Chytré platby

Chytrými platbami jsme nazvali moderní platby, které provedete i když neznáte účet příjemce platby. Chcete se rychle vyrovnat s kamarádkou za včerejší kávu a neznáte její číslo účtu? Nevadí. Pošlete jí platbu na mobil.

Každý den však můžete provést 3 platby na mobil s maximální částkou 2.000 Kč.

 

Jak provést platbu na mobil?

Po přihlášení se do internetového bankovnictví: 

 1. Na úvodní stránce klikněte na tlačítko "Provést platbu"
  nebo se k platebnímu příkazu proklikejte postupně. Klikněte na „Platby“, poté na „Platba“ a pak na "Pro osobu nebo firmu".
 2. V levém menu zvolte „Na mobil“. Do pole „Název příjemce“ zadejte jméno nebo název příjemce platby. Toto pole vyhledává v reálném čase (podobně jako Google) na základě zadaných znaků příjemců z Adresáře nebo z historie (z provedených plateb v historii účtu).
  Vyplňte údaje v platebním příkazu a odešlete platbu.
 3. Vyplňte kontrolní sms:
 4.  Zobrazí se sumarizace zadané platby 5. Po autorizovaní platby se odešle příjemci platby SMS zpráva s odkazem na provedení platby. SMS zpráva: "Maxim" vám posílá peníze. Abyste je mohli převzít, klikněte na link https: // ...... Link bude aktivní 15 dní.

 6. Na 15 dní se na Vašem účtu automaticky udělá rezervace částky (v plánovaných operacích se platba na mobil zobrazuje jako neohrožená), kterou jste poslali příteli na mobil, abyste měli na účtu dostatek peněžních prostředků v momentě, kdy příjemce platbu probere.

 7. Při přebírání platby příjemce uvede své číslo účtu a tím krokem banka dostane informaci o čísle účtu příjemce a následně platbu odesílá příjemci.

 8. Pokud by příjemce platbu při přebírání odmítl, nebo vůbec neprovedl do 15 dní, tak se rezervace prostředků automaticky zruší a částka se vrátí do disponibilního zůstatku na účtu odesílatele.

 

 

Další informace