zpátky

Odložení poplatků za odchozí transakce

Na základě reakcí na nový Sazebník mBank  platný od 1.8.2010 jsme se rozhodli dát našim klientům speciální BONUS - 2 měsíční přechodné období, ve kterém nadále nebudeme žádné poplatky za odchozí platby klientům účtovat, podle nového sazebníku měla být každá 11. a další odchozí transakce mimo mBank od srpna zpoplatněna. Naším cílem je dát opravdu dostatek času všem klientům, aby si mohli zřídit nová inkasa a trvalé příkazy a tím snížit počet svých jednorázových plateb.

Trvalé příkazy, inkaso nebo SIPO, které jsou v mBank zdarma, se dají opravdu použít na většinu pravidelných plateb a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba.

Trvalý příkaz se hodí na všechny pravidelné platby se stejnou splátkou. Můžete ho použít na placení například důchodového připojištění, televizních poplatků, životního pojištění atd. U trvalého příkazu se dá také nastavit různá periodicita a to třeba čtvrtletní, pololetní nebo i roční. Trvalý příkaz se dá tedy použít i na platby, které potřebujeme provést pouze 1 do roka. Jedná se například o různé druhy pojištění (pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti atd.).

Inkaso je naopak nejlepší zřídit si na všechny pravidelné měsíční platby, kde se mění výše placené částky. Lze použít například k placení účtů za telefon, elektřinu atd. Pro vaše pohodlí je možné nastavit i automatické opakování inkasa v případě nedostatečného zůstatku na účtu.

Pokud se Vám nechce kontrolovat v historii výpisů každý měsíc velké množství stále stejných položek, Vaše pravidelné platby mohou pohodlně odcházet z účtu i v podobě jediného převodu. Díky službě SIPO, kterou provozuje Česká pošta, s.p., můžete sdružit např. platby nájemného, záloh na služby, internetu, koncesionářských poplatků, spoření či pojistek atd.

Doufáme, že toto bonusové období dá opravdu dostatek času všem klientům zřídit si trvalé příkazy a inkasa a snížit tak svůj počet jednorázových platebních příkazů.

Informace o novém sazebníku naleznete v sekci Poplatky na stránce Otázky a odpovědi, případné další dotazy rádi zodpovíme v diskusi níže.

Ivana Hájíčková Ivana Hájíčková / mBank
product specialist
ivana.hajickova -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (636)

Vložit komentář

Dobrý den,
zásadně nesouhlasím s tím, že kvůli údajné ochraně proti uživatelům, kteří provádějí stovky transakcí denně, zpoplatňujete jednorázové příkazy v počtu nad 10 za měsíc! Na ochranu proti takovému zneužívání by sloužil limit dejme tomu 10 převodů denně nebo pokud nechcete tratit 100 za měsíc.
Jako velká část zákazníků jsem si vás vybral kvůli vstřícnosti, přehlednosti a nulovým poplatkům při běžném finančním chování: o nevýhodách m-bank oproti klasickým bankám vím stejně jako vy, ale výhody je dosud převašovaly, takže nechápu, proč si kazíte image neférově odůvodněným zpoplatňováním ve stylu České spořiitelny.
Rovněž kalkulování, kolik člověk zaplatil kartou, aby si mohl zdarma vyzvednout z bankomatu (ještě zpestřené o to, že spoluvlastníci by měli platit kartou střídavě, aby náhodou nevybrali na kartu, která ještě nemá dostatečnou útratu) přinese tolik nepohodlí, že se to nemůže vyplatit ani jedné straně.

[466] smolar:
Jako spousta dalsich, sel jsem k FIO bance (resp. ja u nich ucet mel uz docela dlouho, jen jsem ho nevyuzival). Tady si nechavam ucet kvuli hypotece (variabilni urok akctualne 2.46% mi fakt nikde nikdo nenabidne), jinak ale bezne operace funguji uz od zacatku srpna pres Fio, vyplata mi chodi take tam.

[508] Vazy:
No, ja ty nakupy na aukru, v eshopech a tak, take nedelam uplne kezdy msic. Ale pokud si trochu pohledas, leckdy je nakup na eshopu VYRAZNE levnejsi nez v krame, za naprosto totozne zbozi, a jeste ho dostanes domu. Navic, jak jsem zduraznoval, nejde mi ani tak o tech par korun za poplatky, ty bych taky bez problemu zaplatil, jako o poruseni principu a slibu, se kterym sem mBank prichazela. Pokud se budou porad vsichni chovat jako ovce, a porusovani slibu je nedonuti zmenit ustav (lekare, pravnika, dopravce, autoservis, plynare, a ja nevim co jeste...), nic se tu enzmeni. Proc by banka nezvysila poplatky, nesnizila uroceni pro klienty a nezvysila uroceni na pujckach, kdyz to nepozna na odlivu klientu? Od spousty (a spise neprilis majenych) lid slychavam ze "tech par korun mesicne mi za to nestoji". Jenze tech "par korun" tady, tamhle a jeste nekde jinde docela dela slusny soucet, kdyz si to clovek pak napocita... Mozna taky kvuli takovemu uvazovani jsou "neprilis majetni"... Jenze kdyz ono je tak strasne lehke nic nedelat a nadavat (treba i tady na foru), nez se dokopat a udelat si pruzkum, a pak tu zmenu provest...

Toto je velký podraz na lidi. Nejdříve jste spoustu lidí nalákali na nulové poplatky, a teď je najednou všechno jinak. Sorry, ale to Vaše bonusové období, to je opravdu výsměch! Sbohem, u Fio bude lépe!

Veškeré tyto poplatky a odložení na dobu dvou měsíců vidím jako obrovský podvod této banky. Nejdříve je potřeba nalákat klienty na banku zdarma a poté, když už má klientů dost, nastavit poplatky. Nerozumím tomuto jednání a také z banky, která nedokáže dostát svým slibům, odcházím. Doufám že stejně to udělá spousta podvedených zákazníků.

neodpustím si: včera jsem viděl v Liberci véélký poutač na mbanku se sloganem "běžný účet bez poplatků" - a tudíž se ptám, jak si dovolíte tvrdit "bez poplatků", když jste poplatky zavedli?

Myslím, že položku "Chci se stát Klientem" můžete rovnou zrušit, s tím co jste tu předvedly už k Vám nepáchne ani noha a dosavadní klienti od Vás odejdou, sám o tom velmi silně uvažuji, dokonce jsem k Vám chtěl naverbovat i sestru ale to už je teď minulost. Vydržím zde do konce tohoto měsíce, pokavaď se sazebník nevrátí do původního stavu, odcházím do jiné banky.

Re: Radom

Ne. Do maximállního počtu deseti transakcí měsíčně se počítají pouze ručně provedené platební příkazy v internetovém bankovnictví na účet mimo mBank (tedy bez trvalých příkazů a inkas). Výběry z bankomatu jsou zpoplatněné zvlášť; platby kartou nejsou klientovi ze strany banky zpoplatněné vůbec (za ty bance platí obchodník procentem z utracené částky).

jako blboun nejapný jsem si připadal, když jsem zjistil, že za platbu kartou k eMax v intesparu s cash-backem(celkem platba 2400, z toho 1500 cash back) mám strženo 35,-. Všeho moc škodí.

Jen bych rád věděl, zda se do odchozích plateb počítají výběry z bankomatu a platby kartou u obchodníků. Pokud ano, pak je to pěkný podraz, neboť abych dosáhl na 3 výběry z bankomatu zdarma, musím udělat cca 4-6 plateb kartou(průměrná platba 700-1000 Kč) , tedy už jsem vyčerpal cca 7-9 odchozích plateb. Je to pravda?

Tak nevím, ale pokud budu používat mKonto k podnikání, proč bych měl posílat stovky platebních příkazů denně? Spíš budu potřebovat aby platby chodily mě. Nějak mi to není jasný. No nic, ono je to už stejně jedno.

Tak jsem byl nemile prekvapen, po navratu z chorvatska jste mi zauctovali dva vybery z bankomatu v cizine a ejhle hned -70kc a to sem se teda mrkl na cenik a ono uz i vyber u nas v bankomatu za 9kc kdyz hold clovek neutraci, tak to vam pekne dekuju!!! Nemeli by jste se nad sebou zamyslet?? po tom co nalakate lidi na nejaky cenik to takto predelat, az uz spoustu lidi projde tou silenou procedurou predelani trvalych prikazu sipa a dovi ceho jeste jim s takto hnete s poplatky?? tomu rikam bordel !!! Ale na trhu je nova banka FIO Bank a ta ma vse krom vyberu z bankomatu zdarma, takze asi zacnu pokoukavat jinde, kdyz uz u nas neni banka kde by si clovek mohl nechat penize a ona ho neobirala !!!

Víte, ono je to tak. S nějakými poplatky a jejich výší bych se možná i smířil, ostatně u své dosavadní banky platím i víc. Ale znepokojuje mě to, že co bylo, už neplatí. Jestliže před rokem bylo řečeno, že účet u mBank je bez poplatku, a to nyní již neplatí a účet u mBank bez poplatku neexistuje, kdo mi zaručí, že se zítra nedovím, že to, že jsem si před rokem uložil své úspory do mBank, již neplatí a ty peníze neexistují?

Vážení,
děkuji, nezklamali jse! Všechny banky jsou stejné! Když ptáčka lapají... - to je staré české přísloví, které bude dobře známo i Polákům. Až jste získali dost klientů, zavedete poplatky, tak jako každá jiná banka! Hodně lidí jste takhle podvedli a zmanipulovali? Asi dost na to, aby se vám to vyplatilo. A bodejť by se Ivana Hájíčková neřehtala od ucha k uchu, když se ti napálení tady tak pěkně a zcela zbytečně vztekají a ještě si ji platí! Vždyť jinde to budou mít dříve nebo později stejné!

Tak koukám, že se Mbanka začíná chovat lehce dost arogantně. Když sem podepisoval smlouvu, to bylo keců, že se nic měnit nebude atd., atd., atd. No zkrátka, i když mě se změny sazebníků netýkají, dám své peníze pryč, tohle se přece nedělá, typická ukázka "Češství". Takže papa Mbanko, nechám si u Vás na každým učtu 50 Kč a sbohem.

Nejhorší volba je platit přes SIPO.Platím tak úrazové pojištění a neustále mi chodí upomínky od pojišťovny že neplatím - oni si ty peníze prostě nechávají a pošlou je až se jim to hodí, takže kdo chce mít zaplaceno včas a nedotovat kohosi, pak SIPO rozhodně ne.

Jako dlouholetý pracovník banky na pozici IT musím konstatovat, že svým klientům lžete. Trvalý příkaz, stejně tak, jako příkaz k úhradě daný přes intertnet je operace, které se lidská ruka bankovního úředníka netkne, tudíž náklady na pořízení sw a hw se rozpouštějí s čase a ne na počtu transakcí. Pochybuji, že se bance nějak významě sníží náklady v centrálním zůčtovacím středisku, kdyby snížila počet transakcí o řekněme 10 procent, poplatky jsou více méně paušální

může mi někdo z vedení společnosti vysvětlil proč je nutné se zbavit klientů a jejich peněz nepřátelsky vedenou politikou?

S pozdravem

Pokorný

Poplatky jsem očekával. Nikoliv její výši a výši úroků.

Poplatky jsem očekával, nikoliv jejich výši.

Vše se mění - i mBanka. To co mBanku učinilo štikou na bankovním trhu přestává platit. Dalo se to očekávat - šlo jen o to, jak dlouho to mBank "vydrží".
Přestože mBank není "kamennou" bankou, začíná se tak chovat a to je jasný signál pro klienta, aby změnil svou orientaci, protože za těchto nově stanovovaných podmínek je lepší spojit své peníze s bankou, která má tradici i když i ona zpoplatňuje. Vnímám kroky MBank jako signál slabosti vyvolaný zřejmě problémy, které mohou vést i ke krachu.
Děkuji Vám za "vcelku příjemné" 2 roky. Odcházím jinam. Protože, když poplatky, tak i s příslušným zázemím, které může klient využít - a to mBank nemá. Škoda, že jste nevydrželi v započaté cestě. Zklamali jste:-(. Doufám, že přežijete a nebo skončíte se ctí:-).
H.

Poslat zprávu


@ Hana M - 615 - stačí v Internetovém bankovnictví kliknout na účet mKONTO. Dále pak v levém menu položku Inkaso / SIPO a zde si již inkaso můžete nastavit dle potřeby.

@ Isa 616 - nikoliv - platba kartou obchodníkovi není jednorázový platební příkaz. V tomto případě se jedná o transakce z účtu nikoliv z karty.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Platba kartou v obchode je take jednorazovy platebni prikaz??? V tom pripade je limit 10 plateb malo.

Dobrý den, chci se zeptat jak je možné si to inkaso nastavit. V internetovém bankovnictví jsem úplný začátečník. Děkuji

Teda Ivano, po všech příspěvcích, co jsem si přečet už ani na pexeso nesmíš. Běž radši do AXA, jak většina lidí tady. Tam na tebe snad tak nadávat nebudou...

Styď se, Ivano, pracovat pro takový šmejdy z MBank. Kdo se má ještě o další Vaše nesmysly zajímat, když jste všechny podtrhli s tím Vaším rádobyspořícím účtem. Takže si běž dát sprchu a pak můžeš na půl hodiny na pexeso, ale bez zvířátek!

Pročetl jsem si diskuzi a děkuji všem za tipy na novou banku. Také mi nejde o nějakých pár korun, ale o změny, které tahle banka provádí každého půl roku. Raději nohy na ramena a utíkat s penězi jinam. Jsem rád, že mi mBanka poskytla novým sazebníkem podnět a přechodným obdobím čas k tomu, abych si konečně uložil svoje pracně našetřené finance na jiný účet ke konkurenci se solidním úrokem a hlavně nepodrazáckými podmínkami jaké se praktikují zde. Doposud jsem byl onen líný klient, kterého každá banka ráda přijme pod svá křídla. Nechtělo se mi lamentovat, přemýšlet a kalkulovat o tom, kde, jak a co mají u jíné banky jinak a zda se mi to více vyplatí. Prostě jsem byl lenoch. Ovšem nyní již nebudu. Čeho je moc, toho je příliž. Jako spousta dalších i já velice lituji toho, že jsem ze sebe udělal hlupáka a tuto banku jsem doporučovat ostatním a hlavně, že jsem na ni byl hrdý. Nyní mi nezbývá nic jíného, než jí za tyto změny, které se rozhodně neslučují s hlavní filozofií hlásanou před časem, plivnout do tváře.

Jediným důvodem pro změnu je pouze snaha ze zákazníka získat nějaké další peníze. myslím, že platby probíhají mezi servery a jelikož už bylo vše jednou naprogramováno, tak jsou další náklady spojené pouze se zaprogramováním uvedené změny - zpplatnění plateb

Nechápu co v novém sazebníku znamenáv odstavci VII Platební karty písmena g až i ..pokud celkový objem bezhotovostních transakcí je...... Co to je ?Za uplynulý měsíc? nebo v danném měsíc? Zrušte to!
Děkuji. Obdržálek

Vloni v Březnu jsem k vám přešel a žádal hypotéku na refinancování. Fixační období mi končilo s koncem Května. Jednalo se o blbých 500 000, což bylo asi 20 procent hodnoty mé nemovitosti. Nic prý není problém, vše se rychle vyřídí. Zaplatil jsem nové ohodnocení nemovitosti, potvrzení od stávající hypotéky atd. a nic se stále nedělo, na vše je čas. Den před vypršením fixačního období mi bylo zděleno, že mi hypotéka byla zamítnuta bez udání důvodu. To byla paráda, když jsem musel ze sebe udělat blbce a odvolat výpověď a podepsat další fixační období za samozřejmě velmi nevýhodných podmínek. I přestoto vyčůrání se mnou jsem u vás já blbec zůstal. A stále se přesvětšuji, že vaše serioznost je čím dál tím horší vy slibotechny. Snižování úroků na spořícich účtech a teď tento nový sazebník popolatků vás shodili na spodinu bankovnictví. na nějaké Zlaté koruny zapomeňte.

Neuvěřitelné, kolik lidí taky vykřikuje, pláče, naříká, nadává a vzteká se, píše odkazy na konkurenci (na místě mBank bych takové příspěvky automaticky mazal, nejsem charita ani dobročinná společnost) a vyhrožuje (pokud se mi něco nelíbí, jdu o dům dál a netrapčím v diskusi s výkřiky o podvodech, stejně to nikoho nezajímá a je to blbost). Podmínky ze strany banky jsou jasné, kdo není imbecil, rozumí jim. Ber, nebo nech být. Mimochodem, rád bych Vás, vy ukňouránkové, viděl, jak byste takto veřejně mohli lkát u jiné banky.

Zdá se mi, že začínáte zapomínat, na co jste své klienty nalákali. S pozdravem H.H.

Zdá se, že se začíná blýskat na lepší časy. Chystá se vznik několika nízkonákladových internetových bank, takže bude větší výběr kam odejít. Pevně doufám, že konkurence řádně praští mBank přes prsty, za tohle jednání s klienty si nic jiného ani nezaslouží. Jenom se trochu bojím, že od CSas a RB se nedá čekat něco příliš pozitivního, ale na druhou stranu Fio je zatím jistota.

omezeni na 10 prevodu zdarma je smesne... mBnaka se na jednu stranu prezentuje jako internetova banka, ale na druhou se tvari, jako by internet neexistoval - platby za nakupy na internetu prevodem z uctu jsou dnes bezne a 10 plateb TYDNE je rozumne minimum... v kazdem pripade diky za se 2 mesice na rozhodnuti pro novou banku... v tomto kontextu je zajimave, ze mBank dosud nepristoupila ke kodexu mobility klinetu vydaného Českou bankovní asociací (http://www.czech-ba.cz/aktivity/kodex-mobility-klientu)

re: Honza (č.575)
a ti co neodejdou, přestanou v mBank točit své peníze. otázka na "product specialisty" kam spěje banka která stagnuje?

platit za každý výběr z bankomatu (pokud neutratím víc jak 4000) místo 3 zdarma.. hmm tak jsem omezil zasílání peněz do mbank a používám ji jen k transakcím.
teď poplatky za převody - takže mbank není použitelná ani k tomu.
je mi líto lidí, kterým jsem mbank kdy doporučil a tímto se jim omlouvám.. už se to nestane!

a jak to má udělat důchodce,kterému po zaplacení všech měsíčních učtů zbyde 2000kč na měsíčni útratu a má ještě ušetřit?????

mají u vaši banky výhodu lidé s průkazem o postižení?bude se platit za výběr z bankomatu?děkuji.

sliby,sliby,na ty jste nás utáhli,ještě že je tak jednoduché odejít.tedˇ už se jen ptám jestli jsem očekával něco jiného...

Tak je konec světa?????? Pomalu postupně se poplatková politika zhoršuje. Nejdřív se zdražily poplatky za výběry, nyní jsou již zpoplatněny všechny. (Platím kartou přinášející benefity.) Nyní deset zdarma plateb mimo, příště...?????????? Chcete nás znejistit? Daří se!!! Ukázat, že nedržíte slovo? Daří se!!

Koukám že jsem byl podveden. Při uzavření smlouvy jsem byl ujišťován, že účet je bez poplatků a bude tomu vždy, protože je to politiba banky.
Takto to bylo prezentováno i v reklamě.

S podvodníky nepracuji, končím.
Ve FIO mám účet od začátku, neměl jsem jen platební kartu (ze začátku nebyly), až jsem ji začal potřebovat, tak jsem využil mBank, a FIO jsem upozadil. Teď to udělám naopak, zajedu si do FIO pro kartu, a mBank a polští podvodníci - Adieu

Jsem docela šokována, souhlasí se všemi připomínkami různých klientů, viz níže, žádné poplatky!!! Jste nízkonákladová společnost díky tomu, že nemáte "pobočky na každém rohu" jako například Česká spořitelna s velice fascinující reklamou :-D Nemáte pokladny atd. atd. atd. Tak prosím nechcte jednorázové platby v klidu a bez poplatků. Je sice krásné, že doporučujete trvaláky, inkasa, ale přeci jen, se v určitém měsíci nahromadí jednorázové platby!!!

Ty nejsi jenom naivka ale i počítat neumíš. Proč nenapíšeš kolik si platila u ČS za vedení účtů za každou transakci za každou položku za každý trvaly příkaz ??? atd.,atd. Kolik to bylo měsíčně??? Když můj syn (má účet v ČS) jenom se chtěl podívat kolik má na účtu peněz zaplatil 20 Kč. Sice ne byl to bankomat ČS ale i tak je to absurdní nebo ne ???

Ty nejsi jenom naivka ale i počítat neumíš. Proč nenapíšeš kolik si platila u ČS za vedení účtů za každou transakci za každou položku za každý trvaly příkaz ??? atd.,atd. Kolik to bylo měsíčně??? Když můj syn (má účet v ČS) jenom se chtěl podívat kolik má na účtu peněz zaplatil 20 Kč. Sice ne byl to bankomat ČS ale i tak je to absurdní nebo ne ???

Moje přezdívka asi vysvětluje vše. Přešel jsem od ČS k mBank z důvodu, že jsem chtěl, aby si ti zloději z jiných bank, kteří si berou poplatky za to že jim poskytuji svoje peníze k dispozici, uvědomili že nejsme jenom blbé ovce s kterými si mohou dělat co chtějí. (př. Na knížce mám 100tis. které se mi úročí 0,01% a na kontokorentu půjčí instituce kde mám vkl. kn.někomu jinému moje peníze za 19%). Navíc jsem přesvědčil spoustu lidí ať jdou k mBank že je to tam zadarmo. A tak to dopadlo. Děkuji vám všem z mBank, kteří jste se podíleli na tomto podvodu na lidi. Myslím že by to mělo být trestné něco slíbit a nedodržet! (no, asi jsem fakt naivní ovce v rukou bank. Asi si budeme muset dávat peníze pod polštář aby si banky uvědomily že bez naších peněz jsou v ,,prdeli")

Když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají. Účet u mBank jsem si zřídil z důvudu nulových poplatků a to hlavně za transakce.Již několik let mám účet v Raifce a tam také neplatím žádné paušální poplatky,ale jelikož hodně nakupujeme na internetu,tak poplatky za jednotlivé transakce byly řádově ve stokorunách.Z toho důvodu byla mBank dobrou volbou.Že nemůžu přijmout platby v eurech jsem překousnul a i nadále si devizové operace dělám v jiné bance.Už několikrát mi lidé z banky řekli,že již brzy snad bude možné přijímat eura,ale místo toho přijmu nový sazebník,takže nevidím důvod,proč zde zůstávat.Mít rozházené peníze po několika bankách pro mě není příjemné,ale když to nějaké peníze uspoří,tak proč ne.Nyní jak se zdá o tuto úsporu přijdu,takže se zřejmě odstěhuju,tam od kud jsem přišel.

Když jsem si byl vyzvednout na pobočce FIO platební kartu k tam nedávno založenému účtu, dověděl jsem se mezi řečí že uvažují i o vlastních bankomatech - s výběrem za 0. Není to oficiální informace ale pokud k tomu v budoucnu dojde, proč ještě zůstávat u mBank?

Milá mBank, nedá se nic dělat, musíme se rozloučit. Odlákat nás od rodných bank na filozofii nulových poplatků - to byla výzva. Zavést nyní poplatky tak, jak tomu bylo u rodných bank - to je podraz. Takže sbohem a šáteček a sejdeme se ve FIO záložně! Před 14 dny jsem si otevřel účet od 1.9. v mBank končím!!!! Ať se tam udáví těmi poplatky - tedy, pokud budou mít ještě od koho je vybírat....

Taky hlásím založení účtu u FIO.Je z podivem,že managementu mBank uniká síla internetu.Přece spojením FIO jakožto běžného účtu(pobočky s možností vložení hotovosti bez poplatku a výběru nad 1000kč rovněž bez poplatku) a ING konta(2% úročení) pro úspory,je silnou konkurencí i pro původní podmínky mBank,natož pro to,co platí po 1.8.2010.Navíc do konce roku má na trh vstoupit další banka,Direct-vše bez poplatků...No holt,kdo chce kam...

Účet u FIO založen.

Spíš bych uvítal pokud by šlo k jednorázovým příkazům přidat tlačítko " změnit na trvalý " protože se obávám že s přepisováním může dojít k chybě v novém zadání . Myslím že to by tak složité nemělo být a dalo by se to zařídit , co Vy na to paní Hájíčková ?

Řešení je snadné, zřídit si více účtů, tím se znásobí i počet příkazů zdarma. Výsledně to pro banku bohužel bude spíše kontraproduktivní.
Hlavně to ale neřeší banku bez poplatků, jak mBank vystupuje. jojo když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají!

Máme všichni stále dvě možnosti - buď u mBank zůstat (i tak zůstává pro obyčejné klienty v oblasti poplatků stále zajímavou), nebo přejít tam, kde poplatky nejsou - už to tady zaznělo - k FIO.

Ještě jednu připomínku. Za bolševika byl úrok 2-5%, nezávisle na inflaci, půjčovalo se za max.8%, jak si dovolujete tvrdit, že někdo, kdo vám svěří své peníze za nulový úrok zneužívá účet?
Toto je možné jenom v systému dnešní židodemokracie, v každém jiném polit. systému by jste dlouhodobě
seděli.

Běžte do prdele i z poplatkama, proč si myslíte, že u vás lidé jsou? Jestli se začínáte chovat jako ostatní lichvářský židi, tak ten Váš ústav ztrácí smysl a jenom vám srdečně přeji, aby vypli elektřinu a vy jste se museli
začít živit poctivě vlastníma rukama, jako lidé kteří jsou nuceni živit vás.

Připojuji se k ostatním, začali jste úžasně, doporučoval jsem MBank všem kolem sebe....vše zdarma, úrok přes 3 procenta, ale bohužel Vám to nevydrželo moc dlouho.Úroky skoro žádné,to jsem překousl,ale poplatky?Ne děkuji.
Škoda,byl jsem spokojený klient,vlastně ještě budu..."2 měsíční přechodné období" a pak odcházím

Nevadí, jsou i jiné banky, kde se poplatky nevybírají. Strč se do prdele , nenažraná Ivanko Hájíčková!

Prevedl jsem k vam vsechny koruny a celou rodinu, nemam problem zase odejit. Zavru ucet pri prvnim poplatku ktery mi nauctujete...

Dobrý den, hlavním důvodem k založení účtu u Vaší banky byly nulové poplatky za veškeré platební operace. Je vidět, že nešvary ostatních peněžních ústavů - poplatky za všechno, se začínají vžívat i u Vaší banky

papá!

No, pokud tak soudruzi z Polska a Česka budou pokračovat, tak brzo můžou zavřít krám! Napřed kecy, úroky,vše bezplatně a teď? Totální sračky. Papá, už mažu jinam, kde si váží klientů! Účty si tu včetně katastrofy e-max, který je totálně k h..vnu, nechám. Co kdyby se probrali? Tak jako třeba FIO ? Tam jdou dokonce zahraniční platby.

A to, že jste mi poslali "předschválili jsme Vám půjčku na cca 128000" teď, kdy jako matka začínám přemýšlet nad dárky k vánocům byl taky marketingový tah? Vy mi jí předschválíte, já si vezmu i blbých 30000 a tím bych se Vám zadlužila na několik měsíců. A né zrovna málo. Děláte to proto, že Vám lidi utíkají k jiným bankám a potřebujete si je udržet? A kde je k vidění nějaký ceník. Pokud to bude otázka desetikoruny za platbu, tak si celkem vyděláte. Kdyby jste aspoň otevřeli pobočky i jinde, než ve větších městech. Peníze mít na to tímto tahem budete. Když to tak vezmu. Já si teda vezmu od Vás půjčku. Pojedu do nejbližší pobočky nebo kiosku, což je pro mne ve Zlíně. Cesta tam a na zpátek mě výjde na zhruba tři stovky. Přičtu poplatky a jsem tak na 500 vyhozených jenom tak z okna. Co mám dělat když paušál je každý měsíc jiná částka a VS, tak stejně platby jinde. Každý si nemůže zřídit na vše trvalý příkaz. Peníze moc často nevýbírám. Spíše platím kartou. A teď už se mi neoplatí ani to. Asi začnu preferovat starý způsob na poště a výjde mě to finančně stejně.

Já začnu trochu zeširoka. Byl jsem asi deset let u České spořitelny. Měsíčně jsem za vedení účtu a internetové bankovnictví platil asi 110 Kč. Přešel jsem k m bank a dva roky jsem neplatil nic. Teď na mě chtějí zaplatit kartou platby ve výši asi 4000 kč a poté mám 3 výběry zdarma. Když nebudu převádět více než 10 plateb tak na mě nebude M bank chtít žádné peníze. Pořád mám za to, že jde o nejvýhodnější nabídku na českém bankovním trhu a že na ní bez problémů dosáhnu a pořád nebudu muset platit žádné poplatky, ale to je špatně. M bank nabízela vedení účtu s nulovým poplatkem a to nedodržela, a proto odejdu, pouze z principu, že nedodržela to co si předsevzala a nalákala blbé lidi od jinýc bank. Její spořící účet je největší podvod v dějinách. Jak už zde na fóru někdo podotkl, tak jsem k m bank nalákal celou rodinu a teď budeme muset s celou rodinou mít peníze pod duchnou. Díky Poláci, vždy jsem si mysle že jste podvodníci a Vy opravdu jste.

Mimochodem tipuji, že odejde více lidí nežli ona předpokládaná dvě procenta, vždyť většina klientů mbanky jsou lidé, kteří nebyli líní sem přejít od svých původních bank

Také připojuji své zklamání, až dodneška jsem byl za účet u mbanky velmi spokojený, teď se začínám poohlížet po jiné

nejvýhodnější možná, možná druhá nejvýhodnější.. ale to mě moc nebere; možná tak vycházíte zatím, ale rozhodně nejste nejdůvěryhodnější partner pro správu mých peněz.
podle mě zkoušíte, kolik lidí to překousne a pokud se to vyplatí, zkusíte další a další.. jak již padlo, většinu změn protláčíte nenápadně - kolik dostávám úrok se dozvídám až na konci měsíce a není to mnoho..
mé peníze odcházejí a ponechání účtu (bez peněz) do budoucna zvažuji, protože bych se nerad dočkal zavedení poplatku za jeho zrušení..

Když jsem před dvěmi lety doporučoval mbank známým se slovy že je to bez poplatků, říkali "dokdy ?" a já jako naivní dítě ríkal "navždy". Teď abych si vylískal - nejenže u mě mbank ztratila vážnost a důvěru, ale zároveň udělala blbce i ze mě, který ji doporučoval. Sám se do natavených mantinelů vlezu, ale beru to jako podvod (a je jedno jestli to nastavíte na 10 nebo 100 transakcí). Začínám se ohlížet po jiné instituci které svěřím své peníze. Klidně ať si tam jsou i nějaké poplatky, ale ať se mnou jednají férově a ať mě informují s předstihem. O těchto změnách (i o předešlých) jsem se dozvěděl z jiné strany, než z mbank a to vždy až po jejich zavedení. Jak to vidím já, tak své klienty jste získali hlavně z řad lidí, pro které není problém mezi bankami přecházet - takže si myslím že pro většinu z nás nebude problém odejít.

Ivano Hájíčková, jsem z Vás trošku zmaten. Který z Vašich níže uvedených výroků platí? Děláte to čím dál přehlednější, to Vám povím.

Rozhodli dát našim klientům speciální BONUS - 2 měsíční přechodné období, ve kterém nadále nebudeme žádné poplatky za odchozí platby klientům účtovat.

Nově zavedený limit na 10 odchozích transakcí mimo mBank měsíčně byl od srpna zaveden pouze pro osobní účet mKONTO.


Poslat zprávu

Děkuji všem za konstruktivní příspěvky. Pokud vám byla odečten poplatek 3,- Kč za odchozí transakci mimo mBank, vlastníte podnikatelský účet mBUSINESS KONTO, kde tento poplatek je již od začátku: http://www.mbank.cz/pruvo...
Nově zavedený limit na 10 odchozích transakcí mimo mBank měsíčně byl od srpna zaveden pouze pro osobní účet mKONTO.

Srpnové změny sazebníku byly pro fungování mBank důležité. Ano, mohly být jednodušší, ale to by ve výsledku paradoxně znamenalo i větší finanční náklady pro klienty. Nastavené podmínky naopak zaručují, že pro naprostou většinu klientů se nic nemění. Nakonec, sami se o tom můžete přesvědčit v srpnovém měsíčním výpisu. I já jsem klientem mBank se stejnými podmínkami jako všichni ostatní a mBank pro mě zůstává stále nejvýhodnější.

Na závěr bych některé klienty ráda informovala, že o těchto změnách nikdy nerozhoduje ani nepracuje jeden člověk, mým úkolem bylo hlavně technické řešení.

Mám rád ve věcech přehled a ten mi nabízelo i-bankovnictví u mbank - nabízelo, protože teď je to absolutní nepřehled, odešel jsem od ČS kvůli tomu co mBanka nabízela, teď abych se zase rozhlédnul..... Nepřehledem myslím to, že musím pořád počítat výběry a platby a dávat bacha abych někdě neplatil zbytečně nějaký poplatky, který platit nemusím - to by mi byl milejší nějakej rozumnej měsíční paušál a vše ostatní zdarma..... pokud má banka problém s klienty kteří provádí stovky operací denně, tak ať zatíží tyto klienty a ne všechny....

Poplatek za převod do jiné banky se mi ale odečetl

No, mrkala jsem na tu FIO banku a půjdu k ní. Líbí se mi i to, že se zajímají o burzovní trhy. K mBance jsem šla kvůli nulovým poplatkům, zpoplatněné výběry z bankomatů jsem pochopila, ale poplatky za odchozí platby je to samé co u jiných bank, u FIO zdarma !
Nakupuji dost přes internet a tedy do 10 odeslaných plateb se nevejdu a ani jsem se tu v celé diskuzi nedočetla, kolik tedy ??? Nepřehledné, zavádějící, lživé, nejasné ! Jsem zklamána ! A to jsem Vás tolik vychvalovala a byla ráda, že takováto banka přišla na trh. Pobočky mne občas mrzeli, ale i to bych zkousla, za tu cenu, že účet je zdarma.
Takže děkuji, ale během pár dnů Vás opouštím a přecházím jinam.
Už jen z pricipu, to co jste udělali, se nedělá. A doufám, že to čte i někdo z vedení, aby viděl, co jste způsobili. Mohu Vám zaručit, že spousta lidí Vás opustí a bude to tak dobře !
Kdo chce kam, pomozme mu tam !

Dobrý den. Posílám hodně plateb za pojistky svým klientům přes šablonu předdef.př. V případě cca 30 plateb přes šablonu a 15 plateb přes heslo tedy zaplatím v budoucnu kolik Kč?

@ jarda - naopak pane, nepřeskočilo mi, já bych byl ohledně poplatků ještě radikálnější. Zpoplatnil bych jakoukoli odchozí platbu, zadání i zrušení trvalého příkazu i potvrzovací sms, tak jak je to v ostatních bankách běžné a co jste si odvykli. mBank je natolik férová, že dotuje prvních 10 převodů v měsíci a sms taktéž dotuje férově ze svého! Měli bychom jí být všichni vděční a ne utíkat k fio, to je nesmysl!
S pozdravem
protektor - čech i moravy

www.fio.cz :=)) To je ta správná volba i na zahraniční platby za babku, zde jsem čekal rok a půl a pořád nic.... Jen sliby na pobočkách...2010-08-17 15:13:03

558

@ zooh - nikoho tady vaše nářky nezajímají a nikdo se jimi zabývat nebude - paní Ivana je na dovolené, potřebuje si taky trošku odpočinout. Osobně s poplatkama souhlasím, je to krok správným směrem. Nikdo nikdy nesliboval, že poplatky nezavede! Bohužel přišla ekonomická krize se kterou nikdo nepočítal, proto ta drobná korekce v poplatkové politice. Pokud nejste férový klient nepochopíte to! My férový klienti jsme se s tím rychle srovnali.

Tomu Protek... zřejmě přeskočilo, ale co se tyče počtu jednorázových převodů bezplatných to zkutečně mBanka přehnala.
Požadavek lidí min. 20 převodů bezplatných, pro seriozní klienty jak mBanka neustále zdůrazňuje.
A už jdu radší na to pivo.....nebo si to ještě rozmyslím a bude to v pr.....

Nemám rád, když se dělá zbytečný povyk a skutek utek.. můj poslední příspěvek na tento blog, pro mbank už přispívat nebudu - zřídil jsem si účet u fia, kam mě kámoš dlouho lákal; penízky pápá a mbanko jež ztratila mojí důvěru - taktéž
možná jednou až procitnete, si na vás vzpomenu.. a pokud ne, doufám, že vaše pobočky obsadí prodejci ovoce a zeleniny, aby vám pomohli (procitnout)

a už mě to nebaví - jdu na pivo !

ale " kdo chce KAM, pomožme MU -tam

Pokud mBank zavede další ještě vyšší poplatky nebo ještě více zhorší platební podmínky, tak ji Fio opravdu smete !!!!!!

@ zooh - nikoho tady vaše nářky nezajímají a nikdo se jimi zabývat nebude - paní Ivana je na dovolené, potřebuje si taky trošku odpočinout. Osobně s poplatkama souhlasím, je to krok správným směrem. Nikdo nikdy nesliboval, že poplatky nezavede! Bohužel přišla ekonomická krize se kterou nikdo nepočítal, proto ta drobná korekce v poplatkové politice. Pokud nejste férový klient nepochopíte to! My férový klienti jsme se s tím rychle srovnali.

Jsem neskutečně rozzlobená. Kolika lidem a z kolika stran to ještě zavaříte nezaměstnanným s mizivou šanc na novou práci??? Řeknu tu jen jedno, nasadíte na něco ještě nějaký poplatek, tedy popřete vůbec to, proč jsme do vás vložili jakoukoli důvěru, okamžitě stahuju své účty z vaší banky a dám si je i klidně do dražší instituce. prostě z toho principu, že nesnáším lichvu, čachry, prolhanost a sprostotu a tu jste nasazením nějakých poplatků právě zahájili jsem neskutečně ale neskutečně rozzlobená a ty svoje rady o trvalých příkazech, které jasou pro spoustu lidí neadekvátní a nevhodné si strčte do řitní oblasti. Fakt bych sekala hlavy, madam Hájíčková a styděla bych se ukázat.

Dobrý den, zajímá mě co s tím budete dělat? co budete dělat s tím, že se to lidem nelíbí? Výše uvedené příspěvky mluví sami za sebe, lidi ztrácejí trpělivost, štve je to a odcházejí. CO s tím budete dělat?? zajímá vás to vůbec? Berete v potaz názory lidí nebo je vám to jedno?

Ale už mě neštvěte! Já vás všude doporučuju! Předtím jsem říkala: Bež k mbance, tam za nic neplatíš a máš první tři výběry z bankomatu zdarma!.
A teď říkám: Běž k mbance, tam nic neplatíš KROMĚ: XXXXXXXXXXX (a každý měsíc tam těch XXX přibude více a více). A teď už nemají ani ty 3 výběry zdarma. Pánové a dámy, už mě to nebaví. Pořád jsem ty přibývající poplatky hájila, že se to týká málo lidí, a že je to pořád ještě nejvýhodnější. Ale teď už si tím nejsem jistá. Bohužel si asi budu muset hledat jinou banku. Tohle už mě nebaví, aby se člověk každý den bál kdy mu co zdraží.

Celkove nefer pristup banky.At si poplatky plati ti, kteri system zneuzivaji a ne bezni klienti, kteri opravdu jiz verili ve ferovost a banku bez poplatku. Jste stejna banda jako ostatni banky. Nemam vas rad a chystam se menit.

Začínám se cejtit podveden! Účet jsem si u vás zřizoval ze třech důvodů: za 1. Nulové poplatky (dnes již minulost pokuď se nestanu poslušnou ovečkou!) za 2. "Vysoký" s pořící úrok (dnes už snad ani průměrný...) a za 3. výběry z bankomatu zdarma (dnes jen výhoda, že nemusím hledat ten váš... /asi proto, že bych hledal marně.../)

No už jsem si myslel, že jsem našel normální banku, ale jsme přece jenom v čechách tak proč neudělat nějaké poplatky když se na to nechaj trhnout nějaký prachy, holt budu zase cpát peníze do slamníku a hledat někoho jinýho..

1. snížení úrokové sazby na 0,75 !!! to je k smíchu !!!
2. zavedení poplatků, byť jakýhkoliv.. je porušení základního principu, který jste propagovali
3. nemožnost zahraničních transakcí a zahraničních plateb, nemožnost vedení euro nebo dolarového účtu
4. absence hotovostního vkladu
5. porušování smluvních podmínek
6. ztráta důvěry ve vás a v budoucnost mnou vydělaných a vám svěřených peněz


JSOU DOSTATEČNÝMI DŮVODY VYPOVĚDĚT VEDENÍ FINANCÍ A MÉHO ÚČTU VAŠÍ BANKOU.... DOPORUČUJI TO TAK UDĚLAT VŠEM NYNĚJŠÍM ZÁKAZNÍKŮM ...MBANK MĚ POMOHLA OTEVŘÍT OČI A ZJISTIT, ŽE TO NENÍ AŽ ZAS TAK NÁROČNĚ ZMĚNIT VEŠKERÉ PLATEBNÍ PŘÍKAZY A SIPA... KDYŽ JSEM PŘESTOUPIL OD čsob PO 15 LETECH měl jsem strach z toho jak to bude probíhat nakonec mi to u mbank TRVALO JEDNO DOPOLEDNE....KDYŽ BUDU PŘESTUPOVAT K DALŠÍMU BANKOVNÍMU SUBJEKTU BUDE MI TO TRVAT DVĚ HODINY, NAKONEC ZÍSKÁM TAKOVOU PRAXI, ŽE SEBEMENŠÍ PODRAZ ZE STRANY BANKY BUDU TRESTAT VYPOVĚZENÍM SMLOUVY!! viz.: formulář zde http://www.mbank.cz/pruvo... DOLE VYPOVĚZENÍ SMLOUVY O VEDENÍ ÚČTU ... SBOHEM celá M(b)ANKO i IVANKO a jděte do Hájíčku :-))

mBank mě zklamává den odedne více. Neskutečně arogantní a drzí operátoři na mLince, nedávno banka v Exekuci kvůli tomu, že není schopna zaplatit trapné 2000Kč (viz. relace v televizních novinách), soutěže nic o ničem zkrátka... je čas dát dětem Pá Pá a vracím se k Oberbank.

tomu teda říkám bor***, udělal jsem chybu, že jsem před třemi měsíci přešel k mBance, hold musím zase o dům dál.

Vážená m-bank,
byla jsem nadšená z toho, že mi účet ponechá opravdu tolik peněz, kolik jsem si vložila a skutečně vybrala. Už tak je velkou nevýhodou, že není možnost peníze vkládat hotově a vy ještě přidáte další poplatky za výběry? Každý chápem, že někde se vydělat musí, ale co to má znamenat?? nalákat nás na 0% poplatků a pak postupně začít účtovat?? je to od Vás nefér!! Žádám Vás o skutečné zaslání ceníku všech služeb. Zvážím tedy pokračování vedení účtu u Vás. Tímto jste si ale podepsali opravdu velký odliv zákazníků.. S pozdravem Anita

Nulové poplatky byly jen návnada, teď už se bude jen zdražovat (s dvouměsíčním odkladem). Řeči o zneužívání jsou jen klasické blabla. Paní Hájíčková, prosím, kde máte na webu formulář pro vypovězení mKonta? Děkuji a hezký den. Jura

jak se hodnotí výběr z bankomatu zdarma, to je až po splnění limitu pa¨latbou kartou nebo zpětně v rámci
měsíce, platím kartou, ale limit splním až na konci měsíce

No je videt že ty honosne řeči na začatku (banka bez poplatků....) byly zas jen snůška lží. Začnete se zpoplatněním odchozích plateb, výběrů z bankomatů a kde skončíte?????
No naštěstí je dnes změnit účet velmi snadné takže bych vám raději doporučil se nad těmito poplatky zamyslet.
Myslím že limit 30 plateb měsíčně a 1 výběr z bankomatu naprosto zdarma by byli na místě.
Zamyslete se nad touto politikou poplatků dříve než jako "banka bez poplatků" o klienty jež jste tímto motem získali příjdete. Skupina klientů, jež Vaše banka získala totiž se změnou banky problém nemá jak ukázali když odcházeli k Vám...

Hnija: Omlouvám se vám za tykání, jsem na něj na netu zvyklý. Diskuze je zbytečná, neshodneme se a navíc nesouvisí s poplatky v mBank.

Je platba kartou v obchodě odchozí transakce? Bude desátý nákup za poplatek?

Také já jsem velmi frustrován postupem banky - principiálně banky vznikly proto, aby zhodnotily vklad klienta. Tohle ovšem alespoň v Česku kvůli poplatkům neplatí, takže vlastně ani není moc důvodů banku používat.
Ve Velké Britanii (a asi i v jiných státech EU) jsou občanské účty bez poplatků běžně. Když jsem byl na stáži v Anglii, vysvětlovali mi, proč nejsou poplatky u privátních účtů. Našla se jedna banka, která kdysi vyhlásila, že nebude účtovat poplatky (Mbank ?). V tom okamžiku miliony klientů jiných bank začali rušit své účty a přecházet k této bance - celkem logicky. Ostatním bankám nezbylo, než zavést stejnou politiku. Říkali mi, že vedení bezplatných účtů je pro banku ztrátové, ale že nemají jinou možnost, protože zavedením jakéhokoli poplatku okamžitě přicházejí o klientelu. Mbank tohle nehrozí, protože počet klientů, který k ní přešel není významný - ostatní banky přece na tohle nijak nereagovaly. Takže když zavede poplatky v Čechách, je to jenom o tom, že jsme blbý národ, kterým na nějaké koruně nezáleží. Je ale trochu nepochopitelná politika Mbank, protože získala jen tu část klientely, která opravdu počítá výnosy a ztráty a ta není na rozdíl od klientů třeba spořitelny nikterak vděčná a ani blbá.

Velmi mě mrzí,že teď, když jste nalákali klienty do Vaší banky na to, že jste jako jediní bez poplatků, tak nám poplatky napálíte. Je to velmi ostudné a nekorektní. Já sama k vaší bance nalákala nejen celou svojí rodinu, ale i mnoho známých. Teď mě nadávají a právem. Mé rodina od vás odchází, jelikož jinde mají výhody, třeba studenti, mnohem lepší. Mrzí mě, že jsem " nalítla" na vaše lákadla. Jo, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají !!!

#528: A vy mu snad za to ještě poděkujete, ne? Odpověděl jste si na otázku tedy sám :-)

Také jste mně nalákali jako "štika na trhu" na bankovnictví bez poplatků. rozhlížím se po nějaké serioznější bance. Nalákat tupouny na bankovnictví bez poplatků a pak zpoplatnit, to rovnou můžete jako svůj další produkt nabízet "hru letadlo", je to sice podvod, ale vám to na dobrém jménu už NIC nepokazí:)

:-((( mBank prostě pomalu, ale jistě ztrácí své přednosti,na které nalákala spousty klientů, nehledě na neprůhlednost ohledně zázemí tohoto finančního ústavu. Bude-li nadále pokračovat v této politice, bude nutné se poohlédnout po nějakém serióznějším finančním ústavu, který "poskytuje" také spoustu poplatků,ale má aspoň seriózní renomé...

nulové poplatky byly základem, na kterém jste stavěli... nelze to nazvat jinak než podrazem... ztratili jste důvěru...

K MBANCE JSEM SLA ,PROTOZE BYLA BEZ JAKYCH KOLIV POLPATKU ,ALE ASI TO PRESTAVA ZVLADAT A MOZNA TREBA I KRACHUJE TAK KOPE KOLEM SEBE A CHCE VYBIRAT POPLATK....CO SE DA DELAT ASI PUJDU O DUM DAL....STEJNE ME LEZLO NA NERY,ZE NEMA NIKDE UKLADACI BANKOMATY A MUSIM CHODIT S VKLADANIM PENEZ NA POSTU

Na žádné fóra příspěvky nepíšu, ale teď jsem už musel. Když jsem před půl rokem viděl ve většině pozitivní příspěvky, říkal jsem si že jsem udělal správně že jsem od CSas přešel k VÁM. Teď se fórama šíří negativismus a jsem z toho zklamaný. Jste ještě levnější jak jiné banky, ale už ne nejlevnější a bez poplatků. Úroky na spořících účtech jsem ještě toleroval,ale teď už to fakt přeteklo. Mám zaslanou žádost k ING a tam je úrok 2x takový a mužu si přesunout peníze bez sankcí kam potřebuju. Do zásoby jsem si vybral hotovost na několik měsíců, a až se zásoba bude tenčit tak udělám určitě nějakou větší transakci kartou a ten výběr z bankomatu budu mět zase zadarmo. Vyberů si zase hotovost na několik měsíců dopředu.
Ikdyž ty nesmyslné poplatky zrušíte tak už stejně u VÁS na spořícím účtu mít nic nebudu. Donutili jste mě jít s pěnězma k ING - a tak tam jdu když o moje peníze nestojíte. Hlasovat pro vás už nikdy taky nebudu - už není proč. Leda by to byla anketa o nejhloupější banku v Čechách. Kdyby jste ty poplatky zavedly všudé (v Polsku a Slovensku) tak neřeknu, ale toto je podraz největší. Už se těším jak si za čas přečtu někde ve zprávách, jak byl odvolán generální ředitel České pobočky mBank, protože udělal špatné strategické rozhodnutí se zavedením poplatků v České republice.
Chtěl jsem si v mBank vzít úvěr ze solidárnosti a kvůli tomu, že ho můžu splatit kdykoliv bez poplatku. Těď už ani náhodou. Jsou i jiné banky které mají nižší úrok a i s poplatky za vedení úvěrového konta mě to výjde levněji.
Pak jěště připomínku která sice nepatří přímo sem, ale je to můj první a poslední příspěvek na dlouhou dobu-tedy doufám. Jsme v česku a když někde vidím název LIGHT a ještě k tomu hypotéka tak si říkám, že je to pěkný hnus tak jako označení u potravin. Jak vidím něco light tak si to rozhodně nekoupím a můžou to propagovat jakékoliv prsatice nebo dneska nazývané celebrity.

PRO UPŘESNĚNÍ - Předchozí příspěvek číslo 533 je určen slečně, či paní, Ivaně Hájíčkové - produktovému specialistovi a autorce článku.

Zdravím, a pokud jde o odpověď pro MiW s číslem 13 (... Férová nabídka tady je a zůstane jen pro férové klienty.), tak o nějaké férovosti ze strany manky bych raději pomlčel. Postup, jakým se banka zachovala vůči již nalákaným klientů (zavedení poplatků přes tvrzení o bance ZCELA BEZ POPLATKŮ), je ZCELA NEFÉROVÝ! Jak můžete tedy zmiňovat onu férovost - to bych prosím požádal o vysvětlení. Možná hájíte neférové jednání banky podle Vašeho jména Hájíčková. Sprostých slov jsem vynechal - bylo by jich na stovky. Reno. R.

Poplatky v mBance? Poplatky za výběry z karet? Poplatky, poplatky, poplatky. Hmmm?! Co říct?

ZRADA, LEŽ, PODRAZ, ŠPÍNA.

Ale jinak nic ve zlém, vždyť jsme v ČR, tady to tak vždycky (ne)fungovalo...

Ahoj

Ps.: Nevíte o nějaké slušné bance, která nabízí alespoň to co vy na začátku? Myslím žadné platby, pokud možno za nic! Poraďte. Jsme češi ne, máme si přece pomáhat, ne?! :-/

Nula s nožičkama a ručičkama,to sedíí ☺☺
Pokud nebudu pohodlnej,tak zkusím FIO.

Nalákali jte mě na bezpoplatkový účet. Do těch 10 plateb se vejdu, nevím, proč vám mám platit 9 korun za první 3 výběry. Předtím mi bylo řečeno, že aspoň první 3 výběry jsou zdarma. Kolik si tedy můžu maximálně jednorázově vybrat abych platil co nejmíň ?
Když jsem byl ve Spojených Státech, měl jsem účty 3 a nikdy jsem za odchozí platby, výběr z účtu, vedení účtu, papírové vyůčtován, které mi chodilo do schránky, neplatil ani cent. Bylo mi hned ze začátku divné, že by v Čuráčí Vlezdořiťské Vychcánkovské Jakorepublice mohlo aspoň něco být zadarmo. Skočil jsem vám na lep. Nejde ani o těch 9 korun, já bych už za ně měl 1 mléko, ale spíš o princip, že si nevážíte zákazníka. Na Vychcánkovský Český Cizořiťolizov jsem cca 5 měsíců po návratu Z Ameriky rezignoval. Musela by tu být pořádná konkurence, aby si lidi mohli vybrat lepší služby a taky staří, ti neumí ani trochu s počítačem a internetem, na takových potom vyděláváte. Je to hnus a hanba. Stydím, se za národ, do kterého jsem se narodil. Honza

Pokud banka, která založí svou marketingovou kampaň na skutečnosti, že se za běžné služby neplatí žádné poplatky, najednou zavede poplatek za odchozí platby, tj. jeden ze základních úkonů, který zákazníci provádějí, může myslím směle kandidovat na titul "Nejhloupější bankovní poplatek" a bezpečně vyhraje.

Nechcete to ještě změnit, než vám zákazníci utečou ?

Hnija: To se pleteš, Kalousek mi nic nesebere, jenom mi dá míň. Navíc se chová tak jak sliboval. Kdo je teda tupoň?

To bylo slibů,když se lákali noví klienti jak je u mBanky všechno zdarma a moc dlouho jim to nevydrželo,ale to se dalo čekat.Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají.

Tak od mBank je toto podraz. Klienty nalákala na to, žer nemá žádné poplatky vzláště když nemá žádné pobočky kde by se transakce mohli provést a neuplynulo moc času je to tady. Chová se zpupně stejně jako každý jiná banka.

Počkejte na pořádnej podvod. Kalousek vás teď podvede a sebere vám všem nejméně 1500. Za to máte účet klidně v KB za 125 Kč měsíčně na celý rok! Tady brečíte pro 3 Kč za příkaz, tuponi! Do ulic!

Pripojuji se k ostatnim - ze jste mne PODVEDLI!!!!! Jakmile zacnete zpoplatnovat vybery (3x) z bankomatu - odchazim.

jakmile zpoplatnite, odchazim :)
pry ze ucet bez poplatku

Doposud jsem mBank doporucoval vsude, kde se dalo. To po novem ceniku a zavedeni poplatku konci. Tak jako i ja koncim s mBank... Zavedeni poplatku za odchozi platby beru jako sprosty podvod na klienty... ://
Takze nejake doporuceni, kde si jinde zridit ucet?

Tak jsem se seznámil s novým sazebníkem a není to tak hrozné, pokud jsem to dobře pochopil. Nekritizoval bych mBank, ale spíš ostatní banky, které radši okrádají klienty dál účtováním nesmyslných poplatků než by v rámci konkurenčního boje o klienta tyto poplatky zrušily nebo snížily a tím nemotivovaly mBank poplatky zavádět..

to Hector:
"MBank moje poplatky max. 60 kč (a to si platím 45 Kč balíček info SMS) - vše mám v trvalých příkazech a to co nejde, tak se vejdu do 10 - ti jednorázových a když ne tak 3Kč mě nezrujnují."
Ale to znamená, že pokud se tam všichni vejdou, tak to bude brzo banka pro chudé, a to se sakra prodraží...

Zdenek [516]: Ano, taky mě těch 6 korun za dva neodkladné výběry z bankomatu nezabijou, ale přišel jsem sem, protože to bylo bez poplatků a slušně zhodnocené. Ale tady jde o ztrátu důvěry, zkoušejí tohle a pokud neodejde dost lidí, řeknou si "prošlo nám to, vyplatí se to!" a kdy přijdou další změny?
Na začátku dávali 3.3% zúročení, stahovali to až k 0.75% a já čekám, že to ještě půjde níž; začali s poplatky a dokud neuvidí, že si na halvu s*át nenecháme, tak můžou pokračovat. Nejde mi o korunku měsíčně, ale o důvěru.. nevěřím, že nepřijdou s dalšími poplatky a to je proti tomu, co nám na začátku slibovali.
Osobně čekám do konce lhůty, zda nedostanou rozum. A pak přesouvám vše co tu mám jinam, kde budou mít mojí důvěru..
A ta exekuce kvůli dvěma tisícům pro nespokojeného klienta mi taky nepřijde jako pěkná vizitka..

Tak jako většina zde píšících, musím připojit svůj názor. mBanku jsem doporučoval, ale to co předvádí nyní mě skutečně zaráží. Samozřejmě nejde o nic jiného než podvod na klienty. Nalákat je na nulové poplatky a pak ejhle.... Zároveň se mě i jako klienta dotklo, že za nějakého nepoctivého klienta, protože "Férová nabídka tady je a zůstane jen pro férové klienty". Nevím tedy jaký klient jsem, převodů mám měsíčně max. 5, výběry z bankomatu jsem udělal za dva roky snad 4 a nyní budu doplácet na nějaké nepoctivé a když budu chtít jít do bankomatu vybrat, tak za to budu platit?? A nechápu, proč bych měl být limitován počtem převodních příkazů. Naštěstí mám účet i u FIO, ještě v době, kdy byli záložnou. Byli jako první na trhu, kteří byli bez poplatků a až po nich je následovali další. Je to tam už určitě 7 let bez poplatků, karta zdarma a jde to. Pokud mBank nepřehodnotí svůj "podnikavý" styl, není nic jednoduššího, než peníze vybrat, výplatu si nechat posílat do Fio (dnes už status BANKA-což svědčí o jiném přístupu než organizační složka, pod kterou vystupuje mBank v ČR) a bude vymalováno. Takže jen tak dál mBanko a jak se říká.... Lehce nabyl, lehce pozbyl.

Takže dnes jsem se opět poučil o tom jak je čeština pružná. Férový klient je o něčem jiném než férová banka, tedy mBanka. stále nové a další poplatky, o úroku a spořícím účtu se už nedá ani mluvit, a navíc limty pro jednorázové příkazy a podmínky pro bezplatné výběry z bankomatu, to mne teda dostalo. Jako důchodce jsem mBanku zvolil pro její láci, a asi se budu muset poohlédnout jinde. U těch karet ... buď splním limit 4000.- platby, a nezbyde mi na bezplatný výběr, anebo budu mít zpoplatněny výběry... je to jako v Absurdistánu a v Kocourkově najednou.

Ztotožňuji se s Hectorem. Klidně si změňte banku, třeba klasiku CSAS, tam máte 3.50 za každý příkaz a k tomu vedení účtu a další a další poplatky. Mě CSAS sežrala měsíčně asi tak 150 ž 200 Kč. U MBanky jsem spokojený a do 10-ti příkazů se většinou vejdu, takže já pojedu dál za nulu. Vy co nadáváte si spočítejte kolik dáváte příkazů měsíčně a tady nám řekněte kolik budete nyní platit. Myslím, že většina křiklounů se vejde do 20-ti příkazů a těch 30Kč bude většinou maximum

honza 328; Klient 339,345 a další: Nejde o 9 Kč za bankomat, 3 Kč za 11.+ platbu, a dokonce ani o 150 Kč za 2.+ platbu ze spořícího účtu, ale o porušení slibů a ztrátu důvěry, což je myslím pro banku problém.

Na současnou "férovost" jednání mBank lze reagovat jen jedním způsobem - sbohem a šáteček. Jsem asi naivní, ale pod pojmem férovost si představuji mimo jiné i dodržování smluvních podmínek, kde jsou zmiňovány i nulové poplatky. K nule se zatím blíží akorát úroky na spořícím účtu, zatímco poplatky se zavádějí, aby se poté mohly zvyšovat. Úroky na eMax plus už naštěstí příliš snížit nejdou. I když... A to rozdělení na 0 - 599 999,99 a 600 000 a víc, taky geniální. Na to jste přišla sama? Naštěstí jinde to jde stále bez poplatků a se slušným zhodnocením peněz mnou půjčených bance. Takže od srpna už beze mě, paní Hájíčková a mBanko.

Ó, milá mBanko, jak jste milosrdní s vaším "bonusem" :))) Moc se mi líbí vaše strategie, s jakou jste nalákali klienty a teď co chvíli měníte ze dne na den podmínky (aniž byste se obtěžovali informovat s dostatečným předstihem), samozřejmě pro klienty k horšímu. Fajn, pokračujte. Těším se, jaký od vás dostaneme dárek na Vánoce (že by zpoplatněné výběry z bankomatů, zpoplatněné platby kartou či zpoplatněné jakékoliv transakce?). Samozřejmě, nikdo mě nenutí u vás setrvávat, ale před rokem jste opravdu BYLY na výši a stále, asi naivně, doufám, že o tolik se vaše služby zase zhoršovat nebudou. No, eMaxy jsem už -stejně tak jako stovky jiných klientů zrušil, kdy přejdu jinam je otázka času a záleží jen na vašem přístupu.
Dobrou vizitku vám ani nedělá aktuální exekuce, která jen potvrzuje váš nezájem o klienty.

Zdravím diskutéry i Ivanu :-)
Když jsem zjistil že MBank bude zavádět poplatky, tak jsem moc nadšen nebyl, protože jsem si zřizoval účet kvůli nulovým poplatkům. Když jsem si ale pořádně pročetl podmínky a výši poplatků, tak jsem se velmi rychle dopočítal toho, že i když budou poplatky, tak jsou stále menší než v jiných bankách. Byl jsem u RB - vedení účtu zdarma - LEŽ (musíte vložit měsíčně minimálně 15.000,- a i tak sjou tam skryté poplatky) UNICREDIT - výběr z bankomatu 35 kč + vedení účtu + příchozí platby + odchozí platby, měsíčně cca 300,- Kč na poplatkách atd.

MBank moje poplatky max. 60 kč (a to si platím 45 Kč balíček info SMS) - vše mám v trvalých příkazech a to co nejde, tak se vejdu do 10 - ti jednorázových a když ne tak 3Kč mě nezrujnují.

Jenom mě trochu mrzí, že nelze vybírat a vkládat peníze na pobočce - klidně za poplatek.

2Vazy (508) : Porovnávat poplatky s českou spořitelnou která je v tomto ohledu hodnocena jako druhá nejhorší na českém trhu je trošku mimo.
Co takhle porovnání s poplatky FIO?

A zda někdo něco musí nebo nemusí denně kupovat je každého věc. Nákupem v e-shopu nebo na Aukru se dá někdy i citelně ušetřit - ale to vy asi nepotřebujete, vy máte peněz dost.

Proč změny k horšímu?
Nebojíte se velkého odlivu klientů?
Ale ten bohužel přijde,protože již nebudete bezkonkurenční bankou!
Je to škoda,protože to dva roky fungovalo bez chyb.

Nechápu, proč vyšilujete nad novým sazebníkem.Podívejte se na konkurenci a pak něco říkejte, ta vás oškube ještě víc.Nová banka FIO vypadá sice zajímavě, ale pak dá taky poplatky, nebuďte najivní.
Jedině souhlasím: http://aktualne.centrum.c... http://jiricek.blog.com/

ORIN: to že máš tolik transakcí je nakonec jen tvoje věc,to co je mimo trvalé příkazy je vlastně navíc to ci si člověk vymyslí,takže kdyz nekomu vadi poplatky za to tak si to muze nekam dojit koupit bez poplatku.a kdyz ma nekdo tolik penez ze kazdy den neco musi kupovat (knížky,neco na aukru atd) tak mu asi nemuze tolik vadit ty poplatky a to ze pujcuje brachovi nebo mu vrací to je jeho problem prece tak mu to muze dat osobne a ma vyřešeno.
já byl například u český spopřitelny a tam by jste teprve videli co jsou to poplatky.tam, se plati za vsechny transakce a rovnou nekolik korun za kazdou!!!

A další RÁNA do důvěry mBank.

Sice jen kvůli 2000,-Kč, ale přesto EXEKUCE.

Mají dva ředitele, spoustu medailí, ale banku řídit neumí.

Poplatky zdražují i v Poštovní spořitelně, asi to bez poplatků jde těžko, podívám se tedy i jinam, ale zatím na ně není exekuce.

Pápá mBank

já nemám problém, využívám SIPO i trvalé platební příkazy...

Je to hnus jak jste se zachovali. Napřed samé sliby a teď Sazebník, kterým obíráte důvěřivé lidi, které jste nalákali na falešnou reklamu. S váma jsem skončil, doufám že zkrachujete a dostanete se do pořádných problémů. Ode mě už neuvídíte ani korunu a vše převádím jinam. Pokud by se tak zachovalo více klientů, doufám že budete mít dostatek hotovosti.

akde si můžu prečíst sazby.ceny tech poplatků.přímo kolik mě bude stát co???

Vážení z mBank. Připojili jste se k většině ostatních bank, které zneužívají jak důvěru klientů, tak neexistence legislativy, která by takovéto vaše jednání považovala za podvod a postihovala ho. Prostě jste další podvodníci.
Věřím však, že se vám to jednou vrátí i s úroky.

Vážení, k mBance jsem šel proto, že měla slušný úrok a nulové poplatky. To už je minulostí, takže kam až to chcete dovést ? To vám nestačí na vaše poplatky zisky z objemů, které obhospodařujete ?

tlak na nastavení trvalých příkazů je proto, aby banka věděla, kolik penez ten den zhruba odejde a kolik penez zustane na ucet a muze je zhodnotit. tot muj nazor

No nic no, tak jsem si rok uzili, zasmali jsme se novemu ceniku a je cas prejit k FIO.

Takže, milá Mbank, tímto se s tebou loučím....

Pripojuji se timto ke vsem zklamanym klientum Mbanky. Je nehorazne, ze si banka "bez poplatku" chce najednou uctovat za tak zakladni sluzbu. Prechazim jinam.

Re: Věra

Pokud člověk utratí 4000 Kč kartou, má právo na tři výběry v ČR zdarma; na částce vybrané z bankomatu nezáleží (ani se od ničeho neodčítá). Více než tři bezplatné výběry (v případě účtu se spolumajiteli: tři výběry pro každého z nich, přičemž útrata kartou se počítá pro každého zvlášť) získat nelze, a nevyužité výběry se nepřenášejí do dalšího měsíce.

Dobrý den všem podvedeným,
mě ty jejich poplatky asi moc nezasáhnou, ale jde přece o princip.
K mBank jsem šla z důvodu snadných a neomezených plateb přes internet (aukro a jiné nákupy přes net ), většinou do deseti a výběry z bankomatu opravdu dělat musím, protože jsem z malého města a někde se stále kartou platit nedá...takže hotovost je třeba. K eMaxu to raději nebudu komentovat, protože spořící účet s úrokem 00nic nefunguje, tudíž se penízky odkutálely jinam.
Udivuje mě chování mBanky a je otázkou, proč jim nevadí ztráta důvěry klientů??? Pro mě je to neseriozní chování a budu hledat spolehlivějšího partnera.

Měsíčně mám asi 30 menších odchozích plateb, celkově tak za 10-15 tis. Takže teď budu platit 20 x 3,- = 60 Kč měsíčně za to, co bylo předtím zdarma a kvůli čemu jsem si zřídil u mBank účet. Takže dvouměsíčního přechodného období využiju k přechodu k jisté konkurenci, která má vše pořád zdarma...

Pročetla jsem všechny příspěvky... Člověk může opravdu jen souhlasit... Lákadlům mBank jsme odolávali dlouho, až nás nakonec na bezpoplatkový bankovní život získala... Zrušila jsem účet u banky a při této "akci" se dozvěděla o vašem "uklouznutí" v podobě poplatků za příkazy a výběry z bankomatů. Bylo mi trapně... Nazývám to záměrně "uklouznutím", protože tohle přece nemůžete dotáhnout do, pro vás, zdárného konce... Přece vám musí být jasné, že lidé budou přecházet jinam, že budou vymýšlet kličky, aby obešli vaše podmínky a navíc - veřejně si předávají informace o jiné bance, podobné kdysi té vaší... Nevěřím, že vás to ponechá bez reakce, která, jak pevně věřím, bude původním směrem - že budete bankou pro nás, normální lidi, kteří vás využívají k provozu běžného spotřebního života... Takže, my ještě vydržíme, vyčkáme, jak si s touto situací poradíte a jak předvedete, na čem a kom vám záleží...

banka na dvě věci..

Milá banko, jeto to hnus co předvádíte klientům. Minule jsem se ptal jaký bude další poplatek. A je to tady - výběr z bankomatu. Ty vaše bláboly a zdůvodňování je nesmysl. Přiznejte nám, že jde vlastně jen o to mít k dispozici stále na NEÚROČENÉM mKontu u vás peníze.
Toto je můj poslední příspěvek. ODCHÁZÍM k jiné bace, naštěstí tu už nejste sami.

Nejsem zastánce elektronického bankovnictví, už jen z důvodu závislosti na el. energii. Něco se po...to a jde to... Když vidím občany, jak přicestují k benzínce, natankují a chtějí platit kartou... Obsluha vykřikuje. Platební terminály nejdou. Nemáte hotovost?? Nikam nepojedete!! Sežeňte si to jak chcete. Nás to nezajímá. Když se pak nechce platit kartou, jak to udělat mBank?? Přinutit lidi!! A jak?? Okrádat je o peníze, které vás živý!! Z kterých vykazujete zisky! Vy Lháři!! Nevidíte si ani na špičku nosu!! ANO! Víme ta vaše změna vyhrazena. Asi tušíte, kam by jsem Vám ji dal, protože odvolávat se na některé nakalé praktiky vašich klietů je ubohost. Nebo že by taky krize? Úsporné opatření? Nechám všechny ať se stím poperou, ale férové by bylo nechat alespoň jeden jediný výběr z bankomatu měsíčně zdarma! Spousta klientu bude u mBank právě proto, že obrací každou korunu a Vy se na tom chcete teď přiživit?? Z toho co tady čtu, nás asi nebudou 2% vy odborníci! Když ale něco tvrdím, tak si na tom stojím. Bohužel se asi učíte od vrcholných politiků. S chválou je KONEC!

a to jako když vyberu 3x z bankomatu tak se mi zase ty 4000,- odmažou? Pěkná pakárna :-(((

Byl jsem trpělivý i co se týká snížení spořících úroků, protože jsem s mbankou od jejich skoro začátků, ale tento sazebník už je na mě také moc a než se mbanka úplně "zhroutí", tak jsem si vytvořil spořící účet u AxaBank, nyní čekám až mi přijde uvítací balíček a úspory z emax plus přesunuji do Axa Bank. Přeji hezký den.

dobrý den, zatím jsem si moc těchto změn nevšímal, do 10 plateb se vejdu, ale že zavedete poplatek za výběr z bankomatu tak to si opravdu děláte srandu, chápu to někde v Praze ale na malém městě ??? kde si myslíte že tady zaplatím kartou ??? jedině kde mi vemou kartu je v supermárketu kam ale musím dojet což nedělám tak často , podporuji české živnostníky. Jemi líto ale začínám koukat po jiné bance. Moc mě mrzí že nejste schopni dostát slibům, 3 výběry zdarma zase nebylo tak moc aby Vás to položilo.

S pozdravem a mrzutou náladou Ondřej

moc jste mě nepotěšily

Začalo to poplatky za JP na mBus., pokračuje to nesmyslnými poplatky za výběry s tím, že si budeme muset neustále pamatovat, či někde vést, kolik a kdy jsme provedli plateb kartou jinak budeme za výběr kartou platit jako mourovatí. To samé za výběry v EU - byli bez poplatků v neomezeném množství a nyní se stává člověk otrokem nějakých limitů, které si musí pamatovat, jinak budu zase platit. Přešli jsme k mB proto, že zde nejsou poplatky - nyní JSOU - odejdeme. Cítíme to jako podvod a odejdeme co nejdříve se všemi účty pryč.

..když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají ........ to se Vám milá mBanko povedlo. Co ještě zpoplatníte? Aby toho nebylo málo??? A co ty výběry z bankomatu???
Přikláním se k názoru - cítím se být podvedena!!!!

Banka bez poplatku, vysoký spořící účet, férová banka atd. Toto jste hlásali a slibovali. Co z toho vlastně ještě platí? Nic? Tak nashledanou.

Re: Karel Tesař

Poplatek za více než jednu odchozí platbu z eMax+ existoval od té doby, co mBank tento účet zřídila. (Lze se mu vyhnout například tak, že se zřídí více účtů eMax+; z každého pak lze měsíčně vybírat.) Neomezený počet odchozích plateb na definovaný cílový účet lze provádět z účtu eMax.

Po pravdě řečeno, v současnosti se ani eMax ani eMax+ nevyplatí používat na spoření; lepší sazby nabízí prakticky každá banka v ČR. Viz vlákno "Přehled úrokových sazeb" na mFóru: http://www.mbank.cz/forum...

Pokud i mBank zavádí poplatky, kvůli kterým jsme k nim přešli, tak máme možnost - přejít k jiné bance. Já to tak udělám, přecházím k FIO.

Dovoluji si navrhnout jednu věc - nebylo by rozumné aby se počet výběrů zdarma řídil podle plateb v předchozím měsíci (na př. platby kartou v červenci 3500 Kč a vím, že v srpnu, od 1. do 31., mám 2 výběry zdarma)? Takhle čekám až nasbírám požadovanou částku a nevím zda ji vůbec dosáhnu. Nebo právě to je záměrm mBank, znepřehlednit a ztížit ad absurdum?

Nelíbí se mi jakékoliv zpoplatňování u banky, která se do teďka tvářila jako takřka vše zdarma a najednou si budu muset jako blázen každý měsíc počítat kolik jsem toho platil kartou v krámu, abych si pak mohl zdarma vybrat z bankomatu??? Totální hovadina. To se mi nelíbí taková změna politiky. Na to nemám čas. To jsem mohl jít k Rajfce. Takže se taky budu poohlížet jinde.

Dobrý den,
chápu, že nejste charita a za některé služby prostě chcete peníze, to je OK. Ovšem za kontraproduktivní (sprosťárnu) považuji poplatek

e) 2. a každá další realizace převodu ze spořícího účtu eMAX Plus na účet definovaného příjemce v kalendářním měsíci 150 Kč

Tento poplatek mi prakticky znemožní přesunovat podle potřeby přebytky z běžného účtu na spořicí a naopak. Samozřejmě každý problém má své řešení. Přesunu své volné peníze do ING, kde jsou příkazy zdarma a navíc mají dvojnásobný úrok. Jediná nevýhoda bude, že převod není okamžitě, ale do druhého dne.

Karel Tesař

Dle mého je to krok špatným směrem. Banka získává už peníze s hospodaření s nimi, proč tedy poplatky. U rakouské Volksbank jsem tedy žádné poplatky neměl.....

www.outlet4you.cz

tak to je fakt podraz...... zjistím možnosti konkurence a pá, pá

Tak to jste tedy zklamali, jdu jinam.

Kdysi jsem si spočítal, že při úročení 3.3% (s tím jsem u mbank začínal) mi stačí našetřit pár desítek tisíc (jako student) abych měl nějaké pěkné úroky - měl jsem radost mít u Vás peníze; střádal jsem co to dalo a úroky mi klesaly. Za poslední rok jsem zmenšil částku u Vás na 1/4, protože to, čemu říkáte "zúročení" mi přijde méně výhodné než ty peníze užít. Jestli to takhle půjde dál, říkal jsem si, budu mít na účtu pětistovku pro případ, že budu potřebovat ve škole něco..
ale tohle? Každý výběr z bankomatu za 9kč? Co když nemůžu platit kartou? Občas se stane že karty neberou a já potřebuji vybrat dvě stovky - berete si navíc skoro 5% z částky. Navíc za jeden výběr zaplatím vše, co dostanu na "zúročení", směšné.
Kde jsou časy, kdy si někdo z nového účtu "plus" dělal srandu, že za chvíli bude potřeba na nějaké zúročení potřeba "plus plus plus plus.. plus" - dnes už mi to nepřijde veselé.
A těch 10 transakcí? Kde jsou ty časy, kdy se účet používal, teď se musí kalkulovat, počítat.. a dávat si pozor, abych se nestal tím šmejdem, kterého je třeba zkásnout.
takže díky za dvouměsíční přechodové období, využiji ho k nalezení banky, která mi aspoň na chvíli nabídne to, co kdysi mbank.

To Veronika 462: říkáš ČSOB za 120,- měsíčně? Víš, že já to tady i po zavedení poplatků budu mít maximálně za 9,-, pokud budu pitomec tak za 18,-? Kdybys napsala Fio, tak bych Ti možná i věřil, tam se snažím nasměrovat manželku od Spořky, ale čsob? Odtud jsem utekl a zatím pořád nelituju.
Ale obecně souhlasím s rozčarováním všech z toho, že říkali "nikdy". Takže je nám asi všem jasné, že může zase přijít další rána.

Re: Hanka

Platba pomocí Paypal je platba kartou, a platby kartou zpoplatněné nejsou.

koukám, pěkné.. když jsem zřizoval účet, lákali jste na "vše bez poplatků", ještě jsem se ptal, jestli jako podnikající člověk nepotřebuji něco speciálního a hle, "nic nebylo třeba, vše pro lidi".. čas letí a já dlouho sledoval, jak se mé úročení propadá. Zjišťuji, že se mi vyplatí peníze vybrat a utratit je, když za mnoho peněz dostanu desetikačku. Najednou bych potřeboval podnikatelský účet? Chvíli jsem zvažoval, ale myslím že ne - jdu hledat novou "mbanku" bez poplatků, i kdyby to mělo být na další dva roky.
Jsem zvědavý, jestli to někomu dojde a vrátíte se tam, kde jste byli atraktivním partnerem. A jestli ne, nechť se vám to vyplatí jako nám

Good bye, mBank...

Good bye, mBank...

chci se zeptat jak je to s poplatky,když třeba platím přes paypal / peníze se strhávají v mbank / apd..je taková transakce také zpoplatněna???Jestli ano..tak kolik je cena té transakce??

Zklamali jste jako banka. V době, kdy je většina lidí nucena šetřit, zachovali jste se nefér, co se poplatků týče. Lidí, kteří mají nadprůměrný - nebo alespoň průměrný se poplatky nedotknou, ale spousta lidí si mBanku volili právě pro to, že jste si na žádné poplatky nehráli....doufám, že se polepšíte a nastanou lepší časy.

Dobrý den, služby bez poplatků byly důvodem, proč jsem si vybrala mbank. Tímto jste se odlišovali od ostatních bank a dávala jsem na Vás doporučení ve svém okolí. Proč nejste schopní dostát svým závazkům? Vyvolává to ve mě nedůvěru, protože příští rok se 10 plateb může snížit na pět atd.

Orine,dej vědět kam jsi zavítal s běžným účtem,půjdu tam taky.Už toho mám totiž plné zuby.Když ptáčky lapali,pěkně nám zpívali a najednou jedna změna za druhou.
Dík smolar
e-mail. r.smolar@seznam.cz

Jsem zklamaný jako mnoho klientů,přemlouval jsem známé,aby k vám přešly.nyní mi vytýkají kam jsem je přemlouval.Budu hledat také řešení u jiné banky.
K dotazu č.14 fru,fru...poplatky za výběr nejsou podle výše výběru,ale pohybu za platby kartou

Pokud to bude takhle pokračovat dál, nemám důvod u M bank setrvávat, najdu si banku kterou mám v místě a když potřebuju vložit hotovost nemusím to dělat složitě přes poštu......

Přesně tak, mBank na začátku vše bez poplatků, nalákat klienty a když šli tak začínají najíždět na systém jiných bank. Takže nejvyšší čas jít dál.....

tak celá mBanka byla super trik :) vše bez poplatků a nyní vše s poplatky...takže opět změna banky,měly by vymyslet nějaký zákon na "změny" po uzavření smlouvy. člověk podepisuje smlouvu s tím, že tak to bude a najedou to tak není..ale pokud by něco změnil klient ( rozhodl se neplatit, nebo chtít po bance větší úroky za spořené peníze), tak neupěje.
Opravdu komické....takže go go k ČSOB (120,- se vším všudy, vedení účtu,všechny výběry z bankomatu zdarma, všechny příchozí i odchozí platby a k tomu vám ještě vždy pošlou sms nebo email, když vám přijdou kačky na účet:))

proboha, proč mám bezplatných výběrů z automatu 0?? platím kreditkou mBank de facto vše,proč tedy platit normální kartou-prosím o vysvětlení. to už je buzerace

Pochopitelně se zavedením nového sazebníku nesouhlasím, klientem Vaší banky jsem se stal právě proto, že jste se chlubili, že pracujete bez poplatků. Nedá se nic dělat, budu muset kouknout po jiném pěněžním ústavu.

Děkuji

Předposlední místo v soutěži Vstřícná banka mluví za vše.

"Nejlepší bankou za letošní druhé čtvrtletí se podle odborné poroty projektu OVB Vstřícná banka stala Česká spořitelna. Stříbrnou medaili získala Komerční banka, bronzovou GE Money Bank.
Naopak na opačném konci žebříčku u odborné poroty skončila Citibank, předposlední příčka patří mBank."

(zdroj: http://aktualne.centrum.c...

Přesna jako MirekM a ostatní, i já jsem od 1.8. odložil všechny karty mBank k ledu, eMaxy vynulované a mKonto už mi slouží pouze na několik inkas, TP a pár JP. Platit a vybírat kartou budu jinde - tam, kde si to, na rozdíl od vás, plně zaslouží (tam, kde mi nabízí nejen ty výběry a základní služby ZDARMA) a ne tady u této bandy amatérů a slibovačů prý "JINÉ, bezpoplatkové banky, kde se prý poučili jak konkurence slibovala a sliby nesplnila ..." cha, cha. U mě po 2,5 letech totální zklamání! P.o. s. r.a.l.i jste to!

Původní myšlenka byla velmi lákavá a rozumná, účet bez poplatků, ale je vidět že jsme v čechách. Za pár let to bude stejné jako u ostatních bank. Budu uvažovat o zmněně banky, podrazáky podporovat nebudu!

Pani Hajíčková, vidím Vás jako na slovenských stránkách jako produktového specialistu mKonta, takže by jsem nám mohla fundovaně odpovědět, když už pan Vokroj hraje mrtvého brouka, jaký je rozdíl mezi českým a slovenským klientem v zneužívání služeb mBank a proč na Slovensku k 1.8. se žádné poplatky na rozdíl od ČR nerealizovaly.

Maželka spolumajitel účtu s vlastním delfínem k mKontu. Jelikož se útrata na mé kreditce nenačítá na manželčina delfína a hlavně manželka vybírala hotovost, provedl jsem nasledujicí letové korekce: kreditkou jsem přestal platit běžné platby a ponechávám ji jako rezervu na neočekané větší platby - tím pádem přestávám používat eMax jako odkladiště peněz na automatickou splátku kreditky. Přestali jsme s manželkou používat oba delfíny. Moji výplatu jsem převedl do jiné banky, kterou nyní používáme jako hlavní banku (ne FIO). Výplatu manželky jsem zatím ponechal nasměrovanou do mBank - zaplacení SIPO a telefonů, zbytek obratem přesouvám do hlavní banky. EMax plusy jsou dávnou vynulované.

Probudil jsem zakonzervované FIO jako rezervní banku - máme zde oba karty.

mBank neruším, ale pokud zpoplatní něco na mém současném popisovaném stavu začnu i tyto produkty postupně rušit, jinak je zakonzervuji s 0 kdyby náhodou se vyměnil management a ten nový začal přemýšlet jinak než ten současný.

Ne; pouze odchozích plateb.

Odložení poplatků se týká i třech výběrů z bankomatu zdarma i když nezaplatím za měsíc útratu kartou ,větší jak 1000 kč.?

Jako jedno řešení se nabízí zřídit ještě jeden samostatný účet pro manželku nebo manžela a tím se počet jednorázových příkazů zvojnásobí. Vzhledem k tomu , že převody v rámci banky se nepočítají a jsou zdarma. Můžete si zřídit účet u FIA ,ale tam je platební karta zpoplatněná tak bych doporučoval účet u mbank podržet a omezit jeho používání. Není mnoho bank s nulovými polatky.

Teď když jste nabrali dostatek zákazníků jim začnete účtovat poplatky? Nalákáte je na sliby, které vám nevydrží o moc déle než politikům? Nezapomínejte, že je stále krize a v ČR je stále banka - na rozdíl od vás a vašich krátcetrvajících slibů - která poplatky neúčtuje - FIO, vrátím se tedy tam, odkud jsem k vám, zbytečně, přišel.

Re: Helena (433)

Inkaso zpoplatněné není, takže není důvod převádět ho na trvalý příkaz.

Pani Hajickova, jste placena mBankou aby jste kecala co se Vam nakaze. Poplatky jsou podvodem mBanky na nalakane klienty. Tecka.

Nás všechny,které jste motivovali složitě si předisponovat všechny platby a peníze k vám jste podvedli,protože spoléháte,že se nám nebude chtít to dělat znovu.Snížením úroků jste mě donutili si volné peníze kopnout na jiný internet.účet a točím u vás jen peníze,které potřebuji na měsíční platby.Teď už mě nutíte těch mých cca 60tis.měsíčně kopnout složitěji,ale úplně jinam.Věřte,že i když to bude pro mě složitější,že to udělám z principu,protože si u vás nepřipádám jako v bance,ale jako na tržišti.Ahoj Tonda

Takže opět podvod na lidi.To bylo na začátku řečí, že nebudou žádné poplatky a jen co se rozjede klientela tak se poplatky zavedou. Nepřipadá mi to moc seriózní !

Také mě to potěšilo. Před 14.ti dny jsem si založil účet, přišla mě karta, poslal jsem si sem peníze, začal jsem tvořit trvalé příkazy. No, a pak jsem si přečetl nový ceník a diskuzi okolo, z které tak trochu vyplývál, že každé 3-4 měsíce se "utahují šrouby", takže je možné, že za rok budou u mBank stejné podmínky jako tam, odkud jsem po cca dvaceti utekl. Tak teď nevím, jestli se na to nemám rovnou vykašlat a poohlédnout se po něčem jiném ...

404: Krasa. A to jeste kdyz clovek uvazi, jakym kurzem (pro zakazniky samozrejme nevyhodny) mBank prepocitava zahranicni transakce, skoda mluvit. Uz bez poplatku u mBank za vyber jsem byl v situaci, ze vyber stejne castky v zahranici, ze stejneho bankomatu, a ve stejny cas me u mBank vysel draz nez meho kolegu u Ceske sporitelny (a to vc. jejich ne zrovna maleho poplatku za vyber...).

Opet propagace nulovych poplatku, ale ze nas oberou na pouzitem kurzu, to uz se mlci...

JAKÉKOLIV poplatky považuji jako nemravnost u banky, která založila svoji masivní lákací kampaň na správě peněz bez poplatků. Asi už jich nalákala dost. Nu což, ještě vyčkáme a případně zase začneme odcházet. Je to sice nepříjemné, ale když banky dělají ze svých klientů šašky...

Také vítám tuto změnu :-) Konečně mne přiměla se posunout dopředu - a založit účet u FIO. Pozítří si jdu vyzvednout i kartu k FIO účtu a pak na účtu v mBank nechám maximálně pár drobných. Když se šetřit musí začít všude, tak proč ne v první řadě své vlastní peníze.

Musim se v tomto ohledu zastat mBanky. Proc by mela vetsina beznych klientu doplacet za velke mnozstvi prikazu, napriklad u podnikatelskych uctu (doplacet-platit za posilane zpetne SMS). Kdyby si bezni klienti nastavili platby na trvale a sjednotili je do platby SIPO vubec se jich tato zmena nemusi dotknout. To ze podnikatele vyuzivaji bezny ucet mKonto pro svoje podnikatelske aktivity, proc ne kdyz chteji vyuzivat, tak at za to plati. Napr. v ceske sporitelne by taky platili a mnohem vic. Setrit se musi zacit vsude, jednoznacne vitam tuto zmenu. Vas spokojeny klient.

Odešel jsem od Komerčky, odejdu i od mBanky. Žádný velký problém. Je to otázka půl hodinky na zrušení účtu a půl hodinky na založení nového. Ještě počkám, jak se k tomu mBanka postaví. Jestli nijak, Fio banka to jistíííííí.

Jak může banka která hlásila vše za 0 a skutek utek ohánět "férovým klientem" nebo "férovou nabídkou" to nechápu!!!!!!!!!!!

Ještě jedna věc: o neodborném postupu od piva a o nesouladu důvodu s vysvětlením mbank svědčí taková drobnost - kdybych byl v situaci, že by mi zneužívači dělali čáru přes rozpočet, proč bych jim proboha dával možnost si nastavit NEOMEZENĚ trvalých příkazů?
Kdyby to vysvětlení bylo správné, proč by počet trvalých příkazů taky neomezili (byť třeba na 100)? Vysvětlí mi to někdo?

můj názor: 1. Kdyby se chtěli zbavit zneužívačů, stačilo by nastavit např. 30 plateb měsíčně zdarma, každá další za peníze (klidně i víc peněz).
2. Dal bych jeden výběr z bankomatu měsíčně pro všechny klienty zdarma, každý další za 35 Kč. Lidé, kteří by to nezneužívali, měli by to dál zadarmo a banka by nenaštvala spousta lidí.
Teď už totiž bance nevěřím ani při vysvětlování důvodů. On si to totiž nějaký vysoký management koumák u piva vymyslí a marketing oddělení vymyslí to "bla bla" okolo, aby to lidem nějak vysvětlilo a na fotkách se jeho zaměstnanci smějí, aby umocnili, co se umocnit ani nedá.

Super, ale
- nova zprava od mbank ze pocet volnych vyberu je 0 (dle sumy transakci od 1.8. do 2.8. kartami - premyslel nekdo hlavou? za posledni kalendarni i klouzavy mesic utrata 10K+)
- vyber v zahranici s poplatkem - nelze vybrat castka X najednou (bylo by to 35 bankovek - chapu bankomat) ale vybrani 2x poloviny znamena 2x poplatek - DEKUJU - tedy ve vybranych zemich NELZE VYBIRAT BEZ POPLATKU
- uz mi od jine banky prichazeji vsechny veci, depozita presunuta, poplatky (po pricteni skrytych typu kurzove rozdily) jsou pro me vyrazne lepsi

Vážení,nedivte se.Jsme v ČR.Tady přece platí každý za všechno a k tomu ještě přemrštěné peníze, protože ještě většina lidí myslí způsobem starším, než dvaceti let - takže držet hubu,krok a platit.Dokud toto bude,tak se nikdy nesrovnáme s platy a výhodami západu. Je načase dát všem institucím, které si diktují takové nehorázné podmínky, pápá.
Já osobně nehodlám platit bance za to,že může obchodovat s mými penězi.Takže - FIO to jistí ;-)

Dobrý den, nerozumím jedné věci - proč mám nulovou možnost výběru z bankomatů, když ve výpisu mám platby kartou u obchodníků? Můžet mi pomoct se zorientovat? Děkuji.

Já se také přidávám k tomu, že se cítím podvedená.Žádné poplatky- a už to na nás chrlíte, no to jsem zvědavá co to bude dál

Mám v inkasu jednu položku za odpad, která se mění a je účtovaná čtvrtletně. Nebude to vadit a nevzniknou mi nedoplatky?...a jak ho zavést přes počítač?

Na změně sazebníku mi přijde nejpodstatnější, že bankovnictví je o důvěře, a o tu mBank přišla. Málokdo svěří peníze instituci které nedůvěřuje. Vaše služby jsou sice levnější než u většiny konkurence, a pro mě v dostatečném rozsahu, ale svoje úspory budu ukládat jinam a produkty z kterých vám jdou peníz si také raději pořídím u konkurence. Nerad bych se dočkal dalších změn poplatků za užívání debetních a kreditních karet a poplatků spojených s úvěry a hypotékou. Jestli nebylo smyslem změn pořídit si ne-přátelské klienty, tak jste šlápli vedle.

Mám v inkase jednu položku za odpadky, která se mění a je účtována čtvrtletně...kdybych chtěla dát trvalý příkaz, nebude to vadit a nevzniknou mi nedoplatky?...a jak ho zadat na počítači?

10 příkazů zdarma je posatčující a 3 Kč za každý další málo. Nákupy přes web můžete platit kreditkou.

I přes změny sazebníku jsem stále spokojen. Avšak dle mého názoru by jeden výběr měsíčně z bankomatu zdarma
a cca 15-20 bezplatných příkazů do jiných bank nevyvolalo zdaleka tak bouřlivou reakci. Jsem přesvědčen,
že z hlediska vaší mBanky jste překročili magickou hranici spokojenosti klientů, která je motivuje nejen ke stížnostem,
ale i k usilovnému hledání - snad nikoliv alternativy, ale pouze doplňku - jiné banky.
Ta neznatelná hranice je tvořena jednak změnou, kdy jednoduchá pravidla se mění ve složitá, jednak změnou,
kdy z bezpodmínečných výběrů zdarma z bankomatu nezůstane bezpodmínečný výběr zdarma aní jeden.
Protože však každá firma (i banka) musí být dlouhodobě zisková, je mi jasné, že pouze nízké náklady to nevyřeší.
Osobně vím (protože se zabývám analýzou, vývojem projektů a marketingem) o dvou spolehlivých zdrojích dodatečných příjmů,
které klienti (cca 40% - odhadnuto podle veřejných informací o počtech klientů
a podle jejich finančních preferencí) s vědomím, že neztrácí, ale získávají, rádi zaplatí.
To Vy však jistě víte také. Proto o něčem jiném: Z čistě marketingového hlediska, i z hlediska razantního omezení počtu výběrů z bankomatu,
by tyto Vaše problémy vyřešily jeden výběr zdarma a všechny ostatní zdarma nad cca 6000,- Kč
(kupodivu u zahraničních výběrů Vám podobný spodní limit Váš problém vyřešil) .
Z toho, co jste místo toho uplatnili, plyne, že primárním cílem bylo podnítit platby kartou v obchodech,
neboť platba od obchodníka je jistým stálým zdrojem příjmů. Praxe ale asi ukáže- nerad bych se mýlil -
že touto cestou se vydá pouze cca 10- 20 % klientů (prostý výpočet na kalkulačce s průměrnou
útratou cca 5000,- mi říká, že to Vaše vize naplnit nedokáže).
Abych jen nementoroval, mám na konec jeden praktický dotaz:
Proč nemohu třeba platit v obchodech i kartou eMax uvedených 4000,- abych pak na tuto kartu eMax mohl
využít 3 výběry zdarma. Selský rozum říká, že pokud je něco údajně "výhodné" u karty mKonto,
mělo by to být zhruba stejně efektivní i u karty eMax.
Přece i Vaše analýzy musí přece jednoznačně potvrdit předpoklad, že výběr kartou eMax
za 35 Kč dnes používají klienti jen vyjímečně, a tak by to muselo mít jednosznačně pozitivní efekt
(kupř. já i mnozí moji známí používají eMax účet k oddělenému vedení rezerv na stavby a rekonstrukce
i jiné investice do domácnosti a tak částky na těchto účtech bez výpovědní lhůty a tedy i platby jsou značně
vysoké - pouze doposud před platbou bylo nutno vždy provést převod na mKonto a pak použít kartu k mKontu)????
děkuji předem za odpověď.

Vážení přátelé, pokud to půjde takto dále tak s Mbankou skončím. Nejdříve lákali vysoký úrok - nyní úročení až od cca 700 tisíc, dále tu máme zavedení placení za odeslání peněz z účtu, zachvíli příjde zpoplatnění příchozí platby. Ještě chvíli blbněte a půjdeme jinam....

Tak já to taky balím. Nevím jestli spoléháte na lenost klientů odejít nikde, ale uvědomte si že ten kdo si dal tu práci přejít z jiné banky k vám, tak odejít bude maličkost. Z vaší strany trapný přístup,ale asi se to dalo čekat, jak se postupně služby zhoršovaly.

Tak jsme se dočkali stejných praktik jako v jiných bankách, firmách, obchodech - nalákat na účet bez poplatků a pak postupně začít zavádět poplatky. mimochodem už dost dlouho čekám na zahraniční platby - kolik ty budou stát? Bohužel jsem Vás dříve chválil a před těmi, co si u mBank otevřeli účet si připadám trapně. Nejvíc mě nas.alo, podmiňovat výběry v bankomatu zdarma částkou zaplacenou v daném měsíci. Když mě někdo dává podmínky, to nesnáším. mBank doufá, že jsou lidi líní znovu měnit banku a aspoň 2/3 jich zůstanou. Já u mBank mám osobní i podnikatelský účet a setrvám u Vás do konce tohoto fiskálního roku.

Osobně u mne ztratila mbanka všechnu svojí čest, nedodržením slova končim a odcházím. Nemohu setrvat když nevím co přijde další měsíce. A nevim jak si stale může držet zákazníky když bmank nedrží slovo.

Re:axse

U konta eMax+ (narozdíl od eMax) je povolena jedna odchozí platba měsíčně; další jsou zpoplatněné částkou 150 Kč. (Tento poplatek existuje od té doby, kdy banka účet eMax+ zavedla.)

Jediná možnost jak se dostat ke svým penězum v hotovosti je u vás výběr z bankomatu. Ted jste ho zpoplatnili. Zbohem, odcházím do jiné banky kde vlastní bankomaty které nezpoplatnují. Odchozí platby zdarma a vedení účtu mají ve více bankách a k tomu i lepší úročení peněz. Čim jste tedy lepší když to nejsou zlužby ani poplatky?

Rovněž máme s manželkou každý svou kartu, přičemž ona nakupuje a já vybírám. Mělo by se to sčítat na jeden účet a nikoli kartu. A také byste mohli zohlednit zůstatek na účtu...
Že snižujete úroky tak, že již skoro žádné nejsou, to jsem schopen pochopit, ale poplatky Vám budu odpouštět velice obtížně. Donutili jste mne se začít porozhlížet po trhu.

Muze mi nekdo zodpovedne vyvetlit, coze to je za novinku Poplatek - sablona platby???? A je to bratru za 150 Kc, malem mne omylo.

Každá 11.a další odchozí transakce mimo mBank bude zpoplatněná měsíčně,ročně...?
S úctou děkují za odpověď Josef Hollein

HEslo z článku "...jednorázové příkazy tedy nejsou třeba." je pěkná lež, nejčastěji nakupuji nebo platím převodem z účtu, od toho jsem si účet pořizoval, abych neměl peníze schované pod polštářem a mohl platit co chci a kdy chci.

S poplatky nesouhlasím, kvůli poplatkům jsem odešel již od dvou bank a pokud se budou zavádět poplatky i zde odejdu taky, vždy se nabízí někdo kdo nechce poplatky. :-)

Re:Pavel

Platby disponentskou kartou se počítají (resp. měly počítat - pokud tomu tak není, reklamujte to u mBank) do celkové částky pro určení počtu výběrů zdarma; ovšem vybírat zdarma lze pouze kartou majitele účtu; výběry disponentskou kartou jsou plošně zpoplatněné částkou 35 Kč.

Počet výběrů zdarma závisí na platbách kartou v aktuálním měsíci; případný poplatek 9 Kč za 1.-3. výběr se strhne až na konci měsíce (do té doby nelze určit, na kolik výběrů má klient právo).

Šla jsem k mBank, jelikož byl nejlepší. Žádné poplatky, žádné placení. Teď už nemám ani ty tři výběry zdarma. Hezky mBank hezky!! Asi se začnu koukat jinde, když už budu platit i za jednorázový příkaz. Jsem zklamaná..

Dekuji pekne za takovy cenik!!! mKonto mame jako rodinny ucet. Ja mam hlavni kartu, kterou vyuzivam jen na vybery z bankomatu. Manzelka ma dodatkovou kartu s kterou hlavne plati v obchodech a na benzinkach. Takto to mame proste v nasi rodine rozdeleny a funguje to. Jenze mBank nas prohlasuje za podvodniky, ktere musi skasnout !!! Tim, ze nebere do uvahy objemy plateb na dodatkove karte pro vypocet poplatku, dostali jste mne do pasti. Za svoji kartu budu platit vybery z bankomatu, protoze nenakupuji na kartu, pritom manzelka toho zaplati i pres 10000 mesicne v kramech. No a samozrejme manzelka, az bude potrebovat hotovost, tak si taky zaplati 35 Kc za vyber dodatkovou kartou!
Volal jsem na infolinku a tam mi poradili, abych pozadal o zmenu uctu ... ale znelo to tak komplikovane, ze si rikam, ze tu zmenu udelam jiz brzy, ale v jinem bankovnim ustavu ...
Uz to mam nacviceny ze Sporitelny do mBank (pred rokem) ...
To je takovy problem pri vypoctu poplatku, zohlednit transakce vicero karet u uctu ? Nebo zohlednit nejakej rozumnej rodinej model ?
Ted jsem se dival na ucet. Mam tam vzkaz, ze muj pocet vyberu z bankomaru zdarma je rovny nule (pro srpen). Cenik novych poplatku zacal platit 1.srpna, ale ja musim doplacet za svoji "neangazovanost" v cervenci, kdy jsem byl na dovolene a nerealizoval jsem zadne platby. A kdy platil jeste stary cenik ... To je v poradku ?

Není to začátek zpoplatnění všech transakcí,i príchozích ?

Dobrý den, trochu nechápu Váš přístup k informování o změnách k horšímu, které jsou maskované jako vpodstatě pozitivní zprávy. Kdysi jsem měl účet s úrokem 3,5% a pak mi z ničeho nic přišla zpráva, že s novým účtem eMax Plus je možné mít úrok až 2,8%. Říkám si "jak je to možné, vždyť přece mám 3,5%" a pak jsem si teprve pracně dohledal, že se na eMaxu úrok snížil vlastně na 1,8%. Teď se situace opakuje. Z ničeho nic zpráva, že odkládáte poplatky za odchozí platby, přitom nikdy předtím nepřišla zpráva, že se vlastně nějaké poplatky budou zavádět. Má to smysl? Já teda raději celou pravdu.

Jsem přesvědčen, že většině kritiků stejně jako mně nejde o těch pár korun navíc, ale o princip a ztrátu důvěry k bance.

Mám obavy, že většina přispěvatelů pořádně nečetla a tudíž ani vůbec nepochopila systém poplatků. Já své chování nezměním, přesto nebudu zřejmě i nadále za účet platit ani korunu. Já patřím mezi lidi s podprůměrnými příjmy a tudíž si neumím představit tvorbu několika desítek jednorázových příkazů měsíčně - došly by mi velice rychle peníze.... Pokud máte 100 000 Kč měsíčně příjmů, tak Vám snad poplatky mohou být ukradené...

trochu PODVUDEK, takový malý podvod, zdá se mi. Jediné co mne k vám nalákalo, byla absence poplatků. Jinak běžně člověk aspoň občas potřebuje pobočka - vložit hotovost, a to vy nemáte. A najednopu BAF - poplatky. Kamufláž s promo o prázdninách - cha cha, jako bychom to neznali, nestihlo se to, tak to budem muset nějak chytře okecat...Tak začínám hledat novou banku - počítám, že za as to tady bude ještě horší ... :-(

pro

Snoopy - a další - z mého pohledu nechápete, nebo nechcete chápat, že nejde tolik o pár desítek Kč měsíčně, ale o zásady - já vím, už se nenosí - ale pokud slíbím, že účet BEZ poplatků do konce světa a den navíc, nějak jsme si nevšimli, že nastal konec světa+ 2 dny . K férovosti Mbank - jestlipak jste si lidi všimli, že MBank razí heslo: co nechci, neslyším? Na férovost dáma neodpověděla (i když culí sen na nás blbce, co jsme zatím nestihli utéct k FIO, hezounky), na další otázky, kdy by byla třeba přímá odpověď, také ne. Takže nějak tu férovost nechápu, a zřejmě nejsem sama. A Mbank to OPRAVDU, ALE OPRAVDU nezajímá. A pod článkem uvedené : ... , případné další dotazy rádi zodpovíme v diskusi níže. je taky další mírně řečeno nepravda. Proč mě tak strašně štvou lháři ?

Prvně to začalo snižováním úroků na spořícím účtu,teď začínáte pomalu s poplatky za příkazy .Jen tak dál.

Dobrý den, mám skromný dotaz. V bodě 2c je 10 příkazů zdarma, ale já mám ve výpisu za každý účtován poplatek
3,- Kč. Kde je chyba? Díky za odpověď
AH

Jsem u Vás protože jste měli dobré úroky a to již není , navíc protože jste měli bezpoplatkové transakce to odbouráváte teď takkže co mě tedy má dále zajímat na vašich účtech? Důležité je pro mě abych vše jen sledoval a nic se moc neměnilo ale to asi nejde nikde takže zase budu muset hledat a koukat po jiném poskytovateli který bude snad zase na nějakou dobu beze změn a s podmínkymi které slíbil a smluvně se zavázal. Nechci pořád řešit jen účty a převody ale asi budu stále muset jako jak bylo řečeno štika na trhu asi opravdu končíte že.

Další změna ceníku/poplatků a opět k lepšímu... Nejdříve "vynulování" úročení u eMaxu, nyní postupné, pomalé plíživé zavádění poplatků... Začínám se bát co se objeví v další změně ceníků a stydím se že jsem vás doporučoval všude okolo :(

Za mě palec dolu mBanko :(

Lidi neremcejte a jednejte. Třeba založení INGkonta trvá asi 2x5 minut. Snad si Férová mBank nemyslela, že budu dobrovolně dosávat měsíčně na úrocích o několik set korun méně... Platební kartu s trapným delfínem vyměním v nejbližší době také za tu od unicredit, dostanu tak zhruba pětistovku měsíčně zpět za platby kartou. Nemyslíte, že se to vyplatí víc i když tady pak dám několik desítek korun za výběry, protože jejich kartu k placení používat nebudu ???

Dobrý den !
Takže 35 Kč za výběr z bankomatu v zahraničí uskutečněný v červenci,leč zaúčtovaný v srpnu, provedený v době kdy jsem o těchto změnách ani nevěděl, protože netrávím čas pročítáním webových stránek.. Mohli jste rozeslat alespon informační mail... Trochu nekorektní jednání...Změna sazebníku se mě určitě dotkne a to jsem naprosto normální uživatel.. Málem jsem přemluvil svého otce,aby k Vám přešel ..tudíž jsem rád že jsem to neudělal... Měli byste trochu více myslet do budoucna...Nejde o to, že by poplatky byly vysoké, jde o to že ztrácíte důvěryhodnost...což je myslím daleko důležitější... Jako student odcházím taktéž ,protože důvody proč byla MBanka výhodnější jsou pryč !
Tomas Jelinek

Když se odhlásím, tak na mne vybafne toto

mHYPOTÉKA Light

Hypotéční úvěr bez zbytečných poplatků a s vynikající úrokovou sazbou.nulaKc_oriznuta_61_71


- vyřízení i zpracování hypotéky

- otevření i vedení účtu

- všechna čerpání
Zvažte, kde vzít hypotéku.


Jsem zvědav, jak vám to dlouho vydrží. :-))

Tak to jste dlouho bez poplatků nevydrželi teda.

Jsem studentka a více jak dvouletá klientka mBank, do nedávné doby spokojená. Avšak se zaváděním poplatků se cítím podvedená a souhlasím s rozhořčenými klienty. Provádím dost plateb, ale pouze nízkého charakteru a myslím si, že na to jednoduše doplatíme hlavně my, studenti a méně majetní. Přemýšlím o jiné bance a stydím se, že jsem mBank někdy doporučovala rodině, přátelům či dokonce známým.

--- editováno příspěvek porušující etický kodex ---

Koukám, že se zdejší forum proměnilo v Zeď nářků. Sice je to již dlouho, co jsem posílal příkaz v předešlé bance než nynější mBank, ale ještě si živě pamatuji, že zde bylo zpoplatněno všechno a v konečném měsíčním zúčtování to stálo balík peněz. Je faktem, že cítím novou politiku banky jako podraz na klienty, které lákali při vstupu na trh v ČR, každopádně se jedná pořád o nejvýhodnější banku co se týče poplatků.
Docela by mě zajímalo, jak rychle jste utíkali od své původní banky, když se mB objevila na trhu? Trvalo vám přinejmenším 2 měsíce, než jste tam odtud vůbec mohli vypadnout a pořád brečíte.
Věřím, že každý normální člověk, tím myslím pracujícího a vydělávajícího legálně, zkousne měsíčně těch pár kaček za těch něco málo příkazů nad 10ks měsíčně. A vám ostatním dám radu zdarma, nechte si posílat podporu a socku jinam, nebo jděte do práce :)

Hezký den

Určitě si všichni pamatujeme Vaší masivní reklamní kampaň, kde běhala NULA s ručičkama a nožičkama. Myslel jsem, že tato NULA měla symbolizovat politiku nulových poplatků. Také jste deklarovali, že Vaše politika nulových poplatků se v budoucnu měnit nebude. PROSTĚ LEŽ, vydrželo Vám to sotva dva roky...Jako většina zde komentujících toto cítím jako podraz na nás klienty, navíc takovým plíživým způsobem jak to dělate vy položku po položce měsíc po měsíci. Kdybyste alespoň řekli férově: "My se chceme přeorientovat a zavést poplatky, protože... (třeba politika nulových poplatků je ztrátová a dlouhodobě neudržitelná nebo já nevim co) ". Sice by odešlo dost lidí jednorázově, ale alespoň byste věděli, že těm ostatním to zas tak nevadí a zůstatnou. To jakým způsobem zavádíte poplatky je hnus velebnosti. A ještě trapnější je to Vaše vymlouvání a vysvětlování, přitom všichni ve vedení víte, že SVŮJ SLIB JSTE NEDODRŽELI.

Vy si však možná neuvědomujete jednu věc. Vaši klienti včetně mě jsou poměrně gramotní jak v práci s počítačem, tak finančně gramotní. A tito klienti opět včetně mě jisto jistě najdou jinou banku, která jejich potřeby uspokojí a od Vás časem odejde. Na druhou stranu je mi jasné, že jste si zpracovali nějakou analýzu, ze které Vám vyšlo, že to co vynesou poplatky je víc, než jaký bude ušlý zisk za klienty, kteří odejdou. Jinak byste do toho nešli, to je jasný. Ale zapomněli jste na jednu věc a tou je Vaše značka, Vaše logo, které bude už navždy pošpiněné tím podrazem, který jste na klientech spáchali a všichni ho vnitřně cítíte, i když to furt okecáváte, že to tak není. Váš růstový potenciál tak skončil. Víc klientů než jste měli už nikdy mít nebudete, a to Vám přeju za ten PODRAZ.

Doufám, že si to uvědomíte, až si tuhle diskuzi bude někdo od Vás pročítat, a zavede nápravná opatření. Pocit podvedení tu totiž cití většina diskutujích. A mohli byste vědět, že v dnešní globální době je to, jak značku vnímají lidé to nejdůležitější, viz. třeba Apple, i když to je jiné odvětví...Říkám si teď, že sem vůl, že sem Vaší banku doporučil asi deseti lidem, kteří si u Vás účet skutečně založili...

Nebo alespoň napište skutečný důvod proč zavádíte poplatky a nemlžte. Třeba to lidé pochopí a dají Vám ještě šanci. Dám Vám několik tipů:
a) Takle vyděláme víc
b) Přikázala nám to naše mateřská Commerzbank
c) Politika nulových poplatků byla ztrátová a byli jsme podporování kapitálem z Commerzbank do doby než získáme určitý počet klientů a pak byl plán poplatky zavést. Takže jsme vlastně vědomě lhali hned od začátku

.... k tomuto se hodí jedině přísloví: Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají. Jsem zvědavý, kam až vaše strategie zajde. Odešel jsem k vám z České spořitelny vzhledem k jejich nenasytnosti a obřímu arogantnímu aparátu, který parazitoval na klientech jejich výší bankovních poplatků atd. Mám pocit, že poplatek operátorovi je zástěrka, abyste pro klienta vypadali jako ti hodní a že vás, chudáky, přitlačil nějaký operátor ke zdi. Tomu ale bude možná věřit důchodkyně M. B. z Horní Dolní. Dělám vám doposud velice kladnou reklamu u přátel a známých. Doufám, že se za svá doporučení nebudu muset stydět. A pokud se do této fáze dostanu, mkonto si zruším tak rychle, jak jsem si jej zřídil...

váš klient

A jaké poplatky zavedete příště?

pro Ivana Hájičková:
Dobrý den, pokud máte problém s pár jedinci a nechcete řešit problém mnoha plateb jednotlivě, proč nezpoplatníte denní transakce. Třeba 3 jednorázové platby denně zdarma, další za poplatek. To je férová nabídka pro obě strany, nebo ne?

Po tom co Vaše banka předvádí je čas opravdu udělat Vám zbohem, mě sice nevadí zavedení toho limitu 10 převodů zdarma, ale chápu všechny co se do toho nevejdou! Ale co mě zaráží je zavedení poplatků za výběr z bankomatů to je výsměch největšího ražení, pochopil bych to kdybyste měli alespoň v každém větším městě (nad 20 000 obyvatel i míň) Váš bankomat, ze kterého by bylo možné vybrat bez poplatku, ale takle to už opravdu hraničí s tím, že ste horší než doposud všechny stávající banky, protože ty mají výdaje na svoje budovy, zaměstnance bankomaty, ... daleko větší než Vy!

Takže zbohem jdu mrknout a přejít k FIO :-)

nějak jsem nepochopila jak to bude s těma jednorázovýma platbama... Bude se něco platit, za každý převod, nebo je to zdarma do 10 každý měsíc? Výběr z bankomatů bude stát co a když budu platit někde kartou to se bude taky platit jo?? koukám, že tady taky začíná obíračka lidí (lépe řečeno studentů) nejdřív obrovská propagace, vše zdarma a ted toto?? neni to moc normální a už vůbec férový jednání.

Jen malá poznámečka, k Vaší bance přešli ti aktivní klienti z jiných bank. co to znamená víte asi sami. S pozdravem Stanislav Seibert

Parada TAK POTE CO PREJDU K MBANK OD TECH CESKYCH OTRAVNYCH A PREPLACENYCH BANK TAK SE I Z TETO ZACINA STAVAT TA OTRAVNA A PREPLACENA BANKA CO SE DA DELAT JDU HLEDAT DALSI CO JI TY SLIBI ZASE ASPON NEJAKOU CHVILI VYDRZI .....

Během šesti dnů víc než 10 ručně provedených transakcí? Bylo to běžné mKonto, nebo mBusiness?

A je to pro všechny klienty? Mě se dnes normálně 3 Kč strhly...

S poplatky nesouhlasím, tak jako všichni tady, nejdříve nalákáte lidi a pak změníte podmínky, na který jste nás dostali. Stejně to bylo i u spořícího účtu, při založení jsem měl přez 3%, par měsíců a klesli jsme na tu ubohost..... Poohlídnu se jinde

S poplatky nesouhlasím, tak jako všichni tady, nejdříve nalákáte lidi a pak změníte podmínky, na který jste nás dostali. Stejně to bylo i u spořícího účtu, při založení jsem měl přez 3%, par měsíců a klesli jsme na tu ubohost..... Poohlídnu se jinde

Vážená paní Hájíčková, tlumočte, prosím, vrcholovému managementu banky moji nespokojenost, jako klienta Vaší banky, se změnou sazebníku.

Je sice chvályhodné, že se nás, zákaznictvo, snaží banka vychovávat k většímu používání produktů jako je SIPO, to je ovšem dost nepružné a nevstřícné změnám. Nehledě na spoustu jiných plateb při běžném provozu, které zaSIPOvat nelze.

Chápu, že akcionáři banky chtějí nižší náklady a vyšší zisky, domnívám se, že zavedením např. institutu hromadné platby by klesl počet potvrzovacích sms, existuje i přihlašování k účtu systémem certifikátů, což by část zákazníků určitě uvítala. Tam náklady na potvrzovací sms nejsou nutné vůbec.

Pokud je na závadu vyšší náročnost na skladování dat, dala by se řešit např měsíčními (či půlročními) výpisy z účtu, kteréžto by si archivoval majitel účtu a nikoli banka. Ta by mohla skladovat data účtu např. pouze rok, či jaká doba je vlastně nutná pro jiné účely, než je uspokojování zákaznictva. Já osobně, jako majitel soukromého účtu výpisy stahuji tak jednou za rok a následně je archivuji. V podstatě, pro mne, ani moc nejsou potřebné, ale pro pořádek je asi vhodné takové věci činit. Pokud přece jen Vás náklady na zvyšující počet transakcí tíží, rádi se o ně podělíme, ovšem 3 Kč za transakci mi připadá poněkud přehnané.

Co se týče nucení k používání platebních karet, jen houšť, ovšem okolí zdaleka není na takové masové užití připraveno. Platit např. nákup v supermarketu za dvě stovky kartou je činnost někdy i riskantní a pokud se takové transakce výrazně nezrychlí, tak i nadále bude. Vaše iniciativa v tomto směru nepostrádá správný tah na branku a z hlediska manažerských dovedností se jí nic nedá vytknout, obávám se však, že bude kontraproduktivní. Nezohledňuje totiž realitu panující mimo vznešené prostředí bank a velkých financí. Ač se osobně snažím platit kartou co to jde, zdaleka nesplním podmínky nastavené Vaším šikovným managementem.

Na závěr bych se Vám chtěl ještě jednou představit. Dobrý den, já jsem Váš Z Á K A Z N Í K. A pořád se jaksi naivně, až staromilsky domnívám, že instituce, jako je Vaše, by měla upírat svůj pozorný pohled méně ke koláčovým grafům kvartálních výkazů zisku a více k přáním Z Á K A Z N Í K Ů. Potom budou spokojeni všichni, a o to snad jde. Nebo ne?

Možná, že i ve Vaší bance někdy slyšeli o pánovi jménem Tomáš Baťa, který prohlásil, volně parafrázuji:

"Peníze jsou jako plaché srny či krásné ženy – musí se na ně pomalu, nepřímo, oklikou
a s trpělivostí. Nejde o peníze samotné, ale o proces vydělávání peněz. Nechcete přece udělat kšeft zde, urvat
sumu támhle, jít z jobu do jobu a z kšeftu do kšeftu. Vy chcete spolehlivý, vzrůstající a trvalý příliv peněz, tedy proces sám, ne pouze výsledek.
Vy nechcete job, ale kariéru. Aby i ty plaché srny a krásné ženy - tak jako peníze – vyhledávaly vás."

Co dodat.

Petr Prášek, Zlín

Vidím, že jste v mBance amatéři, kteří celý oprojekt nezvládají. Kdybyste to místo vykrucování dokázali aspoň přiznat a férověji jednat, asi bych u vás zůstal. Takhle odcházím k Fio bance, kde poskytují za srovnatelné pioplatky profesionální služby.

Ja si nestezuju... FIO ma vklady i vybery na pobocce zcela zdarma (nad 1000 Kc ten vyber), navic lze odeslat ai prijmout europlatbu za prijatelne penize (to mBank neumi), u GE Money mam studentsky, kde jsou taky vybery zdarma a navic moznost platit a faktury a dobijet mobily ONLINE (to mBank neumi) a platit kartou po netu (to zas neumi FIO), a u GE Money mam i sporici ucet, takze mi to neco vynasi.... Opravdu si nemuzu stezovat... Jen odeslat par emailu, ze inkaso si budou strhavat z jineho uctu a papapapapapa...

Lidi, NESTEZUJTE SI, KONEJTE, diky.

358: Co na to? Cashback ;-)

Re: Lojza (367)

Jak už jsem několikrát na fóru a blogu řekl, už jsem ke konkurenci odešel a nestojí mě to ani o korunu víc. Naopak, ušetřím tím za za výběry z bankomatu. Kam? K dvěma institucím; jedna nabízí ten bankomat, druhá zase vklady a výběry na pobočce. A které to jsou? To už jsem tady taky několikrát řekl; kdo hledá, najde.

Paní Ivanko,
bonus dvou měsíců nedává Vaše banka nám, klientům. Ono je to obráceně. Ten nyní dáváme my ještězatímklienti Vaší bance, protože neodcházíme ihned i s našimi korunkami, ale budeme se od Vás sypat jak písek v hodinách ještě ty dva měsíce a tak si na našich kačkách ještě pár dní můžete hojit rány. My Češi jsme pohodlní a tak máme-li bezstarostné období, využijeme ho, viz výměna řidičáků s návaly na závěr. Ale kdybyste nebyli secsakra v maléru a tu dírku do přesýpacích hodin se Vám nepovedlo udělat tak obrovskou, že Vám peníze s klienty začaly prchat jak z proudového motoru, tak nějaký speciální bonus nebude, že. Paní Ivanko, tohle žádné přechodné bonusování nezastaví, ten odtokový proud tu díru vybrušuje jak smirek, tohle není na lepení kanagomem a na pancéřový vysokotlaký uzávěr už nemáte. To byste museli dva roky škrtnout a použít sazebník z oněch dob. A neobelhávat klienty jak Moše. A snad jako perličku něco na závěr. Víte, já dělám převážně na montážích v zahraničí, možná byste nevěřila, ale jsou i některé banky,není jich pravda moc, které mi i odtamtud převedou penízky do Čech grátis. Do Vaší banky ale ne. Ne že by to neudělaly, ale já jim k tomu příkaz nedám, nene. Možná byste taky nevěřila, že bez haléře na poplatcích mají pobočky, dají Vám kartu, cucnete z bankomatu, otevřeně neobelhávají, chcete-li založit či zrušit účet tak je to do minuty a tak. Tím zahraničím nemyslím jednu adresu v Lodži. A paní Ivanko, kdepak máte nyní spořící účet Vy? A pročpak Vaši zaměstnanci, ti kteří něco umějí, né rádobymanažeři, ale ti šikovní na svých záchraných člunech míří k světlé budoucnosti ne u Vás? Mnoho jmen nějak zmizelo, co banku postavilo z ničeho na tehdy velmi silné nohy...
Paní Ivanko, Češi nejsou jen hloupé stádo, jak se domnívá řada zahraničních "investorů". A koneckonců i stádo se umí dát na pochod, na jedné montáži jsem to viděl, říkali tomu nějak jako "stampído", v bance je to asi run, že? Smetlo to i barák pod kopyty. Tady tedy run nehrozí, není ani ten barák.
Jak dosavadním klientům, tak i Vám přeji zakotvit v úspěšné bance

Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Nedávno jsem přešel k mbance, protože mě vadilo platit za každý pohyb mojich peněz na učtu. A tu to bude za chvilku stejné :-( Kde jsou ty časy kdy jsme mohly žít bez bankovního účtu.

V době, kdy na průběh platební operace nemusí sáhnout lidská ruka, vůbec nevidím důvod jejich zpoplatnění
( kromě zvýšení zisku banky). Limit deseti plateb hravě naplním a protože nulová cena operace byl jedním z podstatných důvodů přechodu od RF banky k mBank, zařídím se jako klient Orin. Sliby chyby.

Jo stabilita i v chování je zárukou a jistotou, pokud někdo znenadání otočí volantem, taky se hned divíme, co se děje. Buď je to tedy jen píchání v boku a mBank má přechodné trhačské nálady typu, když to dělají jiní, tak proč bych to nemohl dělat já, nebo je to signál něčeho hlubšího a počátek úpadku mBank v čechách, nic jiného mne nenapadá, protože kdyby s těmito podmínkami přišli hned na začátku do ČR, stejně by byli konkurence z pohledu nás lidí, ale ta otočka je jasný signál.

Dobrý den,

Vaše věta mne zcela dostala " a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba.". Platím často za zboží na internetu platbou předem. K tomu mi opravdu trvalý příkaz nebo SIPO nepomůže. Děláte z nás akorát hlupáky. Kdyby jste narovinu řekli, zdražujeme a hotovo, nebudu s tím mít problém. Zůstanu. Ale když vy vymýšlíte vždy zdůvodnění, které je často nelogické, nedivte se, že jsem se sebral a peníze z mBank dal jinam. J.Palán

Kmicko, ty to nechápeš v globálu.
Před tím (myslím tím pár měsíců) to šlo bez poplatků a dokonce 2 roky a i v době, kdy to ještě nikdo neměl a bylo těžké se i prosadit nejen u klientů (to bylo samo lákadlo pro lidi, vysoký úrok a bez poplatků), ale i na finančních trzích. Jak to, že teď když už prý je krize za náma a začíná se ekonomika zvedat ode dna, se mBank najednou rozhodla zavést, ať už jakékoliv, poplatky? Jedinná logická odpověď je, jsou ve sračkách a chcou se trošku zahojit na klientech = veškeré finance a peníze okamžitě převést jinam a zvážit odchod od této instituce, která se tímto zavedením poplatků stává méně důvěryhodnou, chápeš to už?

tak jsem si přečetl pár příspěvků a většina jste blázni!!!!!! musíte si uvědomit, že banka za každý výběr platí!!!! já bych sice také dal těch 6,- Kč. Jinak zde není žádná lepší banka! Fio sice 6,- Kč ale jen u ČSOB, jinak 30,- Kč. A pokud jde o příkazy, tak normálnímu stačí 10 příkazů za měsíc! Na ostatní jsou inkasa, SIPO, trvalé atd.....a pokud to někomu nestačí, tak at jde jinam a bude se divit kolik bude platit! Budou se mu točit panenky....

Jedinou výhodou mbank byla výše úroku na vašich účtech a bezplatné manipulace s vlastními penězi i mezi svými účty. úroky již máte zanedbatelné a nyní ještě zpoplatňujete výběry. stáváte se další zlodějskou bankou v zemi

2. Poplatky související s užíváním platební karty
a) Výběr z bankomatu ČSOB v České republice nebo Slovenské republice 6 Kč / 0,20 €
b) Výběr z bankomatu jiné banky v České republice 30 Kč
c) Výběr z bankomatu jiné banky v Slovenské republice 1,13 €
d) Výběr z bankomatu v zahraničí (dle měny účtu)
0,5 % + 80 Kč
2%, min. 5,97 €

Četl někdo s mlouvu s bankou důkladně?.....jestli se náhodou nejedná o porušení smlouvy....všichni jsme si zakládali účet, kde za běžné bankovní operace nebudeme platit, tak jak je zvykem v zahraničí....a najednou máme poplatky.....minulý měsíc jsem po 15 letech zrušila účet u jiné banky a svoji hotovost z BU převedla do mBank......zatím jsem nestihla zadat ani všechny trvalé příkazy a opět začínám hledat novou banku.....jde mi o princip.....slušně řečeno....jsem veeeeelmi rozčarována

za výběr z bankomatu ČSOB je 6Kč, takže jsou lepší, ale horší jsou v tom, že jen z ČSOB je to těch 6Kč, jinde je to 30Kč.

V sazebníku mají "platba z titulu použití platební karta = zdarma", trvalé i jednorázové příkazy v ČR a SR zdarma, takže asi se taky tady nebudu pachtit s mBank a uvažovat, kdy platit kartou a kdy vybrat prachy z bankomatu zdarma, seru na ně.

Ty, kolik tam budeš platit za výběr z bankomatu?

A mě už taky došla s Váma trpělivost a jdu k FIU a už se tam těšim

Mike, ke konkurenci nikdo nepůjde, myslíš, že jen kvůli tomu, aby neznatelně uškodili mbance, budou v globále jinde platit víc? Na to zapomeň. Peníze jsou vždy až na prvním místě!

Jste ufňukaný, víc jak malé děcka. Když se vám nelíbí poplatky u mbank, tak běžte jinam. Je jich tu plno a budou rádi. Tam vám nasolí takové poplatky, že nebudetei stíhat fňukat, ale budete řvát. Podle mě je mbank trnem v oku ostatních bank a tak jim budou neustále házet klacky pod nohy. A doufám, že to mbank ustojí. Takové poplatky jaké budou mít nyní, jsou nic oproti kokurenci. Tak přeji příjemné hledání tzv. lepších poplatků. Tak zdar!

No právě a toho jsou si ti šéfíci v mBank vědomi a proto ty poplatky (restrikce) zavedli a ještě je i přitvrdí. To se musí udělat postupně, aby klienti houfně neodešli, jen si zamrčeli a zůstali díle. je to "lamentatio rusticana" prostě jen.
Ale zajímá mne, proč to zavádí až teď, když by jim to stačilo i při počátku existence v ČR? To je to s tou mBank tak zle, že už se hojí na poplatcích? To je divné ! Jsou to sice laciné prachy, že, např. milión klientů*9Kč za bankomat = 9 melounků bez hýbnutí kostí, ale proč to zavádí mi nahání husí kůži. Nejspíše udělali na finančních trzích boty a je se trošku hojí na klientech a tím pádem bude hůř a přitvrdí. Dávám bolševikovi tak 3 měsíce a bude jestě tvrdší přístup mBanky k nám klientům.

Re: Janík (357)

Lidi, vzpamatujte se! Takovýmhle obcházením podmínek jedině dáte mBank záminku k tomu, aby zaváděla další poplatky. Raději dejte bance najevo nesouhlas s poplatky tím, že od ní odejdete a převedete peníze ke konkurenci; až nebude mít mBank přebytek volných peněz, ale naopak nebude mít z čeho půjčovat, ještě ráda poplatky zruší.

Ono nejde o lenost odejít, ono jaksi není kam odejít. Spořící - u AXY, dobře 3% hovoří, ale ten zbytek je všude horší a jestli ne, tak to sem napište.

10 plateb měsíčně stačí drahoušku. Víc mi ale vadí, že mBank tak snížila úrok na spořícím kontu.

Víš a v tom je ten problém, že se najde vždycky pár takových pitomečků, kterým je to buď jedno, nebo to ještě schvalují. V tom je jádro pudla, proč u nás v česku jsou nejdražší dálnice, mobilní operátoři, teď i nafta a benzín a možná i tyto bankovní poplatky(to nevím jistě, ale asi tomu tak bude). My tu nebrbláme, jen dáváme najevo svůj nesouhlas s těmi poplatky a doufáme, že ti pitomí manažéři si někdy najdou čas a trošku proletí blogy, aby zjístitli jak se k tomu staví klienti a taky doufáme že existuje malilinkatá naděje, že se mezi těmi, kdo to rozhoduje najde člověk, který ten dopad alespoň zmírní.
Takže kdybychom to tu nepsali, nic se nezmění, když to tu píšeme, je malilinkatá naděje (sice jak jackpot ve sportce, ale je).
Kapíto macku?

Ti co si pořád stěžujete, tak se zbalte a běžte do jiné banky ne? Když je to u konkurenze tak super, tak není co řešit? Místo toho raději brlbáte a stěžujete si jaký to je šílený podraz ... jak malé děti. Běžných klientů se to stejně většinou nedotkne. A navíc dnes není nic divného zřidit si účty ve více bankách současně a následně pak podle potřeby použít pro tu či onu operaci ten výhodnější.

mam 3 banky - čs, fio a mbank
u čs solím o 106 a jsem tam jen kvůli debetu, který mi umožnuje, fio je zadara, ale zatím jsem tam chvili, tak nemá ještě moji důvěru a mbank, ten mě zklamal, po více než 2letém spokojeném fungování přišlo u mě velké rozčarování
potřebuji občas vybrat peníze, chodí mi tam dost příchozí platby - takže průběžně peníze po celý měsíc, čekám na zpoplatnění příchozích plateb a nezůstanu tam ani minutu navíc...
stále je co si vybírat
ještě že jsem nepřendala příkazy z čs...

Jo, to ochcat jde, ale co s těmi poplatky za výběr z bankomatu?
Sice jde o koruny, ale u více vydřidušské ČS jsem měl 6Kč a tu je 9Kč, zajímavé, jak s tím zatočit?
Babo raď !
Změnit banku asi.

Trvalé příkazy zpoplatněné nejsou - tak zadávejte platby jako trvalý (formulář je skoro stejný) s datumem splatnosti ihned a po provedení ho smažte.
Je to sice o jeden krok navíc, ale zdarma a BEZ OMEZENÍ počtu transakcí za měsíc (tedy zatím). Banku to bude stát o jednu autorizační SMS navíc.

Ano máte pravdu vážené kolegyně a kolegové (smím-li vás tak nazvat), kdbych to já pytel tušil, tak bych ani sem nevstoupil a nepodpořil ty ču_li_br_ky vydřidušské a těch pár stovek, co jsem ušetřil na poplatcích bych raději obětoval pro dobrou věc a tou je čistota trhu. Tedy nedal bych šanci podvodníkům ani začít, což jsem teď udělal a lituji toho a omlouvám se. mBank se stává další trhčskou s_v_i_n_í na našem bankovním sektoru. A bude hůř, protože podle mne nezůstanou jen u těchto poplatků, počkají cca 3 měsíce a opět přitvrdí !

mě jste bohužel zklamali a přechodným obdobím mě nikdo neoblbne...
máš už novou banku a jakmile zjistím, že to, co jste mi na začátku naslibovali, vše zadarmo apod, tak odcházím i se svými penězi jinam
nebudu přece platit ještě za to, že sem dám svoje peníze...
škoda, byli jste 1...

Jste zkrátka a dobře UNTERWASERMANI !!! Když jsem k vám přecházela, tak mi dost lidí opakovalo - Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Ze začátku jsem se tomu smála, ale teď vidím, jak šeredně jsem se spletla a že měli pravdu.

V tomto případě není o čem diskutovat. Definice je jasná: klamavá reklama a plánovaný promyšlený podvod !!! Je to obrovská lumpárna. Samozřejmě jsme po přechodu z jiných ústavů k této bance doposud ušetřili a to na základě slibu, že v této bance nebudou nesmyslné poplatky. Tato jediná konkurenční výhoda však mizí a tím se mB zařazuje do stejné řady jako ostatní a žádné výhody už vlastně nemá. Úročení směšné, půjčky žádné ( to že je všem velkohubě nabízejí, neznamená, že vám nějakou dají). Cílem zůstává pibrat klienty, dojit z nich poplatky, vnutit jim úvěrové karty a usmívat se na ně = jen k nám vložte své peníze, my už si na nich vážení klienti vyděláme svoje. Nic nového. Je to od teď stejné jako v kterékoli jiné bance, jenom zde navíc nelze vložit hotové peníze, a máme jistotu, že nic není jisté a tato banka je stejně podvodná jako ostatní.

Kliente jsi velký hňup !
Ty necítíš, že už to není svoboda a banka tě vlastně nutí, pokud nechceš platit poplatky, k tomu, aby jsi skákal jak oni chcou a pískají?
To není ta svoboda, kvůli které jsme cinkali klíčemi na náměstí, jak zpívá borec-stébák Nohavica. Je to nátlak a to samé v principu dělali i komunisté.
Je mi z toho na blití a radši bych se vrátil do dob mezi světovými válkami, kde si podnikatelé a bnaky klientů vážily a úcta k okolí byla zásadou. Dnes nás vždy do něčeho nalákají a pak přitáhnou uzdu, to není svoboda a nelíbí se mi to. Chci se rozhodovat sám, jak budu platit, jestli kartou, nebo hotově po výběru z bankomatu a s nabitou kešení, proč mi to má někdo diktovat a když to tak neudělám, trestat poplatky?
Co je to tu za svět v česku (nehodí se psát ani velké písmeno už), to je hrozné!
Ale asi to má logický důvod. MBanka ¨je asi se svými financemi v prdeli a chce mít k dispozici naše prachy co nejvíce, tak omezí výběry z bankomatů, čímž už se pohyby na účtech dají lépe odhadnout (statisticky průměrný nákup neudělá nikdo nad cca 500Kč denně) a je to. Jsou asi už v prdeli a ty poplatky to o nich prozrazují. Uvažuji o přechodu jinam, protože podporovat takové trhače jak na klondajku nebudu!
Milá mBanko, jdi si se svými poplatky aj do prdele, kde stejně skončíš, nezměníš-li chování!

Jsem u Vás jenom chvíli, ale snad jsem ty dva měsíc co nám dáváte pochopil správně a děkuji za ně. Snad v tomto časovém úseku stihnu najít solidnější banku. Už mě nebaví Vaše stálé snižování úroků a zavádění poplatků...
Nazdar!

zajimavy napad.. nalakat klienty na nulove poplatky a pak spolehat na lenost vetsiny z nich, ze neodejdou, kdyz se pomalinku zpoplatni nejdriv tohle a pak vse ostatni.. Je uz zpoplatneno i zruseni uctu?

no toje porad reci, tak si dete k jiným bankám , tam na vas oheldy brat nebudou jako mBank...neco to stat proste musí, holt mame tak malo penez ze i blbá desetikoruna je proste castka, vitejte v CR...díky mBank fungujes dobre!

Re: michal (336)

Převody z eMax jsou zdarma, a vždy byly. Z eMax+ je povolený jeden převod měsíčně zdarma a další jsou za 150 Kč, a vždy (od zavedení eMax+) tomu bylo tak.

Důvod proč jsem si zřídila účet u mBank byl - ŽÁDNÉ POPLATKY - toto bylo také velmi propagováno jako největší výhoda... Po zavedení poplatků již nevidím důvod proč zůstávat u mBank a přesunu své peněžní toky jinam... vždyť ani nemáte vlastní pokladny pro vklad ani vlastní bankomaty, takže směle do odstraňování jediné výhody oproti konkurenci :-)

Maly krucek pro klienta, ale velky pro banku.
Cim se bude lisit mBank od ostatnich bank s zavedenim poplatku? Asi tim, ze nejde platit do zahranici.
Jestli zacnu platin poplatky - prichazim do jine banky.

Kdybyste měli kam odejít, tak aby se Vám splnily všechny Vaše požadavky, tak o tom nebudete kecat, ale rovnou to uděláte nemyslíte ?
Nebo znáte snad rychlejší, spolehlivější a levnější banku ? Já teda rychlejší neznám spolehlivější taky stěží a celkově levnější už vůbec ne.
P.S.: Jsem v mBank od založení a ještě jsem nepotřeboval vybírat :-))) Inu žijeme v 21tém století a prakticky všude akceptují pohodlnější a zábavnější charge karty, takže když občas někomu něco zaplatím, tak mám ještě peníze až na 2 měsíce zdarma a řeším problém, jak je dostat zpět do banky :-)))

Kdyby náhodou zas někdo propagoval "konkurenční" fio, tak nic moc, na pobočkách hloupí a nepříjemní zaměstnanci, bankovnictví vypadá jak z počátků webu, tak možná vypadaly první web stránky, když ti "soudruzi" nebo (ex?-)svazáci co ho vlastní dostudovávali.
Každý víkend, atp. provádí "údržbu", takže nefunguje, běžně se stává, že ani převody mezi účty stejného majitele neproběhnou týž den a pokladna je sice od tisícovka zdarma, ale na menších pobočkách bývají dlouhé fronty začínajících investorů, se kterými sepisují hromady smlluv a dlouze jim vysvětlují, jak funguje obchodní systém, atp.
A navíc nás chtěli nasměrovat do řecka - neobvykle vysoký úvěr v současné době už druhému největšímu populistovi - na(ne?)štěstí ho převálcoval podobný, ale navíc asi ještě hloupější Radek, případně omezovat osobní svobody - vyhrožování odpůrcům na demonstracích dokonce současně se zneužitím pravomoci veřejného činitele (jestli teda ten kriminalista & kriminálník co tam vyhrožoval měl pravý odznak).
Ale je fakt, že tam provádím část drobných jednorázových převodů, abych Vás ušetřil zbytečných nákladů na SMS.

zjistuju ze se mi ucty mbank pekne prodrazujou............uz uctujou i vyber z bankomatu 25 kč zaspujdu asi o dum dal nalakaly lidi a ted pekne zdrazujou

vedle jak ta jedle..:( mrknete na mForum, vsichni jednohlasne rvou, ze chteji ALESPON 1 vyber z bankomatu ZDARMA...zpoplatneni 11+ platebniho prikazu tolik klientum nevadi jak zpoplatneni VSECH vyberu z bankomatu...:(

Ani jeden symbolický výběr z bankomatu bez poplatku!!! To je nestoudné, hanebné!!! (tedy pokud nebudu kupovat polský šmejdy v blablablamarketech, jak píše kolega nick.s... v příspěvku 136 a platit je kartou) Jsem velmi nenáročný klient, kterému 10 příkazů měsíčně stačí, mKonto mám jako jeden z prvních klientů a tuším, že pouze jednou jsem použil výběr z bankomatu 3x v měsíci. Stačil by i jeden! Hotovost ale potřebuji též! Jako ostatní i mne velmi mrzí, že jsem se sám stal součástí promyšlené propagandy mBank a sám nalákal do její sítě své přátele! Některým argumentům mB rozumím, ale toto není o zneužívání služeb, to je sakra nátlak. Byl jsem ochoten změnit jednou, udělám to opět, opět informuji známé, opět věnuji čas méně odvážným přátelům a založím jim jiné účty! :-)

Ještě k těm trvalým příkazům, já s šablonou bez autorizace používám tohle: https://sites.google.com/...
Případně se dá vyplnit customer.value='#' password.value='pwd' klientským číslem a heslem a pak stačí stisknout přihlášení, zadat název šablony a termíny plateb a je to...
Pořád lepší než zadávat trvalé příkazy a řešit, kdy je zrovna víkend či svátek a je třeba posunout datum, atp. Nebo měnit částy s "otravnýma" a drahýma SMS...

Proč ve vyjímkách je trvalý příkaz, ale ne platba šablonou bez autorizace ?!
Vždyť je to oboustranně výhodnější, klient má větší flexibilitu a Vás to nic navíc nestojí nebo snad plánujete i to kdy kam či kolik klienti posílají ?

Bankomaty pohoda, ale mohli byste více komunikovat, mám dojem, že i 9Kč je "dotovaná" cena tedy že banky si mezi sebou za využití cizích bankomatů platí více a obraty jsou možná otrava, ale na rozdíl od bankomatů Vám něco vydělají, myslím že kdybyste to podali takhle, tak ti blázni, co tady zuří nebudou mít důvod...

Vážená banko, přestaňte oblbovat! Převodů za měsíc mám minimum, kartu k platbám nepoužívám a nevím proč by mě k tomu měla banka nutit, je to moje věc. Naštvalo mě to, že když si teď půjdu jako obvykle 1 - 2 x za měsíc vybrat peníze z bankomatu, tak za to budu trestán poplatky! Běžte někam...

ty poplatky za výběry z bankomatů jste fakt po.....

tři kačky, je sranda, ale nezapomenul někdo uvést, že 2. a další převod ze spořících účtů bude za 150,- Kč? nebo chápu nesprávně? prosím o odpověď, protože to už by bylo na zamyšlenou. děkuji

Dámy a Pánové.
Tak jsem přemýšlel o tom, proč, pro mne bývalá nejlepší banka, již jsem vychvaloval i přátelům, přešla na restriktivní režim vůči svým zákazníkům jako jiné banky. Jsou 2 řešení, která mne napadají. Jedno je, že manažéři chcou mít čím dál větší kredit ze zvyšujících se zisků a objem obchodu na trhu s prachama se moc nezvedá, tak to řeší, že zpoplatní trnsakce klientům a tím se něco do jejich bagetu navýší, nebo je tu druhá možnost a to, že mBank už na obchodu s prachama nějak stagnuje či ztrácí a chce se jen udržet trošičku delší dobu než krachne a to řeší stejným způsobem = poplatky. Nejlepší řešení a reakcí na tento stav asi je že musíme od mBank zmizet ke konkurenci, což mBank také pocítí, takže tyto rozhodnutí o zavedení poplatků dělají asi úplní amatéři a myslím si, že nepočítají s odlivem svých klientů.
Takže Papa třeba u rajfky blogu.

202, sima:
mno nevycházíte z údivu, že si lidé stěžují na mbank asi proto, že jste pracovala právě v českém bankovnictví. Chce to podívat se na bankovní politiku u jiných než českých bank. Někdo tady zmiňoval Anglii a účet u HSBC - souhlasím, s HSBC jsem byla i já na výsost spokojená!!! vedení účtu zdarma, vydání debetní karty i kreditní karty zdarma, výměna karty zdarma, používání karty a jakékoliv příkazy zdarma ... čím to, že jinde to jde, ale tady u nás v Česku ne?

328: rozhodně nesouhlasím - tyto poplatky nesplňují jak původní filosofii banky, tak i to, že jsou namířeny právě proti obyčejným lidem ... jde o princip toho, že já si zakládala účet, kdy mi bylo řečeno, že tam nejsou poplatky ... a tak to funguje i v různých jiných bankách EU pro běžného uživatele - fyzickou osobu BEZ poplatků ...

267: Tleskám Vašemu/Tvému komentáři a ztotožňuji se s názorem, že nevěřím, že by to bez bankovních poplatků nešlo! A sakra to jde - což ukazují banky v jiných zemích EU ...

Dobrý den,
to co jste předvedli v novém sazebníku je "ubohé". Opět se můžeme přesvědčit, že na 1.místě jsou peníze, peníze a peníze! Chápu, že můžete mít problém, jestli krize, špatné kroky...nevím. Ale jako i mnozí další psali - popíráte tím svou vlastní původní filosofii. V zahraničí jsou bezplatné účty běžnou realitou. U nás(ČR) to ovšem zřejmě opravdu nejde. Zkuste kdyžtak říci fér argumenty, proč volíte tento krok...potřebujete více peněz, bezplatně to prostě nejde. Pokud si vše propočtu, bude pro mě výhodnější změnit "banku". A podobně bud jistě zvažovat hoooodně vašich "věrných" klientů. Konkurence je veliká a tento váš krok je v konkurenceschopnosti krokem zpátky. To je život.
Petr, Frýdek-Místek

Poplatky,poplatky a poplatky.....kde jsou vaše předsevzetí, jste již jako ostatní banky. Když jsem k vám přecházel, věřil jsem v solidní jednání a vaše populistická hesla. Myslel jsem, že se objevila první vlašťovka, která přinese změnu v našem bankovnictví založeném na principu "svěř mi svoje peníze a já tě o ně připravím". Velice jste mě zklamali a myslím,že nejsem sám. Nejprve úroky a teď i poplatky...co příjde dál? Poplatky za vedení účtu? nebo jiná zdejší zvyklost.

Proč si nepřividělat na poplatkách začali mi jsme jiní pěkné úroky a dnes začátek toho proč všichni přešli do M- bank začátek poplatků teď už zbyvá čekat kdy vymislí další

Lidi proberte se. Chtěli by jste všechno stále zdarma. Kde to žijete. Ty poplatky jsou namířený proti těm, co skvělé podmínky mBanky do teď zneužívali. Ti co používají účet jako běžní lidé, těch se to nedotkne, nebo jen minimálně, tak nevím co tady fňukáte.

Rozhodně se na trhu najdou již jiné banky, které mi po stránce poplatků budou vyhovovat více. Již na výběru pracuji.

Zatím si nechám Mkonto s Emaxem jako běžný účet s minimální provozní zálohou (vejdu se do 10 převodů a omezím hotovostní výběry na 1-2), počkám co bude dál a budu se rozhlížet kolem. Nemám zájem každé 2 měsíce měnit účet a přemýšlet komu všemu to mám oznámit. Větší peníze se mi už dávno zhodnocují jinde. Jsem u mBank už skoro 3 roky. Myslím, že u peněz je nutno zachovat chladnou hlavu a nejdřív počítat a potom teprve jednat-ne naopak. Ale každý zákazník má trochu jiné podmínky.

Udělali jste na lidi podraz. Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají. A ejhle, sešel se rok s rokem a poplatky jsou zde. Poplatky za bezhotovostní operace - tomu říkám krok kupředu, zpátky ni krok. Ech, zase jedno velké zklamání.

Už to začíná - poplatky. Teď jeden a zachvíli budou další.

a kolik je ten poplatek?

Postavit banku na tom, že je v podstatě bez poplatku a za 3 roky potom je zavést, to je mizerná zlodějna, ovšem mě se to snad tolik nedotkne, takže mě to moc nevadí :)

POPLATEK ZA VÝBĚR Z BANKOMATU V ČR: -35,00 CZK, tak to je nehoráznost. Asi zapomínáte, proč k vám přišlo tolik nových klientů?!

Byla to jen otázka času. Sice se mě to moc nedotkne a "peníze" už mám pár dní jinde, ale už si neříkejte banka bez poplatků, protože jinak si děláte z úst odpadní jímku.

Dodrý den, tak Vám pěkně děkuji, na mé doporučení k Vám přešlo několik přátel od různých bank a to jen díky tomu, že účet u mbank byl zcela zdarma a klient si nemusel hlídat kromě výběrů z bankomatu žádné transakce, aby neplatil za účet. Z mé strany to beru jako podraz na klienty, určitě Vás již nikomu nedoporučím a já osobně budu zvažovat odchod k jiné bance, byť bych tam měl zaplatit více. " nejde o peníze, jde o princip"

Takovýto "podfuk" na své zákazníky, to tu ještě nebylo. Naslibovali všechno zadarmo a teď - 49,-- ano, čtete dobře, chtějí čtyřicetdevět korun za výběr z bankomatu, když u nich má člověk uložené peníze a ty právě potřebuje. Doporučení ? - ať si o seriozonosti této banky udělá názor každý, kdo tyto řádky dočte - no pokud to tu správce nechá........... a jak napsal jeden můj předřečník - taky balím kufry a jdu jinam. Tohle by si ta jejich mateřská banka v Německu nedovolila ani náhodou - NEMLČTE - NESEĎTE + ODEJDĚTE TAKY !!!!

odcházím

Nejspis taky zmenim banku...

Můj názor ? Mbank se mi líbila, celkem i líbí dál, ale to , že jste zavedli poplatky je opravdu podle řčení ....když si někdo .se... do huby ... Nebudu to dál rozebírat, udělali to za mne jiní klienti. Tušila jsem sice , že to uděláte časem, ale i tak mě to naštvalo.No tak využiju sipo, když jste si s poštou cosi uzavřeli , abych neutrácela a vy si přijdete taky na svý. Ach jo už mě to nebaví

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Kde jsou Vaše úroky a vše zdarma. Za chvíli budeme platit i za přihlášní do MB. Pokládám Vaše jednání za silně neseriozní.

Re: Ceska

Nevidím nic zvláštního; jediná změna v osobním účtu zadarmo (předposlední strana sazebníku) je ta, že už nebude možné přeměnt existující placený účet na bezplatný, ale pouze zřídit nový účet a starý zrušit.

Nevím proč si každý stěžuje. Většiny normálních klientů se změny nedotknou a nezaplatí nic navíc. Větší část důležitých plateb jde nastavil jako trvalé platby nebo na SIPO a zbytek se do 10 odchozích běžnému člověku musí vejít. Ti co mají stovky nebo tisíce odchozích plateb si je hold budou muset zaplatit nebo jít pryč a ulevit tak celé bance. Nevidím na tom nic špatného. Všichni si můžou vybrat.

To je to vase konto zdarma :D:D:D http://www.postovnisporit...

307: Doporučuji finančního konzultanta. Pokud se bojíte o peníze, pak je nejlepší účet v bance vůbec nemít. Chtěl bych vám poradit, ale tohle se prostě tudy poradit nedá. V článku jsou vysvětleny základní pojmy co je trvalý příkaz a co inkaso. Velmi pochybuji, že máte více než 10 odchozích jednorázových plateb měsíčně.

původně jsem byl klientem České spořitelny, později jsem se stal klientem eBanky ihned po jejím vzniku (tuším poplatky 172,- Kč popř. méně za určitých podmínek, změny příkazů cca za 30,-Kč) než mi ji sloučili s RFB, poté jsem byl klientem GE Money Bank(základní poplatek 119,- plus další, změny příkazů cca za 30,-Kč, pokud si dobře vzpomínám).
Takže vím o čem je řeč - podrobnosti třeba jindy.

mBank beru jako nízkonákladovou a jako takovou ji využívám. účet mám já, účet má moje žena, účet má můj syn, dcera, snacha i zeť. Žádné dodatkové karty, žádné kreditní karty. Když potřebuji vložit hotovost zdarma nebo vybrat zdarma (mimo pravidelné výplaty), tak to vyřešíme na počkání u počítače (předám hotovost a podívám se že mi ze svého účtu převedli stejnou částku).
Stejně s výběry zdarma při tolika kartách vždy má někdo možnost vybrat zdarma. Základem jsou - a to je u nás normální - dobré vztahy.
Stejně tak provádím zdarma platby ostatních členů rodiny proti hotovosti - oni ušetří složenky, čas i poplatky u jiných bank. Přestože jsem dříve platil kartou málo, nemám strach o budoucnost - prostě na jednu kartu ()budto moji nebo mé ženy budu platit více v obchodech a na tutéž kartu pak vyberu zdarma z bankomatu.
a propo: V krajním případě zaplatím jednou měsíčně 9,- Kč nebo ve Fio Bance (bankomaty ČSOB) 6,- Kčs za každý výběrc - proto jsem si zřídíl účet zdarma i u Fio
Výhody - vklad hotovosti (pouze na pobočce) zdarma, vše ostatní zdarma, hlídání zůstatků zdarma
a v pracovní dny je dobrá spolupráce s mBank:
příkaz k převodu (zdarma) do 16.00 hodin ve FIO
na účtu mBank se objeví peníze druhý den v 10.00 hodin
a naopak
příkaz k převodu (zdarma) do 6.00 hodin ráno v mBank
na účtu Fio se objeví peníze tentýž den v 10.00 hodin

Při téhle kombinaci prostě není nic výhodnějšího.
a na závěr - víte, že při úvěru cca 30 000 je rozdíl mezi sumou úroků a všech dodatečných poplatků, včetně nákladů na běžný a úvěrový účet je rozdíl mezi GE Money Bank a mBank 4800,- Kč (takhle jsem zlikvidoval půjčku od GE pomocí mPujcka) o pružnosti nemluvě. Škoda, že mpUJCKU v podstatě neposkytují(prakticky nestojí za to ji vyřizovat - nabízejí místo toho kreditky) - lepší by bylo kdyby zvedli úroky o 3-4 procenta a jinak neměnili nic - všichni by vydělali
poznátků mám více, ale na závěr:
a) já jsem spokojený i po změně sazebníku
(přestože i mi by limit příkazů vyhovoval aspoN 15-20 a aspoň jeden výber z bankomatu zdarma vždy)
b) jako manažer radím: hlavní konkurenční výhodou mBank byla vždy nekomplikovaná
pravidlo (menší úrok na spořícím účtu, větší úrok na půjčkách nehrají roli, pokud nevybočí z procent, která uplatňuje cca 30 % nejvýhodnějších konkurenčních bank)
přece kreditku si nepořizuji jen proto, že ať je smlouva jakákoliv, v procentech aa ve skutečných nákladech se nevyzná ani čert, nebo to za ten čas absolutně nestojí - procenta jsou druhotná, pokud nejsou zjevně strašidelná

Nešlo by nechat 1 výběr z bankomatu za měsíc zdarma? Ne všude se dá platit kartou. Člověk musí pořád počítat, kolik kde utratil, aby si mohl bezplatně vybrat. Jen jeden jediný by dost pomohl.
Myslím si, že jeden výběr byste měli mít zdrama a to bez jakýchkoliv podmínek. Pokud jsou k výběru zdarma už podmínky, vymiká se to Vaší filozofii - účet zdarma. To už si pak připadám jako v České spořitelně, kde jsem teprve po skončení měsíce zjistila, jaké poplatky my naúčtovali a docela jsem někdy zůstávala zírat. To byl hlavní důvod, proč jsem odešla k Vám. Takto se můžu klidně vrátit ke Spořce, navíc v případě potíží budu mít lepší zázemí pobočky v místě. Ten jeden výběr z bankomatu bez jakýchkoliv podmínek není o zneužívání výběrů, ale o Vaší slušnosti, dodržet to, na co jste lidi nalákali. Musím říct, že se čím dál víc zhoršujete a svým známým určitě tento účet nedoporučím. Souhlasím mnoha ostatními (nevulgárními) příspěvky. Bývali jste prostě o mnoho lepší.

Dobrý den,
vůbec tomu nerozumím a prosím o radu. Když tedy nechci mít více než 10 odchozích plateb a některá platím měsíčně- zřídím si inkaso- ok, ale to bude jen šablona kterou mohu každý měsíc měnit a nebo mi to bude automaticky odcházet s limitem, který si tam dám? Přeci nikomu nebudu platit více, když nemusím...
Nikde není dopodrobna vysvětleno jak a co bude fungovat a tudíž se každý o své finance bojí.
Děkuji předem za podrobný popis.
Bayerová

Tento nápad se mi velmi líbí. šlo by to zrealizovat?

2010-07-30 11:58:55

1

A nedala by se prosim nekam do internetove bankovnictvi naprogramovat tlacitko, ktere by sdelovalo vysi poplatku za minuly mesic dle noveho sazebniku? Idealne, kdyz by tlacitko fungovalo i na mesice zpatky. Kazdy klienty by si mohl jednoduse zjistit jak se ho pravdepodobne bude zmena tykat a nebude musest slozite pocitat? Nasledne ve dvou mesicich bude moci udelat zmeny a opet vyhodnotit, zda to je dostatecne?

nejsem s tím spokojena, jsou to slibotechny, už jim nevěřím ani slovo, nikomu je už nedoporučím, zlatou korunku ode mně už nedostanou.

Také jsem po snížení úroků a zavedení poplatků začal používat jinou banku. Ale rozčiluje mě jak každý výhodně začne a až sežene klienty tak je skásne. Hold chce to stále hledat a zjišťovat kdo zůstává slušným poskytovatelem služeb. Věrnost klientů se vůbec dnes nenosí.

Poslat zprávu

@ Dona 274 - v případě dvou majitelů účtu je počet jednorázových převodů stanoven na 10 v rámci účtu, nikoliv majitele.

@ Jitka 275 - 11. a další jednorázová transakce je zpoplatněna třemi korunami - nyní platí dvouměsíční neúčtování tohoto poplatku.

S pozdravem

Tomáš_mBank

299: Hlavně, aby se takových férových klientů jako jste vy Mirku našlo aspoň tolik, aby mBank mohla v ČR dál fungovat..

Já se teda do 10nevejdu ani kdybych se rozkrájela. Mbanku jsem si zřídila, protože ráda nakupuju např.na aukru, kde mě nebolí-teď už minulý čas-nebolelo, koupit si věc za pár kaček a platit převodem z účtu směšné částky...A my všichni, kdo se tu rozčilujem nad číslem 10 transakcí, mi rozumí. Jdu si hledat novou banku...už teď se bojím, co byste mi udělali s naspořenýma penězma za čas, jaký omezení byste si zas vymysleli???..... Čili-rychle pryč, než si zas něco novýho,velmi limitujícího vymyslíte a co dříve bylo prioritou, proč nebýt líná a změnit banku...
Mrzí mě, že jsem Vás tolika lidem doporučila a že opravdu spousta lidí v mém okolí na moje blažené vyprávění, jak jste skvělý a bez poplatků a blábláblá...k Vám přešli...
Že lidé budou používat Vaše bezplatné transakce k obchodování Vám muselo být jasné. Já nejsem Ajnštajn, ale tohle mě napadlo okamžitě, jak jste se objevili na trhu, že se přes Vás hezky budou točit peníze. Vaše blbost, že jste hned od začátku nenastavily nějaký LIDSKÝ limit-třeba 50transakcí....a teď brečet, že 2% lidí posílají 100 a více transakcí? ..........
A že 9x % se Vaše utahování opasku vůbec nedotkne-nad tímto číslem pravdu SILNĚ pochybuju. Vy si zde můžete napsat co chcete, aby jste nás uklidnily, nikdo Vám do karet nevidí, ale už jen dle diskuze zde, to číslo bude rozhodně jiné...Each on their own...já na Vás prdím a odcházím a rozhodně si nemyslím, že vzhledem k částkám, které mám k dispozici na všech svých účtech, jsem zanedbatelný klient. Nenechám si od takového bankovního záprtka, jakým Mbank je, diktovat, co a jak dělat. U nějakých bank to s poplatky není zas tak hrozné,a alespoň budu mít pocit, že si své záležitosti platím tak, jak já potřebuju a né tak, jak potřebuje moje banka...
A když už jsem u toho-Vaši "proškolení" poradci na pobočkách opravdu stojí za to! Zejména tedy v Brně, klobouk dolů, až jsem se musela smát....případně je občas poopravit, jak to vlastně je. A žalovat jmenovitě, jak mi bylo doporučeno na infolince, na to Vám kašlu. Sami by jste měly testovat level vědomostí a znalostí svých pracovníků....

přešel jsem s KB na mbank, protože všechno zdarma bylo lákavé. Dnes to pro mě tak lákavé není.

Že se lidé tak stresujete, že zavedla MBANK poplatky? Když se na to tak koukám, stále budu platit NULA a většina z VÁS také. To že zpoplatnili výběr z bankomatu, to se není co divit. To byla ze strany MBank sponzorovaná aktivita. Účet kdekoli jinde vyjde dráž a to tak že o hodně.
Pokud Vám říkají, zřiďte si trvalé příkazy a inkasa, za které neplatíte, tak to prostě udělejte. Už to tak nějakou dobu mám a nemusím se s tím stresovat každý měsíc.
Věřím, že to stále MBANK myslí dobře. Když už se nebudou dít další změny, které se dotknou každého, nemám problém.

Myslím, že toto zdražení je jen první a budou následovat další. Samozřejmě tím mBank popírá celou filozofii účtu zdarma, na kterou slyšelo spousta lidí včetně mne. Pokud FIO opravdu nabízí odchozí platby zdarma a platí se jen za výběr z bankomatu, je pro mne volba jasná. V této elektronické době je 10 příkazů zdarma výsměch.

Nebylo by mozne z polozky v preddefinovanych prijemcich udelat polozku trvaleho prikazu? Mam nekolik takovych, ktere provadim vzdy automaticky jednou mesicne nebo rocne (bez potvrzovaci SMS), ale prepisovat to na papir a pak to tam klofat zase jako trvalak je silenost. Navit je v tom mozne udelat chybu, coz bych taky nerad. Prosim, prosim, udelejte tam moznost vytvoreni predvyplneneho trvaleho prikazu z preddefinovaneho jednorazoveho prikazu. Diky moc.

Byl jsem s vámi téměř od začátku, byl jsem na vás hrdý, všude jsem vás (BEZPOPLATKOVOU, FÉROVOU a prostě JINOU banku) neskutečně propagoval, všude vás vychvaloval, lákal (i nalákal) jsem k vám příbuzné, známé i kolegy ze zaměstnání. Sděluji vám však, že toto vše jste definitivně pohřbili dnem 1. 6. 2010, kdy jste oficiálně oznámili zpoplatňování vašich ZÁKLADNÍCH služeb! Oznamuji vám, že mKonto i všechny eMaxy mám nyní zcela na nule a mKonto budu využívat už jen na inkasa, TP a několik JP. Vše ostatní si prostě vy už ode mě "nezasloužíte"! Jak vy k nám, tak já k vám, vy rádoby profíci z prý JINÉ a FÉROVÉ mBank ... Jak já vám bláhově věřil, je mi smutno a před mými známými se cítím hödně trapně. A vy ostatní, přesně jak tu psali ostatní přede mnou - čiňte a jděte jinam od této velké mSlibotechny.

Tak vám pěkně děkuji.
Nedávno jsem přešel k Mbank kvůli poplatkům. A Vy si zavedete poplatky.
Teď abych všechno převáděl zase do jiné banky.
Můžete mi říct, jak v dnešním elektronickém světě člověk vystačí s 11ti příkazy?
Inkaso/splátka bytu/splátka elektroniky/dítě školka/druhé dítě škola/telefon/životní pojistka/životní pojistka pro ženu/čtvrtletně pojistka na auto..... No a zbudou mi dva příkazy. A jelikož kupujeme na děti věci na Aukru, tak se za chvíli dostanu na poplatky jako u české spořitelny.
Teď abych zase obíhal vše, kde mám nahlášené konto.... Mnohokrát děkuji za váš křivý přístup ke klientům.
Když mě nalákáte na 0kč za poplatky, nechci platit poplatky. Je vidět že jste poláci. To byli vždycky vychcánci. Pár jich znám...... S pozdravem Archman Stanislav z Mostu

279: Říkám, že to 2 měsíce testnu. Myslím, že to Poštovka nezruší už jen z toho důvodů, že těch účtů u nich moc lidí nemá, protože jdou zakládat jen na pár místech. A když zavedou poplatky tak co? Půjdu zase jinam. A rozhodně Vás můžu ubezpečit, že nebrečím.

Je to obyčejná lumpárna a tzv. prázdniny jsou jen výsměchem. Zřídil jsem si účet u mBank, protože byla bez poplatků.

277: mám takovou obavu, že postžiro zdarma je jen odpověď konkurence na mkonto z doby zlatých předčsa časů a čím víc lidí se jim na to upíše, tím dřív to zpoplatní..

Ivano vy jste asi měla dlouhou puzu v sexu? že nás tak .....

Jeste posledni prispevek:
vy nam davate 2 mesice, ja vam davam 2 tydny. Pokud se do 2 tydnu nedozvim, ze nadale budu mit vse, na co jste me pred rokem nalakali (tzn. bezplatne transkace, 3 vybery z bankomatu zdarma atd atd..), s vasi slavnou bankou KONCIM. Tecka.

az nyni jsem si precetl komentare ostatnich lidi, musim souhlasit a pritvrdit:
Jakmile mi strhnete jakykoli poplatek za transakci, je mi jedno kdy a jak. KONCIM u vas. Protoze krome vedeni uctu a plateb bez poplatku, jste nevyhodna a riskantni banka. NECHAPU, proc si tak hloupe chcete zkazit povest a prijit o spustu klientu.

hm, takze za chvili bude m-bank temer jako kazda jina banka, s tim rozdilem, ze se, pokud je mi znnamodo dneska, napr. neda platit do/ze zahranici.
Pak mozna spusta klientu nebude mit nadale duvody pro ucet v m-bank.S pozdravem

Petr Lebis

Lidi, ty emoce, co tu predvadite, jsou krasny. Ale berte to tak, ze realita je tvrda. Management banky se proste rozhodl postupovat takto a nasim ukolem je podle toho se zaridit a reagovat na to (ne jen plkanim, jak je vsechno spatne, tady, ale i realnymi kroky).
Samozrejme, ze nejjednodussi by bylo zrusit ty ucty hned, ale na to jsme prilis lini (nebo vetsina z nas). Pro zacatek staci omezit toky na minimum, nechat na uctech 0, max.1 Kc a prevest je do FIA (upozornuju, ze VKLAD i VYBER jsou u FIA na prepazce ZDARMA-pri vyberu nad 1000 Kc). Pripadne, pokud ho budete jeste aktivne vyuzivat (napr.nemate pobocku FIO ve svem meste, jine duvody de facto nejsou), tak v momente, kdy vam prijde na ucet prvni POPLATEK, ucet zrusit, protoze jsme ho prece vsichni zavadeli, abychom poplatky neplatili. Takze-stezovat si tady nestaci a NIC TO NEVYRESI (berte ten "BONUS" jako marketingovy tah). Musime jednat, a to odvetne. Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva! :-)
Navrhuju zalozit na Facebooku nejakou skupinu, kde se budem radit o spolecnem postupu, co vy na to?

Jeste ze jsem si ve stejny den zalozil i konto u FIO! Ktere ted bude hlavnim uctem a mBank muzu mit na haku.
Kartou platim vzdy kdyz to lze! S mymi platbami kartou za posledni tri mesice, kveten 100.10, cerven 200, cervenec 196.80 mit vyber z ATM zdarma mit nemuzu, a stacil by mi jen jeden.

Nějak to nechápu - už za první výběr z bankomatu budu platit 9kč ?
To je horší jak Slavná spořitelna...

--- editováno vulgarity, urážky --- s dvouma měsíci! Jste sprostí podvodníci, děláte něco jiného než jste původně slibovali!!! --- editováno vulgarita, urážka ---

Vámi navrhnuté a více či méně neobratně zdůvodňované poplatky je vpodstatě podraz; v zahr. jsou i banky,které platí klientům za to , že mohou hospodařit s jejich penězi-týká se to vedení účtů, nejedná se o pofidérní úroky; vím, že z pohledu běžného uživatele s průměrným příjmem s tím nic nenadělám; ale s těmi 10ti platbami na příkaz za měsíc jste šlápli vedle; mělo to být alespoň 20!!! stačí pár nákupů platbou na zálohovou fakturu předem a už se do toho nedá vejít; kdyby mne současná situace nenutila mít účet, neměl bych ho nikde, ani u Vás.

Ahoj mBanko,nějaký rok dělám finančního poradce a Vaši banku jsem vždy doporučoval a ejhle bude se mi krásně hledět klientům do očí ,přičemž si budu připadat jako podvodník a tak se budu bránit tím že všechna doporučení vezmu zpět , je jich hodně!

1. Snížily jste úroky na spořícím účtu z 3,5% na 1,3 %. Vytvořili jste zbytečný emax plus. kdy všichni zbytečně převáděli peníze na "spořící účet.Následně jste zavedli hranici 600 000 na větší úrok, takže spořící účet je na u spousty lidi pouze na 0,75% Konkurence dává mnohem více a to jste slibovali že budete vždy mít větší úrok než ostatní = lež. Slibovali jste vkladomaty žádný jsem ještě neviděl= lež. Slibovali jste inkaso a sipo a trvalo vám to přes rok. Slibovali jste kontokorent, není = lež, slibovali jste investování pomocí Mbank, pořád nic= lež. slibovali jste výběry z bankomatu zdarma= lež a zrušili jste Mbilance u Mhypotéky. slibovali jste účet bez poplatků= lež. Místo rozdávání pseudo dárků, které pokud jsou dostanou akorát vaši známí nám vraťte MBANKU takovou jaká byla. Chtěl jsem využívat MBANKU plnohodnotně (hypotéku + kompletní příjem a výdej peněz) Ještě že jsem tak pomalý než jsem se rozhoupal tak je vše úplně na nic. Ve vašem srovnání "porovnajte nás s konkurencí" vám chybí jedna BANKA a jmenuje se FIO a má kontokorent má 1,3% spořící úrok a má investování a má kamenné pobočky s možností hotovostního výběru a vkladu a BUDE MÍT I VÍC Klientů.!!!!

velice dekuji za tuto projevenou vstricnost,
na oplatku odlozim o 2 mesice prevod veskerych platebnich operaci k nove bance (predpokladam FIO) a postupne "umrtveni" a zruseni uctu.
Myslim ze novym sazebnikem MBANK kompletne poprela v podstate vse, co o sobe pred dvema roky prohlasovala.

277: Jen technická: Kam pak budete chodit brečet, až tam zavedou poplatky? PS nemá žádné fórum :-) Předpokládám, že sem. O tom Postžiru zadarmo jsem také uvažoval, ale poštovce nevěřím, ti jen zdražují, takže to je otázka času, kdy je to přestane bavit. Ovšem pokud vás nebude moc, tak to snad bude ok

Dobrý den. Nové poplatky asi nebudu potřebovat. Zjistil jsem, že je obrovský problém při komunikaci s bankou v případě potřeby. Necítím v bance pevné zázemí.
Snažím se dovolat na všechny Vámi dostupné čísla a bohužel je tam pouze navigační záznamník a po volbě 0 mě neumí spojit a vypadává ven. Dnes mě to stálo 2 hodiny času. Toto se u banky nemůže stát a jsem rozhodnut zrušit v bance účty. Dejte mi prosím číslo na které se dá dovolat. Toto mi bude stačit a poplatky už nejsou skutečně podstatné.

Uwe

Dnes jsem telefonicky na mlince zrusil emax i emax+ (smesne nazvy) a byl se na poste informovat na osobni konto zdarma. Bohuzel musim az do Pisku (v Prachaticich ani Strakonicich meni financni centrum), ale az budu mit cas, tak si udelam vylet, dva mesice to testnu (udajne vsechny odchozi platby zdarma a neomezeny pocet a neomezeny pocet vyberu z bankomatu PS a CSOB zdarma). Pak nejspise prevedu inkasa a vyplatu tam a mKontu zrejme udelam papaaa. :-( Ano, smutny smajlik, protoze mBank byla srdecni zalezitost...

To me mrzi, spouste znamych jsem to doporucil jako "konecne dobra banka", a ted blizime se tam, kde se zaciname divat po jine bance. Skoda.

a jak zpoplatněna bude ta 11 a vyšší platba?

Odpověď pro 270, protože z mBank nikdo neodpovídá, udělám to sama:
ano, nebudete dál platit nic, zůstáváte férovým klientem, ovšem pouze pokud nebudete vybírat z bankomatu. Na dosavadní 3 výběry zdarma máte nárok pouze utratíte-li více než 4000,- Kč kartou.

Ještě opakuji moji otázku z tohoto blogu:
Jsou-li 2 majitelé, je počet bezplatných příkazů stále deset, nebo každý majitel má deset?

No to jste mně moc nepotěšila,protože tohle byl jeden z důvodů,proč jsem k Vám šla. Trvalý příkaz je fajn,ale když mi zaměstnavatel pošle peníze se zpožděním-což není nijak zvláštní, nezaplatí se mi, a já pak budu doplácet na jeho zpoždění? tak to můžu jít k jiné bance a je to stejné,ne? To se dalo čekat,že vymyslíte kulišárnu na lidi,které jste nalákali bez poplatků.

Když mBANK začínala, byla to banka PRO KLIENTY, ale to již dávno neplatí. Radit klientům aby používali jen takové služby, které vyhovují bance a označovat klienty kteří chtějí používat služby banky tak, jak to vyhovuje jim a ne bance, za neférové klienty, je vrcholem arogance. Má-li vedení banky trochu slušnosti a cti, tak by mělo vrátit veškerá ocenění, která v minulosti banka dostala, právě za to, co v současné a nédávné době s takovou arogancí popírá.

Když MBanka přišla na trh, byla skoro ve všem nejlepší, až by se dalo říct výjimečná. přinesla čerstvý vítr to jinak zatuchlého českého bankovnictví. Ostatní banky skoro okamžitě začali své služby zlepšovat a slevňovat. Dneska Mbanka přišla o veškeré své výjimečné postavení, které měla na trhu. Nemá dobrý spořící účet, platí se za výběry z bankomatu, a teď už není bez poplatků za běžný provoz. Stala se z ní obyčejná tuctová banka jakých jsou desítky. Po asi hodině přemýšlení nad "problémem", kvůli, kterému byly zavedeny poplatky za příkazy, jsem dospěl k velmi jednoduchému řešení tohoto "problému" a nechce se mi věřit, že nikdo z MBanky na to nepřišel, takže jsem dospěl k názoru, že úmyslně chce nynější vedení banku poškodit, aby ztratila jméno a reputaci na našem trhu a nebyla již nadále konkurencí pro ostatní banky. To řešení spočívá v naprosto běžném hromadném příkazu, který je v bankovním světě dobře znám. Napíšu klidně 1000 příkazů a pomocí JEDNÉ SMS to potvrdím a odešlu. Když se trošku zamyslím nad lidmi co toto používají, ani pro ně není žádný med, každý příkaz potvrzovat a stojí je to hodně moc času. A když se jim budete chtít pomstít, tak naprosto v klidu můžete tento hromadný příkaz zpoplatnit. Kdysi jsem byl hrdý na to jakou mám dobrou banku. Dneska nemám být na co hrdý. A aby bylo jasné, toto není žádné očerňování MBanky, to je volání o pomoc, aby někdo z vedení rozhodl, že takle dále pokračovat není možné bez toho, aby banka naprosto ztratila konkurenceschopnost na našem trhu, (teď přijde sobecká část) a já nemusel opět měnit banku.

Zdavim vas,
znamena to, ze kdyz na mem uctu pocet prikazu za mesic je minimalni, mam jen SIPO a 4-5 trvalych prikazu, jen obcas poslu 1 nebo 2 jednorazove prikazy vyjimecne, tak nebudu platit porad nic?

Na tydle líbivý slova nikoho normálního nenachytáte.....jediné co mbank přeju je ztráta klientů nic jiného....

Tak jsem se rozhodl konečně změnit banku, abych neplatil žádné poplatky. mBank se mi zamlouvala, žádné poplatky - chacha, to jsem ale naletěl. Ještě než účet začnu používat, tak ho asi zruším a půjdu jinam. SLIBY - CHYBY

Trošku mi trvalo přečíst většinu komentářů a je mi z toho smutno. Když MBanka tady začínala vychvaloval jsem ji až do nebe. Dneska když se za tím ohlédnu, tak je mi z toho na zvracení. Všechno to asi začalo upadat od té doby, kdy nabrali do MBanky české manažery. A to jsou zřejmě pěkné "konzervy" co přešli z jiných bankovních sfér. Ta naše povaha česká se jim nezapře. Bankovního titána (v rámci českého trhu) stahují do bažin "české bankovní průměrnosti". Před svým zahraničním vedením ukazují "krásná" čísla, že více vydělají, ale o to o kolik přijdou, až jim lidi odejdou, se radši nezmiňujou (spíše je jim to jedno). A většina komentářů naprosto jasně ukazuje, jací jsou klienti MBanky. To jsou lidi, kteří mají dost nějakých poplatků a nebojí se přejít do jiné banky. Stejně rychle jak přešli do MBanky tak stejně rychle z ní vypadnou, když přestane být férová. Ono se krásně "hraje" se slovíčky jako být férový. A když nynější vedení podle jejich slov, nezvládne pár klientů co mají stovky příkazů denně, tak tam nemají co dělat. Já když slyším slovo poplatek, tak začnu zuřit. Doteď jsem byl se službama spokojený, i když je stále oklešťovali, stále byli dosud bez poplatků. Teď se budu koukat po jiné bance a jestli uvidím ve výpisu jediný účet za poplatek, okamžitě přejdu někde kde nejsou. Všude ve světě to jde bez poplatků, takže NEVĚŘíIM, že to bez nich nejde a můžete mi ukázat tuny nesmyslů proč, jste "byli nuceni poplatky dát".

Dočetla jsem se na vašich stránkách. že : "Trvalé příkazy, inkaso nebo SIPO, které jsou v mBank zdarma, se dají opravdu použít na většinu pravidelných plateb a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba."
Závidím tvůrkyni toho sdělení její pravidlený život, já jednorázové příkazy prostě potřebuji. Mám obavu, že mKonto přestává být převratným produktem.

Nastaveni novych poplatku me prijde vporadku a logicke. Navic me se vubec nedotkne a myslim ze ani velke vetsiny zakazniku. :))

Celý nový sazebník považuji za lumpárnu ze srany mBank a doporučuji všem zvážit změnu banky, případně alepoň převést peníze jinde.

Je čas si najít novou banku. To, co bylo na mbank zajímavé, už není!

Nešlo by nechat 1 výběr z bankomatu za měsíc zdarma? Ne všude se dá platit kartou. Člověk musí pořád počítat, kolik kde utratil, aby si mohl bezplatně vybrat. Jen jeden jediný by dost pomohl.

260: Navrhuji urychleně zpoplatnit uzavření účtu, zrušení trvalého příkazu a zrušení povolení k inkasu, jinak tahle banka už nic nevydělá :-)

Ach jo, ty odkazovane FAQ jsou opravdu roztomile. Zvlaste jak pekne si protireci:
"Podmínky ale vždy zůstanou takové, aby si většina zákazníků mohla zachovat nulové poplatky aniž by musela zásadně měnit své chování."
vs
"...stačí jen drobná změna platebních návyků."
No uvidime, jak se to tu bude dale vyvijet, ale moc optimismu do budoucna aktualni zmeny opravdu nevyvolavaji. A zvolena reseni mi opravdu pripadaji jako jedny z nejhloupejsich (a nejhure obhajitelnych ve "prospech klientu"). Myslim, ze i v teto diskuzi zaznelo par rozumenjsich a logictejsich (pro klienty snaze ohlidatelnych) variant reseni. Jsem zvedav, copak bude zpoplatneno priste a jak brzy.

Speciální bonus - odložení poplatků - Vy jste si stále neuvědomili, že klientům většinou nejde o těch pár korun, ale o zničení Vaší původní filozofie.
Držím palce zůstávajícím klientům ... uvidíme, s jakými změnami přijde mBanka v zápětí.
A pokud prozradí banka údaje podle druhých narozenin, bude jasné, jaký jsme národ.
Jestli dokážeme naštvanost a nevoli dokázat (ne jen napsat), nebo jsme jen stádo ovcí, které je potřeba oholit.

Uvedomte si, ze klienti, ktori k vam prisli, su dynamicki ludia. Tak rychlo, ako prisli, dokazu aj odist - ak objavia zaujimavu konkurenciu. Zaujimava konkurencia vsak nemusi byt len o cenach, ale aj o dovere. A prave v hodnoteni dovery je mBank urcite skokanom roka - smerom k absolutnej nedovere. Neda sa povedat, ze by sa dnesne trhove prostredie vyznacovalo velkou mierou dovery, ale mBank proste lahko uvolnila miesto pre prip. novu konkurenciu a zaradila sa ku zvysku bank.
Osobne cakam na nieco doveryhodnejsie...

Lidi neblázněte tady a zachovejte si důstojnost. V půlce června jsem na tomto fóru napsal, že jestli do konce června mbank nezmění plánovaný sazebník od 1.8.2010, začátkem července otvírám účet u FIO a od 1.8. nebudou spravovat jedinou moji korunu. A myslím, že takových lidí bylo víc.

Management banky o tom věděl a nic neudělal. Co naplat, půjdu jinam, to je život, ještě že funguje konkurence. Tím, že tu budete brečet, ničeho nedosáhnete, je potřeba konat - pokud Vás naštvali, odejděte jinam.
Pro mě osobně nebylo akceptovatelných 35 Kč za výběr "dodatkovou kartou" manželky k našemu společnému účtu. A počítat bezhotovostní platby a jednorázové příkazy se mi nechce, natož kvůli jedné platbě dělat trvalák a pak ho hned rušit.
Na rozdíl od Mbanky u Fia víte, na čem jste - jediný poplatek je 6 Kč za výběr z bankomatu ČSOB (jsou jich mraky), jinak žádné poplatky či limity. Je to férový přístup - chápu, že bankomat a jeho provoz něco stojí, a za tento rozumný poplatek můžu vybrat já i manželka.
A navíc, Fio nabízí (na rozdíl od nesplněných slibů Mbanky) fungující E-broker pro obchodování na burze.

Takže milá Mbanko, děkuji za krásný čas, který jsem u Vás skutečně bez poplatků strávil, ale za současných podmínek účtu "bez poplatků" je čas jít dál ...

A kdyby jste si to rozmysleli, ozvěte se, účty jsem si ještě nechal (můžete se jimi pochluvit ve statistikách), zruším je až na konci roku.

P.S. Baví mě ty odpovědi zaměstnanců Mbank, a vlastně je i lituji kvůli tomu, že musí vysvětlovat nevysvětlitelné; vysvětlovat rozhodnutí, která neučinili a se kterými třeba ani vůbec nesouhlasí...

Vysvetleni na http://www.mbank.cz/pruvo... mi prijde logicke a ferove.

Vite, ze platba trvalym prikazem muze zvysovat bonitu v nekterych pojistovnach, bankach apod? :) Tak si to zavedte. Trvalak v mBank se da myslim zdarma menit, coz jina banka nema.

Dobry tah.
Aspon se klienti nauci mit prehled o penezich a ridit jejich tok:) 11. platba je hodne.

Je to od vás sprosté jednání, nalákáte klienty na účet bez poplatků, a pak poplatky zavedete. Já půjdu radši platit poplatky do jiné banky.

Odložení poplatků přece nic nevyřeší - jen posune.
Asi potřebujete vyhnat klienty, kteří nemají minimálně 50 000,- měsíční vklad.

Otázka na mBank:
Zveřejníte na blogu údaje v den 3. výročí o počtu klientů a výši vkladů ?

Dle údajů v Archiv/Blog/mBank slaví 2. narozeniny k 25.11.2009 uvádíte:
- 280 000 klientů
- vklady v řádu desítek miliard korun
- nulové poplatky za běžné služby
...
... a samozřejmě krásnou filozofii mBank: cituji: "... základní filozofie je ale pořád stejná – nulové poplatky za běžné služby a otevřenější komunikace k veřejnosti, než je u bank zvykem." konec citace

ts.ts.ts... filozofie dlouho nevydržela

189: Jen stručně. Nechápu, jak může někdo, kdo se dívá vpřed a používá slova jako finanční trhy a digitalizace, chtít platby v neomezeném množství zadarmo. Někdo z nás dvou se plete, a pokud se podívám na nabídku na trhu, tak ten mi dává za pravdu. NAkonec jinak byste se tu nerozčiloval a jistě zadarmo něco nabízel a podnikal v tom 21. století :-D

jo tady je ten odkaz je to úplně na konci str.51___
http://www.postovnisporit...

Tak já postupně přecházím na OSOBNÍ ÚČET ZADARMO od poštovní spořitelny.Žádné omezení plateb a v rámci ČSOB a pošt.spořitelny neomezené výběry z bankomatů.Strašilo se,že banka zavede poplatky i na tento účet ale podívejte se na jejich nový sazebník od 1.9.2010 vše při starém.Je to až úplně na konci otho sazebníku str.51.Měl jsem mBanku rád ale často kupuji na aukru a také si nehodlám každý měsíc počítat kolik jsem utratil kartou je mi to líto ale jak so do lesa volá tak se z něho i ozývá.

Dobrý den.
Tak nové zprávy jsou pro mě velkým zklamáním. Četl jsem mnoho příspěvků níže a musím souhlasit. Pověst mBanky hodně klesla. Jsem klientem téměř od začátku a byl jsem se službami velmi spokojen, všem přátelům jsem o této bance říkal a divil jsem se, jak mohou mít účet u nějaké jiné banky. Ale skutečně po malých krůčcích nastávají změny. Před nějakou dobou se mě jedna známá ptala, že by chtěla přejít k jiné bance a v té době jsem jí ještě mBank doporučoval. Po tom, co jsem si dnes přečetl, jí své doporučení vymluvím.
Jde mi hlavně také o princip, chápu, že je hospodářská recese, kdyby tedy mBank alespoň zdůvodnila zavedení poplatků, např. na přechodnou dobu, protože hospodářský výsledek není příznivý vzhledem k hospodářské situaci atd. Ale tady se člověk nedozví nic, takže nevím, co si o tom mám myslet. Zřejmě, jak již bylo zmíněno, bylo zapotřebí nalákat klienty.
Nebudu tady vyhrožovat, že přejdu jinam. Ale doteď jsem se o banky nestaral. Nyní zřejmě začnu vyhledávat různé články o srovnávání bank a budu se zajímat, zda-li někde nenabízejí lepší služby.

Dobry tah,Vazeni.. Nejdriv nalakat klienty na bezplatne sluzby a pote jim po dvou,trech letech napalit sazebnik,ktery svou vysi rozesmeje nejen konkurenci.. :)
Ihned,jak to bude mozne,moje firma prechazi!!

S pozdravem Jakub..

242: Paní Hájíčková, lžete. Systematicky. Jako celá Vaše firma (česká pobočka). Falešný kněz, falešní manažeři.

Tak jsem zrušil E-max plus, jen tak dál... Porozhlídnu se okolo, a sbohem i běžný účte. Když o mý drobný nestojíte, půjdu jinam, i kdybych za to měl platit. Z principu. Nemám rád, když mi někdo lže a kálí na hlavu. Svý děti bych za to seřezal, vás můžu pouze opustit. Jestli rychle nedostanete rozum, jste mrtvej projekt.
Asi jste nepochopili to, že do čistě internetový banky si dávají peníze lidé, kteří nejsou pohodlní změnit účet, a ještě ke všemu jsou zvyklí se o svý peníze aspoň zajímat. Akceptoval jsem E-max - když je ta krize. Ale ten nový ceník už je fakt moc......
Neděkuju, zklamali jste mě..... :-(

Jé tak to je nemilé ale dalo se to očekávat. Protože jsou lidi a hlavně češi nenažraní a když je něco ZDARMA tak toho musí okamžitě využít "zneužít" . Slyšel jsem že si zakládají kvanta účtů a firmy mají neskutečné počty účtů naprosto zbytečných. Já jsem nadšený z Mbakny protože jsem odešel od spořky která mě zdírala jako miliony dalších lidí. Mbanka mi mooc vyhovuje a nemám jediný problém a všem mým kamarádům jsem ji doporučil. Mrzí mě že se z banky která byla přímo pro lidi perfektní stává pomalu ale jistě spořka. Doufám že si vedení uvědomí že by finance měli čerpat jinak. Pokud je problém v SMS dá se to řešit jinak, pokud ve výběrech z bankomatu tak určitě také. Jen to chce pořádně se zamyslet a neodehnat od sebe lidi kteří věří že ještě existuje banka která je na jejich straně a chce jejich peníze rozmnožit a ne jen brát!! Doufejme že se to na našich účtech příliš neprojeví. :)

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají ... tak nějak jsi se zachovala moje bývalá banko ty! Tímto ti sděluji, že pro mě již nejsi dále férovým klientem a s takovým lhářem jako jsi ty se již déle nehodlám zahazovat!

"Naprosté většiny klientů se uvedené změny navíc vůbec nedotknou." Uff.. to jsem si oddechl, ze se me to jako vetsiny nedotkne :) nebo ze bych byl ten specialni pripad? :) A proc se to vubec meni, kdyz se to skoro nikoho nedotkne? :)

Poslat zprávu

Děkuji všem za příspěvky, k většině témat jsme se již vyjádřili zde: http://www.mbank.cz/pruvo...
Pro e-mailový nebo telefonický kontakt je tady mLinka: http://www.mbank.cz/pruvo...

... je mi líto, že i Vaše banka, která se v začátku své české kariéry chvástala, tím, že vše je bez poplatku, už teď po několika letech funkčnosti a získání několika klientů sází nové poplatky. Nejdřív výběr z bankomatu a teď i převodní příkazy.
Souhlasím s ORINEM, který tady vypsal příklady jednorázových plateb. Mám rodinu a velmi často nakupuji přes internet, takže můj počet převodních příkazů v měsíci hravě přesáhne onen limit.

Vážená paní Ivano Hájíčková. Prosím o odpověď na následující dotaz. Proč se v české mBank zavádí poplatky, když na Slovensku to jde i bez nich, navíc s možností zahraničních plateb.
Děkuji.

Co je každá 11 a další - platí to vždy pro jeden měsíc? děkuji

Jaká škoda. Přešla jsem k m-Bance proto, že se zde neplatili poplatky, teď bubu asi nucena opět hledat novou banku. Jsem na mateřské a opravdu nemám zájem posílat takhle korunky do "luftu".

budu si zřizovat nový ucet.bylo mi doporuceno ze ucet u mbank se hodi jen pro male obnosy na uctu ale pokud mam vic penez z podnikani tak je bezpecnejsi jina banka.je to sice pohodlne vse pres internet ale take nebezpecne a kdyz je nejaky problem tak nemuzu ani nikde tady pobliz na nejakou pobocku

hm... bude třeba se ohlédnout po jiné bance...

Doufáme, že toto bonusové období dá opravdu dostatek času všem klientům ......odejít jinam.

děkuji komentářům za zajímavé tipy :-)

Ivano Hájíčková, žijete, nekleplo Vás z těch příspěvků? Napiště jak se máte a co děláte? Hodíte do placu nějakej váš komentář nebo budete raději mlčet? Ono taky co na to říct, klienti mají vesměs pravdu a vy jste ráda, že ještě nějakej ten měsíc dostanete výplatu od mBank že jo? A to je to hlavní, zajistit si korýtko. Ozvěte se holka!

Už jsem se několikrát vyjadřoval a to i k jiným produktům mBanky a i změna sazebníku v současné době potvrzuje, že mBanka potřebovala jen nalákat lidi a teď postupně začne všechno zpoplatňovat, myslím si že je načase změnit banku, než to dojde tak daleko, že se tento pochybný institut stane bankou s nejdražším provozem. Úsměv na tváři Ivany Hájíčkové, produktového specialistky mi spíše připadá jako výsměch těm co se nechali nachytat.

takže poctivě ve šlépějích všech ostatních bankovních domů. tak jak jsem doporučovala mbank každému, tak měním názor stejně jako vy strategii. toto byl důvod, proč jsem opustila ČESKÉ BANKOVNÍ DOMY a vidím, že jsem se pouze přesunula o dům dál. nicméně, pokud příjde banka s tím, co je ve vyspělých zemích standard, opustím další ČESKOU SPECIALITU mbank.

Je to normální podraz na klienty. Banka natahala co nejvíce klientů na sliby: žádné poplatky, pojďte k nám! a pomaličku začíná "přitahovat šrouby". Jaké bylo moje překvapení, když jsem přijel z dovolené a na výpisu vidím: "poplatek za výběr v zahraničí - 35Kč". A teď se dívám, jak nám vůbec zpříjemnili vybírání peněz! Už nyní se obávám, co na nás chystají příště (počítám, že to bude tak za tři měsíce). No chválabohu, že mám účet i v jiné bance!

No mám doma tričko od mBank - dostal jsem ho když jsem zakládal účet a nosím ho. Budu ho ale muset přestříkat abych nelhal. Stojí na něm Já poplatky neplatím. Ty ano? Asi by byl vhodnější nápis Ty platíš poplatky? Já taky. Vybírám z bankomatu 1x měsíčně ale kartou mBank odmítám platit protože je pro mne výhodnější platit kartou Ing kreditkou penzijního spoření a měsíčně mám cca 10-15 odchozích plateb do jiných bank - inkaso na účty za telefon odmítám zavést protože dokud si nepřečtu vyučtování odmítám aby si to operátor stáhl. Co jde mám v SIPU nebo trvalým příkazem ale prostě i tak se většinou do 10 ti plateb nevejdu. Když jsem zakládal účty v mBance tak jsem to měl jako běžný účet i jako spořící. Spoření v mBace bylo víceméně zrušeno nesmyslnou politikou úroků, ale říkal jsem si budiž alespoň zústane zdarma fce běžného účtu, ale bohužel i to padlo. Nejde mi ani tak o ty tři koruny respektive za děvět z bankomatu (když bych nadále pokračoval tak jako doposud tak mne to měsíčně vyjde na 24Kč což sice je prkotina ale jde mi o princit chvástání se tím jak je mBank bezpoplatková. Myslím si že mBank měla peněz od klientů dost ale neuměla je absolutně vůbec zhodnotit tak se jich začala zbavovat snižováním úroků a když ani to nestačilo tak přistoupila k poplatkové politice. Takže podle mne je tohle vše jen a jen příčina neschopnosti banky která nedokázala využít pozice první štiky v rybníku českého bankovnictví plného vypasených nenažraných kaprů.

206, není to náhodou tak, že za těch 119,- Kč měsíčně u GE nemáte pak zpoplatněné některé věci jako např. převody atd? Tímto nechci GE obhajovat, natož tu hroznou částku. Nicméně za určitých okolností by byl tento účet levnější jak mKonto po ohlašované revoluční změně poplatků - stačí mít měsíčně 50 odchozích plateb a je lepší GE osobní účet. Sám ho mám, proto o tom něco vím. Pravda, měl jsem ho zřízen jen kvůli olympijskému bonusu ke kreditní kartě a budu ho brzy rušit.

202,
to je všechno v pořádku, co píšete. Bráno ovšem optikou ČS, KB... (shit banky) vs. mBank.
Ale co mBank CZ vs. FIO, PS nebo mBank SK, PL.
Proč to sakra na Slovensku, kde je daleko menší konkurentní prostředí jde pořád držet jak na začátku?

Dobrý den,

paní Hajíčková, musím před Vámi smeknout. Jste opravdu žena na svém místě. Napsat tak krásný článek o tom, že z Vaší strany nebude již nadále dodržováno to, co jste až do této doby slibovali, a to ještě s tím, že jste tak moc hodní, že nám umožníte celé 2 měsíce, abychom se na to připravili, to je opravdu kumšt. Připadá mi to celé velmi směšné a Vaše společnost u mě (a myslím, že nejsem sám) klesla ještě hlouběji. Když už jste se rozhodli, že budete vybírat poplatky jako ostatní banky, co takhle zavést alespoň stejné služby, jako ostatní banky? Mám na mysli zejména možnost uložit si peníze na účet na přepážce. O tzv. "vkladomatech" zde snad už nemá cenu ani hovořit. Pravděpodobně bych na Vašich internetových stránkách stále našel 2 roky starou zprávu, že vkladomaty budou každým dnem......a výsledek? Pouhá science fiction. Do dnes jsem o žádném fungujícím neslyšel. Připoštu-li tedy k Vámi uváděným platkům ještě polpatek za to, že si musím na poště nebo u jiné banky zaplatit, abych si mohl poslat peníze na účet mBank, jste rázem jedna z nejdražších, ne-li zcela nejdražší, banka na českém trhu.

Slogan na Vašich internetových stránkách: "mBank skončila s politikou bez poplatků? Rozhodně nikoli." je tedy minimálně nepravdivý. Řekl bych spíše, že je lživý.

Co říci závěrem. Vaše banka se zřejmě začíná potýkat s nemalými finančními potížemi, když přistoupila k tomuto kroku. Nebylo by tedy fair, říci zákazníkům, že máte problémy, které Váš management není schopen řešit jinak, než že si vezmete další peníze od svých zákazníků i přesto, že jste slibovali opak? Je čas, hledat novou banku. Možná od počátku s poplatky, ale bez LHANÍ!!!!

Přeji pěkný a budu rád za odpověď.

Jak jednoduche. Nevim, co tu hrotite. Nikdy neni nic definitivni. Ani bezpoplatkovitost, ani duvera, ani nutnost setrvani...

FIO: nabizi vklady a vybery na prepazce zcela zdarma (vybery z bankomatu CSOB za 6 Kc, lze samozrejme preposilat penize na jiny libovolny ucet jine banky, ktery umoznuje zdarma vybirat)
a prichozi a odchozi platby jsou zcela zdarma...

Sporici ucty sem snad psat nemusim, s mBank by sporil jedine blazen :-D
U mBank uvidime, jestli se bude chovat slusne (zatim tak necini), jestli splni svoje poplatkove vyhruzky, tak 1.10.leti :)

Morová epidemie z ČSA se nebezpečně šíří a likviduje zřejmě další ještě nezasaženou tkáň. Rychle prýč...spas se, kdo můžeš...

Proč banka , která fungovala bez zbytečnejch poplatků najednou poplatky má.Já jsem podepsal smlouvu na bezpoplatkovej průběh mejch transakcí a tím se míním řídit.Jinou smlouvu jsem nepodepsal. A jejich dodatky s tím že můžou měnit sazby.,.,ať jdou do křoví. To je nesolidní jednání tak jak nám to předvádí ČeZ a Plinovody.To jsou společnosti , které mají miliardové zisky , ale stejně nám malejm spotřebytelům a jiným budou zvedat taxu. Já jsem soukromník a taxu si nemůžu dovolit zvednout.Jen ať mají pánové a hlavně stát z čeho ždímat.Vždyť 4EZ je státní sektor.Kdo z nás ví kolik jim bylo rozděleno z našich peněz?Je to prostě bordel.Jinak uvažuji od této bankovní společnosti odejít.To co bylo nabízeno,není uskutečněno.

No oni si snad dělají z nás perdel :-) http://www.mbank.cz/pruvo... - já to zas tak moc nesleduji, ale že tam je ourok 0,00 tak to je hustýýýýý...

@Jirka - 217
Měl bych jen malou připomínku - pro firmy účty nejsou, jak je možno dočíst se tuším i v tomto blogu, pro živnostníky je zpoplatněno vše (všechny odchozí platby mimo mBank). Takže nevím, co už řešit.

Možná jsem jedinej debil, který si i přes nepříliš velké množství odchozích plateb založil pro podnikání podnikatelský účet, který je defakto děsný (poplatky, úročení 00prd a kdo ví co ještě - jako například docela nesympatické ovládání IB nebo nemožnost vložit si jakýkoliv obnos přímo na účet). Mám rád vše pintlich, a tak tedy i podnikatelský účet, i když k podnikání ze zákona není třeba - je to jen výmysl bank, jak vydřít z lidí další peníze.

Tolik jen drobná připomínka....

A nyní obecně, pro všechny - se vám divím, že tu pořád dokola vyhrožujete, že odejdete. Nevyhrožujte, odejděte! Běžte třeba k FIO - poplatky za odchozí platby nemají, poplatky za výběr z CSOB bankomatů za 6 kaček. Osobně sice moc nechápu, k čemu jsou výběry z bankomatů, i když - pravda - asi dvakrát do roka sháním peníze v hotovosti. K nejbližšímu bankomatu (tuším KB?) to mám asi 600 m a 10 pater k tomu, takže mám s tím problém. Karet mám ale tunu, nicméně využívám jen jednu jedinou - kreditní, od nejmenované CITI.

Větší problém, než výběr z bankomatů mi tedy přijde nemožnost si vložit hotovost přímo na účet, musím do FIO, a odtud si to převést - no, zvykl jsem si, i když mě to opravdu ze začátku točilo, ale za ty prachy, to se člověk i uskromní.

Děcka měly na mém účtu založeny eMAX Plus - no, už nemají. /roky na těch podělanejch účtech klesly na takový prách, že už to nemělo cenu udržovat, tak jsme se společně rozhodly, že jejich těžce naspořené penízky převedeme do KB, na Berušku - je jim tam lépe, a kotí se jim tam více. Jistě, nejsou to velké peníze, ale děti se musí učit hospodařit. No, a včera, když jsem si přečetl zdražení, tak jsem juknul na účty, a co nevidím - jeden účet ještě dostal úroky 10 haléřů, druhý 25 a třetí 30 haléřů. I tak jsem si řekl, že když na eMAX Plus je jeden převod v měsíci zdarma, že jim to pošlu na Berušku. Selhal telefon pro ověření, takže jsem si musel nechat poslat jednu SMS ještě jednou. Takže pro převod 45 haléřů musela mBank poslat 4 SMS - určitě se jí to vyplatilo... Počítám, že zítra zavolám na mlinku a zruším ty účty, aby viděli nahoře, jak jsem z nich nadšený (a kdyby je náhodou napadlo, že úroky zase zvednou na rozumnou mez, tak si založím nové účty, vždyť je to zadarmo, u banky bez poplatků :-) )

Jistě, kolik mohly mít děcka našetříno, že... No, samozřejmě nic moc velkých částek, ale aby to mBance nebylo líto, tak jsem po hnusném snížení úroků převedl nemalou částku ze svého EMAX Plusu do AXA, něco do ING a něco na FIO. Tam už to muselo mBank trochu zabolet, když nemohla s mýma penězma hospodařit. A po zveřejnění nového ceníku? No, tak to bude mBank jen přestupní stanice, tam se ohřejou penízky jen přes noc.

Chcete-li tedy svojí milou banku vytrestat, chcete-li jí ukázat, žač je toho loket, přestaňte jen žvanit a vykládat, že jestli ještě a nebo jestli opravdu, tak že začnete přemýšlet. Nejste ovce, vy už myslíte nyní! A i kdyby vás to mělo vyjít na stejné peníze a nebo nedej bože i o pár korun víc, tak táhněte jinam, táhněte za lepším, už alespoň z principu - slibovali zadarmo účet, tak buď bude zadarmo a nebo ať si škrtnou, no ne?...

Tak tohle je dalsi kapka po peknem snizeni procent na sporicim uctu, ktere jsem chapal tak do 1,5 procenta a cekal jsem ze se to casem opet zvedne :( taky jsem videl na ucte -25 kc za zmenu pinu, rekl jsem si, no je to jen programova zmena, ale nedelam tak casto, preziju to, ale s temito novymi BEZVA napady (je fakt zajimave ze jen v CR.) jste uz u mne ziskali nalepku lharu a slibotechen. Nejsou to sice tak velke poplatky, ale kdovi co si zase vymyslite za par mesicu ..... proste se vam uz NEDA stoprocentne verit, ze co slibite, take dodrzite. Kdovi, zda si zase nekdo neco nevzpomene, udela peknej tunel a nam jen prijde email, ze nam dekujete za nas nemaly financni prispevek. Nezlobte se proto, ze radeji presunu sve nasetrene finance tam, komu mohu stoprocentme verit, ze o ne neprijdu.
Vas drive velice spokojeny klient, ktery vas vsem doporucoval pro serioznost a dobre podminky k uctu.....

Já jenom doufám, že ten dvouměcíční "bonus" co nám teď mBank dává není zase jen další lež. Nový sazebník platí, co mBank brání v tom, aby nám ty jedenácté a další příkazy nezpoplatnily? Dřív by mě tyhle úvahy nenapadly, ale teď už Vám opravdu nevěřím...

Tak tomu se říká Pro zákaznické jednání. Zase cesta správným směrem pro snížení počtu klientů. Jen tak dále.
A tomu myslitelovi, co na toto přišel, dejte do posudku, až banku jako organizační složku zavřete, že je to opravdu pašák.
Je na čase jít s penězi jinam.

Ne ze by me to zrovna vadilo ale souhlasim s lidmi, proc proste pro soukromou osobu nedate 20 jednorazovek a pro firmy to zpoplatnete vse. Ja pouzivam vsechny platby trvalym pr. nebo inkasem a nejsem podnikatel, co se tyce internetu pri zrizovani linky po me chteli VS ale ja nastavil jeden co prisel prvni vypis a uz se o to nestaram zrejme jim to nevadi a uz je to tak 5 let a jednorazovek mam asi max 3-5/mes a kdyz uz zaridte si druhy ucet a mate dalsich 10 volnejch, jinak ja mam mkonto, 2x emax (na 2 veci, drzim jim tam po 20 kc), a jeste pouzivam ING konto to ma zatim taky vse bez poplatku (a zridis si ho po netu)preposlu prachy a mam klid, takze nic neresim, co se tyce jejich solidalirity stoji za prd, na emaxu zkrouhli procenta a zakaznikum nic nenapisou, ING me informuje o kazde zneme procent na spor.ucte.

Vážená ulhaná Mbanko,zřídil jsem si váš účet ze stejného důvodu jako všichni ostatní,tedy kvůli absenci poplatků,také jsem krátkodobě využíval spořící účet eMax,než jste jej znehodnotili a zavedli Emax plus s jedním převodem zdarma,naštěstí se dalo snadno přesunout k ING které se vám úrokovou sazbou na spořícím účtu cca vyrovná a to stále bez poplatků.Jako zaměstnanec v nejmenované úvěrové společnosti mám možnost vzít si zvýhodněný úvěr,i přesto jsem využil vašich služeb a své investice pokrýval financemi zapůjčenými vaší bankou,a to jen z principu a dokonce opakovaně.Po zavedení poplatků při čtvrtém výběru jsem stále ještě Mbank doporučoval kudy jsem chodil i když jsem si již musel dávat pozor na to kolikrát čerpám hotovost,doufám,že mého doporučení nikdo nevyužil,musel bych se před ním teď stydět.Nyní přišla další kapka která naplňuje můj kalich hořkosti...DALŠÍ POLATKY...Aktuálně využívám 2 půjčky a řádně splácím,bohužel uvažuji o jejich přesunutí ke svému zaměstnavateli,opět z principu.Nejedná se o 9 korun za výběr z bankomatu,nejedná se o jedenáctý příkaz k úhradě..jde jen o to že se mě někdo snaží ojebat..A jistě znáte heslo: Kdo uteče vyhraje.Vyčkám zda opravdu po tolika negativních ohlasech vejde v platnost váš nový sazebník a pak případně půjdu též,je potřeba odejít dříve než nám zpoplatníte i zrušení účtu.

**************************************************
mBank a dobré jméno
**************************************************
Dobré jméno je něco co se nedá koupit, je to něco co se buduje.
Dlouze ... ... ... krůček po krůčku.
Po jednotlivých krocích.
Bez lží ....

Spousta klientů snad dokázala odpustit ten kotrmelec s číslem (respektive předčíslím) účtu.
A snad i tu 2 % konverzní pokutu (že se nepoužívái s Kč nebo €).
Většina klientů snad i pochopila, že je krize a že 3 % úrok na spořícím účtu musí dolů (i když to mBank s tím "dolů" trošičku přehnala).

Ale málokdo z klientů už dnes mBance uvěří nějaké prohlášení.
mBank tímto krokem ztratila své dobré jméno ... ztratila důvěryhodnost

Škoda.
A pokud majitelé myslí projekt mBank na české trhu vážně, bude jim trvat velmi, velmi dlouho než si vylepší svůj obraz ... svoji důvěryhodnost ... než si začne napravovat své dobré jméno.

ŠKODA ... média budou tento velmi nešťastný krok při každé přiležitosti připomínat.
ŠKODA ... že banka popřela a strhla jeden ze základních pilířů své existence
ŠKODA ... že mBank tímto krokem aktivně vyhání své klienty přímo do náručí FIO banky
(úroky na spořícím účtu 0,65% versus 1,6% nebo výběr z bakomatu 9 Kč versus 6 Kč u FIA )

Proč platím za výběr z mé debetní karty 49 kč??? :-( Neřeklo se náhodou při chytání ptáčků, že to bude vše bez poplatků???!!! Zase jste hezky zazpívaly!!! Kartu používám celkem dost často jen na výběry, ale platit půl sta za každý výběr se mi fakt nechce... Doplatím dluh a končím s vámi, vydřiduši!!! Mějte prosím krásný den!

Slibovali jste bez poplatku,zrušil jsem spořicí účet a když budetze pokračovat zmizím úpně.

Já šel k mBank před dvěma lety a to z jediného důvodu - že je KOMPLETNĚ bez poplatků... Dodnes mBanku chválím, kde můžu ( víceméně se chlubím...:o) A to i přesto, že z původních 3,5% na spořícím účtu zbylo jen 0,00 nic. Můžete si sundat bilboardy s mHypotékou a dát tam slogan: KONEČNĚ MÁME POPLATKY!!! Naštěstí se člověk může poohlídnout vždycky někam jinam...

A tak ty poplatky mě dost zaskočily.... Moje původní banka reagovala přesně opačně a všechny poplatky za příchozí i odchozí platby mi zrušila. Ještě, že tedy bude kam se vracet. Příjde mi to jako když ptáčka lapají...

Nechápu lidi, kteří zde argumentují tím, že si nemáme na co stěžovat, protože jiné banky účtují mnohem více. To je přesně ono. V česku se bankám daří odírat klienty právě proto, že si to nechají líbit. Byl jsem rok v zahraničí a v bance jsem žádné poplatky neplatil. MBank lákala klienty právě na to, že je bez poplatků. Teď po několika měsících od kampaně, poplatky zavede. Jak se to dá jinak nazvat než podraz. Ano, hodně klientů se změna nedotkne nebo to pocítí jen minimálně. Ale jde o princip. Když jednou něco slíbím, mám to dodržet. Minimálně pro stávající klienty by měli udržet takové podmínky, na jaké je nalákali. Jinak poplatky mi vadí jen z principu.
Pro toho, co radí si dát poplatky do nákladů (206), bych chtěl jen napsat, že to nic neřeší. Jestli si někdo myslí, že to, co se dá do nákladů se nemusí platit, nebo to stát nějak vrátí, tak je na VELKÉM omylu. To je obecně rozšířený omyl, že se dá něco "odečíst z daní". Maximálně si jen sníží daňový základ.
Jestli se budu hlídat, abych platil kartou, abych nemusel platit za výběry, a smířím se s platby za převody, je to nejmenší. Co mě víc opravdu s..re jsou úroky na spořícím účtu. Téměř každá jiná banka dá asi víc. Dnes se vůbec nevyplatí mít úspory u MBank. Je to tady dobré už jen na "běžný" provoz. Ale na tom banka asi moc nevydělá (kromě těch poplatků) - když lidi budou mít na účtu jen nutné peníze na "provoz" a úspory převedou jinam - např. Červené konto na každé poště nabízí 1,8% nad 50 tis, FIO dává 1,6% bez spodní hranice, aj. To je proti 0,75% sakra rozdíl. I kdybych měl víc jak 600 tis. (a chtěl je nechat jen tak ležet na účtu), tak 1,3% je také k smíchu.

Nu tak to půjde delfínek zdá se hezky rychle do šuplíčku...Ano, jsem rozmazlený novodobý klient a dokud to jinde půjde zdarma tak to hodlám využívat.... a zatím to jde ;-)

Poplatek za výběr z bankomatu je špatně:10 jednorázovek s pomocí SIPo jen taktak

Dobrý den,
rozhodně přes účet nepodnikám, ale 10 příkazů za měsíc často vyčerpám. Myslím, že argument "podnikání přes účet" je jen záminka k zpoplatnění.
Když už chcete přákazy zpoplatnit, uvítal bych možnost jednoduchého výpisu transakční historie např. předvolbou nastavení filtru "jednorázové platby odchozí", abych si mohl zkontrolovat, kolik příkazů jsem již v měsíci poslat.

Zřiďte si u mBank účty dva nebo tři a už si neztěžujte na poplatky,já jsem nedávno zrušil účet u GE Money - tam jsem platil 119 kč za měsíc jen za vedení účtu!Já osobně mám 4 trvaláky a cca 4 - 6 jednorázových příkazů a to si myslím,že je až moc.Ti z Vás,kteří využívají účet pro černé obchodování na internetu si můžou zřídit živostenský list a dát si poplatky do nákladů!!!(:
Žena má také účet u mBank a využívá pouze jednu jednorázovou platbu za telefon,takže celkem dvacet odchozích transakcí do jiných bank je vcelku fajn.
PS : neznám jinou banku kde převod vrámci vlastní banky trvá stejně dlouho jako kliknutí pro potvrzení platby.U mBank jsem za 2,5 roku nezaplatil ani korunu na poplatcích!

no, jak jinak. Kdyz odirat tak vsechny a poradne.... koncim. Uz me jedna banka dere.
Ja vas lidi nechapu. proc chcete za to ze vam lidi sveruji svoje penize, nejake poplatky?
Nevydelavate uz na tom ze ty penize mate u sebe DOST? to ze zaokrouhlujete catky na uctech a ty tisiciny si pripisujete sobe vam nevydela dost na provoz? Vsak to jsou miliardy rocne!!!
s ZADNOU uctou... jdete do prdele s takovou politikou

Nevim proc jste zakladali tento blog, kdyz je zodpovezeno jen na 6 dotazu z te cele skaly nespokojenych klintu...

Myslim ze byste tento krok meli jeste jednou zvazit a promyslet. Doposavad jsem Vas chvalila a doporucovala znamym! ..Diky takovemuto jednani se vse zmeni, nejen z me strany.
Dekuji,
MZ

Nevycházím z údivu, jak jsou dnes lidé nesoudní. Léta jsem pracovala v jedné z našich největších bank,něco mi tedy říká cenová politika těchto ústavů. Vůbec nechápu, jak je možné, že si lidé mohou stěžovat na mBank, která si neúčtuje za vedení účtu, vydání a používání karet, zadávání a rušení TP a inkas ani za pravidelné transakce a ještě aby toho nebylo málo, nabízí 10x jednorázový příkaz zdarma. Každý další 3Kč – to je velmi solidní cena. Většina lidí dnes má běžně možnost platit kartou téměř všude a za to, že tuto pohodlnou službu využívá dostává od mBank bonus v podobě výběrů z bankomatů !! Navíc nikdo nemusí hledat konkrétní bankomat,ale vyběr může uskutečnit kdekoliv. Jestli tedy kvůli malé úpravě sazebníku (a jsem přesvědčena, že opravdu mnoho lidí zneužívá bezplatné převody za účelem zisku), někteří lamentují a vyhrožují, že přejdou k jiným peněžním ústavům, ať tedy jdou přispět na honosné domy a předražené služby jinam, ale zamyslí se nad tím, co vlastně kritizují !!! Touto cestou děkuji této bance za perfektní a rychlé služby za jejich postupné rozšiřování a přeji mnoho vděčných a solidních klientů.

Z tech nekolik desitek pripominek od klientu ktere jsem jen letmo preletla je zodpovezeno pouze na 6. Proc tedy zrizujete diskusni blog?
...s poplatky ktere jsou nyni v planu samozrejmne nesouhlasim, ve smlouve je jasne uvedeno neco jineho.
Jsem pohorsena jednanim mBank co se tyce takoveto budouci zmeny a od nynejska Vas NEbudu u svych znamych vychvalovat jako jsem to delala doposavad. Mylsim, ze by ste se meli jeste jednou zamyslet a zvazit situaci...
Dekuji, MZ

Hezkou past jste na nás připravili. Když budu platit více bezhotovostně v obchodech, tak sice možná ušetřím při výběru z bankomatu, ale zase mi přibudou odchozí položky. navíc bude za chvíli z člověka chodící kalkulačka, která bude neustále přemýšlet, co už je zpoplatněno a kde se ještě vejde. Jsem zklamaný. Když jsem začínal, bylo krásně úročené eMax. Pak se to začalo komplikovat eMax Plus s jedním výběrem měsíčně, dalším snižováním úroků a nyní ještě poplatky. Vůbec se mi to nelíbí!

Mně nejvíce vadí poplatek za výběr z ATM, alespoň 1 by měl být měsíčně zdarma. Placení jednorázových příkazů pro 11. a další přikaz se ještě asi většiny lidí nedotkne, ale zpoplatnění prakticky všech výběrů z ATM (zdaleka ne všichni zaplatí měsíčně kartou tolik, aby dosáhli na 1.výběr z ATM zdarma) de facto popírá proklamovaný princip bezpoplatkové banky. Docela se mBank divím, proč si myslí, že tíž lidé, kteří byli flexibilní přejít k této bance od jiné, nebudou opět migrovat jinam?

Dal jsem si k vám peníze kvůli tomu, že jste nabízeli úrok 2,5 a neměli polatky. To bylo v prosinci. Úroky jste srazili tak, že je to k smíchu a poplatky pomalu zavádíte. Tak to jsem krapet zmaten. Podívám se jinde...

I mě tedy poplatky velice vadí!Klientem MBank jsem cca půl roku.Odešel jsem od spořitelny,která si při maximální minimalizaci poplatků,stále brale 130Kč/měsíc,což je podle mě nehorázná zlodějina!Hospodaří s mými penězy,investují je,mají z nich zisky a já za to ještě zaplatím?No co se dá dělat,půjdem zase o dům dál.Ach jo.

Zrusim ucet u CS a jdu do mBank. Cekam to, co se rekne, plati. No a jak vidim, tak zacnu platit i ja. Pardon???? Me uz opravdu prijede, ze v cesku nic, co se rekne neplati....jen nalakat klienty a pak na nich zacit rejzovat, pomalu ale jiste.

Pokud chci obhájt zdražení, nepoužíval bych k přesvědčování slovo ´opravdu´ tam, kde se nehodí, člověk pak ví, že důvod zdražení je někde jinde. Na trhu si mBanka vybudovala poměrně obstojný profil levné a spolehlivé banky. Je tomu tak zatím i nadále, ale upadá to.

Vazeni pratele,

nikdy jsem vam zcela neveril, ze poplatky nezavedete, ale presto jsem vam dost fandil. Omezenim vyberu z karet to zacalo a uz je tu dalsi krok. Osobne mi omezeni vyberu nevadi a vlastne mi nevadi ani zavedeni poplatku na 11. a dalsi polozku, jako spis to, ze nejste ani schopni sve klienty v predstihu informovat. Ze dne na den je tu novy cenik a ty kliente plat. Po pravde trapny krok nazvany 2 mesice prazdnin uz z vas tu nalepku neseriozni banky nesmaze. A ja sve penize urcite nechci sverovat instituci, ktera neni seriozni a nejedna se mnou fer (at uz se me ty poplatky dotknou nebo mam tak malo transakci a vubec je nepocitim).

Vyzyvam proto vsechny nespokojene klienty:

Vyuzijme naplno poplatkove prazdniny a kdo ma ucet u jine banky bez zpoplatneni prichozi platby, necht si penize z uctu mBank mnoha a mnoha prikazy treba po 1,- Kc prevede na ucet u jine banky. Jen tak dame mBank najevo, ze takto se s klienty nejedna!

Diky

T.

Vazeni je to podvod a inkasa si hromadne zrizovat nebudu, dobre vite, ze s nimi se pak jeste hur odchazi a vy je taky zpoplatnite. Ferova banka pro ferove klienty. Ferovy klient jen posila penize na ucet, nevybira, neodesila je pryc - jasny. Jak je mozne, ze v Anglii, kde mam ucet u HSBC neplatim nic za kartu, nic za vybery, nic za jakekoliv transakce v libovolnem mnozstvi a jeste mi cca jednou za 3 mesice prijde poukaz na 25 liber do Sainsbury za to, ze pouzivam platebni kartu k placeni.
Banka ma vydelavat z toho, ze dostava me penize po dobu, kdy je ja nepotrebuji a muze s nimi obchodovat. A ne, ze me bude okradat prave za to, ze jsem ji sve penize sveril.

Výborně, tak to je první krůček k dalším poplatkům!!! A přece kvůli nim jsme opustili ústavy jako KB, ČS, atd., abychom zbytečně nepodporovali poplatky!! V bankách v zahraničí již tento neduh takřka vymýtili a my je budeme opět zavádět? No tak to je opravdu krok kupředu!!! Abychom tedy šli o dům dále!!

Zavedení poplatků mě překvapilo. Ještě více mě ale překvapila složitost jejich správy ve spojení s platební kartou. V této souvislosti bych požadaval zavedení kumulativní hodnoty bezhotovostních transakcí provedených platební kartou tak, abych si sám jednoduše mohl zjistit zda výběr z bankomatu bude zpoplatněn, případně jakou částkou. Řešení by mohlo být zobrazením této hodnoty v internetovém bankovnictví nebo odesláním SMS po provedené platbě kartou.
Předpokládám, že je Vaší snahou zůstavším klientům orientaci v zavedených poplatcích co nejvíce zjednodušit. Očekávám vyjádření k mému návrhu. Děkuji.
Pepa Černý

Banka, ktera nema poplatky, dava klientum specialni BONUS v podobe dvoumesicniho obdobi bez poplatku... Neni to logicka smycka? :-)

71: Obávám se, že jste to celé nepochopil vy. A pokud jsem "ňouma", tak Vás raději nebudu oslovovat, aby mi nesmazali příspěvek. Koukám, že budete asi ten "jednodušší" klient banky a hlavně jsem se z Vašeho příspěvku přesvědčil, že nechápete možnosti internetu a taky to, že Vám asi uniká, že je tu doba digitalizace. Vypadá to, že Vám asi dělá problém si uvědomit, že doba jde dopředu. Pokud si uvědomíte jaké jsou v dnešní době možnosti internetu a hlavně to, že Vám internet dokáže ušetřit čas a peníze(např. při nákupech na různých e-shopech, aukro, atd....) tak pochopíte, že "10" je málo....Ale Vy jste se "zasekl" ve 20 stol. Pochopte, že internetové bankovnictví jde velmi rychle dopředu a že zcela přirozeně s vývojem technologií přibývá klientů na internetu a veškerá pozornost se upírá právě na tento druh plateb (bezhotovostní) Pokud Vám nedochází tato skutečnost, že se čím dál více využívají bezhotovostní služby, tak zřejmě nechápete, co je to "internetové bankovnictví". Problém MBANKY je v tom, že přemýšlí krátkodobě a manager nechápou skutečnost, že v nejbližší době bude na trhu boj o tyto klienty a že jakékoli dnešní rozhodnutí bude mít velký vliv na spokojenost klientů. Banky jsou postavené na DŮVĚŘE. Problém je, že čím víc klientů odejde, tím hůř pro banku a myslím si, že každý klient je pro banku jedinečný. Už jen to, že čím větší kapitál, tím víc úvěrů pro banku. Takže dnešní strategie si troufám říct je na budoucím finančním trhu pro banku likvidační a pokud si to neuvědomí, že jejich jediné heslo" banka bez poplatků" ztrácí důvěru, tak uvidí to čemu se říká RUN NA BANKU. (nejsou klienti....nejsou peníze....nejsou úvěry.... = ztráta DŮVĚRY....NENI BANKA) Marketing MBANKY je od začátku postaven na heslu "banka bez poplatků" a na "doporučení".....A když banka ztratí oba tyto faktory, tak je konec. Já netvrdím, že banka nemůže změnit podmínky, ale pokud je mění tak aby zamezila několika klientům zneužívání systému, tak že omezení se bude vztahovat na všechny, tak je to už o něčem jiném. Vám se líbí, že banka "trestá" všechny klienty, kvůli "jednomu"? Myslím si, že tato strategie banky, jak si udržet klienty, jde právě opačným směrem! Doufám, že chápete celý problém a nejste i teď omezen na heslo 10.

nemám rád inkaso z účtu (raději se nejdříve vždycky podívám na kalkulaci, a teprve potom převodem zaplatím), mám rád nakupování přes internet (deset převodů měsíčně je dost málo) nemám rád placení kartou u pokladny v tescu (děsně to zdržuje mě i všechny ostatní)... měl jsem rád m-banku ;-) ale začíná to trochu drhnout :-/ co to tady říkali o fio? ;o)

Jsem u mBank v podstatě od jejího začátku. Jako spoustu dalších klientů i mne nalákaly nulové poplatky za běžné věci. eMax a eMax plus už nejsou spořicími účty... Ještě včera večer jsem přesvědčovala další tři členy mé rodiny, aby odešli ze Spořky a založili si účty u vás. Dnes jsem přijela domů, zkontroluji si účet a vidím změnu sazebníku. Věřte mi, že vás už nadále doporučovat nebudu. Při pečlivém nastavení položek na účtu se zřejmě vejdu do limitu 10 příkazů. Ale jak mám vybrat 4000Kč z bankomatu, když mi mateřská přijde 3800??? Jsem sankcionovaná za to, že nemám příjem?

No co na to říct. Zabalit jednoduchou pravdu "ZDRAŽUJEME", aby se to ještě snažilo tvářit jako nějaký bonus je pro blbce. Nalákat lidi na nulový poplatky, pak snížit úroky a pak začít postupně zdražovat. To je fér jednání ?? Co do budoucna, zdražovat postupně krůček po krůčku ?
Lidi nebuďte líný a jděte jinam, jenom ze sebe děláme blbce když si tohle necháváme líbit.

Sakra, dyť jim dáváme naše peníze, aby s nimi mohli nakládat a investovat je a vydělávat. A ještě jim za to máme platit ??? Bohužel jsem asi jenom tupý stádo...

Nedávno jsem zrušil drahý účet u spořitelny a přestěhoval jsem se k mBank.
Dnes už hledám jinou banku, jelikož výhody účtu u mBank jsou pryč a začínají převažovat nevýhody. Bohužel jsem si převedl do mBank důchod a změna vyplácení na jiné číslo účtu je dost pracná. Tak to zatím nechám a trvalým příkazem budu převádět důchod jinam. Tedy mKonto zůstane stále na nulové hodnotě.. Díky za služby.

Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají:)

už dost klientů jste ztratili snížením úročení,proč děláte vše pro to , aby jich odešlo ještě více? Zpoplatnovat PP v internetbance může napadnout jenom totálního debila bez ohledu na počet těchto PP !

Musím Vám paní Ivano Hájíčková, produktová specialistko srdečně poděkovat, jste člověk na pravém místě. Mnohokrát Vám děkuji za "speciální BONUS", kterého si tak jako ostatní na tomto fóru nesmírně vážím. Dojala jste mně k slzám a jsou to slzy opravdového štěstí a nadšení. Kudy budu chodit, tudy budu mBank chválit! Moc bych si jako férový klient do budoucna přál více zavedených poplatků a následných speciálních BONUSŮ, když mi na další 2 měsíce tyto nové poplatky "odpustíte". Moc se na Vaše další speciální bonusy těším, je to pro mně opravdu veliká motivace.

Ještě jednou vřelé díky paní Ivano Hájíčková, produktová specialistko

Zavést poplatky k účtu, který jsem si zřídila jenom proto, že byl bez poplatků se mi opravdu nelíbí. Nemohu se zorientovat v ceníku. Co všechno je zpoplatněno, co nebylo?

když nakupuji topshop-club5 jež jsem členem nevím jak to udělat,aby se platby dali započítat jako platby kartou-nebo to nelze děkiji

Teda lidi koukám jak jste pěkně rozmazleni od mbank, zapomněli jste že jste v Čechách :)))
Přešel jsem do mBank od České spořitelny a tam jsem platil dvě stovky měsíčně a z bankomatu jsem měl dva výběry zdarma ale to jsem musel shánět jejich bankomat. A tady mam to zadarmo i po zavedeni poplatku. Tak Vás nechápu ??????

Teda lidi koukám jak jste pěkně rozmazleni od mbank, zapomněli jste že jste v Čechách :)))
Přešel jsem do mBank od České spořitelny a tam jsem platil dvě stovky měsíčně a z bankomatu jsem měl dva výběry zdarma ale to jsem musel shánět jejich bankomat. A tady mam to zadarmo i po zavedeni poplatku. Tak Vás nechápu ??????

Teda lidi koukám jak jste pěkně rozmazleni od mbank, zapomněli jste že jste v Čechách :)))
Přešel jsem do mBank od České spořitelny a tam jsem platil dvě stovky měsíčně a z bankomatu jsem měl dva výběry zdarma ale to jsem musel shánět jejich bankomat. A tady mam to zadarmo i po zavedeni poplatku. Tak Vás nechápu ??????

Když člověk nejdřív vidí novou marketinkovou kampaň se spoustou cen a potom nový sazebník, tak ho to dost naštve ... proč tady rozhazují a tady škrtí? Inu proto, aby vydělali. Na poplatcích vyberou mnohem víc, než kolik utratí za laptopy atd. Je to nepohodlné, ale budeme se muset posunout jinam, kde si zrovna klientů váží víc.

Lidi co blbnete? Myslel jsem si, že u mBank jsou lidé, co si umějí dobře vše spočítat. Mám milion trvalých příkazů a povolení inkasa a do těch deseti jednorázových se v pohodě měsíčně vlezu a když nakoupím na kartu za 2 tisíce měsíčně a více, tak mám první výběr zdarma a za druhý nebo maximálně třetí zaplatím pouze 9 korun.

Teda lidi koukám jak jste pěkně rozmazleni od mbank, zapomněli jste že jste v Čechách :)))
Přešel jsem do mBank od České spořitelny a tam jsem platil dvě stovky měsíčně a z bankomatu jsem měl dva výběry zdarma ale to jsem musel shánět jejich bankomat. A tady mam to zadarmo i po zavedeni poplatku. Tak Vás nechápu ??????

Např. 157: Používá slovo podvod :-) ... hehe pak zaplatil 150 Kč a odešel, jen sem ho to pořád táhne a má potřebu nám sdělit, jak pěkně umí nadávat a bejt zlej, komik! :-D

to 171: To je přesné, jsme v Čechách, takže se odlivu klientů mBank bát nemusí. Takový národní sport si zanadávat, ale pak nic neřešit. V blogu pod tímto vstřícným krokem se nadále objevují zlostné pokřiky: "Co jste to proboha udělali s těmi poplatky, teď když budu mít 20 příkazů, tak zaplatím 30 Kč, to je zločin!" atd. Je to sranda, ten člověk kupuje věci jen přes internet a je mu líto pustit 30 Kč, chtěl by všechno zadarmo! :-)

Teda lidi koukám jak jste pěkně rozmazleni od mbank, zapomněli jste že jste v Čechách :(((
Přešel jsem do mBank od České spořitelny a tam jsem platil dvě stovky měsíčně a z bankomatu jsem měl dva výběry zdarma ale to jsem musel shánět jejich bankomat. A tady mam to zadarmo i po zavedeni poplatku. Tak Vás nechápu ??????

Přestože nevyžívám příliš jednorázových příkazů a běžně platím kartou, takže změny které mBank v "můj prospěch" provedla by se mě asi vůbec nedotkly, odešel jsem jinam - nerad jsem za ovci, co se nechá sříhat a stříhat (nebo v případě mBank spíš za vola...).

zajímalo by mě kdo tohle vymyslel .... používám váš účet jako elektronickou peněženku ..... po tomhle ho rušim .... Hájíčková se musela zbláznit když vymyslela tohle ......

Mám momentálně učet u ČSOB a i přes změny v ceníku, mě mBanka vychází lépe, kdybych neměl u ČSOB hypotéku, účet bych tam úplně zrušil.

Myslím, že tady se opět potvrdilo pravidlo ,,když ptáčka lapají pěkně mu zpívají". Nejdříve jste slibovali 3% úrok a vše bez poplatků. Následně jste vytvořili další produkty a rozdělili úrokové sazby. Teď likvidujete v podstatě poslední konkurenční výhodu nulové poplatky. Nevím jestli je to pro vás tak ekonomicky výhodné naštvat spoustu svých klientů nedodržením podmínek.

Zase jsem jednou skočil na klamavou reklamu... Odcházím jinam, kde jsou služby skutečně bez poplatků! Je to hanba!

Spousta lidí přešlo k mBank jenom proto, že je štvaly poplatky v jiných bankách. Ani já nejsem vyjímkou. Nakonec se ze všeho stal zase tak trochu podraz. Slibované věci jdou k šípku. Konto eMax se nevyplatí už vůbec. Toto byly dvě věci, proč se zvýšila klientela mBank. Teď fakt nevím, nevím. Nemám dát prachy jinam? Nekrachujete? Toto jsou první známky

vyuzivam jak trvalych, tak i jednorazovych prevodu. Zajima me, jak budete zpoplatnovat kdyz na trvalem prikazu si zmenim castku. Take delam vybery z bankomatu cca 2-3 mesicne a platim kartou.. Musim priznat, ze "nova" politika banky me hodne sklamala.

Bezpoplatkova banka odklada poplatky no to je sranda :-)

Já jsem přešla k bance v červnu 2010 a šla jsem tam již s tím, že se od 1.8. bude zdražovat. Pořád ale mě to vyjde o dost levněji, než v ČS. Do 10 příkazů se vejdu v pohodě a kartou taky můžu vybrat 1x za měsíc. V obchodě platím kartou minimálně, dávám přednost hotovosti. Takže pokud se nebude zdražovat dál, tak mě nový sazebník nevadí. Je pravda, že nemám rodinu, tak si neumím představit měsíční objem více četné rodiny. Kdybych ji měla, možná bych mluvila jinak. Přeji všem hezký den.

Tak jak jsem byl s mbank spokojen, už to došlo do stádia, že se stěhuju jinam. Pomalu, ale jistě (2/3 penízků už putovaly).... Sice si tu asi nostalgicky něco nechám, ale fakt zklamání. A nejvíc naštvou řeči o tom, že je to služba zákazníkům.

Myslím si,že tato diskuze je směšná.3 kč za každou 11 a více odchozí transakci je taky směšné :-)

Vážená paní Hájíčková,
Víte, proč jsem přešel k mBank? Právě kvůli bankovním poplatkům. S touto změnou obchodní politiky pro mě mBank přestává býr zajímavou a poohlídnu se po jiném bankovním ústavu.
Pěkný den.
TK

Klidne si SIPO nastavim a nebudu ho posilat prikazem, ale muzete jednoznacne identifiikovat kolikateho banka penize strhne? Po zkusenostech s vice bankami vim, ze jedna to strhne z uctu uz 7. (tedy driv nez dojdou slozenky), dalsi zas az 15. Je v tom trochu chaos.

Jako mnoho jiných zde v diskusi jsem už zahájil postupné opouštění MBank. Dnes jsem převedl peníze ze spořícího účtu na červené konto u poštovní spořitelny, kde je nad 50 tis. úrok 1,8%. Mám ještě účet u FIO, který jsem moc nepoužíval. Tak ho opět začnu využívat naplno, jako dříve. Stejně jako mnoho jiných to považuji za PODVOD na zákazníky. Něco podobného se mi před lety stalo u Živnostenské banky. Nejdřív lákali na účet zadarmo, a pak mi začali účtovat asi 150 Kč za vedení účtu. Zjistil jsem to až po 3 měsících. Zaplatil jsem a odešel.

to je tím že jsem uvěřili převlečenému faráří nebo co to bylo za lumpa v té reklamě

Re: banzaj

Ano, existuje poměrně jednoduchý způsob, jak se poplatkům vyhnout; totéž jsem udělal já a podle ohlasů spousta dalších klientů. Přejít ke konkurenci.

Jestli to tak dopadne,že nám začnete věci, na které jste nás nalákali zpoplatnovat, okamžitě měním účet a převádím peníze. Jsou další banky, které se aspon ze začátku SNAŽÍ, jako Vy kdysi!!! Věřila jsem Vám, mrzí mě to a zkazili jste mi prázdniny!!!

K Vam do banky jsem sel prave pro to ze se zde NEplatili "zbytecne" poplatky, napriklad pri odchozi platbe. Tento krok se mi ani v nejmensim nezamlouva. Mohu se nejak branit proti tomuto poplatk?

Re: Ivana (příspěvek 64)

A stejně mBank zdůvodňuje, proč údajně není schopná individuálně řešit úvěry, a tak má pevně nastavená kritéria pro jejich získání - což má za následek, že spoustě lidí mBank odmítne poskytnout úvěr, přičemž u jiné banky ho bez problémů získají.

Skutečnost je samozřejmě taková, že hlavní věc, kterou si mBank nemůže dovolit, je *nepůjčovat peníze*. A dokud si tohle neuvědomí, tak bude stále v mínusu a bude si to vynahrazovat snižováním úroků a zvyšováním poplatků.

Zdravím vás lidičky...Ještě že máme svobodnou volbu kterou banku si zvolíme. Mě osobně se vůbec nelíbí co mBank ohledně poplatků podnikla a tak nezbývá než účet zrušit a zůstat jen u konkurence. Mohu doporučit dle vlastních zkušeností účet u poštovní spořitelny s programem zadarmo,zde je odkaz:http://www.postovnisporitelna.cz/Informace-k-produktum/Sazebnik/ Stranky/Sazebnik-detail.aspx?produkt=Osu_Zad Výběry z bankomatů ČSOB jsou zdarma a neomezený počet!!! Bezhotovostní platební příkazy také zdarma...atd. Myslím že mBank tímto krokem mnoho klientů ztratí....hold kdo chce ještě víc nemá nic :-)))) Hezký den přeji a dobrou volbu při výběru banky :-)))))

Tak toto je fakt super, no nic tak budem zase menit banku ktera dava vetsi procenta na sporicich uctech a je tez bez poplatku ja myslim ze ne jedna tu je, jo jo kdyz ptacky lapaji dobre jim zpivaji ze jo...FAKT UZASNY meli by jste se nad tim zamyslet, ale vy to stejen pozante protoze diky tomu Vam zase mraky lidi utece...

Jaký BONUS ?????????? To bylo vaše krédo - BEZ POPLATKŮ !!!!!!!!!!!!! A to si ted děláte srandu, že nám jako slavnostně dáte dvouměsiční bonus ??? Tímto vlastně urážíte všechny své klienty, protože tohle beru jako výsměch. Mít tu drzost tenhle podraz nazvat bonusem. Já jsem kvůli vám - tedy díky vašemu BÝVALEMU LÁKADLU - JEDINÁ BANKA BEZ POPLATKU !!!!! docela dost lidí přesvědčila at jdou k Vám, že fakt za nic se neplatí a ted tohle. Beru to jako PODVOD NA LIDI. VELICE JSTE NÁS VŠECHNY ZKLAMALI !!!!!

Nevím, kde mBank našla tu drzost u účtu za 0 vybírat poplatky. Mám tři děti - vytvořil jsem jim u sebe eMAX Plus, aby se naučily trochu si šetřit. 1,3% není zas tak špatný úrok, ale ten je až od hranice 600.000 - to si moje děti hned tak nenašetří. Směšná almužna 0,75%, kterou mohou tedy získat (namísto původně slibovaných 3%) mě přiměla, abych trochu oživil jejich Berušky u KB. No, výsledkem je jen jejich větší spořivost (je pro mě složitější jim jejich úspory dát na ruku, když si vymyslím že chtějí peníze) - takže mohu mBank jen poděkovat :-)

Založil jsem si podnikatelský účet hned, jak to bylo konečně možné - že budu platir 3 Kč za odchozí platbu mě sice naštvalo, ale celkově jsem díky neplacení poplatků za vedení účtu ušetřil. Znehodnocení eMAX Plus u podnikatelského účtu mě naštvalo, ale bral jsem to jako určitou daň za to, že nemám výrazné poplatky.

A teď přichází další morová rána - 10 poplatků za odchozí jednorázové zdarma, zbytek za tři a o výběru kartou ani nemluvím. Takže si to spočitejme, a zkusme si říct, jestli je 10 jednorázových příkazů dost či nikoliv:
Moje tři děti chodí do školy a samozřejmě to máme tři platby měsíčně za obědy
Moje tři děti chodí do školy a ve škole mají "mléčné kreditky" - to máme další tři platby měsíčně
Moje tři děti chodí do školy a mají různé kroužky, zájmové a sportovní aktivity - a to máme dalších 9 plateb měsíčně.
Suma sumárum to máme 15 plateb měsíčně, kde nemohu nastavit inkaso - musím platit jednorázově, protože pokaždé je to jiná částka a jiny VS. Takže to máme 15 korun v háji.

Pak si občas něco koupím přes internet, pošlu nějakou půjčku či splátku půjčky kámošovi, zaplatím občas nějakou fakturu, kterou nemohu zaplatit z firemního účtu a tak dál a tak dál, takže 30 příkazů je pro mě reálné množství.

Já vím, máme prázddniny, takže teď mi děcka do školy nechodí, takže teď neplatím obědy a další kravinky, takže těch 150 plateb za prázdninové měsíce si mohu odečíst. Ať tak či onak, vychází mi, že bych mohl ušetřit pěknej balíček peněz, když začnu aktivně využívat AXA a FIO, které mám saozřejmě také zavedené. A ano, mám i ING konto, kde mi leží pěkný balíček peněz, který předtím ležel v mBank.

Milá mBank, měj se moc krásně a hlavně, prosím tě, nezkrachuj, než všechny své klienty, co mi pravidelně platí do mBank, obeznámím s tím, že jsem zase změnil bankovní konto. Bylo mi s tebou moc krásně, ale všechno hezké jednou končí. A dvouměsíční prázdniny, to není nic, co by mě mohlo u tebe udržet.

Mě přijde, že polská mBank testuje na českém vzorku, co jsou lidi schopný nechat si líbit. Zároveň mě udivuje amatérismus této banky, hlavně vysvětlení odložení poplatků za transakce. Podle mého názoru pouze banka systémově nezvládla přechod na nový sazebník a snaží se toho ještě marketingově využít. Je to ale příliš okaté.

Jen chci upozornit odcházející klienty, že svým odchodem banku nijak extra nepoškodí. Nejlepší způsob jak jakýkoliv peněžní ústav dostat do úzkých, je šířit fámu o bankrotu :-)

Myslim, ze komentar cislo 77 je presne to co bych napsal i ja. Skoda. Skoda vsech klientu, ktere jste nalakali na msliby, ze se nebude nic zpoplatnovat, co je za nula. Skoda, ze nerikate pravdu a ze to obhajujete nesmyslinymi recmi o tom, jak vase ucti zneuziva 2% klientu. Ubohe, tak ty lidi, co maji 100 prikazu za mesic vyhodte, ne? To je tak tezky s nima ukoncit smlouvu? To snad nemyslite vazne. Kazdy muze ukoncit smluvni vztak, kdykoli. To preci neni zadny problem. Misto toho jste radeji nastvali vsechny sve klienty, kteri k Vam pretahali sve rodiny, kamarady a zname.
Do ted jste asi meli prijem klientu v kladnych cislech, ted se Vam prijem prehoupne do zapornych cisel stejne jako vas zisk :-)

Nalákali nás na nulové poplatky a nyní nás budou ždímat!
Na loňské sliby a propagandu se zapomíná! A to není konec, vážení!

Stejně jako mnoha jiným, ani mně nepřipadá normální snížit počet příkazů na 10 při použití argumentace zmiňující stovky příkazů od nefér uživatelů... 10 je limitující a nevěřím, že to většině klientů stačí. Motivace pro větší objem plateb kartami se dá vymyslet i jiná než restrikce při výběru...

Zklamani, velke za kroky mBank. Myslim, ze zalozim facebook skupinu "Banka co se vzdy pysnila nulo, nyni vsak s jednicku vepredu" a vyvolam nejake setkani v Karolinske ulici v Praze. Prijdete s nami Ivano, ferove diskutovat co se nam libi nebo nelibi? Nebo je kazdy Vas prispevek trapnym pokusem zastinit plany profitability na tento rok spojene s nastupem noveho reditele pobocky BRE Bank org. slozka CR? Vase odpoved by byla fajn na nekter otazky jiz vyrcene.... Moje obrana: Prechod do jine banky, zakon o ochrane spotrebitele, CNB , Ceska bankovni asociace a predevsim masaz formou medializace. Vitejte ve ferovem svete!

Pokud nebude alespoň třicet plateb v měsíci zdarma, tak jednoduše půjdu jinam - např. FIO je zcela bez poplatků a jsou i jiné banky...

Pokud nebude alespoň třicet plateb v měsíci zdarma, tak půjdu jednoduše jinam, např. FIO je zcela bez poplatků a jsou určitě i další.

Pokud nebude alespoň třicet plateb v měsíci zdarma, tak půjdu jednoduše jinam - např. Fio je zcela bez poplatků a možná i další banky např. ING myslím

To poplakávání tady je jim pro smích.Ivanka je vychechtaná a nic se neděje.Chce to jediné- pojďte pryč a třeba jim šéfové vyvětrají pohodlné místečka...Nehodlám se hlídat a sledovat, mám zavedené finanční "chování" a tak to prostě bude, ale jinde! Možná to někomu s opravdových šéfů dojde a budou zase potřebovat normální lidi. PA!

66:
"kdo Vám zaručí, že až uděláte trvalé příkazy, nepřijde na řadu zpoplatnění zrušení trvalého příkazu? "

Nikdo. Ostatne, banka si pro to uz ted pripravuje argumentaci, aby jednoho krasneho dne mohla rict - my to tak samozrejme nechteli, ale nasli se tu asi 3 zloduchove, kvuli kterym musime... Viz:

13:
"Předpokládali jsme, že tento uživatelsky nepřívětivý postup nebude chtít mnoho klientů využít. Pokud se tyto transakce budou objevovat ve větší míře, může to mít za následek další změnu sazebníku."


102:
"Prostě banky neumějí vytvořit zist běžnou bankovní činností, v zisku jsou jen díky polatkům."

Tohle neni pravda. Vetsina bank generuje zisk, ze ktereho je plus minus 40-60 procent vydelek z bankovni cinnosti a zbytek jsou poplatky. Nechce se mi to ted nikde hledat, ale pokud se nepletu, tak treba CSOB loni vydelala asi 11 mld. korun a poplatky z toho delaly nejakych 6 mld. A podobny pomer mely i KB nebo CS.

Takze ty banky by vydelaly i BEZ poplatku. Jenom jsou nenazrane.

To jenom TAHLE banka neumi vydelat beznou bankovni cinnosti, a tak se rozhodla sve klienty ferove oskubat.
;-)

105:
"K Vašim bodům - dělejte to jako já - vybírejte si, u koho nakupujete a od koho chcete služby."

Presne tak to delam. Nakupuju cerstve maso u reznika, cerstvou zeleninu a ovoce na trznici nebo primo u zemedelce a cerstve pecivo v male pekarnicce.

Banka me svym krokem nuti jezdit do supermarketu a zrat veci, ktere kolem masa ani neprosly, zeleninu, ktera nevidela slunicko, a pecivo, ktere ztvrdne driv, nez dojedu z kramu domu. Jen proto, abych mel to skvele privilegium uzit si te uzasne ferove nabidky?

Dekuji, nechci.

Zdravím,

školu nemám ale mentál nejsem. Když to takhle vybalíte na "férovku" a během dvou dnů se jen tady objeví 100 negativních příspěvků (a to se musí brát ohled, že jsou prázdniny, čili doba dovolených) a ne všichni mají tuhle informaci, plus zdaleka ne všichni mají ještě navíc trpělivost psát tady příspěvky, které se zřejmě stejně nikdo neobtěžuje číst natož na ně "férově" a srozumitelně odpovídat, tak mi připadá, že nás nespokojených asi bude více než těch co zůstanou.
Já pokládám za svou povinnost zde poděkovat mBance za svůj závazek, že nové klienty už přijímat nechce, protože po tomhle kroku se jí to už určitě nepovede. Vycházím z čistého selského rozumu: v naší republice bylo k 31.12.2010 7 680 186 ve věku od 18 do 70 let (tedy možní klienti). Pokud má mBanka z tohoto počtu zhruba 300 tisíc klientů pak ty 2%, které odejdou, jak jsem tu někde četl je jen nějakých 6000 klientů. Ale vezmu-li to jednoduchou matematikou, tak to jsou klienti, které mBank už nikdy nezíská. A teď když tady někdo psal, že mBank doporučil 15 lidem, tak i kdyby průměr byl 10 lidí tak to už je 60000 potencionálních klientů, které mBank nikdy nezíská, protože těch 6000 tisích zklamaných bude teď naopak pomlouvat. A to je zhruba šestina nebo i více její současné klientely. A to jsou jen hrubá čísla zpočítaná neumělou matematikou 26 letého absolventa gymnázia.
V dnešní době internetu se dobré zprávy šíří rychle, ale ty špatné pak maximální rychlostí každého připojení. Holt nezbývá než zazpívat Severní vítr, protože mBanka si vykopala hrob, ztloukla kříž, ale kytky ji už nikdo nedonese.
Děkuji za zkušenost, dva roky bez poplatků a pět teď už zbytečných účtů.
Dobrou noc.
Zavřete oči, odcházím!

Tohle je skutečně férová mBank - 3x výběr z bankomatu, všechny transakce, ZAHRANIČNÍ PLATBY, vše zdarma:
http://www.mbank.sk/sprie...

Ne tento český neférový paskvil.

Souhlasím, se všemi kteří se cítí podvedeni. Já to taky tak beru. Nalákali jste nás a teď nám to vracíte. Asi chcete, abychom se vrátili ke Spořce nebo Komerčce.

Souhlasím se všemi klienty, kteří se cítí podvedeni. Nalákali jste nás na bankovnictví bez poplatků, s výhodnými spořícími účty. Za poslední rok jen dokazujete, že jste to vlastně tak nemysleli a my jsme to zřejmě špatně pochopili. Férové bankovnictví pro férové klienty to není ani náhodou.

Vidíte, mBankéři, kam jste to dotáhli? Oznamujete klientům dobrou zprávu a zjišťujete, že 95 procent lidí už vás má za gaunery a lháře a neveří vám ani nos mezi očima. Je až smutné, jak se dá loajalita klientů budovaná pár let jedním necitlivým rozhodnutím spláchnout do kanálu. A přitom, pokud vám šlo o používání platebních karet, stačilo tak zoufale málo - místo negativní motivace (poplatky), zavést pozitivní motivaci. Třeba připsání desetiny procenta z transakce. Banku by to stálo jednotky Kč měsíčně a kolenovrti (mezi které se jakožto kolenovrt-amatér sám počítám) by protáčeli karty jak vzteklí a ještě by vás velebili do nebe. Ale vydávat malé peníze tak, aby to větší peníze přitáhlo zpět, to mBance nikdy nešlo... :o(

Jděte do prdele!

Ani mesic nemam ten ucet, ktery jsem chtel kvuli tomu ze udelam vsechno pekne z domu bez poplatku a uz musim jinam. Proc? protoze jedine co vyuzivam jsou jednorazove prikazy, proste v dnesni dobe internetu se pres nej kupuje tolik veci, ze nejakych trapnych 10 prikazu opavdu nestaci.

Ale jste ferovi, to se mi na vas libi... (lol)

Budiz, kdyz si tedy zridim trvaly prikaz, ktery chci platit pravidelne predposledni pracovni den v mesici (abych mel jistotu, ze ty penize prijdu na protiucet v ramci mesice), jak to mam udelat? Nechci tam tupe dat 27. v mesici (co kdyz bude unor a vyjde to tak, ze to bude sobota). Tim me opravdu nutite k tomu, abych zrizoval "jednorazove" "trvale prikazy" - ne kvuli castkam, ale kvuli datumu, protoze si datumy chci ridit ja a ne abych byl zavisly na tom, jestli datum splatnosti vyjde na sobotu nebo nedeli. Jak je to vubec se zauctovanim a uskutecnenim trvaleho prikazu, ktery je naplanovan na sobotu?

re:118
přečetl jsem si Váš odkaz, ale pokud jsem správně pochopil , tak hromadná autorizace je jen pro podnikatele po aktivaci, tedy pro mBusiness konto ?

Tímto krokem jsem byl donucen dát mBance sbohem.

Co to má být? Jste se zbláznili? Zřídil jsem to známým a teď budu za blbce!!

Když ptáčka lapají pěkně zpívají, mohu Vám zaručit pokles klientů pokud budete zřizovat poplatky!!!!! Já osobně doporučil 16 známým mbank, vzali to protože tu nejsou polatky :-)))

K mBance jsem jako většina klinetů přešla (bohužel pouze před pár měsíci) z důvodu nízkých nákladů a jednoduché manipulace s účtem. Protože jsem maminka na mateřské a počítám "každou korunu" jsem nemile překvapena vašim jednáním, zvyšováním polatků a tím, že důvod proč jsem si vybrala vaši banku vlastně už pomalu přestává existovat.. Nejspíš se u vás moc neohřeju a zkusím štěstí jinde ...

Re: Ivana

Právě proto jsem řekl "jak pro podnikatele, tak pro občany".

Dobrý den, nejsem moc rozumná z těch poplatků za výběr z bankomatu. Bezhotovostní platby, jsou tedy platby kartou v obchodě a například i převody na učet ?? Začínám se dostávat k názoru, že po tom, co jsem byla před téměř 3 roky co m-banka začínala, tahnuta na to jak nebudu muset za nic platit. Podmínky se velmi rychle mění, a bylo by dle mě fer ke klientovi kdyby mu dal někdo vědět aspoň emailem. Začínám totiž zvažovat změnu banky.

Nejsem člověk, který si stěžuje, ale nikdy nic neudělá. Když jsem začal podnikat a začal mít X odchozích plateb denně, řekl jsem své původní bance sbohem a přešel s účtem sem. Původní banka se mi snažila vyjít vstříc, ale 0% poplátků mi hold nabídnout nemohli. A tak jsem byl spokojený, že jsem jednou zase mohl někomu ukázat, že placení poplatků je přežitek. Ovšem to co tady čtu o zavedení poplatků je pro mě absolutní šok. Nejde o ty peníze, ale o princip! Děkuji za dva měsíce prázdnin od poplatku, mám alespoň čas přejít do jiné banky. Tohle beru jako podraz na klienty.

Dobrý den,
uzavíral jsem s Vámi smlouvu z důvodu toho, že jste byla banka, která poskytovala služby klientům zdarma v mém případě s užíváním běžného účtu. Beru zavedení poplatků, jako porušení smlouvy. Je to razantní změna chování banky, která je čistě internetová bez poboček s očesanými službami oproti "kamenným" bankám. Ve velké Británii, kde jsem pobýval cca 2 roky, fungovaly všechny banky zdarma. Platí se pouze za nadstandard jako pojištění platební karty atd. Považoval jsem Vás za pokrokovou banku, která konečně umí investovat peníze klientů takovým způsobem, že z nich nemusí tahat poplatky pro své fungování. Nebo je to jen nějaké pomatení mysli? Sazebník jsem ani nečetl .. nemá to pro mě význam. Stačí mi jen to, že banka, kterou jsem považoval za moderní, se začíná takhle prznit. Každopádně se budu poohlížet po jiném ústavu. Vidím, že chcete zabřednout mezi průměrné banky, které nejsou ničím zajímavé. Ať se Vám "daří". Pěkný den paní Ivanko. P.

Poslat zprávu

MikeRo...:
Hromadné potvrzování plateb SMS funguje od loňského roku - http://www.mbank.cz/blog/...

taky se pomalu loucim...proste protoze lzete,pokud tvrdite, ze je pro temer 9x% klientu 10vyberu dost,proc jich neni volnych treba tech 30 mesicne ??pokud rekneme jen 2% "zneuzivaji platby a maji jich vice ,ten zbytek nezacne vymyslet platby , aby si tech 30 vybral. takze logicky Vam to nejak skripe. A uz ted si spocitate , ze tech par "ferovych" , co by pres limit nahodou preskocilo by Vam nenadelalo tolik skody co jste si svym neuvazenym krokem zpusobili nyni.Soude ze zdejsich reakci ,nastvali ste velke pocento klientu a zadna dalsi manipulace s poplatky Vam uz nevrati to nejdulezitejsi *DUVERU*.

Výborně mBanko, byla jsem Váš klitent pouze pár měsíců a už to tak i zůstane, jdu se poohlédnout jinam. Děkuji Vám za přimomenutí motta Nikdy nikomu nevěř!!!

Kecy kecy kecy.. Ostatně na to jsme si už mohli v ČR zvyknout.. Své výhody postupně likvidujete. Když si vzpomenu, jak jsem Mbank doporučoval svým známým, nejradši bych si naliskal..

Dobrý den,
hledal jsem banku, kde se svým účtem nebudu muset zabývat a nebudu muset kalkulovat jak účet používat. Dosud jsem byl spokojen (až na znehodnocení emaxu). Současná změna mě dostává do situace, kdy bych musel začít dělat přesně to co jsem nechtěl a proč jsem "kdysi" přešel z jiné velké banky. Přestože se bankovními věcmi zabývám nerad a raději se věnuji normálnímu životu, nyní jsem nucen se buď zabývat tím zda se vejdu do nových limitů anebo se zmobilizovat a na doporučení kolegů přejít do FIO...
Je to škoda. Obávám se, že vlna, která klienty mbank přinesla, je tentokrát odnese.

hele jako jaky poplatky? nemelo to bejt nahodou free a tim i nalakali lidi aby presli na MBANK? tohle je peknej hnus...

...to jste jako před dvěma lety nalákali klienty na to, že se u vás neplatí poplatky , prostě "0" a najednou už jsou poplatky nad tři výběry, za odchozí příkazy, čím budete pokračovat a čím se momentálně lišíte od těch ostatních bank.? Jo, vím, nemáte pobočky a tak nelze vložit peníze na účet.!
mám u vás dva účty, oba nechám vyšumět a nazdárek.!

No a Proto si všechny peníze co mám převadím a na učtě mi zustavá jen minimum proč platit za toto když před tí to šlo zadara nechápu a přejdu do jiné banky .J

Copak je, paní Ivano, neférového na tom, když člověk čas od času (a sama si můžete z mnoha komentářů udělat jasnou představu, že to je možné a zcela legitimní) potřebuje za měsíc provést více než 10 jednorázových příkazů a přitom nejde o podnikatelskou činnost ? A naopak co je z pohledu řadového poctivého klienta, zlákaného jednoduchostí a cenou služeb mBank, férového na současném postupu mBank a její nezvládnuté argumentaci ? A na tom, že nízkonákladová internetová banka, jejíž úroveň služeb se nemůže rovnat "dynosaurům" na trhu, chce zavádět poplatky, kvůli kterým současní klienti mBank utekli od konkurence ?
Pokud Vám jde o potlačení zneužívání mKonta podnikateli se stovkami nebo dokonce tisíci plateb mesíčně, pak nechápu, proč každý klient dostane pouze 10 příkazů bez poplatku měsíčně a proč poplatek za 11. a další jednorázové příkazy v měsíci není třeba 9,-Kč ? Nebyl by to snad ten nejlepší důvod pro ta (jak říkáte) 2% klientů, co přes mKonto realizují "trestuhodný" počet jednorázových příkazů měsíčně, používat pro svoje aktivity raději podnikatelské mKonto ?
mBank přestává být srozumitelná klientům. Podmínky pro bezplatný provoz mKonta (včetně karetních operací) začínají být komplikované. Připomínáte mi České dráhy, které také kalkulují, o kolik můžou každý rok zdražit jízdné, aby nárůst obratu s titulu zdražení převýšil pokles tržeb z titulu odlivu cestujících k jiným způsobům přepravy. A ty podmínky pro bezplatné výběry... Odmítám trávit můj čas studováním své transakční historie, abych dal dohromady čísla pro vaši kalkulačku poplatků za výběr z bankomatu.
No paní Ivano, řekněte, není Vám z toho, jaké emoce tím mBank vyvolala u svých klientů, smutno? Je to opravdu cílem snažení mBank v době, kdy prostředí tradičních a zavedených kamenných bank je vysoce konkurenční, na trhu nízkonákladových bank se objevila nová, ryze česká štika, a do prostředí levných internetových bank směřují i další giganti ? Soudě podle zaváděných změn mBank místo zajištění a posílení své současné pozice v Modrém oceánu nízkonákladového a jednoduchého internetového bankovnictví míří do Rudého oceánu kamenných bankovních domů (jestli teda znáte strategii Modrého oceánu). Přeju mBank hodně štěstí, protože tam ho bude potřebovat, ale beze mě. Nemám žádný důvod platit si u různých kamenných bank 2 bankovní účty s poplatky a bez důstojného zhodnocení vkladů. Hádejte, který z účtů budu rušit, ten s plnohodnotným servisem, nebo mKonto bez individuálního přístupu ?

Dlouho jsem váhal, než jsem banku změnil. Po zjištění, že u konkurence jsem platil za každý pohyb na účtu jsem se rozhodl, že přejdu k bance, která mne ujišťovala na svých stránkách, že takové poplatky jsou pro ni nepřijatelné. Vše zdarma jsem užíval 3 měsíce a je vše jinak!! Převedl jsem veškeré příkazy, veškeré souhlasy a už zase platím. Jsem člověk, který naprosto nepotřebuje hotovost, mám kartu a vše platím z pohodlí domova přes elektronické bankovnictví, jsem tedy i já NE-PŘÁTELSKÝ klient? Platit se mi již prostě nechce, když bance nechávám na účtu "ležet" své peníze. Asi tedy zase změním a přejdu jinam, kde za vložené prostředky ještě dostanu nějakou kačku. Přijde mi, že MBanka nalákala již dost klientů a nyní si začně diktovat podmínky po svém, bez ohledu na své prvotní sliby!!!

Dobrý den. Tak to jste mě tedy zklamali. Doporučovala jsem vaši banku a končím. Kašlu Vám na nějaké soutěže. Zkazíte si pověst.

Odložení poplatků ??? - SMĚŠNÉ !! To nás považujete opravdu za úplné blbce ?? Nebylo by mnohem poctivější si přiznat, že vedení mBank zaváděním poplatků šláplo vedle ?? Prostě lidé se nebudou řídit podle jakýchsi zájmů privilegované vrstvy - přestože má moc. Lidé prostě odejdou jinam. V tom je kouzlo demokracie. MBank může velmi rychle skončit, jak rychle začala. Jak z té šlamastyky ven ?? - jednoduché: Přestat lhát, přestat se snažit obelhávat a podceňovat klienty. Uvědomit si, že banka je tu pro ně, NIKOLIV NAOPAK.
Ještě je čas....

Myslím si, že mBank jde nesprávným směrem. Když začínala, převážná část komunikace se prováděla z centra přes internet a telefon, bylo něco málo kiosků s jením či dvěma pracovníky - tedy avizovaná nízko nákladová banka. Když se na to podíváme dnes, téměř v každém větším městě je již velmi pěkně vybavená počka kde je jeden ředitel pobočky a až 10 zaměstnanců. A to přeceněco stojí a někde se to musí zaplatit. Měli jste zůstat tou skromnou bamkou která komunikuje se zákazníky moderními a levnými prostředky ( internet a telefon ).a ne se snažit vyrovnat se třeba ČS která má převážnou část zizku z poplatků klientů. Pokud budete takto pokračovat ( snižování úroků a zavádění poplatků ) tak do roka a do dne zkrachujete

TO: ClauZ...
Zajímalo by mě, proč se rozčilujete, namísto toho, abyste pořádně četla. Nebo nerozumíte tomu co čtete?
V sazebníku se jasně říká: 3 výběry zdarma - v případě platby kartou v měsíci nad 4 tisíce - tedy je lhostejné, kolik vybíráte z bankomatu. 4000 tisíce kartou zaplatím i v případě, že jsem 3 týdny v měsíci v kómatu....
Pro Hentai:
K Vašim bodům - dělejte to jako já - vybírejte si, u koho nakupujete a od koho chcete služby. A občas to tomu dotyčnému dejte najevo, že u něj nenakoupíte právě proto, že má podmínky jako má. Btw. totéž můžete udělat i s bankou - když se Vám její podmínky nelíbí, tak klidně přejděte - ale osobně bych varoval před FIO - těch 90 mega půjčených ČSSD je může položit - víme od nich, že dluhy se přece neplatí a oni to taky dodržují - viz Altner.
Jo, a s mbank nejsem nijak spojen mimo to, že tam mám klasický rodinný účet, chodí mi tam výplata a provádím tam odtud všechny platby za rodinu - přesto se s rezervou do všech limitů vejdu, protože skutečně převážně platím kartou - i na internetu.

Co dodat je očividné že blbců kteří vám skočili na váš reklamní tah už máte dostatek.Lákanání klientů prostě u vás skončilo a nastala u vás čas taky z nich vyškrábat nějaké prachy, jako u ostatních bank.Jednou už si naším klietem tak je potřeba taky za to hezky platit,no co už.Jsem asi omezenej ale nepochopím vaše jednání.Hmmm další zkušenost.Nikdo nikdy dnes nedrží dané slovo prostě když ptáčka lapají pěkně mu zpívají......

"Tak a dám tetě z Polska pápá ! "

Chtěl jsem mít účet jenom v Mbank, nejde ale vložit peníze jinak než převodem. Nejsou skoro pobočky, vše se děje přes internet. Banky co mají poplatky tvrdí, že je zatěžují kamenné pobočky. Prostě banky neumějí vytvořit zist běžnou bankovní činností, v zisku jsou jen díky polatkům. Proto se mi líbí všechny rady, trápí Vás poplatky? najděte si jinou banku která je nemá!!!!!!!!! Debil jsem doporučoval Mbank!!!!!!!!

Nějak se nám mB v ČR zadrhává stále víc a víc, myslím že řada férových klientů se z principu raději odporoučí, než aby se prokousávala stále více nepřehledným až nelogickým sazebníkem a vymýšlela různé úsporné kličky... A nucené motivování k platbě kartou se mně osobně jako častému návštěvníkovi diskontů také vůbec nelíbí.. :-)

Velmi mě pobavilo, že platby za výběr z automatu se dotknou méně než poloviny Vašich klientů... Lidičky, řekněte mi, kdo jednorázově vybírá 4tis a více??? Nevím, já určitě ani jednou za měsíc. Hotovost ale vybrat prostě jednou, dvakrát do měsíce potřebuji a pardon, ale i těch 9Kč mi vcelku hodně vadí ... zřízení mkonta mi ve smlouvě říkalo, že budu mít 3výběry zdarma stejně jako veškeré standardní transakce ... :-/
Asi jdu stejně jako ostatní hledat jinou banku, která bude ke klientům FEROVA, stejně jako to vy ONA važaduje od svých klientů!!!!!

Vážená paní "product specialist" pokud byste byla takovým specialistou, objasnila byste NORMALNE (ne oklikama a výmluvama) PROČ se zavádí poplatky u mkonta. Bohužel jak vidíte výmluva (dle Vás vysvětlení) typu - musíme se chránit před "vyčůranými" klienty, Vám nikdo nevěří a to z toho důvodů, že tak poškozujete jak své sliby, tak i férovost banky. Bohužel hodně nás naletělo na lákadlo - banka bez poplatků, ale jak by tady u nás v Česku něco takového mohlo fungovat? To by pak vedení muselo začít u sebe, když se hodnotí právě ta česká vyčůranost. Banka si nahrabe na klientech peníze ... ale vysvětlete nám tedy, proč POUZE česká "filiálka" mbank zřizuje poplatky a v Polsku a na Slovensku zůstává banka bez poplatků? Zřejmě opravdu chcete dosáhnout RAPIDNÍHO úbytku klientů, viďte???

Mě se z toho, co zavedla banka v novém sazebníku, NIC NEDOTKNE. Podmínky, které jsou stanoveny, plním od vstupu do banka - kartou platím, trvalé příkazy a inkasa rovněž, deset jednorázových příkazů jsem prakticky nikdy nepotřeboval, teď jen k převodu nadbytečných peněz do AXA banky --- ALE JE OTÁZKA, zda banka nepůjde dál. Přece nemůže postavit vydělávání na poplatcích obchodníků za použití karet. Je to absurdní a přehnané platby kartami u obchodníků mohou vést ke ZDRAŽENÍ výrobků, však mnozí obchodníci už dnes mají stanovený minimální limit, kde lze kartu použít nebo ji nelze použít ve slevových akcích!

Dost jsem mBank propagoval u kolegů v práci. Škoda. Starý novák co zažil tři režimy měl opět pravdu ...
"Až bude dost duší začnou vás holit."
Přesto děkuji za těch pár měsíců, co jsem věřil, že se najde slušná banka,která bude žít z úroků na půjičkách
a doufal jsem, že klienti časem snad i nějakou oměnu na úrocích z vkladů dostanou ...

Radím Vám předem rozmyslete si to! Jestli se honem rychle nevrátíte tam kde jste v roce 2007 začínali, tak přijdeto o více než vyděláte! Já osobně počkám ještě měsíc a jestli si to nerozmyslíte, tak sbohem a šáteček :)

Férovým klientem banky je děda, který si uloží milion, umře a nikoho neobtěžuje. Je to těžké pochopit? Proč se rozčilovat ? Každá banka se chce zbavit nespořících klientů, protože jsou pro ni zátěží. Jsme jen součástí systému, stroje, do kterého je třeba sypat a sypat. Pokud tu někdo něco čeká zadarmo a ještě k tomu férové jednání, měl by se probudit.

Re:Slávek (88)

Je zajímavé, že Fio dokáže nabízet bezplatné účty všem, a nijak nediskriminuje podnikatele a firmy. Čím to asi bude? Třeba tím, že má podnikatelům také co nabídnout v oblasti úvěrů - dá se říct, že se přímo na tuto klientelu specializuje?

A co se týče výběrů z bankomatu - jak už jsem několikrát řekl, logické by bylo namísto plošného zpoplatnění výběrů disponentskou kartou povolit 3 výběry na účet zdarma bez ohledu na to, jakou kartou se vybírá.

No já nový sazebník už raději nekomentuji. Ale mám pocit, že management mBank vyhlásil interní soutěž "Jak se zbavit klientů" a vyhnat je do jiných bank, nejlépe do FIO, kde je pořád vše za 0Kč (v rámci tuzemských plateb), s vyjímkou výběru hotovosti z bankomatu. A to má FIO na pobočkách i hotovostní pokladny a umí zahraniční platby za velmi nízký poplatek...

hentai.... pěkný jméno, pěknej rozbor,
hele můžeš napsat 10 ks měsíčních plateb jednoho člena obyčejné české domácnosti?

Fuj!!!!! Tohle se prostě nědělá a dle mě je to porušení smlouvy, kterou jsme všichni uzavírali. Začínám se poohlížet po jiné bance, protože mám ráda férovost a tohle se fakt nedělá. Jako matka na mateřské dovolené si tohle fakt líbit nenechám!!! Mbanko, měla bys zvážit své rozhodutí!!!!

Dokázal bych se se vším smířit, ale ty zpoplatněné výběry z bankomatu to je hnus...abych si mohl vybrat peníze v hotovosti zdarma musím na kartu nakupovat jak šílený? to si děláte z lídí pr**l!! velké zklamání! čekejte velký úhyn klientů..!

Vážení, pro mě se nic nemění. Z bankomatu vybírám vždy 4-5 tis., a to 1-3x do měsíce. S jednorázovými příkazy se hravě vejdu do počtu 10 za měsíc. Přes svůj účet protočím měsíčně cca 60 tis. Kč. Považuji svoji rodinu za "normální".

Ahoj všichni,
musím se Mbanky zastat. Taky jsem se divil, ale důvodem poplatlu je že český "vychcánek" si zřídí Mkonto pro podnikání a ne pro běžnou potřebu. Pak provádí desítky, možná stovky příkazů s výhodou, která mu nepřísluší (může použít byznys konto). Proto Mbanka asi nechává trvalé příkazy bezplatně, v běžném podnikání se to moc nevyskytuje. Jiný "vychcánek" si zase nechá vydat k jednomu účtu několik platebních karet a při třech bezplatných výberech z bankomatů na každou kartu má v podstatě neomezený počet výběrů a to bez ohledu na druh banky. Jó tenhle národ bude ještě dlouho zmrvenej.

Dodatek: SIPO lze využít pro platby, jejichž příjemci SIPO akceptují. A platí příslušné POPLATKY. Pokud se i oni chovají ekonomicky, nemohu jako plátce jim cestu přes SIPO vnutit. Může se to týkat např. společenství vlastníků.
U ročních plateb nemůžete spolehlivě předpokládat, že budou ve stejné výši. A pokud budu částku měnit, jsem pro Vás opět lumpem - viz Vaše odpověď 13.
Platba různého počtu obědů stálým platebním příkazem - viz Vaše odpověď 61?
64: Citlivé nastavení limitů, když jste zjevně usilovali o postižení co nejvyššího počtu klientů? Vy ty diskuse asi nečtete, viďte?

mBank nám dluží mnoho. Seznam nesplněných mSlibů je dohledatelný na nbank.cz. Souhlasím s předchozími diskutujícími, že česká mBank se snaží svým klientům škodit nad úroveň, kterou jiné organizační složky stejné firmyzavedly v okolních zemích.
Vy, paní Hájíčková, nám dlužíte především pár myšlenek, na které v mezích Vašeho pověření patrně nenaleznete rozumné odpovědi:
1. Jak se zřizuje trvalý příkaz na platbu, která je každý měsíc v jiné výši?
2. Jak se zřizuje trvalý příkaz na platbu, u níž příjemce požaduje každý měsíc jiný variabilní symbol?
3. Jak lze platit platební kartou ve prospěch příjemce, který bezhotovostní platby neumožňuje = odmítá?
4. Jak lze výhodně platit platební kartou ve prospěch příjemce, který bezhotovostní platbu proti hotovostní penalizuje shodnou přirážkou, která se rovná 3% výpalnému, které musí odvádět asociaci VISA?
5. V souhlasu s momentálním českým Koniášem prohlašujete za lumpy a příživníky ty Vaše klienty, kteří jsou tak málo majetní a tak lokálně determinovaní, že na jeden jediný výber hotovosti měsíčně (ve slyslu mSlibů samozřejmě zdarma) už nikdy nedosáhnou. Nebo ne?
6. Přestože má mBank řadu manažerů a specialistů, ti se usilovně snaží na otázky klientů neodpovídat. Jenom naznačují: lump je ten, kdo má 11 platebních příkazů za měsíc, lump je ten, kdo neplatí platební kartou, lump je ten, kdo žádá za svěření svých peněz bance přiměřené ZHODNOCENÍ svých prostředků, neoblíbený klent je ten, který očekává plnění mSlibů. Zkuste to z druhé strany: kdo je klientem váženým, kterému (na rozdíl od těch zklamaných ostatních) slále ještě plníte jeho očekávání, že u Vás mu budou peníze na účtu PŘIBÝVAT?
A bude to platit ještě zítra?

Lído, mě to taky vadí. Šlo o banku bez poplatků, takže já jdu tam, kde to tak je. Sám určitě nebudu.

"Tak děti a dáme tetě z Polska pápá ! "

Re:okoun

Debetní platební karta slouží k výběru nebo platbám zboží z účtu.

Kreditní karta je úvěr: pokud s ní nakoupím zboží nebo vyberu peníze z bankomatu, půjčím si tím peníze od banky, které následně musím splatit (splácení lze zařídit automaticky - inkasem z běžného účtu). Při platbě zboží kreditní kartou platí, že pokud stihnu peníze včas vrátit, nemusím platit úroky (bezúročné období); to pro výběr kreditní kartou neplatí - tam je dlužná částka úročená ihned, a navíc bývá zpoplatněný samotný výběr.

Milá Mbanko, byl jsem pomalu jeden z prvních klientů, podvedli jste mě a velice rád vám oznamuj,i že jsem si založil účet u FIO, teď jen převedu penízky, berte to jako trest za ten podraz na nás klienty. V.Klozík

Tak sem byl právě učinit poslední bezplatný výběr. Kartou skoro neplatím, takže od zítřka to holt budu mít za 3x9 kč. Jinak opravdu nechápu jak si to mBank představuje, za stále ještě osekané služby (vklady, zahraniční platby...) vybírat poplatky. Byla to prostě dohoda: my šetříme náklady za služby, tak vám to můžeme dát za nula. Náklady se šetří dál, služby nikde, ale za nula už to není. Zatím mBank pořád vychází asi nejvýhodněji, ale už jen o fous a jestli přijde s dalším omezením (jakože přijde), tak už to může v ČR rovnou zabalit.

Spanembohem, idem od vas... U Raiffky sice zaplatim vic, ale prece jen maji mou duveru. Mbank moji duveru nema, protoze slovni spojeni "byt ferovy" je v Polsku definovano jinak, nez jak jsem zvykly.

Zapoměl jsem dodat, že zavedení poplatků splňuje znaky nekalosoutěžního jednání

zajímá mne jak se zřizuje trvalý příkaz na pravidelné měsíční platby v proměnlivé výši

69, pochopte, že těch 10 příkazů je nastaveno pro to, aby banka kasírovala, ne kvůli zneužívání plateb, jak prezentuje. To by totiž ty podmínky byly stejné i v PL a SVK. Myslíte snad, že kolegové ze PL a SVK se chovají jinak než CZ? Ne, chovají se úplně stejně, jen čeští pseudomanažeři v mBank si řekli, že by mohli zkusit generovat nějaký zisk.

A dovolím si ještě zareagovat na paní Ivanu, cituji: "ze základního principu férové nabídky služeb zdarma pro férové klienty mBank neustupuje."
Chápu to správně tak, že chudý klient, který neutratí ani 2000 měsíčně a chce si vybrat 200,- z bankomatu není férový? Nebo ten, kdo má 17 příkazů, nebo třeba i 40 měsíčně není férový? Strašlivě si kakáte do úst.

Dobry den, dost casto potrebuji posilat jednorazove prikazy. Mbank jsem si pred casem zvolila prave kvuli "bezpoplatkove politice", samozrejme si muzete se sazebnikem a svymi klienty delat co chcete, ale kdybych to pred casem tusila. Zcela jiste bych k Mbank nesla. Zacina to byt stejne jako u ostatnich mene modernich bank. S pozdravem D.Juranova

Stačí vám jedna karta, ale pokud vybíráte z bankomatu, tak doporučuji debetní kartu. Obecně pokud neznáte rozdíly mezi těmi kartami, tak si kreditní kartu raději nepořizujte. Debetní se dá provozovat úplně zdarma, ale zase nemívá žádné benefity, kreditní je při špatné disciplíně nevýhodná.

Je to možná trapný dotaz, ale já se přesto ptám. Jaký je rozdíl mezi platební a kreditní kartou? To musím mít na výběr z bankomatu jinou a na placení např. v marketu taky jinou. Není jedna na obě operace?

Takže mBank už nebude zadarmo? Hm, takže nic no..

Naiva: Snad tomu skutečně nevěříte! Vyjet si ze záznamů účty, které generují více příkazů než XY je pro člověka který má k databázi přístup otázka několika minut. Rozeslat jim hromadný varovný mail taky nezabere víc jak půl hodiny. A věřím, že možnost zablokovat jednotlivci účet už banka taky má. Shrnuto a podtrženo práce nanejvýš na den.

Zakrývat zvýšení poplatků za něco takového je až trapné a inteligentní člověk takové vysvětlení prostě nemůže přijmout. Proč raději banka nepřizná, že jejich politika "vše zadarmo" je prodělečná? Raději upřímnost než laciné zástěrky.

to 69: Už to tu říkala, protože jako nízkonákladová banka nemohou každému individualně udělat tytyty, tak to zavedli plošně. Do 10 příkazů se vejde 98% lidí, tak nevím, proč by kvuli vám měli dát 30. A proč 10, to je snad věcí banky, nechápu proč to tu pořád dokola rozebíráte??? 10 je akorát, taky tu netvrdím, že to měli udělat od 6. příkazu a nechci žádné konkrétní odpovědi, jako ňouma. Rozhodlo to vedení, tak co vám na to asi může odpovědět?

Lidi vzpamatujte se. Sliby mBank, puvodni politika, tedy to, proc jsme sem prisli, to vsechno je PRYC.
Oceneni ZLATA KORUNA jste od svych klientu dostali za JINY PRODUKT, nez nyni nabizite!!
Nelibi se mi, ze mi banka bude diktovat co vlastne potrebuju a nepotrebuju. Nastaveni na 10 odchozich transakci je nastaveno jen na ziskani penez od klientu. Pokud by byl zamer zamezit zneuzivani mKonta lidmi, kteri generuji stovky prikazu tak by jste to nastavili aspon na 20 nebo 30 a ne tak nizko.
Vase odpoved na Xfiho (reakce 62, 64) mlivi sama za sebe.

Jak nekdo naplsal na mforu, k mBank presli lidi, kteri jsou senzitivni na poplatky a nemaji problem odejit ke konkurenci, ktera nyni nabizi VIC a zatim zadarmo.

Dekuji mBank za rocereni stojatych vod v bankovnictvi a prvniho bankovniho uctu zadarmo, ale to co nabizite ted je uz uplne neco jineho nez bylo na zacatku.

Ivano Hájíčková, zajímalo by mě proč se zavádí poplatek od 10 transakce? Můžete mi vysvětlit koho vlastně "trestáte" a za co? Pochopil jsem to správně, že banka nastavuje poplatek od 10 transakce za to,že někteří jedinci "zneužívají" systém a posílají 100 a více transakcí denně? To bojujete proti tomu, tak že zavedete limit 10 pro všechny? Doufám,že mi na mou odpověď srozumitelně odpovíte. Očekávám, že mi vysvětlíte, proč zavádíte tyto polatky a proč zrovna limit 10. V předchozích statusech jsem viděl zajímavý odkaz na banku FIO. Předpokládám, že mbank bude po vstupu Fio banky na český trh odsouzena k razantnímu odlivu zákazníků. A pokud si myslíte, že klienti mbank jsou "hlupáci" a že jsou "líní" přejít k jiné bance, tak se pletete. Jestli jsem to správně pochopil, tak se odlivu klientů neobáváte a z informací na tomto foru jsem zjistil, že uvádíte 2% klientů, kteří překračují limit "10". Doufám,že si uvědomujete jaké jsou v dnešní době možnosti internetu a jak rychle se šíří zprávy(negativní). Doufám, že jste si to s tím "od 10 s poplatkem" dobře spočítali. Pokud přehodnotíte svou strategii a změníte 10 na 30 zdarma, tak si myslím, že budete opět v "hledáčku", ale zatím vaše strategie jak si udžet klienty narazila na nesmyslné "trestání všech". Pokud změníte přístup ke klientům, tak spokojených klientů bude přibívat. Ale pokud razíte myšlenku jak zamezit zneužívání 100 a více příkázů denně tím, že za "několik jedinců" bude postihnuta většina, tak jste jako banka "prohráli" na plné čáře a ztatili jste veškerou důvěru klientů. Opravdu doporučuji se ještě jednou zamyslet nad tím jak "celé zavedení poplatků" vnímají klienti. Zkuste rozeslat dotazník a zjistěte si co si klienti myslí!(všichni). Věřím, že každý si najde "chvilku" čas na to, aby Vám odpověděl.

Docela by mě zajímalo, kolik lidí po tomto kroku s poplatky s vaší bankou skončí. Nechtěli byste to zveřejnit?
Vsadím se že to bude víc než 2% a popravdě vám to i přeji. Můj současný pocit z mBank je, že jste lákali na výhody, které teď postupně rušíte a doufáte, že lidé budou líní přecházet jinam.

Pamatuju, že když u nás mBank začínala, všichni hlásali, že není třeba se bát, že poplatky se rozhodně nikdy zvyšovat nebudou.

Myslím že nejsem jediný, u koho jste si získali nálepku lhářů.

Ivana:
No, pravda, že se vlastně ptám. Prostě proto. Vlastně jsem ani skutečnou odpověď nečekal. A také ji nedostal. To byla jen taková řečnická otázka.


Vlastně by mě to mělo těšit. Já se rozhodl z mBanky odejím už letos po novém roce, po dvou letech neustálého utahování šroubů v cca 3-4 měsíčních intervalech. Což nebylo zdaleka jen snižování úroků, ale i rozdělení účtů na podnikatelské a osobní, opakovaném zvyšování marží na půjčkách, rušení mBilansů, neustálé změny podmínek.
V zimě jsem si řekl, že na základě zkušeností lze čekat, že na jaře bude hůře, a v létě opět hůře. A bylo. mHypotéka Heavy byla na jaře nahrazena Lihgt. V létě nový sazebník.
Co bude dál? Koncem podzimu tedy bude pravděpodobně i omezení/zpoplatnění trvalých příkazů. To je přeci logické.
A dále? Nabízí se poplatek za zrušení účtů. Nejprve za ty spořící, aby si lidé zvykli. A také jim lze navyprávět, že bez poplatku za zřízení a zrušení bylo myšleno jen pro běžný účet. Později (obvyklý 3-4 měsíční interval) bude poplatek i za běžné.
Ale ještě předtím lze zavést poplatek za vedení účtu. Ale, po vzoru karet, zpočátku bude poplatek odpouštěn podle obratu na kartě, či snad - a to spíše, podle minimální průměrně držené hotovosti na účtu. Řekněme 10.000 Kč na neúročeném účtu a 40.000 Kč na "úročeném" (za současných podmínek opravdu v uvozovkách).

Vážené dámy a pánové,

kdo Vám zaručí, že až uděláte trvalé příkazy, nepřijde na řadu zpoplatnění "zrušení trvalého příkazu" ?
Důvěru u mne, a jak čtu, i u hodně klientů mBanka ztratila, na čem chtějí stavět dál ?

Poslat zprávu

Martin...:
Na pobočku chodit opravdu nemusíte, stačí klinknout na jeden ze dvu odkazů v blogu: Všechny položky platné od srpna naleznete ve zveřejněném sazebníku, vysvětlení jednotlivých změn jsme publikovali v otázkách a odpovědích. Další užitečné informace naleznete i v předchozích článcích na blogu.

Poslat zprávu

xf:
Jako nízkonákladová banka nemáme možnost řešit tyto případy individuálně a bylo by to i zbytečné vynakládání sil. Rozhodli jsme se proto raději pozměnit systém a citlivě nastavit limity tak, aby nemohlo docházet v takové míře ke zneužívání služeb zdarma. Jak jsem již psala, ze základního principu férové nabídky služeb zdarma pro férové klienty mBank neustupuje.

Sláva, konečně aspoň trochu slušnosti k věrným klientům. Jen stále nevím, kde a jak přesně zjistit, kolik mě měsíčně bude stát "můj účet", když nemám čas běžet na pobočku a tam se domáhat odpovědi. Nedá se do výpisu napsat např.: "Od 1. 10. Vás bude za stávajících podmínek nastavení trvalých příkazů, výběrů atd stát Váš účet x,-kč poplatků. Chcete-li vědět více, obraťte se na...." To by byla od Vás "frajeřina" !!! Tím, že je mBank - "internetová", tak by VEŠKERÉ INFORMACE měla míti zde, abych na pobočku nemusela. co myslíte? Děkuji

Paní Ivano Hájíčková:
V jakékoli jiné bance v případě "zneužívání služeb", tedy tisíce příkazů měsíčně, banka upozorní klienta, že takhle ne, a že pokud toho v nějakém termínu nenechá, zruší v nějakém termínu mu účet. To se mi zdá férové pro obě strany.


Jaký měla mBanka důvod, že se vydala cestou buzerace všech, namísto vynucení změny chování několika málo problémových klientů?

Poslat zprávu

topič:
Mám pro vás dobrou zprávu, většinu Vámi vyjmenovaných plateb lze pohodlně platit inkasem případně službou SIPO. Platební symboly v inkasu můžete nastavit, ale jsou nepovinné, protože po nastavení u příjemce a plátce vše funguje automaticky. Dopravné lze ve většině měst zaplatit i platební kartou, čímž zlevníte i svoje výběry z bankomatu. Na obědy bych doporučila trvalý příkaz s měsíční nebo čtvrtletní periodicitou, měsíční výdaje se pravděpodobně moc neliší. Navíc pokud máte v rodině více účtů, násobíte tak i váš celkový počet příkazů zdarma.

Na adrese http://www.mbank.cz/dokum... v bodu 2c je uvedeno, že 11. a další platba je zpoplatněna, na adrese http://www.mbank.cz/pruvo... tomu tak není. Tak co tedy platí? Neměli by být informace na stránkách solidní banky jednotné a tedy důvěryhodné?

Seriozní partner je tatam
Nejprve jsem M-banku doporučoval, pak jsem o ní radši nemluvil a teď už na ni plivu kam jen přijdu...

M-banka zvolila vynikající taktiku kdy nalákala klienti na poplatky a na úroky !
Poté začala postupně novými sazebníky ukrajovat z dortu víc a víc.¨
A čeká co všechno ji projde... Kolikpak oveček zůstane. Ztráty jsou povolené.
Cvičí svoje dojné krávy a ví že si to mohou dovolit, protože je jim jasné ,že dostatek klientů zůstane ( protože ne všem se chce trávit čas zakládáním nového účtu, přepisovaní trvalých příkazů atd..)

Mbankoooo ale ucho džbánu už praskáá....

Řekl bych, že jste touto správou neudobřili ani jednoho naštvaného a naštvali zbytek těch spokojených, kteří vám fandili. Tohle je opravdu masakr, ten kdo to vymyslel by měl okamžitě letět na hodinu! :-)

Každý, kdo se rozčiluje, může přejít třeba k České Spořitelně. Tam Vám za každej příkaz ať jednorázový nebo trvalý i za souhlas k inkasu nasolej 5-7 kaček. Já mám rodinu 2 děti a s jednorázovými příkazy se téměř vždy dostanu do deseti. A pokud někdo používá osobní konto k podnikání, tak ať si to zaplatí. Stejně má mBank nejmenší polatky na českém trhu.

mbank - ko ko ti!

To je krásné jak všichni řeší to, o co vůbec nejde:

1) Pokud si nastavíte trvalé platby, banka o nich ví předem a může snadno plánovat své aktivity s uloženými penězi.
2) Běží soutěž, která podporuje užívání karty. A o to jde. Plaťte kartou, pořiďte si čtečky a plaťte i přes internet kartou. Poplatky za to nejsou.
Tedy spíš to tak vypadá. Obchodník platíval 3% z platby kartou a u čipových karet se uvažovalo o zhruba 5%. Jak to je teď přesně nevím. Ale bude to podobně.
Nenechte se ale mýlit. Když bude velká část zákazníků platit kartou, nezaplatí to obchodník, ale zákazník. Obchodníci budou prostě muset zdražit o ty 3%..... Banka vydělá víc než na poplatcích

Každopádně je to nefér jednání. Máme v rodině 4 účty u mBank. Všechny založeny v tomto roce z důvodu nulových poplatků. Další účet určitě nezaložíme. Když mám platit, chci služby a ty u mBank nejsou takové jako jinde.

S trvalými příkazy nemáte úplně pravdu, je řada subjektů, které vyžadují i při pravidelných měsíčních platbách buď jiný variabilní symbol (O2, vodárny) nebo specifický symbol (společenství vlastníků bytů). Například specifický symbol označuje období, za které je platba uskutečněna, je v něm zabudované číslo měsíce a tudíž je každý měsíc jiný. Osobně bych se přimloval za navýšení počtu jednorázových příkazů dejme tomu na dvacet měsíčně. Pokud je pravda, že toto omezení je kvůli pár vykukům, kteří zadávají stovky příkazů denně, tak by to k jejich eliminaci mělo stačit. Deset příkazů pro běžné rodinné finance je opravdu málo. Bydlení - elektřina, plyn, voda, nájem, telefony, doprava - kupony pro čtyři lidi, platby dětem - kapesné, obědy, školní akce, občas nějaký nákup přes internet, do deseti příkazů měsíčně se nevejdu ani náhodou. Na co šlo jsem zadal trvalé příkazy, ale pořád mi zbývá při vyhodnocení plateb za minulý rok zhruba patnáct příkazů měsíčně. Nevěřím údaji, že je nás s více, než deseti příkazy měsíčně jen necelá dvě procenta.

Tak u Vás teda končím.Všechný své peníze si převedu do nové FIO banky která je zadarmo a je aspoň jako jedna 100% česká.

Ivana: "Předpokládali jsme, že tento uživatelsky nepřívětivý postup nebude chtít mnoho klientů využít. Pokud se tyto transakce budou objevovat ve větší míře, může to mít za následek další změnu sazebníku. Férová nabídka tady je a zůstane jen pro férové klienty. "

Myslím, že klienti už si na uživatelsky nepřívětivý přístup mBank zvykli...
Jinak si neumím vysvětlit 2 roky čekání na roční trvalák a vymýšlení, jak obejít jeho absenci.
Nebo neschopnost změnit formát e-mail push, aby důležité informace nebyly v příloze a zobrazovaly se při přeposlání na mobil.

Květo, gratuluji!

Jenom nadávate- mě to vyhovuje ndále mám vše zdarma a nepotřebuji 100 transakci denně!

No jediná cesta jak se tomuto bránit je, že v rámci těch dvou měsíců si vybereme jinou banku. Ze strany mBank toto beru jako podvod, normální podraz na klienty, jelikož jsem k ní přešel právě z důvodu min.poplatků. Takhle jsem mohl zůstat u původní banky. Takže se dle toho také zařídím.

|Dost času klientům na inkasa a trvalé příkazy? Já to vidím spíš na zřízení jiného účtu jinde..Ani mi neděkujte,že jsem vás doporučovala rodině i přátelům.. Sbohem.

To je milé, všimla jsem si toho, že bez poplatků najednou znamená poplatky, až dnes, a najednou vidím, že mám ještě 2 měsíce času, děkuji. "Očůrávat" pravidla zadáváním a rušením trvalých příkazů se mi opravdu nechce. K Mbank jsem po dlouhém váhání a rozmýšlení přešla až letos, tak jsem si to na rozdíl od ostatních ani moc neužila. Byla jsem tu spokojená 6 měsíců, jestli si to třeba ještě rozmyslíte - 10 plateb měsíčně je málo, zkuste ten limit posunout někam, kde to odřízne jen ty, kteří konto "zneužívají" - aspoň na 30? A ještě, neviděla jsem odpověď na otázku o počtu odchozích plateb u konta se dvěma disponenty. 10 nebo 20? Děkuji

Banka bez poplatku, vysoký spořící účet, férová banka atd. Toto jste hlásali a slibovali. Co z toho vlastně ještě platí? Nic? Tak nashledanou.

Právě jsem si pročetl všechny komentáře , upřímě se ztotožňuji se všemi kdo zde kritizuje vaše jednání. V mnohém mi připomínáte politiky, bohužel, volební období zkončilo.

Zdá se, že mBank došlo, že 10 odchozích plateb za měsíc je zkrátka málo a teď neví co s tím. Udělali to nejhůř jak to vůbec šlo, protože pokud má někdo plateb víc (což není problém, stačí mít víc zájmů a kupovat často na Aukru), tak nemá férovou možnost jak za používání mKonta nezaplatit. A přitom by stačilo třeba navázat možnost převodů zdarma na útratu kartou, jako je tu výběrů, nebo převádět počet "nevybraných" převodů do dalšího měsíce, nebo místo 10 převodů měsíčně dát třeba 100 ročně. Tohle všechno se mi zdá lepší. Ale proč se zdržovat s mBank, když jiné banky mají zatím počet převodů zdarma neomezen?

A já už začnu od 1.8. ;-)

A když tedy jednorázové příkazy nejsou třeba, tak budu posílat asi ty trvaláky a pak je zruším. Nevím, co je uživatelsky přívětivější - jestli tohle, nebo počítat, kolik už jsem utratil kartou u obchodníka. Doteď jsem byl férový, ale protože vy jste férový býti přestali, nevím proč bych měl být já. Tak ať žijí trvaláky!

Děláte z toho pěknej cirkus. Pořád nějak nedokážu pochopit, proč Slováci to mají stále bez poplatků. Vedete to od 10 k 5. 10 transakcí za měsíc je směšně malé číslo. Sice jsem málokdy udělal víc, ale proč se mám jako bát, jestli už jsem náhodou nepřekročil desátou transakci a počítat kolik jsem zaplatil u obchodníka kartou. To je sazebník na zvracení..

nějak jsem možná nepochopil jak to bude s těma jednorázovýma platbama... Bude se něco platit, za každý převod, nebo je to zdarma do 10? Výběr z bankomatů bude stát co

Je to teda podpásovka, ale některé argumenty (zveřejněné v FAQ) jsou pochopitelné. Osobně si myslím, že pro korektnost by bylo lepší nastavit limit odchozích plateb na vyšší číslo než 10, pro zachování principu svobody v bezhotovostních operacích. Určitě by nebylo od věci převádět s jistým omezením nevyužité výběry z předchozího měsíce. Co ovšem považuji za nutnost!!!, abych mBank tento krok odpustil (a předpokládám, že nejen já), je přehledný čítač výběrů, jednorázových bezhotovostních plateb a plateb katrou, případně opačně nevyužitých limitů, zobrazovaný v internetovém bankovnictví. Bez tohoto kroku nelze změnu poplatků brát jinak, než chyták na méně pozorné klienty, aby se z jejich kont konečně ulovila i nějaká ta přímá platba.

Začíná být vhodný čas pohlížet se po jiné bance, která tak často nemění pravidla.

Tak by mne zajímalo, jestli se považujete vy za férovou banku, když své podmínky stále jen upravujete v neprospěch klientů? S tou férovostí Vám to nějak drhne, mírně řečeno.

Stále je to podvod, i když s odkladem. Nejste férový partner.

Změnou sazebníku jste mě děsně naštvali. Nedávno jsem k vám přestěhoval celou rodinu, ale už teď zvažuji odvetná opatření. Vaše karty hodlám při placení v obchodech zcela bojkotovat. Nebudu obírat obchodníky o nehorázná 3-4 % z obratu a tak všem zdražovat zboží a služby. Neočekávejte, že se budu ponižovat v obchodě a vnucovat prodavačce svoji kartu, abych si nasbíral na výběr bankomatem zdarma. Vybíral jsem dosud 1x za 2 měsíce, vydržím i 4 měsíce, těch 9 Kč dám, ale porozhlédnu se, aby to bylo naposled. Vaše trapné soutěže, kterými se snažíte, abych každý rohlík platil kartou extra, naprosto ignoruji.
10 plateb zdarma je málo. Mám rozdílné částky, rozdílné variabilní symboly apod. Jsem ochoten platit 50 hal za transakci, což je váš poplatek ČNB.
Jste naprosto low cost banka. Nemáte pobočky, lidi, pokladny, výpisy ani výdaje s klienty. To vše akceptuji, pokud taky nebudu mít poplatky.

No, myslim, ze jsem ferovym klientem byl. Ted jsem se pro zmenu stal ferovym klientem Fia. Jen doufam, ze se Fio nezmBankuje. Nicmene i tak mBance dekuji za (tusim) dva roky opravdu bez poplatku. Proste: dekujeme, odejdete - vlastne dekuji, odchazim. Sbohem a satecek.

...takže slavná mBank natahala klienty a nyní nasazuje ceny... Hmmm, zajímavý přístup. Cítím se podvedený!!!

Ivano, působíte inteligentním dojmem, buďte tak hodná, naznačte jak se přesně pozná férový klient??? Možná tak jako většina klientů nerozumím úplně přesně vašemu výkladu slova "férový". Mohla byste nám ho svou mBanštinou přeložit, abychom se zase všichni pobavili?

Souhlasíte předpokládám s názorem, že pokud někdo jednou něco slíbí a pak slib poruší, tak nejednal férově a nejedná se o férového partnera???!!!


Tak jsem si myslel, že jsem férovej klient, nepodnikám a nemám x desítek jednorázových příkazů, ale někdy jich mám třeba 20, už budu platit. Máme tři děti, opravujeme barák a povětšinu se snažím platit na fakturu. Je mi smutno, když člověk nemůže nic dělat. Banka je prostě king. Ať se člověk snaží sebevíc, pořád ho někdo musí okrádat.

Mám u Vás zřízen účet jak podnikatelský tak běžný, ale uzavřel jsem to z toho důvodu, že zde nebyly žádné poplatky. S tímto mohu směle přejít ke konkurenci protože mě to výjde na stejné peníze a mnohdy i levněji.

S trvalými příkazy zatím nemám problém, ale zpoplatněné výběry z bankomatu??? Pošlu si to na studentský účet za 2 kačky a vyberu zadarmo :)

začínám se ohlížet po jiné bance... Skvělý způsob: nalákat lidi na nulové poplatky a pak krůček po krůčku zavádět jeden poplatek po druhém. Je mi z toho zle!

Níže v komentářích čtu Vaši odpověď..pro férové klienty - férová nabídka. Já jsem si pořizovala účet u banky, jejímž největším kreditem a krédem bylo BEZ POPLATKŮ. Takže je i tato banka férová? Obávám se, že ne. Pro mne je to signálem pro změnu...

Paráda, tak v tomto případě u vás končím...papa

Takže to, co bylo doposud standardem a vlastně nosnou ideou mBanky, totiž bezplatné převody, nyní budete dva měsíce prezentovat jako bonus ???

To Vám to dlouho nevydrželo být štikou trhu.Co příde příště.
Budu zvažovati o setrvání u Vás.Vaše změny se mě zatím netýkají,ale přesto to zvážím.

A co takhle:

1) Namísto zavádění nových poplatků zrušit poplatek za odchozí platby i na podnikatelském účtu;
2) Zavést hromadné potvrzování plateb - jak pro podnikatele, tak pro občany - čímž se ušetří za SMS;
3) Přestat vyhazovat peníze za různé "soutěže" (čti: loterie);
4) !!!Naučit se půjčovat nebo jinak zhodnotit peníze klientů!!! - stížnosti potenciálních klientů na postup mBank při vyřizování úvěrů jsou na denním pořádku (a člověk, kterého mBank odmítla, leckdy bez problémů úvěr získá u jiné banky, čímž mBank přichází jak o zisk, tak o reputaci);
5) A následně zvýšit úroky na spořících účtech, aby bylo co zhodnotit - eMax ani eMax+ se současnou sazbou už není ani spořící, ani účet.

Dobrý dem pane či piní.
Na začátku smlouvi mi bilo řečeno že smlouvu ktrerou sem podepsal a tím se zavázal že bude platit na pořád i stím že budou v Mbance změny tak teda nevím proč to najednou měníte,děkuji za pochopení a kladné viřízení s pozdravem Petr Šůs.

Jak se vyhnout poplatkům a jednorázovým platbám..když potřebuji odeslat platby, které zasílám pravidelně každý měsíc na stejná čísla účtu, ale u kterých musím sama vždy změnit částku - je pohyblivá každý měsíc?? Díky za info, radu.

Má to jeden háček, člověk má stále mnoho plateb, které se za ten rok změní, nebo se mění podle spotřeby a mění se jim i variabilní symbol.

Celým novým sazebníkem se cítím podvedená. Jakos tudentka mám malý a nepravidelný objem účtu a výbz bankomatu byly mou nejčastější činností. Teď je pro mě jednodušší založit si studentský účet u jiné banky, kde mohu mít dokonce všechny výběry zdarma.... Je to velké zklamání, a odložení poplatků za odchozí platby nic nezachrání...

Nemůžu nikde najít kolik czk bude banka účtovat za odchozí platbu ? Dík za odp. ;)

Ale někdy je prostě potřeba víc jednorázových plateb udělat, protože člověk internet a Vaše bankovnictví používá nejvíce. Zrušila jsem veškerou agendu u Čs.spořitelny, kde to bylo šílené na platby a poplatky. Tak doufám, že i Vy vydržíte a budete jako banka pro nás klienty velice výhodná i když si myslím, ale to nebudu radči říkat nahlas, abych něco nezakřikla. Děkuji Ivča.

Lepší a novou banku bez poplatků najdete zde: http://aktualne.centrum.c... ..jedná se o Fio banku a podporuje i mezinárodní transakce...u mbank nechám na účtu 100Kč a budu si je tam držet 10 let jen tak pro radost..

Je to ostuda a klamání lidí. Nemáte pobočky, ušetříte za provoz budov, nájmy, zaměstnance na přepážkách, tak jaké poplatky? Už teď si musím držet ještě účet u Poštovní spořitelny, kde je možné vložit hotovost, abych pak mohl poslat peníze do mBanky. Proč si platit dvě banky za to, že vám svěřuji své prostředky? Honza

..takže už je limitován i výběr z bankomatu...podtrženo a shrnuto jen málokdo vybírá jednorázově nad 4000Kč...podám to takto: 9Kč jeden výběr = 9 + dejme tomu 1000 000 klientů měsíčně jednou vybere částku pod 2000Kč, tak už jsme na 9000 000..třeba nahrabať..

Poslat zprávu

MiW:
Předpokládali jsme, že tento uživatelsky nepřívětivý postup nebude chtít mnoho klientů využít. Pokud se tyto transakce budou objevovat ve větší míře, může to mít za následek další změnu sazebníku. Férová nabídka tady je a zůstane jen pro férové klienty.

"toto bonusové období dá opravdu dostatek času všem klientům zřídit si trvalé příkazy a inkasa " - a nebo dostatek času zřídit si nové účty u jiných bank, převézt tam veškeré prostředky a na mBank se z vysoka vys*at. Jestliže RB začala svou kampaň "náborů nových klientů" a po jejím skončení změnila razantně sazebníky, kdy drtivá většina "nových narekrutovaných klientů" zjistila, že se nedoplatí, a celá tato akce byla považována za svinstvo a v podstatě podvod, pak se u mBank nedá hovořit o ničem jiném, akorát v delším časovém horizontu... proto mBank říkám sbohem

No mám pocit, že už začínají vymýšlet jak nás odrbať.. asi mají zatím hodně klientů.Sic konto bez poplatků, ale ze Slovenska mi platba nepříjde, takže stejně budu měnit..

Je jeste jedno reseni, ja se tem poplatkum vyhnout. Preposlu si zdarma penize na jiny ucet u mbank (napr. emax, ktery uz je stejne davno nepouzitelny pro sporeni - dalsi marketingovy trik a zklamani) a odtamtud odesilam, kam potrebuju. A natruc si nastavim potvrzeni SMS i u prevodu mezi mymi dvema ucty.

Když je počet jednorázových příkazů omezen na 10/měsíc. Je velký problém místo nich použít trvalé příkazy a hned po provedení zrušit? Nebo tohle taky nejde?

Souhlasim s nazorem avatha. Proste se zmena sazebniku nestihla programatorsky zapracovat, tak nam to aspon marketingove pekne prodaji jako 2m prechodneho obdobi, kdy si budou sami proverovat, zda jim vycisleni poplatku bude vubec fungovat.

Každý poplatek na mBANK vnímám jako popření původního záměru. Pojďte lidé, hurá do mBANK, žádné poplatky. A mnoho jich šlo. Nyní přichází první poplatky. Mrzí mě to. Pokud by zdražili třeba mHYPOTEKU o nějakých pár setinek procenta, doplatilo by na to pár stovek dlužníků, ale nenaštvali desítky nebo stovky tisíc drobných klientů, jakých je nás většina. Škoda. Velká. Cítím se trochu podvedený.

Ivano, a co Ti šílenci (nebo spíš šmejdi), co mají několik set příkazů za den? Chápal bych, kdyby jste odpouštěli poplatky za cca max. 30 transakcí měsíčně. Ale takto je to trochu kontraproduktivní.....

nechápu. vaděj vám jednorázový příkazy? trvalý vám nevaděj? je to proto, že jednorázové generujou potvrzovací sms? co když mám šablonu a vyplé sms potvrzování, měnim VS a částku a odesílám bez potvrzovací sms? jsem také ne-přátelský klient? prázdniny nejspíš budou, protože si vzali programátoři volno a nestihlo se to naprogramovat, víc bych v tom nehledal, nějaké ohledy na klienty vám přece nikdo nemůže věřit ani náhodou, po tom co jste předvedli...

No, vysvetlujete to krasne, "prazdniny" jsou taky pekne (je videt, ze prece jen nekdo na nespokojenost zakazniku alespon nejak reaguje). To ale neresi to, ze nekdy je opravdu limit 10 odchozich jednorazovych plateb malo. jak jsem psal uz kdysi v jednom komentari k jinemu blogu:

--- citace ---
... a presto na deset plateb mesicne celkem snadno dosahnu - nakoupim knizky, zaplatim dva-tri nakupy na aukru, poslu platbu memu poskytovateli internetu (nejde trvalakem, protoze pozaduje pokazde jiny VS podle faktury), necham si vyvezt septik od verejnych sluzeb, k tomu poslu platbu na svuj druhy ucet (velikost se meni, protoze na druhem uctu neni konstatnit spotreba penez, poslu pujcku brachovi nebo mu vratim penize ktere jsem si od nej pujcil ja, a uz jsem skoro na deseti. Umim si zive predstavit, ze rodina s detmi se na deset (i dvacet) jednorazovych prikazu dostane stejne hladce.
--- /citace ///

Ale co, proc se vlastne rozciluju - ja uz jsem se zaridil, u mBank si nechavam jen mHypoteku, a s beznym provozem jsem se uz odstehoval jinam...

Nemám pravidelnou možnost zřídit trvalý příkaz,částky jsou různé a v průběhu měsíce i různě doplňuji,dle finančních možností,výběr v hotovosti skoro nepoužívám a platby kartou jsou minimální.Poplatky mě dosti zaskočily a moc mě to nepotěšilo,mám tak malý obrat na účtu a poplatky mě vadí.

A chces mit to pristi rok nebo prespristi? :))

A nedala by se prosim nekam do internetove bankovnictvi naprogramovat tlacitko, ktere by sdelovalo vysi poplatku za minuly mesic dle noveho sazebniku? Idealne, kdyz by tlacitko fungovalo i na mesice zpatky. Kazdy klienty by si mohl jednoduse zjistit jak se ho pravdepodobne bude zmena tykat a nebude musest slozite pocitat? Nasledne ve dvou mesicich bude moci udelat zmeny a opet vyhodnotit, zda to je dostatecne?