zpátky

Srovnávací test šifrovaného přístupu k IB

Zámek Vážení klienti,
rádi bychom se s Vámi podělili o zajímavost, která, ač s bankovními službami jako takovými nemá příliš společného, velice úzce souvisí s důvěrou klientů k bance při přístupu ke svým penězům.

.Významný český server o informačních technologiích a internetové bezpečnosti Root.cz otiskl článek z blogu jeho autora, Františka Kučery, který testoval kvalitu zabezpečení datového přenosu mezi klientským počítačem na straně jedné, a serverem banky na straně druhé - vytvořením tzv. zabezpečeného tunelu. Že data prochází bezpečným připojením (tunelem) si můžete ověřit například v adrese stránky internetového bankovnictví (https https://cz.mbank.eu/), kde právě to "s" navíc znamená "secure", tj. bezpečný, nebo symbolem visacího zámku ve stavovém řádku.

Ze srovnávacího testu všech bank na našem trhu, které nabízejí klientům internetové bankovnictví, vyplynulo, že úroveň zabezpečení tohoto tunelu se u bank na našem trhu diametrálně liší. mBank dosáhla výborného hodnocení, 84 bodů ze sta možných, a zaostala tak za absolutním vítězem o 4 body. Překvapením testu byl, pro mne osobně, tristní výsledek několika velkých českých bankovních domů.

Jsme si dobře vědomi toho, že bezpečnosti v oblasti financí není nikdy dost, a že je stále prostor se zlepšovat. Výsledky tohoto testu jsme přeposlali kolegům v Polsku, zodpovědným za bezpečnost celé skupiny BRE Bank.

Již dříve jsme také navázali kontakty s nově vznikajícím Odborem kybernetické bezpečnosti Ministerstva vnitra ČR.

 

Aleš Gill Aleš Gill / mBank
IT
ales.gill -zavináč- cz.mbank.eu