zpátky

Odložení poplatků za odchozí transakce

Na základě reakcí na nový Sazebník mBank  platný od 1.8.2010 jsme se rozhodli dát našim klientům speciální BONUS - 2 měsíční přechodné období, ve kterém nadále nebudeme žádné poplatky za odchozí platby klientům účtovat, podle nového sazebníku měla být každá 11. a další odchozí transakce mimo mBank od srpna zpoplatněna. Naším cílem je dát opravdu dostatek času všem klientům, aby si mohli zřídit nová inkasa a trvalé příkazy a tím snížit počet svých jednorázových plateb.

Trvalé příkazy, inkaso nebo SIPO, které jsou v mBank zdarma, se dají opravdu použít na většinu pravidelných plateb a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba.

Trvalý příkaz se hodí na všechny pravidelné platby se stejnou splátkou. Můžete ho použít na placení například důchodového připojištění, televizních poplatků, životního pojištění atd. U trvalého příkazu se dá také nastavit různá periodicita a to třeba čtvrtletní, pololetní nebo i roční. Trvalý příkaz se dá tedy použít i na platby, které potřebujeme provést pouze 1 do roka. Jedná se například o různé druhy pojištění (pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti atd.).

Inkaso je naopak nejlepší zřídit si na všechny pravidelné měsíční platby, kde se mění výše placené částky. Lze použít například k placení účtů za telefon, elektřinu atd. Pro vaše pohodlí je možné nastavit i automatické opakování inkasa v případě nedostatečného zůstatku na účtu.

Pokud se Vám nechce kontrolovat v historii výpisů každý měsíc velké množství stále stejných položek, Vaše pravidelné platby mohou pohodlně odcházet z účtu i v podobě jediného převodu. Díky službě SIPO, kterou provozuje Česká pošta, s.p., můžete sdružit např. platby nájemného, záloh na služby, internetu, koncesionářských poplatků, spoření či pojistek atd.

Doufáme, že toto bonusové období dá opravdu dostatek času všem klientům zřídit si trvalé příkazy a inkasa a snížit tak svůj počet jednorázových platebních příkazů.

Informace o novém sazebníku naleznete v sekci Poplatky na stránce Otázky a odpovědi, případné další dotazy rádi zodpovíme v diskusi níže.

Ivana Hájíčková Ivana Hájíčková / mBank
product specialist
ivana.hajickova -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality