zpátky

mHypotéka

Psali jste nám a ptali se, jaká je situace ohledně mHYPOTÉKY. V následujícím příspěvku bychom rádi uvedli nejnovější informace a poodhalili něco z naší strategie. Můžete se dále ptát i v komentářích, případně na mFóru v sekci mHYPOTÉKA - budeme se snažit, aby naši kolegové na vaše dotazy odpovídali pokud možno co nejrychleji.

Čas od času přijde doba, kdy se Klienti i média více zajímají, jakým směrem banky uvažují v oblasti hypoték nebo i jiných úvěrů. Zrovna na jedné takové vlně se teď vezeme, což je dáno jak finanční situací na trzích, tak sérií jednání České národní banky. A tak Vás možná bude zajímat, jak je na tom mBank. Rádi se o to s vámi podělíme. V současné chvíli se soustředíme primárně na refinancování hypoték od jiných bank a úvěry do 50% LTV. Důvodů je hned několik.

Až 70% klientů, kteří si u nás v posledním půlroce řekli o hypotéku, patří právě do této skupiny - buď žádají nižší hypotéku nebo přicházejí refinancovat nevyhovující úvěr od konkurence. A myslím, že se můžeme pochlubit aktuálním stavem: mBank nyní nevede jedinou hypotéku po splatnosti! Pro celý bankovní trh je teď alfou omegou zdraví úvěrového portfolia, a ani mBank není výjimkou. Dále proto chceme posilovat roli specialisty na refinancování (víc než polovina majitelů mHYPOTÉKY k nám přišla z jiné banky) a vedle toho se budeme orientovat na hypotéky do 50% LTV, kde je riziko nižší. Tyto hypotéky také u mBank patří k nejvýhodnějším.

Co se týká hypoték s vyšším LTV, budeme je posuzovat velmi individuálně. Klienti s podobným požadavkem by měli počítat s tím, že takové úvěry budou průchodné jen omezeně, spíš ve výjimečných případech. Je samozřejmé, že jakékoliv změny se dozvíte na našich stránkách, které jsme již upravili, aby reflektovaly současnou situaci. Doufáme také, že nikdo z vás nedostane při případné návštěvě našich obchodních míst informace, který by byly v rozporu se skutečností. Popis situace platí k 11. únoru 2009, a i my budeme upravovat naši nabídku - je samozřejmě možné, že v budoucnu se změní a úvěry s LTV nad 50% budou v našem portfoliu opět častější, prozatím ale strategie mBank odpovídá popsanému výše.

Pavla Renčínová Pavla Renčínová / mBank
tisková mluvčí
pavla.rencinova -zavináč- cz.mbank.eu