zpátky

Změny úrokových sazeb mBank

Vážení Klienti,
rádi bychom vás upozornili na změny platné od 5. ledna 2009. mBank v reakci na kroky České národní banky, která snížila v uplynulých týdnech úrokové sazby o 1,25%, mění své úrokové sazby.

Tyto změny se týkají jak mHYPOTÉKY, tak eMAXu. V případě mHYPOTÉKY zavádíme nové sazby pro refinancování, čímž potvrzujeme roli specialisty v této oblasti. Klienti mohou refinancovat již od 4,98% p.a. U úvěrů s nízkým LTV (Loan to Value - poměr výše úvěru a odhadní ceny nemovitosti) snižujeme sazby o více než půl procenta. Zároveň jsme kvůli vývoji trhu museli také změnit sazbu pro spořící účet eMAX, která je nově 2,7%.

Rádi také oznamujeme, že jsme již překročili metu 300 tisíc otevřených účtů. O dalších připravovaných novinkách pro rok 2009 vás budeme již brzy informovat.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (266)

Vložit komentář

Uvažuje mBank o kontu eMAX plus plus?

Dost mi vadí, že na všech reklamních plakátech máte pořád úrok 3,5 %. To by mohlo být považováno za klamavou reklamu a navíc je to nesolidní.

CO RIKATE NA ZVISENI UKROKU U KONKURENCNI GE-MANY BENK NA 3,6 % U SPORICIHO UCTU .BUDETE NEAK REAGOVAT NEBO POCKATE KOLIK KLIENTU OD VAS ODEJDE K TE BANCE .DIK ZA ODPOVED

Blahopřeji všem co přešli z eMaxu k Ing spořícímu účtu (2,5%)

No podle aktuálního sazebníku FIO mají u spořícího účtu úrok 2,8 % s platností od 23. 2. 2009!!

Dobrý den.
Přemýšlím o spořicím účtu - zatím žádný nemám - a jak sleduji tuto diskusi, jsem fakt rád za to, že jsem se začetl. CHCI SE ZEPTAT: Co si myslíte o možnosti založit si 2 a více spořicích úču a peníze si na nich přerozdělit (třeba právě podle aktuální výše úroku)? Napadá mě třeba FIO a LBBW, anebo ING / GE Money? Např. dát 100 000 tam, 100 000 onam... Anebo je lépe "přesouvat" VŠECHNY prostředky podle aktuální a třeba už DLOUHODOBÉ (2 měsíce jako teď u mBank) výše úrokové sazby? U mBank nejsem, přemýšlím sice o mKontu, ale rozhodně jí děkuji za tento POUČNÝ BLOG!!

Díky za reakce!

Na ten spořící účet Genius Plus u Ge Money s úrokem 3,6% pozor! Včera jsem si ho chtěl založit a bylo mi řečeno, že ten úrok bude od 8/2009 stejný jako u spořícího účtu Genius. Jediný rozdíl mezi Genius a Genius Plus je ten, že u Genius spořícího účtu je nyní aktuální sazba 2,8%, ale pokud máte u této banky také běžný účet je úrok 3%. Kdežto u Genius Plus nemusíte mít běžný účet a úrok budete mít stejný, jako kdyby jste měli spořící účet Genius a běžný účet. Alespoň tak mi to bylo řečeno. Jinak na jejich webových stránkách o tom není nic napsáno, vše jsem se dozvěděl až na dotaz na pobočce.

hm, sleduji, že pro někoho je životně důležitý rozdíl mezi 2,7% a 3,5% navíc Vám to ještě zdaní, co takhle přemýšlet o dynamičtějším zhodnocení a ne tady kecat nesmysly

Taky jsem vsechno poslal do GE Money, pakliže mBanka v budoucnu zvýši urokove sazby, klidne se zase vratim.

2,7 % spořící účet,kdysi chlouba teď jeden z nejhůře úročených spořících účtu,dnes jsem odešel a semnou i milionek k GE money,úrok 3,6% !!!! a to už je znát,tak sbohem mbanko.

Nechci si tu hrát na reklamu, ale vzhledem k tomu, kolik lidí tu mluví o ING Kontu, nedá mi to. Jsou v podstatě tři možnosti, jak Konto uzavřít:

1) Přes internet - vyplníte a pošlete formulář, banka si vyžádá výpis z vašeho účtu a kopii OP a až to zašlete, tak vám teprve pošlou heslo atp.
2) Osobně - navštívíte Oranžový dům na Andělu - nejsem si jistá, co všechno tam po vás budou chtít
3) S poradcem ING - poradce s vámi vypíše jednoduchý formulář, OP nekopíruje a výpis po vás také nechce (akce na pět minut)


ČNB se může zbláznit a snižovat úroky kolik chce, když banky nechtějí jít do rizika a půjčovat. Je výhodnější bez rizika se zalepit na konzervatívních střadatelích. Někde je brát na hůl za poplatky, jinde snížit úroky, možností je hodně. Tak že jsem přeposlal všechno do GE Money - vše je zdarma a 3,6% do 8/2009, pak sníží zřejmě na 2,8% což je stejně více než tady a kdyby né, tak půjdu jinam. Je zbytečné plakat, jak se banky chovají. Je třeba se chovat stejně. Zdar!

Je však zajímavé, že u ostatních bankjsou úroky větší

Vážení, jak to, že GE Money Bank nabízí úrok 3,6 % když to podle Vás nejde?? A další banky (Česká spořitelna, KB, ING, Poštovní spořitelna, LBBW) mají větší úrok než Mbanka?? To byl na začátku jen reklamní trik jak nalákat klienty protože by jste se tady jinak nechytali a teď když máte relativně dost klientů tak hodně rychle úrok snížit. Uvidíme kolik nových klientů k Vám přijde a kolik odejde po takovýchto podrazech..

Dobry den,
i já chci vyjádřit svůj postoj. Snižení sazby se mně hrubě dotklo. Informace o eMax 3,5% na stránkách mBanky nešla neprehlédnout. Informace o 2,7% je náhle takřka miniaturní. Vypadá to jako spíš podovodné chování cestovní kanceláře než seriózní jednání středně velká české banky. Moji rodiče už k mBance nepřejdou.

Taky mě štve, že jsem se to dozvěděl jen náhodou v hospodě (mimochodem mě to stálo rundu rumů, vsadili jsme se :-) ), protože o předchozí změně úroků banka informovala. Drtivá většina klientů o tom určitě ani neví, takže chápu mBank, že to nerozesílala, aby lidé hromadně nepřeváděli peníze. Kecy o klamavé reklamě jsou mi k smíchu v dnešní době. Jen už jsem ztratil tu iluzi férového jednání mBank, i když jak říkám, je to v tomto případě zcela pochopitelné. Je jasné, že banky, které s penězi dále obchudují a vidělají si víc procent, mohou je klientům nabídnout, ale stejně si myslím, že jsou některé výše úroků drženy uměle a klesají taky, jen pomaleji. Zase se nemusím tolik bát, že by mBank zkrachovala (i když to samozřejmě závisí víc na Commerzbank), protože by rozdávala a neměla na to - jako Paroubek.. :-) Pokud se podíváte na ten index (viz zbiejczuk 2009-01-05 12:21:30), je teď už 1,89 - tak to je ještě krásných těch 2,7%.

zdeněk 2009-01-08 22:40:09 Ty by jsi možná nehnul ani prstem, bohužel tím naplňuješ pověst českých lenochů, díky

kterým české banky vypadají, jak vypadají. Dokud lidi budou nad odlivem peněz z jejich účtů mávat, místo aby dali

najevo nespokojenost nějakým rázným úkonem,nikoliv slovy, tak banky nezačnou měnit své chování.


Dodo 2009-01-15 11:07:43 Typický čecháček nadává na fórech a v hospodách, ale nežene se nikam - proto máme banky

jaké máme.


Autor 2009-01-19 20:22:07 viděl bych to také tak...

Jeden z mála rozumných názorů je od Sukyho 2009-01-07 12:56:18, není to o emocích, ale racionalitě. Pokud mi tam nabídnou lepší podmínky tam - jdu tam, pokud se to změní a jsou nejlepší podmínky tady - přejdu sem, pokud to zase změní, jdu onam. Pouze tímto přístupem banky donutíte se snažit dělat něco pro zákazníka, pláčem ne. Navíc, z racionálního hlediska - rok nabízeli dobrá procenta, kolik z těch, co tady nadávají na mBank jim při odchodu podělovalo za ta procenta, co od nich dostala? (Téměř) nikdo, ale nadávají (téměř) všichni z nich.

Co dodat??? Informovanost mizerná. Dozvěděl jsem se to až z výpisu. Peníze jsem převedl jinam. Doporučuji to i ostatním.

VOLKSBANK
Běžný investiční účet má řadu výhod:
Pokud máte zájem o vyšší výnos, zvolte si vklad s garantovanou úrokovou sazbou na půl roku nebo na rok. Minimální investice činí pouze 30 000 Kč. 3,43 % p.a. pro vklady na 12 měsíců. Co Vy na to?

váš komentář

já sice zůstavám, ale moje finance se stěhují jinam ;)

Využijte směle Konto Aktiv Plus u Volksbank s úročením 3,03%

Nálakat klienty, to ano, ale sliby držet, to ne... Odcházím a se mnou 0,5 mio...

Nalákat klienty na nejvyšší úrok na trhu - hrát si na tu "správnou"jinou banku - pak ,když už klienti přijdou,úrok zásadně snížit a spoléhat se na to, že jsou tady lidé líní něco měnit..... - smutné.

Doufám,že se v nás pletou a když svoji politiku nepřehodnotí,budou se divit,kde to ti klienti jsou.Banky by se měly předhánět,když od nás chtějí půjčit peníze.

Jak kdo naloží se svými prostředky je věcí individuálního rozhodnutí...jsme lidé svobodní a tak se podle toho chovejme :)

Já osobně jsem u Mbank zaznamenal jediné malé zklamání A UPOZORŇUJI, že za ztráty z toho plynoucí si můžu jen a jen sám ;) NEMŮŽU a nebudu přece obviňovat Mbank za svoji pohodlnost a lenost :)

Když se totiž Mbank objevila na trhu a já si u ní založil soukromý účet nějaký čas jsem netrpělivě a s ohledem na konečný stav věcí i zbytečně vyčkával zavedení podnikatelských účtů...předpokládal jsem totiž, že živnostníky banka osloví s nabídkou účtu za 0,- poplatky...
Nakonec jsem byl nemile překvapen :( a firemní účet jsem po nesmyslném vyčkávání založil u FIO...tahle společnost snad jako jediná nabízí účet pro podnikatele skutečně bez poplatků...

A po pár měsících provozu starého účtu u ČSas a nové o FIO jsem si udělal čas a porovnal si lednové výpisy obou "firemních" účtů a protože mě výsledek příliš nepobavil :) plácnu sem své finální měsíční srovnání.

ČSas LEDEN:
Změna stavu na účtu od 1.1. - 31.1. +141 870,38 CZK
Celkem pohybů na účtu 27
Poplatky celkem = 337,5 CZK
Úrok za měsíc = 8.38 CZK
_________________________
Náklady účtu - 329,12CZK

FIO LEDEN:
Změna stavu -56 407,77 CZK
Celkem pohybů na účtu 28

Poplatky celkem = 0,00 CZK
Úrok za měsíc = 122,83 CZK
________________________
Náklady účtu + 122,83 CZK

PS: firemní účety patří živnostníkovi s jedním zaměstancem žádný ČEZ ani RWE to není :)
Účet ČSas "zatím přežívá" díky tomu, že na něj zatím dochází platby klientů z konce loňského roku
Účtem FIO se realizují odchozí platby a klienti si na změmu banky začínají teprve zvykat takže je namáhán více po výdajové stránce...

Nicméně srovnání měsíční výše úroků mi při zhruba srovnatelném objemu prostředků na obou účtech připadá jako pověstný souboj Goliáše a Davida, ve kterém to ta malá záložna bankovnímu obru solidně nakládá :)

Mně ani tak nevadí samotná skutečnost, že mBank přistoupila ke snížení úrokových sazeb. V situaci, kdy klesají sazby centrálních bank a peníze se tak pro komerční banky stávají dostupnější, je to více než pochopitelné. Pokud k tomu připočítáme kreditní problémy mateřské Commerzbank po převzetí konkurenta v nepříliš dobré kondici, což vyústilo až ve finanční injekci od německé vlády a patrně i ve vyšší tlak na ziskovost mBank, není se oravdu čemu divit. Co mě ale dost mrzí, je způsob, jakým se klienti o celé věci dozvídají. Celý leden se na stránce zobrazované po odhlášení z internetového bankovnictví dozvídáme, jak výhodné je platit s mPenězi, o poměrně zásadní změně sazebníků se ale nedočteme. Smutnou pravdou tak zůstává to, co už napsali mnozí předemnou, dynamická štika mBank tímto způsobem ne-informování nabrala něco bahna českého bankovního rybníku. Naše mladá rybička navíc přišla skokovým snížením úročení vkladových účtů o jednu ze svých dvou silných ploutví a pokud se situace brzy nezmění, jen těžko si bude obstarávat další a další kořist jako doposud. Nezbývá než doufat, že si pod tlakem německé velryby neuhryzne i druhou ploutev a zachová alespoň politiku nulových poplatků, kterou se až doposud tak ráda a velmi nahlas chlubila.

Proč se člověk nemuže dovědet na začátku měsíce že úroková sazba bude snížena?? proč se to musím dozvědět až na konci měsíce když mi tam přibydou podstatně nižší úroky než v předchozím měsíci!!
Je to nefér vůči klientů, osobně bych celou částku na začátku měsíce přeposlal jinam kde ten úrok bude největší!!

Kdy hodlate ty uroky zvednout? Protoze ja jinak prechazim k ING?

Jsem zklamán snížením sazby u eMax. Z 3,5% na současné 2,7%. mBank byla štikou na našem trhu, proto má dnes víc jak 300 000 klientů. Nyní se asi střadatelé obrátí na ING, která má stále 3%.

Jak můžete mít napsáno, že máte nejvýhodnější úročení na trhu, když ING konto je úročeno vyšším úrokem? Není to seriozní!!!

No a už to asi splasklo,mrknu po tom FIO co tu lidi píšou a nebo ing-to má u nás klasickou pobočku.

Samozřejmě, že jsem okamžitě převedl své prostředky z eMAXu jinam. Je přece hloupost brát u nové banky málo peněz, když můžu u zavedené banky (Ing, Poštovní spořitelna, LBBW) brát více peněz za vyšší úrok. To jakým způsobem nám mBANKA snížení úroků z eMAXu oznámila/neoznámila se mně dotklo. Takhle si mBANKa představuje otevřenost a poctivost ke klientům? Je to hanba. Další peněžní ústav, který převzal zlodějské a chamtivé praktiky ostatních bank v ČR a ostatně, na celém světě.

Adame na http://prodej.finance.cz/... Vam bezi sperMo-banner s 3.5% p.a.
Zadalo by si to update banneru, alebo radsi upravu urokove sazby? ;o)

mám na spořícím účtu celkem slušný penízky,ale to co udělali s úrokama je na mě moc ,u vkladů to krouhli, ale u půjček a hypotek nic,balím to a jdu k LBBW bank,mají tam pořád 3,3%

Jeste musím reagovat na info kolem - http://www.cnb.cz/cs/fina... Kdyz jsem se podíval na datum 14.8.1996, a jestli jsem to správně pochopil, tak tehdá např. ČS mi vyplácela na knížku 1,1% a kdyby byla mBank tak bych mel cca 12,3%. to byla odírání a nám to bylo fuk co to je mazec. :-) ahoj

No jo Češi jsou cestovatelé, kteří na spořícím účtu chtějí vydělat $$. Uvědomte si že 3,5% je za celý rok a nekdy to jde nahoru a nekdy dolu .... když jste podepsali smlouvu tak jste s tím souhlasili že 3,5% není fix. Jestli chcete mít jistotu investujte do diamantů a máte klid co zdar

Dle vyjádření banky byly rozeslány všem klientům email zprávy o snížení úroků. Bohužel jsem do dnešního dne nic neobdržel.O celé věci jsem se dozvěděl náhodou, když jsem produkt chtěl doporučit známému. Asi chyba v komunikaci.

Běžte všichchi hned k Fiu nebo co to je? nějajá kampelička co brzo zkrachuje ? je sranda si vás tu číst

pro Evu: Máš vůbec představu, kolik je právě teď míra inflace? Zjevně ne, když tvrdíš, že tříprocentní úrok ji pokryje...

Martin 224: Tady je odkaz na jednu hypoteční banku v Anglii. Nezdá se mi, že by měli sazby na nule.
http://www.alliance-leice...

mBank píše, že je specialistou na refinancování hypoték. Napíši vlastní zkušenost.
Svou hypotéku platím 7let bezproblémově a teď v lednu jsem ji chtěl refinancovat u mBank. Předložil jsem všechny potřebné dokumenty, včetně nového odhadu, bezdl FU, bankovní informaci od původní banky,......
Odhad nemovitosti je 4x větší než požadovaná refinancovaná částka. Až jsem tyto papíry všechny vyřídil a zaplatil, řekli mi, od refinancování hypotéky ustupují bez udání důvodu. Potom mi řekli, že snad kvůli výpisu z CBCB, ale ten jsem si nechal udělat a je tam vše v pořádku. Já mám takový dojem, že mají financování počátkem roku stoplé. Až tak mi nevadí, ž e mi refinancování zamítli, ale to, že jsem promarnil spoustu času vyřizováním papírů a že teď ve výpisu z CBCB mám záznam, že hypotéku mi zamítli.
Tak to je má zkušenost s mBank.

Tak BOBe tak stim 100% pojistenim bych byl opatrny to plati jen do 50tisic EUR anebo do 100 tisic eur co je nad .. o to by jsi prisel . Ale je fakt ze vetsinou stat nenecha banku padnout pac by se nastvaly volici a to by se jim u voleb nevyplatilo takze pokud to bude mozne banky podpori .. take bych chtel vlastnit podnik kdy by mne stat podporoval kdyz bych neco zvoral

A jen tak mimochodem jak tu nekdo breci jak na nem Mbanka vydelava ... nejsem si scela jist jak to muze byt. a jeslti CNB bankam puci vyhodneji nez je urok na sporicim ucte tak se nedivim ze nam nechce davat zbytecne moc. Proste kapitalismus. Takze to ja mbance nemam za zle a preji hodne uspechu. Prece jen nulove poplatky jsou hlavni artikl teto banky a trnem v oku ostatnim

tak fio už má 3,1....asi si založím účet a převedu to tam...neni to tak velký rozdíl,ale co tech 20 000 ročně+ na ulici nenajdu a za pár kliknutí myší mě to stojí....spíš mě zajíma WPB ? Máte o nich někdo info? Tech min 4% nevypadá špatně,ale jinak? Rizika? Mám pocit, že při nyní už 100% pojištěných vkladech žádná..takže jen překousnout tu 6 m výp. lhůtu... ?

Dobry den,

Tak jsem dneska zjistil ze Emaz snizil pred casem urok na 2.7 nejdriv jsem byl prekvapeny ale ne sokovan. Dalo se to cekat, uz pred casem spadl urok u ING konta take dolu a jak tu lidi psali v diskuzy ze fio stale na 3.5 tak to uz neni pravda dneska jsem se tam podival ze zvedavosti a je tam urok 3.1 jako je vysoky ale uz ten rozdil neni tak znatelny. Prekvapujemne jak si tu lidi stezuji vazne by mne zajimalo kolik stech lidi co tu breci nad nizsim urokem ma ulozeno aspon pres pul mega. moc jich nebude. Pro mne Mbanka znamena svobodu poplatku bezne v evrope davno i v angliji muzete mit ucet a neplatite za nej nic. Jen v CR na poplatcich si udelaly banky super bussines. Moje uspora od banky typu CSOB mesicne cini cca 100kc takze za rok 1200kc .. a to se vyplati. Ja jsem spokojeny. Sice jsou veci ktere mne stvou jako vklad v hotovosti atd.

No jo, v Česku platí jedna věc, ke které se připojila bohužel i mBanka ...a to vydělávat na klientech a to nekřesťansky. Zatímco ČNB snižuje úroky na minimum, za které si banky půjčují miliardy, lidem automaticky sníží úročení jejich vkladů, ale na druhou stranou zvednou úroky z půjček a hypoték. A jestli si pan Zbiejczuk myslím, že úroky od 4,98% jsou něco extra, tak ať se prosím podívá za hranic (ale na západ, z východu si příklad neberu) a uvidí, jak se tam chovají banky. V Anglii jsou hypotéky skoro na nule a proč? Protože anglická centrální banka taky půjčuje skoro za nulu. Tak se mají chovat banky, aby pomohly ekonomice, nejen své kapse. Ale to je bohužel české povaha .... BOHUŽEL!

Hypotéka mě nezajímá, ale snížení úroku na eMAX je napříjemné. Zatím jsem pouze založil zdarma spořící účet na ING. Při dalším snížení peníze z eMAX převedu.

Je dobré mít zřízeno více spořících účtů a přesouvat dle aktuálně nejvyššího úročení u toho-kterého. MBank se svými 2,7% klesla nyní hodně nízko z pozice lídra. Konkureční banky nabízí 3,3% a 3%

ZDÁLO SE TO PŘIJATELNÉ- 3,5% I KDYŽ JSOU TO VLASTĚ CCA3% PO ZDANĚNÍ. JE TO NEMILÉ PROTOŽE TO POKRAJE VLASTNĚ INFLACI. ASI SE TO DALO PŘEDPOKLÁDAT ,ŽE TO ZMĚNÍ AŽ BUDOU MÍT DOST KLIENTŮ JAK SE ŘÍKÁ KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ.
JEDINĚ JE SERIOZNÍM PŘINOSEM KDYŽ BUDE VŠE BEZ POPLATKŮ, KDYŽ JE TO INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ
A NÁSILNÉ DRŽENÍ TERMÍNEM.
KRIZE JE PROBLÉM. UVIDÍME JESTLI ÚPLNĚ U NÁS NEZTRATÍ BANKA DŮVĚRU.ZATÍM NEVIDÍM
U JINÝCH BANK ROZDÍL DLOUHODOBÝ-ABYCHOM JINDE ZA CHVÍLI NEDOPADLI STEJNĚ

Neotravujte už s tím Fiem, dneska jsem tam koukal, a mají 3.1 uvedené přímo u fiokonta, to co kde píšou nebo tvrdí nelze brát vážně, protože to většinou ani sami neví a jsou fakt asi tak o řád horší než erste. Měl jsem účty v MB,IB,RB,eBance,ČSOB,ČS a.s.,PS,Volksbank a možná i někde jinde, ale Fio je nejhorší designem, funkčností a hloupější zaměstnance asi taky nikde nemají. Naopak na mBank se mi líbí, že neplatím resp. nemusím platit za nic, když nechci a bankovnictví mi připadá nejlepší a dokonce i design je bezva :-). Pár "drobných" jsem si od nich převed, ale spíš proto, že možná jinde vydělám víc aktivním obchodováním, když vezmu, kolik to hodí finančně, tak ten o fous menší úrok jim klidně nechám, pořád je to směšné byť jen ve srovnání s poplatky jinde. Takže trošku opožděně Vše nejlepší v novém roce mBank i všem rozumným klientům ! A jsem rád, že můžu být Vaším klientem (třeba kolegové poláci by české účty moc chtěli ale mají zatím bohužel smůlu). Díky

Pro 217 a jim podobné: A pročpak jste lákali své známé. Nebylo to náhodou kvůli dárečkům?

Což takhle dát možnost borcům z mBank nastřelit vývoj úroků na EMAX ve vazbě na vývoj "sazby na mezibankovním trhu". Alespoň bychom věděli po zprávách v 19:30 kam se to žene (+/-) a jestli převádět nebo se vracet.

Reklama: "eMAX je spořící účet nové generace: kombinuje nejvýhodnější úročení na bankovním trhu a okamžitou dostupnost finančních prostředků, jak jste na to zvyklí z vašeho osobního účtu. Úroky jsou vypočítávány denně (připisovány měsíčně) a tak vaše úspory vydělávají až do posledního okamžiku, než se je rozhodnete použít."

Bohužel tvrzení o úročení je nepravdivé a dokonce i v našem shnilém státě je klamavá reklama trestná, takže doporučuji upravit.

Razantní snížení mě doopravdy mrzí také s ohledem na známé, které jsem lákal na "nejvyšší úrok". Škoda a pokud bude eMAX v tomto nekonkurenceschopném stavu pokračovat budu nucen zvážit přechod se spořícím účtem jinam. Možná si to mBanka neuvědomuje, ale lidé budou mít peníze hlavně na oněch spořících účtech, takže si pod sebou sama řeže větev, když se této výhody zbavuje.
Ad úrokové sazby - pokud mBance nevynáší naše peníze minimálně 30% tak s nimi neumí nakládat.
Ad poplatky a jejich využití k dotování úroků (bylo někde výše) - to je naprostý nesmysl

Informovanost - jak je možné, že se to dozvím ze Seznamu a ne od své banky třeba emailem? A Ať mi nikdo netvrdí že šlo o rozhodnutí ze dne na den.

Ještě že jsem stará hloupá ženská...... To, že je můj účet (mKonto) veden zdarma, neplatím žádné poplatky za příkazy potvrzené SMS, inkaso, trvalé platební příkazy - to je pro mě dost velký důvod, abych tady zůstala (snad se to, proboha, nezmění!!!). Jinak milionářka nejsem, takže % u eMax mě zanechávají naprosto v klidu...

"S Nazdarem" :D to je hezká formulace... mno, přátelé, už se to tu opakuje, takže já opouštím diskusi. Co mě zajímalo, jsem se dozvěděla, a navěky tu trčet nebudu. Kdybych snad někomu chyběla, může mi napsat na blackouts@seznam.cz, ale předpokládám, že se to nestane :) mějte se

Načasování změny sazby z 3,5 na 2,7 procenta se mi nelíbí. Na výpisech za měsíc prosinec je uvedena pro leden úroková sazba 3,5 procenta, ve skutečnosti je jiná ! Pokud by sazba 2,7 byla napsána na výpisech pro leden, bylo by to v pořádku. Klienti by o změně věděli.Snad již bude příště vše OK. Myslím, že jinak je mBank naše nejlepší banka.

Jistou poklonu si dovolím vznést na adresu blogera Adama, měl pravdu, když prorokoval, že do konce ledna se úroky pohnou dolů i jinde. Ale míra toho pohybu dolů přece jen zatím neponechává mBank "na špici" vývoje. Jinak opakovaně souhlasím, tentokrát s Nazdarem, že nic nebrání přesunům jinam (a třeba zpět). Z mBank (v 7 h daného dne) do Fio se převod zrealizuje tentýž den.

ING už je taky na 3%, ale ještě pořád ještě je tady LBBW, která zatím drží 3,3%

A pro ty stálé stěžovatele - založte si spořící účty u mBank, LBBW, FIO i ING a peníze držte tam, kde je to právě nejvýhodnější. Všechny 4 banky si za vedení účtu neberou žádný poplatky, akorát u LBBW je minimální zůstatek na spořícím účtu 500Kč a platí se 10Kč za platbu ze spořícího účtu a u FIO konta je minimální zůstatek 100Kč. Zbytek peněz si můžete stěhovat z účtu na účet jak je Vám libo...

K 205: to si hrajete na to, že se mýlíte nebo manipulujete vědomě? Citujete běžný účet Fio, jehož 2,8 % téměř řádově převyšuje mKonto. Ovšem ke snížení úroku na spořícím kontě u Fio došlo - 3,1 %. Pokud do Fia někdo peníze již převedl, těžko se bude vracet do mBank, aby místo 3,1 dosáhl 2,7 %.

Hodně smutné, že se to člověk dozví z novin. Pokud ING drží 3,3%, proč ne vy ? Dodnes jsem vás propagoval, ale přestanu.

Fio konto je stále v nabídce s úrokem 3,1%:-)

omlouvám se, zkopíroval se mi tam ten předchozí příspěvek... toho si nevšímejte :)

1) ta hrubka se nedá přehlédnout, to si neodpustim
2) Z tadytěch několika slov se dá těžko posoudit, jestli je to produkt dobrý nebo špatný. Chtělo by to víc informací. Co tenhle SBU umí? Dají se z něj platit trvalé příkazy? Dá se z něj převádět na jiné účty? Je tam nějaký minimální vklad, od jehož hranice mám teprve na "vysoký" úrok nárok? Jaké jsou další poplatky kromě výběrového? Parametry účtu je víc věcí než jen výše úroku, takže já třeba ING Konto klidně velebit budu, protože vím, co umí a jaké jsou jeho výhody. Vím, proč ho mám

Vsem FIO Velebylum z diskuze - FIO pro Vas pripravilo darecek:

SPECIÁLNÍ BĚŽNÝ ÚČET (SBU)

Speciální běžný účet (jen v Kč) je účet s vysokým úrokem ve výši 2,8 % p.a., avšak s poplatkem za každý výběr ve výši 0,1 % z vybírané částky. Je vhodný pro klienty s málo častými výběry, kteří však potřebují vybírat ihned, a proto se jim nevyplatí vázané vklady.

Skuste ted chvili velebyt ING ...


Vsem FIO Velebylum z diskuze - FIO pro Vas pripravilo darecek:

SPECIÁLNÍ BĚŽNÝ ÚČET (SBU)

Speciální běžný účet (jen v Kč) je účet s vysokým úrokem ve výši 2,8 % p.a., avšak s poplatkem za každý výběr ve výši 0,1 % z vybírané částky. Je vhodný pro klienty s málo častými výběry, kteří však potřebují vybírat ihned, a proto se jim nevyplatí vázané vklady.

Skuste ted chvili velebyt ING ...

Opět ke Kuku a stav. spoření: v tom článku se polemizuje s jiným příspěvkem, ale vypadá to, že lze získat 6,5 % ročně. Ovšem: během mnoha let spoření, s prostředky po tu dobu nelze disponovat, takže na uložení něčeho, co se chce kdykoli použít, např. utratit nebo investovat do fondů ve vhodnou dobu, to je nepoužitelné. Čili pro takové účely je stejný závěr jako shora: z hlediska rizika a bez omezení termínu není lepší nástroj než spořící účet. A tedy není jedno, jaký má úrok...

Ke Kuku (199) a Marry: omluva, jasně, myslel jsem DJ a ne SaP... A k fondům, akciím... - optimistický scénář předpokládá za půl roku obrat a dnešní nákupy by se mohly "pěkně" vyplatit. Realisté předpokládají celý rok 09 za stejně špatný (příp. se ještě zhoršující - viz dramatický odhad poklesu Dow Jones aj.). Ale od roku 90 bohužel jsem svědkem často špatných odhadů a analýz, oběma směry (optim. i pesim.), tedy řídit se podle analýz pro nákupy nebo prodeje málo kdy vycházelo. Pokud je ale pravda, že tento rok (doufejme, že ne více) bude špatný, potvrdí se dlouhodbě současný stav, že burzovní indexy jdou pár dní nahoru a o stejnou hodnotu pár dní dolů, tápajíce podle těch či oněch zpráv. Jak to souvisí s mBank? V nejasné a nejisté době je investice do akcií i dluhopisů extrémně rizková a je lepší počkat na "lepší" dobu pro nové investování (či trochu tu dobu předstihnout). A v tom mezičase je ideální spořící účet, kde každý malý zisk je lepší než "kopanec do zadku". A pro vyšší částky, jak stále oponuji jiným diskutérům, už není jedno, zda je úrok 2,7 nebo 3,5 %(mínus 15 %). Ale zatím je možné snadno přejít jinam na 3,5, pokud to tak zůstane.

Karel:
Není nač čekat, PRIBID padá dolů... http://www.cnb.cz/cs/fina...

Cekam do konce ledna. Pokud se eMax sazba nehne alespon na 3% stehuji sve uspory z eMax jinam. Bezne platby budu provadet jako doposud z mKonta......

Na současném stavebním spoření se dá vydělat i 6,5% p.a.
http://www.hypoindex.cz/c...

Pro údiv: Hodnota indexu S&P 500 je v současné době 843,74 bodů.

rekace na údiv: no vida, konečně někdo, kdo věcem rozumí. Já měla zato, že mluvím s neznalcem, a tak jsem to brala obšírně. V investicích se nevyznám, takže nevím, jak to je do detailů, ale několik starších kolegů poradců mi nezávisle na sobě řeklo prakticky stejné věci. Hlavně se shodují v tom, že takové investování je záležitostí na více let. Možná to říkají proto, že jsou ze staré školy, ale zdá se, že se jim to osvědčuje i v současnosti, koneckonců většina z nich (ne-li všichni) sama nějaké ty investice v otevřených podílových fondech má, takže o tom asi něco vědí. Že by bylo stavebko nebo penze úrokem výhodnější než spořící účet, to jsem neřekla, takže není třeba to vyvracet. Zkrátka všechno má svá pro a proti a je jasné, že spořící účet je nejspíš nejlepší věc, jakou můžeme udělat pro své peníze. Ovšem kdyby to bylo tak jednoduché, tak si lidi nebudou uzavírat životní pojistky a penze a budou dávat všechno na spoření :) Ještě štěstí, že poradenství v tomhle oboru není tak jednoduchou věcí. To by to dělal každý... Ono i v současné době je mezi námi množství amatérů (k nímž se s klidným svědomím přiřadím, jelikož jsem v oboru nováček)

K Marry: není to tak jednoduché s akciemi, jinak by byli všichni¨, kdo do nich vkládají, bohatí a nebyli by žádní nešťastníci ztrativší mraky peněz (jeden takový bohatý Němec se kvůli tomu nedávno zabil). Ty poučky investičních potradců o 5 či 10 letech platily dříve. Je nyní zcela jiná doba a nová rizika, dříve neznámá. Od roku 2000, kdy začala první větší krize, většina, ne-li všechny akciové fondy nedosáhly úrovně roku 2000, tedy po 9 letech. A prognózy vůbec nenaznačují, že ten letošní desítý rok bude jiný. Sice při dobré víře Vás nemusí trápit, co se s akciemi děje 2 roky, ale lepší než propad o desítky % je spořící účet (a pak není jedno, jaké má úroky) a do akcií opět vstoupi v "lepší" době, ale bez těch výrazných ztrát. Současné roční ztráty, většinou kolem 50 %, se bude těžko dohánět, zvážíme-li, že ani v lepší dopbě to nepůjde jen a dlouho do prudkých plusů. Dnešní levné ceny akcií...? Nejde o exaktní vědu, ale jsou i experti, kteří připouštějí další pád S&P z dnešních 8000 na 4000. Potom dnešní nákup se "pěkně" nevyplatí. Tím vším chci jen říci, že nesdílím víru některých pisatelů o skvělých možnostech lapší investice než do spořícího účtu - riziko kontra výnos (v současnosti). Stavební spoření znamená 3, nově 2,5 %(?) ročně. Je výhodné pro určitý přídavek státu, ale převratný výnos žádný. Podobně penzijní připojištění, v současnosti většina fondů bude někde mezi 1,5 až 2,5 % ročně. Už jste byla někdy na pobočce mBank? Vědí stejně nebo méně než je na webu i v těch běžných praktických věcech ( se založením kreditky jsem prodělal krutou zkušenost), o výhledech a názorech vedení banky - zkuste se zeptat, téměř s jistotou Vám prorokuji, že se setkáte s vyděšeným či překvapeným pohledem. Ale to je jiná věc než investice... k základním úkonům a potřebám banky mohu zopakovat, že jsem s mBank spokojený. nesmí se ale chtít více...

reakce na údiv 2: Nejspíš to bude tím, že každá banka je jiná. Ať už jde o její velikost, kapitál, počet klientů nebo nabídku produktů, každá jde na věci jinak a nejspíš má každá své odborníky, kteří stanovují, s jakým úrokem si může dovolit přijít na trh. Už jsem to tu jednou psala, tak to stručně zopakuji. Může to být prostě jen tak, že mBank teď rapidně snížila a počítá s tím, že bude zase pozvolna stoupat, zatímco ostatní banky pořád jen snižují. Nebo si prostě nemůže dovolit vyšší úroky, co já vím. Ale ptát se na to tady, to je zhola zbytečné. Já myslím, že by nebylo od věci zajít prostě jako klient na pobočku a tam se na to zeptat. Podle mě má klient právo znát na takovou věc odpověď a mě osobně by docela zajímalo, co by na to řekli u přepážky :)

reakce na údiv: Asi takhle - investice, ať už do akcií nebo třeba obligací, není záležitostí krátkodobou. Pokud má někdo volné prostředky a rád by je navýšil touto cestou, pak musí vědět, že je to věc pěti a více let. Já osobně bych doporučovala nejít pod deset let. Stačí se podívat na křivky fondů, jak se jejich hodnota vyvíjí a každému je jasné, že v horizontu dvou, tří let, to může klidně buď vyletět na horu nebo taky spadnout rapidně dolů. Ovšem v horizontu let deseti už je velmi pravděpodobné, že se do výšin klient dostane. Pokud tedy bude můj klient počítat s tím, že peníze odkládá na dlouhou dobu, že je nebude dříve potřebovat, pak mu bude buřt, že po celý letošní rok budou akcie klesat, jakožto že budou. Také ho nebude zajímat, jestli se krize potáhne další dva roky, protože pro něj to znamená, že bude sice dva roky v mínusu, ale pak třeba osm let v plusu. A to už má smysl. Krom toho zrovna teď je pro nákup akcií výborná doba právě proto, že je všechno dole - a tudíž levné. Shrnuto a podtrženo, máte-li volné prostředky a nevadí vám trocha toho rizika, je velmi vhodná doba do toho praštit (počkala bych do toho jara a pak se uvidí).

A co se týče jiných možností nakládání s volnými finančními prostředky? Proč ne penzijní připojištění? A pokud plánujete do budoucna řešení bydlení (ať už koupě nebo renovace), proč ne stavební spoření? S penězi se dá jít mnoha cestami. Je to jen o tom, být informován o jejich plusech a mínusech.

Oberbank nabízí bezkonkurenční sazbu na spořících účtech 3,55%
..asi se neřídí PRIBIDem ;-)
zdroj: http://www.kurzy.cz/zprav...

K Autorovi (191).: dík za názor, ale už jsme to zde probírali, proto jsem byl zvědav na možný jiný impulz. Dluhopisy a akcie, jakož i fondy těchto typů, jsou momentálně v hlubokých mínusech a změny v současnosti činí občas mnoho procent nahoru i dolů během dnů, správně se "strefit" je kapitolou samo o sobě a riziko je tak velké, že to nebudu rozvádět. Drtivá většina ekonomických analýz předpovídá takový stav možná i po celý rok 09, každopádně jiný stav je v mlze a nedohlednu. Neumím posoudit Váš typ na "bonus certifikát", kde zkušenost nemám. Ale obecně, vše, co může vydělávat mnohem více, jde momentálně do mínusů a velkých rizik. Takže já neznám aspoň trochu bezpečnou alternativu ke spořícímu účtu a ty rady o tom, jak by to při více penězích ukládali lépe nechápu. Tím nijak neberu právo banky úroky měnit jak se jí zachce. Klient má zase právo udělat, co uzná za vhodné (např. momentálně zvolit jinou banku na spořící účet).

Pro Údiv: Na Emaxu nechávám 3-měsíční rezervu (tj.moje měsíční útrata x 3). Zbytek mám v dluhopisech, bonus certifikátech. Jakmile mám volné peníze, nakupuji akcie nebo akciové fondy. Počítám, že balíčky vlád začnou působit nejpozději do léta, tak je nejvhodnější doba k nákupu.

Zase tady čtu názory typických čecháčků, kterým se o pár korun sníží zisk a hned ruší konta a plaší. To že se fin. krize projeví i tady se dalo očekávat. Ach jo, když chcete vydělávat, investujte jinak.

1.Častokrát se zde opakuje, že při vyšších vkladech je spořící účet zbytečný, lze investovat lépe. Mohl by to někdo upřesnit, jak v současné době lze pořídit zásadně vyšší zisk v bankovním nebo investičním produktu? 2. Snižování úroku obecně je očekávané, myslím, že většina kritiků hovoří o míře. Někdo snížil na 2,7, jiný na 3 nebo ponechává na 3,5 či 3.75 %.

Čím větší očekávání, tím větší zklamání. A já bohužel od mBank čekal hodně.

Samozřejmě úrok na emaxu důležitý je, ale přiznejme si, že na větší peníze jsou jiné finanční nástroje než spořící účet bez výpovědní lhůty. No a na ty naše malé peníze to při současné situaci ujde, byť mám u ING konta nyní 3,00%. Hlavně ať banka nepodlehne pokušení postupného zpoplatnění všeho možného. To je důležité a pro toto jsem u nízkonákladové banky.

Tak to s tím e maxem me stve prave sjem tam prevedl penize a ted toto postovni spořitelna ma 3,3 %. Pokud nas nalakate na vyhodny urok tak by jste ho meli alepon drzet vyssí nez konkurence a snizovat az po konkurenci- me se to nelibi.

reakce na Evka: tady nám byl krásně předveden příklad naprosto neinformovaného klienta. To je řečí, že mBank snižuje a jánevím co, ale že to dělají i ostatní banky, to už tak nějak neregistrujeme, že?

eMAX - nejvýhodnější spořící účet na trhu!
:-D

I v Brně jsou stále bildboardy s 3,5% :-)
Určitě to je výhled do budoucna......................hihihi

>> OD KDY JE 2,% NA eMAXU?

Tady v Hradci Králové je na eMAXu pořád 3,5% - alespoň podle reklam rozmístěných po městě.
Jenom nevím, jestli je to klamavá reklama nebo příprava na únor :-o

OD KDY JE 2,% NA eMAXU?

Kuk:
dík za info, o existenci UNIBONU jsem neměl ani tušení... http://www.unibonsud.cz/c...

A v LBBW mají 3,3%.

Evko nekecej, maji tam 3%.

Dočetla jsem se kolik jste získali klientů ale bylo to jenom vyšší úrokovou sazbou. Já jsem měla účet u ING a tam bylo úročení 3,25 a tak jsem to tam zrušila a převedla k Vám. V duchu jsem tento Váš marketingový tah předpokládala a také se stalo. Takže to budu zase u Mbank rušit a zpět k ING kde mají 3,25. A jsou ií jiní např. LBBW kde mají 3,7. Takže sbohem Mbank

reakce na zelená: Moc pěkně řečeno :-)))))). Nezbývá než souhlasit

reakce na zelená: amen

Fuuuj, hamba

Miluju inteligentní kecy o úrokových sazbách. Zejména pak těch, kteří v den snížení úrokových sazeb automaticky přelévají svůj "kapitál" do jiných bank atd. Vypovídá to o jejich chytrosti. Domnívám se, že jestli je inflace vyšší, než úrokové sazby, nechávat peníze ležet na spořících účtech pouze zpomaluje jeich znehodnocování inflací. A jestli dotyčná nadávající individua nedokážou své peníze investovat tak, aby vydělávali, ať jdou se svými kecy do hajzlu a nezasviňují toto fórum. A disponují li kapitálem v sedmimístných částkách, potvrzuje vklad takového kapitálu na emax jen jejich neschopnost.

Je s podivem, že všichni "stěhováci" by už teoreticky měli mít u Mbanky zrušené účty a mnout si ruce, jak s ní vyběhli, ale kupodivu zahnojují Mfórum dál.
Já jsem úplně obyčejný člověk, a mé úspory jsou tak vysoké, že činily za 3,5% sazby někde kolem 200 Kč měsíčně. Je mi úplně fuk, jestli budu mít o 100 Kč míň, nebo víc, protože měsíčně prokouřím 2500,- Kč. A to mne (citlivky jistě prominou) sere daleko víc, než pokles úrokové sazby na emaxu...
Rád bych požádal Avathara a jemu podobné, aby výplody svých mozků, aplikovali na fóra bankovních ústavů, kam své úspory převedli. A že ty ústavy nemají svá fóra ?? Hm, tak to bude chtít nějakou lampárnu !

Ano, tiskové centrum o změně úroků možná informovalo již 2.1.2009, ale svítící reklama "Milujte je a množte je: 3,5%" je v Hradci Králové na jedné z nejrušnějších ulic (tř.KarlaIV) ještě dnes, 13.1.2009

reakce na Kory: co k tomu říct. Pokud byses nepodíval na výpis, vůbec tě ta změna netrápí a rozdíl tak nepoznáš. A víš proč? Protože u nižších vkladů výše úroku není zas tak směrodatná. Na druhou stranu, pokud bys neměl klapky na očích a sledoval, co se děje ve světě, snížení úroku by tě nepřekvapilo, naopak byses šel hned prvního podívat na stránky svojí banky (mBank), o kolik to bude. Já osobně bych se styděla za to, žes někoho "lanařil" k mBance. Zjevně jsi jim nasliboal hory doly a teď to nemůžeš dodržet. Kdybys je informoval, že úrok není něco "na věčné časy a nikdy jinak", nemusel byses teď cítit mizerně. Takže sečteno a podtrženo, pochybení došlo spíše z tvojí strany a házet lejna na mBanku to nezmění

Kory, tak už se nestyď a rozklikni si položku Tiskové centrum. Tam o změně úroků banka informovala již 2.1.2009.

Nejsem vůbec spokojený se způsobem informování mBakn!
Změna úrokové sazby není z hodiny na hodinu. Myslím si, že by postačil jeden mail s informací, že od 5.1.2009 se úrokové sazby na eMaxu mění z 3,5% na 2,7%. Pokud bych se na výpis pořádně nepodíval do dneška to NEvím!!!!!!!!
Spoustu lidí jsem lanařil z ING KONTA na eMAX. Nyní se jim stydím podívat do očí!

Já jsem k Mbance přišel kvůli revoluční bezpoplatkové politice. Snížení sazby na spořícím účtu mě mrzí, ale rozhodně mě to nezlomí k tomu, abych začal jako hodně lidí přede mnou rušit účty a přecházet jinam. S Mkontem jsem VELICE spokojený a mou důvěru Mbank nikdy neztratila. EMax je opravdu třešnička na dortu, kdo vydělává 14 tisíc hrubého, může mu to být ukradené a může využívat bezpoplatkové bankovnictví, kdo má 40 tisíc, může své peníze přelévat mezi Fiem, Ingem atd. a kdo má ještě víc, točí peníze jinde. Já Mbance zůstávám věrný a přechodné snížení úroku o 0,8 procentního bodu nepovažuju za konec světa.

reakce na Johnny: mně ani nepřijde, že bych mBanku nějak obhajovala. Jen se snažím lidem vymluvit jejich agresivní přístup a myšlenku, že pokles úroku je "průser století" a podvod a krach a já nevím, co ještě. Opakuji, že já osobně pokles úroku předpokládala, a tudíž mě nepřekvapil. Pakliže mi na penězích záleží do poslední koruny, zřídím si spořících účtů víc a peníze budu převádět podle toho, kde právě bude vyšší úrok. Nejsem ale blázen, abych hned ten první rušila, kor když mě nic nestojí. Prostě teď budu mít dva a kdyby to tak měl každý, pak si nikdo nebude na momentální snížení úroku stěžovat. Kdo ví, jak se to bude hýbat dál. A samozřejmě pokud bych mluvila o nějaké vyšší částce, zhodnotím ji jinak než spořením. eMax, ať má jakkoli vysoký úrok, je pořád jen účet, který částečně pokrývá inflaci a peníze reálně chrání před ukradením a poškozením, což je víc, než dokáže moje matrace :)

mKONTO je fajn, ale pokles na 2,7% je tragický. Už jsem převedl peníze na FIO Konto.

Myslím si že snížení úroku rozhodně naše úspory neohrozí vždy dostaneme více než 100% vkladu a to se u jiných bank nedělo. U mBank jsem hlavně kvuli mKontu bez poplatku. Kdybych potřeboval razantně vydělalávat na objemu svých úspor, tak je investuji jinak než na spořící účet. Na druhou stranu je snížení z 3,5% na 2,7% nebývale vysoké, ale hlavní je, že mBanka nezavádí poplatky ani u mKonta a eMax, ani u platebních a kreditních karet (doufejme ze tomu ta bude i nadale).

jestli nebude lepší peníze vybrat,než se stracovat,že o ně přijdu.jarda

Ano, pracuji v eBance a proto tu obhajuji mBanku :-D Pardon, ale je to úsměvné. Pracuji v naprosto jiném odvětví...mám ještě jako přivídělek něco podobného, jako Marry, ale ING je pro mě jedna z mnoha:-) Neříkám, že špatná, neříkám že dobrá, prostě jedna z mnoha, která se hodí pro někoho a pro někoho ne. S mBankou mám společné jen to, že jsem její klient a vadí mi český přístup k věcem. Věřte, že to není jen o financích. Myslím, že je to podobné jako třeba ve sportu...

Reakce na Marry. Sleduji z příspěvků, že se opravdu snažíš hodně mBank obhajovat. I když mi hodně vadí to co jsem popsal v předchozím příspěvku, je pravda a tose mBance nedá zapřít, že jen díky ní se začalo masivněji mluvit a hlavně konat co se týče opuštění od poplatků. Jem rád, že u mBanky opravdu žádné poplatky nejsou a už to mi určitě ušetří hodně peněz. Taky jsem chvíli přemýšlel, že půjdu u spořícího účtu jinam, ale vydržím a uvidím co bude dál. Vzhledem ke krizi je si myslím že 3,5% je celkem neudržitelné a dřív nebo později všechny banky zareagují.

Jiné banky už přece také snižují. Například ING poklesla z 3,25 na 3 procenta. Jestli bude úrok klesat i nadále, to nikdo neví, ale předpokládám, že nějakou dobu se ING na této hladině udrží

Oprava výpočtu. Ze 100 tis je to 700kč za rok = 58,4/měs. Ještě před nedávnem měla baka úrokovou sazbu 3,3% . Pro mě z toho vyplívá, že banka kopíruje trh, takže je jen otázka času než se i jinde sníží úrokové sazby ( pokud nebudou dotovány z poplatků nebo jiných zrojů ).

Zdravím mBank a chci vzkázat lidem, " těm prachatým", že na 100 tis Kč je pokles ZA ROK o 300kč, což je 25kč za měsíc. To je SAMOZDŘEJMĚ nehorázná částka a každou rodinu to položí !!! Teď vážně, myslím si, že postoj banky je správný. Je lepší snížit úrokouvou sazbu, naž zavést poplatky za vedení účtu a převody, či v nejhorším případě vyhlásit bankrot. Já osobně nikam peníze převádět nebudu a lidi by měli svou banku podržet v horších dobách. Uvědomte si, že mBank žije pouze z úroků našich peněz a když tam žádné mit nebudeme, tak banka končí !!! NIKDO NIC NEDĚLÁ ZADARMO !!!

Kdy budete mít přidělený IBAN

Ty úroky mě taky dost zklamaly.Lanařil jsem k mBank své známé a tohle změnilo situaci.Vydržím nějakou dobu apopřemýšlím o změně..

Radegast, kopírování OP: Nejsme sice bankovní bloger, ale když jsem se na středomoravském kiosku ptal, co je opravňuje pořizovat kopie bez mého souhlasu, tak mi bylo velmi profesionálně odpovězeno, že je to zákon 253/2008, paragraf 8, odstavec 8:
(8) Klient poskytne povinné osobě informace, které jsou k provedení identifikace nezbytné, včetně předložení příslušných dokladů. Povinná osoba může pro účely tohoto zákona pořizovat kopie nebo výpisy z předložených dokladů a zpracovávat takto získané informace k naplnění účelu tohoto zákona.

Ptal jste se rovnou na kiosku, nebo se Vám to začalo nelíbit až doma a šup s tím na blog/fórum?

No, vzhledem k tomu, ze na trhu je nedostatek likvidity a mbank neni vyjimkou, je to kontraproduktivni krok.

Přesně tohle mi blesklo hlavou když jsem si přečetl zprávu o snížení úrokové sazby ze 3,5% na 2,7% Pro mne trochu nelogický počin a vyvolává to ve mě otázku, jak silná je ve skutečnosti tato banka. Myslím, že nebudu sám kdo se začal obává o své úspory...

Johny je tam 2,6%.

reakce na Johnny: jestli to nebude tím, že Česká Republika není Slovensko... Ale nevím, nejsem ekonom

váš komentář

váš komentář

váš komentář

váš komentář

Dnes jsem se díval na slovenské mBank a tam je u spořícího útu stále 3,7 procent. Tak proč u nás jen 2,7. A určitě se přidávám k většině v tom, že takové důležité informace by mBanka měla informovat emailem. Jde jí přece určitě o její dobré jméno a o dobrý vztah a kontakt se zákazníky.

Opravdu se mi nelibi styl informovani o zmene urokove sazby. Myslim, ze by nic nestalo kdyby se tato informace rozesilala i z vypisem

136: k marry - já jsem také navrhoval kmitající jeptišky, ale neprošlo to a takhle to dopadlo :)

MOŽNÁ TOTO JE TEN DŮVOD- JEN ABY NEBYLO HŮŘ
Akcie matky mBank kolabují. Uvažuje se o znárodnění
Autor: www.tyden.cz
08.01. 17:43

Akcie německé banky Commerzbank se během čtvrtečního obchodování propadly o pětinu. Příčinou je zpráva listu Financial Times Deutschland, že ústav bude potřebovat dalších deset miliard eur čerstvého kapitálu ze státních peněz.

Commerzbank, druhý největší poskytovatel půjček v Německu, působí i v České republice. Zaprvé tu má stálou pobočku a zadruhé přes polskou BRE Bank ovládá ústav mBank, jenž se specializuje na služby přímého bankovnictví.

Kapitál, který banka potřebuje, má sloužit k pokrytí nákladů spojených s převzetím konkurenční Dresdner Bank, již Commerzbank koupila od pojišťovny Allianz za pět miliard eur.

List Die Welt navíc informoval, že Commerzbank bude částečně znárodněna, přičemž vláda v rámci záchranného opatření získá více než čtvrtinový podíl. Na oplátku poskytne kapitálovou injekci.

Klamavá reklama na 3,5% stále běží i 4. den po snížení na 2,7% - to je naprosto neskutečné!

Odkaz níže zřejmě plně vysvětluje snížení úrokových sazeb u mBanky.Nakonec možná můžeme být rádi, že se jedná jen o snížení úrokových sazeb. http://www.kurzy.cz/zprav...

Stanovisko ke kopírovaní občanských průkazů ve většině bank vydal Úřad pro ochranu osobních údajů: http://www.uoou.cz/index....

Podle § 5 odst. 2 písm. a) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, může správce osobních údajů zpracovávat údaje bez souhlasu subjektu údajů, jestliže provádí zpracování nezbytné pro dodržení právní povinnosti správce. Banky se často při kopírování osobních dokladů klientů odvolávají na svoji povinnost identifikace podle zákona č. 61/1996 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a o změně a doplnění souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon“), povinností identifikace se ale podle § 1a odst. 3 písm. a) zákona rozumí u fyzické osoby zjištění jejího jména a příjmení, případně všech jmen a příjmení, rodného čísla nebo data narození, pohlaví, trvalého nebo jiného pobytu, jejich ověření z průkazu totožnosti, jsou-li v něm uvedeny, a dále ověření shody podoby s vyobrazením v průkazu totožnosti a ověření čísla a doby platnosti průkazu totožnosti a orgánu nebo státu, který jej vydal; jde-li o fyzickou osobu provozující podnikatelskou činnost, též zjištění její obchodní firmy, odlišujícího dodatku nebo dalšího označení a identifikačního čísla. Banka sama tedy bez souhlasu klienta – subjektu údajů nesmí kopie osobních dokladů pořizovat. Pouze pokud provádí identifikaci pro povinnou osobu, banku, subjekt podle ustanovení § 2 odst. 6 zákona, připojí podle odst. 7 téhož paragrafu k veřejné listině o identifikaci kopie příslušných dokladů (občanského průkazu nebo cestovního dokladu) nebo jejich částí, z nichž provedl identifikaci.

Kopírování občanských průkazů a cestovních dokladů bez souhlasu občana je navíc upraveno i zvláštními zákony. Podle § 2 odst. 5 č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, ve znění pozdějších předpisů, je zakázáno pořizovat jakýmikoliv prostředky kopie občanského průkazu bez souhlasu občana. To platí i o kopírování cestovního dokladu podle § 2 odst. 3 zákona 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů.

Když jsem zakládal účet u Mbanky tak chtěli předložit občanku a aniž by se zeptali - automaticky ji zkopírovali.
Při podpisu smouvy o zřízení účtů mi pak podstrčili papír, kde je uveden i souhlas s nakládáním s osobními údaji. Kopii tohoto souhlasu mi ale nedali.

Co vy na to 1. bankovní blogere v ČR ?

dodatek: minulý příspěvek byl reakcí na poznámku o reklamě mBank

Což je mimochodem jedna z věcí, která mi na mBance vadí. Nejsem žádný konzervativec, který by se otáčel a křižoval, když uvidí "hanbaté" fotky nebo uslyší narážky o sexu, ale pakliže si chce banka vyzískat mou důvěru a mít přede mnou určitou image profesionality, pak kmitajícími spermiemi v kombinaci s jeptiškou toho nedosáhne

k mBank jsem přešel od ČS a.s. z důvodu nehorázných poplatků u ČS a.s.(vlastně i všude jinde ) za všechno co si dokáže bankéř vymyslet a úročení OO nic %. U mBank jsem se zbavil měsíčních poplatků ve výši v průměru kolem 150 ,- kč ,které si brala ČS. Pokles úročení je sice nepříjemný ale chtěl bych vidět průměrný vklad všech těch ubrečených a znechucených klientů mBanky ,kteří ztrácí soudnost při snížení úroků o 0,8 % r o č n ě .Při vkladu 100.000 to dělá 800,-kč ročně což je 66,60 kč měsíčně před zdaněním. Kvůli takové směšné částce nehodlám ani uvažovat o změně spořícího účtu natož abych ťukal prstem do klávesnice a dával příkaz k přesunu hotovosti z eMaxu jinam.

váš komentář

alespoň vyhoďte tu reklamu se spermiema,které mají "vysouložit" 3,5 % -stále ji tam máte na Vašem webu- vždyť je to zavádějicí.Vypadá to ,že kolegům v Polsku začíná pohyblivost spermií ochabovat - na to je i snad diagnóza či ne? :-) i

To jsou lidi vážně tak pitomí, že klikají na Poslat, aniž by cokoli vyplnili? To je sice tak trochu off topic, ale irituje mě to

váš komentář

váš komentář

Ono to nepotěší, ale na druhou stranu - dřívější banka úroky snižovala až na nějakých 0,05 na běžném účtu, spořící účet nebyl vůbec, jen termínovaný, pro mě nepoužitelný. Takže 2,7% je pořád docela luxus.
Stejně si myslím, že většina, která tady vyhrožuje přechodem k jiným spořícím účtům, má na tom spořícím účtu docela nepodstatné částky, aby se rozdíl necelého procenta např. ve Fiu nějak výrazně projevil, pochybuju, že skuteční milionáři rozmnožují peníze přes spořící účet...
Uvidíme dál, dokud zůstává základní výhoda - mKonto bez poplatků za vedení, transakce a běžné služby, nemám co řešit.

Zajímavé, že reklamu máte i nadále na 3,5%. Nestává se tak reklama klamnou?!?

Tak mě napadá - mě osobně se nijak zvlášť nedotklo, že tu změnu neoznámili předem - předpokládala jsem to a jen jsem čekala, na kolik to spadne. Ale mBank si podle mě mohla spočítat, že spousty jejích klientů se to dotkne a že jich nejspíš dost odejde. Že by je to nezajímalo?

Boužel mě razantní snížení úrokové sazby emax nepotěšilo a tak jsem všechny své peníze prozatím převedl ke konkurenci. Informovat klienty o změně včas je slušnost. To jak došlo ke změně zde, je sprosté chování a mnoho klientů to bude jistě chápat jako podvod, čili bych se z těch 300 000 účtu neradoval, alespoň ne před večerem. :-)

Údiv: OK, máš pravdu. Já to myslel spíš všeobecně, v současné situaci je samozřejmě jistější spořící účet než nějaké nejisté investice, ale přecházet honem někam jinam se vyplatí opravdu jen někomu, kdo má na spořícím účtu vysoké částky, takže netvrdím, že je zbytečný.

Jestli ma banka 200 tisic klientu s prumernym vkladem 100 tisic, tak rozdil mezi urokem 3,5 a 2,7 generuje kazdy mesic zisk asi 13 milionu. Otazkou zustava, jestli je to pro banku v dlouhodobejsim horizontu opravdu prinos.

Toto je krok špatným směrem a ještě, jak o tom informují... hrůza

K Marry: souhlasím, však proto netvrdím, jako někteří, že pro vyšší částky je spořící účet zbytečný (pro "jiné" investiční možnosti). A tím pádem úroková míra i v řádu desetin procent není vůbec lhostejná.

no co co co...peníze se přece mají točit tak se aspoň nějaké volné prostředky hezky protočí :)

reakce na údiv: investice může být i koupě solidního nábytku, k čemuž se chystám například já osobně :) Třeba dotyčný nemyslel investici do fondů na trhu, ale něco v tomto smyslu. Co se týče fondů, pořád se dají najít takové, kde se peníze mohou množit, ale má to několik háčků: 1) pokud člověk nechce riskovat (a v současné době by ani neměl), musí si vybrat fond s co nejmenším rizikem prodělku. 2) Menší riziko prodělku znamená nižší procento výdělku. 3) A tím nižší míním určitě nižší, než kolik lze "vydělávat" vložením peněz na spořící účet. Takže shrnuto a podrtrženo - když nechci peníze utratit, jednoznačně volím spořící účet


Nový klient: kopírování OP - je to naše zákonná povinnost od září tohoto roku na základě nařízení Ministerstva financí. Musí to dělat nyní všechny banky, důvodem je boj proti praní špinavých peněz a terorismu. Není to náš výmysl, mě osobně se to třeba taky nelíbí, ale s tím nic nenaděláme.

Kopírovat OP není poviností všech bank. To je úplný nesmysl. Povinnost je nařízena ČNB jen kontrolu nad 1000Eur a nad asi 15000 Eur.Neškodilo by by si pracovnící řádně přečetli naříení které ČNB vydává.

váš komentář

Úrok je zde vyhlašovanou sazbou, ne konstatní. Banka může takovou úrokovou míru měnit kdykoli a jakkoli. A jiné banky též oznamují změny jen na svých stránkách, případně na výpisech. Proč ale mBank musela být ve snižování tak včasná a tak razantním způsobem, je samozřejmě stále sporné. Ale buď ji odliv klientů, tedy trh, přinutí myslet jinak anebo spokojenost většiny z nich převáží a banka bude v klidu. Žádné naše pokřiky s tím nic neudělají. Momentálně lze snadno využít FIO s 3,5 %, kdo si zde ztěžoval na FIO, nemá pravdu, nemám zkušenost s jejich službami na běžném účtu (ale bez poplatků je také), ale spořící účet je stejný jako zde. Vstupní i výstupní převody na FIO jsou jednoduché a lze se kdykoli vrátit do mBank. Ty hlasy, co zpochybňují držení vyšších částech na spořícím účtu - že lze investovat jinam - nevím, zda vědí, co říkají. Akciové a dluhopisové fondy v minulém roce ztrácely mnoho desítek procent a vůbec není jasné, kdy se současný stagnující trend otočí. Takže i pro vyšší částky je "slušný" spořící účet lepší než prodělek nebo nula.

Kreditní lístek č.1 2009 úrok 3,0% ?!??

reakce na tarzan: a Tebe to snad překvapuje? Myslím tu nespokojenost. Lidi jsou zkrátka takoví. Dokud je všechno, jak má, ani je nenapadne pípnout, a jakmile se něčím pohne v jejich neprospěch, řvou jako paviáni, jako by si snad mysleli, že tím něco změní... Co dodat. Prostě - diverzifikace portfolia (to mi trvalo, než sem se to spojení naučila :D), čili mít spořících účtů víc u různých bank, a pak mi nějaká změna podmínek bude buřt

Zajímalo by mě, podle čeho tu někteří usuzují, že mám něco společného s eBankou. Kdyby si ti rejpalové četli moje příspěvky důkladněji, věděli by, že spolupracuji s ING, a to ještě ne jako zaměstnanec, nýbrž na živnosťák

Historie o tom, jak nás mbank informuje na průvodním dopise, zasílaném každý měsíc společně s výpisem:
- při snížení úroku (minulý rok) - žádná informace
- při znovu navýšení (za říjen) - "Dále upozorňujeme na zvýšení úrokové sazby na spořícím účtu eMAX na 3,5% s platností od 3. listopadu."
- při snížení úroku (leden 2009) - žádné info o úrocích, pouze info, že od 15.1. budou nové podmínky pro karty - nevím co od toho čekat, ale vzhledem k tomu, že upozorňují pouze na kladné změny, jsem v klidu :-)
Jednoznačně z toho plyne, že informovat lze, jen se musí chtít. Příkladem je ještě info, které bylo součástí výpisu za duben 2008:
TIP:
Pokud jste spokojeni s produkty mBank, podpořte je hlasováním v soutěži Zlatá koruna - kategorie "Cena veřejnosti 2008". Hlas pro mKONTO - http://www.zlatakoruna.in...

NO COMENT

Český národ je vždy nespokojený. Když si srovnám mBank s Českou spořitelnou (můj předchozí účet), tak jasně vítězí mBank. Spořitelně jsem měsíčně narval 100,- Kč v podstatě za nic. U mBank naopak peníze dostávám a výhody konta mnohem víc využívám. Pro mne je hlavní to, že nemusím platit za každou pitomost a v tom mBank zatím nemá konkurenci.

férová a otevřená komunikace, nejsme jako oni (když se nám to zrovna hodí)

Stížnosti na způsob informování o snížení úrokové sazby pokládám spíš za úsměvné. Žádná banka předem individuálně neoznamuje snížení, bylo by to naprosto neprofesionální. Česká spořitelna např. na devizovém účtu snížila sazby z 3,5 % v březnu na 2,15 začátkem prosince a 1,35% na konci prosince. Nic neoznamovala, vše až post factum. A ještě něco: Spíš bych byl zneklidněn, kdyby mBanka k tomu nesáhla, vysoké, nadprůměrné zúročení (pokud se nejedná o začínající banku) je vždy podezřelé.

No, vzhledem k tomu, ze na trhu je nedostatek likvidity a mbank neni vyjimkou, je to kontraproduktivni krok. Asi pujdu sporit jinam....

Podved...: Ať to jsou klidně zaměstnanci mbanky, to je mi jedno, já jen souhlasím s tím co napsali. PS: nejsem zaměstnancem mbanky.

nebudu daleko od pravdy že Roman a Marry jsou zaměstnanci Ebank

K Honza: Zde jste v mBANK, v žádné eBance (a současné RB). To co jste napsal snad nemyslíte vážně. Léta jsem byl u ČS a nepamatuji se, že by se někdy uráčila sdělit mi změnu úroků (nebo čehokoliv jiného). ČS to nedělá ani dnes a myslím, že to platí i pro KB, ČSOB, RB apd. (myslím tím, hlavně změny k horšímu). To, že někteří nadšenci pro pár korun převádí své peníze do FIO nebo PS ještě pochopím, je to jejich volba. Ale proboha neposílejte ty z nás, co jsme zde, zpět k těm poplatkům nenažraným molochům. Jsme rádi, že jsme od nich utekli.

Že mBANK snížila úrokovou sazbu mě samozřejmě mrzí, že o tom mohla informovat lépe je fakt (i když ti, co se zajímají o tom věděli dost brzo). Přesto zůstávám spokojeným klientem banky a budu se těšit na nové produkty a i na návrat mezi špičku mezi spořícími účty (ať už poklesem u konkurence nebo ještě lépe zvýšením zde).

Tak tohle je opravdu ostuda pro eBANK, jak komunkuje zmenu urokovych sazeb a rozhodne ztrata duvery. Ano rozumim tomu, ze se snizi sazba pro sporici ucet, ale banka by to v tomto pripade mela naprimo komunikovat a ne takovymto "krivackym" zpusobem. To ve mne vyvolava pocit, zda se eBance da verit, co provede priste (a ja to ani nezaznamenam) a zda by nebylo se lepsi vrati zpet k nejake vetsi bance="jistote"

už jsem slyšel i lepší zprávy, ale nevím o co jde, těch -0,8% p.a. není žádná tragédie, já třeba nedávno "utekl" k patrii, kde bylo v průměru přes něco 3% čistého, ale s krizí a poklesem sazeb to taky najednou kleslo až na současných 1,49, takže jsem vydělal hned 2x (podruhé na tom, že méně investuju). A jestli si někdo myslí, že fio je nebo jejich internet banking lepší, tak je chudák a je mi ho upřímně líto. Osobně bych fio obecně hodnotil húř než třeba ERSTE... Ale těm kterým těch pár drobných z jejich pár drobných stojí za to, aby to tak řešili bych vzkázal, buďte rádi že už nejsou kampeličky, ikdyž ten úrok v nich Vám asi dost chybí co :-)... Jinak osobně to vidím tak, že mBank možná sazby zase vrátí a ostatní banky s určitým spožděním půjdou níž, protože prakticky to stejně většinou funguje tak, že než by riskovali a něco dělali, hodí to do ČNB, případně i jako bezúročné vklady a nic neřeší, neriskují ani nedělají a jen inkasují poplatky, ale druhá věc je krize, která je možná taky může ve snižování sazeb přibrzdit, ovšem jestli na tom třeba nejsou tak "špatně", že musí držet nadprůměrně vysoké sazby, aby je to nepoložilo :-).

Naprosto souhlasím se vším co napsali Marry a Roman. Vaše příspěvky by si měl každý přečíst, protože mně připadá, že ti co brečí tak mají měsíční úrok na emaxu v řádu desetikorun (tím pádem chtějí přejít jinam kvůli zisku pár korun) a těm co mají na emaxu statisíce či dokonce miliony (těch se týká snížení úrokové sazby nejvíce) doporučuji jiný druh investice, ale těch tu asi moc nebude.

K Mbank odešli lidé, kteří chtěli změnu. Je asi logické, že tu změnu udělají znova.To si asi manageři v Polsku neuvědomují a spoléhají na mentalitu českého národa. Doufám, že si to dobře spočítali a rok 2009 nebude ten poslední.

K Mbank odešli lidé, kteří chtěli změnu. Je asi logické, že tu změnu udělají znova.To si asi manageři v Polsku neuvědomují a spoléhají na mentalitu českého národa. Doufám, že si to dobře spočítali a rok 2009 nebude ten poslední.

Pokud nezačnete zpoplatňovat jednotlivé platební úkony jako jiné banky,je vše v pořádku.Banku potřebuji hlavně a to,abych ušetřil na zlodějských poplatcích za složenky,které jdou ročně do tisíců Kč.

váš komentář

Tak zde pročítám reakce na mínusovou změnu na E-MAXU -komentáře se liší podle toho kdo kolik prostředků má na tomto účtu vložených.Ti movitější láteří,ti co tam mají pár korun hodnotí bezplatné služby.Když došlo v létě k prvnímu snížení úr. sazby,tak jsem hned psal na zákaznický servis a neprodleně mě přišla odpověď naplněná pro mě krkolomnými bankovnímy termíny-proč tomu tak je.Po krátké době se úrok opět zvednul.My všichni klijenti bank by jsme si měly více uvědomovat,že bez našich vkladů jsou banky v pr.... Páni manažeři i manažerky mají většinou nestydaté přijmy v porovnání se zbytkem obyvatelstva a nemluvě o případných zlatých padácích.Je naprosto evidentní,že tato nová banka na trhu se snaží všemi dostupnými prostředky získat nové klienty-však se s tím neustále chlubí kolik jich už má za rok.Ale když dojde na problém,tak samozřejmě šáhnou na úroky nám vkladatelům,nebo,že by si menežment nevyplatil výplaty aby nám udržel úroky nejvyšší na bank.trhu?Víme,že se celý civilizovaný svět zmítá v kryzi a většina z nás tomu nerozumí kdo to začal a kdo to skončí.Vyberme peníze z bank a ty nové si nás potom budou více vážit,tak jak to na začátku dělala M-bank.Když si porovnáte arogantní Frantíky v KB,nebo Rakušáky v CS,nebo bordel v CITI,tak to ještě s M-bank jde.

já si myslím,že každý má na tohle svůj názor...určitě né kladný,ale buď záporný a nebo mu to nijak zvlášť nevadí.A tyto názory se liší tím,kdo kolik na tom Emaxu má peněz...pokud kolem milionu,chápu,že není spokojen a chce přejít jinde,kde ovšem nemá vůbec žádnou jistotu,že úroky neklesnou taky.Ale pokud má někdo na účtu několik desítek tisíc,a chce odejít,je to jen jeho hloupost...přejděte jinde...a mějte z těch uložených par desítek tisíc za rok zúročených o pár set korun víc...ale počítejte se všemi poplatky,co vás čekají...takže těm,co přešli k jiné bance a mají na účtě "pár korun" , přeju hodně štěstí ;)

změna úrokových sazeb na spořícím účtu je informací ex post, to moc slušné není. Na druhou stranu peníze na spořícím účtu nechat "jenom povalovat" je pro mne zbytečný luxus za lenost... Mne více zajímá, kdy mBanka umožní vklady v hotovosti na účet. Protože při příchozí platbě ze zahraničí se mi vyplatí tuto z jiné banky ve měně účtu vybrat a převést na CZK ve směnárně bez poplatku, než hradit nemravně vysoký konverzní poplatek, teprve následně je dát na účet v mBance. Tím, že tak musím činit vkladem do jiné banky a následným převodem se poplatkům nevyhnu, akorát z toho nemá příjem mBanka. Navíc vše proháním přes clearingové středisko .... Díky za zprávu.

22********/6210

No jo, na to ze maji nase emailove adresy, tak bych cekala, ze nas budou informovat primo...ze? Asi jsem jediny, komu to jeste nedoslo, ale prave jsem se docetla, ze kod banky /2400 zanika v ramci spjeni s Refkou... A JAKY mame tedy novy kod???

Zdravím,
jsem řekl bych jeden z mladších klientů mbanky. Musím se přiznat, že se tady na blogu projevila typická česká vlastnost, jakmile se daří, tak je to dílo nás všech a já to doporučím každému, abych byl pak v jejich očích za krále, ale jakmile se nedaří, dávám ruce pryč.

Já osobně jsem šel z trochu jiných důvodů. Prvně jsem přišel již o status studenta, tudíž by mě banka začala hnedle ždímat, jak to jen půjde. A popravdě, studentská konta nejsou tak zdarma, jak se všude píše...pokud mám na účtě necelých 1.000,- a po půl roce tam mám ani ne 300,-, tak mi to osobně nepřijde úplně v pořádku.

Pro mě je hlavní priorita, že jsou tu minimální poplatky. Jakožto člověk, který si s počítačem a internetem rozumí, nemám problém používat banking, tudíž jediný poplatek, na který v reálu sáhnu je, když vyberu víc než 3x za měsíc z bankomatu. To, že je tu spořící účet, je pro opravdu jen třešnička na dortu, ke které se ještě přidává platební karta (ta se úplně běžně ke spořícím účtům nedává). Vystačil bych i s mkontem. Ovšem logicky, výplata mi přijde na emax, na mkontu si udržuji jen nezbytné minimum (pravidelné platby, případně výběr hotovosti) a zbytek prostě zůstává na emaxu, kde mi ty peníze alespoň minimálně pracují. Pokud budu mít dostatečnou rezervu, můžu s ní pak náležitě pracovat...

Pokud vím, tak peníze na účet můžete vložit téměř na "každém rohu", jde to přes českou poštu.

Jak zde naznačila autorka Marry, hloupost převádět v tak rychlém sledu, není možné předvídat, jak se bude trh dále chovat. Ale hlavně mě překvapuje, jak tu každý brečí, že tam a tam jsou vyšší úroky. Z mého selského úhlu pohledu na věc...spořící účet má být nástroj poslední rezervy, nikoliv jako nástroj na kumulaci obrovských částek. Pokud má někdo na účtě milion, tak chápu, že mu tam ten procentuelní rozdíl ve výsledku zahraje menší písničku, ale na druhou stranu. Je opravdu rozumné, pokud ten milion nebudu za 2dny potřebovat, nechávat takovou částku na účtě????

Co se další věci týče, úroková sazba ČNB a následný odkaz mbanky, že z těchto důvodů snižují úroky. Nedávno jsem byl na akci, kde jsem se něco dozvěděl o mezibankovním sektoru a myslím, že menší představu mám. Co osobně si myslím, že banka, která je nízkonákladová si prostě nemůžu dovolit žít "na dluh"!!!!

K informovanosti jsme chtěl nejprve napsat také negativní komentář, jelikož jsem si říkal, že komunikace banka vs. klienti by mohla být lepší, ovšem faktem zůstává, že je to pouze o mé lenosti. Pokud mi přijde mail a jediné, co musím udělat je to, že si přečtu co se děje, více informací se dozvíte na webu banku a já 2x kliknu myší a vidím, co se děje, tak mi prosím neříkejte, že je to zase tak těžké.
Co se rychlosti změny týče, jak jsem řekl, nemyslím, že by tato banka ustála delší dobu "na dluh", tudíž v zájmu ochrany svých zisků musela snížit urok!!!! ANO, V ZÁJMU OCHRANY SVÝCH ZISKŮ!! Banka totiž tvoří svůj zisk na základě peněz, které ji svéříme. Takže otázka zní, chtěli byste, aby banka přišla o zisk a ve výsledku víceméně o vaše peníze???

Co se reklamy týče, souhlasím, že to není úplně košér, aby po snížení úroků, byla všude reklama na 3,5%. Myslím, že na webu je to opravdu úsměvné, jelikož změna je otázka pár minut. Co se týče papírové reklamy či v médiích, změna něco stojí a jsme opět u nízkonákladové banky, někde se to musí vzít, není tu silná skupina, kde se náklady "rozloží"...
Na druhou stranu se zase podívejte na věc z tohoto pohledu. Banka chvíli počká...déle než 48h a pokud bude situace stále stejná, zainvestuje se v oblastni marketingu a změní se reklama. Nebo myslíte, že banka, která bude každé 2dny měnit reklamy na svoje spořící konto, bude pro klienty vypadat důvěryhodně? Mě, jakožto klientovi, by to nepřišlo úplně vhodné...

Teď mě ještě napadl jeden příspěvek níže :-) Dobíjení na skypu ale přeci jde, můžete přeci platit kartou na internetu...já to dělal se svou virtuální kartou od staré banky...

Myslím, že už mám dosti dlouhý příspěvěk...

objevuje se tu poměrně dost lidí, kterým vadí, že narážejí na reklamy se starými údaji. Prosímvás za jak dlouho si myslíte, že je fyzicky možné takové reklamy odstranit a dát tam nové? A máte představu, kolik peněz to banku bude stát? Nezastávám se teď mBanky, naopak i já jsem pro rychlé odstranění starých, nepravdivých reklam. Na druhé straně nejsem blázen, abych předpokládala, že do druhého dne po změně úroků budou všechny reklamy z Prahy staženy. A pak - ještě snad nikdy jsem neviděla reklamu, na které by nebylo něco uvedeno lživě nebo zavádějícně, takže proč se vzrušovat tentokrát? :D Teď to zlehčuji, samozřejmě, ale zase já nikdy žádnou reklamu neberu vážně. Pokud mě zaujme, jdu si ověřit její pravdivost a vůbec mě nepřekvapí, když zjistím, že tak docela pravdivá nebyla.

Další věc je, že bavíme-li se o penězích, podle mě každý inteligentní klient kontroluje stav svých financí a jestli se v jeho bance něco nezměnilo (aby třeba najednou nezačal platit nějaké poplatky). Tuplem při současné finanční situaci ve světě. Jestli si někdo myslel, že po Novém roce bude vše tak, jak bylo, pak je podle mě blázen a měl by se jít léčit.

reakce na Bavor7: srovnávat mBanku a ING Group je asi jako plést jablka s hruškami. Každá společnost je jiná, už jsem tu o tom mluvila, a vztekat se, že jedna sníží o víc než druhá? To nemá smysl. Zjevně si spočítali, na jak vysoký úrok "mají", kolik můžou zvládnout. Nebo postupují stylem razantně snížit a pak zase lehce zvyšovat, zatímco jiné banky budou pořád lehce klesat. Kdo ví. Ale to už je jejich věc. Nám nezbývá, než se podle toho zařídit - koneckonců jsou to naše peníze a bakovních ústavů je mnoho. Je z čeho vybírat

Kdy to uz konecne bude!??Nam jste rikali v cervenci,ze do mesice bude moznost zahranicni platba,ale
bohuzel do dnesniho dne se nic nezmenilo!!

Podle me ma fio stale 3,5, prave jsem stahnul urokovy list:
3. Spořící účty vedené v CZK
3.1. Fio konto
Průměrný zůstatek: Úroková sazba:
libovolný 3,50%
4. Spořící účty vedené v cizích měnách
4.1. Fio konto v EUR
Průměrný zůstatek: Úroková sazba:
libovolný 3,70%

Omlouvam se uz jsem ho nasel. Ach jo. A to jsem to hledal asi 5 minut az potom jsem si vzpomel na jedno slovo ktere tam bylo.
Muzete predchozi prispevek brat jako neplatny.

Nevim proc ale zmizel mi tady muj prispevek a vubec podle me neporusoval zadne pravidla?

Pro: k01 [74]
> "Slusne by bylo poslat alespon e-mail, ktery jinak posilaji pri kazde pitomine"
Myslím, že od toho je sekce "Zprávy z banky" v internetovém bankovnictví. Nejvíc mě překvapilo právě to, že tam jsem nenašel nic ve stylu "od 1.1.2009 měníme úrokové sazby, nový sazebník najdete na....". Nevyčítám bance snížení sazeb. Poukazuji na to, že absolutně nezvládla komunikaci s klienty a psát, že jiné banky také neinformují nepomůže. Klientela mBank je jiného druhu. Myslím, že až dosud klienti díky nulovým poplatkům, vyššímu úročení a dobré komunikaci cítili nějakou sounáležitost (nikoliv rezignovanou naštvanost, jako jinde) a podle toho by se s nimi mělo zacházet. Zdvořilý vysvětlující e-mail nebo zpráva v i-bankovnictví by nic nestálo. Banka by pak nemusela čelit vlně těch, kteří se cítí podvedeni i když je vlastně nikdo nepodvedl. Doporučil bych nasypat si popel na hlavu, vysvětlovat a omluvit se.

Blíží se doba, kdy se vyplatí "cpát úspory do slamníku".Tam nejsou žádné úroky, ale zato velká jistota.Domníval jsem se, že Mbanka, bude reagovat nazměnu úrokových sazeb ČNB jako skoro poslední. Je první . Nesvědčí to o stabilitě banky a jistota, kterou jsem měl pomalu mizí.

Dnes jsem byl v Kotvě. Na kiosku mBank plakát jako hrom: "Milujte je a množte je!" a skvělý úrok 3,5!!

K Adamovi (73): hned v dalším dodatku jsem zdůraznil, že nemluvím o termínovaných účtech, takže zbytečná poznámka. Sám víte a též jmenujete dost bank s vyšším úrokem, za všechny FIO 3,5 %, při srovnatelném komfortu ovládání účtu a podmínkách, navíc ovšem s některými službami u běžného účtu, které v mBank nejsou. Jinak ale souhlasím že diskutovat lze slušně a hlavně věcně. Jediná rozumná reakce je zůstat u vás nebo odejít, jako s každou jinou službou. Tu rozčarovanost klientů však můžete chápat. Pokud všechny další banky s vyšším úrokem jej sníží do konce ledna pod Vaši úroveň, klobouk dolů před Vaším úsudkem, ovšem proč vy jste museli být první z toho neplyne (jak je vidět u jiných, na sazby ČNB se není třeba odkazovat jako na jediný parametr). Jistě i souhlasíte, že ten jeden měsíc je asi zásadní testovací doba a poté se buď ukáže, že mBank má principiální pravdu nebo ne a nastane odliv (pokud většina klientů sleduje míry úroků). Tyto "spory" však nesouvisejí s přetrvávajícími nešvary, jež jsou douho slibované k odstranění - cestovní pojištění na platební karty, zviditelnění jména odesílatele převodů na výpisu... Také zde kdesi padla poznámka, že se vám zvyšují náklady budováním stále nových "kiosků". Kdo je u vás, akceptuje internetový kontakt a na ojedinělý jiný kontakt stačí velmi omezený počet "kamenných" míst. Nevím, zda máte dobře vykalkulováno, že se to vyplatí. Ale uznávám, že kritizovat je snadné. Takže až na ty zmíněné přetrvávající negativní body chválím, že základní úkony přes mKonto jsou perfektní.

Já Vám pane 1. bankovní blogere také doporučuji sledovat sazby na mezibankovním trhu. Když se loni ona pro Vás podstatná sazba PRIBID 1M pohybovala mezi 3,7 - 4,06% (31.10.2008), tak jsem žádnou odezvu v podobě zvýšení úrokové sazby nezaznamenal. Dokonce i loňský roční průměr sazby PRIBID 1M byl 3,66%. Jo jo ve snižování úroků jste teda koukám přeborníci asi jako prodejci benzínu při okamžitém zvyšování cen jakmile zdraží ropa sic jen o pár centů. Ale naopak už to moc nefunguje......

Když jsem zakládal konto- Vaše heslo budeme se snažit úročit na špici podobných produktů, -kdo lhal??

Vážení stěžujte si jak chcete, ale já jsem s bankou spokojen, splňuje vše co potřebuji. A jesli mám na eMax úrok za měsíc o deset korun míň nebo víc, tak to mě opravdu nemůže rozhodit.

Účet u mBank jsem si zřídil teprve nedávno a jak už tady někdo napsal. Největším lákadlem na klienty byli vyšší úrokové sazby a bezplatné vedení účtu.Podmínek, za kterých jsem účet uzavíral jsem si opravdu neužil. Nevím jak je to možné, nejsem ekonom ale nechápu jednu věc. Pokud jsem uzavřel účet(smlouvu)s bankou za předem stanovených podmínek, jak může banka jen tak měnit podmínky. Bylo by fér, kdyby zákazníkům, kteří podepsali smlouvu v minulem roce zůstal úrok nezměněn. Pokud chce banka nabízet své produkty za jiných podmínek tak prosím.....ale jen nově příchozím klientům, kteří s podmínkami a úročením budou souhlasit. Připadá mi to jako kdybych si koupil auto s klimatizací a výrobce se po čase rozhodl, že ta už nebude v základní výbavě a chtěl po mě abych doplatil rozdíl.
No nic, stejně s tím nic neudělám, jen budu posílat tam, kde mi dají víc.

proč Ing konto snížilo o půl procenta a vy o 0,8 zřejmě máte již dost klientů?

Super, jsem rád, že jsem od Vás odešel už při prvním snížení úroku na 3,3 %. Beru to jako jednoznačný podraz na zákazníka a takovou banku rozhodně nechci!! Když jste na našem trhu začínali, tak jste potřebovali nahrabat klienty a to skoro na každém kroku byly reklamy s 3,5 % úrokem. Teď když klienty jakžtakž máte tak už podruhé snižujete a to zásadně! Sbohem mbanko!

Jestli Vaše novinky budou negativní, jako snížení úrok. sazby u eMAX, tak si ty novinky raději nechte pro sebe.

Snižovat budou všichni.Otazka kdo vydrží déle a tím přetáhne víc klientů=peněz.Většina spořících ůčtů zatím inzeruje původní - nesnížené ůrokové sazby.Kdyby se sazby zvýšily na takových 10%...:-)

Slusne by bylo poslat alespon e-mail, ktery jinak posilaji pri kazde pitomine

tata2: stydíte se za co? že jste doporučil banku bez poplatků? ohledně toho, zda máme "nejnižší úrokové sazby": aktuálně mají vyšší ING, Poštovní spořitelna (pro vklady nad 50 tisíc), FIO, LBBW. ČS, ČSOB, KB, RB, GE Money a další mají sazby nižší. Uvidíme, kolik z těch prvně jmenovaných bude držet současné sazby třeba na konci ledna. Jsem sám zvědav.

Nový klient: kopírování OP - je to naše zákonná povinnost od září tohoto roku na základě nařízení Ministerstva financí. Musí to dělat nyní všechny banky, důvodem je boj proti praní špinavých peněz a terorismu. Není to náš výmysl, mě osobně se to třeba taky nelíbí, ale s tím nic nenaděláme. Zajímá-li vás problematika ochrany osobních údajů, doporučuji např. stránku http://www.slidilove.cz/

údiv: v onom srovnání se srovnává "nesrovnatelné" - jsou tam i termínované účty. nemyslím, že by se daly jednoduše porovnávat termínované účty s eMAXem.

irena: v době psaní vašeho příspěvku byly e-maily s výpisy rozesílány, takže předpokládám, že dnes jej již máte.

mila: mohl bych vás poprosit, jak jste došla k dojmu, že úrok byl snížen již v prosinci? skutečně se tak stalo až 5.1., nikoliv v prosinci.

david: mKONTO už čipovou kartu poskytuje - od 1.1.2009

Ještě k informovanosti: ani ING, ani RB neinformovaly o snížení úrokové sazby pokud vím v podstatě vůbec a myslím, že se o tom většina lidí dověděla z našeho fóra či blogu. Komentáře na blogu nemažu - každý si může udělat obrázek o jejich autorech z jejich vyjadřování. Je jasné, že reagovat lze slušně (i když je člověk nespokojený), nebo se můžete uchýlit k nadávkám...

Zřizoval jsem si spořící účet právě pro jeho, v té době, nadstandardní úrok. Takže po jeho snížení opadl důvod, proč si nechávat peníze zde. Dnes jsem je převedl jinam. To, že zřejmě vstupem MBanky na náš trh i ostatní banky zavádějí věci ještě před rokem nemyslitelné je fakt, který jí nikdo vzít nemůže. Na druhou stranu informaci o snížení úroku jsem se dozvěděl úplně jinak než od banky, což mě docela mrzelo...

Já si osobně myslím, že za měsíc bude průměrná sazba u tohoto typu účtu 2-2,5% a ústav, který bude nabízet vyšší sazbu a nebo dokonce 3,5%, tak má nedostatek likvidity.

mě bohatě stačí,co tam vložím,to tam taky najdu a vydají mi to kdykoliv.peníze množím úplně jiným způsobem

Snížení úroků u eMaxu je nepříjemné, a je taky pravda že informovanost byla a je mizerná. Ale na druhou stranu docela chápu proč ke snížení došlo! Já sosobně jsem si eMax založila spíš "co kdyby" protože tam v současné době žádné peníze nevkládám a mám tam tak malou částku že rozdíl v úroku ani nepoznám, takže nemám důvod odcházet, jinak bych asi nadávala víc. Jsem si účet u mBank ale založila kvůli mKontu a tím jsem spokojená, ne jak u ostatních bank kde aniž by jste s ůčtem něco dělali se za pár měsíců klidně dostanete do debetu!!!

Po přečtení příspěvků nemohu jinak než s většinou souhlasit. Účet jsem si založil před koncem roku a jen z důvodu 3,5% a vedení účtu zdarma (plus takové ty věci okolo) Možná bych zde ale poznamenal, že díky mbance se roztrh pytel se spořícími účty. Nevím jestli je to jen můj pocit, ale do té doby než mbank nezačala svou kampaň jsem jinde takovou službu nenašel. Každopádně je smutné lidi okrádat "málo" a teď je začít okrádat zase "víc".

hned panikařit a přecházet na jiný spořící účet? Snad někdo kdo tam posílá statisíce za měsíc (a na emaxu má miliony), ale takový člověk investuje peníze úplně jinak a pokud na emax přidáváte každý měsíc např. 5000 tak si spočítejte kolik na tom asi vyděláte, když to dáte jinam. Navíc ve spojení s mkontem se z emax dá udělat poměrně kvalitní ''běžný'' účet.

Abych řekl pravdu, tak k mBank jsem přišel kvůli mKontu, to je bezkonkurenční účet a jsem s ním velice spokojen. Můj předchozí účet v Komerční bance mě jen ždímal, ikdyž služby byly výborné. Levnější vyhrál. Spořících účtů mám více, takže si podle dlouhodobého nejvýhodnějšího úroku vybírám, kde své peníze uložím.

U mKonto má možná malou mouchu a to, že neposkytuje k účtu čipové karty, ale za ty peníze...

Myslim, že ostatni banky nejsou se snižováním u konce.nedělal by jsem z toho kovbojku.Peníze je potřeba používat jinak než je ukládat a čekat co se s nimi stane. eMax beru jako rychlou rezervu.Nic víc od toho nečekám.

proč všichni tak brečíte?já mám účet u čsob a tam mě škubou jak slepici:úrok žádnej a poplatky 70kč měsíčně.tady bych byl jako v ráji. asi prejdu k mbank.né kvůli úrokům,ale kvůli huse na přepážce která otráveně mlaská,když nemam ve foruláři něco v pořádku.za ty prachy co jim tam člověk nechává by mu měli lézt přímo do zadku

Zdravím, dle výpisu, tak procentní sazba na EMAX kontu byla již v prosinci 2,7%. Nevím proč naprosto mylně informujete 5. ledna 2009. Je to neseriozní jednání.

Dobrý den, jsem klientem mBank a také jsem se dozvěděl o snížení úroků na eMaxu až tehdy, když jsem tuto změnu hledal. Škoda že banka nepošle alespoň stručnou větou na email upozornění "dnes byla provedena změna... , více na www.mbank.cz", ať je to změna k lepšímu, či horšímu.
Říkáte, že musíte reagovat na kroky ČNB, to chápu. Nechápu proč snižujete úroky nejvíce ze všech bank (myšleno banky provozující spořící účet zdarma a bez podmínek, či s minimálními podmínkami), vždyť FIO dává úroky 3,1% (dříve 3,5%), ING 3% (dříve 3,25%), LBBW 3,3% (dříve 3,5%), atd. Proč ten hluboký propad? Nyní nemáte nejvýhodnější spořící účet a to je veliká škoda.
David

Osobně jsem si včera založil FIO a budu rozkládat volné finance.
Ale postrádám smysl toho, jak tady někteří brečí a nadávají.
Nějaká jiná banka dělala kampaň předtím než snížila úroky? A že jich pár snížilo.
A vykřikovat něco o zlodějích je trochu přehnaná (snad) nadsázka.
Tvrdit že eMax je bezcenný je také nesmysl, je více ještě horších "spořících" účtů než těch výhodnějších.
A už vůbec se dobře bavím na těmi zoufalci, co vykřikují, že nikdy nepůjdou zpět k mBance. Já se rád na spořící účet vrátím, když to bude výhodné, jinak bych byl blbý nebo líný.
Já sem přišel kvůli úrokům a poplatkům.
Úroky spadly tak jdu jinam s volnými penězi.
Poplatky zůstaly nulové, takže si mKonto nechám stále jako hlavní účet, v tomto ohledu nevidím konkurenci.

Jsem velmi zklamaná a peníze převedu jinam.Počkám a pokud se úroky u mBanky zvýši, vrátím se.

Vidim to stejne, pockam do konce ledna a pak presouvam k Fio, preci jen 0,8% je rozdil ktery se vyplati, rovnez se mi nelibi pristup banky ktera toto oznami ze dne na den, kdyby predem oznamili ze hodlaji sazby zmenit treba k 31.1. byl by to daleko ferovejsi pristup, rovnez reklama na strankach "nejvyhodnejsi ucet" jiz neplati

Ten rozdíl mezi 3,5% a NOVĚ 2,7% opravdu zavání podvodem na lidi, seriózní korekci bych viděl maximálně v řádu půl procentního bodu. Bohužel, ty reklamy, na které jste nalákali statisíce nových klientů se musí něčím zaplatit. Nicméně si počkám, řekněme měsíc, jak zareagujete na tyto příspěvky a odliv klientů.

zklamali jste mne, odchazim jinam

...jestli chcete polemizovat s každým anonymním extremistou, tak si to užijte!
Fakta jsou taková, že FIO stále 3,5%...

S Alešem musím souhlasit.Smutné že v čechách se nenašel nikdo kdo by podobnou banku vybudoval.Vždy když někdo napadne Poláky tak se mi vybaví Gdaňské loděnice kde umírali Poláci i za nás.

Pro toho, kdo považoval za nutné za chování jednoho podniku napadat všechny Poláky:
Jak si můžete něco takového dovolit? Dokud byl úrok jedné pobočky jedné polské banky podle Vašich představ, tak jste všechny Poláky velebil? Stěžujte si na mBank, jestli se Vám nelíbí. Zanadávejte si a převeďte své peníze jinam, ale nechovejte se jako omezený pitomec.

Je to přesně tak,ochota podělit se o zisky s lidmi kteří poskytli své prostředky.Taktika je jednoduchá,všichni od mbank neodejdou,je mnoho klientů kteří to neřeší,myslím že v bankách jsou všude šmejdi,některé přízpěvky zde jsou pravděpodobně napsány zaměstnanci mbank.

Tak to me teda taky nastvalo. 2,7% je uz teda hodne malo. A samozrejme jsem taky uz hezkych par lidi prekecal aby sli k mbance, zrovna ted predelavam ucet pritelkyni a kolega si ho prave zalozil. Nevim jak jim to ted rict, ze jedna z velkych vyhod uz NENI!
Souhlasim jak uz tu nekdo napsal, ze bance pujcujeme nase vydelane penize ona nam za to dava svoje sluzby mezi kterymi je i emax. (Takze proboha uz tu nevykladejte, ze je to zadarmo) A takovehle zmenseni nasi odmeny za to je tedy uz dost.
Sama pujcuje penize na urok daleko vyssi, nebo na hypotekach ziskava neuveritelne uroky jako ostatni banky, tak sakra by alespon mela dostat svych zavazku a drzet urok tak aby byl mirne vyssi nez ostatni banky!

Tohle je proste moc, vymluvu, ze se urok odviji od CNB taky neberu.
Uz se poohlizim po Fio.

Taktéž čekám na reakci Adama....
Nemyslíte si pane 1. blogere v ČR, že by jste měl nějak reagovat?
Není od Vás trochu ironie, že nám rádi oznamujete, že jste překročli metu 300tisíc otevřených účtů?
Zní to jako, tak se vás 300 tisíc nechalo nachytat, ale my máme Vaše peníze...cha, cha.

Dobrý den pane Zbiejczuk,
je zde řada příspěvků hodných vysvětlení - např. politika mBank v porovnání s ostatními bankami atp., ale z Vaší strany pouze jedna slabá odpověď.Nemyslím, že musíte reagovat na příspěvky nevhodně přehnané a unáhlené, ale způsob komunikace s klienty a politiku banky by stálo zato alespoň trochu obhajovat, nebo spíš slíbit podstatné zlepšení.Pokud jste dcera Commerzbank, poučte se od ní.

3,5 a nebo 3.25 i 3,0% by nemělo cenu řešit, ale 2,7 i na dobu třeba 1 týdne je pro mne dost podstatný rozdíl

Otázka jak dlouho, ale zatím to platí :-)
FIO KONTO S ÚROKEM 3,5 % P.A.
Výhodný spořicí účet bez výpovědní lhůty s vysokým zhodnocením. Další výhody produktu:

- vedení účtu a internetbanking zdarma,
- platební karta Fio Maestro Chip zdarma,
- hotovostní operace a bezplatný platební styk v ČR,
- neomezené převody v rámci Fio + 1 externí účet (lze elektronicky měnit),
- lze zadávat trvalé příkazy (inkaso a SIPO zde není podporováno).

Spořících účtů mám víc, takže jen převedu zůstatek na nejvýhodnější úrok. Totéž radím i všem ostatním. Spořící účty jsou u většiny bank již také zdarma. Co se týče hypoték měla mBanka úrok snad ze všech nejvyšší.

Milujte je a mnozte je, asi to zkusim jinde...

Ach jo :-(...tady musím bohužel souhlasit s většinou reakcí svých "spolupostižených"...taky si já osobně nemyslím, že by úrok depozitního účtu (eMax) se měl odvíjet od úrokové sazky vyhlašované ČNB...to by znamenalo, že vlastně naše peníze prakticky nevydělávají mBank žádné peníze a že vlastně je naše banka depozitně ukládá do ČNB...a to se mi nechce věřit (!). Zcela oprávněně bych chápal, že se podílím na výnosech banky (mPůjčky, mKreditky, mHypotéky apod..), o které je ochotna se se mnou "rozdělit"...a tady je ten "pes zakopaný"...asi ta ochota není tak vysoká (!). Proto bych chtěl touto cestou apelovat na "bankovní" vedení, aby nesklouzli do zajetých stereotypů všech bankéřů, kterých je plno u ostatních bankovních domů...podělte se spravedlivě o své výnosy, které získáváte díky našim úsporám...Díky :-)

FIO stále 3,5% a Volksbank 3,33%...

Ne nadarmo se Polákům už od dob komunizmu jinak v Čechách neřekne než zloději nebo veksláci. Hlavně nezapomeňte upravit svou reklamu - už nejste banka s nejvyšším úročením.
Takhle budete do roku 2012 jen velmi těžko 4. největší bankou jak jste si dali za cíl.

Logicky, je třeba okamžitě převést vše z eMaxu na ING, kde jsou nyní 3%.

Na základě této diskuse, jsem si prošel úročení u jiných bank. Raiffeisenbank u eKonta Plus také od 1.1.2009 spustila z 3% na 2%. ...Nebyla to zrovna mbank, která svého času popíchla ostaní ke spořícím účtům.??? ..... Proti České spořitelně s 0,0 sazbou nic při dostupnosti do druhého dne nebo okamžitě to je stále super.

souhlasim s Alesem-jeho nazorem na informovanost klientu. A kde jsou vypisy z uctu za prosinec? Vetsina vyhod vasi banky se za pul roku od meho porizeni uctu u mbank opravdu vytratila.

Snížení sazby mě mrzí, zvláště kvůli tomu, že jsem před pár dny založil účet mému otci právě kvůli úrokové sazbě eMaxu. Forma upozornění na její změnu by opravdu mohla být výraznější a hlavně by měla být avizována více dopředu.

reakce na Taffey: kdokoli, komu slovo "inflace" něco říká, musí chápat, že veškeré spořící účty jsou jenom určitou slabou ochranou pro znehodnocování peněz. Že to tedy není něco, co by vložené peníze vysloveně rozmožovalo, protože tyto tak jako tak na reálné hodnotě ztrácejí. Ovšem i tak se dá mluvit o ochraně vyšší a nižší, takže já bych se nerozčilovala nad označením "vysoké úročení". Pakliže se ovšem najdou lidé, kteří pojem inflace neberou na vědomí a myslí si, že 10 000 je prostě 10 000, to je potom jejich vlastní nevědomost a chyba. Tak jako tak, mít peníze na spořícím účtu je výhodnější než je mít doma v matraci, kde nejsou chráněny vůbec

Rusim, koncim.. s bohem mBanko!

Můžeme přesouvat naše úspory z jedné banky do druhé když se nám to zdá výhodné,ale více se obávám komu vlastně ty banky půjčují naše peníze,jakož to živnostník mám 15 ti leté zkušenosti s dáváním zboží na dluh,a mohu vás ubezpečít ,že vymáhaní peněz od dlužníkú je rok od roku těžší,ale jak jsem již napsal dříve cizí peníze bych v dobré víře rozpújčoval lehce.no a když mi je dlužníci nevráti bolet mě to nebude.Takto se chovají všechny banky.Budte si jisti,že pokud naše banky půjčují naše peníze lidem na spotřební zboží za 10 ti až 20 ti procentní úroky a my dostáváme jen 2,7 úroku hrubého a ještě ktomu riskujeme,že příjdeme o celoživotní úspory pokud tito předlužení lidé přestanou naše peníze bankám vracet.Zeman v televizi řekl ,,za 5 let múžeme čekat bankovní krizi u nás,protože předlužení lidé budou mít problémy se splácením svých půjček.Bohužel má pravdu já bych svoje peníze svým zákazníkům nepújčil a to tito lidé práci mají a dobře vydělávají,jenže také sledují,že tito lidé žijí od výplaty k výplatě a kolapsy v rodině řeší půčkami.

Vůbec nechápu, proč tyto informace nedostávám e-mailem? Co s tím, pane Adame Zbiejczuku, uděláte? Dnes je úročení na cca 75 procentech, než před půl rokem. Nehodlám financovat mHypotéky těm, co je mají. Jak se tak na to koukám, zjišťuji, že z úroků z mých peněz, které těmto lidem půjčíte, Vám zůstává dobrých 46%.

Prosím Vás, čtu tady o jakémsi vysokém úročení. Ptám se, zda jsou vkladatelé tak hloupí, že něco tak směšného mohou napsat? Dnes, při inflaci 6 procent považujete cca 3% za vysoké úročení? Vysoké úročení je podle mého názoru ekonoma takové, které mé peníze rozmnožuje. Pokud je procento úročení poloviční, než jaká je inflace, pak nejde o žádné vysoké úročení, proboha svatého. Na druhé straně by člověk musel mít uloženu sedmimístnou částku, aby se mu vyplatilo neustále převádět peníze tam, kde dávají o dvě desetiny procenta vyšší úrok. Ale to už je ta za.sraná doba, kdy nás bere na hůl kde kdo.

běžte se vycpat - ruším a převádím jinam

Do mBank jsem přešel kvůli mKontu s nulovými poplatky - to je zásadní a přes to vlak nejede (a nepojede), Emax byla - tak jak už výše někdo uvedl - třešnička na dortu. Ale uváděním všude možně, že se jedná o nejvýhodnější účet na trhu, se nyní mBank zbytečně vystavuje posměchu.

No chapu, ze ceny uroku se hybou, ale co ibychom taky cekali, kdyz se buduje a rozsiruje obchodni sit, cimz se jaksi zvysuji rezijni naklady bance, takze z nizkonakladoveho bankovnictvi se stava bankovnictvi bezne...

Je mi smutno, když si uvědomím, že jsem zlanařila pár lidí od jiných bank - kde je teď úrok vyšší. Nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo plánované - odliv "naštvaných" lidí pro prá desetin procenta bude - vzhledem k české lenivosti- stále menší, než příliv klientů koncem roku - takže KDO je na to lépe? Cítim se, jak blb.Ještě chvíli a začnu se cítit, jako v těch ostatních "velkých" bankách... (ať si klient myslí, co chce, MY to máme spočítáno...). Mbank začla politiku nejvyšší sazby - a kdyby ostaní snížili, chápala bych to... Ještě, že přesun se dá udělat pomocí pár kliků myši a několika vteřin - ovšem těch, kteří mají účtů více, asi není tak moc, aby to s Vámi pohnulo...

reakce na Autor: ukvapený závěr, zcela zbytečně. S tak velkou sumou sice už možná má smysl kontrolovat si výši úroku, ale převádět peníze ještě ten den, kdy se úrok změnil, to je prostě uspěchanost. Převedete peníze z bodu A do bodu B jen proto, že v Áčku právě klesl úrok, a zítra zase klesne v Béčku. Nehledě na to, že nikdo neví, jak se budou věci vyvíjet dál. Třeba se mBank zvetí a bude to zrovna ona, kdo přijde se zvyšováním úroku. Předpokládám ovšem, že potom se najde spousta lidí, kteří se k ní budou vracet odjinud se slovy, že nikdy nepřestali věřit v její sílu... :P

reakce na Údiv: Jednoduše proto, že každá banka je jiná a má jinou politiku. Nemůžeš srovnávat rok starou pobočku v ČR s mezinárodním kolosem, který trhu už nějakou dobu vládne. Jedna banka má 10 klientů (obrazně řečeno), kterým může v klidu naslibovat vysoký úrok, a druhá jich má 1000 a tu by to zruinovalo. Každá banka na to každopádně má svoje profesionály, kteří posoudí, může-li přežít s určitou výší úroku. A pokud ne, jde se dolů. MBank si prostě spočítala, že na vyšší úrok se v současné situaci nezmůže, toť vše

Tak to jste pekne neseriozni, vsude na me stale vykukuje reklama s 3,5% urokem. No jak chcete, s timto urokem chcete nadchnout koho? Konkurence je ted ve vyhode. A vy mate smulu nebot prave jsem svuj ucet vynuloval do nuly a svych pres 1 mil. Kc prevadim okamzite jinam! SBOHEM A UZ NIKDY NE mBANK

Dodatrek: podle http://www.finance.cz/ban... můžete vidět, že hodně subjektů je s úrokem o dost výše než 2,7 % a jejich základní služby jsou též bez poplatků (nemluvím o případech termínovaných vkladů). Sazby ČNB jsouy pro všechny strejné, tak proč to někde jde tak a jinde onak?

K 24: nezvažujete, že přesun do jiného spořícího účtu (máte-li ho založený, což ale nečiní problém) je otázkou sekund. Takže nejde o nic zběsilého a když se mBank "vzpamatuje", nic nebrání návratu. Ztrácíte na úročení pouze den až dva. Takový snadný pohyb je např. mezi eMax a Fio kontem a jistě i v dalších případech. Ani po dnešní aktualizaci údajů na Fiu nedošlo ke změně jejich úroku 3,5 %. A i vzhledem k dalším, už několika, bankám je 2,7 % o dost níže (samozřejmě jsou i nižší...), takže výmluva na sazby ČNB neobstojíí (pokud nedojde k masovým snížením i jinde, uvidíme za pár dní). Ztrácí-li se výhoda maximálního úroku, při pokračující existenci nestandardních služeb (nezobrazování majitele účtu odesílatele, dosavadní zdlouhavý postup s chipovými kartami - bez možnosti cestovního pojištění a spíše s horšími směnnými kursy, bez vkladu hotovosti, chtěl-li jsem si podle rady m-linky založit v první možný den kreditku a v kiosku mně řekli, že to ještě neumí, zahraniční platby,atd, vše daleko od standardních bank, hlavně slibotechna, co vše už je za dveřmi) - zůstává zajisté dobrá věc nulových poplatků. Ale v tom mBance šlapou na paty mnozí další, takže kdybych já byl zodpovědný manažer, na tomto bych už nestavěl. Ale asi tomu nerozumím.

Snížení úroků není asi pro nikoho příjemné, ale je jasné, že mBank dotovat spořící účty nemůže. Narozdíl od jiných nemá poplatky z kterých by to dotovat mohla a těžko říct jak to bude v brzké době u jiných finančních ústavů. Už jsem to psal, když úrok spadl dříve. Klientem mBank nejsem kvůli emaxu, ale kvůli bankovním službám grátis - emax pro mě byla vždy jen taková třešnička na dortu.

Vzpomínám si, jak mě koncem loňského léta (nebo kdy to přesně bylo) překvapilo a zároveň trochu naštvalo zvýšení úroku na 3,5%. V té době jsem totiž dospěla k určitému rozporu. Jako klient mBank jsem si samozřejmě pískala, ovšem jako čerstvě nastupujícímu poradci pro finanční plánování u ING mi to trochu komplikovalo pozici. Bála jsem se, že o naše ING Konto klesne zájem, protože lidi přece půjdou za lepším úrokem. Ani to netrvalo dlouho a pochopila jsem, že plusy spořícího účtu nejsou ani tak ve výši zúročení, jako spíš s dostupnosti, v jednoduchosti ovládání a v možnostech, které uživateli nabízí. A tak jsem v klidu uzavírala ING Konta s lidmi, kteří tenhle fakt pochopili také. Jak se začalo mluvit o finanční krizi, bylo mi jasné, že žádná banka neudrží stávající úrok, a tak mě to ani v nejmenším nepřekvapuje. Naopak se divím, že to vůbec ještě někoho překvapí. Je fakt, že máte-li na účtě milion korun, může pro vás těch pár desetin hodně znamenat. Ale kdo sem píšete, sáhněte si do svědomí - jak velkou ztrátu pro vás snížení úroku představuje? Mluvím teď hlavně k těm, kdo nadávají a stěžují si. Já jsem momentálně na vážkách. Hrnout se k jiné bance kvůli momentálnímu lepšímu úroku je holý nesmysl. Nikdo neví, jak se bude současná situace na finančních trzích vyvíjet a je tudíž nerozumné předpokládat, že se už s úroky hýbat nebude. Kvůli čemu ovšem má mysl přejít, je informační a zákaznický servis vůbec, v čemž se zračí přístup ke klientovi. Konkrétně pro mě teď má mBank tu jedinou výhodu, že zde mám eMax i eKonto pod jednou střechou. A to není zase tak moc. Předpokládám, že podobně na věc bude nahlížet spousta klientů a že mBank by se tudíž měla o dost víc snažit, chce-li si nás udržet.

ano, ale od dnešního dne se můj eMAX mění v téměř bezcenný běžný účet ...

Je to banda zlodějů jako všude jinde. Zas jsem šlápl do hovna-

Tak tohle je rána, takto razantní snížení bez znalostí úroků na podobných účtech v jiných bankách by se mohlo vymstít a jak čtu reakce přede mnou, není to nemožné. Já se dlouho rozmýšlel, jstli k mBank přejít a nakonec sem to udělal a jestli je založení podobných spořících účtů jinde tak jednoduché, tak není důvod peníze na eMax držet.Teď budeme čekat, jak na sazby čnb zareagují ostatní bankovní domy a pak se uvidí.

Rád bych půjčoval svoje úspory za vyšší úrok bez ručitele a potvrzení o příjmu žadatele stejně jak to nabízejí tuzemské banky,ale nepůjdu do tak obrovského rizika.Takže pokud chci mé úspory aspoň trochu zhodnot,musím používat tuzemské banky,nebo si snad založím banku sám a budu pak půjčovat vaše peníze ,no a když mi tyto peníze lidé nevrátí,bolet mě to nebude protože to budou vaše peníze.Svoje peníze budu mít raději uloženy někde polesích.Moje drahá polovička mě pořád žádá abych naše úspory z banky vybral at nám alespoń zbyde na jídlo až se všechny banky položí.Na to já jí odpovídám,, a to mám dát ty peníze pod vánoční stromek ? No a do lesa mě v takovém mrazu nikdo nedostane.

Je to tak. S tím snížením úroků na eMaxu (2,7% p.a.) to je tragédie! Banka třeba "LBBW" ponechává na spořícím účtu stále 3,3 % p.a. No nic, dnes jsem si založil u Mbanky účet, ale peníze na spořící účet rozhodně nepošlu.
A ještě něco, když jsem si dnes byl na FC pro nějaké kódy a podpisu smlouvy, na mojí otázku, zdali k nové embosované kartě je možnost si sjednat cestovní pojištění, tak mi bylo řečeno, že ne, se slovy "vždyť jí máte za-darmo". A taky mi vadilo, že si ofotili můj občanský průkaz, myslím, že je to dokonce nezákonné, a že Úřad pro ochranu osobních údajů za to dává dost velké pokuty.

Uz jsem take klientem nejaky ten mesic a pamatuju snizeni sazby na Emaxu letos na 3,3 od 1.9. a v listopadu se to vratilo zpet na 3,5. Ke snizeni aktualni sazby si myslym je urcite duvod (kroky CNB v poslednich tydnech a mesicich), ale otazka ke zvazeni je zda to snizeni nemohlo byt pozvolnejsi...

Taktak, FIO...

...no nic, vyzkoušíme FIO KONTO...
:-(

Schade...

Bida, bohuzel jsem na zaklade informaci zlanaril nekolik lidi, aby prestoupili z jinych bank, treba i ING k mbance a ted se jim stydim podivat do oci a chodim kanaly.Jsem v mbance prakticky od zacatku a tohle je rana pod pas.Nizkonakladove bankovnictvi a nejde derzet urok s jinymi bankami?Asi je nekde neco spatne.

A co připsat tam zprávu i o tom, že byl snížen úrok i na mBUSINESS eMAXu na 2,3 %?

Máte nyní jednu z nejmenších úrokových sazeb v ČR.Co s tím hodláte udělat?Kde je to vaše nejvýhodnější spoření na trhu?

Nejvíc mě štve, že jsem v pátek převedl dosti vysokou částku z ING konta (úrok 3%) na eMax. Když jsem se v pátek díval na stránky m Bank, tak tam o nových úrokových sazbách nic nebylo (tedy ani včera neoznámili změnu). Tak zase peníze pošleme jinam :)

jestli chcete mít v něčem náskok zkuste zjednodušut dobíjení skype kreditu.

K "ales": říkáte to přesně. Jistě se nemusíme stěhovat v prvních dnech. Ale vazba na sazby ČNB přece není tak absolutní, když dříve i nyní (?) Fio úrok nesnížil. Je mnoho činností banky, kdy musí zvážit, co čím kompenzovat. Ale jak říkáte, na jiné spořící účty lze snadno přecházet, pokud hlavní výhoda mBank pomine.

Že se úročení eMaxu odvíjí od aktuální sazby ČNB ví každý jeho majitel, takže zas takové překvapení to není. Způsob informování je ale opravdu nedostatečný a navíc neplatí informace na webu, kde se tvrdí, že "eMAX - nejvýhodnější spořící účet na trhu". Jiné banky mají vyšší sazby. Je to asi hodně zásluhou právě mBank, že i ostatní nabízejí spořící účty bez poplatků a s vysokým úročením, jenže tato zásluha se teď změní v bič. Trh se přizpůsobil a zákazníci mohou bez problémů přecházet sem a tam, jak pro ně právě bude nejvýhodnější. Je otázka jak ostatní banky zareagují na snížení sazeb ČNB, ale řekl bych, že mBank toto úročení ještě bude muset z konkurenčních důvodů přehodnotit. Nebudu zběsile přecházet jinam, ale jestliže se situace v delším období nezmění, nakonec na to dojde. Hlavní výhody mBank jsou absence poplatků a vysoké úročení. Ničeho jiného jsem si nevšiml, spíš naopak - ostatní banky mají mnohem propracovanější internetové bankovnictví, zahraniční platby, atd. Tímto jedna (pravděpodobně ta podstatnější) ze dvou výhod padá a klient se ve vlastním zájmu podle toho musí zařídit.

Hodně smutné. Ještě zrušte bezplatnou a bezúročnou kreditku a můžu to tady zase zrušit.

Doporučuji sledovat sazby na mezibankovním trhu.
Najdete je zde: http://www.cnb.cz/cs/fina...
Onou pro nás podstatnou sazbou je PRIBID 1M (1 měsíc), který je dnes 2,8% (a stále klesá).

Už to zde bylo, i to, že např. Fio spořící účet ponechal 3,5 % a ponechává to tak i v těchto minutách. Pokud to tak u Fia zůstane, je "nutnost" snižování úroku otázná.

jojo, par dni potrva nez si zalozim sporici ucet jinde a pak budu vzdy prechazet tam, kde to bude aktualne nejvyhodnejsi.

Vadí mi, že se o změně úrokové sazby dozvím v den její změny. Změny úrokových sazeb byly jistě plánovány již delší dobu a tak nějak jsem čekala jak mbanka zareaguje. Peníze, které mám na emaxu jsou vysoce likvidní, ale i tak mi chvíli potrvá založit účet někde jinde a peníze tam převést. To všechno jsem už mohla mít vyřízené a jen dát dneska příkaz k převodu :-(

Co už. Banka si může dovolit dát takový úrok, na kolik má. Držet úrok na maximu je nesmysl. Na straně druhé by mBank měla přehodnotit svou informační politiku. To, jak se klienti dozvídají o různých věcech, je úděsné.

škoda, že ty úroky na emaxu nejdou napsat třikrát menším písmem. takhle se to i někdo dozví. chce to vylepšit možnosti editace v blogu :)