zpátky

Nový kontokorent pro podnikatele, změna sazebníku a nová hypotéka

Vážení Klienti,

rádi bychom se s Vámi touto cestou podělili o několik novinek pro nadcházející období. První aktualitou je kontokorent pro podnikatele na mBUSINESS KONTU, druhou informací je změna platebních podmínek platná od prvního srpna a třetí je představení nového hypotečního produktu, který je postaven tak, aby byl tím nejvýhodnějším úvěrem na českém trhu. Kontokorent pro mBUSINESS KONTO

Navazujeme na aktuální výsledky Ceny podnikatelů soutěže Zlatá Koruna 2010, kde mBUSINESS KONTO získalo Zlatou medaili, a přinášíme očekávaný nástroj, který ještě dodá tomuto produktu a jeho majitelům na užitku. V průběhu července získá mBUSINESS KONTO další funkcionalitu: podnikatelský kontokorent. mBUSINESS KONTO je nepostradatelným nástrojem pro podnikatele a touto funkcionalitou ještě přidáme na jeho přidané hodnotě pro podnikatele.

Můžete se těšit na hlavní výhody Kontokorentu pro mBUSINESS KONTO
Tradiční 0 Kč měsíční poplatek za vedení
Nízká úroková sazba
Jednoduché podmínky pro získání kontokorentu
Limity až do 120 000 Kč

Pro koho je?
Povolené přečerpání – kontokorent na mBUSINESS KONTO je produkt určený pro stávající klienty (OSVČ), kteří mají otevřený firemní účet mBUSINESS KONTO po dobu minimálně 6ti měsíců a vykazují jeho aktivní využívání (obrat na účtech). Poskytuje podnikatelům možnost posílit finanční likviditu v případě nutnosti i běžné operativy jejich podnikání.Změna sazebníku platná od 1.8.2010

Od 1. srpna 2010 budou částečně upraveny platební podmínky mBank. Oblasti, kterých se chystané změny týkají, jsou používání dodatkových platebních karet, podmínky bezplatných výběrů z bankomatů v Čechách i v zahraničí a nastavení počtu bezplatných jednorázových platebních příkazů. 

1. Výběry z bankomatů pomocí dodatkových karet
Výběry hotovosti z jakéhokoli bankomatu v ČR dodatkovou platební kartou k běžnému účtu mKONTO a podnikatelskému účtu mBUSINESS KONTO - pro všeobecného i speciálního zmocněnce budou zpoplatněny částkou 35,- Kč. K tomuto kroku přistupujeme kvůli skupině klientů, kteří zneužívali dvě a více dodatkových karet k navýšení počtu bezplatných výběrů z bankomatu.


2. Výběry z bankomatů v Čechách a v zahraničí
Hlavním cílem této změny je více motivovat některé klienty mBank (87 % klientů se tyto změny nedotkou) k aktivnímu používání platební a kreditní karty. Počet bezplatných výběrů z jakéhokoli bankomatu v ČR kartou k běžnému účtu mKONTO a podnikatelskému účtu mBUSINESS KONTO bude odvozen od celkového objemu plateb platební a kreditní kartou u obchodníků a na internetu v daném měsíci. I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice.

Výběry hotovosti z bankomatu platební kartou v zahraničí budou nově navázány na výši výběru. Výběry do ekvivalentu 2 500 Kč budou zpoplatněny 35,- Kč a výběry nad tuto hodnotu budou v neomezené podobě pro naše klienty i nadále zdarma. Tímto krokem eliminujeme nepřiměřeně vysoké náklady banky při opakovaném vybírání malých částek. Sloučením těchto malých výběrů klient opět získává možnost výběrů z bankomatu na celém světě zdarma.

V průběhu července bude probíhat vnější i vnitřní edukativní kampaň, ve které budou klientům vysvětleny výše zmiňované změny tak, aby pro ně bylo dosažení bezpoplatkových podmínek snadno dosažitelné.

3. Počet bezplatných transakcí na mKONTU
mBank zůstává bankou s minimem poplatků – transakce, které dosud byly zdarma, bez poplatků nadále zůstávají. Změna ceníku je pouze v úpravě transakčních podmínek ve smyslu omezení jejich počtu. Tento bod se dotkne méně než 2 % našich klientů, kteří osobní účet mKONTO využívají převážně k jiným než osobním účelům (především pro podnikání) a generují až několik set transakcí denně. Těmto klientům bude nabídnut jiný produkt více vyhovující jejich skutečným potřebám. Takové klientské chování není v souladu s modelem nízkonákladové banky, kterou mBank je a nadále chce být. Změnu ceníku platebních příkazů nepocítí více než 98 % klientů. Prvních deset platebních příkazů do jiné banky v měsíci je stále zdarma. Změny se nedotknou pravidelných plateb jako je INKASO, SIPO, trvalé příkazy, ani platby v rámci mBank. Veškeré příchozí transakce z mBank či jiných bank zůstávají nadále zdarma.mHYPOTÉKA Light
mBank dnes pro své klienty spustila nabídku nového úvěru určeného na bydlení: mHypotéku Light. Mohou ji získat s úrokovou sazbou už od 3,7 procenta a díky tomu se mHypotéka Light stává hypotečním úvěrem s nejnižší úrokovou sazbou na českém trhu. Výhodou mHypoték od mBank je, že úroková sazba je stanovena pouze na základě hodnoty zastavované nemovitosti a klientem zvolené fixace hypotečního úvěru a takto sestavená úroková sazba je garantována všem bez rozdílu.

 mHypotéka Light je vhodná jak pro lidi, kteří chtějí problém s bydlením vyřešit s pomocí co nejnižší úrokové sazby, tak pro ty, kdo už hypotéku mají, ale rádi by snížili výši své měsíční splátky. Samozřejmostí nového produktu jsou nulové poplatky za poskytnutí úvěru a vedení účtu. Původní mHypotéka zůstává v nabídce i nadále. Klientům tak dáváme větší možnost vybrat si produkt, který vyhovuje jejich požadavkům.

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (564)

Vložit komentář

Velké zklamání. Ruším účet.

No zvažoval jsem, že půjdu k vám, ale jak to tak vidím, půjdu k FIO bance.
Přeji hezký den.

Dobrý den.

Náhodou jsem zjistil, že je změněn sazebník. Pochopím omezení za zneužívání nízkých několikanásobných výběrů z bankomatu, dále pochopím omezení odchozích plateb zdarma (10 je pro většinu lidí rozumná hodnota), co mě osobně vadí, je zpoplatněn výběr z bankomatu. Já třeba osobně kartou neplatím, bezhotovostně platím pouze mobilnímu operátorovi a jednou za rk nějake stavební spoření, jak jsem pochopil,, tak nyní při prvním výběru z bankomatu zaplatím poplatek za výběr. Není to opravdu o 9ti korunách, ale je to o principu, když lákáte na výběry zdarma. Navíc dle ostavce 2 je poslední věta - I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice. Jak tomu mám tedy rozumět, platím nebo neplatím? Jak se mi mBank hodně líbila, tak nyní to na mě působí trochu zmatečně, navíc když čtu, že dva měsíce to zákazníkům odpustíte a potom stejně budou platit.

2. Výběry z bankomatů v Čechách a v zahraničí
Hlavním cílem této změny je více motivovat některé klienty mBank (87 % klientů se tyto změny nedotkou) k aktivnímu používání platební a kreditní karty. Počet bezplatných výběrů z jakéhokoli bankomatu v ČR kartou k běžnému účtu mKONTO a podnikatelskému účtu mBUSINESS KONTO bude odvozen od celkového objemu plateb platební a kreditní kartou u obchodníků a na internetu v daném měsíci. I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice.

zmena sazebniku, ktera se dotkne jen zlomku uzivatelu? copak vetsina klientu nevibira male castky? Jsem na ceste po Asii a vzdy mi vyhovovalo, ze jsem mohl vybrat male castky a zbytek platit kartou jelikoz v nekterych zemi se zdrzuji jen kratce a tak ani treba tech 2500 nestihnu utratit (nekde je to totiz neuveritelne levny!!) a navic kdyz posledni den potrebuju zaplatit neco v hotovosti tak co pak s tim zbytkem? schovavat vsude vsechny mozny meny je jenom na obtiz. jeste jedna takova zmena a ucet menim! a to ne kvuli temto poplatkum, kterym se tak nejak clovek dokaze vyhnout, ale hlavne kvuli tomu, ze jsem si ucet zalozil z duvodu, ze se nemusim o nic starat a vim ze vse bude bez poplatku, pak vsak byly zpoplatneny 3 a dalsi vybery v tuzemsku a to se prici tomu co mBank prohlasovala. navic mi nikdo o sazebniku nedal vedet, edukativni kampan se mi obloukem vyhla!

Něco takovýho se dalo čekat! proč si taky nenahrabat když to v tehle republice dělaj všichni a vůbec se za to nestydí a ještě si hrajou na mecenáše! Sbohem "bývalé" Mkonto!!!!

Mám pocit, že někdo selhal na manažerské funkci... Možná si neuvědomuje, že klienti Mbank nepatří k těm, kteří jsou "líní" odejít od banky "jen proto", že jim účtuje nesmyslné poplatky. A proto to, co si může dovolit KB, ČS a podobné zlodějské instituce, si nemůže dovolit Mbank právě proto, že si tito klienti klidně zase zabalí svých pár trvalých příkazů a přejdou jinam. Ty keci, o zneužívání účtů, jsou jen trapnou výmluvou. To jde ošetřit úplně jinak, tak aby se to běžných uživatelů vůbec nedotklo. Zrovna tak, když chci podpořit platby PK je lepší dát zvýhodnění za provedenou platbu, než sankce za neprovedenou. Zkrátka průser... a protože to zavání krachem banky, raději odejdu jinam. Tady přeci nejde o těch pár korun, ale o princip!

557:
No tak to jsi neudělala dobře. Radši jsi si ho měla převést na OSOBNÍ ÚČET ZDARMA tamtéž, zůstalo by ti číslo účtu a nastavené všechny inkasa a stálé platby, i karta.
Vedení zdarma, příchozí i odchozí tuzemské platby zdarma (zahraniční platby za poplatek - ale alespoň to, na rozdíl mbanky, umí). K tomu i neomezený počet výběrů z bankomatu zdarma; pravda, bezplatných jen z bankomatů ČSOB.

Zkrátka, přibližně jako starí mBanka. Jen pozor, zřídit ho lze jen do září.

Každý jenom zde nadávate, já jsem právě zrušila účet po 17- ti letech u poštovní spořitelny a s mbankou jsem spokojená, když se Vám to nelíbí tak jděte do jiné banky, mě 10- transakcí zdarma denně vyhovuje a kolik za měsíc z bankomatu vyberu si dokážu spočítat- český člověk jenom na vše nadáva a vše by chtěl mít zadarmo.

Nejvýhodnější???? http://www.mesec.cz/clank...

Vážení. Změna sazebníku není až zase taková katastrofa, jak mnozí níže popisují. Když se zamyslím racionálně, stále existuje možnost jak žádnou z nově navrhovaných změn vůbec nepocítit. Nevím jak jiní, ale mně 3 výběry z mkonta měsíčně naprosto dostačují. Nepatřím mezi ty, co vybírají 10 x měsíčně 200,- Kč-je třeba si výdaje více plánovat. 2. výběry v zahraničí- vybrat ekvivalent v cizí měně 2500,-Kč je naprosto adekvátní suma- chápu argument mBanky, že se tím snaží eliminovat množství nízkých, a myslím si, že pro většinu turistů i neefektivních výběrů. A nakonec- 10 mesíčních jednorázových příkazů zdarma.....to je pro mne plně dostačující.pravidelné platby (mešíční, kvartální i roční převedu pod trvalý příkaz), založím inkaso a je to. Na zbylé neplánované mešíční jednorázovky je 10 příkazů až moc. Nevím jak vy ale tropíte mnoho povyku pro nic. Stačí jen trochu racionálně uvažovat a ne hned rettat a kritizovat. mbanka stále je nejvýhodnější internetbanka na českém bankovním trhu.

Dodatek: To samé platí pro VAŠE podvody se spořícím účtem. Nejdříve slíbíte 2,5%, když byly peníze uloženy (1 mil.) tak se za 2 měsíce úroky snížili asi na třetinu. Podvod? Ty peníze ale má už na kontě banka jiná, to samé se provede s účtem - bank existuje dost.

Ty výmluvy jsou všude stejné. Je to jako u jiných bank. Nejdříve se láká, že je vše zadarmo nebo jen za nízké poplatky a když banka dost zákazníků nalákala, tak se poplatky zvýší a doufá se, že zákazník přesto zůstane. Po první negativní změně na mém účtu moje peníze, t. č. 1.200.000,- Kč okamžitě přepošlu na můj jiný účet.

Leon... zvýšit částku hrazenou kartou, když mi už více peněz na účtě nezůstává. mBank tak šikovně zavádí stále více poplatků a zároveň se zbavuje chudší klientely, ze které nemá užitek.

Je to přesně to co potřebují ,vezmete si kreditku a půjdete do minusu a až nebudete mít na včasné zaplacení dluhu (nebo zapomenete),budou mít z vás další korunky.

Jak jsem zjistila, že bude nový sazebník, tak mě to také velmi rozladilo, protože mám cca 12 trvalých příkazů a posílám tak 3-4 jednorázové příkazy v měsíci. Nedalo mi to a zavolala jsem si na jejich infolinku a zjistila jsem, že do poplatku za platbu se nezapočítávají trvalé příkazy, takže jsem se částečně uklidnila. A s platbami kartou také problém nemám, protože velké nákupy dělám ve velkých obchodech, kde bez problémů platit kartou lze a není problém za měsíc nakoupit za cca 8 000,- Kč.

Dobrý den, jeden dle mého názoru zásadní dotaz pro Tomáše ... jakto že na mbank.sk není žádná změna? To jsme horší lidé než bratři Slováci? To si nemyslím. Podle mě zase jeden manažer vymyslel jak více vydělat, že? Lide plať u obchodníků, z čehož máme peníze a můžeme ti dát výběr z bankomatu zdarma, jinak si to zaplatíš... Všude ve světě je normální neplatit nic, jen tady v ČR ano ... doufám, že mi odpovíte, proč jsou změny jen v ČR a nikde jinde ne ... zdraví zatím ještě klient Tomáš (pokud se neposunete dál v poplatcích)

Čím dál líp .čLověk, který se naplno věnuje firmě, nemá čas sledovat vaše neustále změny v teď již naprosto nepřehledném sazebníku, už jsem na to doplatila 2x převodem peněz z mkonta plus - změna šablony - šup a 150,- Kč poplatek měsíčně!! A teď ještě sledovat počty příkazů v měsíci!!! Doporučila jsem vaši banku dosti přátelům a teď se mrzím, když ptáčka lapají - pěkně mu zpívají, spějete k běžný zlodějským bankám jako je ČS a podobně. Ještě, že mám další účet u FIa, tam se takhle nechovají. Máte už zřejmě dost klidentů, tak si začínáte vyskakovat. Hodně štěstí.

To opradu myslíte vážně!!! Proč závádíte sazebník, který se dotkne jen 2% klientů, PROČ? Má to u tak malého procenta vůbec smysl!!! Opravdu to vypadá, že dosud spokojený klient bude znovu hledat banku, která mu půjde vstříc a ne takovou, která z původních slibů čím dál více ubírá, až nakonec bude zdarma jen to zřízení účtu. Proto jsem k Vám nepřecházela, důvěra ve Vás opravdu pomalu upadá.

Kde že je ta avizovaná edukační a informační kampaň? Ticho po pěšině pokud nepočítám pár výkřiků tady na blogu. Dokonce o těchto zásadních změnách ani neinformujete klienty e-mailem. Zato jste si honem pospíšili je obšťastnit mailem "Kartománie".
Bravo, jen tak dál a brzy budete u cíle ....žádní klienti, žádné problémy...a asi ani žádná mBank.cz

Výborně takže budu mít panel na pravé straně s hlídáním limitů, nemůžeme u Vás platit do zahraničí začínáte dělat stejně ubohé kroky jako jiné banky a vydírání typu plat kartou atd., a něco dostaneš ... Zajímalo by mě kolik lidí od Vás odejde.. Vaši operátoři jsou ochotní, že kdybych věděla kde sedí šla bych jim dát pěstí, protože to co mi několikrát předvedli s tím, že chci odejít od Vás a slečna mi odpoví tak si jděte myslíte si že jste pro někoho důležitá... ¨
Banka zdarma a pro klienty k 1.8. odcházím...

Po precteni zmen sazebniku jsem toho nazoru, ze se tyto zmeny opravdu velke vetsiny klientu nedotknou. Mne osobne 3 vybery v CR a 10 bankovnich prevodu v mesici staci.

Ignoranty z mBank upozorňuji, že Čechy jsou na západ od Moravy. Pokud jste měli na mysli celé území republiky, pak se u nás používá výrazu ČESKO. (viz Změna sazebníku platná od 1.8.2010, bod 2)

Zklamali jste me...

Nezbývá než ti, milá Mbanko, popřát mnoho spokojených klientů. Mám ale pocit, že jich spíše o dost příjdeš. Začínáš se totiž podobat těm velkým hráčům - naprosto nepřehledný ceník, pomalé zavádění poplatků, drahé výběry z bankomatu apod. Mám takový pocit, že FIO nabízí bezplatný účet. Pokud se tvoje "nová" politika rychle nezmění, zamířím se svou malou rodinkou do FIO banky. Tvůj dosud věrný klient

Takže poplatky pomalu, ale jistě začínají také u mBank. A rozhodně né malé. Pokud si např. v zahraničí nevyberu vždy alespoň 100 Euro, hned mi mBank sebere 35 Kč. A jak mohu zvýšit částku hrazenou kartou, když mi už více peněz na účtě nezůstává. mBank tak šikovně zavádí stále více poplatků a zároveň se zbavuje chudší klientely, ze které nemá užitek.

naprosté zklamání a nepřesvědčivá argumentace (stovky převodů denně a pak zpoplatníte 10 za měsíc ??- to je k smíchu). Bude třeba se poohlédnout za konkurencí

Celému vedení - nebudu Vám platit za sliby o bezplatném vedení účtu ! Asi se na vysokých managerských funkcích výraz "beplatné" vyučuje jinak - nevadí. Poctví a slušní klienti se zdravým rozumem se k Vašemu kroku platit za bezplané, taky postaví bezplatně - odejdou a dostabete kulo..

Myslím, že jste si tím vykopali hrob. Končíte pro mne jako seriozní banka, za kterou jsem Vás zatím považoval. Těch několik desítek klientů, které jsem Vám přivedl se pokusím přesvědčit, aby přešli k solidní konkurenci. Připadám si, jako podvodník, když jsem je přesvědčil, aby k Vám šli. Přesto, že jsem ani jednou nezneužil banku způsobem, které popisujete v důvodech nových tarifů a asi bych i nadále byl klientem, který splňuje Vaše limity pro "zdarma", končím. Z principu!!! Považuji Vaše jednání za zradu na klientech, kteří se nechali nalákat Vaší klamavou reklamou.

Co na to říci, či napsat. Jsem u Vás chvilku, ale i tak se cítím podvedena, což je smutné, ale začínám si zvykat, že se s podvody vlastně scházím dnes a denně. Musí to tak ve slušné společnosti opravdu být? Je tak těžké dostát svým slibům? Je to pro mnohé slušné lidi zklamání.

Dobrý den, také mi to připadá jako nenápadné zavádění poplatků, které byly dříve zdarma. Nejdříve jste začali snižovat úroky u vašich účtů, teď přidáváte poplatky, co přijde dál? Zklamáváte důvěru svých klientů, ale připravte se, že o ně přijdete.

Proč berete do vedení lidi,kteří už zlikvidovali nejednu firmu? Například lidi z ČSA.

Milá mbanko. Za posledních pár měsíců jste stačili zrušit všechny hodnoty, které dělali mbanku jediněčnou a bezkonkurenční. Jde to s vámi zkopce. Nezapomeňte, že existuje takové přísloví "Rychle nabyl, rychle pozbyl". Přeji vám hodně štěstí do dalších let. Budete to potřebovat.

Tak jsem se před měsícem stal novým klientem Vaší banky právě kvůli bezplatným výběrům z bankomatu. To,co jste udělali a jak o tomto kroku zavádějícím způsobem informujete způsobilo, že svého kroku lituji. Myslel jsem, že jste solidní banka. Mýlil jsem se.

Nezbývá mi než se přiklonit k předchozím názorům. I já jsem z Vašich změn velmi zklamaná a zvažuji odchod.

99.9% Vašich klientů je nespokojených,včetně mě.
Co s tím uděláte??

Víte co, Bolku a Lolku? Jděte do prdele.

Vybíral jsem nedávno v zahraničí a přepočítací kurz byl děsivý....řekl jsem si no aspoň ostatní je zadarmo.......no už je to jen historie. Měl jsme konto v e bance----bývalé, teď rb.cz .......a přešel jsem k mbance...... v současnosti zvažuji návrat....a asi nejsem sám že....všichni vidíme proč...

asi neni co dodat, kdyz chybi penize - delaji se ptakoviny resp. opatreni, ktere prinesou pouze kratkodobi efekt.
3 roky - zahr. platby nula!!!!! a to je zahr. banka :-(((( Nejhorsi kurz v zahranici za pouziti karty, coz uz vsichni vi a tak prestali je pouzivat .... ted uz jen zavrit dvere a jit o dum dal :-(

hlavně aby to bylo nepřehledné, za pár měsíců to bude jak v CS na to se jim můžu...

Jsem... vlastně byl jsem ... spokojeným klientem mBank, protože jsem uvěřil slibům, které veřejně vyhlašovali. Považuji za nehoráznou drzost chlubit se medailí za produkt, který je v okamžiku udělení již minulostí. Cítím se jako podvedený blbec, který uvěřil slibům a apeluji na všechny, kteří se cítí podobně, aby převedly svoje úspory do jiného peněžního ústavu. Banka nespokojenost klientů pocítí jedině jejich odchodem a odlivem peněz.

Jsem... vlastně byl jsem ... spokojeným klientem mBank, protože jsem uvěřil slibům, které veřejně vyhlašovali. Považuji za nehoráznou drzost chlubit se medailí za produkt, který je v okamžiku udělení již minulostí. Cítím se jako podvedený blbec, který uvěřil slibům a apeluji na všechny, kteří se cítí podobně, aby převedly svoje úspory do jiného peněžního ústavu. Banka nespokojenost klientů pocítí jedině jejich odchodem a odlivem peněz.

Jsem... vlastně byl jsem ... spokojeným klientem mBank, protože jsem uvěřil slibům, které veřejně vyhlašovali. Považuji za nehoráznou drzost chlubit se medailí za produkt, který je v okamžiku udělení již minulostí. Cítím se jako podvedený blbec, který uvěřil slibům a apeluji na všechny, kteří se cítí podobně, aby převedly svoje úspory do jiného peněžního ústavu. Banka nespokojenost klientů pocítí jedině jejich odchodem a odlivem peněz.

Jsem... vlastně byl jsem ... spokojeným klientem mBank, protože jsem uvěřil slibům, které veřejně vyhlašovali. Považuji za nehoráznou drzost chlubit se medailí za produkt, který je v okamžiku udělení již minulostí. Cítím se jako podvedený blbec, který uvěřil slibům a apeluji na všechny, kteří se cítí podobně, aby převedly svoje úspory do jiného peněžního ústavu. Banka nespokojenost klientů pocítí jedině jejich odchodem a odlivem peněz.

Urobme mBank radost:
A kto ma este volny limit 3x vyber z bankomatu, nech si vyberie (1-)3x 200 kc (minimalny obnost, co bankomat vyda). :-)

Nech kazdy si posle do 31.7.2010 na nejaky ucet mimo mbank 11 x 0,01 Kc (jeden halier cesky). :-)

Taktak, souhlasím s níže uvedeným. HLAVNĚ BY MĚ ZAJÍMAL TEN NOVÝ PRODUKT, KTERÝ CHTECETE PRO SPOŘENÍ NABÍDNOUT (už nějakou dobu ale sleduji, že se nic neděje). Myslím, že další reklamní trik.

Tohle je asi moc. Na tohle lidi musí reagovat a jak jinak reagovat, než odejít. Jestli jde o záměrnou likvidaci banky, tak tohle je asi nejjistější způsob. Máte medaile, ale jak dlouho budete mít klienty a jejich peníze? Rychle pryč!!!!

Jste pekny --- editováno urážka ---.Samy kecy o nule a zdrazeni jako prase.Je mi z Vas na bliti ...

Jsem u mBank asi 2 měsíce z toho v poslední době jsem začal teprve účet více používat než jsem si vše převedl z ČS. Počáteční úsměv mě teď rychle mizí a jsem jen rád, že jsem ještě účet u ČS nezrušil. Zařídil jsem manželce dodatkovou kartu, ale je naprosto neúnosné, aby z ní platila 35 Kč za každý výběr. Přitom by nám 6 výběrů z měsíc zdarma celkem stačilo. Takže teď mě je tato karta k ničemu a musí si půjčovat moji. U ČS jsem měl neomezený výběr, ale 3 výběry jsem byl u mB schopen překousnout právě kvůli 0 poplatkům, které se teď postupně rozplývají jak pára nad hrncem. Účet u ČS rozhodně teď rušit nebudu...Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají - jak moudré

Mám sazebníku rozumět tak, že vedení karty hlavní je za 0,- a dodatková je za 100,- ?

Poplatky?? Takže už přestává platit banka bez poplatků. Člověk banku jen tak prý nezmění, ale MBANK by neměla zapomenout, že k ní přešli lidi, co jsou celkem flexibilní.....zase můžou odejít.....a odejdou......

Asi bych to neviděl špatně. Fio má vše zdarma - až na výběry z matů, kdy "spřátelené" [OB] jsou levně, ale ne zdarma, jiné o dost mastnější včetně dotazu na zůstatek.. Za sebe racionalizaci beru - vše něco reálně stojí, takže zabránění nadbytku prodělečných transakcí je dobré, to zaprvé. 2: právě kombinance účtu u mBank a Fio kterou mám, je dobrá. Nemám nadbytek prostředků:-) takže další společnosti [ING apod. ] pro zúročení příliš nevyužiju, možná zjistím ještě co např. AXA. Je prostě rozumné omezit hýření službami, co jsou zadarmo. Analyzovat donekonečna reklamy a následný průběh je s prominutím pouhý setrvačnostní mentální projev. Tlak těmito nářky možná něco málo změní, ale jen možná a nevýznamně. Jsou jiné reklamy, co totálně lžou, nebo které vás zavedou na cestu nekonečného splácení. Tak: kdo chce mít pohodlí a nepřemýšlet o tom jak optimalizovat transakce - nechť si platí třeba image CITI. Kdo chce rozumně, převážně zdarma a něco k tomu za levně, ať zváží, jak vybírat, jak rozloží transakce. A je jistě vždy nanejvýše správně mít víc účtů. A neznám případ, kde když někdo něco na začátku prohlásí, později, pod tlakem okolností a dalších "věcí" podmínky neupravuje. Přeji vám všem rozvahu, rozumnost a zvládnutí nepomáhajících emocí.

Dobrý den,

v prvé řadě chci říci, že MBance fandím a částečně její počínání chápu, ale na straně druhé tu máme dva problémy:

1. všeobecný nedostatek platebních terminálů v obchodech, zejména na vekově - jsem z venkova a zaplatit kartou je jako sáňkovat v létě. Zařiďte, aby se dalo nejlépe všude platit kartou a půjdu k bankomatu jen z donucení...

2. prvních deset platebních příkazů z darma?!? Pardon, často nakupuju přez internet a pokud daný e-shop zrovna nedisponuje službou Mpeníze, tak jejich fakturu uhradím i příkazem k úhradě. A to nemluvím o nákupech na serveru aukro.cz ... Pardon, ale 10 příkazů je trochu málo. Navíc mi není jasné, jak chcete oddělit položky Inkaso, SIPO od ostatních...

To je prozatím vše.
Tomáš

V průběhu července bude probíhat vnější i vnitřní edukativní kampaň, ve které budou klientům vysvětleny výše zmiňované změny tak, aby pro ně bylo dosažení bezpoplatkových podmínek snadno dosažitelné.

...a furt nic. Ani tu bezobsažnou a sebeoslavnou kampaň mBaňky si nezasloužíme.

Jeste jsem zapomnel ..... rychle zavedte poplatek za zruseni uctu na tom by jste se mohly ted poradne nazvejknout :)
Bye

A mame to tu .... po nalakani klientu na vsechno zdarma a uzasny sporici ucet se i mBank chce zrejme prijit k poradnemu ranci penez. Po defakto zlikvodovani sporiciho uctu banka prichazi s dalsim prekvapenim, ktery nam vsem odcerpa zase nejakou tu korunku z nasich uctu. Jen se ptam kde to nakonec skonci? No coz sporici ucet ma nejlepsi AXA a doopravdy zdarma ma zakladni ucet Fio. Myslim, ze neni na co cekat dokud nam na tech nasich uctech jeste neco zustalo.

kmicko:
- ("to co je zdarma, je běžné pro běžného uživatele a vejde se do toho") To jste asi spadl z Marsu vy? Deset transakcí z účtu na měsíc je výsměch - to přešvihnete ani nevíte jak, stačí pár nákupů po netu.
-("tak pak si spočítejte kolik měsíčně zaplatíte a budete se asi divit") Čemu? Že u FIO je skutečně základ za 0 a jediné za co platím je výběr z bankomatu a to levněji než po novu u mBank?
Všude v normálním světě banky v základu vyžijí z toho že půjčují peníze které jim klienti svěřili a platí se za nadstandardní služby.
Pokud tady mBank nalákala klienty na určité přísliby které pak nedodrží, je normální že odejdou jinam.
A hlasování Zlatá koruna bych rovnou nazval podvodem, mKonto za kterou získala ocenění bude od srpna úplně jiný produkt pro který by hlasoval málokdo.

Tak jsem přečetl pár nározů a myslím si, že většina lidí asi spadla z marsu...:) Já změnám mBank rozumím a nedivím se!!! Musíte si uvědomit, že za každou transakci či výběr se platí!!!! a zde toho máte hodně. Takže to co je zdarma, je běžné pro běžného uživatele a vejde se do toho. Tento účet není přeci podnikatele, kůli kterým se toto stalo a účet zneužívali atd. Takže ty vaše silácké řeci, že si dáte účet jinam, tak pak si spočítejte kolik měsíčně zaplatíte a budete se asi divit. Jediné s čím nesouhlasím, tak s tím složitým propočítáváním výběrů z bankomatu. Nechal bych 3 zdarma, tak jak bylo, jen třeba minimální výběr 500,- Kč, aby nedocházelo k výběrům jako je 200,- Kč atd., jelikož za každý výběr se platí a to nemalé částky. Takže tímto bych vedení mBank nechal ke zvážení, systém výběru z bankomatů, který asi bude složitý!!!

Dnes jsem to nestihl ale zítra se stavím na pobočce FIO k založení účtu. Hlídat si limity nehodlám, sliby o tam jak bude za nulu až do konce světa byly jen sliby (to to ale uteklo , že...) a pokud jsem pro mBank nezajímavý jelikož mi účtem "proteče" měsíčně jen cca 10-30k Kč a kartu neuplatním všude, holt není ta jediná a moje peníze mohu směrovat jinam.

Tak si myslím, že odliv klientů se u mBank už projevuje, např. v Brně už je zrušená jedna pobočka v centru města.. Proč asi? že by najednou měli vyšší náklady než nějaké příjmy (odliv vkladů musí být asi citelný) já osobně už jsem taky všechny uložené peníze převedla do ING a FIO a jak tak čtu, nejsem sama, takže ten úbytek je asi značný..

Taky čekám na tu edukativní kampaň a nic. Přišel před pár dny e-mail s výpisy za červen a v něm nebyly žádné informace o chystaných novinkách či změnách. Takže čas na vymýšlení podmíněného sazebníku mají, ale řádně odprezentovat změny klientům a vysvětlit je, to čas nemají. Asi jsou na dovolené ... na Bahamách?.

Zdravím...bylo by záhodno konečně oznámit, zda se částka potřebná pro výbery zdarma bude načítat v předchozím měsíci nebo v tom stejném...díky předem.

Dobry den, mohl by mi prosim nekdo z vedeni mBank rici, kdy bude zahajena ona zminena MESICNI, intenzivni, vnitrni a vnejsi edukativni kampam? Dekuji za odpoved a zdravim. Richard Malasek

A mate to tady, to jsou lidi, kteri by chteli vsechno zadarmo a prou se o kazdou korunu, pritom si neuvedomuji, ze denne utrati mnoho penez za nesmysly a vubec jim to neprijde. Hold zijeme v cesku :)) Pritelkyne dela v call centru a takovych tam na lince maji hafo. Lidi se rozciluji nad uplnyma prkotinama, treba uctem za jednu smsku a hlasaji, ze je chce nekdo okrast a kdesi cosi.. Ti kteri pisou, ze od banky odchazi, necht napisi kam, a bude to mozna zajimave :) jinak jsou to vykriky do tmy tech, kteri umi jen nadavat :/
Take me zarazi, jak tomu sazebniku lide nerozumi a jak je to pro ne slozite. Toto je typicke!!! Me stacilo jedno precteni a mam jasno.. Klasicka reakce na zmenu. Probudte se prosimvas.

Připojuji se k naprosté nespokojenosti s politikou mBanky. Bohužel, pokud budeme "nadávat" jen tady a nezačneme hromadně odcházet, tak si vedení banky neuvědomí, že vrší chybu na chybu. Nevím, proč bych měla za to, že někdo podniká s mými penězi, ještě platit. Co je komu do toho, kolik a jak často budu vybírat? To je přeci moje věc! A platit kartou nebudu. Už takhle mě ... lidé, kteří zdržují ve frontách. Představa, že zaplatím 2 rohlíky kartou je opravdu směšná. Jenže to zazobancům z vedení rozhodně nedojde, ty se pohybují v trošku jiných finančních sférách...

Přečetl jsem cca desetinu komentářu - a spousta lidí navrhuje (s čímž se ztotožňuji) nechat 1 (až 2) výběry zdarma a zvýšit limit pro počet platebních příkazů (10 za měsíc). Argumenty nemá cenu opakovat. Mimojiné jsem rovněž jeden z lidí, co vřele doporučoval mBank svým známým...zřejmě ode dneška to bude jinak.
Když chcete zavést takové "vychytávky" jako jsou obraty, počty...zřiďte tedy do IB i počítadla, aby měl každý jasný přehled kolik si čeho může dovolit za 0...
Btw. trochu mi není jasné s obratem u platebních karet - bude to bráno za předešlý měsíc, nebo prostě budu muset 1. něco koupit abych si mohl vybrat za 0?

je s podivem, co si ty spolky dovolí za podrazy na klienty..? ale co jsme mohli čekat od Polsko-České bankovní dílny nabo spíše chléva...?

Re: benny - Fio nabízí bezplatné služby od roku 2006 (viz tisková zpráva http://www.fio.cz/aktuali... ) a nevím nic o tom, že by nějaké poplatky měli zavádět.

Po přečtení všelijakých strašáků jsem měla docela obavy,ale mám pocit,že nás "obyčejných" lidiček se změny vážně nedotknou,jsem ráda klientem téhle banky.

nejde o poplatky, platim vsude a za vsechno, jde o princip, tato banka mela byt jina ale neni. radeji tu dvacku mesicne zaplatim jinde a rad si i priplatim za zazemi v silne bance nez mit nadale duveru v tuto pseudo basnku

Pro Kuki P (494): je mi to velmi duverne znamo, a proto mi nejde do hlavy, proc se tu dsti sira na produkt, ktery i pres nova omezeni stale umoznuje vse zdarma, pripadne za mrzkou dvacku mesicne (pripad zminovaneho duchodce s prijmem 8000 mesicne).

Chapu souvislosti v podobe (v soucasne situaci na financnich trzich) mizive dostupnosti vynosu v oblasti nerizikovych investicich bank a ocenuji, ze mbank stale drzi moznost vseho zdarma za podminek, ktere bez problemu splni prakticky kazda ceska rodina. Pokud vim, mbank drzela vse komfortne skoro dva roky, coz v pripade FIO bank ani AXA neprobehlo ani naznakem. A nyni to drzi stale, byt za cenu jisteho "ale", ktere vsak neni pro prumerneho Cecha sebemensim problemem (viz ma argumentace v predeslem prispevku).

Pro Benny: Zjisti si jak fungují banky v Německu či Anglii a pak zjistíš jak s námi u nás banky vy je bá vají. A že máme proč se na ně zlobit....

Stěžovači všech zemí, spojte se!!!! Pročítám tu ty nesmysle o tom, jak je to nepřehledné, jak se budou muset evidovat nákupy kartou, kdo se v tom má vyznat atd...

Praxe: Měsíčně 2 velké nákupy v hypermarketu, 1x natankovat u benzínky a koupit flašku/basu piv kartou... Určitě nikdo z Vás tohle nedělá, že???? Pokud to někdo nedělá, za tři výběry zaplatí 27 Kč měsíčně (u FIO zavádějí poplatky též, poznámka pro machýrky s FIO účtem)...

Měsíční limit 10 příkazů k úhradě – pokud nemáte opravdu velmi rozvětvenou rodinu, pak pro každého dostačující a snadno zapamatovatelný. Nehledě na fakt, že když už se loguji na svůj účet, mrknu na výpis a tam ty příkazy přece přehledně srovnané mám.. Pokud Vám to nestačí, jste zřejmě podnikatel a nemáte využívat osobní mkonto...

Výběry v zahraničí zdarma jen nad Kč 2500,-?? I když jedete byť jen na dva dny do ciziny, je prakticky jisté, že utratíte EUR 100,- (dle aktuálního kurzu). Tak si je vyberte a máte to zdarma...

U ČS Vám připíší úrok Kč 0,18 při zůstatku 40000,-, ale odečtou Vám 5 Kč za položku... No fantazie, takže za tento „zisk“ ve skutečnosti zaplatíte Kč 4,82... Měsíční náklady s parodií na VISA GOLD kartu, při objemu plateb pod novými limity mbank jsou v naší rodině Kč 300,- měsíčně...

Shrnutí: při dvou velkých nákupech, plné nádrži a base piv máte vše stále zdarma, v nejhorším za Kč 27,-, což je ovšem nepředstavitelná lichva ve srovnání s pouhými Kč 300,- jinde...

Nadávejte dál, jen ať odliv klientů stoupne... Pak zmenšený objem aktiv v bilanci mbank tuto banku skutečně donutí ke zvýšení příjmů zvyšováním poplatků...

BRAVO!!! Jak ČESKÉ...!!! Buďte hrdí, buďte Češi, nadávejte jako vždy jen tak pro zábavu, bez zamyšlení nad praktickým dopadem a tím způsobte zánik jednoho z mála produktů, které mají smysl na pokřiveném českém bankovním trhu.

TLESKÁM!!!!

No nějak tomu moc nerozumím. Mám přes 8000Kč důchodu a jsem sám. Zaplatím platby přes 3000Kč. Jestli je pravda, že mám výbětr z bankomatu zdarma až po nákupu kartou za 4000Kč, za co bych 4000kč měsíčně kartou měl utratil? To mně chcete "motivovat", jak píšete, ke zbytečné útratě 4000Kč, abych pak mohl bez poplatku vybrat zbytek důchodu 1200Kč? Zdá se mi to nějak postavené na hlavu.

tvrdim to od doby, kdy mBanka ohlasila vstup na trh, "jednou prijde chvile, kdy si reknou, klientu uz mame dost ja cas zacit na nich vydelavat....." tenkrat mi to nikdo nechtel verit, a uz je to tu.... ted uz je jen otazkou casu, kdy se bude platit i cetni polozka

Pánové v managemetu MBank by se nad sebou měli zamyslet... stačilo omezit počet výběrů z bankomatu ze všech karet třeba na 6 a celkový počet měsíčních transakcí na 25... při zachování stávajícícho sazebníku... no ale proč to dělat jednodušše když to jde složitě (a ještě si při tom vydělat na premie), že?
Pokud po mě budete chtít za výběr z bankomatu 9Kč tak pro mě mkonto ztrácí smysl... konkurence je levnější...

Zdravim.

Manzelka pouziva doplnkovou kartu a casto vybira ona. Takze ted bude platit 35 Kc za vyber. Odhaduji, ze mam vice nez 10 realizaci platebniho prikazu, tzn. dalsi poplatky. Presel jsem k mbance kvuli ferove image a doporucoval ji ostatnim. Ted se za doporuceni stydim. Nemam problem zaplatit bance mesicne 100 a vice Kc, mam problem s nedodrzovanim slibu a s pocitem podvedeneho.

Zaver: 1. misto doporucovani zacnu pred mbankou varovat. 2. Vyhledove zacnu uvazovat o zmene banky (kandidat je FIO - mam u nich dlouho ucet pro obchodovani s cennymi papiry a vladne spokojenost).

Luky 2010-06-30 19:07
Jste uboze primitivní. Pro důchodce, který pobírá 9000,- Kč důchodu jsou "usmolený" čtyři tisícovky hodně, pro Vás Kinga ne.

Tak a je to tady "Konec světa" bude 1.8. když za to ručí generální tak to klapne. No pro jistotu zkusím FIO.

485: Osobně bych taky nepředpokládal, že by to mohl mít někdo jinak, chci tím říct, že usmolený čtyři tisícovky má snad na výběr měsíčně každej, ne? Tak proč kolem toho takovej kravál

Komentář k:
Zdeněk: a ještě něco: blbě čtete! Tři výběry zdarma na HLAVNÍ kartě zůstávají, vy chytráci bez mozků...

Zdenku, Ty chytráku bez mozku - žádné automatické 3 výběry zdarma na hlavní kartě, ale pouze, když budeš mít utraceno za měsíc více než 4000 přes kartu - přečti si nový sazebník. To Tě jen ti chytráci s bůhvíjakým mozkem chtějí napálit !!!

Je výborné, že na Moravě a ve Slezsku můžeme vybírat stále stejně - viz výše - změny se týkají pouze výběrů v čechách a v zahraničí !!!

No, nemyslím si, že pan "Zdeněk..." je PR banky, ale rozhodně mu není cizí demagogie...je nepochybné, že mBank touto změnou ceníku jde proti svým cílům, které ještě stále prezentuje na internetu a zavádí přesně to, co u ostatních bank tak vehementně kritizovala...nemluvě o tom, že se narozdíl od "podstatných" informací jako hlasování ve Zlaté koruně, neobtěžuje ani obeslat klienty mailem...to už je vyloženě do očí bijící...když výrazně snižovala úroky, taky se to obešlo bez mailu...náhoda nebo záměr?

Marně hledám, kdy naposledy proběhla nějaká změna k lepšímu...možná ta "light" hypotéka, ale otázka je, kolik jich prodáte...když jste schopní zamítat žádost třeba i z důvodu "nízké výše úvěru vzhledem k zástavě" :)))

A ten výkřik do tmy o tom jak "neztratila lesk"...to byl vrchol...i malé dítě ví, že samochvála smrdí...to, jestli jste ten lesk neztratili, vám ukážou klienti a věřte, že hodně rychle...možná jste neztratili lesk, ale důvěru, minimálně moji, už určitě ano...

Měli jste se probudit daleko dřív, nástrojů, jak sledovat, kdo vám generuje zisk a kdo vás potápí, jistě máte dost...prostě ubohost a ostuda...zůstávám u vás, protože pro mě jste ZATÍM pořád nejlevnější varianta, ale zapomeňte, že vás komukoliv doporučím... !!!

475 +476 + 478 + 479
opravdu spatny pokus od PR oddeleni banky

do 10 bnezpoplatnenych plateb mimo banku se zapoccitava SIPO, trvaly prikaz a inkaso nebo je to stale mimo poocet ???? ja to nikde jednoznacne a jasne nikde nenasel napsano a nerad bych byl 31.8.10 nemile prekvapen !!!

Jděte k šípku! Kvůli tomu, že jste nebyli schopni nahrát PIN na čip karty k mKontu, které jsem si kvůli tomu zakládal, jsem měl problémy zaplatit v zahraničí na off-line terminálu. Musel jsem vám zavolat na mLinku (za peníze) a za 25Kč změnit PIN, ač jsem to vůbec nepotřeboval. A to jen proto, aby se nový PIN kód nahrál na čip. A teď ještě zpoplatnění. Zavedte ještě poplatek za vedení karty a jdu pryč; protože se svými spořáky jste mně zklamali.

.. a tradiční glosa, ještě pro 477: vaše vizionářství je poutavé a pevně doufám, že pro vyžírky bude opravdu hůř. Je vám přáno... :-)

Pro 477: No - a co jako? Já ho četl, nic se nemění, tedy ne pro ty, co mají na účtu lidově řečeno pohyb aspoň 4 tisíce měsíčně... Pokud ho nemají, devět korun je nezabije. Prostě si pletete účel, k jakému má osobní konto sloužit! A o jakém chlapském slibu jste to proboha psal? Máte na mysli to, co kdysi kdosi v dobré víře slíbil aniž tušil, co jsou Češi za sebranku? Milý pane, máte pravdu: hlasitě se tu zastávám toho, kdo se snaží bránit před těmi, kdo ctí rčení "za dobrý skutek spravedlivý trest" v podobě drancování a zneužívání služeb zdarma. Toť celé. Že by i vaše citlivé téma? :-)

475+476, Hlasitému zastánci plošných regulačních poplatků aneb Zdeňkovi s mozkem, který bychom nechtěli
Než začnete nadávat každému, pro koho je chlapské slovo zákonem, přečtěte si http://www.mbank.cz/dokum... A za sebe říkám: Bude hůř.

... a ještě něco: blbě čtete! Tři výběry zdarma na HLAVNÍ kartě zůstávají, vy chytráci bez mozků...

Úplně nejděsivější čtení je tahle halda rádobykomentářů! Vsadil bych se, že nejvíc tu řvou právě ti, kdo mBanku okrádali mnohačetnými výběry zdarma, stovkami příkazů zdarma a dalšími transakcemi, které za klienty platí banka jiným - třeba majitelům bankomatů! Ano, jsem v Čechách, že? Čím to je, lidi, že nedokážete to, co vám někdo dává zadarmo brát jako dar? Že se toho musíte s prominutím nažrat až vám to leze z uší? Že, když je výběr z bankomatu v zahraničí zdarma, což se nevidí, vybíráte po deseti euro třeba desetkrát denně zcela bezohledně? Nebo jste vážně tak pitomí, že nechápete, že za každý váš výběr vystaví tamní banka té vaší účet? A ona to za vás, abyste i nadále mohli mít službu zadarmo, to všechno platí? Osobně znám pár českých idiotů, kteří, když mBank spustil svoje služby zdarma, zrušili své firemní účty u ČSOB a Komeční banky a zcela bezostyšně začali s proplácením faktur z mKonta, které ale bylo od začátku nastaveno jako osobní účet... Je mi z nás špatně, jsme národ bezohledných hlupáků, kteří, když je něco zadarmo, budou jezdit s kolečkem až do tmy, i kdyby se jim to pak mělo doma zkazit... hnus.
S postupem banky bezvýhradně souhlasím. A ti z vás, kdo se tu vyjadřujete expresivně na adresu banky, sáhněte si do svědomí, jestli náhodou neřvete právě proto, že vás banka klepla přes prsty.

Tak tahle zpráva mě velice zklamala a uvažuji, že zruším soukromý i firemní účet. Rozumím, že je potřeba potrestat klienty, kteří zneužívají služeb zdarma např. k podnikatelským účelům, ale aby byly zpoplatněny všechny výběry z bankomatů, pokud nebude splněna podmínka obratu na platební kartě, to mi přijde nehorázné a cítím to jako podvod. Když jsem si účty zakládal, rozhodoval jsem se i podle jednoduchosti sazebníku.

To si děláte --- editováno urážky, vulgarity ---

Vyjádření generelálního ředitele mBank - L.P.2007

Sergiusz Najar- Generální ředitel mBank: Bez poplatků vydržíme do konce světa a jeden den navíc!
Otázka: Dobrý den, jakou má zákazník jistotu, že za nějakou dobu, až získáte potřebný počet klientů svůj ceník "neupravíte" a nezavedete poplatky podobné u ostatních bank?
Odpověď: Naše závazky plníme. Cenová politika je postavená na našich principech, které neměníme.

Otázka: Dobry den, muzete nejak zarucit, ze po ziskani potrebneho mnozstvi klientu svoji "bezpoplatkovou" politiku nezmenite? Tedy, ze by treba casem doslo k postupnemu zavadeni polatku ve stylu ostatnich ceskych bank? Dekuji.
Odpověď: To, co je dnes v ceníku za 0 Kč - bude i nadále za 0 Kč. Jsme bankou pro přemýšlivé a akceschopné Klienty, kteří si nás právě proto vybrali - nemůžeme si dovolit a ani nechceme měnit naše zásady. Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí.

Otázka: Dobrý den. Je to asi tak hodina co jsem si u Vás objednal službu mKonto a eMax protože se mi nelíbí arogance českých bank a perzekuce za to, že jim svěřím své peníze. hrozí do budoucna, že zavedete poplatky? Jak je to ošetřeno ve smlouvě s Vámi?
Odpověď: Dobrý den, vítáme vás mezi našimi budoucími Klienty - naše filozofie je jasná a říká: nulové poplatky a nikdy jinak. Zavedení poplatků rozhodně neplánujeme. Každá smlouva se týká toho, co právě je - ale jestli chcete záruku, připravujeme pro vás překvapení na Nový rok...

Otázka: Dobrý den, pane řediteli- Myslím, že jste konkrétně neodpověděl na konkrétní dotaz: jak dlouho budete držet účty bez poplatků, nejedná se pouze o "zaváděcí" ceny? Odpovězte prosím konkrétně. Děkuji
Odpověď: Myslím, že se už opakuji: nebudeme měnit nulové poplatky u našich služeb. Co je s nulou, bude s nulou. Opravdu. Vážně. Skutečně. Je to tak.

Otázka: Dobry den, do kedy si myslite, ze mBanka vydrzi s nulovymi poplatkami za vsetky "terajsie sluzby"?
Odpověď: Do konce světa a jeden den navíc.

------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------

Potažmo k vyjádření pana generálního ředitele, vlastně již nastal konec světa.....

fuha to uz asi si myslej ze my sme asik vazne uplne debilni ze neumime si spocitat 1+1... ty keci kolem by si mohli nechat a nesvadet to na zneuzivani uctou 2% lidi proti kterym se da spravit jine zabezpeceni...ale tak polska banka zustane polskou bankou... co by sme chceli od rozvojove zeme kde ještě ze stromu lezou děcka :D

no tož kua..mučačo raditel ty počuvaj ma sem ty.. no hej ja si založim učet preto že je zadarmo hej... a kua ani jeden převod mesicne nespravim hej... dva vybery mam za mesac hej... sem tam zaplatim kartou hej... bo kua doplnkovy ucet to mam hej. taka grafika v ip jak pot ma ves co hej...ze muj brat nacmara aj lepši na papir hej....a tu na mna ty chces zarabat ty hovedo? no ves co ty moj zlaty kasny ? zbal si tu svou "banku " a odlej se spatky do polska... jo a tu svou zlatu rybu si zober zosebu ... bo same kidi tu trepes ze kuli 2% lidem co zneuzivali ucet... kokos..take slozite asi tem lidem spravit nejake omezeni a tych normalnich nechat napokoji..sak ty co si myslis ty hovedo ze dilinove sme hej? ze nemyslime hej? ze ty si najchytřejší hej?... aby som ta po hlavičke nebacil-...

Rozumím, že banka musí vydělat, jinak by nepodnikala v oboru bankovnictví. Uvítala bych přesto 1 výběr měsíčně zdarma.

Jednoznačné pro všechny a jednoduché - doporučoval bych aspoň jeden výběr zdarma než hlídat kolik jsem kde utratil. Znepříjemňuje to život a asi ani nenaláká nové klienty.

Některé limity chápu, ale nechápu zpoplatnění výběrů z bankomatu na základě objemu plateb z karet u obchodníků, která se mi zdá je proti filozofii mBanky. S čím jsem si u ní zakládal účet byly 0 poplatky a jednoduchost. Tímto nemám kontrolu nad tím kolik mě co stojí, protože nemám představu zda a kolik jsem kartou za měsíc zaplatil.
Ztrácím důvěru v produkty banky, pokud takto nedodržuje sliby svým klientům. Může se jednat sice jen o pár korun měsíčně, ale v tom případě se mBanka řadí mezi ostatní banky od kterých jsem z důvodu složitosti a nákladovosti odešel.
Chápu že výběry z cizích bankomatu banku stojí peníze, ale nebylo by lepší udělat alespoň jeden výběr zdarma (je to snad jediný možný způsob výběru peněz z banky, a pokud banka chce být skoro bezpoplatková, měl by být alespoň základ zdarma) a od obratu na kreditní kartě odvodit další dodatečné výběry zdarma?
Doteď jsem si myslel že mBanka bere přímí náklad na výběry z bankomatu jako daný náklad spojený s oslovení klientů. A je jasně vidět že mBanka neumí vydělat na spravovaných prostředcích půjčkamy nebo operacemi na investičním trhu

Vazeni, uvedomte si, ze vase klientela je trochu jina nez u CS. Vy nemate 2 miliony duchodcu, kteri u vas zustanou jen proto, ze konto tu mel uz jejich pradedecek.

U vasich "sporicich" uctu jsem se propracoval od pocatecnich nekolika set tisic na dnesnich cca 800 Kc. Gratuluji.
Soucasne mate velmi dobre naslapnuto k tomu, abych prestal pouzivat i mKonto. Rozhodne si totiz nehodlam delat carky, kolik plateb a vyberu jsem dany mesic udelal. Alternativy jsou - napriklad vybrat celou vyplatu z bankomatu. Dobry, ne? Nebo treba FIO. A dokonce jim funguji zahranicni platby.

Celá mBanko, běž do p**ele.

Zprvu se honosíš bůh-ví-jak-dobrým mKontem s nulovými náklady a super spořícím účtem (pak u tebe, mBanko, spousta lidí uloží své peníze a ty s nimi neumíš hospodařit jako jiné banky, proto stáhneš poptávku likvidací spořícího účtu (likvidace = poloviční úrokové sazby než u konkurence). To pro mě znamenalo papá k AXA Bank s kapitálem, kde potřebuji likviditu.

Potom rozjedeš hvězdný čardáš s výběry z bankomatu a ať už proběhne jakákoliv edukativní kampaň, lidi nasereš, ale mnoho z nich má u tebe hypotéku, půjčku a podobné (mimochodem, nabídnout předschválené půjčky před touto změnou bylo EXCELENTNÍ!) hovadiny, proto tam chvíli setrvají a vezmou to jako fakt.

Na druhou stranu, co jsem čekal od Poláků.

Vše, co bylo dříve u mBanky výhodou se stává její nevýhodou (nepřehlednost již nyní). Vše, kvůli čemu jsem odešel od eBanky (později tedy RB), mám nyní u mBanky a dvakrát horší.

mBanko, jdi do pr**le.
Viktor P.

Nevím o čem se tady pořád bavíte.... Jaké zneužívání přídavných karet..??? Kurva do prdele banky mají mít nejen výběry zdarma jak to je v každé civilizované zemi a basta fidly!!!!!!!!

hmmm, tak na mBance se mi líbilo, že všechny poplatky byly jasné, jasně dané, nikde jsem nemusel hledat různé skryté podmínky.... ale teď? Už se začínám ztrácet co kdy a jak mam zdarma, kdy ne, budu si muset hlídat nějaké limity apod.......

No škoda, nějak asi přestane být pro mě mBank atraktivní a rozhodně asi už jí nikde nebudu doporučovat, nebude už proč, do teď bylo.....

a jak někdo píše níže: stydím se, že jsem jí tak doporučoval a obhajoval...... :(


a ten důvod: ".....přistupujeme kvůli skupině klientů, kteří zneužívali...." - ach jo.... tenhle důvod začíná být ve společnosti čím dál častější. Protože někdo zneužívá, preventivně potrestáme všechny!?!? (hlavně na to i vyděláme).....

hmmm, tak na mBance se mi líbilo, že všechny poplatky byly jasné, jasně dané, nikde jsem nemusel hledat různé skryté podmínky.... ale teď? Už se začínám ztrácet co kdy a jak mam zdarma, kdy ne, budu si muset hlídat nějaké limity apod.......

No škoda, nějak asi přestane být pro mě mBank atraktivní a rozhodně asi už jí nikde nebudu doporučovat, nebude už proč, do teď bylo.....

a jak někdo píše níže: stydím se, že jsem jí tak doporučoval a obhajoval...... :(


a ten důvod: ".....přistupujeme kvůli skupině klientů, kteří zneužívali...." - ach jo.... tenhle důvod začíná být ve společnosti čím dál častější. Protože někdo zneužívá, preventivně potrestáme všechny!?!?

Tato banka je podle mého gusta. Ale musím vedení banky varovat. Klienti Vám to spočítají. A dříve než za 4 roky. Věřte mi. :o)))))

mBanko, OBROVSKÉ zklamání!!!!!! Díky:/

Mel bych namet na vylepseni mBlogu... co takhle rozdelit prispevky do vice stranek a dole dat "dalsi" / "predchozi" a cisla stranek tak, jak to je vsude jinde... ono listovat tu 500 stiznosti zaraz to neni uplne fajn. Diky, vas nespokojeny zakaznik...

Jak vidím ty komentáře smlouvu už asi nepodepíši

Ode me odeslo -200.000Kc z mBank docasne do CS, nez zridim konta jinde... prida se nekdo?

Jistě zaregistrujete úbytek klientů a zpět je budete získávat těžko. Mě vadí složitost nových podmínek (sledovat platby kartou) a zpoplatnění dodatkové karty, kterou má manželka. Tak jako mí známí, již hledám změnu banky.

Rád bych vyjádřil svůj názor na chystané změny. Považuji se za běžného uživatele konta. Chápu snahu banky omezit zneužívání. S tím souhlasím.Podle mého názoru však připravované změny tuto hranici překračují a budou omezovat běžné klienty. Věřím , že banka svůj postup ještě přehodnotí.

Tak to jste s poplatky u mkonta fakt po..s...rali. Neumíte - nechcete - si spočítat, kolik desíterk tisíc uživatelů od Vás do 1.8. odejde? A těm ostatním zase zvýšíte platby, jen uslyšíme: sám mám málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo, málo..... . Fujtajbl vespolek

Dobry den, v clanku Petra Kucery ze dne 2.6.2010-Banky od leta zdrazi.Take mBank omezi ucet zdarma jsem se mimo jine docetla,ze:"...zpoplatneni se vsak tyka jen transakci do jine banky,v ramci mBanky zustanou nadale platby zdarma bez omezeni...." a dale:"Do limitu deseti plateb se pocitaji pouze jednorazove prikazy, nikoliv pravidelne platby jako je inkaso,SIPO nebo trvale prikazy."
mBanka na svych oficialnich strankach pise neco uplne jineho.Zajimalo by me, jak to ve skutecnosti bude?

No to to trvalo, už jsem se bál. Prosím Vás, zaveďte ty poplatky trochu vyšší a rovnou na všechny produkty. Ať se zařadíte mezi ostatní banky v česku. Stejně se na tom potají domlouváte (konkurenci u nás na trhu rozhodně nepotřebujete, to by banky stálo náklady navíc), tak to zaveďte šmahem a pro všechny, ne takto plíživě a pozvolna. Proč by se lidem dávalo na výběr, sláva monopolu!

No jo. Uz je to tady. Pomalu ale jiste, tak aby si zakaznik moc nestezoval. A my naivky si mysleli, ze zaciname patrit do zapadni evropy, kde se za bankovnictvi nepati. No asi dostal nekdo hlad a v korytku dochyzi papani, resp. s jidlem roste chut.

No jo. Uz je to tady. Pomalu ale jiste, tak aby si zakaznik moc nestezoval. A my naivky si mysleli, ze zaciname patrit do zapadni evropy, kde se za bankovnictvi nepati. No asi dostal nekdo hlad a v korytku dochyzi papani, resp. s jidlem roste chut.

Tohle je cesta .... k vaší likvidaci... ohlasy zde jsou jasným signálem, že banka nás podvedla s proklamaci "nuly"

Chápu, že údajně "několik set" transakcí denně je škoda nezpoplatni ale DESET zdarma a pak už zákazníku ZAPLAŤÍŠ ....No fuj !!!!!!!!!!!!! Opravdu jsem Vám fandil, s potížemi skousnul i zhubnutí úroků na eMAX Plus a stále se utěšoval, že pro moje platební potřeby to je stále zdarma ALE OUHA - už je to tady. Příkazy platím pojištění, elektriku na chatě,drobné nákupy na aukčních portálech a třeba převádím dceři na účet (taky u Vás) různé korunky, co dostane od babiček a pod. Na deset příkazů měsíčně se dostanu velice rychle.
Proč už od deseti?!!?
Vzdyť to stejně zpracovávají počítače!!!
Rozumněl bych limitu 100 příkazů měsíčně.
Takže jakmile začnu platit, jdu k jiné bance.Kdysi Václav Klaus řekl - zachovejte se tržně - přesně to udělám.

Stále ještě doufám, že podle ohlasů svoje stanovisko přehodnotíte.
Jasně že mých pár desítek tisích na účtu Vás asi nepřesvědčí ALE těch negativních ohlasů je docela dost.
Kdyby tisíc lidí /pokaždé s cca 100 tis na účtu/ odešlo ke konkurenci, tak máte v bance o 100 milionů méně - ustojíte to???

Víte co? Můžeme tady lamentovat, jak chceme, můžeme dávat desítky argumentů do placu, můžeme stokrát demonstrativně vyhrožovat odchodem k jiné bance.... těm nahoře, kteří rozhodují o změnách, je to beztak jedno. Spoléhají na to, že stejně nikam jinam nepůjdeme, protože - a to si přiznejme - i přes těch několik korun na poplatcích vyjde pro většinu z nás mKonto nejlevněji. Stále dokola nám budou omílat tu samou písničku, jak se pro x desítek % lidí nic nezmění. Pořád budou chválit sami sebe a žvanit cosi o zachovaném lesku. Cítím se být podveden stejně jako většina z diskutujících. Přišel jsem o iluze, že to jde "jinak". Tušil jsem, že svěřit peníze polským skautům bude průšvih, ale nakonec jsem to zkusil. A jako většína z
de láteřících - přesvědčil jsem i lidi ze svého okolí, aby šli k mBance také. Cítím se skutečně trapně.

Vážená mBanko. Strčte si svůj lesk do anusu, hodnocení přece přísluší klientům, ne samolibému vedení. Kdy konečně pochopíte, že si nás střadatelů máte hledět, protože z NAŠICH peněz rozjíždíte své kšeftíky. Budu se chovat tak, kam mě tlačíte. Ne, nezruším účet, ale nechám si výplatu a další peníze posílat jinam. Tam, kde se mi alespoň trochu zhodnotí nějakým úrokem. Účet u mBank bude pouze platební. V případě potřeby si sem přeliji nezbytně nutnou sumu, zaplatím účty a hotovo, nezůstane vám ani koruna. Pokud se to bance nelíbí (a to asi nelíbí), ať si thne nohou. Já mBanku nepotřebuji, mBanka potřebuje mne (=nás, klienty). Já bez mBanky mohu existovat, ale mBanka bez klientů těžko. Vytáhněte hlavy z poslkých zadků a zamyslete se, co děláte špatně. Celá tato diskuze vyznívá jednoznačně negativně. Čím to asi bude? Že by vaším leskem???

Jsem taky klientem mBank,ale myslím si,že si banka od sebe odpoutává novým sazebníkem mnoho klientů.Ještě,že mám účet i ve Fio Bance,tam nejsou špatné možnosti,za účet banka nevyžaduje peníze již 5 let,personál je tam hodně vstřícný,je třeba se podívat po českém finančním trhu a zjistíte,že konkurence nemá špatné služby.Pavel

Opravdu skvělá banka. Mám pro vás jen jedno sdělení. Děkuji NECHCI, odcházím.

http://www.finexpert.cz/B...
Jen takové malé oživení :)

Jděte k čertu. Prej banka bez poplatků... LOL.

Mimochodem ještě něco - já si od počátku říkal, že ty poplatky asi časem zavedeou, protože při podpisu smlouvy mi dali normální sazebník, jako má každá jiná banka. Tuny poplatků. Akorát byly všechny uvedeny s nulovou výší. Tím pádem ale přece není problém to z 0 Kč zvednout nahoru, ne? mBank se ale bohužel zároveň prezentovala na reklamách jako banka bez poplatků. I když mBank nyní ve svém důsledku nezavádí nové poplatky, ale pouze zvedla sazby stávajícího poplatku za výběr z bankomatu z 0Kč na 9Kč za určitých podmínek, je to rozdíl oproti tomu, co zákazníkům slibovala v letech 2008-2009! Zákazník se samozřejmě cítí být oklamán a jméno mBank tím dost utrpí.

Souhlasím s ostatními diskutujícími - zavedení poplatku za každý výběr z bankomatu je psychologický moment, který se negativně odrazí v image a celém marketingu mBank. Ano, v sazebníku jsou nějaké podmínky, ale mediální zkratka způsobí, že mBank už prostě přestane být veřejností vnímána jako "ta banka bez poplatků". To může mít samozřejmě dost negativní dopad na tržní podíl, protože právě na eliminaci poplatků mBank založila své podnikání. Pokud to bude takto pokračovat dál, tak zvážím svůj odchod od mBank - neutrácím totiž kartou, naopak jsem byl zvyklý využívat ty tři výběry měsíčně zdarma.

440: ano, zpetne se zda, ze mBank tak "trosku" sklouzla ze sve cesty :o) Proste mi vadi, ze se tady resi veci jednotlivcu tim, ze to odskacou vsichni. Jenze problem je v tom, ze by to mohla odskakat samotna banka. Takze dotaz na kohokolv z mBank, kdo muze a chce odpovedet: Opravdu neprehodnotite ten jeden vyber mesicne bez podminek? A proc tyhle super mega cool novinky nejsou vide ve zpravach z banky v internetovem bankovnictvi? K cemu tam ta vec potom je? Ja si to vysvetluju tak, ze cim min lidi o tom vi, tim lip pro vas. Pletu se?

Nezdá se vám , že převod z jadnoho účtu na druhý v rámci táže banky za 150 kč je kunpárna? mně ano,takováto nehoráznost není nikde jinde než u VÁS.Budeme se muset podle toho zařídit a jak tak koukám nebudeme sami.!!!!!

Prijdou mi zajimava "kreda" mLidi:

Dan - Když jsem zde začal pracovat, uvědomil jsem si jednu věc, že mBank není jen o nulách - vyskytuje se zde bezpočet jedniček - těmi jsou mLidé.
--- a také devítek za mVybery ---

Eliška - Začátky jsou těžké, ale ne v mBank :-)
--- a konce budou jeste jednodussi ---

Irena - Když nevíš, improvizuj!:-)
--- ano... to v posledni dobe perfektne vystihuje management mBank ---

Jirka - Každý člověk něco hledá - já hledal změnu a našel jsem mBank.
--- tak to jsi hledal spravne mJirko, poslednich par zmen prislo docela narychlo a jedna blbejsi nez druha ---

Karin - Pokud se Vám stejně tak jako mně nelíbí sazebníky českých bank a jejich přístup ke klientům, přijďte k nám. A protože se držím hesla: „Důvěřuj, ale prověřuj“, začala jsem zde i pracovat. A proto Vám teď mohu mBank jen doporučit!
--- Mila mKarin, myslim, ze bys mela dat vypoved a hledat jinde... ---

Katka - Mám ráda vysokohorskou turistiku a žádná vysoká meta mě nepřekvapí ;-)
--- A vysoke poplatky te taky neprekvapi? ---

Martin - Kdo si počká, ten se dočká.. Ale jen toho, co na něj zbyde po těch, kteří si pospíšili.
--- to je fakt no.. ti co si pospisili, tak uz v mBank nejsou ---

Martin - "Hledá-li člověk moudrost, je rozumný, myslí-li však, že ji nalezl, pak je blázen."
--- ano a ten kdo si myslel, ze nasel idealni banku byl taky blazen ---

Pavel - Pro co jiného bychom měli žít, než abychom udělali ostatním život o něco snadnější.
--- mPavle treba proto, abyste mohli vymyslet tri hranice mesicnich plateb kartou, podle kterych se budou prepocitavat poplatky za vybery z bankomatu... jak jednoduche ---

Pavla - První, koho v mBank uvidíte, jsem já :)
--- a prvni, kdo odejde? ---

Radko - Rád jsem tam, kde věci rostou a kde mám vliv na jejich vývoj. Proto jsem v mBank.
--- co konkretne myslis temi mVecmi Radko?? Poplatky??? ---

Tomas - Je moc fajn být v kolektivu mLidí, v na palubě lodi zvané mBank - nízkonákladová internetová banka.
--- Mily mTomasi, lod neunese vse, co ji nalozis, pozor aby se nepotopila... ---

Zdenek - Jsem pro vyvážené vztahy, mám rád život i změny a účast na nich.
--- No mZdenku, gratuluji ke zmenam, urcite si pri jejich vymysleni planoval svou vysnenou dovolenou... ---

Ales - I cesta může být cíl.
--- Ano, pravda. Akorat je lepsi se poradne divat na cestu, abyste nezakopli... ---

Alice - Banka pracuje se sny a štěstím klientů. Tyto hodnoty jsou i pro mě prioritní.
--- mAlice, ctes vubec mForum? Jestli jo, tak uz jsi take dala vypoved, ne? ---

David - Nikdy jsem si nemyslel, že budu pracovat v bance. Banky mi připadaly nabubřelé a plné různých hvězdiček, s podmínkami, které nelze splnit a člověk musí jen platit a platit. Občas si říkám, jestli je mBank vůbec banka, protože nic z předešlé věty na ni prostě neplatí :) a já se budu starat o to, aby se o tom dověděli uživatelé internetu.
--- Dalsi vypoved? Hvezdicky? Mozna je to s hvezdickami prehlednejsi nez zpusob, jakym podavate informace vy. Vypada to, jakoby to psali polaci a prekladali v translatoru do cestiny...

Katka - Jsem z "Továrny produktů", která pro vás připravuje mBank produkty. Nikdy neztrácím naději a věřím i v neuvěřitelné.
--- to zni trochu zoufale... Pracujes v BANCE, ne v SEZNAMCE, tak se vykasil na nadeji a neuveritelno a radsi se vratte k vasim puvodnim misim a zamerum!

Lukas - Tvoříme banku, která je úspěšná - její cesta k úspěchu vede přes profesionální a etické chování každého z nás.
--- o jake bance mluvis mTomasi? ---

Marcela - Změny jsou potřebné, věřím, že její pozitivní formu přináší mBank mně i vám.
--- aha, tak to vysvetluje mPoplatky.. zkratka jsou potreba, nejake dotazy? ---

Martin - Výjimka potvrzuje pravidlo, mBank je výjimkou z pravidla: "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci."
--- je na case vymyslet nova pravidla ;-) ---

Pavla - Život je hra – je jen na tobě jak budeš hrát – já hraju o život :-)
--- ale nee, uz zacali klienti vyhrozovat, jo? ---

Martina - Peníze jsou klíčem, jenž otevře každý zámek. My Vám ten klíč poskytneme.
--- a my pred vami zmaceme dvere... sbohem ---

No popravde kartou s logem mBank nikde platit nebudu... pac kdyz to nekdo uvidi (minimalne prodavacka), tak si budou vsichni klepat na hlavu, co to je za idiota, ze je jeste u mBank..

Opravdu seriózně opakujeme, jsme stále banka bez jakýchkoli "skrytých" poplatků.
Vážení klienti, laskavě si nastudujte sazebník, nedochází "téměř" k žádným změnám. Pokud někdo bydlí na vesnici a v místním konzumu nemůže platit kartou, tak ať se laskavě přestěhuje do většího města, kde se v konzumu kartou platit dá!!! Pokud by se někdo stěhovat nechtěl, tak bude muset jezdit na nákupy třeba do Prahy - obchody tu karty berou a je tu strašně, ale strašně levno. A je po problému :-)

Chci se zeptat - naprosto seriózně - a rád bych také dostal přímou odpověď! Jak dlouho před zavedením poplatků jste o této revoluci v mBank začali přemýšlet? Jak dlouho předem jste o zavedení poplatků v mBank věděli? Prosím o odpověď. Díky, Honza.

Rozhovor s panem Janem Horákem, marketingovým ředitelem považuji za naprosto skandalní. Viz tento odkaz http://aktualne.centrum.c... I když zavedení poplatků nevítám, tak mi přijde jako zcela nemorální dokola tvrdit, že mkonto je stále zadarmo. stejně tak zásadně nesouhlasím s názorem že stačí drobná změna návyků. Važený pane Horáku, uvítám, když mi sdělíte, jak na malém městě, kde kartou jde platit tak maximálně na benzíně ale v obchodech nic, mám změnit svoje platební návyky. Nehledě na to jsem student, který si 1x - 2x měsíčně vybral hotovost, právě abych vůbec mohl fungovat. Takže takhle zaplatím 38 Kč každý měsíc jen aby vaší bance rostly zisky. Nic proti, každá banka má na to právo a stejně jako já (původně jeden z nejvěrnějších klientů) váš ústav opustím, může se tak rozhodnout každý. Ale nelžete. mKonto nebude zadarmo! Ročně zaplatím za výběry z bankomatů 300 - 500 Kč, protože prostě nemám možnost nakupovat kartou. Ale to vy v Praze pravděpodobně nikdy nepochopíte...

Dobrý den, jsme majitelé jednoho účtu a každý máme na své jméno tento účet zřízen. Jak to bude s používáním karty?
Děkuji Pavelka

Jeden z poslednich prispevku, me navedl na jeden zaver. A to ten, ze banka pry prodelava na vyberech z bankomatu, protoze je musi platit. Ale podle meho skromneho nazoru by banka platila daleko vic, kdyby spravovala sit bankomatu po republice. Ono takovych bratru 10-50 bankomatu v republice musi byt poradny ranec penez na jejich spravu (zabezpeceni, energie, pocitace v nich, lidi) . Podle me by je to vyslo na daleko vic penez nez soucasny model 3 vybery bez poplatku.

2. Výběry z bankomatů v Čechách a v zahraničí - takže na Moravě tato část sazebníku neplatí?!
Používejte prosím Česko - což je česky správně!

Hezký den, jako mnozí z diskutujících výše, i já si myslím, že by bylo FÉR ponechat alespoň JEDEN VÝBĚR z bankomatu ZDARMA BEZ DALŠÍCH PODMÍNEK, abychom mohli stále mluvit o účtu "bez poplatků".
A k té edukaci, fajn, zvážím změnu svého chování, například bych mohla platit přes internet - ale povězte, vysvětlujte, edukujte (třeba vy, Tomáši): platba přes internet je to, prostřednictvím čeho jsem si jednou kupovala lístky do kina a zjistila, že by si je mohl s mou kartou v ruce koupit každý? Tedy to, při čem stačí mít "v ruce" něčí kartu a opsat z ní příslušné číslo? Tedy to, k čemu člověk nepotřebuje ani heslo (jako k ovládání IB) ani PIN (jako k výběru z bankomatu)? A to mi má připadat bezpečné???
Michaela Švarcová

Jen za ty lidi, kterým jsem nakecal, že jste super a přešli proto k vám bych si dal pár facek. Lituji toho a začínám hledat seriozní banku, vy to to totiž nejste a u nás bohužel žádná banka :-(

Souhlasím s Radkem. A ještě abych hlídal manželku, kolik zaplatila z dodatkové platební karty, to je ubohé. Jdu jinam.

Vite co? Mne se to nejspis ani nedotkne. Mesicne tak dvakrat/trikrat vyberu z bankomatu, dvakrat trikrat v zahranici, platim cca 40000 mesicne prostrednictvim karty, delam takovych osm az deset bankovnich prevodu mesicne a jsem v pohode. Presto s vama zkoncim, protoze:
1) menite podminky jak se vam zlibi a za pul roku to muze byt horsi
2) nechci a nebudu sledovat kolikrat jsem kde zaplatil a jestli mam pravo na dalsi vyber zdarma nebo provod

Radsi pujdu tam, kde se tyhle veci standardne plati, ale vim na cem jsem hned od zacatku. Stydte se. Zneuzili jste spoustu lidi.

Kde jsou ty sliby banky bez poplatků a jednoduchosti sazebníku. Přešl jsem k mBance jen proto, abych nemusel platit za to, že banka hospodaří a vydělává díky mým penězům, s tím, že zdegradovala spořící účty na úroveň běžného účtu, jsem se nějak smířil, ale s poplatky za výběry a transakce to již přehnali. U jiných bank je zvykem dávat odměny za platby kartou, tato banka začíná naopak ty, co neplatí kartou, trestat zavedením poplatků. minulý týden jsem přesvědčoval několik známých, aby přešly k mBance, musím je tedy zarazit, než udělají chybu. Proč si banka nezavede svoje bankomaty, aby výběry nemusely být tak nákladné, když to tak zatěžuje výdaje banky. spobočkami je to taky špatné, ale za nulové poplatky to bylo snesitelné, teď už zbyde asi jen cesta do jiné banky.

Trochu mne změny znejistily, ale po seznámení se s podrobnostmi mohu být v klidu. Změny se dotknou jenom vykuků co si neváží toho, co mají zdarma a jenom se snaží všechno zneužívat. Bravo.

Pokud takovéto podmínky skutečně zavedete, tak u vás dříve nebo později končím!

MBANK možné spoléhá na to, že klienti bankovních domů v ČR jsou poměrně konzervativní a neradi mění stávající účty. Rád bych MBANK vzkázal, že sousta jejich klientů je pravý opak a neváhají změnit banku, pakaliže po krátké době změní podímnky, za kterých klienta nalákala.

Chystate neco i pro bonitnejsi klienty ci moznost si "nakumulovat" vyhody dopredu, aby clovek nemusel premyslet? Napr. pokud utratim mesicne kartou pres 20 tis (kdyz neco vetsiho kupuju i vice), mam nemale zustatky na uctu mkonto s urocenim 0% i na nyni spatne urocenych sporicich produktech (ve srovnani s trhem a sazbou CNB).

Mesicne udelam cca 3 transakce, ale obcas to 10 snadno preleze (odecet plynu i elektriny chodi v 1 mesici a rozdeleny kazdy na 2 faktury; do toho spadnou rocne placene pojistky apod.); totez vybery z bankomatu jsem uz 3 mesice nepouzil, ale obcas se nekde neda platit kartou, tak clovek musi vedle vybrat hotovost - a pokud budu mesic v zahranici, pak mam po navratu smulu s vybery zdarma. Take si pri ceste do zahranici cestou nebudu mit moznost vybrat v tranzitnich zemich male castky zdarma (i kdyz plne verim, ze vyberem castek v cilove zemi se to bance snadno vrati). Asi je cas se podivat po bance, ktera pro ni ziskove klienty oceni. Zkratka kdyz nekomu davam moc a on chce jeste vic, nemusi dostat nic. I kdyz pro me mbanka poskytovala marginalni vyhodu v "pohodli" typu zdarma a leccos jsem nevyuzival, presel jsem s aktivitami k mbance (clovek nemusi premyslet). I kdyz se me vetsina zmen nedotkne nebo dotkne sumou penez nepatrne, budu muset pocitat kolikrat jsem co udelal a to nechci, Radsi platim vyssi pausaly a neomezuju se v mnoha vecech nez pocitat a nakonec platit mene. Postupne migruju aktivity jinam (vetsi cast penez jsem uz presunul po zavedeni poplatku za 2. a dalsi vyber ze sporiciho uctu mesicne, i kdyz jsem z nej vybiral celkove tak dvakrat za dobu existence). Bye bye

Jediné, čím se ještě může mBank "zachránit", je zareagovat na názory svých klientů, dát aspon 1 výběr z bankomatu zdarma a transakce zvýšit aspon na 20 bezplatně. Jinak není šance na udržení stavu, o nových klientech ani nemluvě. A chce to reagovat rychle! Dobrá pověst je nyní tou největší hodnotou, žádný zisk dočasný toto do budoucna nenahradí. Jsem zvědav, jestli jsou představitelé mB schopni reflexe. Jinak také odcházím, zklamaná důvěra je někdy horší než pár korun výhod... Hodně štěstí!!

asi jsem naletěl na sladký řeči že prej vše zadarmo a ještě jsem přemluvil jsem 5 lidí

Mbank je minus, potrebujou prachy.. tak prvni co je napadne..

Je udelat v poplatkach bordel.. Aby se v tom nikdo nevyznal.. a kasirovat jako ostatni?
V cem je rozdil mezi Mbank a beznou bankou?

V tom, ze nema pobocky..Chteji poslat klienty ostatnim nizko nakladovkam..

Tato banka je v techto zmenach totalne neseriozni.. Meni a postupne zdrazuje, nekomunikuje tyto zmeny dostatecne dopredu.. Slibuje uz 3 roky sluzby, ktere bude mit.. a stale nema.. neni mozna zahranicni platba..
Proste same nevyhody.. a pritom treba proc nemaji zahranicni platby nechapu do ted.. zas tak drahy to neni..

Deset převodů měsíčně je MÁLO! Alespoň dvacet, to je zhruba jedna denně. Jinak tři výběry měsíčně stačí,
jedna karta taky a výběr v zahraničí nad dva a půl taky.

Nevím co se rozčilujete!!! Na trhu je už zaplaťpánbu několik jiných řešení :
1)FIO banka, vše zdarma kromě výběrů(asi za 6 kč)-mám a je to celkem slušný+zahraniční platby, což Mbank neumí
2)Poštovní spořitelna-postžiro zadarmo(teď se to jmenuje jinak myslím ERA zadarmo), všechno zdarma, výběry v bankomatu ČSOB a Poštovní spořitelny zdarma. Super debetní karta s úrazovým pojištěním zdarma ( Je to asi to nejlepší co na trhu existuje).Mám to a super spokojenost
3) Mbank-Mkonto-Mám a v současné době už nic moc, a neumí to ani zahraniční platby
4) Jako klientovi České pojišťovny mi přišlo s roční složenkou, že mám možnost účtu v KB zdarma při obratu 35000,-Kč měsíčně, který normálně stojí asi 155,-Kč měsíčně. Udělal jsem si ho, super účet, 3 karty zdarma, jedna s assistencí na auta,druhá s cestovním pojištěním zadarmo pro celou rodinu, a třetí e-karta pro platby na internetu. Posílám si tam 35 tisíc měsíčně, a hned si je zase pošlu na spořící účet u Axa a mám to všechno zadarmo.Pokud máte nějaké pojištění u ČP a možnost jednou měsíčně převést 35000,-Kč, doporučuji se na tento účet zeptat v ČP.
Takže neplakejte, alternativy existují a lepší, tak se seberte a otevřete si třeba všechny tyto účty, které jsou zadarmo a můžete si zrovna vždycky vybírat, který je nejlepší. Nezaplatíte za to ani korunu. Tak hněte sebou.

Všechno zadarmo, úrok 3,5% výběry kartou i 200,- A TEĎ, tak leda --- editováno urážky, vulgarity ---, mělo ještě týden pršet aby Vás to tam vytopilo i s poplatkama!!!!!!

BANDA JEDNA NENAŽRANÁ

Ještě že jsem stále u FIO jako hlavní... Nejdříve eMax, což mě přinutilo přejít k AXA, teď tohle, což znamená zpoplatnění výběrů i v zahraničí, co bude dál?

Tak to mBanko sorry. Před 14 dny jsem odeslal plnou moc pro manželku, že k vám utečeme od RB. Teď si ji můžeš nabouchat, jdeme asi do Fia. Abych někde musel něco, aby to náhodou bylo zdarma, na to ti víš co. To je jako v nové RB: když ti přijde na účet 25 tisíc, máš to grátis. Když ne, máš to za 150. Mám bankovní účet od toho, abych ho měl pro své pohodlí a ne proto, abych nad ním musel každý měsíc přemýšlet.

Doporučila jsem mBank přátelům a od teď říkám: "Přátelé jdeme jinam!!!"
Špatný management ....
taky teď začínám litovat, že jsem pro mBank hlasovala...jsem tu od začátku a vždy jsem byla maximálně spokojena, že ani za dva roky jsem nic neplatila a bylo to opravdu zadarmo...přemlouvala jsem všechny své známé, aby přešli...no, dobře udělali ti, kteří mi neuvěřili (resp. neuvěřili účtu "zdarma")a nepřešli...jsem zklamaná..je jedno, jestli to budou nižší částky, než u jiných bank, ale jde o princip..banka, která stavěla na všem "zadarmo" už není zadarmo...takže jedna velká lež...

taky teď začínám litovat, že jsem pro mBank hlasovala...jsem tu od začátku a vždy jsem byla maximálně spokojena, že ani za dva roky jsem nic neplatila a bylo to opravdu zadarmo...přemlouvala jsem všechny své známé, aby přešli...no, dobře udělali ti, kteří mi neuvěřili (resp. neuvěřili účtu "zdarma")a nepřešli...jsem zklamaná..je jedno, jestli to budou nižší částky, než u jiných bank, ale jde o princip..banka, která stavěla na všem "zadarmo" už není zadarmo...takže jedna velká lež...

Taky jsem totálně rozladěn. Nicméně - lidi koukněte se alespoň na podmínky FIO!
Neagituji, jen ukazuji kam se poohlédnout. Zahraniční platby za 1euro v EU, komplet vedení, správa ZADARMO !!!, neomezený počet příkazů, vedení a vydání karty ZDARMA, výběr z bankomatu ČSOB za 6,-Kč, prioritní platby... a spořící účet - zatím AXA (2+0.5)%... mBanka je MINULOST!

E-max plus jsem přestala využívat, s m-kontem to nejspíš dopadne stejně.

Četl jsem nový sazebník a docela se mi nelíbí. Například výběr v zahraničí je limitován řčástkou 2500 Kč nebo se platí poplatek. V některých zemích se nesmí vybrat z bankomatu více jak v přepočtu za 2000 Kč (Gambie, Kamerun....) takže trestání lidí za podmínky v té konkrétní zemi. Jednoduché nalákání a poté zvýšení. To dělá běžně firma, která získá podíl na trhu a už nepotřebuje nikoho lákat. I když se přiznám, že ostatní záležitosti se mě víceméně nedotknou. Holt ještě naštěstí je konkurence...Tedy do té doby než získá dostatek lidí.

Jsem ohromě zklamán Vaším jednáním. Tímto se stáváte další řadovou bankou v ČR. Takže vzhůru do hledání alternativní náhrady. Ostatně takhle to udělá spousta dalších, kteří k Vám přešli, i když jste tu byli ještě z holým zadkem a teď jste je podrazili. Ale oni byli odvážní tehdy a budou i teď ...

Taky jsem přemluvil spoustu lidí, ať přejdou k Vám, ale teď je budu odrazovat a to i za cenu toho, že budu za blbce, ale to nevadí.

Vážení, začínáte být velmi mizerná banka.Ubohé úroky , výborné poplatky a to jistě má vedení připravené další opatření jak si zvednout bezpracně zisk.i já vám slibuji ,že do 2měsíců přejdu k jiné bance.

Výborně, už nám to začíná. Ptáčky jste už nalákali, tak pomalu vklouznete do českého normálu. Nejdřív skoro zrušíte úroky na spořicích účtech, pak začnete zavádět poplatky. A je nám asi všem jasné, že to tím nekončí. Výhoda poplatků je přece v tom, že se dají zvýšit.A já Vás všude vychvaloval a doporučoval.Teď abych se styděl. Opět se ukázalo, že optimismus je pouhý nedostatek informací. Bylo s Vámi hvíli hezky, ale je čas jít o dům dál.

Dobrý den, dost jste mě zklamali. Přešla jsem k Vám z KB i s tím, že svůj účet u Vás budu obsluhovat jen pomocí internetu. No, jedna osoba mě řekla, že časem stejně zavedete poplatky, ale já věřila Vám! Jak vidím dost jsem se zklamala! Opravdu mohl zůstat alespoň 1x výběr z bankomatu zdarma a ne být podmíněn, jelikož já moc kartu k platbě nevyužiji a pokud ano, tak ne nad 2000kč. Mrzí mě i zpoplatnění převodů, chápu, že se chcete krýt před těmi, co to zneužívají, ale 10 převodů zdarma je málo. To je počet plateb, které každý měsíc platím a když bych chtěla převodem zaplatit něco ještě, tak mám smůlu. Byla bych pro 15-20 převodů měsíčně zdarma, myslím že to není nereálné. Zkuste to ještě změnit!!! Jinak určitě přijdete o dost lidí, kteří Váím důvěřovali. Já se sice rozhodla zatím zůstat, ale rozhodně se rozhlížím po výhodnějších podmínkách jinde, docela vede FIO.

Před dvěma měsíci jsem žádal o vysvětlení, proč dochází ke změně úrokové sazby bez vědomí klienta. Dodnes oficiální reakce ze strany banky žádná!! Tím, že banka zveřejní informaci na webových stránkách není klient dostatečně informován, klient nemá (a NESMÍ!!) mít za povinnost pravidelně stránky navštěvovat, resp. aktivně si sám muset vyhledávat informace o jednostranných změnách na straně banky. O nesolidním přístupu svědčí i avizované změny, které naznačují postupné zpoplatňování úplně všeho. Dosud jsem byl loajální klient, ale na hlavu si .... nenechám. Takže bye bye banko, přišla jsi o dlouhodobého klienta...

Klidne si tu vsichni kricte jak chcete, mBank na Vas vsechny KASLE. Jedine co se dockate bude neustale omilani a vysvetlovani noveho stavu. Driv se tu obcas nekdo ozval a zdalo se mi, ze toto forum melo obcas i jakysi marginalni vyznam na rozhodovani banky, ale ted jste pro vedeni jen rvouci plebs.

Osobne mi vadi, ze jsem presvedcil nekolik svojich znamých, ze jste opravdu zdarma. Oni se vetsinou nedivaji na vase www, takze to pro ne bude asi prekvapko. Pro me pak asi taky - z jejich pohledu jsem jim totiz lhal nebo jsem blb, ktery nevi jak to v jeho bance chodi. Timto jsem se poucil a dale uz Vas nikde doporucovat nebudu, stacilo, dekuji.

Mame s zenou jeden ucet a dve karty, to znamena, ze manzelka bude moct vybirat jen se mnou nebo na moji kartu? Chapu to dobre? A to jste jako udelali proc? Nechcete radsi omezit pocet karet na ucet nebo vybirat poplatky az z treti dodatkove karty? Takhle totiz vlastne trestate jen manzele za to, ze maji jeden ucet ... doufam, ze Vam nejde o to vyhrat nakou soutez o nejvetsi mnozstvi otevrenych uctu. Ono by to totiz davalo smysl, jinak je to pro me naprosto nepochopitelne.

Muj zaver je, ze to chvili necham plynout standardne a pokud se nas to jakkoli dotkne, tak prechazim jinam. Jen me stve, ze jsem si musel obehat plynare, elektryku, praci apod. ohledne noveho cisla uctu pri prechodu, pak vlastne na zacatku roku jeste jednou kdyz se muselo udavat predcisli o kterem jste tvrdili, ze casem stejne vypadne, tak jsem ho nikde neudaval a ted budu menit cisla uctu asi znova u jine banky, ale uz v tom mam diky Vam praxi, tak to nak preziju.

Nashledanou a brzke sbohem.

Chtěl jsem se zeptat,toto:
Změny se nedotknou pravidelných plateb jako je INKASO, SIPO, trvalé příkazy, ani platby v rámci mBank. Nemá vliv na 10 transakcí ? Já jen , že to s toho vašeaho sazebníku nejsem shopnej vyčíst ! Pokud toto nemá vliv tak já s tímto omezením nemám sebemečí problém. Jen mě štvou ty karty,ale taky se s tím vypořádám. Furt to bude levnější výběr z bankomatu , než jsem měl do teď.

Velmi mě mrzí, že jsem pro mKonto a mBusines hlasoval ve zlate korune a jeste vic me mrzi, ze jsem ucty u mbank zalozil cele rodine a doporucil svym pratelum. Vsem se ted musim omluvit. :-(

Myslím si, že mBank zapomíná na nemalou část svých klientů. Já osobně žiju a pracuju na malém městě, kde nemám prakticky žádnou možnost (kromě místního Penny marketu) zaplatit kartou. Jedinou cestou, jak využít peníze na svých účtech u mBank, pro mě zůstává výběr z bankomatu (který u nás máme jeden) a příkaz k úhradě. Vzhledem k chystaným změnám se pro mě mBank stává "standardně drahou bankou" a budu se proto muset poohlédnout po jiné variantě (a to tady mám jak osobní tak podnikatelský účet).

Nevim nevim mbanko. Tento počet příspěvku, že by byl jen od 2%, to je teprv zlomek. Díky neinformovanosti klientů, kteří neví o této změně se budete ještě divit.
Nemáte konzervativní klienty jako např. česká spořitelna, ale liberální lidi, kteří jako šli jinam k Vám, tak zas půjdou od Vás.
Toto je proti Vaši firemní politice, se kterou jste začínali

Mne se nové změny nedotknou. Ale je pravda že mbanka na začátku ukázala a vykročila pro mnohé z nás slibným směrem. Nyní začíná odbočovat ,což je výzva pro konkurenci. Také bych v této situaci novému zájemci nemohl banku doporučit jako nejlepší volbu jakou znám. Ale beru to jako jako plánovaný krok s jehož následky vedení banky počítá. A chce ať určití lidé tady prásknu dveřmi. Nemyslím že to jsou jen ti o kterých píšou ,ale hlavně ti co se tu rozčilují že odejdou. Velké množství klientů jak se zdá nesedí do budoucích plánů mbank.

Zdravim, i ked mna sa asi poplatky nedotknu, omedzuje ma podmienka na vybery kartou. Takze do budúcna FIO ako zaruka bezplatnych standardnych sluzieb. Nepaci sa mi ze v PL poplatky niesu, to tam niesu taki chytrolini akoze? Tomu neverim, natura poliakov je dost podobna nasej, a takisto vedia kde su medzierky v sadzobnikoch. Doteraz som odporucal znamym mBank ako lacnu banku s minimom poplatkov, a vzdy som sa zasekol vysvetlovanim "bezplatnych vyberov v bankomatu". Teraz uz nemam chut im vysvetlovat ze podla vysky platby maju "zadarmo" vyber. Nedoporucujem, zbohom...

No v jednom maji pravdu ze pokud nekdo ma nekolik uctu a hromadu doplnkovych karet aby mel neomezeny vseho bezpoplatku tak to neni vyuzivani vyhod ale vyjebavani po cesku, se pak nedivim ze zavadeji co zavadeji, muzete si za to sami

Výběry dodatkovou kartou se daly dle měho názoru lépe vyřešit jedním limitem pro všechny karty k účtu - jinými slovy "ať máš karet kolik chceš, bezplatné výběry ze svého konta si za měsíc uděláš stejně maximálně 3"...
Z DRUHÉHO uživatele konta děláte DRUHOŘADÉHO - nemá ani nárok si sám vybrat peníze z bankomatu za stejných podmínek jako ten první...

Jestliže jsme manželé, jedn majitelem a druhý disponentem účtu, oběma nám na účet měsíčně přijde slušná výplata kterou většinově utratíme platbami kartou, očekávám za to od banky nějaké výhody. mBank takové výhody nabízela. Jestli mám ale pro přístup ke svým penězům zaplatit 35,- za výběr z bankomatu, zrušíme s manželem společný účet, každý si založíme svůj, dostaneme svoji kartu a 3 výběry zdarma, vůbec ničím si v bance nepomůžete. Jen na Vás budeme pěkně naštvaní, zaížete sebe i nás administrativou vzniklou se založením nového účtu.

Poslat zprávu

@ Martin 391 - důležitý je provedený objem transakcí platebními kartami, které máte ke svým účtům zřízeny. Na základě toho pak můžete odvodit, kolik výběrů v měsíci máte zdarma. V případě, že kartami (k mKONTU, eMAXu, případně kreditní kartou) zaplatíte v průběhu měsíce nad 4000,-, zůstávají Vám tři výběry z bankomatu bez poplatku.

S pozdravem

Tomáš

Já souhlasím,že se tady začíná být změn jak máků,ale pokud jsem to dobře pochopil pokud vyberu z bankomatu víc než 4000kč tak je výběr ZDARMA pochopil jsem to správně ??? Pokud to tak je tak já s tím nemám problém.Děkuji za odpověď.

Co je to za logiku? Proč děláte všechno pro to, aby jste přišli o klienty, které jste díky "účtu zadarmo" získali. Nespoléhejte na to, že Češi hodně vydrží, nebo že neradi něco mění. Tak jako jsme před léty odešli od těch, kteří bohatli na našich úsporách, tak odejdeme i od Vás. Já rozhodně hned, kdy zaplatím první poplatek.

Dobry den, ucet ve vasi bance jsem si zalozil, protoze jste prisli s necim novym a se slibem 0,- temer za vse. Na jednu stranu chapu vasi zmenu sazebniku se zneuzivanim uctu a platebnich instrumentu ale na druhou stranu nechapu proc jsou limity pro prevody z mkonta nastaveny tak nizko (pouhych 10 odchozich plateb/mesic)i. Radim se mezi obycejne lidi s poctem prevodu do 20-25 ks/mesic. Proc definujete 10 ks odchozich plateb jako operace normalnich klientu a zbytek klientu radite mezi dvouprocentni? Po tom co jste zavedli Emax nyni u me ziskavate dalsi negativni body. Zdravim PJ

Meli by jste od 1.8.2010 zrusit vety na zacatku sazebniku:
"Zapomeňte na komplikované ceníky s výjimkami a podmínkami - v mBank před vámi nic neskrýváme - co produkt, to jedna krátká a srozumitelná tabulka. A to je všechno. Snadno si spočítáte měsíční nebo roční náklady."

Protoze tohle od 1.8. rozhodne nebude platit. Od te zmeny uz se v tom cert vyzna. Stejne jako v ostatnich bankach, uz nebudu vedet jestli vlastne za neco platim, nebo ne. Jdete do kelu.

Jestli, ze se to dotkne minimum klientu, tak proc se tim vubec zabyvat?

Pred nedavnem jste zrusili sporici ucty, ted rusite i mkonto, zbyva jeste mhypoteka a muzete to tady zavrit.

Docela by me zajimalo, kdyz uz nemate sporici ucty, kde vlastne berete ty penize na hypoteky?

Prosím vás,já su obyčejný klient,který když uspořil pár korun,tak to dal mbank,protože jinde vám tzv užíraj peníze,doufám,že toto nás čeká. Nechal sem se zlákat kvůli kartám zdarma a ostatní take,ale jde vidět,že v tomto státě jde fakt podělat úplně všechno. Jenomže nejhorší je to ,že jestli si tyhle články někdo vůbec přečte a když jo,tak oni se vykecaj a budou stejně platit a nikoho to nezajímá tak co.............

Vůbec se mně nelíbí, co se začíná dít v mbank.Byla jsem velmi spokojená a doporučovala jsem mkonto svým známým. Nyní už doporučuji FIO. Tohleto je tah - získat lidi a pak určit poplatky. Nejdříve to vyzkoušíme, pokud se bude situace měnit k horšímu, banku změníme. Je to sice hrozná anabáze, ale nic se nedá dělat. Mrzí mne to o to víc, že jsem mkonto dvakrát volila jako nejlepší osobní konto. Je to zrada na klientech. Nic jsem nezneužívala a teď mám platit? Jen proto, že mám dodatkovou kartu. Nakupuji převážně já , manžel je stále v zaměstnání. Kdo to mohl vědět, když jsme zřizovali m konto, jaká bude situace později...

Tak to jste mě teda Mbanko pěkně nasr... ! Začnu se poohlížet jinde a s doporučením je taky konec. Jsi paka, brzy se budete divit....

k příspěvku 382: Banka mi na mail žádnou zprávu neposlala a v internetové aplikaci taky nic nemám (tam mi snad nikdy nic nepřišlo). Znamená to tedy, že se můžu proti těmto změnám v ceníku vzbouřit a vymáhat poplatky zpět? ..v extrémním případě soudní cestou?

Dosud sem byla se službami spokojená, včetně designu internetového bankovnictví. Ale pokud přijde další podobný krok, tak budu vážně uvažovat o změně banky.

B 3.6. 13:39
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má banka povinnost mě informovat o změnách ve výši poplatků a jakým způsobem. Děkuji
Patrik Nacher 3.6. 13:58
Dobrý den,
podle nového zákona o platebním styku (od 1.11.2009) má banka povinnost informovat svoje klienty o různých změnách, včetně výše poplatků a to dva měsíce před platností takové změny. Vzhledem k tomu, že zákon odlišuje zpřístupnění informace (pasivní) a poskytnutí informace (aktivní), a toto patří do té druhé skupiny, tak banka tyto změny musí aktivně klientovi zaslat na nějakém nosiči (elektronicky v rámci internetbankingu, papírově s výpisem účtu apod.). Prosté vyvěšení na webu banky nestačí.
http://finweb.ihned.cz/c1...

Aspoň už konečně víme, kdy bude ten konec světa.

viz. http://finance.idnes.cz/o...
co v té době pan generální nasliboval

OTÁZKA: Dobry den, do kedy si myslite, ze mBanka vydrzi s nulovymi poplatkami za vsetky "terajsie sluzby"?
ODPOVĚĎ: Do konce světa a jeden den navíc

Hezký... ze všeho nejvíce smutné je to, že z těch co vás bránily že oni nezdraží a že jsou první bankou která je jiná jste udělali blbce, kteří naletěli. A tak stůjme teď se staženými gaťmi a nechejme se nechat vysmát. No, pěkně to šéfujete jen co je pravda. Byly jste vysněná banka, ale tím že trestáte ostatní klienty na úkor jiných není moc od vás vůbec pěkné. Ledasco bych skousl, ale začíná se mi to už nelíbit.

U mBanky jsme ted dva roky. Za tu dobu jsem zaplatil maximalně do 300Kč a to na výběrech, jelikož jsem se nevešel do 3 měsíčně. Mám i spořící účet. Pravidlem bylo, že minimálně dvacka měsíčně mi byla připsána na účet na úrokách. Ted je tomu max. do 5 Kč. Ale o to mi ani nejde.
Nerad zavádím trvalé příkazy, jelikož každý měsíc mám k jinému datu peníze. Takže veškeré platby měsíčně provádím pravidelně jednorázovými příkazy. Je jich měsíčně max. do 20. S tím, že VŠECHNY byly zdarma!
Abych patřil do skupiny vyvolených a měl i nadále vše zdarma, MUSÍM zřídit trvaláky. MUSÍM platit kartou, abych měl výběry zdarma.MUSÍM NECHAT PENÍZE NA MKONTO a nepřevádět je na emax, kde se mi úročili.
A já nerad něco MUSÍM.
Mohu změnit své zvyky aby vše bylo zadarmo. Ale proč?
Jak říká Vodafone, jde to i jinak. A jinak to půjde i u jiného bankovního institutu.
mBanko, říkali jste, když jste lákali klienty, aby si uvědomili, proč platí bance za to, že může jejich peníze spravovat. mBanko, ptám se Tě, proč TI MUSÍM PLATIT, ZA TO, ŽE DISPONUJEŠ S MÝMI PENĚZI??

Takže opět další "podraz" na dříve nalákané klienty. Mimo to, že se vyskytují stále častěji i jiné zásadní problémy v přístupu mBank ke klientům, dokonce nesrovnalosti na výpisech z BÚ. Ještě přichází toto. No i naše společnost, jako určitě i spousta jiných, hledá možnost převedední svých finančních prostředků jinam. DĚKUJI PISATELI NÍŽE: FIO je dobrý tip.

@335: Á panáček se rozhodl "podnikat" na Aukru a chtěl, aby mu banka zadarmo vedla účetnictví. NA takové kšefty si pořiďte paušál, těch 10 plateb fyzické osobě úplně stačí.

Asi se budete divit kolik lidí od vás začne utíkat.

V civilizované zemi jsou výběry z bankomatů zdarma, je vidět, že do civilizované země máme ještě hodně daleko a že banky u nás si dělají co chtějí..... mbank jen mlží a lže......

Šulíni z mbank zřejmě zapomněli na to, že jejich klienti k ní šli proto, že u nich bylo z prvu vše za 0 a pro tyto lidi včetně mne nebude problém odejít k FIU a nechat si tam posílat peníze. Co vy pos ránci manažeři, tohle vás nenapadlo ko ko ti?? Odejděme hromadně z mbank!!!! At' poznají, že klienti nejsou ovečky, které s sebou nechají vláčet tak jak si oni pískají!!!!!!!!!!!!

Souhlasím se všemi negativními hodnoceními! KOKOTI z mbank

Kampak zmizel můj minulý příspěvek?!?! Stydíte se za názor dlouholetého klienta, obhájce a ´´dealera´´ mKonta?
Rád toto tu pro všechny zopakuji:
Za co že jste dostali Zlatou korunu? Za mKonto? To si děláte pr.el?!? Cenami z mKonto se vůbec nikde nechlubte! Ty ceny jste dostali za nKonto, které díky Vašemu vytuněnému sazebníku nebude od 1.8. vůbec existovat! Jste zloději a podvodníci! Podvedli jste svoje klienty! Podvedli jste lidi, kteří Vás živí! Pročpak jste ten nový sazebník nezveřejnili ještě před vyhlášením Zlaté koruny?!?!?

Dobrý deň,
pravdepodobne niečo podobné sa týka aj CZ mBANK.
http://www.mbank.sk/forum...

Našel jsem ceny převodů v ČR

Clearing v ČR je přes CERTIS, ceník: http://www.cnb.cz/miranda...

Cena jednoho převodu je: 0,15 Kč Ano správně 15 haléřů za převod!!!

Myslím, že jakýkoliv komentář je zbytečný...

Co jsou ty náklady, server? Lidi, platíte 5Kč za SMS, ajajaj začíná to nějak skřípat.

Už chápu, proč FIO dokáže mít odchozí platby zdarma, nepoužívají podpis SMS, ale privárním klíčem (žádné haléře mobilním operátorům), tohle je cesta kudy jít...

Jsem zvědav, jestli zavedete poplatky i za to, že si musíte svítit v kanceláři, viděl bych to na takových 2 Kč na zákazníka a měsíc...

Proste mBank jde k ledu. Je otazka, jestli je to zamerny nebo jestli to je neschopnost vedeni... do toho my nevidime..

Mimochodem jediné, proč u vás zůstávám jsou vaše platební karty (nastavování limitů, to že je posíláte až domů a možnost je mít ke každému účtu).

1) odrovnali jste spoření vašimi úroky
2) odrovnali jste půjčky veselým odmítáním skoro každého
3) odrovnal jste mKonto limitem odchozích transakcí (FIO je má všechny třeba 100000 zdarma) a placenými výběry za 40Kč, FIO za 6 Kč
4) to jediné co zůstává je výhoda v platebních kartách. Navrhuji JE ODROVNAT TAKY. HAHA :), zrušte nastavování limitů přes vaše WWW, zaveďte aby si je člověk musel vyzvedávat na kioskách, a vaše poslední výhoda (aspoň pro mě, protože nemám hypotéku) je spolehlivě odrovnaná taky!

To poslední, proč jsem u vás, je, že si pro nové karty nemusím jezdit (jako k FIO) do Ostavy, že to jsou VISY a že jim můžu nastavovat limity.

Navrhuji to k 1. 1. 2010 zpoplatnit (třeba 50 Kč za nastavení jednoho limitu), a taky poslání karty poštou něco stojí, navrhuji 59 Kč.

A pak už vážně někdo může jen odpojit servery, zhasnout v mBank, zavřít za sebou dveře a odejít...

Tak jsem si delal statistiku za 30 mesicu zpatky na pocet vyberu a platbou kartou v mesici a vyslo mi, ze s novym sazebnikem bych 25 vyberu ktere jsem mel zdarma platil. Muzu tedy s klidnym srdcem rikat, ze mBanka zdrazuje sluzby a kazdej kdo mi bude tvrdit opak je LHAR!

Pridavam se k uzivatelum, ktery prechazeji ke kombinaci Fio/Postovni sporitelna. Skoda, opravdu jsem veril, ze to vyrdzi za 0,- Kc.
Presvedcil jsem k mBank deti + kamarady, ze jsem nyni za hnupa ci neznalka to zvladnu, jen doufam ze Fio to vydrzi dele.

Vyzávám tímto mBank, ať začne posílat (a to zejména do budoucna, nejen u této změny sazebníku) změny sazebníku emailem!

Ideálně krátký popisek změn a odkaz na sazebník.

Jinak uvažuji zrušit u vás účty!

Publikování změn v sazebníku jen na blogu, v samotném sazebníku a někde dole schované na homepage NEpovažuji za informování.

Vy umíte naprosto krásně zaspamovat email vašimi nabídkami, například včera jste mi poslali informace o hypotéce.

PROČ NEPÍŠETE PŘES EMAIL I O ZMĚNÁCH V SAZEBNÍKU :( ?!

Opravdu mě už začínáte štvát!

Přece si nemůžete myslet, že nemám nic jiného na práci, než každý měsíc prolézat váš web a sazebník a dívat se, jestli tam není něco nového.

1) začnětě informovat o změně sazebníku přes email!

2) vytvořte v web rozhraní banky (třeba pod účty, a nebo úplně dole) položku "Pošta" a posílejte tam všechny změny v sazebníku a lístku úroků

3) deklarovali jste, že bude velká edukativní kampaň, KDE JE??? Máte informovat o změnách 2 měsíce před tím, než budou, aby případně lidé, kterým se nelíbí mohli přejít k jiné bance, kde jsou emaily, kde jsou zprávy přes klasickou poštu, kde je ta vaše VELKÁ EDUKATIVNÍ KAMPAŇ, kterou jste slíbili

A tyto problémy s vámi jsou POŘÁD!!! Vy nikdy neinformujete o negativních změnách v sazebníku přes email. O každé prkotině vkládáte texty do mPushe, ale NIKDY O NEGATIVNÍ ZMĚNĚ V SAZEBNÍKU!!!

Musím konstatovat, že jste pro mě značně nevyzpytatelná banka, a pokud nezačnete informovat o změnách sazebníku přes email, tak odejdu jinam.

Jedna věc je, udělat změny, to je vaše právo.

Ale zase moje právo je, ABY JSTE MI O NICH DALI VĚDĚT!!! :(

Jaromír Adámek

Poplatky za výběr z bankomatu za dodatkovou kartu jsou podraz. Právě na to nás jako manžele lákali. Takže když já na hlavní kartu neudělám z bankomatu žádný výběr a manželka 4, zaplatím 140 korun. To už se vyplatí najít jinou banku.

Poslat zprávu

@ Lukas 362 - nemusíte nutně platit kartou k mKONTU, je možné platit i kartou k eMAXu či případně kreditní kartou. Viz FAQ:
Budou se do čtyřtisícového limitu pro výběr z bankomatu počítat i platby provedené dodatkovou platební kartou případně kreditní kartou?


Samozřejmě. Měsíční objem bezhotovostních transakcí znamená objem transakcí kartami vydanými k účtům, jejichž je Klient majitelem. V případě společných účtů budou transakce připisovány na jednotlivé karty majitelů, transakce doplňkovou kartou budou připisovány spolumajitelům rovným dílem.
Odkaz: http://www.mbank.cz/pruvo...

S pozdravem

Tomáš

Stenley: Nechce s mi moc zakladat novy ucet, ale uznavam, ze o tomhle jsem nevedel - vypada to celkem slusne...
Nejvic mi u mKonta vadi to, ze mi nuti platit kartou - nikdy kartou neplatim...
Nejde to nejak obejit?? Treba pres Emax??

diky

Poplatky mají jenom za vklad a výběr hotovosti na přepážce( ostatně to Mbak taky nikdy neumožňovala). Vklad ani výběr nepoužívám, všechno bezhotovostně(peníze vybírám jenom z bankomatu). Až se na ty stránky podíváš, tak hned poběžíš do Poštovky a budeš slintat blahem. Pozor tento účet nejde založit na Poště. Jenom v pobočce Poštovní spořitelny.

To jo, ale v sazebníku je mírně zastrčená položka "osobní účty zadarmo".

Tak příteli Poštovka má ten účet pěkně ukrytý(nechce aby si ho lidi dělali), taky až tam příjdeš tak tě budou přemlouvat ať si vezmeš placený účet. Jinak koukej na http://www.postovnisporit...

Stenly: http://www.postovnisporit...
podivej se sem, jestli myslime oba dva to stejne... tam poplatky jsou...

neboj, postžiro brzo zpoplatněj.....dobrovolně ho nezavedli, dobrovolně ho držet nebudou.

Ty se pleteš na mnou uvedených účtech nezaplatíš taky ani korunu. ANI KORUNU!!!!! Tak jak to bylo v Mbank a tyto banky navíc poskytují daleko více služeb. Nejlepší je Postžiro zadarmo od Poštovky. Výběry v jejich bankomatu jsou všechny zadarmo třeba milion a poplatek tam nezaplatíš za nic ani za vedení ani za položky prostě za nic!!!!!!!!

Senley: Prave ,ze se pletes... Jedine tak to FIO je zadarmo, ale jinak ostatni alternativy moc nejsou. Vsude je nejaky poplatek... Tak jako to byvalo u mKonta to nikde na nasem trhu ted neni... bohuzel

Nevím co se rozčilujete!!! Na trhu je už zaplaťpánbu několik jiných řešení :
1)FIO banka, vše zdarma kromě výběrů(asi za 6 kč)-mám a je to celkem slušný+zahraniční platby, což Mbank neumí
2)Poštovní spořitelna-postžiro zadarmo(teď se to jmenuje jinak myslím ERA zadarmo), všechno zdarma, výběry v bankomatu ČSOB a Poštovní spořitelny zdarma. Super debetní karta s úrazovým pojištěním zdarma ( Je to asi to nejlepší co na trhu existuje).Mám to a super spokojenost
3) Mbank-Mkonto-Mám a v současné době už nic moc, a neumí to ani zahraniční platby
4) Jako klientovi České pojišťovny mi přišlo s roční složenkou, že mám možnost účtu v KB zdarma při obratu 35000,-Kč měsíčně, který normálně stojí asi 155,-Kč měsíčně. Udělal jsem si ho, super účet, 3 karty zdarma, jedna s assistencí na auta,druhá s cestovním pojištěním zadarmo pro celou rodinu, a třetí e-karta pro platby na internetu. Posílám si tam 35 tisíc měsíčně, a hned si je zase pošlu na spořící účet u Axa a mám to všechno zadarmo.Pokud máte nějaké pojištění u ČP a možnost jednou měsíčně převést 35000,-Kč, doporučuji se na tento účet zeptat v ČP.
Takže neplakejte, alternativy existují a lepší, tak se seberte a otevřete si třeba všechny tyto účty, které jsou zadarmo a můžete si zrovna vždycky vybírat, který je nejlepší. Nezaplatíte za to ani korunu.

Taky musim odejit - tohle uz si libit nenecham a myslim, ze tech klientu bude celkem dost... Mbank si zadelala na vazny problem. Zrejme na cem spolecnost postavila, tak na tom zase spolecnost potopi..
Ted uz se jen rozhodnout kam?? nejake napady??

Dd

Děkuji za rychlou odpověď. Připojím osobní názory:

1) doufám, že vedení banky pečlivě zvážilo možné dopady na chování klientů mBank. Neočekával bych masivní rušení účtů, ale v horším případě spíše převod prostředků k jinému ústavu. Takže ve výsledku se bude mBank sice pyšnit počtem klientů, ale pasivních s minimálním počtem obratů na účtě.


2) obrovskou chybou je toto diskuzní fórum (do kterého paradoxně teď příspívám). Specialisté na vnější komunikaci v mBank jistě vědí jakou váhu má negativní slovo (či spíše stovky slov v případě tohoto vlákna). Diskuzní fórum v rámci bankovního ústavu poškozuje především banku samotnou. Jistě jste přemýšleli nad tím, že mnoho příspěvků může být dílem konkurence. Čím více vět typu "odcházím od mBank" tak tím je větší procento, že Vaši klienti opravdu odejdou.

Poslat zprávu

@ Tomáš 349 - Ano, uvedeno je, že výběr vyjde na 9,-. Ovšem při dodržení podmínky placení kartou k mKONTU, případně kreditkou či kartou k účtu eMAX mohou být všechny tři výběry v měsíci bez poplatku.

S pozdravem

Tomáš

Dobrý den, mohla by banka zdůvodnit, proč text týkající se nového sazebníku obsahuje tuto větu: "I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice," když v sazebníku ve formátu pdf jsou 3 výběry měsíčně zpoplatněny částkou 9 Kč?

Děkuji, Tomáš.

Dobrý den, mohla by banka zdůvodnit, proč text týkající se nového sazebníku obsahuje tuto větu: "I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice," když v sazebníku ve formátu pdf jsou 3 výběry měsíčně zpoplatněny částkou 9 Kč?

Děkuji, Tomáš.

Dobrý den, mohla by banka zdůvodnit, proč text týkající se nového sazebníku obsahuje tuto větu: "I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice," když v sazebníku ve formátu pdf jsou 3 výběry měsíčně zpoplatněny částkou 9 Kč?

Děkuji, Tomáš.

reakce na komentar 342 od Kodyho

Mily Kody, kdyz IKEA nabizi bezednou sklenicku za 20,-CZK, tak pocita s tim, ze Ti lide to vyuzijou, nekdo vic, nekdo min...jinak, by to jednoduse nenabizeli....stejne tak mBanka nabidla ucty za nulove poplatky..a taky urcite pocitala s tim, ze nekdo to bude vyuzivat vic a nekdo min.....tady nejde o to, ze chceme neco zadarmo jako za komacu, tady jde o PRINCIP!!! Jednou bylo nabizeno a slibeno, ze budou vsude nuly a tak by to melo zustat!!! Kdyby hned v uvodu bylo naznaceno, ze casem snad mozna budou nejake poplatky za nadstandardni sluzby, tak by se s tim pocitalo. Temi nadstandardnimi sluzbami by mohlo byt napr. posilano vic jak 20 prevodnich prikazu mesicne (10 je skutecne malo) a taky vyber z dodatkove karty....skocit z 3 zdarma na 0 zdarma je proste a sproste drsne a skutecne, aspon 1 vyber zdarma by mel zustat, protoze je skupina uzivatelu, kteri jednoduse nemohou platit kartou vsude a nedosahnout tech 2000,- czk. Taky vyber v zahranici by stacilo spoplatnit pri castke nizsi nez 1000,- CZK ale ne 2500,-CZK! hlavne kdyz jsou problemy s placenim kartou v zahranici! (ma osobni zkusenost, kdyz jsem byla ve Finsku..v jeden den, v jedom obchode jsem mohla zaplatit kartou a o hodinu pozdeji v dalsim obchode uz jsem nemohla.bylo to jednoduse nejak bloknute .jeste stesti, ze jsem mela u sebe hotovost...ale kdybych nemela, tak co? udelam ze sebe v zahranici idiota, ze mam jenom jednu kartu na kterou se spoleham????. a kdybych chtela koupit jenom nejake darecky tak prece kvuli tomu nebudu vybirat 2500,-czk/ cca 100Eur! Az bude karta od mBanky v zahranici fungovat tak jak ma, tak se pak muzeme bavit o spoplatnovani vyberu!!! A skutecne vedeni mBanky by si melo uvedomit, ze lidi uz davno nejsou tak hloupi jako kdysi a jednoduse odejdou, kdyz se jim to nebude libit, nehlede na to, jestli jim mesicne vyjde mit 1,2 anebo 3 vybery zdarma. Ja osobne taky patrim do skupiny, ktera by zmenami nemela byt postizena, ale jednoduse mi vadi, ze mBanka nedodrzela to, co slibila a jestli se to do konce roku nezmeni, anebo naopak jeste zhorsi, tak taky odejdu. Presne tak to plati v mezilidskych vztazich, kdyz jednou nekdo nekoho podvede, tak nasleduje rozchod a KONEC!

Vážení lháři ! Elektronickému bankovnímu systému je jedno, zda zpracuje jednu nebo milion operací za minutu ! Nazývat aktivní uživatele "vykuky" - to je silné kafe. na to musel přijít nějaký soudruh dinosaur. Nejspíš jste zjistili, že lidé v ČR jsou ovce a je čas to využít.

Tak jsem si před dvěma měsíci zařídil mKonto a ještě nezrušil to původní. Tak zase přejdu zpátky. Zpoplatnění trvalých příkazů (pouhých 10 má možná nějaký singl a ne rodina) a dodatkových karet (když si manželka vybere párkrát v bankomatu, tak z toho bude rázem na poplatcích dražší účet než kterýkoli jiný) dělá tento produkt zcela nevýhodný. Tak adios, bankéřská slibotechno!

Zdravim. Jsem s mBank uz od zacatku. I kdyz jsem forum pomerne casto prohlizel, jeste nikdy jsem necitil tak velkou potrebu neco komentovat, jako dnes.

Zmeny od 1.8. me uprimne velmi zaskocily. Mozna bych se s tim i nejak smiril, kdyby to bylo podano jinym zpusobem. Co mi vadi vic nez zmeny samotne je zpusob prezentace techto zmen. Mlzeni, hrani si se slovy a at to priznavate nebo ne, nektere vety ohledne techto zmen se zdaji byt uplne zlive.

Pokud se jako duvod pro stanoveni limitu poctu odchozich plateb uvadi zneuzivani v radu STOVEK transakci DENNE, proc je limit DESET MESICNE?

Zpusob jakym byly oznameny zmeny ohledne vyberu z bankomatu me primo urazil. Klienti nejsou blbi. At napisete cokoli, vetsina si to stejne overi, prozkouma a udela si na to vlastni nazor.
Opravdu neverim, ze 87% klientu se zmeny ohledne vyberu z bankomatu nedotkou.

Pokud dokazete zjistit tato procenta, urcite i vidite, ze lidi, kteri pouzivaji vice nez 10 transakci mesicne mimo mBank, zas tak malo neni.


Jak to pom vsem muzete napsat clanek s titulkem
"Stále si držíme lesk"???
Tohle maji zhodnotit klienti, ne banka.Klienti, kteri nemaji vlastni rodinu si treba nemuzou dovolit dosahnout na limit pro vyber z bankomatu zadarmo nejakymy nakupy v hypermarketech ci utratou u benzinky, jak mBank uvadi. A take jich neni malo.

Jak rikam,
kdyby vse bylo podano jinak, kdyby mBank napriklad v te oficialni zprave uvedla, ze je potreba pristoupit ke zdrazeni, protoze v soucane dobe jsou naklady prilis vysoke, ze je to v ramci zachovani alespon castecneho stavu bez poplatku, PRIJAL BYCH TO UPLNE JINAK.

Souhlasim s tim, co tu napsal nekdo prede mnou. Fungovani banky je hodne o duvere. A timto opakovanym chovanim u me mBank duveru ztratila.

Jako jsem k mBank presel, kdyz kdysi zacinala;
jako jsem prevedl uspory jinam, kdyz se objevil ten vysmech v podobe nizkeho uroku;
tak podobne ted i vyplata pujde ke konkurenci.
Jako jsem kdysi znamym poradil a rad jim pomohl s prechodem k vam, ted jim rad pomohu s odchodem od vas.

Jine banky si mohou dovolit neomezeny vyber z bankomatu i u uctu zadarmo, staci se jen rozhlednout. Napr. jedna nejmenovana banka k tomu nepozaduje nutnost min. obratu, zadne omezeni poctu vyberu. Zadne limity pro pocet odchozich transakci z uctu, zdarma jsou vsechny. Vedeni uctu i obnova karty, to vse je bez poplatku. K tomu vyhodne sporeni. A to o sobe nikdy netvrdili, ze jsou uplne bez poplatku.


Sbohem mBank.
aleaan

Potrefená husa kejhá nejvíc :D Hned se ozývají ti, kteří zneužívali služeb zdarma. Připomíná mi to srandovní situace s bezednou skleničkou v restauraci IKEA, kdy si většina dojde načepovat i 5x po sobě. Pořád tu máme klima jako za komanče - chceme všechno zadarmo a bez práce...

No, těch negativních změn se naskládalo tolik, že asi změním hypotéku na light a protože neumožňuje mbilans, tak všchny ostatní platby přesunu zpět k FIO.

Re: Petr, 337
Ano, problém není v tom zaplatit 9 nebo 3 konuny.
Problém je vtom, že banka doslova LHALA a v "ospravedlňujících článcích" LZE vesele dál a tudíž se stává nedůvěryhodnou.
Jsem jeden z "posledních" klientů, včera jsem peníze převedl pryč a jakmile se dostanu ke kiosku ruším účet a jdu do FIA. Tečka.

Proč uvádíte, že :"I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice", když ale v Novém sazebníku, který je na Vašich stránkách k dispozici ve formátu PDF, uvádíte, že při nesplnění limitu bezhotovostního měsíčního placení je již první výběr z bankomatu zpoplatněn částkou 9,-Kč. Proč tedy uvádíte klienty na těchto stránkách v omyl?

Aspoň jeden výběr měsíčně vždy zdarma (nebo přinejhorším za podmínky nějakého malého minimálního průměrného zůstatku, abyste se zahojili na úrocích), jinak to tu asi zabalím. Váš trend posledních měsíců nevěští nic dobrého.

Nechápu tady tu hysterii a paniku, v sazebníku jsou dvě zásadní změny. Jedna mkonto a druhá mkarta. Ani jedna změna není tak strašná, jak se mnozí novináři a zdejší komentáři snaží světu sdělit.U jiných bank se platí stokoruny za měsíc a není zdarma ani dobrý den. Jestli někdo udělá 15příkazů za měsíc, tak zřejmě na to má prostředky a bance nechá 15korun - což NENÍ ani jeden bochník chleba. Jsem jeden z prvních klientů a rozhodně banku měnit NEBUDU.

Ty procenta kolika lidí se to nedotkne jsou naprostá blbost. Stačí například nakupovat přes Aukro, kde jsou platby přes účet samozřejmostí a vejít se do 10 ti plateb je docela umění (a to nemusí ani docházet k platbě velkých částek, když kupujete např. knížky po 50 kč:-)), a pak další záležitosti jako platební příkazy pro běžné placení záležitostí okolo vlastní osoby a domácnosti. Když někdo skutečně využívá internetové bankovnictví a snaží se o bezhotovostní platby tak je 10 plateb blbost (spíš tak 30 je normál a přijatelné).
Co se týče zpoplatnění plateb a výběrů, kartu můžu zahodit. Protože např při výběru 200 Kč zaplatím 35 za výběr. To je degradace bezhotovostního placení!!! Kartu můžu vyndat z peněženky protože se tímto stává zbytečnou (a navíc u ČS mám všechny výběry zdarma).
A to já blbec k Vám chtěl přejít od ČS úplně. To že nemáte tradici ani zázemí je známé, ale lidé si Vás spojovali se solidními podmínkami a slušností. Tímhle to skončilo Vážení, kdybyste zavedli poplatek za účet lidé by to myslím snesli lépe a mnozí (např jako já by to pochopili). Tohle je ale vrchol.

FIO nabízí mnoho výhod,tudíž volím odchod od M-Bank, než nezavedou poplatek za zrušení účtu. FIO se zavázalo, že žádné poplatky zavádět nebude!!!. A výhodou je mnoho poboček viz: http://www.fio.cz/kontakt... , což je podstatná nevýhoda M-BANK, tudíž odpadají vklady na vlastní účet přes složenky na poště.

Tady je neco o tom, ze poplatky slouzi VYHRADNE k eliminaci podvodniku a beznych klientu se NEMAJI NIJAK DOTKNOUT:
http://hn.ihned.cz/c1-440...

Tady uz nema cenu cokoli resit. Posŗali to a ani nemaji odvahu to priznat. Radeji budou dal delat ze vsech kolem idi0ty. S takovymi lidmi (a to jim slovem "lidmi" jeste DOST lichotim) se nema cenu bavit...

Přečetl jsem si podrobně sazebník - mě se náhodou nic nedotkne. Ale dotklo se mne, že jsem špatný klient, když jsem chudý a nemám 600tis, abych měl lepší úrok než ten bohatej. Jak se říká:" Čert s..e na větší hromadu." či jak Paroubek říká:" Obyčejných lidí je dost."

Dobrý deň do Čiech.

Takto nás Tomáš odrbal. V čase 14.45 napísal otázku a odpoveď:

2. Budou stejné poplatky zavedeny i ve slovenské a polské mBank nebo se týkají pouze České republiky?
Momentálně o zavedení zmíněných změn v sazebníku pro země SK a PL neuvažujeme.

A v čase 18.25, to zmenil na:

Budou stejné poplatky zavedeny i ve slovenské a polské mBank nebo se týkají pouze České republiky?
Změny se samozřejmě týkají v různých podobách klientů v Polsku i Slovensku. Vždy jsou uzpůsobeny tak, aby si zákazníci v nezměněných nebo jen mírně upravených podmínkách mohli zachovat nulové poplatky.

LHÁŘI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nejsem zhnusený ani tak tím, že jste zavedli poplatky za tak samozřejmé věci, jako je výběr z bankomatu nebo odchozí platby mimo mBank. ALE JSEM NAPROSTO ZNECHUCENÝ TÍM, JAK MLŽÍTE! Laskavě se přestaňte vykrucovat nejednoznačnými marketingovými frázemi jako "I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice." -- buďte slušní a seriózní a napište popravdě "Budete mít 3 výběry zdarma, POKUD budete mít výdaje na elektronických platbách alespoň 4000". Nevadí mi zaplatit přiměřené poplatky, ale vadí mi, když někdo mlží, protože od zastírání pravdy je ke lži už jen kousek.

Takže znova: CHOVEJTE SE SERIÓZNĚ a přestaňte nám mazat med kolem huby, když to nejste schopni dodržet!

Otázka: Budou stejné poplatky zavedeny i ve slovenské a polské mBank nebo se týkají pouze České republiky?

Odpověď mBank: Momentálně o zavedení zmíněných změn v sazebníku pro země SK a PL neuvažujeme.

Takže podojeni budou zase jen hloupí Češi...

Opravdu přemýšlím o zrušení účtů a změny banky!!!!!!!!!Maximálně mě změny vytočily!!! Chápu, že někdo dělá stovky transakcí denně a tak na tom banka prodělá. Ale jsou klienti, co dělají např. dvacet pře voda někdy i méně. A platit za každý tři koruny,to už zavání Českou Spořitelnou, od které jsem před tím odešel:-(:-(:-(

Pardón,
nie Honza ale pán TOMÁŠ.
A ďakujeme, že ste nám dali na vedomie, že sa nás to týka aj na Slovensku. To teda aj my už ideme...do FIO s peniazmi.

Dobrý večer.
Citujem Vás Honza
mBank skončila s politikou bez poplatků?

Rozhodně nikoli. Všechny služby, které v minulosti byly s nulovými poplatky, mají klienti možnost s nulovými poplatky i uchovat. Naprosté většiny klientů se uvedené změny navíc vůbec nedotknou.

LOŽ - KLAMSTVO, v minulosti boli nulové poplatky za neobmedzený počet prevodov do iných bánk. Od 01.08. to tak nebude.
Máte nás za hlupákov?????????????
Naopak v iných bankách si klienti za splnenia určitých podmienok môžu uchovať výhody v mBANK to možné nie je. Ak má klient obraty v iných bankách tak to ma zadara v mBANK za prevody od 11 vyššie musí platiť.
SOM ZHNUSENÁ Z KLAMÁROV...

hnus...tato banka pro mě naprosto ztratila význam, nemám důvod u ní déle zůstávat

Poslat zprávu

Dobrý večer všem diskutujícím,

Nejčastěji kladené dotazy k tématu změn sazebníku jsem uveřejnil ve FAQ: http://www.mbank.cz/pruvo... postupně je ještě budu doplňovat.

S pozdravem

Tomáš

Takže teď určitě nebude vše zdarma, jak hlásáte u mKONTA. Protože to za nějakou dobu bude se samýma podmínkama. To není pomale měsíc, aby se něco neměnilo. Co ještě bude do konce roku ? Počet platebních transakcí budiž, ale proč se musí sahat na platební karty? Nevím z jakého důvodu bych musel zaplatit u obchodníka 4000, abych měl 3 výběry zdarma? No zkrátka to jde od desíti k pěti.
Proč bych měl mít dva účty (např. mKONTO s eMAX PLUS), když na tom druhém je směšných 0,75%. Nevidím důvod, a proto taky na eMAX PLUS nic nemám.
Začíná se z vás stávat úplně běžná banka jako každá jiná, protože berete tam, kde to nejvíc bolí. A myslím si, že touto politikou ztratíte celkem dost klientů.

Hanko,
myslím, že FIO nekrachne (nemám tam účet). Ta půjčka byla podle mě odvážný a chytrý krok. Kdyby ČSSD dostala dost velký počet hlasů a poslanců, zaplatila by ze státního příspěvku jistinu a půjčku. Takhle, dle informací z novin, bude na řadě zástavní právo na zajímavou nemovitost, nebo nemovitosti, v centru Prahy. :-)

A k mBank - také se mě nové poplatky asi nedotknou (vyjma bankomatů v zahraničí), ale naštvaný na porušení slibů a trapné výmluvy jsem hóóódně.

Jistě musela mBank vydat nemalé prostředky aby v ČR založila pobočku, rozjela ji. Parádně se jí podařil i guerilla marketing, její klienti ji vychvalovali kudy chodili, měla několik skvělých možnosti jak na tom výborně vydělat... A teď to takovýmhle amatérismem spláchne do h*jzlu.

mBank je bankou lhářů!!!!

No nevadí, nevadí. Úroky na spořícím účtu jsem se zaťatými zuby ještě kousla, ale přepočítávat transakce a úhrady kartou fakt ne. Asi si v mBance myslíte, že běžný uživatel nemá jiné povyražení než sedět u vašich stránek a nadšeně se probírat internetovým bankovnictvím, ceníkem a jinými vašemi výplody většinou na téma sebechvála.Už takhle mám spořící účet u ING, u FIA mám firemní účet a když do srpna nekrachnou díky slíbené půjčce socanům, otevřu si tam prostě v klídku a pohodičce účet osobní a vy mi můžete... vlézt na záda :-)

Přidávám se ke všem NESPOKOJENÝM klientům. Mbank nás sprostě podvedla, PRYČ OD NÍ!!!

TADY: http://www.mbank.cz/blog/...
je skvělý vysvětlení "zdražení", viz článek a můj příspěvek "4"

Nahoře "Cílem těchto kroků JE zvýšení zisku banky" dole "nevybereme ani haléř navíc s cílem vydělat".....

Koukám koukám že se nám MBank kazí jako počasí po erupci sopky na islandu.
Zpoplatnění 11 a každého dalšího jednorázového příkazu bych přežil.
Ovšem tvrzení že budu mít nadále 3 výběry zdarma v tomto článku? To zavání klamavou reklamou! Nejsem bohužel tak bohat abych mohl pořád něco někde kupovat. Tudíž padnu na tu minimální hranici a mám výběr zdarma jeden nebo žádný neboť výběr za 9,- není výběr zdarma. Většinu plateb mám přes trvalé výběry. Ale .... bohužel se řadím do kategorie nespokojených. Ceník jsem viděl, to co jsem považoval za plus o to k 1.8.2010 zřejmě z větší části přijdu. A nebo Mbank přijde o mě? A nejen o mě. A to vše kdy FIO dostává bankovní licenci a tudíž stává se plnohodnotnou konkurencí? Pokud si nevezmete ponaučení z té trošky rozhořčených zatím vašich klientů utečou vám i ti ostatní. Nebo se zkoušíte vyhrát soutež o nejabsurdnější poplatek? Utekl jsem k vám, a nebudu mít problém utéct i od Vás. Ale budu muset vaše počínání více sledovat, abych se nedivil co to zase šijete.
Do dneška jsem byl spokojen a málem mě tento článek znova ukolébal. Pak jsem se podíval na ten sazebník.
Přeji aby jste se v rámci edukativní akce poučilo především vedení MBank a pochopilo, čím že se to těch pár nedůtklivců dotklo.

Až se vrátím z dovolené tak mKontem končím (chci mít tam ale s sebou pro jistotu kreditku). Jsem jeden z první klientů. A dosud spokojený. Končím, ani ne kvůlli cenám, tam bych se vlezl=finančně se mne to opravdu nedotkne, ale furt sledovat zda jsem "nahnal 3000CZK u obchodníků měsíčně", kolikátý výběr a z které karty (nebyla to náhodou manželčina dodatková?) ......Na to nemám náladu, ani čas (nemáte už totiž "jednoduchý sazebník") . Pomalu mi to připomíná účelově složité, malým písmem psané obchodní podmínky různých smluv - hlavně aby se v tom klient hůře orientoval, což mi přinese v důsledku zisk a v souladu se zákonem. Naštěstí se v ČR (!díky Vám!) existuje minikonkurence (FIO či postžiro ZADARMO ) takže nejste jediní. V každém případě mBanku pokud budui nadále doporučovat, tak ano, ale s velkým "POZOR NA NĚ. "
PS: Teď mne napadá, náš kluk, 19letý student, kterého jsemvloni nahuntoval na Mbank, určitě nedosáhne obratů pro neplacení výběrů, a přitom přece např. u konta "ZADARMO" u Pošt.Spořitelny si může ve dvou druzích bankomatů vybírat taky zdarma. To nechám ne něm, není hloupý.

dotaz ke komentari 310 od schnecke - mRada

Existuje taky nadeje na prehodnoceni spoplatneni vyberu z bankomatu? Skok ze 3 zdarma na 0 zdarma je hodne radikalini, zejmena kdyz ostatni banky bezne nabizeji 2 vybery mesicne zdarma....
Taky bych rada vedela, proc se sazebnik meni jenom u mBank v CR? mBank.sk a mBank.pl zadne podobne zmeny neplanuji...aspon na jejich webech sem nich podobneho nenasla.....
A co dalsi poplatky? Doufam, ze v blizke budoucnosti neplanujete zavest napr. poplatek za predcasne splaceni uveru, anebo jo?????

jaki bude duchodce, ktery si nechava posilat na ucet duchod (z neho plati najem, SIPO apod.) utracet 4 000,- mesicne kartou, kdyz mu tam ani nezbydou???? a kdyz bude potrebovat cash, tak vycashuje za poplatek...no parada...

kdo to u vas zase vymyslel? to si tam sedite na vedeni? mozna si zasurfujte na amazonu, najdete knizky o strategii, nejlepe z HBS a nejakou si kupte...

mBank ma potencial, ale nesmi o nem rozhodovat blbci...

Mam pocit, ze ze me nekdo dela blbce. Podle reakci udalost roku zakamuflovana mezi dalsi dve novinky ktery momentalne nikoho nezajimaj a mBank to prehlizi bez reakce?

> Je mi jasne, ze jako jeden klient s tim nemam sanci nic udelat, ale treba se k memu nazoru
> prida vice lidi a zaridi se podle toho jako ja...Pokud se v M-Bank najde nekdo,
> kdo my vysvetli proc 10a ne 100 plateb, uvitam to.

10 proto, že statisticky je zjištěno, že naprosto drtivé většině to stačí, nepřekročí to.
Nicméně existuje naděje, že 10 není finální číslo, že bude zvýšeno.

schnecke - mRada

a do háje-takže 30.7.2010 bude konec světa,31.7.2010 bude jeden den po konci světa....no a 1.8.2010 bude 2 dni po konci světa,takže poplatky se již platit můžou.Takhle to myslel pan bývalý ředitel.No to jsou věci,to jsou věci....jo a jestli si vaše babička-totožnost musíte doložit rodným a oddacím listem,občankou,pasem a ověřením o svéprávnosti-koupí dne 31.7.2010 v Krakově,ulici Smolenské 96,cheesburger s hořčicí a křenem-tak budete mít opět všechno bez poplatků.Potvrzení o křenu a hořci je nutné dodtat osobitě,ne s účtenkou za cheesburger.Jednoduché jako facka.

Milá mBanko. Propusťe toho, kdo píše Vaše zprávy na web. Velmi hrůzně podaná změna sazebníku. Proč nepřipomenete, že dodnes jsem měl také 3 výběry z bankomatu zdarma. Vydejte tabulku, kde bude PŘEHLEDNĚ vidět, co a jak se mění. Jinak Vám spousta klientů uteče jinam. A toho se bojím nejvíc: Veliký odliv klientů položí JAKOUKOLIV banku. Hlavně prosím nebalte tuto zprávu do krásných slovíče, že jde o zlepšení služeb. Prostě si to chod banky vyžádal. A jako mnozí jiní volám po zvýšení počtu bezplatných převodů alespoň na 100 měsíčně.
Za poslední 2 roky se Vaše poplatky radikálně změnily. Služby navenek jen minimálně...
Držím palce a zatím zůstávám klientem, i když pochybnosti už tu jsou...

Ještě, že vytvoření účtu u jiné banky je záležitostí několika minut. Pak převedu peníze a konec. Jsou i lepší banky.

Tak to je rána pod pás. Připomíná mi to sliby některých politiků: bez poplatků vydržíme až do konce světa a ještě den navíc. Přešel jsem k vám proto, abychom s manželkou měli jedno konto, bez poplatků a oba mohli platit, ale i vybírat svojí kartou. Moje vize byla, že by i naše děti měly kartu ke společnému účtu s nastaveným limitem. Nyní je už tento rodinný model nepoužitelný a jsem rád, že jsem zatím nezrušil konto v původní bance. Ještě rok mám do konce fixace hypotéky, chtěl jsem ji refinancovat mHypotékou, ale když to teď vidím, refinancuji jí jinde.

Řeknu Vám to asi takhle (a myslím, že ne jenom sám za sebe):
Pokud do 30.6. nepřehodnotíte ceník týkající se výběru z bankomatů, hlavně pak ohledně manželčiny "dodatkové karty", zakládám 1.7. účet u FIO-Banky.
Poplatky za více než 10 příkazů měsíčně akceptuji, ale ty bankomaty už z principu nerozdýchám.
Zároveň děkuji Seznam.cz a Aktualne.cz, že Vám udělali bezva reklamu, jinak bych se o Vašich změnách dozvěděl pozdě a poté bych se divil.

také převádím všechny peníze jinam.Holt nás všechny napálili, ty příkazy mi nevadí, ale výběry z bankomatu za 9Kč to je hnus

TO PEPA-příspěvek 276......koukám,že pro Vás jsou všichni odlišně zmýšlející chudáci a trotli.Klidně si doma rozdávejte pokyny a přeji Vám,ať se Vám podaří na nule za poplatky zůstat.Mně před 2 týdny slibovali,že nebudu platit poplatky za 3 výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu v ČR a že v zahraničí nebudu platit poplatky za výber taky-kromě 2% za převod Kč-Euro.Podmínka bezhotovostných plateb-což mně zatraceně nevyhovuje-se nikde neobjevila.....a po dvou týdnech je situace taková,že za výběry z bankomatu zaplatím 105Kč měsíčně.By the way-mozek používám při práci s CAD programy,netušil jsem,že budu muset řešit zádrhel při tak jednoduché činnosti,jako je bezpoplatný výběr financí z bankomatu,který mi zástupce banky před 2 týdny slíbil.

Jen aby to všechno nebylo proto, že mbank má finanční potíže. Pro sichr jsem už většinu peněz převedl jinam....

Až se vrátím z dovolené tak s Váma končím (chci mít s sebou kreditku). Končím, ani ne kvůlli cenám, tam bych se vlezl=finančně se mne to opravdu nedotkne, ale furt sledovat zda jsem "nahnal 3000CZK u obchodníků měsíčně", kolikátý výběr a z které karty ......Na to nemám náladu ani čas (zmizl totiž "jednoduchý sazebník") Naštěstí se v ČR (!díky Vám!) ubjevila konkurence (FIO, postžiro ZADARMo,raifka ) takže nejste jediní. V každém případě mBanku i nadále budu doporučovat, avšak s velkým "POZOR"

Lituju toho, že jsem někoho přesvědčil, ať jde k Vám a stidím se za to ...... Doufám, že od Vás všichni odejdou

mBanka NENI ZDARMA jak říkají!!!!!!!!!!!!! a jak říkali , že to tak zustane. Kdo mužete a nejste líni s přechodem k jiné bance, odejděte a vyjádřete nedůvěru mBanky

Tohle už nebudu akceptovat - k 31.7.2010 končím. Více na http://www.facebook.com/p...

Dobry den.
Uz ted vim, ze mi na muj dotaz nebude zodpovezeno...Prostoz nebude pohodlnym...
Kazdopadne i tak jej napisu a urcite se mnou bude souhlasit 99,9% klientu M-Bank.
Pisete, ze nekteri klienti zneuzivali platby z M-Bank zdarma a posilali stovky plateb denne (misto z komercniho uctu prave z M-Konta- tedy zdarma).
Proc tedy nenechate 100plateb mesicne zdarma??? Proc jen 10? Do 100plateb mesicne se vejde kazdy nekomercni clovek a omezeni se ho nedotkne. Ti, co posilali stovky prikazu denne by po jednom dni meli vycerpano a banka by jim mohla transakce zpoplatnit...Obavam se, ze tady malinko klientum nerikate pravdu..Spis se to nekomu ve vedeni rozlezelo v hlave a rekl si, kdyz ostatni banky pumpuji z lidi penize, budeme taky...No a klientum se to musi podat jinak...Takze to podame formou zneuzivani klientu..
M-Bank je pro mne jiz pres pul roku pouze druhou bankou a jak vidno, brzy se stane treti nebo zadnou :)
Je mi jasne, ze jako jeden klient s tim nemam sanci nic udelat, ale treba se k memu nazoru prida vice lidi a zaridi se podle toho jako ja...Pokud se v M-Bank najde nekdo, kdo my vysvetli proc 10a ne 100 plateb, uvitam to.
Hezky den.
Honza

Oprava - 3. řádka zespoda: zpoplatněním jsem myslel samozřejmě eMax

Hlavní je, že i když z mKonta uskutečním 10 jednorázovek, tak 11. si uskutečním na eMax zadarmo a z eMaxu pak pošlu platbu. Bude to sice takový malý opruz (založit si novou šablonu příjemce a potom teprve platbu realizovat a to samé pořád dokola), ale když je to jednorázová platba na účet příjemce, kterému stejně neposílám pravidelně, tak je to stejně jedno. Ajaj, už to vidím: změna sazebníku: 1.9.2010 - jednorázové příkazy z mKonta zpoplatněny 30,- Kč - chceme tak motivovat 0,01% zákazníků (já a moje rodina + ty, co si toto přečetli na blogu), aby neracionálně využívali eMax (účet určený výhradně ke spoření).

Teda, člověk se po roce podívá na změny a nestačí se divit. Když jsem do mBank přišel, bylo vše zdarma, a na eMax jste platili přes 2%. Dneska je něco zdarma, ovšem s deseti podmínkami, sazbu na eMaxu jste zkrouhli a mně vnucený eMaxPlus jakbysmet. Ty úroky ještě pochopím, holt situace na trhu je taková, jaká je. Ale sazebník?
Lidi, já nemám čas ani chuť studovat, kde mě o kolik pumpnete. Opravdu nechci strávit víkend čtením vašich výplodů, které navíc za půl roku zase změníte.
Nalákali jste sem desetitisíce lidí, kteří jsou šetřiví a mobilní. Za to jste nabídli osekané bankovní služby, které ale těmto lidem vyhovují. Rozsah služeb se nijak nezměnil ve srovnání s tím, co mi nabídne velká kamenná banka. Čili žádná přidaná hodnota z vaší strany, jen ten zatracený sazebník. Ehm, nezapomněli jste na to, že všichni vaši klienti prokázali ochotu jít za lepším už tím, že jsou vašimi klienty? Myslíte, že se za tři roky změnili v pecivály, kterým stačí obrázek delfína na kartě a jinak zkousnou vše, co jim navaříte?

0 evidentně není 0, takže neklamte reklamou a změntě její formát, jinak vám už přestane věřit většina klientů že jim nelžete záměrně.

Jinak váši změnu hodnotím jako managerskou chybu. Pokud se to dotkne jak tvrdíte 3 procent vašich klientů, tak touto změnou jste si naštvali i těch zbylých 97%. Doporučil bych toto přehodnotit, ale pokud se tak nestane, určitě se na trhu objeví lepší nabídka, to je jisté.

hmm,pomalu ale jistě nás začínají oškubávat,ať jdou do řiti

Po více než deseti letech jsem odešla od Volksbank, protože jsem platila a platila a banka na mne vydělávala. Přešla jsem k mBank a vidím, že asi budu muset zase hledat jinou banku. Nechápu, proč jste něco na začátku slibovali a teď se chcete zachovat jako ostatní banky????

VEREJNY SLIB - dali sjte verejný slib, vše co je s O bude vždy s O --- to je na žalobu - uvědomujete si to ? a po medializaci jak jste koerktní to může celou banku položit ... asi už nevadí , že

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... M banku jsem doporučil několika známým, ale teď již to neudělám. Zavedení poplatků beru jako zradu a myslím že k platbě kartou lze motivovat i jiným a přijemějším způsobem. No co se holt dá čekat od banky, v jejímž vedení je člověk co přivedl ČSA na buben. Jdu hledat jinou banku - že by FIO??? Velkou sviňárnou už bylo zavedení e-max plus, bez předchozího varování a nynější úroky=směšné!!!

Postupne se to zacina zneprehlednovat. A pak uz nebude vpodstate rozdil od jinych bank.

No tak jsem na začátku lhal a mlžil no. U nás v Polsku, když zajdete do kostela a hodíte tři otčenáše, tak vám je vše automaticky odpuštěno. Už jsem byl zakleknout, takže tím jsou mé lži, kydy a nesmysly co jsem vám v roce 2007 nablil odpuštěny.

Bez pozdravu

Sergiusz Najar, bývalý generální ředitel, t. č. zavodou

Klienty a jméno jste si udělali právě podmínkami , za kterých byl účet veden a spravován. Je to zklamání. Naštěstí poplatek za zrušení je nadále nulový. Doufám , že u FIO budou jejich sazby a sliby stálejší .

No čekal jsem kdy to přijde a přišlo.
Je zvláštní že namísto nějakých pozitivních změn, vylepšení a vůbec doladění internetbankingu po kterých volají permanentně klienti, se za celou dobu, 3 let, změnily pouze a jenom poplatky a to k horšímu.
Místo zdokonalování služeb a vzdalování se klasickým vydřidušským bankám se jim mBank přibližuje.
Kde za ty roky máme platby ze zahraničí, jednoduchý a rozumný filtr v platbách, možnost vkládání hotovosti, kopírování příkazů atd atd.
Souhlas s kolegou, naštěstí je tu FIO

To Honza/280: Myslím, že to procento bude vyšší...Klienti mBank nejsou jako stávající klienti ČS a dalších bank, kde i kdyby zvedli poplatky o 200%, tak se neděje vůbec nic. Z různých diskuzí na stránkách mBanky jsem pochopila, že to jsou lidi, kteří flexibilně dokáží posoudit nabídku, vybírají si rychle, nejsou ustrnulí. Vůbec neřeší, jestli jsou u banky rok nebo 30 let a jestli svého bankéře nikdy neviděli nebo jim chodí v bance v ústrety otevírat dveře :-)

No čekal jsem kdy to přijde a přišlo.
Je zvláštní že namísto nějakých pozitivních změn, vylepšení a vůbec doladění internetbankingu po kterých volají permanentně klienti, se za celou dobu, 3 let, změnily pouze a jenom poplatky a to k horšímu.
Místo zdokonalování služeb a vzdalování se klasickým vydřidušským bankám se jim mBank přibližuje.
Kde za ty roky máme platby ze zahraničí, jednoduchý a rozumný filtr v platbách, možnost vkládání hotovosti, kopírování příkazů atd atd.
Souhlas s kolegou, naštěstí je tu FIO

Opravdu už nevím co říct, jsem s vámi skoro od začáku a za poslední dobu jen samé špatné zprávy, (mHypotéku s iluzorním úrokem dobrým jen na plakáty nepočítám) , už dlouho vás nedoporučuji a tahle změna sazebníku je solidní svinstvo, bude nepřehledný a spousta lidí, co nechce nebo nemá čas si kontrolovat obraty bude chycena do poplatkové pasti...

BRAVO, teď ještě ten poplatek za výpis a za vedení účtu a krásně zapadnete do šedi našeho bankovního trhu...jděte se vycpat a vraťte se radši zpátky do Polska... !!!

To Pepa/276: Tady vůbec nejde o to, že by normální uživatel neměl nulové poplatky i nadále. Problém je v tom, že většině klientů vyhovovala jednoduchost a ne aby museli hlídat, jestli (jak už to tu někdo podobně psal) je např. zrovna třetí pátek v měsíci, úplněk a včera pršelo. Naprostá většina lidí sem přešla proto, že mBance věřili, že konečně je tu banka, která nelže, nešije boudy, co napíše, tak platí a hlavně sazebník je jednoduchý, přehledný. Proto jí odpustili menší i daleko větší nedostatky. Tyhle lidi ale nebudou jako ovce čekat na to, až se budou zavádět další a další poplatky - a to budou, protože odlivem klientů bance klesnou vklady, nebude moci tolik půjčovat atd... Prostě je to o ztrátě důvěry a všichni lidi, kteří si mBanku zvolili, dokázali přejít od bank, kde byli i několik desítek let k bance, která byla (pořád trochu je) velkým outsajdrem na bankovním trhu.Tihle lidé se buď zařídí jako Vy, totiž že překopou dosavadní zvyklosti, upraví platby atd. a pojedou dál a nebo prostě odejdou do banky, které teď zrovna věří víc. A protože už si to všichni zkusili a udělali to v posledních 2 letech, úplně snadno to prostě provedou. A těm co zůstanou zvednou poplatky a bude to dokola. Mimochodem, vážím si možnosti napsat svůj názor, pokud vím, žádná banka takový prostor nedává, ale otázkou je, nakolik ty názory mohou ovlivnit rozhodování o směřování banky. Pokud mám věřit, že mohou, museli by teď v mBance rychle sazebník přehodnotit!

Je to jednoduche, po akvizici (zakazniku) prichazi rada tlacit na vydelek a proto zdrazime. 10-20% klientu odejde, ale to je soucasti planu. Ja odejdu a i asi 10dalsich, ktere jsem premluvil. FIO je zdarma navic tam mam akcie, AXA+ING ma vyhodnejsi sporici ucet. Mbank si necham jen to co bude zdarma - napr karta na vybery v zahranici. Hlavne si nezapomente upravit sekci "mise a vize" uz ted tam mate lzi...

Ze změn sazebníku mně asi nejvíc vadí omezení na deset bezplatných převodů z mkonta měsíčně. Sám mám tak 15 až 20 převodů včetně plateb přes internet. Problém je v tom, nevím, jestli si to banka uvědomuje, že mnoho pravidelných měsíčních plateb nelze realizovat trvalým příkazem, protože příjemce požaduje každý měsíc jiný specifický a někteří dokonce i variabilní symbol. Například vodárny, společenství vlastníků bytů, O2 internet. Proto musím tyto příkazy, ač nerad, zadávat každý měsíc ručně. Opravdu je nutné takové razantní omezení, nešlo by třeba zvýšit počet bezplatných převodů na 30, jakoby jeden denně? Nevěřím tomu, že jen dvě procenta klientů mají víc, než deset příkazů měsíčně. Postihnout klienty omezením na deset bezplatných transakcí měsíčně jen proto, že pár klientů vykuků realizuje několik stovek transakcí denně je skutečně drsné opatření.
Další špatná věc je podmínění bezplatného výběru z bankomatu zaplacením určité částky kartou. Byl bych pro zachování alespoň jednoho bezplatného výběru v měsíci.
Zásadní problém je ovšem v nepřehlednosti a složitosti sazebníku a z ní vyplývající nutnosti sledovat uskutečněné transakce, počítat je, sledovat a sčítat platby kartou a podobně. mBanka doposud splňovala všechny mé představy o jednoduché a levné bance, nepotřebuji ani platby do/ze zahraničí ani výběr a vklad hotovosti na pobočce ani nějaké další speciální produkty. Potřebuji běžný účet s malým počtem transakcí měsíčně, s jednoduchým internetovým banovnictvím a občasným výběrem hotovosti z bankomatu. Změna sazebníku, naznačující jednak snahu banky zvýšit zisk a jednak i možné potíže s jejím financováním, mě nutí poohlédnout se po účtu u jiné banky.
Také jsem z těch, kdo mBanku doporučovali známým, dnes toho začínám litovat. O načasování změn po vyhlášení výsledků Zlaté koruny je škoda slov.

Vážení, nejde tento problém eliminovat tím, že si zřídím více účtu e-konto? Limit je přeci 10 výběrů na jeden, tím že zřídím třeba tři čtyři se to dá už na měsíc nějak rozložit ne? Nikde jsem nenašel zdali je vlastně možné mít víc účtů e-konto, nevíte jak to je?

Už ten dotaz zazněl, ale co to je DODATKOVÁ karta? Zakládali jsme účet jako manželé, majitel jsem já, kartu máme oba. Nikde jsem v sazebníku ani jinde nenašla termín DODATKOVÁ karta.

Než tady všichni začnete plácat nesmysly a hořekovat, tak napřed čtěte pořádně. Je to sice nepříjemná změna, ale normální "rodinný" uživatel, za kterého se považuji, nemá zásadní problém uspořádat si platby tak, aby zůstal na nule s poplatky. Chce to jen zapojit mozek do činnosti, aby nezakrněl a koordinovat uživatele dodatkových karet. Nebo jim třeba pořídit místo debetek kreditky....? Prostě to chce přemýšlet a ne jen řvát o odchodu...kampak asi půjdete?? Když už jsme u těch novinářů, tak ty zkreslující články v novinách si samozřejmě platí velice rádi Spořitelny a KB, aby pošpinili konkurenci. Rozdal jsem v rodině pár jednoduchých pokynů a je to vyřešeno. Mimochodem, průměrně inteligentnímu člověku nebude dělat problém zůstat na nule. Vždycky si klepu na čelo, když vidím ty ubožáky ve vrontě před bankomatem ČS (jinam totiž nepůjdou) a vybírají si 200 Kč s poplatkem v řádech desetikorun. A vybírat v zahraničí hotovost po eq. 2500 CZK??? ... to snad dělá jen trotl, tak o co vlastně de?

Jo je to drsné muset utratit minimálně 2000 kartou, abych si mohl vybrat své peníze bezplatně, protože na těch jejich pobočkách hotovost vůbec nemají. Dobrou volbou je FIO je to už teď banka, účet u nich mám 3 roky a super, jejich internetbanking je velmi sofistikovaný a teď zavedli hromadnou autorizaci a hromadné platby. Internetbanking u Mbank vypadá jako demoverze. Ale zastavuje mne že se poplatky zavádí jen u nás a ne v ostatních zemích kde Mbank působí, alespoň tam žádný nový ceník vyvěšený nemají.

to s tím zpoplatněným výběrem z bankomatu je nůž v zádech klientů.Já jsem si založil účet před 2 týdny,váš agent mi vysvětloval,jak nebudu platit za výběry atd...ujdou 2 týdny a všechno je jinak.Proč si nedošlápnete na těch 10-15% lidí,kteří službu zneužívají,ale potrestáte hned všechny klienty?Co kecáte o výběru malých částek?Když někdo chce,tak ať si vybírá po 500Kč...za měsíc tím vybere 1500Kč zbytek mu pěkně naúčtujete s 35Kč za výběr.Ale nedovolit lidem vybrat si bezplatně třeba 5 000,nebo 10 000Kč 3x do měsíce,tak to je z vaší strany špinavost.Moje finanční operace probíhají na 80% v hotovosti-na vaše podmínky tedy nedosáhnu,potřebuji 2-3x do měsíce peníze vybrat z bankomatu....jěště jsem nevybral ani kačku a už vím,že za to budu platit jak mourovatej.Že já blbec jsem sem lezl.Jestli se to nezmění,tak do roka účet zruším.

Já si zřídil účet asi před 2 měsíci, sice mám FIO ale líbily se mi výběry zdarma a platební karta pro placení po internetu zdarma, jinak za FIO bych to nevyměnil ale je to dobrý doplněk. A když jak píšou se to dotkne jen 2% klientů, proč nenastaví ty limity alespoň tak, že 1 výběr měsíčně zdarma a jen u 1 karty a alespoň 30 transakcí měsíčně, oproti stovkám denně to jejako prd a lidi by měli alespoň 1 transakci denně. A také je zajímavé jak píší že v cizině to bez poplatků jde i s investičními nástroji, ale u nás se prostě začne zpoplatňovat a zajímavé že hned tak po volbách, jako by si řekli že tím koho lidi zvolili souhlasí s placením a nebudou se cukat. Nechám si to ale fakt jen kvůli tomu placení po internetu, ale jakmile přijde další zpoplatnění ruším to u nich a vybírat budu u FIO za 6kč.

Bohužel patřím mezi to málo %, kterého se to dotkne, mé příjmy nejsou nijak závratné, takže jsem zvědavá na kolik mě to výjde, mám ještě účet u jiné banky a chtěla jsem ho zrušit neboť po roce u této banky jsem byla velmi spokojena, přesně to tu na trhu chybělo, zřejmě to bylo jen lákadlo pro nové klienty. tak uvidím, který účet mi výjde levněji po zpoplatnění zejména těch výběrů z bankomatu a pak se rozhodnu, který z nich zruším.


omezení oočtu bezplatných transakcí na mKONTU
Pokud se toto dotkne jen 2% klientu tak proč se to zavádí.
A ty zpoplatněné výběry jsou snad napsány špatně .. toto se dotkne 87 % klientů.

To je již lepší mít vkladní knížku u CS s 1% ůročení jakehokoliv zůstaku kterou sem měl i předtím a moci si vybrat kolikrát chci u kterekoliv přepážky a jde i na ní posílat vejplata.

Gratuluji k tolika vítěztvím v zlaté koruně, lituji jen toho, že jsem pro mbank hlasoval. Zavedením nového sazebníku jste u mně totálně ztratili důvěru. Jo a měl bych ještě jeden tip na zavedení noveho poplatu, což takhle poplatek za zrušení učtu, ať na tom ještě pořádně vyděláte, když od vás budou odcházet davy klientů.

KONEC SVĚTA bude podle mBanky 30. července 2010. Alespoň tak jsem pochopil tohle

Otázka: Dobry den, do kedy si myslite, ze mBanka vydrzi s nulovymi poplatkami za vsetky "terajsie sluzby"?

Odpověď: Do konce světa a jeden den navíc.

263: "nabor@mbank.cz : dobrý den. měl bych zájem ucházet se u vás o pozici ředitele likvidace mBank v ČR"

Hehe, pozde, az dokonci svuj ukol dojic-stachanovec Petr Rehak, nastoupi na jeho misto Jara Tvrdik. Sorry, ale tahle dvojka je nejkompetentnejsi, ty na ne nemas.
;-)

Rovněž končím, toto nemám zapotřebí, ztrácíte tím pro mě jakoukoliv konkurenční výhodu, nemluvě o nevýhodách... Kde jsou slibované vkladomaty? Změnu doporučím i své nastávající, která si do Mbank převedla i své úspory, za poplatky chci jiný komfort... Sbohem

mBank: bez poplatků vydržíme do konce světa a jeden den navíc

V diskuzi pod článkem na blogu mBank, který oznamuje zvýšení poplatků, se objevily zajímavé příspěvky. Odkazují na on-line rozhovor iDnes.cz s Sergiuszem Najarem, generálním ředitelem mBank, který se v roce 2007 doslova zaklínal, že poplatky u jeho banky nehrozí. Zavzpomínejme:

---

Otázka: Dobrý den, jakou má zákazník jistotu, že za nějakou dobu, až získáte potřebný počet klientů svůj ceník "neupravíte" a nezavedete poplatky podobné u ostatních bank?

Odpověď: Naše závazky plníme. Cenová politika je postavená na našich principech, které neměníme.

---

Otázka: Dobry den, muzete nejak zarucit, ze po ziskani potrebneho mnozstvi klientu svoji "bezpoplatkovou" politiku nezmenite? Tedy, ze by treba casem doslo k postupnemu zavadeni polatku ve stylu ostatnich ceskych bank? Dekuji.

Odpověď: To, co je dnes v ceníku za 0 Kč - bude
i nadále za 0 Kč. Jsme bankou pro přemýšlivé a akceschopné Klienty, kteří si nás právě proto vybrali
- nemůžeme si dovolit a ani nechceme měnit naše zásady. Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí.

---

Otázka: Dobrý den. Je to asi tak hodina co jsem si u Vás objednal službu mKonto a eMax protože se mi nelíbí arogance českých
bank a perzekuce za to, že jim svěřím své peníze. hrozí do budoucna, že zavedete poplatky? Jak je to ošetřeno ve smlouvě
s Vámi?

Odpověď: Dobrý den, vítáme vás mezi našimi budoucími Klienty - naše filozofie je jasná a říká: nulové poplatky a nikdy jinak. Zavedení poplatků rozhodně neplánujeme. Každá smlouva se týká toho, co právě je - ale jestli chcete záruku, připravujeme pro vás překvapení na Nový rok...

---

Otázka: Dobrý den, pane řediteli- Myslím, že jste konkrétně neodpověděl na konkrétní dotaz: jak dlouho budete držet účty bez poplatků
, nejedná se pouze o "zaváděcí" ceny? Odpovězte prosím konkrétně. Děkuji

Odpověď: Myslím, že se už opakuji: nebudeme měnit nulové poplatky u našich služeb. Co je s nulou, bude s nulou. Opravdu. Vážně. Skutečně. Je to tak.

---

Otázka: Dobry den, do kedy si myslite, ze mBanka vydrzi s nulovymi poplatkami za vsetky "terajsie sluzby"?

Odpověď: Do konce světa a jeden den navíc.

FinExpert.cz: Přiznáváme, že za vznikem této bleskovky byl malý kousek jízlivosti. Samozřejmě uznáváme, že banka má právo měnit své poplatky, podmínky a jiná pravidla; když se smíří s tím, že zákazník má právo od banky kdykoli odejít.

Když se ale ředitel mBank tak dušoval, že poplatky navždy zůstanou nulové a když už je ten konec světa, nedalo nám to...

nabor@mbank.cz : dobrý den. měl bych zájem ucházet se u vás o pozici ředitele likvidace mBank v ČR. Jsem schopen nastoupit ihned po rozhodnutí o zrušení mBank ke kterému dojde nejdéle do 12/2010 :-))))))

No vite jak to je stim prislovim. Jak ptacka chytaji pekne mu spivaji. No a u mBanky je to stejne. Uz nas nachytali dost tak proc by nas nezacli skubat. A je strasne divne ze jak jsem se dival na Polskou mBanku tak tam jsem zatim nic o zvedani cen nenasel. Asi to bude tim ze u nas v Cesku je nejdrazsi bankovnictvi v Evrope. Takze tu to casem dopadne stejne a bude se platit jako u jinych Ceskych bank.

plně chápu, že polské židy rozzuřil spatlaný brutální útok v mezinárodních vodách na lodě s humanitární pomocí pro Gazu.
plně nechápu proč se polští židé mstí občanům ČR!

No ja stale tedy doufám, že si to ještě nakonec rozmyslej... Jelikož zavést poplatky a omezení to by byl opravdu špatný krok...

Ano, mBanka vypadala nadějně, bohužel jako většina dobrých věcí se i mbBanka brzo sama zruší...

mBanko, když pominu fakt, že vaše extrémně nízké úrokové sazby při pásmovém úročení na eMax Plus mne motivovaly k přesunu poměrně slušných částek od vás na účty konkurence (ING Konto, spočicí účet AXA Bank, Červené konto), tak podmínka, že od 10 transakcí výše je každá z nich zpoplatněna, je vůči klientům, kteří nedělají desítky a stovky transakcí měsíčně, zcela neférová, protože jste své klienty lákali právě na politiku nulových poplatků, o třech výběrech měsíčně zdarma kartou z mKonta ani nemluvě. Vaše poplatková politika je, zdvořile řečeno, velmi neuvážená.
... a mimochodem, rád bych vás upozornil na fakt, že Čechy leží na západ od Moravy a správný název státu je Česká republika, zkráceně Česko (viz vaše oznámení o změně sazebníku).
MT

Docela jste se mi na začátku líbili a fandil jsem vám, teď zjišťuji, že veškeré úspory co u vás mám se budou mít dobře a hlavně bezpečně v jiné bance, kde mám svůj starý účet. Nebudu zakrývat to, že peníze jsem měl u vaší banky jen kvůli výhodnému úročení, tahle výhoda je ale už smazaná a proto je vracím zpět do staré dobré banky, jelikož vy se mi nelíbíte a peníze u vás zřejmě nejsou už v bezpečí, když saháte k takovým krokům, které vám jistě berou klienty.

Tam to mě vůbec netěší!!! Jsem rozhořčena. MBanka už tímto nebude mBankou... Zapadne mezi ostatní zlodějské banky ... Tohle je obrovské zklamání!!!

Před dvěma měsíci jsem k vám přešel. No, asi půjdu zase dál. Jako obyvatel malé obce nemám prakticky žádnou možnost každý měsíc utratit 2000 bezhotovostně. A abych jel někam do města jen proto, abych utrácel, tak tedy fakt ne!!!

Klienti mBANK se nebojí přebíhat od banky k bance. Účet si nezruším, ale peníze převádím ještě dnes!

Protože Tomáš_mBank má už po pracovní době, ale stejně má za úkol jen mlžit, manipulovat, předstírat, zapírat, zapírat, zapírat, v nejhorším mlčet a ignorovat, neodpustím si tuto k mBank moji naprosto poslední poznámku - citát:

Kdybychom lidem říkali před volbama pravdu, nikdy by nás nevolili.
(Mirek Topolánek, 2006)

Mám pod nosem nově otevřenou pobočku FIO tak se tam půjdu podívat a s mBankou se rozloučím. Osobně se do limitu nastavených mBankou většinou v pohodě vejdu a vlastně bych platil jen za výběr kartou, ale jde o princip. To načasování se změnou sazebníku pěkně smrdí a je to vůči klientům nefér. Já osobně jsem mBance dohodil několik nových klientů a teď se stydím, že jsem ji doporučoval a chválil.

Hodně už napovídá to, že mBanka si dovolí zaměstnat člověka, který s několika dalšími téměř přivedl ke krachu do té doby prosperující ČSA. Jediným způsobem jak vytvořit nějaký zisk je pro takové manažery zavést poplatky nebo je zvýšit. Pro manažery tady platí asi jiná pravidla, protože v jiném oboru by si už ani neškrt.

Když ptáčka lapaji, pěkně mu zpivají.... Ted jsem k Vám přešel a abych začal litovat????

Ahoj, mBank, vybírám tak 3 x do měsíce, platím v podstatě vše přes karty, doufám, že u mne bude vše OK,
tzn. B E Z P O P L A T K U.
Máte dvouměsíční zkušební dobu, jinak jste mě velmi zklamali a to nepočítám všechny mé známé.
Přeji hodně štěstí...............
PS : doufám, že nepřejdete na model českých bank typu KB, ČS, ČSOB a jim podobným.

Jsem v mBank asi půl roku. Když jste prakticky "zrušili" svými úroky spořící účet, říkal jsem si, že je krize a že s tím musíte nějak bojovat a doufal jsem, že se to zlepší. Avšak po zveřejnění chystaných změn s toho mám velice špatný pocit. Ještě chvíli počkám, ale ......... moc dlouho ne. Ač nerad, musel bych odejít.

S vaší bankou jsem byl doposud spokojen, ale začíná mi to něco připomínat a to především postupné zavádění nějakých poplatečků, omezení a věcí ve kterých se klient přestane postupem času strácet a zaplétat. . To jsem už zažil u ČS. Podívejte se trošku za kopečky, banky v EU si svých klientů váží a za to, že jim svěříte peníze poplatky nevyžadují. Jak je to možné ? Jako příklad mohu uvést Anglii nebo Irsko. Doufám, že poplatečky a omezení se nezmění na P O L A T K Y. Jinak doufám, že si na vánoce nepřipravíte nějaký "dáreček" to už bych asi neskousl.

jo,mbanko všechny vaše produkty jsou každým krokem horší a horší, začalo to mpůjčkou,spořícím účtem,a.t.d. prostě to jde do kopru.

mBank postupně přechází na klasický český model, kdy zdejší banky odírají našince a generují desítky miliard zisku právě jen z poplatků.. a je jedno, že to zabalí do nějakých rádoby hezkých keců a argumentů pro. Největším paradoxem je pro mě tvrzení, že aby banka mohla zůstat nízkonákladovou, musí nastavit limity, tím pádem defacto zdražit, případně zavést nové poplatky. Je mi z Vás zle ba přímo na zvracení, "drazí" manažeři z mBank!

Nezbývá než se přidat k obrovskému počtu nespokojených klientů. Stejně jako oni jsem vás všude doporučoval, "bil" se za vás a teď tohle. Ještě že existuje konkurence.

Po prostudování změn musím s uspokojením konstatovat, že uvedené změny se mě v ničem nedotknou a tak i nadále zůstávám spokojeným zákaznkem mBank. Petr, Olomouc

Založil jsem na fb skupinu pro nespokojené. Pokud už někdo něco podbného má, sem s tím. http://www.facebook.com/g...

Zavedení jakéhokoliv poplatu v bance, ke které většina lidí přechází právě pro nulové poplatky je krok zpět a jasně evokuje další vývoj.
Argumentace zneužívání více platebních karet jinými klienty a podobně je pro mne naprosto neakceptovatelná. Jistě existuje řešení, které by nedotklo všech uživatelů.

Každopádně je to Vaše rozhodnutí, které respektuji.

Sám za sebe právě teď začínám studovat a porovnávat sazebníky ostatních bankovních institucí a jsem připraven mBanku okamžitě vyměnit za jinou, pro mne výhodnější instituci.
Současně ihned přestávám doporučovat mBanku jako banku, ve které se vyplatí mít účet.

S pozdravem
J.J.

Je smutné a podezřelé, že se takové věci, jako je radikální snížení úroků na spořícím účtě dozví klient z médií, a nikoliv od banky omluvným a vysvětlujícím mailem.
A co se týče výběrů z bankomatu, nebýt vysvětlení v médiích, tak podle Vás mám i nadále možnost tří výběrů zdarma bez podmínky závislosti obratu platbami u obchodníků.
Považoval jsem Vás za slušnou firmu. Svůj názor jsem změnil a zařídím se podle toho. Sbohem.

Je smutné a podezřelé, že se o změnách klient dozvídá z médií. Očekával bych jakýkliv, i hromadný mail, omluvný a vysvětlující. Jak to, že si banka výrazně mění úroky, a klient, pokud to náhodou nezaznamená ze sděl. prostředků, se to vůbec nedoví?
Navíc ve Vaší zprávě je skutečně řečeno, že " I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice." Jak to, že v médiích je to vysvětleno tak, že mám MOŽNOST výběrů zdarma až v závislosti na objemu plateb u obchodníků???
Považoval jsem Vás za slušnou firmu. Svůj názor měním a zařídím se podle toho. Sbohem

No nic, založil jsem si účet tady, založím ho znovu u FioBanky.
Opravdu už se nebudu vracet k placení jediné koruny.
Každý je zodpovědný sám za sebe - kdo náležitě nepečuje o svá práva a jen lamentuje, je looser ... :-)

Dobrý den,

zřídil jsem si účet u mBank, protože jsem věřil, že k nám konečně dorazila banka, která nedělá z klientů blbce, nezavádá nesmyslné poplatky, umí si svých klientů vážit a hospodařit s jejich penězi. Bohužel tomu tak není. Zavedením prvních poplatků byla nastolena cesta k zavádění dalších. Je jen otázkou času, kdy budou zavedeny jiné poplatky nebo stávající zvýšeny o korunu nebo dvě. Vždyť to tak moc není, že? Bohužel se zavedením poplatků úplně znehodnotil celý Váš produkt i kvalita Vašeho ústavu. :-(

229: Prostě Low-Cost je Low-Cost - myslím, že je správné, aby služba byla zdarma pro klienty, kteří se spokojí s jednoduchými a banku nezatěžujícími službami

Jenze ono se tak nejak ocekava, ze nizkonakladovost se bude spravedlive tykat nejen banky, ale i klientu. A stejne tak nerozumim tomu, proc by mely byt sluzby nezatezujici pro banku, ale pro druhou stranu uz ano, proc klient by si mel ruzne po dlanich, stehnech a stydkych pyscich zapisovat, kolik uz kde zaplatil, aby se nemusel klepat strachy, ze pro nej ta jeho banka bude vysokonakladova...
;-)

VY DEMENTI Z MBANK! KDYBY BYLY VŠECHNY VÝBĚRY ZADARMO, TAK JAK JE TO ZVYKEM V CIVILIZOVANÉ ZEMI, NEMUSELI BY SI KLIENTI BRÁT ŽÁDNÉ DODATKOVÉ KARTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

225: "silně pochybuji o nastavení takovéhoto poplatku"

No jasne, jeste nedavno jste to vylucovali, a dneska uz jen silne pochybujete. Takze kdy, do roka a do dne, nebo spis jeste o chlup drive?
;-)

Pan generální ředitel Sergiusz Najar si z Vás ohledně poplatků jenom dělal prdel a vy jste mu to tehdy sežrali. Přeci nebudete věřit generálnímu řediteli :-)

Pane Tomáši potvrďte to prosím, děkuji. A nebo radši ne, na to je přeci blbý odpovídat...

Říká se tomu salámová metoda. Určíte si cíl, kam se chcete dostat a postup rozdělíte na několik kroků. V jednom kroku by to klienti nezkousli, ale ve 4 to už půjde. A to se právě děje.
Proto vzůru směrem do FIO :)

Tomáš wrote (225): ....silně pochybuji o nastavení takovéhoto poplatku.
Ajajajáááj. Když se silně pochybuje, tak se to vlastně nevylučuje a můžeme to brzy čekat. To by bylo ale mKonto totálně odepsané a mBanka by se stala hypoteční bankou.

a dost... idiota ze mne delat nebudou... budouci tyden jdou penize jinam...

Tak počítejte se mnou - od 1.8.:
vyberu si v měsíci 3x z bankomatu
zadám 15 platebních příkazů mimo mBank

mKonto: až Kč 42,-
osobní konto zadarmo PS: Kč 0,- (když budu vybírat z bankomatů PS nebo ČSOB)

Pokud se Vám PS nepřizpůsobí, můžete mi říci jediný důvod, proč si mám nechávat mKonto? (kromě toho, že bych musel měnit inkasa a sipo)

Každopádně si asi u poštovky to konto zřídím jako testovací obdobně jako před x lety mKonto. Nemyslel jsem si, že k tomu někdy budu mBankou donucen...

Teda pokud to chápu správně, tak se mě žádná z těch změn nedotkne a rozumím tomu, že mBank jde tímhle směrem. Prostě Low-Cost je Low-Cost - myslím, že je správné, aby služba byla zdarma pro klienty, kteří se spokojí s jednoduchými a banku nezatěžujícími službami. Ono nic není zadarmo a pokud někdo frčí na aukru, EBAYI, nebo bůhví kde, tak ať cáluje. ZA MĚ PALEC NAHORU (JEŠTĚ POŘÁD).

Tomáši, a jak budete reagovat na příspěvek číslo 220 ? Není to teď podraz od mbank na klienty? Ano, a to celkem slušný. Dnes jste udělali velkou chybu - přesně tu o které pan Najar před lety mluvil: "Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí. "

Jsem s vámi téměř od počátku a ani ve snu by mě nenapadlo, že začnete takto zcela jistě sklouzávat do stejných kolejí jako většina bank působících zde v ČR. Byl jsem vaším nadšeným a spokojeným klientem, plně využívajícím mKonto i eMaxy, všude jsem vás propagoval, chválil a bláhově věřil těm vašim počátečním kecům o tom, jak budete JINÍ, férovější, jak si nemůžete dovolit a ani nechcete měnit vaše zásady, jak jste se dobře poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila, jak jejich cestou rozhodně jít nechcete, co říkáte, to že platí a další podobné reklamní kydy, na které jste nalákali nejen mě, ale mraky dalších „bláhových“ lidí, znechucených bankovními manýry ostatních bank v ČR. Jsem hodně zklamán a nyní již stoprocentně přesvědčen, že další zavádění poplatků je jen otázkou času. Nezbývá mi tedy nic jiného, než se začít poohlížet jinde, stejně, jako jsem to před nedávnem udělal i se spořícím účtem ...

K těmto změnám mohu říci jediné: od příštího měsíce pro mě mBank zcela ztrácí využití.

* Spořící účty mBank jsou zcela nepoužitelné (většinu úspor jsem už dávno převedl do Axa banky);
* Platební karta je výhodnější od Fio (zdarma karta ke spořícímu Fio kontu, kde lze také podávat trvalé příkazy);
* Výběry hotovosti z bankomatu holt - pokud to bude možné - oželím a budu vybírat na pobočce Fio.

Účty zatím neruším (dokud je vedení zdarma).

Poslat zprávu

@ zceska - silně pochybuji o nastavení takovéhoto poplatku.

S pozdravem

Tomáš

A za rok za dva tu máme i poplatek za vedení účtu, že? :-)

Nadavejte si, jak chcete, ale nepocitejte s tim, ze se neco zmeni. Kdyby banka ustoupila, tak si naseŗe do sandalu stejne tak, protoze by to pak klienti zkouseli rvat vzdycky znovu.

Takze jediny mozny zpusob, jak neceho dosahnout, je skutecne pouze ODCHOD jinam. Teprve tim, ze se pocet klientu z 300 tisic naraz smrskne na tretinu nebo i min, donuti nekoho z managementu brat tuhle nespokojenost vazne a neco s tim udelat. A teprve pak pujde Mr. Rehak loupit zase nekam jinam.

Zmena sazebniku od 1.1.2011
vedení osobního účtu mKONTO 0 Kč / měsíc (pouze v mesicich s 28 dny a mene) jinak 25,-

zrušení osobního účtu mKONTO 0 Kč / pouze v pripade umrti jinak 100,-

realizace platebního příkazu z osobního účtu mKONTO na jiný účet v mBank ČR
- do tri dnu zdarma jinak 5 Kc

výběr hotovosti z bankomatů v ČR 0,
- Pouze pro prvnich 1000 klientu v mesici v bankomatech vzdálenych maximalne 100m od pobocek v case 0:00-1:00 minimalni vyber 25tis Kc jinak 35,-

Ještě dodatek - né že by ty poplatky byli nějak drastický!!! jen mi přijde uhozený, vystupovat jako banka bez poplatků... což vlastně i nadále jste ale jen za určitých podmínek... dobře ty transakce jsou možná ještě pochopitelný 10 jich s odřenýma ušima stačí... ale ty výběry z bankomatu... omg

OTÁZKA: Dobry den, muzete nejak zarucit, ze po ziskani potrebneho mnozstvi klientu svoji "bezpoplatkovou" politiku nezmenite? Tedy, ze by treba casem doslo k postupnemu zavadeni polatku ve stylu ostatnich ceskych bank? Dekuji.
Pavel Hanak

Sergiusz Najar ODPOVĚĎ: To, co je dnes v ceníku za 0 Kč - bude i nadále za 0 Kč. Jsme bankou pro přemýšlivé a akceschopné Klienty, kteří si nás právě proto vybrali - nemůžeme si dovolit a ani nechceme měnit naše zásady. Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí. 06.12.2007 16:50 http://finance.idnes.cz/o...

Uz se tesim na novy srovnavaci clanky a konkurence jiste taky. 5 vyberu z bankomatu 62,- (á=15,50) 30 jednorazovych prikazu za 60,- Nuly zustavaji, ale davame pred ne dalsi cisla!

OTÁZKA: Dobrý den, pane řediteli- Myslím, že jste konkrétně neodpověděl na konkrétní dotaz: jak dlouho budete držet účty bez poplatků, nejedná se pouze o "zaváděcí" ceny? Odpovězte prosím konkrétně. Děkuji
Honza S.
Sergiusz Najar ODPOVĚĎ: Myslím, že se už opakuji: nebudeme měnit nulové poplatky u našich služeb. Co je s nulou, bude s nulou. Opravdu. Vážně. Skutečně. Je to tak. 06.12.2007 17:44
OTÁZKA: Odpovídáte, že 3 výběry z bankomatu měsíčně budou zdarma.Tedy z jakéhokoliv bankomatu?
Edita
Sergiusz Najar ODPOVĚĎ: Ano, z jakéhokoliv bankomatu akceptujícího karty Visa (v ČR nejspíš není ani jeden, který by Visu nebral). Výběry v zahraničí jsou zdarma všechny. 06.12.2007 17:20
OTÁZKA: Dobrý den. Je to asi tak hodina co jsem si u Vás objednal službu mKonto a eMax protože se mi nelíbí arogance českých bank a perzekuce za to, že jim svěřím své peníze. hrozí do budoucna, že zavedete poplatky? Jak je to ošetřeno ve smlouvě s Vámi?
Jirka
Sergiusz Najar ODPOVĚĎ: Dobrý den, vítáme vás mezi našimi budoucími Klienty - naše filozofie je jasná a říká: nulové poplatky a nikdy jinak. Zavedení poplatků rozhodně neplánujeme. Každá smlouva se týká toho, co právě je - ale jestli chcete záruku, připravujeme pro vás překvapení na Nový rok... 06.12.2007 16:59

Mno - shrnul bych to asi takhle. Mbanko - je mi z tebe špatně - poplatky za výběr z Bankomatu... poplatky za transakce... slyšíte tam to slovo poplatky!!!!!!! krucinál Himmel Hergot Donnerwetter - ten titul od zlatý koruny by vám měli odebrat!!!! styďte se

ciprys: co se týká těch výběrů za 3 výběry zaplatit 9 kč (čily 3kč/výběr)to nikomu ruku neutrhne.

No ono je to pokud dobre chapu 9Kc za vyber, takze ja jsem odchazel od CSAS kde jsem platil krome jineho 6Kc za vyber a ted se mi mBanka meni na neco ceho jsem se zbavoval a klidne to udelam znovu.

Připojuji se, končím s vámi, ne nashledanou, ale sbohem!

No u me jste klesli hluboko, zatim u vas zustanu, ale zacnu se pripravovat, aby pripadnej odchod byl u me co nejmin bolestivej. Prestavam vas chvalit a naopak varuju lidi co u vas diky me meli bezpoplatkovej ucet.

OTÁZKA: Jsem vaším novým klientem a při prvním slavnostním přihlášení na váš web mne jímá hrůza. Připomíná mi rok 1997. Žádné speciální nabídky, nic zajímavého, pouze stav účtu NULA. .-) Kdy s tím plánujeme něco udělat.
Karel Huleš
Sergiusz Najar ODPOVĚĎ: Dobrý den, věříme, že primární je pro naše Klienty funkcionalita a rychlost. Mnoho jiných Klientů je rádo, že je "neotravujeme" desítkami obchodních sdělení, reklam a vtíravých nabídek. Stav účtu NULA - to už je na vás, abyste s tím něco udělal :) My zaručujeme, že na rozdíl od konkurence se z vaší nuly nestane záporné číslo... 06.12.2007 18:00 http://finance.idnes.cz/o...

Poslat zprávu

Dobrý den všem diskutujícím,

Chci informovat, že některé z dotazů, které se tu objevily, jsem zodpovídal v diskuzi na fóru v tomto vlákně: http://www.mbank.cz/forum... i nadále budu sbírat dotazy jak odtud z blogu, tak i z fóra a budeme pracovat průběžně na jejich zodpovídání.

S pozdravem

Tomáš

tak není to nejlepší ,ale těch 10 příkazů je opravdu málo za mesíc , a co se týká těch výběrů za 3 výběry zaplatit 9 kč (čily 3kč/výběr)to nikomu ruku neutrhne,jen se bojím, že tímto to nekončí.....jinak rychle zkrachujete.... nebo je v čr ještě dost hlupáků jiných bank co jsou ochotni platit ještě víc???

Žasnu nad množstvím miliónářů, kteří tady v diskusi mají ve všední den čas plakat a naříkat nad poladěným sazebníkem a veřejně velkohubě proklamovat úmysl sbalit si kufry a vypadnout jinam, z velké části ještě bezdůvodně, neb často ani neporozuměli, k čemu vlastně došlo a že se jich změna nejspíš ani nedotkne. Zvlášť ti, kteří mBanku posílají k čertu, by měli ocenit alespoň skutečnost, že své výkřiky mohou publikovat přímo na stránkách svého peněžního ústavu, což by se jim u jiného v žádném případě nestalo.

AAAAA tak koukám, že mBank už má dost klientů tak začíná zpoplatňovat vše co jde, postupně, ale pomalu, podle mne je to daleko horší než velké banky, které se aspoň k poplatkům hlásí otevřeně. Naštěstí nemám jen tento účet, hrůza.

I já jsem byl Vaším věrným klientem více než dva roky a mnoha lidem jsem produkty mBank doporučil. Ačkoliv to maskujete, postupně jste zrušily všechny výhody, na které jste lákali klienty ve vašich začátcích a vaše slogany a hesla byly evidentně kecy. To že se z vás stává obyčejná (pod)průměrná banka je věc jedna, ale že celá Vámi hlásaná ideologie o nové dimenzi bankovnictví (nebo co jste to tenkrát mleli) byla jen snůška reklamních blábolů, přičemž po dvou letech jste všechny své sliby otočily naruby, to je pro mě natolik neseriózní jednání, že i kdybych si nyní chtěl vzít hypotéku či co, u Vás si jí nevezmu ani kdyby jste slibovali hory doly. Jste evidentně jen prolhaná banda, která by v dnešní době zřejmě neuspěla už ani jako politická strana. Trhněte si nohou a odtáhněte zpět do Polska, tady pomalu ale jistě končíte...

Tak se tady mějte hezky a já jdu jinam.

Vazene vedenie mBank, tak takyto pristup je prejavom maximalnej neucty k Vasim klientom! Takto zradit ich doveru! V mojom pripade som si u Vas otvorila ucet pred dvomi rokmi, pretoze mi velmi pripominal ten, ktory som mala v USA u Bank of America a dakovala som nebesiam, ze aj u nas (myslim CR, pretoze byvam v Ostrave, ale aj SR, pretoze mBank je i tam) sa konecne objavila banka, ktora nemusi zdierat klientov poplatkami za vedenie uctu a za vybery z bankomatov.
Dva roky som Vas vsade len vychvalovala a bola s Vami velmi spokojna. Tak ako mnohi dalsi, aj ja som presvedcila svojich priatelov, aby si otvorili ucet u Vas. Naposledy, cca pred mesiacom som presvedcila mojich nastavajucich svokrovcov, ktori su uz na dochode. Mali ucty u PS a za vyber hotovosti kartou platili 26,- czk. Pri vyske dochodu okolo 7000,- czk sa mi suma 3x26,- plus dalsie poplatky/mesiac javila ako okradanie. Ale ako im mam teraz vysvetlit, ze za jeden vyber budu platit az 35,- czk? Kedze byvaju na dedine, nemaju tolko moznosti platit kartou pri beznych nakupoch, pre nich je viac prijatelna moznost vybrat si hotovost z bankomatu, takze nezda sa Vam, ze urcitej skupine klientov tym vlastne ublizite? Minimalne 1 vyber by mal byt zdarma, ak nie dva! Co sa tyka obmedzenia poctu platobnych prikazov, tak len desat prikazov mesacne zdarma je tiez hlupost rovnako ako spoplatnenie vyberu v zahranici pri ciastke mensej ako 2500,- czk.
Urobili ste si nejake predbezne kalkulacie kolko klientov tymito zmenami stratite? To nebude len tych par percent, kvoli ktorym "vraj" tieto zmeny zavadzate!
V druhom rade, mate predbezne kalkulacie ako rychlo ich dokazete nahradit novymi klientmi? Verte, ze pri takom sadzobniku sa Vam mozni klienti vyhnu velkym oblukom a zakotvia u FIO. Ludia nemaju cas premyslat nad tym, kolko mesacne zaplatia kartou a ci im to vyjde na bezplatne vybery z bankomatov! Mam taky pocit, ze zacinate zaspavat na vavrinoch.To ze ste vyhrali nejake ocenenia je sice krasne ale na to sa po par mesiacoch zabudne, pretoze tak ako Vas doteraz ludia svojim znamym doporucovali, tak ich odteraz budu odradzat!

Řeči tady se vedou, ale kdo to píše? Já jako klient banky, žádný takový problém nemám. Změny se mě netýkají. A myslím, že o nafouknutou aféru se pokouší asi ti "chytráci", kteří vymýšlí jak a koho přechytračit za všech okolností. Tak se tomu musí banka bránit. Pokud nebudou takový "chytráci" nebude třeba takových opatření.

V tomto státě se není co divit.Tady je byznys postaven na stylu oškubat ovečku jak se dá a použít k tomu jakékoliv prostředky v západní vyspělé Evropě nevídané.Máme z celé EU nejdražší poplatky bank,nejdražší elektřinu, nejdražší vodu, nejdražší volání v mobilních sítích, tey přesně v odvětvích, kdy zákazník nemá možnost výběru.Tomu říkám podnikání po česku.Nakonec to dopadne tak, že peníze budou lidé cpát do peřin jako do bylo kdysi. Myslel jsem, že Mbank je jiná, ale není !!!!! Je to další podvod na zákazníky.Zdůvodnění zvýšení a zavedení poplatků je směšné a připomíná mi paralelu ze zvyšování cen povinného ručení.Tehdy taky pojišťovny zdůvodňovali, že musí zvyšovat sazby jelikož někteří páchají pojistné podvody.Toto je konec MBANK, nebo minimálně začátek konce.

Vazene vedenie mBank, tak takyto pristup je prejavom maximalnej neucty k Vasim klientom! Takto zradit ich doveru! V mojom pripade som si u Vas otvorila ucet pred dvomi rokmi, pretoze mi velmi pripominal ten, ktory som mala v USA u Bank of America a dakovala som nebesiam, ze aj u nas (myslim CR, pretoze byvam v Ostrave) sa konecne objavila banka, ktora nemusi zdierat klientov poplatkami za vedenie uctu a za vybery z bankomatov. Dva roky som Vas vsade len vychvalovala a bola s Vami velmi spokojna. Tak ako mnohi dalsi, aj ja som presvedcila svojich priatelov, aby si otvorili ucet u Vas. Naposledy, cca pred mesiacom som presvedcila mojich nastavajucich svokrovcov, ktori uz su na dochode. Mali ucty u PS a za vyber hotovosti kartou platili 26,- czk. Pri vyske dochodu okolo 7000,- czk sa mi suma 3x26,- plus dalsie poplatky/mesiac javila ako okradanie. Ale ako im mam teraz vysvetlit, ze za jeden vyber budu platit az 35,- czk? Kedze byvaju na dedine, nemaju tolko moznosti platit kartou pri beznych nakupoch, pre nich je viac prijatelna moznost vybrat si hotovost z bankomatu, takze nezda sa Vam, ze urcitej skupine klientov tym vlastne ublizite? Minimalne 1 vyber by mal byt zdarma, ak nie dva! Co sa tyka obmedzenia poctu platobnych prikazov, tak len desat prikazov mesacne zdarma je tiez hlupost rovnako ako spoplatnenie vyberu v zahranici pri ciastke mensej ako 2500,- czk. Urobili ste si nejake predbezne kalkulacie kolko klientov tymito zmenami stratite? To nebude len tych par percent, kvoli ktorym "vraj" tieto zmeny zavadzate! V druhom rade, mate predbezne kalkulacie ako rychlo ich dokazete nahradit novymi klientmi? Verte, ze pri takom sadzobniku sa Vam mozni klienti vyhnu velkym oblukom a zakotvia u FIO. Ludia nemaju cas premyslat nad tym, kolko mesacne zaplatia kartou a ci im to vyjde na bezplatne vybery z bankomatov! Mam taky pocit, ze zacinate zaspavat na vavrinoch.To ze ste vyhrali nejake ocenenia je sice krasne ale na to sa po par mesiacoch zabudne, pretoze tak ako Vas doteraz ludia doporucovali svojim znamym, tak ich odteraz zacnu odradzat.

Pro Majzlík - spořicí účty viz např. http://aktualne.centrum.c...
(mBank už v tomto dávno nehraje prim)
Bezplatné transakce a vedení účtu má např. Fio, ovšem za kartu se platí.

Velmi mě to zaskočilo. Oceňoval jsem, že je to jednoduché a zadarmo. Sice mi to zadarmo zůstane, ale již budu muset myslet na to, abych náhodou nespadl do placené služby. Také kontrola ve výpisu bude složitější. A jak známo, kde jsou kalné vody, tam... Asi se poohlédnu po podmínkách u Fia.

Jak se u účtu se dvěma "rovnými" spoluvlastníky (manželé) pozná, která karta je hlavní a která dodatková? Děkuji.

Po přečtení tolika ohlasů bude doufám banka revokovat svou podrazáckou sazebníkobou politiku, protože banka bez klientů - žádná banka.

ještě jste zapomněli na poplatky za vedení účtu, poplatky za položky a poplatky za poplatky a ještě třeba tohle a tady.
Jednoznačně- od této chvíle nejste za 0 zbohem

Napište prosím, který běžný účet a spořící účet jsou výhodnější, než u mBank?

Hned tam přejdu... díky za rady.

To mi připadá velmi nefér jednání.Nalákali jste zákazníky na bezplatné bankovnictví,které nyní zpoplatňujete.Není to náhodou klamavá reklama ? Co na to úřad pro hospodářskou soutěž ? Zpoplatnit i ty tři výběry z bankomatu a případné výběry zdarma podmiňovat platbami kartou mi připadá jako nehorázná lumpárna, když si například svoje peníze nemůžu vybrat v hotovosti jiným způsobem např. u přepážky. Již jednou jsem od jedné banky utekl k vám a nejsem pohodlný to udělat znovu a tentokrát od vás.Už na tom pracuji.

FIO to jistí, mějte se tady fajn. Jsem velmi zklamán!!!

Běžte do háje. Spořící účty jste pojali tak, že je výhodnější spořit kdekoliv jen ne u vás. Pobočky nemáte, když jsem minulý měsíc potřeboval náhodou operovat s hotovostí, musel jsem přes LBBW (mám ji za rohem). Informování klientů stojí za starou belu, o tom, co jste zase zdražili, se dozvídám pravidelně z iDnes. A teď mě ještě chcete zpoplatňovat, když si vyberu prachy na každodenní výdaje (podnikatel nejsem, chodí mi k vám plat a jednou měsíčně jdu do bankomatu). Tak čím mě jako chcete zaujmout?

No zajimave a nevesele zmeny. Chapu teoreticka zduvodneni zmen. Ale stejne si nemuzu pomoct, ale proste je to dalsi zmena k horsimu. A i zmena oproti drive proklamovanemu "to co plati ted, bude platit vzdy".

1) Proklamovana prehlednost ceniku dostava dalsi ranu
2) Pokud se ohanite tim, ze omezeni "zadarmoznich" transakci je kvuli lidem co delaji nekolik set prevodu, je opravdu nutne zavest hned tak spartansky limit jako je pouhych 10 operaci?
3) S predchozim bodem souvisi potreba hlidat a prepocitavat kolik uz jsem udelal transakci (nejsem tak naivni, abych si myslel, ze me neco v IB upozorni, ze jsem vycerpal pocet prevodu zdarma) - dalsi rozcarovani pro hodne lidi az tuto skutecnost zjisti (nejlepe ve chvili kdy se jim najednou pri prevodu odecte poplatek).
4) Zde v diskuzi zmineny a HODNE dulezity fakt mi v te novince chybi - a to informace o NUTNOSTI utratit urcitou castku na karte bezhotovostne aby dotycny dostal alespon jeden vyber i nadale zdarma. Tohle myslim, ze ve skutecnosti bude mozna jeste horsi (a mene prehledne dohledatelne) nez omezeni co se prevodu tyka.

Suma sumarum, mozna cas protahnout zlenivele svaly na nohach a zkusit se probehnout po konkurenci. Vypada to, ze se to mozna zase vyplati.

Šetříme, šetříme hore po pěšině. Pěkně všude platit kreditkou a k tomu jednou za měsíc vybrat takakorát hotovost. 10 jednorázových příkazů měsíčně mi bohatě stačí. Ostatní platby směřuji na kreditku. Je to jasné. Kreditky vedou.

Nejasné, komplikované!!!! Před dvěmi měsíci postupně převádím finanční prostředky a tímto způsobem své aktivity velmi rychle zrychlím. VELKÝ PODVOD. BUDU INFORMOVAT VŠECHNY NA FACEBOOKU!!!!!!
Manželka má dodatkovou kartu, máme výběr 2x za měsíc, ale budeme platit!!!! Prosím o jasnou odpověď!!!!!!!!!

mBanko to se ti opravdu povedlo!!! Chápu, že náklady na výběr z bankomatu nejsou zrovna levné, ale mohli jste nechat alespoň 1x výběr měsíčně zdarma a až poté řešit objem plateb kartou v měsíci. Také 10 příkazů k úhradě měsíčně není dobrý limit. Stačilo by to nastavit na 15 a normální klienti by neměli problém. Já mám přesně 10 plateb měsíčně (Nájem, tv. poplatky, rozhl. poplatky, telefon, elektřina, plyn, hypotéka atd.)

u mně osobně nejde ani tak moc o peníze. pokud vybírám v zahraničí stejně vyberu min. 100 eur, plateb snad nemám 10 - možná jo nevím, výběr z bankomatu mi asi taky vyjde zadarmo. ALE PROČ DOP..E takhle ZK....E jednoduchý ceník???? Vždyť to bylo to nejlepší co na té bance bylo - jednoduchý ceník. Nemusím na nic myslet, vím že mám vše standardní zdarma. A teď toto. Podle mně velká chyba znamenající zpětný odliv klientů. Většina má mBank jako doplňkový účet, který momentálně ztratí význam.

No milá, mbank měl jsem tě rád, ještě počkám jak to bude doopravdy vypadat a pravděpodobně jsi u mně skončila a i když bude jiná banka dražší tak pujdu k ní ,protože nelžou jako ty a mají služby které jsi stále nebyla schopna do dněšního dne udělat. no chtěl jsem si založit ještě podnikatelský účet u tebe ale asi ho rovnou založím jinde. Holt tento tvůj experiment nevyšel. Jdi zpátky do polska a až vyrosteš možná dostaneš šanci, ale u mně už asi ne. Zklamala jsi a mrzí mně to.škoda že jsi si nevzala poučení z našich voleb mohla jsi vydržet i déle. Zapomněla jsi že tu již máš konkurenci a není problém přejít k ní. Měla jsi přes 300tisíc klientů no asi to na tebe bylo moc,chápu navyšovat kapacitu připojení k tvému servu bylo náročné ale neboj už navyšovat nebudeš muset.Hezký den bez klientů

Nespokojených klientů je hodně jak tak koukám, takže pokud své rozhodnutí ještě nezváží, tak můžou v nejbližší době čekat odliv klientů...

mBank by se měla vzít příklad z toho jak dopadly letošní volby.

Když se někdo dlouhodobě zprotiví, tak na to prostě dojede a na jeho místo nastoupí jiní!!!

Klid, Karle, klid. Zpoplatnil se jedenáctý a další jednorázový příkaz k úhradě, trvalé příkazy jsou nadále zadarmo. 3 výběry z bankomatu jsou taky zdarma, pokud utratíš kartou více než 4000 měsíčně, jinak tě bude stát nejvíce 9 korun. Stále nechápu, proč tady všichni hysterčí. Měli by si nejspíš přečíst sazebníky jiných bank. Ani u Fio pochopitelně není jistota, že za nějakou dobu nějaké regulační poplatky nezavede.

Přátelé musím se přidat s názorem, že to pomalu začínáte posílat do kytek. Vaše argumenty nikoho nezajímají, doba je těžká pro všechny a konkurence nespí. Zprávy o poplatcích jsem se dost lekl, naštěstí to dle bodu 3. není tak hrozné, protože mKonto používám skutečně jen k osobním účelům, nicméně spořící účty jste rozsekali totálně, měl jsem u vás přes milion a hodně dávno jsem ho přesunul do banky, která nabízí 3%. Vaše procentíčko je opravdu výsměch.

SPOJME SE A ZALOŽME NA FACEBOOKU REKLAMNÍ ANTIKAMPAŇ PROTI mBANK!!!

Jak jsem jim dělali kampaň pozitivního doporučení, tak tím rychleji na Facebooku můžeme zahájit polšnou negativní kampaň.

VARUJME VŠECHNY POTENCIÁLNÍ I SOUČASNÉ KLIENTY PŘED PRAKTIKAMI mBANK!!!

souhlasím se 179:
Také se připojuji. Kdo další?

tak dnes jsem byl ve FIO založit potřebné účty pro odchod z mbanky. Vše šlo jako po másle. Jenom tam byla menší fronta. Byl jsem 4. na řadě. Přede mnou byli klienti mbank. Docela jsme se ve frontě pobavili

Jenom jeden vzkaz pro marketingové oddělení: To jste pěkně pos**ali Vážení!
P.S: Prosím předejte i vedení.

Návrh na odplatu:
V cizině jsem používal kartu k mKontu na výběr drobné hotovosti (pro platby kávy atp.). Neplatil jsem s ní kvůli špatnému kurzu (mám ještě jiné bankovní účty a k nim karty). Kdyby mBank zlepšil kurs, samozřejmě bych platil i v cizině mKreditkou.
Příští týden jedu do zahraničí. Budu často vybírat tu nejmenší částku z různých bankomatů, dokud to je zadarmo. Častěji, než bych vybíral bez nového ceníku. Resp. budu dělit vybíranou částku: místo 20 EUR vyberu 2 x 10 EUR. Ať si užiju, dokud to je zadarmo.

Bohužel se musím přidat k převázné většině nespokojených ohlasů.Poplatky sice nejsou horentní,ale jsou v naprostém protikladu s tím,proč jsem si vybrala mbank.

Docela si v tom sazebníku protižečej:

"Zapomeňte na komplikované ceníky s výjimkami a podmínkami - v mBank před vámi nic neskrýváme..."

a hned pod tím aktualizovaný sazebník ...

Má žena podepsala smlouvu před necelým týdnem ,. .. tímto jí i mě podvedli,že mkonto nebude aktivovat a nasledně zruší. Já budu následovat později.

Tak já jsem k mBance přešel od ČSOB, tudíž vím, že klienty je možné ždímat i daleko víc. Osobně se mě dotknou ty zpoplatněné výběry z bankomatu, jinak ovšem mBank asi zůstane nejlevnější variantou (pokud pominu Fio, kde je ovšem omezení výběru hotovosti na bankomaty ČSOB, což je oproti mBank opruz, byť rozmístění bankomatů ČSOB pořád ještě nosím v hlavě). Jak už ale tady padlo v diskusi: ztráta loajality, přestanu mBanku doporučovat, ztratím ochotu odpouštět jí drobné nedostatky a při první příležitosti uteču jinam. Mimochodem, to rostoucí šikanování s výběrem hotovosti (nejen u mBanky) mě začíná pěkně štvát. Ne všechno lze platit bezhotovostně, ne všichni nakupují v supermarketech a značkových krámech - zkuste třeba platit kartou maso u řezníka nebo ovoce na trhu. Už teď jsem nucen vybírat naráz poměrně vysoké částky a nosit pak čtrnáct dní po kapsách tisíce korun, jakou přidanou hodnotu pak banka nabízí oproti tomu, když si nechám výplatu vyplatit hotově nebo poslat poštou?

Byla to do očí bijící příležitost: na zapoplatkovaném bankovním trhu v tomto státě otevřít nízkonákladovou banku s minimem poboček i poplatků. Přitáhnout klienty na nulové poplatky a žít z peněz, které masy nespokojených klientů konkurenčních bank nové bance přinesou.
Zpočátku to fungovalo dobře a možná by to tak i zůstalo, nebýt očistného procesu v ekonomice, zvaného "krize".
Banka je ekonomický subjekt a je tedy zapotřebí, aby v první řadě naplňovala představu svých akcionářů. A touto představou je samozřejmě zisk. A tak byla zavedena první "opatření", která měla za cíl donutit klienty chovat se podle představ banky, aby se jí lépe dařilo snižovat náklady a generovat zisk. Z pohledu akcionáře to chápu, z pohledu zákazníka je to pro mne odklon od modelu "náš zákazník náš pán". A jako zákazník pak zákonitě zvažuju, jestli to pro mě jinde nebude lepší. Pokud si vyhodnotím, že ano, odejdu jinam. Tím pádem ale odeberu i část zisku dosavadní bance. Kruh se uzavírá, protože banka potřebuje generovat zisk a jak už jsem zmiňoval musí tedy tuto ztrátu někde pokrýt. Nabízí se zavedení dalších poplatků a zvýšení stávajících, což má za následek další odchod nespokojených klientů.
Situace se pak buď stabilizuje, jakmile zmizí rozdíl mezi touto bankou a ostatními a klienti tedy už nebudou mít výraznou motivaci migrovat k ní ani od ní, nebo to může vést ke krachu.
Jsem zvědav, kterou cestou se vydá mBank...

Upozorňuji m-bank, že stejně jako jsem nelitoval námahy a během 2 měsíců jsem plně přešel k m-bank, tak mohu odejít i jinam. Důvody totiž byly jednak finanční, ale jednak i principiální.
Nejednáte otevřeně: pokud je opatření zaměřeno proti lidem, kteří dělají stovky jednorázových příkazů denně, dejte zadarmo 10 transakcí denně a nikoli měsíčně! Nebo aspoň třeba 100 měsíčně, to by bylo výrazné, a každý by pochopil, že to je proti nestandardním uživatelům.
Další vaší výhodou bylo (nebo bude do 1.8.), že jste nezasahovali do chování kllientů a npřidělávali jim starosti : účet se založí s nulou, nebo na něm může být věše vybráno, není minimální zůstatek, takže si například nemusím nechávat rezervu na poplatky, a hlavně nesleduji, kolik jsem platil, abych mohl mít výběr peněz z bankomatu zdarma - můžu zaplatit 1 měsíc 50 000 kartou, další dva měsíce nic.
Shrnuto: ke komfortu ostatních bank vám dost chybí, tak se prosím chovejte podle toho.

.. a to teda hned

to Iveta: nemáte pravdu, nesmyslně generalizujete. Např. já si pro své "finanční chování" už našel výhodnější produkt u jiného peněžního ústavu ...

Hezký, moc hezký. Ptám se tedy přímo autora článku - má letos mBank pro klienty nepodnikatele, nestojící o vaše úvěry i nějakou vyloženě dobrou zprávu? eMax+ jste zlikvidovali, jen blázen by u vás spořil. Zavádíte nové poplatky, což nekoresponduje s vašimi vizemi..

http://www.mbank.cz/mbank...

Škoda, že jste neuveřejnili nový sazebník před hlasováním do Zlaté Koruny, to byste asi čučeli co. Na to jste ale ještě dost vytroubený, že? Jak myslíte Tomáši, že dopadne hlasování v příštím ročníku Zlaté Koruny? Věříte si?
Slib "Co je za nula zustane vzdy za nula" timto padl.
Vazne neverim svym ocim! Alespon 1 vyber z bankomatu zdarma podle mne mel zustat.
Pokud byly osobni ucty zneuzivany OSVC a podnikately, tak mela mBank jit po nich
a ne zavest tyto poplatky, ktere se 100% dotknou i beznych lidi (vybery z bankomatu).
Jeste ze tu mame FIO/PS, takze je kam jit. Odhaduji masivni odliv klientu a jsem vazne moc zvedavy co teprve nastane s prichodem dalsich jiz avizovanych nizkonakladovych bank pristi rok (Raifka,...)

Přidání všemožných poplatků je pro mě hlavně komplikující. Mám rád věci jednoduché. Proto jsem zrušil eMax plus účty. Nyní uvážím přechod k FIO u kterého mám účty. Prostě se chci soustředit na to, co je pro mě důležité, a ne si pamatovat, jestli je zrovna třetí týden v roce, pondělí a zároveň úplněk a já mám díky tomu službu zdarma... V jednoduchosti je síla. a mBanka se profilovala (reklamami s velkou nulou s nožičkami a ručičkami), vždy jako banka s nulami v poplatku. Velmi jste mě zklamali. Po snížení úroků na nuly a šaškárnami s eMax plus, který je teď na nic, začínáte komplikovat i svůj jediný dobrý zbývající produkt (mHypotéku jste zkomplikovali už šíleně) a to je mKonto. Přeji vám hodně štěstí, doufám, že se sami v těch vyjímkách a vyjímkách z vyjímek vyznáte.

Jak to tu tak čtu, tak FIO Banka, bude mit v obdobi srpna velky narust klientu :D

jo a ještě poznámku k těm výběrům v zahraničí. Nastavením přepočítacího kurzu může být nakrásně celá transakce zdarma a nakonec zaplatím více než u jiné banky s poplatkem ale s nižším přepočítacím kurzem. Chováte se jako šibalové!

Nebude to dlouho trvat a zruším u Vás účet. Začínate se chovat jako jiné banky v ČR. Vaše výhody se ztrácí.

STEJNĚ JSOU NEJLACINĚJŠÍ ZE VŠECH !!!

Nutit klienty utrácet kartou, aby potom mohli mít zdarma výběry z bankomatu je podle mého názoru zcela v rozporu s dosavadní strategií mBank.
V minulosti jsem mKonto doporučil několika známým, nyní už tuto chybu neudělám.
Zavádění podobných poplatků je cesta zpět, která znamená odchod mnoha klientů, zřejmě včetně mě.

to Milan: No tak jestli vsem financne "radis" timto zpusobem tak to potes. "Zmeny se nikoho netykaji, tak si nemate na co stezovat".. kdyby se nikoho netykaly, tak je asi nebudou delat... jdi radsi jeste studovat...

Sorry, ale na vaše názory se opravdu nemohu dívat, jsem také klientem mbanky, studuji na Masarykové univerzitě v Brně a zároveň podnikám(vedlejší činnost) jako finanční poradce u Broker Consulting a myslím si, že kromě úroků na spořících účtech se nedá i přes všechny změny mbance nic vyčíst. Jsem spokojený. Vše má přehledné, rychlé a spolehlivé. Kdyby si každý pozorně přečetl co se tady píše, tak by zjistil, že se ho nic z toho nedotýká....

Zdravím Vašeho pana ředitele a celé předsednictvo banky.
Nejen,že jste nám v Karlovarském kraji zrušili kiosek v Interspáru,ale ještě změníte sazebník tak nepřehledně,že se v tom ani prase nevyzná.Kde je vaše 0,-lákající nabídka,asi už máte dost klientů a Vám to stačí.Já rozhodně u Vás končím a jdu k FIObance,ještě,že jsem tam účet nezrušil.Věřím,že totéž udělá více lidí.
S pozdravem Váš bývalý klient.

Budou stejné poplatky zavedeny i ve slovenské a polské mBank nebo se týkají pouze České republiky?

Nedobré zprávy, již jsem začal podnikat první kroky k přechodu do mBank od Č.S. ale asi budu muset zase počítat zda to má cenu.
Uvážím li množství času které tomu budu muset věnovat a momentálně jen teoretickou a nejistou úsporu při opuštění Spořitelny , asi se na to vykašlu a pokusim se najít úspory ve vedení účtu u stávajícího ústavu.

Moc mě "potěšil" můj skeptický pohled na věc - před 3 týdny jsem byl na pobočce mBank, kde jsem v žertu vznesl dotaz "Jak dlouho to vydrží bez poplatků? " - odpověď již znám.

152: tak asi nejezdíš nikam mimo země, kde se platí eurem. Já jo. Proč si mám vybírat hodně peněz v měně, s kterou, když mi zbyde, si budu moct tak akorát vytřít.... a k tomu ty skvělý kurzy + 2% pokuta?

Snahu snížit náklady vlivem "extrémních" klientů chápu.
Výběr v zahraničí zdarma pouze při ekvivalentu 2500 Kč a víc - beru.
"Jen" 10 transakcí zdarma mimo mBank v rámci ČR - beru.
ALE: Zpoplatnění výběru z bankomatu v závislosti na výši útraty přes kartu je prasárna. S "extremisty" nemá nic společného a porušili jste tím princip, že to základní je zdarma. Hotovost prostě člověk mít musí (a přemýšlet kolik jsem kartou zaplatil... no potěš).

Nějaký výběr zdarma za měsíc nechejte a jejich počet navažte to na mKonto a ne na kartu, ať vaše dodatkové karty (např. pro manžele) nejsou úplně k hovnu.

PS: Chápu, že vám to tak vyšlo (výběr se nám zaplatí při platbě kartou nad 2000 Kč apod.), ale klienti chtějí přehlednost a hlavně jednoduchost. To jste nezvládli. V jednoduchosti se váš sazebník začíná blížit českým zákonům a bohužel vypovídá něco o vaší profesionalitě.

Pro lidi jako já, kteří využívají účet k "normálnímu" životu se tím pádem nic nemění. Mám mKonto už třetím rokem. Stále bez žádného poplatku. Obraty na účtu nejsou nijak přemrštěné, mám 20 trvalých příkazů, protože musím hradit spousta věcí, mHypotéku s mBilancem. Peníze z bankomatu si vybírám tak 2x do měsíce ve větší částce a snažím se platit co to dá kartou u obchodníků. Pokud by se mě změna měla dotknout pak asi nežiju normálně. I když chápu, že je potřeba "nějak" vydělávat, nedává mi smysl, proč se management banky snaží poplatky zavádět. Marketingová komunikace banky dává už léta zákazníkovi najevo, že banka má nulové poplatky. Tímto krokem tato letitá kampaň skončí a veškeré peníze do ní vložené příjdou nazmar. To je pro banku a potažmo i pro nás klienty velká škoda. Banka se tak dostane do bludného kruhu, kdy noví klienti přestanou do banky chodit a stávající se začnou rozhodovat o změně. To by mohlo znamenat i ......

To Pavel: Ano tak by se mely limity aplikovat selektivne, pouze na lidi, kteří soustavně využívají účet k jiným účelům, než bylo původně zamýšleno a ne s tím buzerovat všechny klienty.

Tak toto mě tedy fakt naštvalo. Přemýšlím o přechodu do jiné banky.

Zdravím,

chápu ty změny - opravdu jsou takoví, kdo účet používají k jiným účelům. Když si to člověk pohlídá, stále je to zdarma - alespoň pro mé účely. V cizině si stejně míň jak 100 Euro nikdy nevybírám.

Peníze i klientů je asi dost, tak je potřeba asi začít vydělávat a nechat si zaplatit svoje investice. Pokles úročení na Emax a Emax plus, zpoplatnění výběrů v bankomatech (nezaplatím-li 4000 měsíčně u obchodníků- z kterých máte procenta, a kteří by to takto zaplatili za mě). Omezení počtu transakcí a nutnost jejich sledování není taky moc fajn služba. Výběry zdarma v zahraničí nad ekvivalent 2500Kč. No vzhledem k mému studiu Na VŠ Podnikání bych si troufl říci, že máte zajímavý podnikatelský záměr, akorát vám asi brzo moc klientů už nezůstane a výdělky se budou rychle snižovat! A mimochodem, peníze již převádím postupně na šikovné Spoření k ČS a u Vás už brzy zůstane asi jen sipo a nejnutnější trvalé platby(než budou převedeny k FIO)!!!

Po návratu z UK jsem chtěl stejné podmínky i v ČR. Jedinou možností byla Mbank. Stálo mi za to zrušení účtu u ČS, kde si klientů neváží, protože vždy budou takoví, kteří jsou pohodlní a i když budou zbytečně platit, nikdy účet nezmění. Ale takoví nejsou klienti Mbank. Ti nebyli líní a přesunuli své finance do Mbank a pokud se najde výhodnější nabídka, stejně tak přesunou své účty tam.
Co přinesou tato opatření?
1) Ztráta důvěry u klientů (banka nedodržuje své sliby a je zcela jedno, zda se změna projeví, nebo neprojeví i finančně. Nemluvě o uvedených nedůvěryhodných důvodech)
2) Konec ústní reklamy - jeden spokojený zákazník mohl přivést spoustu dalších lidí. Nespokojený zákazník - žádná, nebo negativní reklama
3) Konec loajálnosti. Klienti byli shovívaví a drobné nedostatky odpustili. (nemožnost vkladu peněz na účet, nesplněný slib možnosti zahraničních plateb, nebo neprofesionální vzhled stránek IB...)
4) Rozčarování a pocit podvodu, zvláště po hlasování pro Zlatou korunu.

Pokud je cílem těchto opatření likvidace banky, je to správná cesta. Pokud ne, stálo by za zvážení, zda kvůli 2% (jak uvádíte - pokud to je opravdu důvodem) nepřijdete o mnohem více stávajících klientů, nemluvě o klientech nových.
Rozčarovaný stále ještě klient Mbank R

Pan Rehak, by se mel sbalit a tahnout nekam jinam...

Chápu co banka chce, nechce aby mkonto zneužíval podnikatel, platilo se více kartou místo výběrů v bankomatu. proc to ale nejde udelat tak omezit příkazy na 10 zdarma další za poplatek, výběry v bankomatu vybereš částku 2000,- poplatek za výběr 0 vybíráš 200,- poplatek 10% z částky takto je to snad u zahraničí proč by to nešlo u nás

Jako zamestnanec CSA jsem okamzite vytusil, ze prichod pana Rehaka do mBanky nevesti nic dobreho. Coby byvali vice prezident pro ekonomiku zavedl takzvany "buzeracni" plan, tedy vyzdimat z klientu za dodatecne "sluzby" (rozumej standard) co nejvice. S nasledky teto filozofie se bude CSA vzpamatovavat jeste nekolik let. Nechapu proc tito lide dostavaji znovu a znovu sanci nicit dobre veci!

Jako zamestnanec CSA jsem okamzite vytusil, ze prichod pana Rehaka do mBanky nevesti nic dobreho. Coby byvali vice prezident pro ekonomiku zavedl takzvany "buzeracni" plan, tedy vyzdimat z klientu za dodatecne "sluzby" (rozumej standard) co nejvice. S nasledky teto filozofie se bude CSA vzpamatovavat jeste nekolik let. Nechapu proc tito lide dostavaji znovu a znovu sanci nicit dobre veci!

Pokud si chce banka odradit klienty, je to nejlepsi zpusob. Jsem hodne rozladena. Nejdriv po vsech chtit at hlasuji pro produkt Mbanky v soutezi a potom pekne odmena ve forme poplatku. Pekne jste se ukazali!

Jsou to vážně absolutní KO KO TI !!!

Jako zamestnanec CSA jsem okamzite vytusil, ze prichod pana Rehaka do mBanky nevesti nic dobreho. Coby byvali vice prezident pro ekonomiku zavedl takzvany "buzeracni" plan, tedy vyzdimat z klientu za dodatecne "sluzby" (rozumej standard) co nejvice. S nasledky teto filozofie se bude CSA vzpamatovavat jeste nekolik let. Nechapu proc tito lide dostavaji znovu a znovu sanci nicit dobre veci!

Chtěl bych se zeptat někoho od Mbank 1) proč v zahraničí stačí vybrat 2500 tis a mam výběr zdarma??? Fakt nechápu 2) nebo aspoň říci, že 1 výběr je zdarma jak na dodatkové či na hlavní kartě?? Ostatní změny by se ještě dalo přežít, ale je vidět, že se už nesnažíte klienty nabírat.Je to smutek fandil jsem Vám, ale ted nevím.Zkuste mi odpovědět třebas i mailem.

Zavedení poplatků mě k odchodu k jiné bance nedonutí (protože pořád to v souhrnu vychází lépe, než u "normální" banky) - ztrácíte tím ale důvěryhodnost a přicházíte nepřímo o zákazníky - všude jsem troubila, jak jsem u Vás moc spokojená a lobbovala - získala jsem Vám tak několik zákazníků. Připadám si teď jako blbec. Dál už doporučovat nebudu....už jsem jen "obyčejný" klient a ne "nadšený" zákazník. Marketing typu "šeptanda" Vám nahnal nové klienty, teď už s rozšiřováním zákaznické základny nepočítejte.

mBank = simply kokots

Chápu dobře,že kromě trvalých příkazů, které mám nastavené mohu ještě udělat 10 platebních příkazů nebo celkem deset platebních příkazů (trvalých nebo jednorázových) dohromady?Zajímalo by mě proč jste zvolili právě deset platebních příkazů měsíčně, když tvrdíte, že zpoplatnění je zapříčiněné uživateli účtů se stovkami transakcí denně. Není to právě naopak. Deset je skutečně měsíční minimum. Opravde se jedná o 2% klientů ....? Stále si stojíte za tím, že se chcete lišit od ostatních bank nebo je to začátek zavádění nových podmínek poté, co jste přilákali nové klienty?

Informace, které zde uvádíte jsou mylné. Nevěřím tomu, že se nové poplatky dotknou pouze 2% lidí. A pokud ano, tak znám hned tři lidi, kterých se to dotkne. Jsou to ti, kterým jsem dříve mBank doporučil. Jaké štěstí, že zrovna my patříme do těchto 2%. Nesnažte se to zaobalit, jak i nadále jste téměř bez poplatků. Postupně se likvidujete a z klientů děláte skutečné blbce.
Myslím si, že už nyní máte strategii toho, jak postupně vše zpoplatnit. Jen to nemůžete vysolit najednou, to byl mnozí neunesli. Budete věřit, že je zde hodně pitomců, kteří nový sazebník nebudou číst, že e-mail s informacemi prostě smažou a zaplatí vám tyto nesmyslné - možná i chytře skryté poplatky.
Avšak můj názor je takový, že je toto začátek vašeho konce. Většina klientů totiž nejsou žádní šašci, dovedou se zorientovat.
Byli jste bankou pro mladé dynamické lidi. Tito velice flexibilně utečou jinam. A nabízí se zde rozumná alternativa, která je (bohužel) již lepší. Fio prostě nabízí podmínky lepší. Výběr je za 6,- Kč, jinak se neplatí nic. mKonto má svou slávu za sebou.
Mrzí mě, že jsem uvěřil tomu, že budete odlišnou bankou. Ano, byli jste. Ale nyní se stále více přibližujete těm ostatním. Zevšedníte, vyšumíte, zmizíte.......

Jen si zahrávejte a brzo to budete moct zabalit!

Lidi Vám dali důvěru, Vy jste ji zklamali - TO SI UVĚDOMTE!

Pochopím, že chcete zamezit zneužívání, ale aspoň 1-2 výběry z bankomatu mají zůstat ZDARMA!

Jsem přesvědčený, že za pár měsíců bude u mBank zadarmo už jen to rušení účtů ...
Začalo to "odstřelem" spořicích účtů bez náhrady (kde je mVklad nebo mFond ?) a pokračuje to dál. Jsem hodně zklamaný a začínám hledat jinou, jednodušší a nyní i výhodnější alternativu pro vedení svých "vedlejších" účtů. Určitě existuje.

112,114,124: V textu je to umyslne zamlzeno, ze sazebniku je to jasne. Za vybery embosskou (a jeste k tomu hlavni kartou) k mKontu v CR se plati podle plateb u obchodniku nasledovne:

0-1999 1.-3.vyber 9Kc, zbytek 35 Kc
2000-2999 1. vyber 0Kc, 2.-3.vyber 9Kc, zbytek 35 Kc
3000-3999 1.-2. vyber 0Kc, 3.vyber 9Kc, zbytek 35 Kc
4000+ 1.-3.vyber 0Kc, zbytek 35 Kc

Mam ucty i jinde, kdyz chteli, abychom zlikvidovali eMax+ a nechavali si jen malou rezervu na eMax, poslechl jsem, kdyz chteji, abych od nich odesel celkove, asi take poslechnu... Doporucovat jsem prestal uz pred 1/2 rokem.

Mimochodem onen vychvalovany CashBack vetsinou pokladni hned odmackne jako ne, aniz by k tomu clovek mel co rict a videl jsem ho asi 2x, z toho 1 v prodejne mesicniku...

Doporučila jsem mBank přátelům a od teď říkám: "Přátelé jdeme jinam!!!" Nejste jediní kdo je (u vás byl) za NULU
Špatný management ....velká škoda

Tento krok hodnotím jako nešťastný.
1.) Znepřehlednění podmínek je určitě špatně
2.) Je z toho jasně cítit že potřebujete vydělat více než dosud (což nevidím jako něco špatného, každý chce na trhu přežít), ale to se mohlo řešit i jinak ...
3.) Někteří klienti odejdou nyní, pokud ale přijdou další chytré "nápady" a změny, odejde jich mnohem víc = cesta do pekel.

Upřímně řečeno se mBank podařilo mě naštvat - narozdíl od drtivé většiny ostatních ovšem absolutně ne kvůli zpoplatnění 11. a další transakce (navíc jen za 3 Kč - chachá to je sranda - kdo byl u ČS, tak ví, že to není ani polovina toho co tam).
Totálně mě ovšem vadí zpoplatnění dodatkové karty - to je totiž hlavní výhoda, kterou s manželkou využíváme. (Proč máme řešit, kdy a jak vybírat? Vybere ten, kdo zrovna může a potřebuje!) Ano, uznávám, že tím jsme měli výhodu vlastně 6 výběrů zdarma, ale dobrá, tak ať do toho limitu 3 výběrů počítají všechny karty a je to! (Jenže to holt asi neumějí v Polsku naprogramovat :-P) To bych dokonce i těch 9 korun překousl, furt by to bylo suverénně nejlevnější...

No nic, nemá se spát na vavřínech a samozřejmě bych nerad zakrněl, takže po letech opět podniknu průzkum trhu...

připomenu co váš generální ředitel Sergiuszem Najarem řekl v roce 2007 pro iDnes:

Dobry den, muzete nejak zarucit, ze po ziskani potrebneho mnozstvi klientu svoji "bezpoplatkovou" politiku nezmenite? Tedy, ze by treba casem doslo k postupnemu zavadeni polatku ve stylu ostatnich ceskych bank? Dekuji.

To, co je dnes v ceníku za 0 Kč - bude i nadále za 0 Kč. Jsme bankou pro přemýšlivé a akceschopné Klienty, kteří si nás právě proto vybrali - nemůžeme si dovolit a ani nechceme měnit naše zásady. Dobře jsme se poučili ze zkušeností konkurence, která slibovala a sliby nesplnila. Jejich cestou rozhodně jít nechceme. Co říkáme, to platí.

Aspoň jeden výběr z jakéhokoli bankomatu měl zůstat za NULA bez dalších podmínek obratu. Jinak se na mě nezlobte, ale nemůžete tvrdit, že to všechno nabízíte za NULA.

Myslím, že takto se už vyplatí přeji k FIO.

Navíc psychologicky vše působí jako negativní reklama - postupně zavádíte a zvyšujete poplatky, snižujete úrokové sazby. Měníte naprosto charakter, který jste deklarovali zákazníkům na začátek a spousta z nich to bude vnímat jako podraz!

to neo29: Mea culpa, ale rozhodně to není konec světa, jak se tady křiklouni domnívají. Všechny 3 výběry zdarma jsou nad 4 000 korun plateb kartou, jinak jeden vyjde nejvíc na 9 Kč.

To abych si pořád sebou nosil ceník, abych věděl jaký limity jsou na co. Pamatuji si chvástání mBank, že nula zůstane stále a nejdůležitější je přehledný ceník. Také si pamatuji plyvání špíny na ostatní banky, které poplatky vybírají, kdy mBank tvrdila, že to je tím, že neumějí hospodařit s vloženými penězi zákazníků! No nic, čas jít o dům dál, k nějakému solidnějšímu podniku.

to Van/ostatni: ctete poradne Sazebnik !!! pokud neutratite platebni/kreditni kartou vice jak 2000,- Kc mesicne, mate VSECHNY VYBERY Z BANKOMATU ZPOPLATNENE !!!

RE: Van 112
Vidím, že Vám dělá potíže čtený text, že? Prohlédněte si nový sazebník, část VII, oddíl 1, odstavce g-j.

Novy sazebnik - moooc spatne! Ucet u mBank byl pro me do teto doby "bezstarostny", ted je konec. Rozhodne zacnu studovat podminky u jinych bank, snad pujdou jiny smerem.

Nerozumim tem vyberum v CR ? Znamena to ze kdyz vyberu vic jak 2500 kc tak to mam zdarma nebo jak ?? A jako dat 35 KC za dodatkovou kartu tak to je fakt narez pochopil bych kdyz by tam byl trebas jen jeden vyber gratis nebo tak nejak ale hned 35 kc fakt smutek. Jinak jak se tu zminili jini uz i ja jsem castecne odesel... vetsi cast penez jsem odeslal jinam a pokud Mbank bude pokracovat timto trendem nezbyde mi nic jineho nez odejit ac nerad.

Jako nového klijenta mně nalákali na všechny možné výhody jak je všechno zadarmo a užiju si to jen tři měsíce to mně příjde velmi vtipné. Již te´d by mněli napsat na své stránky vše bez poplatků ale jen do srpna. To jaké miliardy vydělávají když otáčí peníze ve fondech a jiných institucích již nenapíšou ale to že spoplatnijou blbej bankomat to jo. Aspoň teď by ste mohli otevřít pokladny na svých pobočkách (teď na to budou aspoň love).

Jako nového klijenta mně nalákali na všechny možné výhody jak je všechno zadarmo a užiju si to jen tři měsíce to mně příjde velmi vtipné. Již te´d by mněli napsat na své stránky vše bez poplatků ale jen do srpna. To jaké miliardy vydělávají když otáčí peníze ve fondech a jiných institucích již nenapíšou ale to že spoplatnijou blbej bankomat to jo. Aspoň teď by ste mohli otevřít pokladny na svých pobočkách (teď na to budou aspoň love).

mBanka není nijak nadprůměrná banka, spíše naopak a vy chcete jedinou výhodu, která zde byla zrušit...? Zavést poplatky to je tedy nápad, kdyby byl apríl, tak to chápu jako vtip, ale tohle je je vážně teda nehoráznost. No každopádně myslím, že nebudu jediný, kde se tady sbalí a odpluje k FIU.

tak hlavne ze to vim aspon takhle dopredu, muzu se podivat po necem jinem, nebo spis musim, nebudu u banky ktera podrazi sve klienty a nedrzi sliby, byl jsem s vami az do ted (teda vlasne do 1.8) naprosto spokojen. Nemyslim si ze by vam banka nevydelavala, spis si myslim ze investor je hamoun a chce mnohem vic ... skoda ... jdu hledat neco jineho ...

to Petr: mrkni radsi primo do sazebniku, ty tzv. 3 vybery zdarma v CR jsou podmineny utracenim kartou vice jak 4000,- Kc... ten komentar od mBank vyse je tak trochu mystifikace, platny je sazebnik

Vyberte si z mBank všechny peníze, ať jí taky trochu zatopíme!

Nepříjemné změny. Pokud budou pokračovat odejdu k jiné bance. Je to kontraproduktivní a mBank naopak přijde o stávající klienty a nové nenaláká.

Meli byste vratit vsechna vase oceneni. Chovate se jako hovada.

- vyber min. cca 100EUR v zahranici, oki chapu
- max. 10prevodu zdarma - oki chapu
ale uplne zrusit vybery z bankomatu? proc nenechat kazdemu alespon ten 1vyber zdarma? utratit 2k pres kartu, abych si "vydelal" na 1 hloupy vyber? ....ted uz jen opravdu poplatek za vedeni uctu, kdyz neuvalim mesicne 5k a je vymalovano...

Tady má snad většina lidí problém porozumět psanému textu. Tři výběry z bankomatu v ČR jsou nadále zdarma, zpoplatnění se týká zahraničí: "I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice. Výběry hotovosti z bankomatu platební kartou v zahraničí budou nově navázány na výši výběru. Výběry do ekvivalentu 2 500 Kč budou zpoplatněny 35,- Kč a výběry nad tuto hodnotu budou v neomezené podobě pro naše klienty i nadále zdarma."

Pokud to správně chápu, tak příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy a platby kartou zůstávají bez poplatků (vše tuzemské). To je pak ta 11. a další zpoplatněná transakce v pohodě, více jak 10 jednorázových příkazů člověk opravdu jen tak neudělá a to ani když účet používáme dva.

Co je horší, jsou ty poplatky za výběr z bankomatu. Většinu platebních transakcí kartou dělá manželka, ale hlavní karta je nejspíše moje (Jak se to vlastně pozná? Zakládali jsme účet jako spolumajitelé, tak čí karta je hlavní a čí dodatková?) a udělám těch transakcí minimum. Takže manželka protočí 5000 - 10000 při platbách, ale za výběr z bankomatu dá ještě 35,- navíc. To v mBank vymyslel nějakej pan ChciSiNamazatKapsu. Proč se prostě ty poplatky nevýběry neaplikují na každou z karet? Neplatím hlavní kartou a šup, zaplatím za výběr z bankomatu. Platí se hodně dodatkovou kartu a šup, výběr z bankomatu touto kartou je zdarma.

Když už zavádíte poplatky, tak určitě zavedete i kreditní úročení, že ano? Nebo to bude jen čistá zlodějina?

Symbolicky se mění podmínky po jednom roce, co účet používám. Naneštěstí pro mBank už vím, že změnit účet není takový problém, jak by se mohlo zdát.

Milan Š.

Nevim zda vsichni, co tu prskaji cetli vse pozorne a pochopili vse jak meli. Vybery jsou zpoplatneny na dodatkovych kartach... na "prvni" karte jsou stale tri vybery zdarma. Nevim kolik jednorazovach prikazu, kdo dela, ale deset JEDNORAZOVYCH je az az... Takze je to sice hloupe, ze se neco takoveho deje, ale asi z toho nevykrvacim, protoze se me to netyka.

sliby se slibují, blázni se radují.. a já jsem jeden z těch bláznů.. TOHLE JE PODRAZ!!!

tak poděkujme novému ředitely panu Řehákovy z ČSA. Co dosel do mbank tak se vše sere. potřebuje asi získat vysoké prémie a ohodnocení, tak začal s poplatky a myslí si že jim na to skočíme. není náhodou pan ředitel mimo jiné motivován ze strany ČS a ČSOB?

proč se tyto poplatky nezavádějí v Polsku a na Slovensku? no proč asi, protože tady jsme v ČR a tady to je pravidlem, ojebat klienta a management se směje.

takže po třech letech u mbank končím. a ať si pan Řehák užije svého triumfu.

velke zklamani - rano jsem se o zmenach dozvedela na seznamu (proc me banka neinformovala mailem??) . driv jsem mBank doporucovala, protoze zakladni veci byly zadarmo. jestli nekdo fixloval, tak mel byt postihnuty jen on. Mbank se timhle zaradila do stredniho proudu divnych bank s divnymi chaotickymi poplatky.

Mam na uctu vic jak 30tisic jako rezervu s vyberem kdekoliv kdykoliv zdarma,jinak s uctem nehejbu ale 1.8 s vama koncim

Nebuďte hysterky. Kolik z vás dává více jak 10 jednorázových příkazů měsíčně? Trvaláků se zpoplatnění netýká.

To se vam povedlo! 1.8.2010 rusim ucty!!!!

Neplašte a čtěte pořádně: "Změny se nedotknou pravidelných plateb jako je INKASO, SIPO, t r v a l é p ř í k a z y, ani platby v rámci mBank. Veškeré příchozí transakce z mBank či jiných bank zůstávají nadále zdarma." Ti, co chtějí odcházet, by se ještě měli rozmyslet.

No počet odchozích prikazu zdarma mi az tak nevadi (ale siklo by se to zminene pocitadlo...(coz zas takovy problem naprogramovat neni)) ale moc dobre nechapu vybery kartou v ČR: "bude odvozen od celkového objemu plateb platební a kreditní kartou u obchodníků a na internetu v daném měsíci. I nadále mají naši klienti možnost tří výběrů zdarma z jakéhokoli bankomatu v České republice." asi jsem blby ale potreboval bych to vysvetlit. Ty tri vybery zdarma budou zalezet na tom kolik v tom mesici utratim kartou v obchode pripadne nakupem na internetu? taky by me zajimalo kolik teda musim utratit abych mel tri vybery zdarma...

No nevím, kolik normálních (běžných?) klientů dělá 10 příkazů měsíčně. U mne jsou měsíčně tyto transakce: 3x TP, 2x PP, 1x SIPO, 1xvýběr. Dva tisíce měsíčně kartou v Kaufáči pro mě není problém. V ČS za tohle platím asi stovku měsíčně. Kolik by to bylo v mBank s novým sazebníkem?

Končím s vámi...

Tak po přečtení článku na iDnes, zjištění srpnových změn v sazebníku a aktuální výše úročení spořících účtů vidím, že se z mBank stává normální low-endová banka, ale s poplatky. Jakou bude mít po srpnu mBank konkurenční výhodu oproti jiným bankám??? Myslí si snad vedení banky, že ta konkurenční výhoda bude tak silná, aby udržela klienty?? Je vidět, že nízkonákladovost bance moc dlouho nevydržela a opět vidíme klasickou ukázku přísloví: "Sliby, chyby".
Tomu, kdo vymyslel tu komplikaci pro klienty s hlídáním počtu transakcí a utracených peněz kartou, bych nakopal zadek. To byla myšlenka hodná génia, který myslí na všechno jiné, jen ne na klienty.

Okamžitě odcházím.Přemýšlím o bance v Rakousku.
Už jen z principu.Mám v mBank účet již od jejich vstupu na český trh a myslím,že jím měsíčně protéká dost peněz.
Dvě karty jsou pro mě absolutní nutnost,aby si přítelkyně mohla taky kdykoliv vybrat peníze či zaplatit v obchodě,ale tohle co chystají je NEHORÁZNOST!!!!
BTW:Nepřešel do mBank nějaký manager z ČS? :-)

Kam přejít? To je úplně jednoduché! Mně třeba vyhovuje ekonto u Raiffky, hravě splním podmínky pro účet zdarma! Mkonto kvůli hypotéce s úrokem, který se teď bance nemůže vůbec vyplatit, nezruším, ale aby manžel z výběru v bankomatu platil, to ne, to bude mít v Raiffce zadarmo!

:-) delate z komara velblouda... Nektere argumenty jsou opodstatnene. Nicmene me podminky vyhovuji. Cau

Nevím zda-li to dobře chápu , ale když má jen jednu kartu od m- konta, tak výběr je pořád v ČR zdarma ??? Doplňková karta, to je nějaká vedlejší k té základní. No včera jsem začal přemýšlet , že zruším hlavní účet u ČS a na trvalo přejdu k M-Bank , tak nevím , ale asi si to ještě rozmyslím. Tuto banku jsem si založil na zkoušku , jak to bude fachat přes nett, ochrana vkladu a tak- zatím dobrý . Ještě asi počkám jak tohle dopadne.

Chtěla jsem ještě napsat, že si asi vůbec neuvědomujete, že k Vám přešli lidé, kteří klidně banku změní a jdou i do banky, která nemá mezi snoby příliš velký kredit. Jsou to lidé, kteří Vám věřili i přesto, že 3/4 národa Vás haněla jako "blbou polskou banku" a pro které není změna banky nějaký stres a "radši se na to vykašleme". Takhle uvažují mí rodiče v důchodu, ale ti u Vás účet nikdy neměli a mít nebudou. Myslím, že všichni lidé, kteří k Vám přešli od svých původních bank (a někteří u nich - jako já - byli několik desítek let) Vám fandili proto, že jste to těm ostatním zlodějským bankám "nandali". Šli do toho i s tím, že služby nebyly úplně tak dobré jako v jiných bankách, pobočky nebyly v každém městě a základem byl IB. Já třeba oceňuji i to, že mi nikdo nic nevnucuje, nikdo mě neterorizuje s telefonáty a nabídkami a vlezlou větou "Jak Vám mohu pomoci?" Ale jo, stejně na nás brát ohled nebudete, tak hodně štěstí na Vaší nešťastně vybrané cestě!

tak zase půjdu do jiné banky, škoda

Než začnete plácat nesmysly a hořekovat, tak čtěte pořádně. Je to sice nepříjemná změna, ale normální "rodinný" uživatel, za kterého se považuji, nemá zásadní problém uspořádat si platby tak, aby zůstal na nule s poplatky. Chce to jen zapojit mozek do činnosti, aby nezakrněl a koordinovat uživatele dodatkových karet. Nebo jim třeba pořídit místo debetek kreditky....? Prostě to chce přemýšlet a ne jen řvát o odchodu...kampak asi??

To se Vám nepovedlo. Před 2 lety jsem nebyla líná přejít od ČS a teď nebudu líná jít zase dál. Kvůli příjemnému úroku na hypo konto nechám, ale počítat, kolik zaplatím v tom měsíci kartou a jestli mám výběr zadarmo nebo ne- díky. Nejde mi o ten poplatek, stejně to pořád vychází lépe než poplatky v klasických bankách, ale ztrácíte moji důvěru. Je to složité, nepřehledné a navíc to spěje k tomu, že nějakým způsobem se dostanete k běžným poplatkům. A proto jsem k Vám tenkrát nepřešla. Naštěstí už jsou i jiné banky, které pochopily, že to jde jinak. Ukázali jste cestu, ale po tom jednou neštěkne ani pes a Vám ubude hodně klientů.

Je zajímavé, že v Polsku i na Slovensku to jde. Jen v Čechách se to zase musí upravovat tak aby byli všichni naštvaní. Prostě v mateřských zemích solidní banka, v Česku jen pro zlost.

Jsem velmi zklamán. Včera jsem byl podat žádost o dodatkovou kartu pro manželku.....To zpoplatnění výběru dodatkovou kartou považuji za největší prasárnu, myslím že původním záměrem mbanky bylo, že mKonto bude rodinný účet. Nový sazebník je velmi nepřehledný, cílem asi je v tom udělat takový zmatek, že klient ztratí přehled a bude platit a platit.

Mrzí mě to, ale jdu si udělat průzkum bank a založím účet jinde. Změny k horšímu začaly u spořících účtů, teď doputovaly k běžným. Zvláště zavedení limitů na výběr z bankomatu je do očí bijící pohrdání klienty. Tím naštvete nejvíc lidí, aspoň jeden výběr měl zůstat zdarma. V době finanční krize, kdy si každý snaží klienty udržet, si sami kopete hrob.

to je velice neprijemna zprava. Kazdopadne ja jsem klient ceske sporitelny,a tam jsou a budou take poplatky, ze se mi jevi mBank temer jako bez poplatku, takze asi prejdu k ni. Uz totiz vazne nevim kam jit, vsude jsou nehorazni poplatky. za chvili bude nejlepsi si penize drzet doma v supliku.

Jsem jeden z tech 2 procent... NECHAPU TOTO...
"kteří osobní účet mKONTO využívají převážně k jiným než osobním účelům (především pro podnikání) a generují až několik set transakcí denně. Těmto klientům bude nabídnut jiný produkt více vyhovující jejich skutečným potřebám. Takové klientské chování není v souladu s modelem nízkonákladové banky, kterou mBank je a nadále chce být. Změnu ceníku platebních příkazů nepocítí více než 98 % klientů. Prvních deset platebních příkazů do jiné banky v měsíci je stále zdarma"

Proc teda omezujete ostatni ????? kdyz tem klientum co posilají "stovky" transakci nabidnete jiny produkt?????

Tohle bych tedy od vás nečekal. Jako jeden z prvních a spokojených klientů jsem váš účet doporučil rodině a známým. Za poslední rok a půl to bude cca. 20 klientů. Začínám litovat že jsem to udělal. Asi je čas jim doporučit změnu na FIO.

"podmínky bezplatných výběrů z bankomatů v Čechách" - To su moc rad, ze podminky u nas na Morave se nezmeni! Kdo používá pro Českou republiku označení Čechy, je polovzdělanec, ignorant, český nacionální šovinista nebo nemocný člověk

Takže vážená banko, takhle tedy ne! Během 14 dnů zakládám účet u FIO a veškeré finance a transakce přesouvám tam. U Vás si nechám účet jen pro jednu věc a tou je, že mám zde hypotéku, takže jedinné peníze, které sem pošlu budou určeny na řádnou, případně mimořádnou splátku. Takže papá pampalá mBanko

Podmínky? čas ukáže, co je únosné a co už ne.
Daleko víc než číslíčka asi zafunguje psychologie.
Při "nekázni" mne mBank stáhne o cenu jednoho chleba měsíčně. Řeklo by se, to je toho!
Odhaduji, že ale 1) člověk nechce řešit kolik zaplatil kartou, aby neplatil za výběry. Je prostě příjemný to neřešit.
2) mBank hodně čerpala z vlivu/přesvědčování okolí - stejně jako jí to pomáhalo, tak jí to teď uškodí.

zmínim analogii, samozřejmě nepřesnou - před pár dny voliči ukázali, že svoji naštvanost dají najevo.Kroužkováním, odlivem od velkých stran. (Nespokojení byli mnoho let, ale teprve u těhle voleb se to projevilo naplno, stačilo uvěřit, že to je signál, co chtějí dát.)
a Změna "politiky" mBank?
část se smíří, část bude naštvaná a část odejde, flexibilní jsou, teď už jen mít kam odejít.
Těžko říct, jak která část bude velká, ale určitě ZŮSTANE MINIMUM TĚCH, CO mBanku VYCHVALUJÍ OSTATNÍM, a dodávají jím tím potřebnou důvěru pro nové klienty.

Takže, já osobně už nebudu u mBank, protože je jiná, super, nej, ale protože jsem línej odejít, rušit, měnit nastavení, učit se jiný IB, PIN.

PODVOOOOD....´to kloouk dolů!!! Tak se dělá obchod! Nalákat a pak oje*at.... Když už nic, tak aspoň jeden výběr z bankomatu teda zdarma zůstat mohl. To bylo i tam, odkud jsem odešel - a to jsem samozřejmě odešel kvůli vysokým poplatkům :(. No velice rychle mě přešly iluze............

1. Banda sedmilhářů
2. Banda pohrdající klienty
3. Banda pohrdající rádoby kolegy "mRadou"
4. Banda předurčená k zániku

Období zůčtování klientů s mBankou 2.-3.Q/2010.
ŽÁDÁM O VYSVĚTLENÍ CÍLENÉHO ZPOPLATNĚNÍ - PROČ NEBYLO PŘEDEM KONZIULTOVÁNO S ČLENY mRady?
Ano, pohrdáte jimi a doufám, že vám to členové mRady na dnešním setkání dají pěkně vyžrat.

mBank = banka předurčená k zániku

Pokud chcete být nízkonákladovou bankou, tak začněte opět rušit pobočky, které se dost rozmohly na to, že průměrný klient (soudě podle naší rodiny) potřebuje pobočku přesně jednou, a i to se dá nahradit kurýrem.
Ale obávám se, že se ukázalo, že jsou hypotéky pro banku výhodnější než spořicí i běžné účty a cílem je opravdu počet takových klientů zredukovat.

Jsem zklamaná z postupu Mbank - M konto jsem doporučila několika známým, kteří k Vám přestoupili ... většinou od České spořitelny ... o zdražení ještě nevědí ... od léta přestupuji k Fio - a známým poradím to samé !!!

Tak to je velké zklamání. Deset příkazů není moc a aspoň jeden výběr zdarma z bankomatu mohl zůstat!
Začínám hledat alternativu. Nulové poplatky tohle rozhodně nejsou. mBank tíhle jistě ztratí spoustu klientů a dobře jí tak, když se začíná chovat jako ostatní banky.

mBanko tohle je pěkná prasárna!!! především omezení počtu bezplatných transakcí na 10 za měsíc se záměrem zamezit zneužívání. :-) Další prasárna se týká výběrů z bankomatů. Sazebník se stává silně neprůhledný - budu si muset hlídat jestli jsem zaplatil kartou v měsíci tolik a tolik, jestli jsem už poslal 8 nebo 9 příkazů. Díky těm výběrům ztratíte obrovský počet klientů!!! Můžete to nazývat jak chcete např. edukativní, ale jednoduše se na vás spousta klientů vyprdne. Rodičům k vám chodí důchod a prostě 3x za měsíc věděli, že si můžou vybrat. Transakce se jich sice nedotknou, ale už to není ta nula. Podmínek jak nasráno. Předtím nic víc neřešili. Teď to tu klidně můžou zabalit a zůstat u KB. Tohle je pro mBanku cesta do pekel a přiznám se, že mě to dost mrzí, neboť jsem jí hojně doporučoval a teď budu za kreténa... A fakt, že jste to ohlásili po zlatý koruně jen celou situaci dokresluje.

Super, začínáte být jak ČS, od které jsem k vám utekl - nepřehlednej systém poplatků, v kterých aby se prase vyznalo - jen tak dál milá mBank ! A stejně jako u ČS se nikdo neobtěžuje, aby mi to dal aspon na vědomí, dovídám se to z aktuálně.cz !!! Skousnul jsem totální krach spořících účtů - když skoro vše je zadara, ale tohle mě po ránu vytočilo ! Vy jste něco vyhráli v soutěži Zlatá koruna? Myslim že naposled......

Zdravím, když už píšete informace pro klienty, tak je pište objektivně a přesně. Ve vaší zprávě jsem se nedočetl, že i 3 první výběry kartou jsou zpoplatněny 9,- Kč. Tato částka se odpouští až při splnění určitých podmínek. Potom už 100% neplatí hláška 3 výběry za měsíc zdarma.

Před chvílí jsem si přečetla článek o zvyšování poplatků a teď to čtu i zde. Zdá se, že už banka získala dostatek klientů a začíná se pomalu a nenápadně přibližovat ostatním bankám. Vnímám to trochu jako podraz. K mbank jsem po 18 letech přešla od spořitelny, ale jestli to takhle půjde dál asi se zase vrátím, sice mají poplatky mnohem vyšší, ale alespoň se neprezentují jako banka, kde je všechno zadarmo a služby jsou také neporovnatelné!!!

Tož, už mě s těmi změnami pěkně...
Napřed spořicí účty, teď mKonto. Je čas poohlédnout se jinde.

K 68: SIPO je stále k zahození, pokud platí a i v budoucnu bude platit, že do 10 převodů se nepočítají pravidelné zadané měsíční příkazy. Je třeba číst sazebník přesně a nezhoršovat to, co i bez toho je zhoršené...

Zapomneli dodat ze k 1.8. konci taky hypoteka, protoze nebudou mit z ceho pujcovat.

Vážení,

vážně zažínám uvažovat, že si budete moci strčit svou mbanku někam.

Josef

Heh už vidím to zpoplatnění vedení účtu...

"Jsme nuceni zpoplatnit vedení běžných účtů mKonto částkou 30 Kč za měsíc, zpoplatnění se bude ale týkat pouze 2% klientů, kteří si posílají na účet méně než 10 000 Kč měsíčně."

S něčím podobným banka určitě za pár měsíců vyrukuje. Vše na oko zase okecá tak aby to vypadalo, že vám stále banka nabízí stále účet zdarma. Což bude samozřejmě pravda, jen budete muset dodržet další podmínku.

Odcházím...

Vzpomínám si na debatu "SIPO je k ničemu, s jednotlivými platbami v mBank máte větší flexibilitu a komfort" - a ejhle, ono to SIPO najednou není k zahození ani v mBank. Dnešní znepřehlednění sazebníku vnímám jako prasárnu roku, protože plive na základní myšlenku, se kterou mBank přišla na český bankovní trh - levná, sice jednoduchá, ale hlavně FÉROVÁ banka. Slib "co je dnes za 0, bude za 0 vždycky" byl ve své době hodně silný, nicméně právě proto neměl být nikdy porušen. Je to jenom pár dní, kdy ve volbách "obyčejní" lidé, kterými se kdekdo zaklínal, dali facku velkým stranám. Z čeho mBank usuzuje, že její klienti jsou naivně loajální a nevadí jim lhaní a porušování slibů? Já osobně jsem teď na rozcestí a přemýšlím, jestli má cenu tady zůstávat, pořídit mKreditku a s její pomocí (a pomocí otravného počítání transakcí) si zachovat bezpoplatkový status quo, nebo mBank definitivně odepsat a jít ke konkurenci, která je v lecčems lepší. Měl jsem tu peníze na spořicím účtu, mBank jasně naznačila že je nechce, tak jsem je převedl pryč. Teď mi mBank naznačuje, že i zbytek mých účtů je jí vlastně na obtíž. mBanko, nabídneš mi konečně něco zajímavého, kvůli čemu bych měl být i budoucnu tvým klientem, nebo skutečně přišel čas, kdy měníš styl svého fungování na běžné české "stříhání ovcí"?

Bourači ja si myslel vždy že jsi chytřejší...ale jsi natolik zaujat mBankou až to není možné :-) Už se těším, až zaplatíš nějaký ten poplatek a příjdeš škemrat zpět do KB :-D

dík mBank že se chováte rozumě a hospodárně, na nářky přispívajících výše bych se díval s trochou tolerance, až pochopí oč jde tak se uklidněj...

Děláte si srandu!!!! Zřejmě si budu muset najít brzy jinou banku - do dnešního dne jsem mBank chválil. Teď už budu jen kritizovat!!!!

Převody v mBank se do počtu 10 transakcí nepočítají. Snaha donutit lidi platit kartou je očividná. Cashback zdarma umožňuje vyžít i těm co vybírali dřív zadarmo z bankomatů.

Tak zítra se chystám u vás podepsat smlouvu, ale jak se tak dívám, napadá mne otázka, zda to má vůbec cenu. Neskončím za chvíli na stejných podmínkách jako má konkurence, u které už účet máme?

Takže banka už nebude bez poplatků, uvažuji že si výplatu nechám posílat do PS - osobní účet zadarmo. V jejich bankomatech jsou všechny výběry zadarmo. Tento produkt je poskytován jen ve finančních centrech poštovní spořitelny, pak ale opravdu k obsluze konta stačí jen internet.

No, pěkně. Z jednoduchosti se stává složitost, z výhodné nabídky nic moc nabídka. Dobrovolně jsem vám dělal reklamu, nemálo svých známých jsem navedl, aby si zařídili účet... nejdřív šlo do háje úročení, teď i výběry a příkazy k úhradě (mám jich cca 15 za měsíc). Chápu, že po snížení výnosů spousta lidí - jejich peněz - migrovala jinam; většina konkurenčních účtů je lépe úročená. Pokud teď tyto peníze chybí, tak zavedením poplatků a těchto paskvilných podmínek (výběry z bankomatů zpoplatňované pásmově podle sumy plateb kartou) si určitě neposlužíte. Z mé strany dosáhnete jen definitivní převedení peněz jinam. Dáváte možnost vybrat si produkt, který vyhovuje mým požadavkům - tento jim vyhovovat přestává.

Koncim s vami ... a to jsem byl hodne solidarni klient ....

Kde udělali chybu, když zavádí takový maras se sazebníkem. Je třeba to přehodnotit, zda omezené služby nyní i zpoplatněné budou výhodné. Jinak hodnotím mBanku pozitivně, protože bez ní by Poštovní spořitelna nikdy nezavedla postžiro zadarmo. Taky bych neměl takový přehled o FIO, nebýt zdejšího fóra. Akorát to zklamání, že si doslova nasr.li do huby, že nebudou jako ostatní zavádět poplatky. A plakat nad tím, že lidé zneužívají služby je ubohé. Lidi využívají všechny možnosti, které jsou jim dány. Pokud jste si to špatně rozvrhli, je to jen chyba banky a jejího vedení. Sbohem.

Je to prasarna!!! Kdo mame v rodine vic karet k uctu, budou ostatni platit za vybery. To je Kocourkov a sprosťárna od mBank.
Stejne jako zpoplatneni JP. Nektery mesic mam treba 5 dalsi 15 (prumer=10) takze tech 5 navic dalsi mesic zaplatim. Je to rana pod pas po ukonceni hlasovani o Zlatou korunu. Pristi rok uz nebude zadna, protoze nebude mit kdo hlasovat a pro co.
"sporici" ucty... dtto jako nahore. =absolutni odliv klientu a penez do jinych bank (FIO, AXA,...)
mBank = potapejici se Titanic

No to mi teda posolu bulvu ... :(((

Ach jo. Tak Vám děkuji. Myslím, že 10 příkazů měsíčně v klidu udělám. Nějaké příkazy a přesouvání peněz mezi účty u mBanky a na desíce jsem hned. Takže patřím mezi 2%. Kolik dvouprocentních nás je? Není nás víc než 2%???

Vsechno chapu, celkem jsou to vas epodminky, amte na ne pravo. Jen mi neni jasne proc jste neomezili v pripade dodatkovych karet na tri vybery dphromady z obou karet, ale budiz. Uz min se mi libi z poplatneni vyberu pokud clovek nezaplati kartou aspon 4000.

Ale krom toho je tam dle me jedna vec celkem i protipravni - protoze ve chvili, kdy si danou sluzbu kupuji, nejsem seznamen s jeji cenou. Konkretne jde o vyber v zahranici. Vzhledem k tomu, ze mi bankomat nesdeli aktualni kurz na moji menu a i transakcni poplatky spolecnosti VISA jde na netu jen ztezi najit, tak pri vyberu castky blizke 2500 kc nevim jestli zaplatim 0 nebo 35kc. Coz se obavam ze neni uplne koser - melo by to byt definovano na konkretni castku v mene, v ktere to vybiram.

Buď chce mBank sama plánovaně do kytek nebo si jen neuvědomuje, že to byla v prvé řadě ona, kdo naučil klienty mezibankovní mobilitě a tak o podstatné množství z nich přijde velmi rychle, mnohem rychleji než kamenná banka s nepružnými a poněkud tupějšími klienty.

Banka bez poplatků a navždy? Že vy jste angažovali Kalouska do PR?
Po dvou a půl letech mého konta u tohoto ústavu tyto kroky chápu jako lumpárnu, která se bude jen a jen zhoršovat. Ale... zklamali jste stokrát, cokoli dříve vyřčeného jste nedodrželi, proč byste měli dodržet zrovna tenhle základní mSlib? Každá smlouva se dá porušit, když je to pro mě výhodné, že? Upřímnou soustrast do Polska. Brzy skončíte. mBank už nechce být lepší než české banky, nechce být bankou vstřícnou, předvídatelnou. http://forum.finexpert.cz...

Vážení přátele polského bankovnictví...Já jsem Vám to prorokoval, já Vám to všem říkal než mě Vokroj odkrojil, že tato banka letí směrem k hnoji :-) :) :-)

Váš Polský_Žid

Děkuji a při příští návštěvě Ostravy konto zruším! Byl jsem mBankou obrán za dodatkovou kartu 100,- + 150,- na hovorném, protože kompetentní pracovníci na kiosku a někteří na mLince jsou naprosto mimo mísu. Dodatková karta je nyní vhodná k seškrábnutí námrazy na skle automobilu :-) Opravdu se našla toli klientů, kteří toho zneužili? Ale běžte...Máme 2 karty a výběr za květen byl 2x celkově...
Abych si počítal každý den v IB kolik jsem už kartou zaplatil, abych si vybral v bankomatu na to Vám taky z vysoka seru!
A v zahraničí neokrádají lidé Vás výběrem z bankomatu v malých částkách, ale VY je, protože 2% k nejhoršímu kurzu v ČR nabízí pouze mBanka...

S pánem bohem

Uf tak uz je to tady, v tom aby se p**se vyznalo. mBank se priblizuje standartu ceskych bank, to je fakt velka skoda. Tak zase pujdem jinam, no coz. Sbohem zlata rybko.

41:
Zamerna likvidace jeste ne. Na to neni Petr Rehak odbornik. Nejdriv musi on udelat svoje, a pak teprve prijde jako dalsi krok novy generalni reditel, expert na ZL.
;-)

Mimochodem jaká náhoda, že to přišlo po tom co dostali ty 3 ocenění ... asi by těžko lidi hlasovali ... To je podvod jako prase !

místo -píp- mělo být slovo lDl0T

Rozhodně už o mBance žádné pozitivní věci šířit nebudu.

Nejpitomější je, že jsem v nedávné době pár lidí přesvědčil, že má smysl si bezplatný účet u mBanky založit, protože mBanka ve svém sazebníku nemlží a nepoužívá špinavé fígly jako ostatní banky. Teď vypadám jako idiot. No jo, co se dá dělat.

Ahoj lidi to se nám ta banka pěkně pokazila... a ja si bláhově myslel že to tak zůstane porát taková dobrá banka... ted ještě zavedou poplatek za každej výběr a vedení účtu a maj po klijentech. De to do háje.

omg...toto je husteeeeee. dobre ma oprdli. no nic, neviditelna ruka trhu spravi to, ze vsetci pojdu do fia (uz tiez banka).
skoda, ze fio web vyzera ako z 2. sv. vojny...
s panom bohom, idem od vas, neublizil som....

Udajne klienti zneuzivali vice karet na vice vyberu.. Obavam se vsak ze kdyz zpoplatnite jednorazove prikazy (az 11ty a vice) tak lidi znacnou zneuzivat trvale prikazy. Udelam trvaly prikaz s zitrejsim datumem a po zaplaceni ho zrusim.. a je to zadara.. Co ted mBankeri? Chcete zpoplatnit trvale prikazy? Nebo rovnou zpoplatnit vsechno? Dnes jsem cetl o zdrazovani Sporitelny a hned zitra jsem chtel zrusit jejich platebni kartu.. Ovsem mBanka se zacina taky kazit.. Nehlede na to kolik klientu jsem Vam sehnal doporucenim. Ted se muzu stydet. :-(

tímto se jen dostenete mezi bankovní póvl typu CS KB CSOb ..kde to je neprehledné. A jestli vám uteklo pár lidí kvuli urokům a úrokovému pásmu --což chápu a akceptuji ---- tak kvuli vašemu hlavnímu krédu - BEZ POPLATKU - vám odejde opravdu hromada lidí ...... taže stahuji i velkem sumy ruším veškeré platby na účet i z účtu ... a zustane jen hodne vedlejším uctem ... fakt jste to po .... skoro mám pocit jako zámerná likvidace ...

Nový sazebník je parádní SVINSTVO !!!!!! ... Až se uklidním, tak si to proymslím, ale asi na 90% s Vámi skončím ..... a se mnou dalších 7 členů širší rodiny .... škoda ..... vrátímse k RF bank ....

Nevadí mi zpoplatnění některých položek, vadí mi znepřehlednění sazebníku. Nemám čas ani náladu řešit, zda jsem provedl jeden výběr, pátý, jestli ten byl v zahraničí a podobně. To je pro mne zásadní a bohužel se dostáváte na úroveň snad jen O2 jehož ceník je také k poblinkání co se týká nepřehlednosti.
Sbohem
dejv

Zavřete oči - odcházím. A to nejdéle do 31.7.2010. Ještě zvažuji jestli půjdu do Poštovky (účet zdarma) a nebo do FIO. Zatím vede FIO.
Rád bych mBance připomněl 2 věci:
1) Váš bývalý generální ředitel si pěkně kálel do úst, když tvrdil, že to, co je v sazebníku za 0kč bude stále za 0 Kč - to, jak jste se zachovali nyní jistě velice ´´vylepší´´ váš obraz v očích veřejnosti.
2) Mílovými kroky se vzdalujete od polského vzoru - proč? proč? proč? To jsme jako větší plebs a póvl než Poláci?
3) K mBance jsem přivedl 12 lidí, kteří účet doposud aktivně užívají - abych si zachoval tvář samozřejmě jim poradím okamžitou změnu banky a to konkrétně.
4) Gratuluji mBanko! Těch 10 klientů, kteří Vám po tomto zbydou Vám zajisté udrží nutné náklady na úrovni jakou si pro nízkonákladovou banku představujete.

33:
lháři a podvodníci!!! přesně tak, souhlasím!

Jako soudruh Paroubek i my musíme jednou odejít a tlačit vláček zase za jinou stranu ...

No, ja odchazet nebudu (zatim), protoze se mi stale vyplati tu zustat - mam hypoteku s velmi prijemnym flexi urocenim a mbilansem. Bohuzel ale ten limit 10 plateb mesicne se mne cas od casu dotkne, takze i pro mne je tohle velmi neprijemna zprava.
U mBanky jsem od jejiho prvniho dne tady, a bohuzel musim konstatovat, ze jeji sliby ze zacatku pomalu (ale cim dal tim jisteji) prestavaji platit. Nulove poplatky za vybery jsou podminene, nulove poplatky za prikazy jsou podminene, slibovane zahranicni platby neexistuji, slibovane mFondy taky ne... Proste, stejne jako vetsina ostatnich komentaru musim konstatovat, ze tohle je (za mne) krok, ktery mne opet jen priblizil k tomu, zridit si svuj bezny ucet jinde. Jeste to chvili vydrzim, ale uz ne moc dlouho. :-(

mBanka jediná banka s nulovými poplatky! Tímto sloganem začínala a nalákala tisíce klientů. Naštěstí není v republice tato nedůvěryhodná banka jediná.

A to bylo slibu jak jste jini a jak nebudem nic platit, jste banda lharu a podvodniku!

Sakra to FIO opravdu nevypadá špatně 6 kč za výběr v ČSOB bankomatu super, zbytek podle kalkulátoru za 0 wiiiii lets move ...

Jsem upřímně zvědav kolik klientů během následujících dvou měsíců skutečně odejde. Ne, že bych čekal do té doby reakci banky ve smyslu změnu sazebníku k lepšímu, ale pokud "zrušili" spoření a teď přijdou o významné procento majitelů mKonta, copak chtějí omezit příště, když ne rovnou zrušit celou banku, tedy českou pobočku...

Zdravím, ten poslední co bude odcházet, ať zhasne, zavře a zamkne za sebou dveře.
Děkuji.

Mám u vás dvě konta, osobní a firemní, jsem velice rozladěn.
Pokud neumíte jednat fér a celou dobu se tu vychloubáte, jak jste bez poplatků a najednou velkej obrat, tak si ani nezasloužíte, aby u vás byli moje osobní a firemní finance. Ještě, že mám FIO, tam takovéhle podrazy nedělají.

No to si snad delate legraci. Tak ja si rusim vsechny trvale prikazy, mam behani po sporce, vyrizovani v praci a ted tohle? Sel jsem k vam jen kvuli tomu ze jsem nemel platit zadne poplatky, tohle vnimam jako pekny podraz! A to jsem vas doporucoval, ted budu vypadat jak vul. Dekuju vam pekne. Jdu se podivat kde si zridit novy ucet, odchazim od vas!

25:
To sem nevěděl:D Sem se divil, že sou tak hodný a upozorňujou nás tolik do předu:D
I <3 EU :-*

Jeden výběr mesíčně byste ale mohli nechat zdarma všem. Jinak Vám asi pšenka nepokvete = nepřilezou noví klienti.
Taky by ty výběry zdarma mohly být podmíněny nějakým minimálním zůstatkem na účtu, ne jen obratem při platbě kartou.
Když píšete, že konto zneužívají lidé se stovkami(!) převodů denně(!), proč dáte jen 10 na MĚŠÍC?!! Alespoň 15 - 20 převodů zdarma by ukázalo jistou velkorysost a to, že si stojíte za tím, s čím jste pišli na náš trh. Podnikatelům, kteří konto zneužívali stovkami převodů denně to zamezí zneužívání úplně stejně jako limit 10 převodů.
Stále jsou náklady u mBanky řádově nižší než u jakékoli "staré" banky, nicméně se ceník stává velmi špatně čitelný (říkejte si co chcete, obhajujte si to klidně mezi sebou), ale lidi sou líný a nebudou číst všechny podmínky, který musej splnit aby něco měli grátis.
Doteď byl jednoduchej argument pro mBank (ve zkratce:): vedení účtu zdarma, karta zdarma, IB zdarma, příchozí i odchozí platby zdarma, 3x výběr z jakéhokoli bankomatu zdarma, v zahraničí všechny výběry zdarma, na pobočku musíš jen 1x podepsat smlouvu, jediná nevýhoda - nemůžeš na poboččce vkládat peníze na účet. To snad jen vůl by nešel k mBank. Teď si ale zkuste přeformulovat tu bomba větu vzhledem k současnýmu sazebníku....
Hodně stěští, věřím, že tohleto není konečná podoba sazebníku, tuším podle toho, že ji zveřejňujete tolik do předu...

:D
Změna obchodních podmínek/ sazebníku – nově banky musejí informovat o změnách dva měsíce dopředu./ mBank bude informace zveřejňovat buď společně s výpisy nebo v samostatných zprávách banky.

Stále jste vykřikovali jak v zahraničí vybírat raději malé částky vícekrát a dnes zase obráceně? Ještě doufám že platby všemi kartami se budou sčítat kreditky i debetky protože kdo má kreditku už debetkou asi neplatí. Je to další velké mínus od vás.

Velmi vazne zvazuji odchod, nechapu proc to delat tak slozite. Zklamali jste a to jsem Vas vsude chvalila.

supr takže od 1.8. s váma končim!

To je bomba! na netu je stále napsáno že je vše zdarma...
Založil jsem si mkonto před měsícem s tím, že přejdu (kompletně), teď začínám koukat po konkurenci...

Já bych řekl spíš 3 slova: ''Jděte do (...) ''

Jedno slovo - nashledanou.

...jeste me tak napada, kdyz uz hazite tema procentama, koho se co tyka, tak rovnou napiste, ze 51% lidi necte jake nove poplatky se ho budou tykat a rovnou zpoplatnete vsechno najednou...

Pokud nechcete aby se na Vas vice nez 98% klientu, kterych se to "nedotkne" na*ralo natolik aby z mBank odesli, tak se tesim ze se u mKonta objevi i odpocitavadlo zadarmovych transakci. A vubec, u vsech vasich supervychytavek podobneho typu, kterymi chcete omezit zneuzivani kouzelneho slovicka ZADARMO, takove pocitadla v IB zavedte.
U vyberu z bankomatu jste se zapomneli zminit, ze ty tri vybery zdarma se tykaji pouze tech kteri mesicne kartou bezhotovostne utrati minimalne 4000,- (87% klientu pro Vas zni ale lip).

PS: Naposlaedy jsem hlasoval pro jakykoli produkt mBank ve Zlate Korune, ale to je vam jiste jedno ;-)

Deset transakcí měsíčně je opravdu velice nepříjemný limit. Nejsem si úplně jistý zda se mně toi nedotkne taky a to by byl signál poohlédnout se jinde. Stovky transakcí denně opravdu neprovádím, ale patnáct měsičně mně nepřipadá v dnešní době nákupů v inet obchodech a plateb předem nedosažitelných.

Su u mBank od začátku,ale do konce tu s takovouhle rozhodně nebudu :( Vždy budeme bankou bez poplatků.....kecy,kecy,kecy.

az me nabidnete za platbu kartou 1% zpet jako ING kreditka, tak s ni klidne budu platit. Jinak s kartou z mbanky nezaplatim ani zachod bohuzel...

Vestor napsal(a)

> Na účtu mám několik tisíc, vybírám 3x měsíčně hotovost, kartou skoro neplatím.

No vidíte, tak zrovna u vás je asi změna sazebníku žádoucí, když z vás je kulový :)

Vy si ze mně snad děláte legraci. Taková docela podstatná změna a já se o tom dozvím z článku na finexpert.cz. Koukám že jsem se nechal mBaňkou pěkně napálit, při založení účtu mi bylo jasné, že 3,5 % úrok je jenom promoakce, ale že to dojde až takhle daleko by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Šaškování s úroky a zavádění emax+ jsem překousl, ještě bych pochopil těch 10 převodů měsíčně zdarma. Ale takhle zpoplatnit výběry z bankomatu? Na účtu mám několik tisíc, vybírám 3x měsíčně hotovost, kartou skoro neplatím. Ještě zavést poplatky za vedení účtu a můžu si jít hledat novou banku. Hlavně že za 3 roky nejste schopní zavést zahraniční platby.

Mimochodem, pokud zpozplatňujete převody kvůli klientům, kteří "generují až několik set transakcí denně", proč zpoplatňujete při překročení deseti plateb _měsíčně_? Pokud by limit byl deset plateb denně, ještě bych vám toto odůvodnění uvěřil. Takto jej považuji za holý výsměch klientům.

S manželkou dohromady máme tak dva nebo tři výběry za měsíc. Většinou vybírá manželka. Teď nebude moci, protože "hlavní" kartu mám já. Mám tedy založit další účet pro manželku?

Nový ceník je proti tomu co bylo nepřehledný, teď budu muset stále cosi hlídat. Je čas se poohlédnout jinde. Škoda.

Cítím se zcela podveden, pokud si vzpomenu na "vize", se kterými mBank začínala, a na které mne nalákala.

vše zjevně začalo tím, že nekonkurujete jiným bankám v intenzitě půjček a služeb, jež vynášejí. Namísto podmínek, aby se karty využívaly co nejvíce - máte z nich příspěvky karetních společností - nastavíte pro zahraničí kurzy a poplatky, že vaše karty jsou nepoužitelné. Nyní jde patrně o další útoky na karty i v ČR. Máte talent zavádět postupné kroky, jež povedou k podmínkám analogickým u jiných bank (ač neposkytujete plně jejich služby). Po likvidaci spořicích účtů se přejde k likvidaci běžného? Jako by šlo o záměrnou sabotáž. To se ale uvidí v blízké budoucnosti. Osobně vám špatný konec vůbec nepřeji, ale mé přání je nepodstatné.

#5:
Souhlas. Podmíněný výběr kartou zdarma na základě používání karty je nejvíce zneklidňujícím omezením :-(

To 4:
Souhlas, do ted jsem vsude rikal bez poplatku. Ted uz nemuzu, protoze se v tom prase vyzna, jestli je to s poplatkem, nebo ne.
A sice mne osobne se to take nedotkne, ale co kdyz jednou budu potrebovat poslat vice prikazu nez 10? To uz jako nebudu normalni klient?

Nevic me vadi, ze hlasi jako banka, ktera ma jednoduchy sazebnik. Hadejte proc to udelali az 1.6.?
Protoze kdyby tuto zmenu udleli driv tak by nevyhrali zlatou korunu s mkontem, protoze ode dneska na ne bude vetsina klientu nastvana.

Minimálně jeden výběr zdarma mohl zůstat. Myslím, že to byla to jedna z hlavních výhod mBanky, která přitáhla dost lidí. Sledování nějakých obratů to je k ničemu,to už těžko někomu vysvětlovat.

Pochopit se dá ledacos. I mnohé překousnout.
Uvedené změny se mne opravdu nijak nedotknou (asi jsem pro banku prozatím "normální" - dle jejich představ), ale nastavené limity jsou nepříjemně vysokou psychologickou hranicí.

Teď už si nelze jednoduše říci - mám to za NULA. Teď už k tomu bude vždy spousta "ale" a "pokud" a "jen za podmínek" ...

Doufám, že to celé časem nesklouzne až k modelu jiných bank a že mBank bude stále lepší alternativou. Věřím, že banka přistupuje k omezování právě proto, aby udržela "nulové" poplatky za určitých podmínek. Bohužel, ty podmínky jsou uškrceny, dle mého, až příliš. Zbytečně moc!

Tak už zbývá jenom zavést poplatek za vedení účtu :-)

Nový sazebník to skutečně hodně znepřehlední. Člověk aby stále kontroloval jestli nepřekročil počet plateb, obrat na kartě atd. Už teď jsem mKonto používal jen jako vedlejší účet, tak bude holt ještě více "vedlejší".

Co to ma jako byt? Hlavne ze se vychloubate jak je Vas sazebnik jednoduchy. Doted byl.
A uz to zacina, o cem se na foru mluvi jiz nejakou dobu.
Nenapadne upravy sazebniku a po par mesicich to skonci jako u CS.

Fakt jdete nekam. Opravdu me mrzi, ze jsem na mBanku prekecal tolik mych znamych, Ted se za to velmi stidim. A stejne jako jsem je prekecal k mBance je muzu lehce odkecat zase jinam.

Za me ztratite minimalne 10-20 klientu. Samozrejme ne hned, ale postupne stejne nic nejde naraz, ale je to zacatek konce.

Mel zustat reditelem Baca a ne ten co tuneluje firmy.

Nebo vite co rovnou to tady zavrete. Uz jste zrusili sporici ucty, ted prichazi na radu mkonto a pak mhypoteka. A to jsem mhypoteku od Vas chtel ted asi tezko.

Můžete "edukovat" i třeba permutovat, patřím mezi velmi loajální klenty, kteří pochopí ledacos. Ale přesto vaši zprávu vnímám jako začátek nedobrých změn. Naštěstí jsem nezrušil účet FIO (vše základní zadarmo) a jakmile u vás dojde k rozvinutí a prohloubení negativních změn, rozladěn a zklamán (nerad) odejdu.