počtu).

Rovněž Internetové bankovnictví je na mnohem vyšší úrovni, než u mBank.

Navíc jsou i akciový brouker (velmi levný na české poměry, vlastní třeba RMS), takže jsou ideální pro ty, kdo spekulují a zároveň podnikají. Nemáš peníze? Prodáš akcie, další den máš peníze z RMS na účtu, během sekundy je převedeš na jiný účet ve FIO a zaplatíš z něho co potřebuješ. Toto je opravdu ideální likvidita!

Jejich jediné mínus jsou platební karty. Doufám, že začnou vydávat vlastní, až budou bankou. Zatím jim všechny karty vydává ČSOB. Standardně člověk dostane zdarma Maestro, kterou nelze platit na Internetu. Člověk nikde nevidí blokované transakce přes Internet a pro kartu si musí jezdit na pobočku (sice koupili minulou síť RMS poboček, ale stejně je to oproti zasílání karet až domů značně nekomfortní). Taky nejde nastavovat limity karet v Internetovém bankovnictví. Kdo chce jinou kartu, třeba embosovanou kartu EC/MC, VISU, atd. si může vybrat z široké nabídky ČSOB karet, takže v tom problém není, ale už to člověk musí zaplatit. Za tyto karty účtuje mimochodem ČSOB i sama svým klientům, takže je to pochopitelné. Věřím, že do budoucna, až bude mít FIO více klientů si bude vydávat karty sama a všechny tyto omezení zmizí.

Zatím je ovšem na poli platebních karet mBank naprosto ideální (když zanedbám, že s nimi jsou občas problémy při placení, což se snad vyřešilo u všech karet vydaných v po květnu tohoto roku)...

Takže pro mě osobně je ideální mít účty jak u FIO, tak u mBank (uvažuji i o kontu u poštovní spořitelny) s tím, že transakce přesunu k FIO, kde je značně liberální cenová politika, která se časem nemění a karty budu používat u mBank.

Pro někoho, kdo neplatí kartami na Internetu, případně chce jimi platit jen v obchodech a vybírat v bankomatu, je pak FIO naprosto ideální.

Bohužel má existence je úzce spojená s Internetem, takže karty od mBanky zatím potřebuji, i když mám i řadu jiných od jiných bank (Epassporte atd.), ale mBanka má práci s limity opravdu unikátní, která se jen tak nevidí...

Nuze, zacnu rovnou od konce, banka u mne ztratila svou duveru. Co muzu ocekavat, ze bude dal? Ty zmeny urokovych sazeb, to byl jen zacatek, zadne solidini jednani a informovani ze strany banky v dostatecnem predstihu.
Ohledne nove zavadeneho "zpoplatneni" od 1.8. jsem se nejdrive dozvedel z jinych zdroju, ne od me banky...
Ackoliv se se svymi mesicnimi obraty v pohode vlezu do nove zavedenych podminek (vse bych mel nadale zdarma), nevim co muzu cekat od teto banky, ze bude nasledovat. Kvuli 2% podnikavcum omezit zbyvajich 98, no nevim , nevim,.....
Poohlidnu se jinde a pujdu o dum dal. Pocitam, ze nejakych 20-25% klientu odejde, a jestli ma banka nejakych 300 tisic klientu, bude to zajimave cislo. Nasledne bance klesne zisk, novych klientu moc neprijde-banka si udelala peknou reklamu a jak drive ji vychazelo, ze si znami mezi sebou doporucili mBank, tak ted si zase budou doporucovat jinou a dalsim potencialnim klientum take.

Ja zvolim FIO, ano, maji vyber za 6Kc, ale prumerne vybiram tak 1x za 2mesice, tak mi to nevadi. A kdybych i tento problem chtel preklenout, tak se muzu stavit u nich na pobocce a mam i vyber zadarmo!

Na teto strance ma FIO zajimavy graf vyvoje poctu klientu: http://www.fio-zalozna.cz...
Zajimave bude sledovat vyvoj v nasledujich mesicich.

Jako dalsi osobni benefit si zvolim Tesco kreditku, se svym mesicnim platebnim obratem ji budu mit take zdarma a zaroven mesicne budu mit nakup v Tescu o 100-150Kc levnejsi a za to se uz da poridit alespon snidane na vikend :)

MBank, dekuji za ty necele 2 roky a za to, ze jsem stale ve strechu na bankovnim poli.

Nerad bych přešel třeba k FIO bance,ale jsem na ty poplatky alergický.

Škoda, mBank jsem využíval naplno, teď se budu muset poohlídnout po jiné bance - když už platit, tak za pobočky!!!

Kalous: Máš pravdu, když jsem naštvanej, tak jsem děsně ukecanej. Musím se naučit být vklidu a prostě odejít a používat služby někoho jiného. Je to škoda, takhle budu teď rušit přes tel. další účty (minule jsem rušil všechny eMax plus), ale co se dá dělat. Jen mě šlo o tu slušnost, aby mě banka informovala o změnách sazebníku emailem, o nic jiného...

Neslo to udelat prehlednej? A tak, aby to banku ochranilo pred chytrakama, ale pritom se to doklo normalnich klientu mene? Napriklad:

- vybery zdarma pocitat pro ucet, ne pro jednotlivou kartu. Pak bych se s manzelkou podelil.

- 1 vyber z bankomatu zdarma za kazde 2,000 u obchodnika (cili za 10tis 5 vyberu)

- Proc jste limit transakci nedali treba na 100? Stale by vas to zbavilo tech co maji tisice transakci, jak pisete, ale normalni lidi by vedeli, ze jich se to opravdu nedotkne.

MUSIM mbank POCHVALIT, naucila mne kouzlu trvalych prikazu, tedy jsem diky sazebnikum zjistitl, ze vetsia mych plateb mesicne josu trvale prikazy a pohodlne se vejdu do "protipodnikatelskeho" limitu.

DALE MUSIM POCHVALIT, ze mne mbank naucila stehovani mezi bankami - mel jsem zazite, ze vernost se vyplaci, ale nyni plati, cim vice uctu zdarma clovek ma, tim je flexibilnejsi !!

ALE: souhlasim s ostatnimi, lituji za tech par let mnohych doporuceni na tuto banku zejmena diky neoznamovani mailem snizeni uroku a verim tomum, kdyby nemeli nyni povinnost ze zakona informovat s predstihem, ze to bude opet ex-post.. Polozek ke zklamani je povicero, ale zatim zustavam, pokud zpoplatni vse, na co prijdou - coz se da ocekavat, pak opravdu nezustanu

116: jestli jste čistej, tak vám nepůjčili právě proto. Půjčujou jenom těm, kteří mají v registru záznam, že měli půjčku a řádně splatili / splácej. indyvindy posuzování bonity nedělaj, bo na to nemaj lidi.

Uznám, že se bavím o nepodstatném - poplatkyna úrovni korun. Ale myslím, že většina je naštvána z trendu opatření a způsobech argumentace mBank. A kéž by si mBank vzala poučení a námět, jak se dělá zainteresovanost lidí na platby kartou. Tesco nabízí kreditní kartu http://www.itesco.cz/fina...
Pokud utratím 4000 měsíčně, limit jaký klade mBank na 3 výběry kartou zadarmo (úspora 27 Kč), tak mně Tesco přičtě 80 Kč. Za platby v jiných obchodech polovinu. Čili řádově stovka za měsíc namísto 27 Kč, ač utratím-li více, dostanu od Tesca více, u mBank více než 27 Kč již nedostanu. Osobně utrácím na kartu měsíčně více než 4000 a potraviny převážně právě v Tescu. Co mně brání, abych 2x měsíčně (pro mne dostatečně) vybral z bankomatu m-kartou peníze za poplatek 18 Kč a přes kartu Tesco získával sto a více korun (utrácím 5 a více tis., někdy zásadně více). mBanka na mne prodělá (nezískává to co chtěla - poplatek za použiítí karty), já ale vydělávám (neřeším ted, zda hodně nebo málo). Podmínka nulového polatku za Tesco kartu je útrata 36 000 ročně, tedy průměrně 3000 měsíčně (kdy získávám o dost více než při podmínce mBanky 4000 měsíčně). A to rozebírám jen jeden příklad. Jistě existuje řada dalších nabídek Tolik k argumentu, jak nás mBank učí platit kartou. Mne docela naučila, když mne donutila porozhlédnout se po dalších možnostech. Děkuji jí.

jaromi... Vy by jste měl odejít nejen z mBank,ale i z tohoto blogu neboť si zde očividně leštíte svoje ego.Vaše samomluva je směšná.

ještě jednou a bez chyb (ještě spím :) ):

Opravdu mě unavuje, se ptát už asi po sedmé na stejnou věc.

Bude o všech budoucích změnách sazebníku mBank informovat v zákonem dané dvouměsíční lhůtě přes EMAIL?! Ideálně přes krátké shrnutí a odkaz na nový sazebník.

Jestli ne, tak zvážím odchod, protože zatím vše bylo schováno na blogu, který nesleduji a dozvěděl jsem se o změnách zásadně přes noviny.

Už jsem tento dotaz posílál:

- 3* na kontaktní email mBanky

- 3* tady na Blog

- 1* přímo na email řediteli banky

Takže jak to bude?

Budete mě informovat na email, a já budu o změnách vědět a nebudu se bát a třást, a nebo ne?!

Je snad požadavek, aby jste mě informovali o změnách na email "nelidský" a nebo jen nechcete informovat své klienty. Zatím jste mě totiž o všech svých změnách sazebníku přes email NEinformovali!!! Zato o každé "super" nabídce na hypotéku atd. se to vesele spamuje...

Jaromír Adámek

Opravdu mě unavuje se ptát už asi po sedmé.

Bude o všech budoucích změnách sazebníku mBank informovat v zákonem dané dvouměsíční lhůtě přes EMAIL?! Ideálně krátkí shrnutí a odkaz na sazebník.

Jestli ne, dak zvážím odejít, protože zatím vše bylo schováno na blogu, který nesleduji a dozvěděl jsem se o změnách přes noviny.

Už jsem tento dotaz posílál:
- 3* na kontaktní email mBanky
- 3* tady na Blog
- 1* přímo na email řediteli banky

Takže jak to bude?

Budete mě informovat na email, a já budu o změnách vědět a nebudu se bát a třást, a nebo ne?!

Jaromír Adámek

Mbanku jsem si vybral, protože si neúčtovala za služby jako ostatní banky. Po dvou a půl letech mě ale zaskočila, když jsem žádal o půjčku 150000Kč se splatností 5 let kde byla splátka 3535Kč. Se svým příjmem 20tis. čistého a měsíčně mi na účtě zbylo cca 6500Kč, který jsem dával na emaxplus a následně na konci roku poslal na stavební spoření cca 60000, mě banka informovala, že mi nepůjčí. Takže asi nechtějí vydělávat na půjčkách ale na snazších poplatcích. Upozorňuji, že jsem si vyžádal informace z bankovních registrlů a jsem čistej. Opravdu nevím co je vedlo mi nepůjčit. Ale mohli vydělat blbých 45 tisíc. Ale asi nemají zájem, banka má prachy klientů půjčovat a inestovat a z toho žít, pokud tohle banky nepochopí, můžou se těšit až bude euro i u nás okamžitě si nechám posílat peníze mimo čr, pokud tu nebude banka, která má dostatek znalostí a odvahy vydělávat na půjčkách, hypotékách a investicích a né na poplatcích.

bojlere: platební karty přišly z USA, proto je nutnost implementovat jejich vize.

Naše banky chtějí jen vybírat ale nic negarantovat, na západě za vše ohledně karet ručí BANKY!!!

A stejně tak na západě má dluhy naprosto každý a banky z toho žijí. Situace, kdy si člověk dá na konto 5k a banky mu z toho ukusují 100-150 měsíčně je absurdní. Banky mají žít z úvěrových produktů a ne z buzera ce a poplatků na běžných účtech.

A dokud to banky nepochopí, tak nebudou mít u nás spokojené uživatele základního bankovnictví a nebude široce rozšířené placení kartami.

Je třeba zavést ručení bankami za všechny transakce na kartách a nízký stupeň ověřování (nejlépe žádný pin ano podpis u nízkých transakcí) a takto se pak rozjede placení kartami, které bude uživatelsky příjemné.

Zdá se vám to na palici.

Na západě banky nevybírají žádné poplatky na běžném účtu.
Na západě banky ručí za všechny transakce provedené kartou (k udělání chargebacku stačí krátký hovor).
A rovněž se už rozjíždí nevyžadování podpisu ani PINu u malých transakcích.
O tom, že pro provedení platby v internetovém bankovnictví není nutné autorizace přes mobil/certifikát/..., což jen otravuje snad ani nemá cenu mluvit.

U nás jsou to jen samé poplatky, činnosti které zpomalují uživatel, a nakonec za všechno stejně neručí banka, ale uživatel.

Je to tu postavené na hlavu, plať, plať, neches se okrádat o čas, buzerovat a v případě krádeže či problému to stejně zaplatíš ty a ne banka.

Bych posílal bankéře povinně do USA na zkušenou... ať vidí, jak se dělá bankovní komerce.

Ještě jednou: banka je tu od toho, aby do ní klienti ukládali peníze a banka je buď investovala, nebo půjčila dál a tak vydělávala. Pokud toho mBank není schopná (jako že evidentně není), tak právě v tom je problém.

ještě k tomu autu - problém je, že mbance na to auto půjčilo moc lidí, má dokonce plno peněz na materiál, ale prodávat na dluh to zboží každýmu nemůže.

přiznám, že jsem četl prvních pár řádků. problém je v tom, že západní modely jsou u nás nejenom v bankovnictví často mimo. bohužel.

bojler: Hele bojlere já i ty víš o co tu jde. Víme, kolik stojí převod, kolik SMSka, že si cizí banky účtují kolem eura za výběr z bankomatu.

O co mi jde je to, že osobně jsem zvyklý na západní model bankovnictví, tzn základní služby (vedení účtu, příchozí a odchozí platby a karta) zdarma a vybírat peníze z úvěrových produktů (karty, hypotéky) a pak z poplatků za nestandardní chování klienta (debet, pozdní zaplacení atd.).

Tohle beru za normální. Pro mě není normální, abych platil za vedení běžného účtu (myšleno za jakýkoliv poplatek na něm).

Pokud banka vybírá za poplatky na běžném účtu, vedu to jako buzeraci, protože to jsou šušně, prostě malé peníze.

Banka je tu od toho, aby se pěkně zazobala na úvěrových produktech, a pokud to neumí, tak to je opravdový problém a stálo by za to vyházet půlku zaměstnanců a najmout ty, co jsou "progresivní" a dokážou na půjčku ukecat každého (byť třeba se šíleným úrokem pro rizikovou skupinu).

A ještě něco, pokud u nás banky neumožnují jednoduše (tím myslím bez jakéhokoliv dokazování) udělat chargeback a neručí samy za všechny transakce na kartu, tak se u nás karty nikdy masivně používat nebudou. Pro mě je standard, že za všechny transakce na každé platební kartě ručí banka, žádné limity z EU, žádné poplatky za vydání ztracené, za vše má ručit banka, na to je ta 2% srážka z obratu, aby se vyrovnaly chargebacky, kterých je max. typicky do 1%.

U nás banky jen buzerují, berou a nic nenabízejí.

Žádný komfort, jen samá podělaná bezpečnost a za vše ručí klient.

Když člověk platí kartou od mBank, tak se cítí jak mukl, se musím v Penny nejen podepsat ale i zadat Pin a to při částce do 100 Kč, taková částka má jít BEZ jakéhokoliv ověřování (ani pin, ani podpis), a má za to ručit banka.

Možná jsem zmlsaný zahraničními bankami, ale jak vidím, tak hlavními transakcemi zůstanu vždy u nich, protože tady klient jen platí, platí a platí, je zdržován byrokratismem, zbytečnými ochranami a v důsledku stejně ručí za všechno on, je to tu úplně na palici, přesně naopak, než to funguje v západním světě (např. USA).

A proč to tu všechno píšu, protože jsem ukecanej :).

Bojler: hezký příklad. A co když jsem ti na to auto půjčil za minimální úrok a budu chtít jen sem tam ty děti svést? A ty jako majitel auta mi řekneš tak jo, ale budeš u mě pravidelně nakupovat. Jinak budeš přispívat na benzín. Jinak řečeno mám u mBank pár set tisíc a chtěl bych jen jeden výběr z bankomatu za měsíc a řekněme maximálně 20 odchozích plateb. Myslím, že to není až tak moc a schopná banka by na mě měla ještě s přehledem vydělat.

107: já s tím plně souhlasím a chápu všechny strany. investor nechce dotovat ztráty, zákazníci nebudou nadšení z toho, že už nebudou mít možnost platit beneplus a zároveň třikrát vybírat z libovolného bankomatu. buď budou platit pořád velmi solidních 9Kč a nebo stačí zřídit účet u PS nebo Fia. problém je, že PS je omezená na svou síť, Fio má výběry za 6 nebo 30Kč.

já prostě jenom nemůžu pochopit, proč ty děti hází kamenem a nejedou raději s někým jiným bez cirkusu navíc. pak to vypadá, že může mbank dělat co chce a mně to bude fuk. tak to není. jenom jsou mně protivní lidi, kteří by chtěli všechno na světě, přitom nic nedávají.

bojler je standarní klient ten se do pocitů těch nestandardních nikdy nevcítí. A bude se za mbank prát i den po konci světa :-D

bojlere: každá banka má takové klienty, jaké si vychová a zaslouží. Pokud nějaká banka zavede nulovou poplatkovou politiku a není schopna malým podkánkům půjčit, přestože ti děsně škemrají, že by chtěli, tak tito podkánci si prokoušou díru do jiného teplého kanálu :), kde jim sýr a maso na půjčku dají. A situace, kdy pak původní banka, chtěl jsem říct kanál, začne vybírat poplatky za každou extra hnilobu a apartní šupku od banánu tyto podkánky jen utvrdí v názoru, že je třeba si najít jiné vlhké místečko, kde by se mohli v klidu množit :).

ilustrativní příklad: koupíš si auto a vozíš svoje děti do školy. po cestě bereš ale pravidelně i děti sousedů. nic z nich nemáš, přímé náklady jsou taky minimální, protože malá sedmiletá krysička váží tak málo, že to na spotřebě nepoznáš. ale poznáš to třeba na tom, když po ní musíš klepat koberečky od popcornu, čistit fleky ze sedadel a občas jít večer do garáže, protože si tam něco nechaly. a tak tě to začně štvát, protožes vyhodil 600k za auto a ty děti přidělávají jedině práci. ani je nenapadne, že by ti něco daly - vždyť se o to neprosily. když si jdou na konci srpna koupit novou školní aktovku, projdou kolem tvojeho obchodu se školníma potřebama a nijak se necítí vázány něco oplatit, byť pouze běžným nákupem. nakoupí vedle, protože je tam zrovna ten stejný typ aktovky o 50Kč levnější. když kolem nich potom při cestě do školy projedeš a zastavíš o 20m dál dítěti, které u tebe nakupuje a nedělá fleky na sedadlech, začnou po tobě házet kameny. vždyť zrovna dneska potřebovaly vzít do školy, jedinkrát v měsíci...

bojler: a co tam dále chceš počítat? Cenu za nájem 10 serverů po 2k za měsíc, nebo elektriku, či cenu SMS (proč nezavedli el. podpisy jako FIO...).

A nebo snad chceš počítat cenu práce, když se banking nezměnil po skoro celou dobu?

Jediné, co se snažím dokázat je to, že banku opravdu nebolí, pokud někdo pošle 30 převodů měsíčně...

Bankovní služby ZDARMA*

* pro námi vybrané klienty, za příznivého počasí, do příští aktualizace ceníku

Ještě udělám kalkulaci.

Kolik má mBanka klientů? 300k
Kolik udělají převodů za měsíc, řekněme 10 v průměru (ať nežeru, bych se vsadil, že to bude 6-7):

300 000 * 10 = 3 000 000 převodů celkem za celou banku

to máme 3 000 000 * 0,07 Kč (cena 7 haléřů je nad 2,7M převodů za měsíc) = TRAMTADADÁÁÁÁ 210 000 Kč, takže banka zaplatí +- za měsíc za všechny převody 210 tisíc korun, no to ji opravdu zabije, to jiná banka zaplatí za jednu kamennou pobočku a měsíc, a že jich mají...

No jasně v rámci zkvalitňování a zlepšování služeb jsme zjednodušili a upravili ceníky, my přece nechceme vydělat :) HAHA.

hodně tupé, předpokládat cenu 0,15Kč za převod pouze odvozením od stejné články účtované za clearing...

Mimochodem toho, koho zajímá kolik stojí banku převod (klasický, ne prioritní atd.).

Clearing v ČR je přes CERTIS:

Ceník: http://www.cnb.cz/miranda...

Cena jednoho převodu je: 0,15 Kč

Ano správně 15 haléřů!!!

Takže těch našich 10 převodů zdarma je bude stát 10 * 0,15 Kč = 1,5 Kč, tedy za deset převodů zaplatí korunu padesát CELKEM.

Tedy stačilo apelovat na nepoužívání SMS... I když jistě mBanka si vyjednala super tarif a neplatí jistě to, co jsme zvyklí my...

Banko banko, od 10. převodu za 3Kč? :) Ale no tak, no jistě to je proto, že zlí podnikatelé posílají 300 převodů denně, co? :)

To: alexx_... 84
...Nic není zdarma, všechno něco stojí, platby kartou jsou pro banku výnos, výběry z bankomatů náklad. Pakliže klient bance nepřináší výnos, nemůže čekat, že banka bude ochotně financovat jeho výběry z bankomatu....

Vyjímečně budu slušný, Vy jste mě milý pane ale hodně nasr...al. Tímto výrokem vlastně popíráte vize při vstupu mBank do ČR. Nikdo nechce nic zadarmo, ale když vložím svoje peníze do banky, tak očekávám, že se ke mě bude chovat banka korektně. V základu tím, že dodrží svoje teze." viz Mitch 27 - 2007 - mBank – banka bez poplatků: Vy nám dáváte peníze se kterými my hospodaříme, proto by bylo nefér chtít po vás další." Čili vše zjednoduším, umí postupně zdražovat či jinak upravovat služby a umí zapomínat na sliby, které dali její nejvyšší představitelé. Jinými slovy, není rozdílu mezi „normální“ bankou a mBank...

PLATEBNÍ KARTY:

"Banka prostě potřebuje lidi naučit lidi platit kartou."

Milý Alexi,

ručí u nás banky za každou transakci, kterou zaplatím kartou?

Je možné kdykoliv zavolat do banky, či poslat email, říct "transakci xyz jsem nedělal, vraťte mi peníze" a zavěsit.

Není...

Tohle je běžné ve vyspělém západním světě, kde je směšně jednoduché udělat u obchodníka refund a nebo u své banky chargeback.

Vy to neumožňujete!!!

Vy se NESTAVÍTE ZA SVÉ ZÁKAZNÍKY!!!

A pokud už reklamaci umožnujete, tak komplikovaně s různým dokazováním.

A ry EU limity odpovědnosti při ztrátě či zněužití, kolik to je 150 USD?

Na západě je běžné, že vám banka volá, pokud někdo nakupuje po celém světě z vaší karty a VRACÍ VÁM IHNED PENÍZE!!!

A nebo zavoláte vy, a žádné dokazování, hned máte peníze zpět...

Se pochlape, ručte za každou transakci a udělejte dětsky jednoduchý chargeback na všechno.

Ono totiž ty dvě procenta, které ze všech plateb kartou dostáváte jsou i na toto!!! Tedy na řízení rizika

A toto prostě neokecáte, tady bankovnictví nemá stejný stanrard a hlavně ochranu spotřebitele, jako na západě.

Slyšítě?!! Staší zavolat, říct: "Neplatila jsem 156 USD", oni na to "Ok, peníze vrátíme", zavěšení hovoru a je to!!!

Vy se tu snažíte naučit lidi platit kartou a přitom jim nenabízíte naprosto žádné bezpečí :(. Ty 2 procenta z obratu, které dostáváte od obchodníka máte i na řízení rizika!!!

------------------

INFORMOVÁNÍ ZMĚN:

Proč nikdy neinformujete o změnách sazebníku emailem?

Nevím, jak si představujete vztah klient X banka, ale podle vás je to tak, že si něco vymyslíte a mě o tom nedáte vědět!!!

Zatím jsem se v minulých dvou letech (snížení úroků na eMax, nyní zavedení poplatků), vždy NEdozvěděl o změnách u vás ale v online médiích.

Kdy už konečně začnete brát klienta jako partnera, kterého JE SLUŠNÉ INFORMOVAT O ZMĚNÁCH?!!!

Ono když zavedete nové hypotéky, to se to hned spamuje v mPushi, že?

Ale o novém sazebníku, který má 5000* větší dopad na klienty ani slovo!!!

Pro mě jste naprosto nevypočitatelní, protože nejen, že nedržíte cenovou politiku v řádu 5-10 let, vy mi ani nepošlete pitomý email po změně sazebníku, stačilo by udělat nějaký malý souhrn a dát odkaz na nový sazebník.

Umistění odkazu někde dole na homepage a na váš blog opravdu NENÍ INFORMOVÁNÍ. Mým cílem není prolézat váš web každý měsíc a hledat co je nového!!!

Informujte mě o změnách sazebníku emailem, nebo se opravdu naštvu a zruším u vás konta jen kvůli tomu!!! VY SI SE SVÝMI KLIENTY HRAJETE NA SCHOVÁVANOU :(!!!

Morální kredit mBank je na nule. Alespoň něco, když ty poplatky už na nule nejsou. Když Vám jméno banky stojí za ty 2% dle Vás zneužívajících klientů, tak to určitě s touto bankou nevypadá dobře. Zahodit takové nadšení klientů a bezplatnou nejlepší reklamu (doporučení známých) pro tak malý počet z Vašeho pohledu "problémových" klientů, to už je umění. Takový management Vám teda nezávidím.

Ty zpoplatněný transakce bych ještě bral. Ale co ty výběry?! Jsem student a tolik toho neutratím. A rozhodně ne kartou, ne všude se dá platit kartou. 4000 měsíčně je prostě moc. Styďte se! Ušetříte tolik peněz na pobočkách a nejste schopný nám zajistit ani 3 výběry zdarma. Jakto, že Poštovní spořitelna to dokáže?!

Ty zpoplatněný transakce bych ještě bral. Ale co ty výběry?! Jsem student a tolik toho neutratím. A rozhodně ne kartou, ne všude se dá platit kartou. 4000 měsíčně je prostě moc. Styďte se! Ušetříte tolik peněz na pobočkách a nejste schopný nám zajistit ani 3 výběry zdarma. Jakto, že Poštovní spořitelna to dokáže?!

Jsem klientem mBank téměř od samého začátku. Smířil jsem se s tím, že nejsou služby úplně na úrovni, protože výnos na eMaxu byl slušný, poplatky nulové, podmínky jednoduché. Přilákal jsem k vám spoustu nových klientů - rozhodně víc než kamkoli jinam. A nešlo vůbec o získání hrnečku, jako spíš o přesvědčení, že to "má smysl".

V té době vás na mFóru kritizovali především "najatí pracovníci konkurence".

Bohužel od jisté doby - podle mne od zavedení eMax plusu se váš přístup úplně změnil. Podmínky se výrazně zesložiťují a pro dosažení nulových poplatků je zapotřebí hlídat kvantum věcí.
Typicky e-Max plus: proč nešel alespoň udělat 1 spořící účet se čtyřmi převody zdrama? Nebo aby se převody ze spořících účtů sčítaly? Místo toho jste donutili ty co chtějí ušetřit, aby si založili 4 spořící účty a peníze vždy přelili z eMax plusu na mKonto a pak na další eMax plus - tím jsme defakto dosáhli 4 převodů v měsíci zdarma - dokonce to bylo doporučováno na diskuzích.
Teď budeme místo jednorázových příkazů nad limit zakládat trvalé příkazy a pak je zase rušit.
Hypotéka - standartní postup je založení hypotéky s variabilní úrokovou mírou a její okamžité převedení na fix. Doporučováno dokonce vaším poradcem v bance. Důvod? Banka neumí zrušit bilanční mechanismus, takže vám zůstane jako bonus i při fixu.

Důsledkem je, že jednoduché úkony začaly být najednou velmi složité. Podmínky a další podmínky a limity už si ani nikdo nepamatuje. Sorry, ale tohle už není banka, kterou doporučuji dále. Ani kdybych měl za doporučení získat kdovíco. Už nejsem přesvědčen že "to má smysl". A to je úplně to nejhlavnější.

Teď vás na Fóru a blogu nekritizují "najatí konkurenti" ale vaši klienti.

To je zásadní změna.

Uvědomte si, že jste nabrali především klientelu, která je poměrně rychle schopná se rozhodnout a přejít jinam. Na nás PR kecy nezabíraj. Vidíme realitu a podle té se rozhodujeme.

to alexx:
konečně někdo rozumný z mBank :-)

Nicméně nemohu úplně souhlasit s tezí, že když neplatím kartou a chci si vybrat z bankomatu, přináším bance ztrátu, kterou bych měl kompenzovat útratou u obchodníků.

Bance jsem svěřil peníze a ona s nimi nakládá a měla by na tom vydělat. To byl model mBank (alespoň to tvrdila). Jinak nemusíte být bankou, ale jen vydavatelem kreditních karet a vydělávat na poplatcích za platby... Když bance svěřím peníze a posílám k ní výplatu, někdy také prostě ty peníze potřebuji nějak vybrat zpět. Že není moc jiných možností než kartou přes bankomat, je také model a záměr nízkonákladové mBank. Filozofií přece bylo, že jsou minimální náklady na kamenné pobočky infrastrukturu (vč. vlastních bankomatů) a zaměstnance ale místo toho naopak nižší náklady na dotování výběrů z bankomatů, poplatků za platby apod.

Takže argumentovat nyní, že abych si zdarma vybral, musím kompenzoval ztrátu bance a utrácet kartou u obchodníků, je trochu úlet...

Ano chápu, že to banku něco stojí, je to zneužíváno a je třeba to regulovat. Ale např. model 12 výběrů ročně na 1 účet zdarma bez podmínek, zbytek zpoplatněn, by byl jednoduchý, srozumitelný, v duchu mBank a také férovější. Mohli bychom diskutovat, kde je ten správný limit, jakou se tak děje u jednorázových plateb, ale všimněte si, že limit jako takový prakticky nikdo nezpochybňuje... A řekl bych, že by se do limitu mohl počítat i výběr v zahraničí a tím by se vše také velmi zjednodušilo...

A pokud chcete motivovat klienty platit více vašimi kartami, asi byste se měli zamyslet na nějakým opravdu motivujícím programem ve stylu konkurenčních nabídek jiných bank...

Re 84 pro Alexe, Vy jste spadl z mĚsíce nebo jste v životě nic nekupoval na netu - tedy pro Vaše info: VŠICHNI obchodníci na síti mají levnější dopravu v případě platby předem a je jedno jestli kartou nebo převodem - a pokud je to finančně rovnocené hádejte co většina lidí použije? Převod, neboť ho v tuzemsku bezpečnější než platba kartu, která má navíc kvůli bezpečnosti limit. Koukám, že chcete vychovávat přes klienty i obchodníky:)))

Můžete říkat co chcete, ale nově zaváděné poplatky jste evidentně nastavili tak aby 98% uživatelů něco zaplatilo. Ať už za výběr z bankomatu nebo za jednorázové příkazy. Tomu odpovídá jak nastavené ceny tak limity. Proto taky nevěřím báchorkám, že jste o tom rozhodovali někde v radě. Podle mě ti kdo o tom u Vás rozhodovali se orientovali podle statistiky ůčtů, které máte k dispozici.

To není žádné tajemství, že česká a slovenská mBank není schopná zhodnotit peníze - viz http://www.mesec.cz/clank... . Člověk by čekal, že banka zmírní podmínky pro získání úvěru (a u rizikovějších klientů třeba za cenu vyšší úrokové sazby); místo toho začala zavádět poplatky.

A ještě k podnikatelům, kteří (nijak zvlášť překvapivě) k podnikání využívají mKonto místo mBusiness (se stovkami transakcí měsíčně). Je zajímavé, že Fio také nabízí účty pro podnikatele (a firmy), a to za stejných podmínek, jako pro běžné zákazníky (vedení, příchozí a odchozí platby zdarma) - čím to asi bude? Možná tím, že Fio má podnikatelům a firmám co nabídnout v oblasti úvěrů (dá se říct, že se na tuto klientelu přímo specializuje)?

s Fio kartou nejde platit přes internet, zatím. Uvidíme, až se přetransformujou na banku.

Podotýkám, že já při platbách kartou po internetu používám kartu mBank... Jinou kartu ani nemám a doteď jsem si nestěžovala. Ale vzhledem k tomu, že FIO má výběry z bankomatů lacinější a účet už u nich stejně mám dávno založený (i když jsem ho doteď používala minimálně - na zahraniční platby, které mBank dosud nezavedla)... Byla bych sama proti sobě, kdybych si o ni nezažádala, když ji má FIO jinak taky zdarma.

Ja platim kartou porad, onu zminovanou castku urcite prekrocim, ale.... ALE nelibi se mi styl prezentace nutnosti zavedeni ruznych poplatku a stejne tak jejich neprehlednost, podminenost a podobne a tech deset prikazu mesicne prekrocim raz dva, mozna porad budete levnejsi nez konkurence, ale vase jednani je pro me ztratou duvery a to si myslim, je dost podstatne.

to Alexx: Za poslední rok mám 23 výběrů z bankomatu. 7 z toho v zahraničí. K mkontu máme 2 karty, takže teoreticky bych mohl udělat výběrů 72 + zahraničí. Neudělal jsem. Generovat zisky jsem vám chtěl,dokonce dobrovolně, jak to dopadlo, lze dohledat na fóru v mém vlákně o peripetiích s hypo. Vygenerovali jse mi zbytečné náklady cca 3500,-. Kolika lidem jste nebyli schopní půjčit a nejste schopní dodnes? Kde jsou ty fondy? atd....

Ano, na zmenu podminek doplati ti, kteri vyuzivaji jen nekterou sluzbu. Je to jejich chyba, ze jich nevyuzivaji vic.


Stejne tak ale muzu rict (a budu mit stejne pravdu), ze na zmenu doplati banka - bude mit mene zakazniku, kteri jsou ochotni platit nejake poplatky za rozumne sluzby. Je chyba banky, ze nedokaze vydelavat na tom, co slibovala - tedy na rozdilu uroku mezi penezi ulozenymi zakazniky k ni, a penezi rozpujcovanymi bankou zakaznikum.

Opet (uz tu to bylo) musim konstatovat - jak chce banka vydelavat za nulovych poplatku (ano, ti kteri zustanou se prizpusobi, a budou nulove poplatky vykazovat i nadale, za cenu vyssiho "opruzu"), kdyz neumi pujcovat penize, ktere ma k dispozici? Spousta lidi v mem okoli (i ja osobne) jsme byli odmitnuti v dobe, kdy jsme si chteli pujcit, prestoze nejsme rizikovi klienti. Tedy, podle mBank rizikovi jsme, nebyla ochotna nam pujcit. Jine banky nam pujcily rady, ba primo s nadsenim, a tudiz ted inkasuji prave ty uroky, ktere od nas mBanka nechtela...

Už jsem mnohokrát polemizoval s vedením banky a jak je vidět i mnoho docela k bance vstřícných hlasů nemůže pochopit vše. Jedna ze základních změn - platba kartami. Jakoby jste rozhodovali z Měsíce a neviděli, co dělá konkurence. Zdůrazňujete, že musíte lid naučit platit kartami. A děláte vše pro to, aby se to sice naučili, ale jinými kartami než vašimi. O zahraničí již bylo psaní dosti, aktivně jste dosáhli, abyste byli nepoužitelní. A doma se teď o to snažíte též. Jako zákaznící jsme v mnoha obchodních domech a jinde atakolváni agenty nabízejícími kreditní karty, kde za každý nákup získáváte příspěvky. Naposled v Tescu, kde většinou nakupuji a nevidím důvod, proč neskončit s vaší kartou a nepoužívat jejich. I těch pár korun, co zaplatím na poplatku při výběru s kartou mBank se mně mnohonásobně vrátí v bonusech přes nákupy Tesco karty. Podobně ING, a další. Dosud jsme tak nečinil, neboť i na těch "jejich" kreditkách požadují určitý obrat pro nulový poplatek. ten je ale podobný Vaší podmínce 4000 Kč. To já bez problému udělám, ale od vás dostanu 18 Kč za neuplatnění poplatku, ale od nich řádově více. Mně to pořád připadá jako sabotáž od nového ředitele(?), aby banka padla. Jak jinak vysvětli sebevražedné kroky? Děláte přesný opak toho, o co se jiné banky snaží, aby uspěly. Takže pokud nejste géniové a čas ukáže, že jednáte správně, odvo´dte si sami, co jdte ... (vůbec nemyslím na sprostá slova)

Třeba já se dostanu běžně v měsíci mírně nad 10 příkazů. Něco z toho jsou pravidelné platby, u kterých je ale každý měsíc potřeba buď jiná částka nebo jiný variabilní symbol, takže se nedá použít trvalý příkaz (i těch pár mám). No a pak samozřejmě nákupy v různých internetových obchodech. Někde berou karty (eventuelně i PaySec, výjimečně mPeníze), ale někde zase ne (to je častější, aspoň tam co nakupuju já). Pak si můžu vybrat akorát mezi dobírkou nebo platbou převodem - druhá možnost vyjde laciněji, tak samozřejmě zvolím tu. Váš ředitel se měl na té poradě možná i trochu zamyslet - 10 převodů vypadá přece jen dost drasticky, už na první pohled. Spíš jako byste tím chtěli potrestat normální klienty, než že byste se chtěli bránit proti zneužívání některých podnikatelských vykuků. Desítka je prostě už z optického hlediska dost nízké číslo a každého člověka při pohledu na něj napadne, že je to žalostně málo. To musí určitě naštvat i ty, co 10 příkazů za měsíc nemají (už jen z principu, že jich máme zadarmo povolených vlastně jen "pár"). Kdybyste tam hodili číslo 20 či 30, to už by dělalo lepší dojem.

Bohužel, na úpravy sazebníku doplatí právě a nejvíce ti, kteří služby mBank využívají selektivně, tj. např. neplatí kartou, protože používají jinou, ale chtěli by vybírat z mBank, protože je to zdarma. Nic není zdarma, všechno něco stojí, platby kartou jsou pro banku výnos, výběry z bankomatů náklad. Pakliže klient bance nepřináší výnos, nemůže čekat, že banka bude ochotně financovat jeho výběry z bankomatu.

Stejně tak, pokud obchodník inkasuje nižší poplatek za platbu dobírkou, převodem, než za platbu kartou, je to jeho volba. Pokud na takové podmínky přistoupíte a platíte převodem, negenerujete bance výnos, ale náklad.

to alexx 70: pokud si mám vybrat mezi: poštovné 129,- / dobírka nebo poštovné 39,- / platba převodem, tak zaplatím převodem. Pokud si nijak nepomůžu, zaplatím kartou, ale ryba to není, pokud mám na BENE+ peníze, což je většina případů. V posledním půlroce jsem byl přinucen použít rybu 2x, a to kvůli embosu, v autopůjčovně v zahraničí. Jinou kreditku s embosem nemám.

to alex:

Jasne, chapu Vas (tedy Vas osobne), ze se snazite sveho zamestnavatele branit - ja delam totez se svym, i kdyz ve spouste veci mam jiny nazor.

Na rozdil od Vas si v tomto pripade muzu dovolit ten luxus rict verejne a opravdu primo co si myslim, a kdyz se mi neco nelibi, opravdu muzu sebrat svych pet svestek (ve skutecnosti trochu vic) a vypadnout. Jak jsem uz psal mailem Honzovi (v jedne z diskusi na mforu k tomu vyzval), opravdu mi nevadi tech par korun za poplatky. Dokazal bych i skousnout, kdyby banka primo a ferove rekla, ze "bohuzel, potrebujeme se dostat do zisku, proto zavadime to a to...". Nesnasim ale, kdyz ze mne nekdo dela blbce a snazi se mi vysvetlit, ze neco dela pro moje dobro, kdyz to ve skutecnosti znamena ze mne chce vic oskubat, a jeste to dela tak nesikovne, ze si toho vsimnu (taky proto jsem volil minuly vikend jak jsem volil, ale to sem nepatri).

No nekde jsem cetl, ze 10 transakci gratis a pak za 3kc ... a to se mi zda dost, tak jeste 1kc ... ale 3 ... to uz je drahe a prave lide, kteri maji mnoho penez a transakce prejdou k bance, kde sice plati az 100kc za vedeni uctu, ale treba za odchozi platbu 50hal - 1.50.

V podstate platby nejsou zase tak hrozna vec, 3kc za transakci je hodne, 35kc za vyber z bankomatu je hodne !
I kdyz ano, vetsina klientu to ma stale gratis a za bankomatu muzou vybirat vetsi castky ... taky si nevybiram stokoruny ale v obejmu tisicu.

Celkem tyto změny chápu a nevidím v tom problém, ale jedna věc mi vadí:

- používáme s manželkou jedno mKonto jako společný účet, nicméně manželka není spolumajitel. Nechápu, proč se spolumajitelům počítají limity stejným dílem (čili tři výběry dohromady pro oba, 4000 limit dohromady pro oba), ale pro dodatkovou kartu ne? Jsem OK se třemi výběry a 4000 Kč na mKonto, ale nejsem OK s tím, že se dělá rozdíl mezi dodatkovou kartou a kartou spolumajitele.

- a jedna pichlavá poznámka pro IT specialistu: "cílem není zvýšit zisk, ale snížit náklady" - jaký je v tom rozdíl? Myslel jsem si, že když snížím náklady, tak mi i vzroste zisk (pokud se příjmy nezmění). Není to tak? A je zisk sprosté slovo? Podle mě není, zvyšovat zisk je v pořádku, pokud je zákazník i nadále se službami spokojen.

TomDobrý den, mohu se zeptat, proč jsou převody 11. a další za 3 koruny? Kdyby byly za korunu, nenaštvete skoro nikoho a pokud je pravda co se říká, že mezibankovní převod vyjde na 0,23 Kč, tak se vyděláte již od 13. transakce.

Mno ja newim kdyz se na to z odstupem nekolika dni podivam racionalne dosel jsem k nasledujicicmu zaveru.
Su z Brna /zadna vesnice / a na mkonte jsem mel do ted nasledujici provoz 1x sipo, 2x inkaso, 2x TP 2x vyber z bankomatu. Kartou temer neplatim! Po zmene sazebníku budu platit mbance 18kc /2x 9kc za vyber z bankomatu / Jsem asi ty 2% které je nutne potrestat. Kdyz to prepocitam na rajfku tak mam za poplatky 24kc /sipo 6kc 2x3kc inkaso 2x6kc tp 2x0 vyber z bankomatu / s toho 20kc bonus za premium banking.
Uvedomuje te si, ze jste drahsi nez bankovni spolecnosti na urovni a s nekolikaletou tradici s IB, který nepripomina hru pubertaku v poznamkovem bloku?

Honza

Dobry den,
je velika skoda/chyba, ze jste zvolili tento zpusob predstaveni zmen.Na rovinu si priznejme, ze jste to zkusili s mlzenim.Ale v tomto segmentu je trh jaksi "naplnen".

Neznam Vaseho "zakaznika", ale mel jsem pocit, ze to neni clovek bez prehledu a schopnosti analyzy.
Mozna jste meli na rovinu rict, ze puvodni (pomerne optimisticky ladeny) bussiness model nevysel." Je krize. Sorry, musime zavest polatek cca ??Kč, jinak se nedostanemem do zisku.A zavrit to tu nechceme."

Nemusim s tim souhlasit, ale nebudu mit pocit ze mne mate za vola.
Budu "mluvit" za 8 svych kolegu (prumerny plat cca 55 tis) a za dalsi nami "ovlivnene" (vim o 43 lidech v teto chvily):

Zariskovali jste ve zpusobu komunikace a (za nas) musim rict, ze to nevyslo.Zkuste se prosim nejakym zpusobem narovnat v komunikaci (jiz se evidentne deje), protoze v opacnem pripade prjdete o potencialne zajimave zakazniky (stavime, nakupujeme .-)

Nikdo z vyse zminovanych, nema probem platit na popaltcich rocne treba 2000,-Kč, pokud zachovate soucasne podminky. Ale kazdeho jednoho opravdu prudi "OBRAT" ve stylu komunikace.
Pockame az opadnou nase zjitrene emoce :-) (konec cervna)

Je to poprve v zivote, co se nekde onanuji, a je mi to velmi proti srsti. Berte to prosim jako nezavisly pruzkum trhu (jakkoli jiste mate udelany vlastni). Segment trhu (uzivatel 30-42let, prijem min 2nasobek prumeru) nestoji o ojebavani.

Tento muj prispevek/pohled berte prosim jako podekovani za VAs pristup v letech minulych.

Diky, byla to zmena ...MArek

orin: Solidní výčet plateb, které opravdu je třeba platit jednorázovým převodem. Nedodržení původních slibů, podmínky - ano, uznávám, ani mě se to nelíbí a sám jsem to interně krizoval. Vydávat zhoršení za zlepšení byla nešťastná formulace marketingu, nemám co dodat, taky jsem na to nevěřícně koukal...

Pokud bychom někdy v budoucnu měli změnit podmínky tak, že nebude možné dosáhnout na konci měsíce nuly (nelze realizovat výběr zdarma, žádné příkazy zdarma, poplatek za vedení, zrušení...), tak budu první, kdo si účet zruší a půjde jinam. mBank pro mě je zajímavý projekt od samého začátku, srdeční záležitost, poslední kroky mě nepotěšily, ale snažil jsem se pochopit, že jsou ku prospěchu věci - udržení současného modelu (= klient, který standardně využívá služeb tak, aby nezvyšoval náklady banky, nemusí zaplatit ani korunu). Teď, když vidím pod pokličku, a samozřejmě musím a chci kopat za tým, nerad vidím jakýkoliv odklon od původních ideí. Na druhou stranu dostat banku do zisku je teď pro nás primární úkol, ale jak už jsem uvedl, cestou snížení nákladů, nikoliv zvýšení poplatkových výnosů.

jo, a jeste poznamka k tomu, proc nepouziju kartu pri platbe treba na aukru a podobnych:

Za prve, platbou z uctu se prece jen trosku citim jistejsi nez pri platbe kartou - ceskemu internetu se bohuzel stale jeste ve velke vetsine neda verit co se tyce zneuziti teto karty, a kdyz u obchodniku nabizite mPlatbu, proc bych ji nevyuzil?

"Banka prostě potřebuje lidi naučit lidi platit kartou."

zavedení poplatků je skvělá výuková metoda

to alex:
No, ja jsem single, a presto na deset plateb mesicne celkem snadno dosahnu - nakoupim knizky, zaplatim dva-tri nakupy na aukru, poslu platbu memu poskytovateli internetu (nejde trvalakem, protoze pozaduje pokazde jiny VS podle faktury), necham si vyvezt septik od verejnych sluzeb, k tomu poslu platbu na svuj druhy ucet (velikost se meni, protoze na druhem uctu neni konstatnit spotreba penez, poslu pujcku brachovi nebo mu vratim penize ktere jsem si od nej pujcil ja, a uz jsem skoro na deseti. Umim si zive predstavit, ze rodina s detmi se na deset (i dvacet) jednorazovych prikazu dostane stejne hladce.

Co mi ale vadi (stejne jako spouste jinych), je prave to nedodrzeni slibu - ztrata duveryhodnosti. Pokud cely byznys zalozite na slibu jednoduchosti, nulovych plateb bez podminek pod carou a hvezdicek, najednou je zavedete (ty podminky, hvezdicky, apod.), a jeste se to snazite vydavat za vylepseni sluzeb, tak prominte, ale lidi fakt nejsou blbi, aby vam na tohle skocili.

Ja jsem uz zmenil ucet, na ktery si nechavam posilat mzdu. Nejde mi o tech par korun, ktere bych vam zaplatil na poplatcich, ale o to, ze vam proste uz nemuzu verit. Kdyz rikate, z nezpoplatnite trvalaky, ze nezavedete poplatek za zruseni uctu, jak vam mam po tom co jste provedli se svymi sliby ted, verit? Nechavam u vas jen ty penize, ktere musim (z duvodu hypoteky), ostatni jsou jinam. Je mi lito.

Poslat zprávu

@ rybiz - zpoplatnění převodů se netýká převodů v rámci mBank.

S pozdravem

Tomáš

Pročítal jsem si FAQ ohledně platebních příkazu ( konkrétně Jaké změny se dotkly platebních příkazů?) a nějak se mi tam ztratily transakce v rámci mbank. Jsou tedy zdarma nebo se započítávájí do těch 10 bezplatných. Nějak si ve svých informacích odporujete.

to avathar202202: Banka prostě potřebuje lidi naučit lidi platit kartou. Pokud máte možnost platit na internetu kartou nebo převodem z účtu, pak by měla první volba padnout na kartu - je to rychlejší pro Vás, rychlejší pro prodejce, který může zboží poslat obratem, a Vy ho dostanete také dříve. Pokud Vás něco vede k tomu, abyste namísto platby kartou (bavíme se o platbách v rámci ČR) platil převodem, pak je to pro mne opravdu "překvapivé".

Možná jsem to špatně pochopil, ale bezplatné výběry (3 za měsíc) jsou bezplatnými tehdy, pokud nejsou nějakým způsobem limitovány. A to v novém sazebníku jsou. Pokud budou zpoplatněny jednorázové plat. příkazy a hromadné zůstanou zdarma, budou klienti zavádět trvalé a následně je rušit. Řešením pro bezplatné výběry z bankomatu může být převod trvalým příkazem do jiné banky, kde jsou 3 výběry zdarma. Asi by to chtělo se více zamyslet nad změnami a neodrazovat doposud spokojené klienty (viz příspěvky).

re: 64

Zdravim. Jsem s mBank uz od zacatku. I kdyz jsem forum pomerne casto prohlizel, jeste nikdy jsem necitil tak velkou potrebu neco komentovat, jako dnes.

Zmeny od 1.8. me uprimne velmi zaskocily. Mozna bych se s tim i nejak smiril, kdyby to bylo podano jinym zpusobem. Co mi vadi vic nez zmeny samotne je zpusob prezentace techto zmen. Mlzeni, hrani si se slovy a at to priznavate nebo ne, nektere vety ohledne techto zmen se zdaji byt uplne zlive.

Pokud se jako duvod pro stanoveni limitu poctu odchozich plateb uvadi zneuzivani v radu STOVEK transakci DENNE, proc je limit DESET MESICNE?

Zpusob jakym byly oznameny zmeny ohledne vyberu z bankomatu me primo urazil. Klienti nejsou blbi. At napisete cokoli, vetsina si to stejne overi, prozkouma a udela si na to vlastni nazor.
Opravdu neverim, ze 87% klientu se zmeny ohledne vyberu z bankomatu nedotkou.

Pokud dokazete zjistit tato procenta, proc by se meli ozyvat jednotlivi klienti, kterym limit 10 transakci nestaci? Proc se reditel ridi podle toho, jak na tom jsou zamestnanci, proboha???

ke komentari 64:
Jak muzete v jednom prispevku soucasne uvest, ze si dost dobre nedokazete predstavit, k cemu nekdo potrebuje vic transakci a zaroven uvest tak padne duvody, ktere urcite budou pasovat na velke mnozsti klientu???


Jak to pom vsem muzete napsat clanek s titulkem
"Stále si držíme lesk"???
Tohle maji zhodnotit klienti, ne banka.

Co je napriklad toto za vetu:
"Změnu ceníku platebních příkazů nepocítí více než 98 % klientů."??? Da se to i chapat tak, zmenu pociti az 98 procent. V tom pripade bych tomu veril.


Klienti, kteri nemaji vlastni rodinu si treba nemuzou dovolit dosahnout na limit pro vyber z bankomatu zadarmo nejakymy nakupy v hypermarketech ci utratou u benzinky, jak mBank uvadi. A take jich neni malo.

Jak rikam,
kdyby vse bylo podano jinak, kdyby mBank napriklad v te oficialni zprave uvedla, ze je potreba pristoupit ke zdrazeni, protoze v soucane dobe jsou naklady prilis vysoke, ze je to v ramci zachovani alespon castecneho stavu bez poplatku, PRIJAL BYCH TO UPLNE JINAK.

Souhlasim s tim, co tu napsal nekdo prede mnou. Fungovani banky je hodne o duvere. A timto opakovanym chovanim u me mBank duveru ztratila.

Jako jsem k mBank presel, kdyz kdysi zacinala;
jako jsem prevedl uspory jinam, kdyz se objevil ten vysmech v podobe nizkeho uroku;
tak podobne ted i vyplata pujde ke konkurenci.
Jako jsem kdysi znamym poradil a rad jim pomohl s prechodem k vam

Jine banky si mohou dovolit neomezeny vyber z bankomatu i u uctu zadarmo, staci se jen rozhlednout. Napr. jedna nejmenovana banka k tomu nepozaduje nutnost min. obratu, zadne omezeni poctu vyberu. Zadne limity pro pocet odchozich transakci z uctu, zdarma jsou vsechny. Vedeni uctu i obnova karty, to vse je bez poplatku. K tomu vyhodne sporeni. A to o sobe nikdy netvrdili, ze jsou uplne bez poplatku.


Sbohem mBank.
aleaan

to alexx: jsou i jiné servery než aukro. když si chci něco koupit, třeba baterku do foťáku za 2 stovky, v krámě bych zaplatil klidně tisku. Nahodim jyxo, heureku atp, porovnám, koupim a potřebuju zaplatit. Překvapivě - převodem z účtu, pokud to jde. Pokud to platim kartou, neplatim tou vaší, hádejte proč.

Těch 10 jednorázových příkazů měsíčně je vskutku na hraně, kupříkladu u mě každý měsíc:
2x - 2 děti školka a škola stravné (nejde jinak, každý měsíc je jiná částka)
min 8x - platba za zboží na netu - což i to je někdy málo, neboť třeba manželka kupuje hodně věci na aukcích
1x - minimálně každý měsíc je třeba nějaký nedoplatek či přeplatek, jednorázové předplatné, platba za školu v přírodě apod.
nehledě na to, že jsou měsíce kdy (typicky leden září, platí se ve škole kroužky) se jednorázové příkazy kumulují. Prostě jsem těžce přes. Vůbec nepočítáte s tím, že někdo má rodinu - těch 10 jednorázovek udrží nějaký single co platí akorát kartou v hospodě.
Teď abych buď přemýšlel kdy co mám poplatit abych to měl zadara a nebo si to zjednodušil a platil - a o to Vám evidentně jde a dobře to víte.
Pokud by Vám šlo o eliminaci podnikatelů dáte limit 20-30 ..

Poslat zprávu

@ dellio - Nový sazebník se týká jen české mBank.

Všem ostatním - doplnil jsem odpovědi na další dotazy vztahující se k tématu sazebník. Diskusi můžete sledovat v tomto vlákně: http://www.mbank.cz/forum...
Nadále budu doplňovat i FAQ k tomuto tématu (http://www.mbank.cz/pruvodce/faq/index.html?category=47).

S pozdravem

Tomáš

Jde o to, že já, ani další lidi z banky, si dost dobře nedokážeme představit, k čemu někdo potřebuje dělat každý druhý pracovní den v měsíci jednorázový převod. Pokud někdo předloží jasný argument - platím tohle, tamto, trvalákem se to udělat nedá, pak věřím, že ten limit není vytesán do kamene.

Na mRadě jsme řešili nakupování na Aukru, větší množství dětí a placení jejich vzdělání, stravování, koníčků...

to alexx: co tak všude píšou, tak banky v ČR zvyšujou zisky krize nekrize. Jinak co se týče těch převodů, tak "ať se přihlásí, kdo..." vypadá na velmi, velmi dobře promyšlený a uvážený krok. Příště ať se přihlásí, kdo jel tenhle týden metrem, třeba by se to taky nějak dalo vztáhnout na klienty z celé ČR.

Krize postihla všechny? Poláci a Slováci budou mít taky nové poplatky? Vypadá to, že největší krize postihla jenom ČR ne? V rodném Polsku byste s poplatkama asi narazili co?

do konce roku zpoplatníte minimálně ještě trvalý příkazy, co si budeme povídat.

Naopak, chceme vydělat. Každá banka chce vydělat. Kdyby nevydělávala, zkrachuje. Nechceme ale vydělávat na poplatcích. To by bylo jednodušší - každý 1.-3. výběr z bankomatu za 9 Kč - hotovo. Čisté, jasné, přehledné. Bylo by to výhodné pro klienty? Chceme vydělávat na depozitech, půjčkách, úrocích.

Sergiusz Najar měl jasnou vizi. Vizi, která v době vrcholící konjuktury byla zajímavá a jasná. S krizí Sergiusz nepočítal, nepočítali s ní akcionáři, management, klienti, zaměstnanci. Krize postihla všechny.

ad 10 příkazů - když se obchodní ředitel na celofiremní poradě zeptal: "Máte někdo více, než deset jednorázových příkazů měsíčně?" - kolik rukou se zvedlo? Nula. Máte víc - napište sem, co platíte. Bude-li Vás hodně, bude to argument pro změnu.

Poslat zprávu

@ Miki - berte však v úvahu také to, že 9 Kč je z jakéhokoliv bankomatu v ČR. A v případě splnění podmínek uvedených v sazebníku to může být i nadále bez poplatku.

S pozdravem

Tomáš

RE: 54
nechci spamovat, ale: napadlo vás se kouknout na ceny výběru z bankomatů u jiných bank? (ceny z ledna)
FIO 6
Volksbank: 3
Unikredit 5
PS: 5
ČSOB 6
CS 6
Tak asi nejlevnější to nebude...

Že nechcete vydělat? To radši vůbec neříkejte, zbytečně tím vyděsíte své klienty! Každá banka snad vydělat CHCE - pokud ne, tak zkrachuje. Takže já doufám, že chcete vydělávat, protože bych nerada kvůli vašemu krachu přišla o své peníze... Nebo si vážně myslíte, že klienti mBank jsou tak hloupí, aby si ji pletli s charitativní organizací a očekávali od ní, že bude 100% nevýdělečná?

Nedělejte z nás, prosím vás, blbce. Řekněte na rovinu, proč DOOPRAVDY děláte tyhle změny. Neschovávejte se za řeči o zneužívání účtů klienty, to je trapné. Věřím, že někteří vaše služby opravdu zneužívali tak, jak tvrdíte. Ale argumentovat tím, že kdosi točil tisíce příkazů měsíčně, tak kvůli tomu se musí omezit počet bezplatných příkazů na pouhých 10... Tisíc a 10, to je trochu nepoměr, nemyslíte? Takže ti co vám vadí zřejmě nebudou zlí podnikatelé, kteří posílají stovky a tisíce příkazů, ale VŠICHNI klienti mBank, kteří mají víc než 10 příkazů v měsíci.

Re: 52
- Zvýšit zisky == snížit náklady - suma peněz je jen jedna - takže kecy
- 1 klient 3 výběry ... 1000 klientů 3000 výběrů atak dále - roste to kupodivu stejně, co klient to peníze které "točíte" z kterých máte zisk, takže pokud to šlo s 1 klientem půjde to i z milionem klientů - taky kecy
- ostatní bych vám celkem věřil, až na tu filozofii: postavíte banku na tom, že je zdarma - což je jediným lákadlem - a pokud toto porušíte tak jste nedůvěryhodní - tím podle mě končíte

Jako zaměstnanec banky "musíte" Aleši postup banky chápat nebo i v případě souhlasu s nadávajícími klienty prostě mlčet.
Slib Najara je slib, z toho se vykroutíte blbě. Nejde mi o 9 Kč, který zaplatím za jeden výběr z ATM měsíčně, na to prdím. Banka ale není autoservis, kde vám nabulíkujou co chtějí a později vás odrbou. Banka by měla být DŮVĚRYHODNÁ ve všech svých prohlášeních, zejména ohledně prohlášení generálních ředitelů (ano opět narážím na Najara). mBank již důvěryhodná není, pokud se tedy veřejně nedistancuje od prohlášení Najara a naopak zavede nové poplatky ať už si pro ně vymyslí jakýkoli důvod. Mlžením to jenom celé vyhrotíte. tečka puntík

Bohužel, víme, že existuje procento klientů, kteří na tom budou stejně jako Vy. Proto je sazba za výběr z bankomatu nastavena tak, aby byla jednou z nejlepších, ne-li nejlepší na trhu při výběru z libovolného bankomatu v ČR.

52: S Vasim nazorem souhlasim, nicmene pro me je to komplikace, ja proste vybirat z bankomatu vzhledem k podstate mych financnich transakci potrebuji, kartou se platit snazim ale ne vzdy to jde a ne kazdy mesic bych zaplatil obchodnikum tolik abych mel vybery zdarma. Vase sluzby nezneuzivam ale i tak budu perzekuovan, podival jsem se tedy ke konkurenci a zjistil jsem ze u nich budu platit mene, takze k ni logicky prejdu. Je to skoda, k mBance jsem prisel teprve nedavno, ale co naplat, zbytecne se oskubavat nenecham. Ono je to sice par korun, ale to jsou taky penize a v dlouhodobem horizontu ma smysl snazit se je usetrit, nezbyva mi tedy nic jineho nez prejit. Myslim si, ze takovych klientu jako ja bude povicero. Zkuste popremyslet o zmene ceniku tak aby opravdu postihoval jen ty kteri Vasich sluzeb zneuzivaji, proc bych ja slusny klient mel doplacet na jejich chyby?

Dobrý den,

rozumím argumentům většiny z Vás. V době, kdy jsem se o připravovaných změnách sazebníku se mi honily hlavou podobné myšlenky a tvrdé výrazy. Myslím, že jsem patřil k nejvýraznějším hlasům vnitřní opozice proti chystaným změnám. Ale - po zralé úvaze, kdy jsem si několikrát vyslechl argumenty pro a proti, zúčastnil se mRady, začínám postup banky chápat.

Ano, některým klientům (malé vesnice s obtížnou možností platit kartou, starší lidé, kteří mají k placení kartou nedůvěru atp.) situaci zřejmě banka zkomplikuje, cílem změn v sazebníku ale opravdu není zvýšit zisky - cílem je snížit náklady. Především náklady na výběry z bankomatu - každý výběr banku něco stojí.

Čím více klientů banka má (a je to dobře), tím větší náklady klienti výběry z bankomatů generují - banka se snaží klienty přesvědčit, aby vybírali méně často, a/nebo více platili kartou (spojité nádoby), a tak ušetřit. Pokud banka ušetří, dostane se ze ztráty, bude moci udržet nízkonákladový model. Pokud banka šetřit nebude, ze ztráty se nedostane...

Stačí jednou za měsíc zaplatit kartou benzín, každý druhý týden udělat rodinný nákup - je vymalováno, pro klienta se nic nemění. Takových klientů je valná většina - ti neplatí nic dnes a nebudou ani po změně. Ostatní klienti, pokud se nám podaří je přesvědčit, aby ten benzín či sobotní nákup v supermarketu zaplatí kartou - budou mít konto i s výběry zadarmo i nadále.

Co se týče deseti plateb - nájem, elektřina, plyn, kabelovka, stravné... většina nebo i vše lze platit trvalákem, inkasem, sipem... kolik převodů mimo mBank měsíčně opravdu uděláte? Já jeden, dva...

Je to pravda, banka sáhla k nepopulárním opatřením, sám jsem je kritizoval, nelíbí se mi porušení filozofie jednoduchého a přehledného sazebníku, ale jiná cesta není.


Aleš
IT Specialist

Tak to mám smůlu, můj obrat u obchodníků, co by braly kartu, nečiní 2k měsíčně. Trafikanta a hospodského IV. cenové skupiny na to prostě neukecám. Ale když už musím do bankomatu, tak vybírám i za manželku (pošle mi to na účet ze svého účtu) a vybírám jen jednou kartou pro oba. Nechci si připadat jako kartářka u bankomatu a za mnou fronta.

Jste si jisti, že jste opravdu banka? Cílem každé banky je totiž vydělat a nezanedbatelná část příjmů bank plyne i z poplatků za bankovní služby. Osobně si myslím, že jste k těmto krokům nesáhli kvůli některým klientům s "nevyváženým chováním", jak je hezky nazýváte, ale právě kvůli zlepšení vaší finanční situace. Ve smluvních podmínkách je vždy řečeno, že každá strana má možnost smlouvu vypovědět. Proč tedy těmto klientům smlouvu jednoduše nevypovíte s tím, že jim nabídnete odpovídající druh účtu? Odpověď je jednoduchá, oni zneužívají vaše služby a vy zase zneužíváte jich, abyste se za ně schovali se zdražením. Ano, zdražení je to správné slovo, ať si říkáte co chcete.
U změny sazebníku za výběr z bankomatů píšete "Více než poloviny našich klientů se změna ceníku nijak nedotkne", to znamená, že téměř poloviny se dotkne. Polovina podle mě není nezanedbatelná část. Například moji rodiče kartu používají jen k výběru z bankomatů, nikdy s ní neplatili a platit nebudou. Takových lidí je v jejich generaci hodně, ne-li většina. Jejich chování žádnou edukativní kampaní nezměníte. Ale to jsou zřejmě klienti, o které nestojíte, přestože oni si vás jako banky vážili.

Nechápu proč lžete. "Všichni naši klienti mají i nadále možnost využívat našich služeb bez poplatků", ale mě se to netýká, protože mám cca 15transakcí odchozích měsíčně. Nemyslím si, že jsem natolik výjimečný, že patřím mezi 2%, to je jen marketinkový kec, podpořený větou že někteří klienti mají stovky transakcí denně (vnímáte rozdíl? já mám 15tr měsíčně a tvrdíte mi, že to děláte kvůli klientům co mají stovky denně...). Bude-li mě to stát něco navíc, odejdu. Když totiž posílám peníze ven, tak je musím i dostávat do banky - a o ty přijdete :-). Papa

Chápu, že se snažíte bránit zneužívání. Děláte to ale dost matoucím způsobem. Celé to vyznívá tak, že bezplatná banka končí. Nebudu panikařit a hned přesouvat všechno jinam. Počkám co z vás vyleze v té naučné kampani a doufám, že zaměstnáte někoho, kdo umí věci vysvětlovat. Když potom uvidím, že můj účet, který využívám úplně obyčejným způsobem, generuje nějaké náklady, odejdu od vás, tak jako jsem už jednou odešel k vám.

Řekněme to na rovinu: spoření mBank je mrtvé, a teď se banka chystá zamordovat i běžný účet, aby odešli klienti, kteří už svoje vklady převedli ke konkurenci a stále využívají služby zdarma. Inu ... Kdo chce kam, až se ucho utrhne.

PS: Dekuji Vam, paradoxne jste mi do budoucna pomohli usporit nemale mnozstvi penez, diky planovanym zmenam jsem se poradne podival co nabizi konkurence.

Diky Vasemu novemu sazebniku jste u me ztratili duveru. Prokazali jste ze jste nesolidni firma, ktera neni schopna dostat zavazkum, na ktere lakala zakazniky. Ted jsem se dival na ucet Fio, vyjde me mnohem levneji nez Vas ucet po zavedeni planovanych zmen. Maji mnohem lepsi podminky a i uroceni na sporicim ucte je vyssi. Sbohem

Těmito články už reputaci nenapravíte, jednou jste na začátku slíbili, že dodržíte nulové poplatky a jednoduchý ceník a tento slib jste nedodrželi, takže proč Vám věřit nadále.
Že zavedete nějaké počitadlo na počet výběrů z bankomatu je hezké, ale vzhledem k tomu, že to je ještě vázáno na utracené peníze v tom měsíci, tak je to naprosto zbytečné.
Nepřehlednost ceníku, byl jeden z vážných důvodů proč jsem k Vám přešel od ČS...

Mimochodem, tohle ve ctvrtek psaly HN: Poplatky se zavadeji na natlak BRE Bank, ktera chce, aby mBank CR vydelavala drive, nez mela v planu. http://hn.ihned.cz/c1-440...

Ale jiste nevyberete ani halir s cilem vydelat, to je jasne. Kdo by takove osklive pomluve veril.
;-)

> Počet bezplatných výběrů z bankomatu se klientům, kteří standardně využívají osobní účet
> a platební kartu, z převážné většiny nezmění.

Za mesic mi 1x prijde vyplata, sem tam jine penize, obcas neco nekam poslu, 2-3x vyberu z bankomatu, tuhle a tamhle neco platim kartou.

ZDA SE VAM NA TOMHLE MODELU NECO NESTANDARDNIHO?

A chcete mi porad tvrdit, ze se me to nijak nedotkne? Vy si fakt uz seŗete do huby. K tomu nema smysl cokoli dodavat...

Sachista, aby si zachoval cest, polozi krale. CO UDELATE VY?

Také se přimlouvám za zveřejnění kolika procent klientů se dotkne nové zpoplatnění výběru z bankomatů. Asi to bude velká většina...
Nové hvězdičky bohužel zavádíte. Jak jinak si vysvětlit podmínky k výběru z bankomatů. To, že to nedáte pod hvězdičku už je jenom formalita. Jedná se o podmínku, která bude pro značnou část vašich klientů nepřekonatelná.
mBank už se opravdu bohužel začíná velice rychle přibližovat ostatním bankám. Uvidím, jak moc se mi toto konto bude vyplácet v porovnání s ostatními bankami a případně bohužel odejdu jinam....uvidíme

Tak tato zpráva mě mrzí.
Čeho jsem si cenil na mBance byla jednoduchost, přehlednost a to že se konečně jedna banka rozhodla vydělávat podnikáním a ne odíráním poplatků. Byl jsem rád za fungující účet, kde nemusím přemýšlet kolik transakcí provedu, jestli a kolik poplatím kartou a také jsem si dokázal ohlídat ty tři výběry měsíčně :)
Tato akce banky - změny v sazebníku, pro mě znamená to, že si založím jiný účet a pokud se banka do 3 měsíců nevrátí k vytyčenému standardu, tak už moje peníze neuvidí.
Doufám, že stejně se zachová co nejvíce lidí a dáme tak konečně najevo, že banka se má živit něčím jiným, než poplatky.
Opravdu nechápu, že si někdo v bance, která vznikne díky 0(nule) za poplatky riskne tohle - převážná většina vašich klientů jsou lidé, kteří snadno přemigrují do jiné banky. No nic ... začínám končit.
Ještě dodám, že nejsem šmudla, co si tu syslí pár stovek. Jde o princip, a tohle je faul.

Dobrá, chcete řešit pár lidí s tisícem transakcí měsíčně. Proč tedy nastavujete idiotsky limit na 10 denně a ne na 300 za měsíc?
Pokud řeším převody 2-3x do měsíce, velice snadno se mi stane že jich bude najednou víc jak 10. A už budu platit, ale banka by kvůli tomu nevykrvácela. Dívejte se na to víc z pohledu klientů!

S mBank to jde opravdu od 10 k 5 - původně jsem u vás měl jenom eMAX, pak jsem přidal druhý. Pak jsem musel díky změnám úročení založit eMAX Plus - pro jistotu hned 4x. Když jsem chtěl kreditku, tak to bez mKonta nešlo, no budiž. Ale s vašimi změnami k "lepšímu" to u mně momentálně vypadá tak, že oba účty eMAX i všechny 4 eMAX Plus jsou na 0 (to úročení je totiž opravdu ubohé) a právě tak je na 0 i mKonto. Používám pouze kreditku a 1x měsíčně pošlu na mKonto peníze přesně potřebné na 100% splátku na kreditce. Všechny ostatní platby bez problémů zdarnma zrealizuji přes FIO (bez dalších podmínek) - včetně občasných plateb do zahraničí (hlavně na Slovensko, kam je platba z FIO v eurech úplně zdarma).

Takže můj účet u mBank je pro mně úplně transparentní a nemusím počítat, kolik příkazů k úhradě jsem už zadal a jaký mám obrat na debetní kartě - hotovost vybírám cca 1x za 2 měsíce a tam mně teda 6Kč za výběr FIO kartou z bankomatu ČSOB nezabije.

"V první řadě bychom chtěli zdůraznit, že jsme nezdražili."

Ale zdražili, výběry z bankomatu byly zdarma, teď se za ně platí, totež u více platebních příkazů, to neukecáte...

"Vyvracíme tím některá tvrzení, že cílem těchto kroků je zvýšení zisku banky."

Spíš snížení ztráty ne? Slyšel jsem, že jste stále v červených číslech, že česká pobočka stále prodělává a "pálí" peníze její polské matce.

Já vás chápu, banky si za použití jejich bankomatu účtují přibližně jedno euro. Při převodech zase tu je poplatek za SMS a pak 1-2 Kč poplatek za clearing.

Chápu, že s těmito poplatky budete vlastně na nule...

Ono jde spíš o filozofii.

Normální vyspělé zahraniční banky dají člověku vedení konta, platební kartu, transakce a výběry z bankomatu zdarma. Je to jakási "promoakce" aby klienta získali na jejich skutečně ziskové produkty a to je hlavně úvěry (hypotéky a kreditní karty) a pak minoritně různé mastné poplatky za nedovolený dluh na účtu a podobně.

Vy asi nejste schopni (což je vaše vina) získat peníze z úvěrových produktů (když tu čtu na fóru za poslední roky tu spoustu negativních informací, jak lidé, a to kolikrát velmi při penězích, nemůžou získat hypotéky a půjčky, tak se ani nedivím) a tak jste si řekli, že se u běžného účtu chcete aspoň s poplatky dostat na to, co platíte jiným bankám, to je ale podle mě špatně, protože tím hodně lidí naštvete. Tyto základní služby mají být zdarma, mají být jednoduché, mají lákat klienty a o to jde.

No však uvidíte, podle mě jste ale udělali špatně a dosáhnete jen dalšího odlivu klientů, kteří by v budoucnu právě chtěli úvěrové produkty, na kterých běžné zahraniční rozumné banky vydělávají.

Začali jste spirálovou cestu do pekla ve stylu potravin, kterým se nedaří vydělat na prodeji rohlíků, proto zavedou poplatek za igelitové sáčky, za vytření podlahy a jsem opravdu zvědavý, jestli do budoucna zavedete i poplatek za "vstup do krámu".

mBanko mBanko, než zavádět poplatky, měl jsi raději vytvořit tým odborníků, kteří se budou snažit stávajícím klientům nabídnout vysoce ziskové úvěrové produkty. Ono by stačily předschválené půjčky a kreditní karty, které by na člověka vyskakovaly jako reklama někde nadole na stránce a vsadím se, že toto by vám bohatě zaplatilo vaše ztráty z běžných účtů klientů, které má každá rozumná banka s nulovými poplatky.

A takové to zneužívání produktů typu 300 odchozích příkazů zdarma se dalo omezit jedinou podmínkou ve smlouvě, varováním těchto klientů. Oni stejně kdykoliv můžou přejít například k FIO, kde mají odchozí, příchozí platby a vedení podnikatelského účtu zadarmo. Nepotřebují na vás parazitovat... Mají i jiné možnosti. Vás ten jeden klient, co dělal 300 převodů denně stál třeba 13500 Kč měsíčně, ale aby jste ho zlikvidovali jste tohle dělat nemuseli. Těch max 10 převodů měsíčně opravdu zavání zpoplatněním služeb pro normální uživatele, jinak by jste nastavili limit třeba na 50-100 za měsíc...

I běžná hospoda má vstup a sezení zdarma, přestože se musí topit atd. a vydělává na něčem jiném, chovejte se stejně... Představte si, že by hostinský udělal při vstupu turniket, kde by člověk musel hodit 10 Kč (2kč světlo, 3Kč topení, 1kč uklízečka, 4kč záchody)... Tohle opravdu není dobré podnikatelské myšlení! Cena musí být v PIVU :), rozumíme si (kreditní karty, hypotéky, ...)?

Jaromír Adámek

S bankou je to jako s akciemi. Je třeba naskočit včas, když se to rozjíždí nahoru. Když to vypadá na jízdu dolů je třeba zavčasu vyklidit pozice.
Že čas naskakování do mBank je pryč, je už asi jasné nejen spořílkům. Kdy je čas na vyskakování nechám na každého uvážení.
Nechci nadávat jako ostatní, proto mBanko díky za dva roky bez poplatků. Bylo to příjemné.

:-D že nechcete vydělat? Tak lepší haluz jsem tu ještě nečetl. Kdyby jste nechtěli vydělat tak nekladete jako podmínku utratit tolik a tolik aby klienti dostali službu kterou dříve využívali a která i tak byla omezená počtem. Stačí přiznat že potřebujete bezhotovostní platby (protože obchodníci platí těžká procenta z platby bance) a tlačíte tak klienty na vyšší protáčení peněz přes tyto obchodníky. Samozřejmě že banky generují zisky, samozřejmě účelově - nikdo nedělá nic zdarma, ale tohle tahání lidí za fusekli odradí mnohem víc lidí než kdyby jste s nimi jednali na rovinu a řekli že si to stáhnete od obchodníka z jeho obratu a díky tomu něco dostanou "zdarma". Dělat z nás hlupáky plošně opravdu není třeba, hlupáků je dost i tak, ale na seriózní přístup dnes nikdo nenarazí :-( Je mi z té hry smutno....

Dobrý večer, jsem u M-Banky od začátku, ale jestli projde sazebník jako , že ano tak k tomu jen jedinné...odcházím.

Ja jenom nechapu, ze kdyz chcete omezit tisice prevodu mesicne, zavedete limit 10 prevodu mesicne... to je proste blud a kec, nezlobte se. Kdyby to bylo jak pisete, tak nechate tech prevodu treba 20, 30, protoze 10 udela i normalni zakaznik, jako ja, ktery nepouziva SIPO a plati najem, poplatky, plyn, elektrinu, tri mobilni telefony, do toho par nakupu aukro apod. prevod penez manzelce, a 10 je fuc, proste 10 mi prijde jako zcela nesmyslna hodnota a rozhodne ne udelana jako regulujici :-( 3Kc nikoho nezabiji, ale takove zduvodneni me urazi! Kde to navic skonci, co od vas prijde za tyden, za mesic...?

Musím se kát, opravdu jsem byl naivní a myslel ,že 3 výběry jsou za 9 kč ..ale utekl jsem tento měsíc od dábla(čs) k čertu ..protože máte výběr dražší než u čs...opravdu platí výč uvedené , cituji "jak tvrdili báby na přepážce ČS, když lidi rušili v Erste konta: "však oni vám ty poplatky taky zavedou". " a je to tady...no nevím pánové nemyslíte si doufám, že negativní reklama je dobrá??? protože už ted jen kolem slyším ..." do mbank - nikdy, zdražují jako ostatní a když krachnou budeš muset prachy tahat z polska (mbank není česká banka male ,pouze organizační složka-pojištěná v polsku)...já ti to říkal, že nejsou jiní !!!!!! Tak to se fakt skvěle poslouchá od známých ??!!! fakt díky

Proč jsou najednou ty FAQ dvojnásobně delší? Že by tou jednoduchostí 2 poplatků/nepoplatků?

V jednoduchosti je prostě síla... Nevyznají se v tom pořádně lidi tady na webu a mFóru, natož pak ta masa ostatních a bohužel v tom systému zpoplatnění asi nemá jasno pořádně ani mBank (a to ten rozpor ve 2 otázkách a odpovědích v FAQ ohledně limitu pro bezplatný výběr z bankomatu v EUR beru jen jako nechtěný omyl, kterého si Tomáš v té rychlosti nevšiml...)

FAQ k poplatku za výběr z bankomatu: "Hlavním cílem změny je přivést Čechy a Moravany k aktivnímu používání platební karty a omezení tolik diskutovaných hotovostních transakcí."
Takže to není poplatek, mBank chce jenom ty tupé Čechy a Moravany něco učit a výběr z bankomatu bude bonus =D
Tak to je už snad 5 verze zdůvodnění nových poplatků - a ta nejhloupější...

Jste lháři a slibotechny. Nejdřív nalákáte zákazníky a pak zavádíte poplatky. Důvěra ve vás je otřesena. Takže buď ponecháte 3 výběry z bankomatu zdarma, nebo u vás končím.

To: bojler. FIO momentálně není banka, takže má karty ČSOB. Ale až bude bankou, může mít klidně karty svoje a pokud bude chtít přetáhnout klienty mBank, klidně může výběr zdarma zavést. Pokud ovšem bude o nějaký velký nárůst klientů vůbec stát. Mě osobně by stačil klidně i jeden výběr zdarma za půl roku, ale ani to mi teď bezpodmínečně mBank bohužel nenabídne. Zkrátka všechny nuly už do budoucna neplatí.

Po přečtení tohoto článku se mi udělalo zle.
U ČS jsem se neučil svého času vybírat jen 1x měsíčně, abych omezil náklady na výběr z bankomatu (6,- - mimochodem mBank bude mít výběr z bankomatu pro klienty dražší než využívají mí známí u ČS; už to samo o sobě je vážným důvodem k zamyšlení). Prakticky při běžném měsíčním provozu, kdy jezdím celý měsíc do práce, jsem schopen lehce přesáhnout hranici pro jeden bezplatný výběr. Ten druhý "záložní" je pro mě ale nedosažitelný. Jinak necítím jako vhodné jednání od mBank, že mě žene do náruče hyper, maker a supermarketů, abych "nahonil" měsíční obraty u obchodníků. Protože jinak v obchodech, kam chodím nakupovat, nejsem schopen kartou otočit tolik peněz. A to, že jsem jako člověk, který se 2/3 výběrů snažil uskutečnit na doporučení banky na fóru v bankomatech sítě Euronet, i když často to znamenalo větší zdržení a zajížďku, asi nemá v této chvíli už ani smysl zmiňovat. Celkem mě také uráží, že mě banka označuje jako nestandardního klienta.
Banka se mění, změním i své chování. Nechce abych u ní vybíral, nebudu ani platit jejími kartami u obchodníků a na internetu. Raději využiji kartu od Axy, abych jí přispěl něco na provoz, protože ta mi alespoň něco přispěje na úrocích. Vybírat taky budu jinde (z toho už radost mít jistě budete). U Fia v pohodě na pobočce, kartou od PS zdarma i v ČSOB bankomatech. Alespoň nějaký ten trvalák s vámi zaplatím. Jinak se ale přicházející peníze z mého zaměstnání u vás neohřejí.
Jako jeden z dalších kroků, o kterých nemá cenu pochybovat, je zavedení minimálního obratu na účtu. Protože když se podobně začne chovat více lidí, máte problém.

Závěrem se sluší konstatovat, že jestli se nestane zázrak, tak se od 1.8. slavnostně zařadíte mezi banky, u kterých peníze na účtech značné části klientů nikoli přibývají, ale ubývají.

2007 - mBank – banka bez poplatků: Vy nám dáváte peníze se kterými my hospodaříme, proto by bylo nefér chtít po vás další.
2010 - Zůstat v bance, která slibuje a sliby nedodrží je jedině podnětem k odchodu klienta.

Tak tohle je moc... Jestli mě nový sazebník jen zklamal, tak tohle mě už dorazilo:

Stále si držíme lesk nízkonákladové banky - LEŽ (lesk už je ten tam...)
Nevybereme ani haléř s cílem vydělat - LEŽ (jedině že byste to dávali na charitu...)
V první řadě bychom chtěli zdůraznit, že jsme nezdražili. - LEŽ PŘÍMO DO OČÍ
Vyvracíme tím některá tvrzení, že cílem těchto kroků je zvýšení zisku banky. - LEŽ
Všichni naši klienti mají i nadále možnost využívat našich služeb bez poplatků – v plánovaném modelu nevybereme ani haléř s cílem vydělat. - LEŽ

5 prvních vět stačí. Dál je to stejné.

Pro banku i klienty byste udělali lépe, kdybyste místo vymýšlení a zavádění těch v PR článku uváděných INOVACÍ A NOVÝCH NÁSTROJŮ pro nepřehledný sazebník raději zaváděli Inovace a nové nástroje pro chybějící služby a vylepšení těch stávajích...

Jsem klientem mBank od jejích začátků, ale je mi to líto, na vaše nové INTERAKTIVNÍ využití IB vám zvysoka kašlu. Nehodlám spekulovat kolik mám jít kdy utratit, abych si mohl bez poplatků vybrat peníze z výplaty, nehodlám spekulovat, jestli mám někomu zaplatit hned nebo o týden později, abych se vyhnul poplatku za převod. Buď vám ty poplatky budu platit, nebo půjdu jinam...

Bohužel musím konstatovat, že za poslední rok už pohár trpělivosti tímto přetekl... mBank už není "moje" banka, ale zařadila se po bok většiny ostatních českých šiditelen... :-(
A rozhodně to není kvůli nějakému 9 a 3 korunovému poplatku. Jen se bohužel s novým vedením stále více komplikují a zneprůhledňují podmínky a služby, porušují sliby a proklamace, mlží a lže....

Žijete zcela v oblacích, když se domníváte, že si držíte jakýkoli lesk. Člověk i právnická osoba nemá nakonec nic víc než své dobré jméno. Jakmile to se jednou pokazí, obvykle není cesta nápravy. A vy se navíc domníváte, že mlžení a řeči k té nápravě pomůžou. Pravý opak.

Hmm...
---
Jak se změnila politika výběru z bankomatů v cizině?

Výběr nad 100 EUR zůstává zdarma. Výběr do 100 EUR je zpoplatněný 35 korunami.

Proč není částka stanovená přesně v eurech?
---

Tak je částka stanovená v eurech, nebo není???

Poslat zprávu

Dobrý večer všem diskutujícím,

Nejčastěji kladené dotazy k tématu změn sazebníku jsem uveřejnil ve FAQ: http://www.mbank.cz/pruvo... postupně je ještě budu doplňovat.

S pozdravem

Tomáš

Běžte do p****e! Kartou se všude platit nedá, navíc již dlouhá léta platím spolehlivou kreditkou CITI a nehodlám to měnit. Proto i když vybírám pouze 1x měsíčně (výjimečně jednou až dvakrát ročně 2x), tak se mne poplatek za výběr dotkne.
Děkuji, odejděte.

Že mBank přišla se zpoplatněním až po anketě Zlatá koruna. Já jsem přešel k mBank kvůli bezplatnému mKontu - teď je vše jinak. měsíčně mám kolem 20 plateb - všechny do jiných bank, takže teď jsem "namydlený". Znám dalších dost lidí, kteří jsou na tom stejně - kde je těch 1,6%?

Flegy, proč prvně číst, že? Fio má výběr za 6Kč nebo 30Kč podle sítě.. žádný zdarma..

Mám ten dojem jen já, že nás chce mBank "nahnat" do FIA? V létě v mBank poplatky, snad na podzim je FIO banka a pokud bude mít svou kartu k účtu zdarma a výběry též, je nějaký důvod setrvávat u mBank? Mimochodem opravdu jsem sám co jen platbami na internetu (hlavně Aukro) hravě překonám těch 10 plateb? No nic. Založím účet i u FIA a uvidíme. Třeba tam půjdou i peníze, které mám na eMaxu. Doteď jsem byl loajální, i přes lepší podmínky jinde, ale když bude lepší nabídka, proč setrvávat, když má mBank tenhle přístup? Mimochodem vedení mBank asi nevadí, že ztrácejí komunitu, byly jediná banka, která ji měla....

Možná si Honzo, mezi sebou někde něco držíte, ale ať to budete okecávat jak chcete, navenek to vypadá přesně tak, jak tvrdili báby na přepážce ČS, když lidi rušili v Erste konta: "však oni vám ty poplatky taky zavedou".

Bohuzel tyhle zlepsovaky asi spatne chapu a proto mam prazdnej emax a tri emaxy+ a jediny co zatim zustalo je mkonto a termohrnek. Jsem ochoten platit za ctvrtej vyber, chvili i za druhej prikaz z emax+ v mesici, bral jsem to jako dan z blbosti, ale premejslet kolik mesicne utratim kartou nebo vybirat velky castky najednou nebudu.
mKonto od 30.11.2007
Fio od 26.10.2009

nechapu jak muzete napsat: "v plánovaném modelu nevybereme ani haléř s cílem vydělat." Kdyz ten model jasne naznacuje ze vydelate bud na nakupu onoho nestastnika co bude platit kartou a potom bude mit vyber zdarma.. nebo vyberete poplatek za onen vyber.. Kdyby ten jeden vyber byl zdarma jak zde vsichni avizuji tak by to davalo nejaky smysl..

Nechapu jak muzete napsat "v plánovaném modelu nevybereme ani haléř s cílem vydělat." Kdyz ten model jasne naznacuje ze bud vydelate na nakupu pres kartu popr. na poplatku za vyber.. Kdyby byl jeden vyber zdarma jak tady vsichni avizuji tak to by samozrejme platilo..

Dorý deň,
tak to je blud, ak zvýšenie z 0 Kč na 3 Kč nenazývate zdražením. Je blud, ak zvýšenie z 0 Kč na 3 Kč nazývate znížením nákladom a nie navýšením výnosov a tým pádom je blud ak to nenazvete zvýšením zisku, resp. vo vašom prípade znížením straty.
Tu ide o prehľadné klamstvo, aké nemá obdobu v stredoeurópskom priestore v 21. storočí.

Prostudoval jsem. Chápu, nevyčítám. Uvítal bych, kdyby podobné zprávy byly servírované s menším množstvím PR omáčky. Stále mi ale přijde mBank jako jasně nejlepší volba na českém trhu (pro moje potřeby). Deset platebních příkazů mimo mBank jsem měl asi za celou dobu asi třikrát - čert to vem.

Co mi není z nového sazebníku jasné jest, co přesně znamená doplňková karta. Když máme s manželkou společné konto, je její karta hlavní nebo doplňková? Když jsem ztratil kartu a nechal si místo ni vydat novou, můžu nějak jednoduše poznat, zda-li mi byla vydána jako hlavní nebo jako doplňková?

Osobně považuju společné manželské konto jako jednu z velkých výhod mBank oproti jiným bankám, kde se musí zvlášť pro partnera zařizovat karta, ebanking,...

Že vám není blbé takhle lhát. Kdy cílem skutečně bylo omezit takto vysoké používání účtu, tak práh nastavíte podstatně výše. 10 plateb za měsíc přesáhnu běžně čistě soukromým používáním (platby za věci objednané přes web apod.).

A pro vaši informaci, slovo "zdražit" znamená "zvýšit cenu". Tvrdit, že jste nezdražili, když jste pro některé operace zvedli cenu z 0 na něco vyššího, je absurdní blábol.

Dodatkovou kartu k účtu mám proto, protože máme s manželkou účet společný. Dohromady více než tři výběry nemáme, ale přesto budeme penalizováni. Ještě si rozmyslím, jestli budu vybírat jenom já, nebo jestli manželce založím separátní mKonto, což by banku asi přišlo trošku dráž. Odcházet se mi ale moc nechce, přece jenom hypotéku za nějakých 2,3% (nebo kolik to je pro ty se starou marží při nízkém PRIBORu) jinde neseženu ;)

Promiňte, ale po těžké "marketingové chybě" způsobu provedení změn sazebníku už podobnými "vysvětlujícími komentáři" jen přiléváte olej do ohně nespokojených klientů. Zejména po potvrzení, že se úpravy týkají pouze ČR. I kdyby klienti zneužívající Vaše produkty byli pouze v ČR, což je vysoce nepravděpodobné, nijak to neospravedlňuje rozdíly v produktové nabídce i dalších faktorech, kterými se vývoj mBank v těchto třech zemích odlišuje. Nerad to říkám, ale ve vztahu k veřejnosti hromadíte jednu chybu za druhou - to se opravdu chcete takhle znemožnit na bankovním trhu?

Vy nechcete vydělat? Tak se nedivte, že proděláváte. Správná cesta je vydělat, ale tak, aby druhá strana obchodu byla spokojena, že dostává za své peníze dobrou hodnotu. Jenže vy ztrácíte důvěryhodnost.

Hezky jste to odůvodnil pane HonzoH. V podstatě mně nezajímá, zda banka vydělává na poplatcích nebo ne, není to můj problém. Pro mně jsou veškeré nově zaváděné poplatky pochopitelné - banka si může stanovovat poplatky podle libosti. Co je ale pro mně nepochopitelné, že bývalý generální ředitel mBank pan Sergiusz Najar zbytečně v roce 2007 machroval a plácal nesmysly ohledně poplatků do budoucnosti. Nalákal na ty slinty spoustu klientů, kteří se mohou cítit podvedeni.
Předpokládám, že souhlasíte s názorem, že bývalý generální ředitel Sergiusz Najar je senilní sedmilhář, který už ani neví co sliboval.

Pozdravujte celé nové LUFT představenstvo, držím mu až do krachu banky pěsti.

Jen samé lži, celej tenhle článek bych raději smazal:

1) pokud by Vám šlo o to, eliminovat "vyžírače", tak zavedete např 15 nebo 30 bezplatných převodů zdarma, stejně tak byste nechali jeden výběr kartou zdarma - nenutili byste člověka platit kartou u obchodníků

2) inovace - celý odstavec je snůžkou nehorázných keců. Změna platebních podmínek je snad podmínkou pro zavedení sledování provedených transakcí a výběrů z bankomatů? Myslím, že ne.

3) hvězdičky - víte vy vůbec, co symbolizuje "hvězdička"? Značí nějakou podmínku, nebo-li, že služba není určena všem či je dostupná jen za určitých podmínek. Jak byste tedy nazval podmínku - 3 výběry zdarma, ale pouze pro ty, kteří zaplatí více než 4k měsíčně u obchodníků?

4) Tenhle článek myslíte opravdu vážně? To už jste se nadobro všichni zbláznili???

5) A neštvěte mě.

>>> Počet bezplatných výběrů z bankomatu se klientům, kteří standardně využívají osobní účet a platební kartu, z převážné většiny nezmění.

Nebude problém v tom slovu „standardně“? Že ho vy chápete úplně jinak než klienti v diskuzích? U poplatku za převod jste uvedli procenta. Můžete stejně otevřeně přiznat, jaký podíl klientů bude mít se svým současným chováním i nadále k dispozici tři výběry měsíčně zdarma?

---

Jakkoli jsou pohnutky banky ke změně ceníku šlechetné, ve výsledku to vypadá jako zdražení, a tomu se nevyhnete.

Navíc když jste skutečně chtěli tak zasáhnout proti zneužívání, tak proč je nastavena hranice deseti platebních příkazů měsíčně? Nebo nad deset to už taky berete jako zneužívání?

Anebo výběry. Však pro primární kartu mohly zůstat také zdarma, když argumentujete počtem lidí, co si schválně pořizovali víc karet a poškozovali vás. Stačilo zpoplatnit tyto dodatkové karty a bylo by to.

Přátelé, nemlžte prosím. Tohle se obrátí proti vám. Stále je to lepší než u jiných bank, které by se s klienty vůbec nebavily, ale z mého pohledu se do toho začínáte zamotávat.

Až doplatím kreditku tak jdu k jiné bance. Když už mám platit poplatky, tak za lepší služby (možnost fondů, pobočka v místě bydliště, lepší spořící účet apod.)

KECY KECY KECY!
Vážení, to už trošku přeháníte!
Nahoře "Cílem těchto kroků JE zvýšení zisku banky" dole "nevybereme ani haléř navíc s cílem vydělat".....
Snaha o transparentnost plat. podmínek? četly jste ten sazebník???...
Nástroj na kontrolu v internetovém bankovnictví si můžete .... copak na to má někdo čas koukat?
Aha, nic netajite... jo je to vidět... "zdražení" se jmenuje "Kontokorent pro podnikatele...." a radějc to pěkně tutláte, ale ono se to rozkřikuje...

Ja dost dobre nerozimim jedne veci. Pokud vase sluzby zneuzivaji podnikatele a generuji stovky transakci proc netipnete jen je, proc obtezujete obycejne lidi???

Jeden návrh - revize sazebníku co se týče počtu jednotlivých bodů. Například inkaso, TP a SIPO se dá velmi jednoduše dostat do jednoho bodu. Další věc je sjednocení názvů - například transakce je dost neurčitý pojem.

Já se taky nechystám vám za svůj účet u vás platit. Ovšem aspoň jeden výběr zdarma pro všechny by se hodil.