Nový způsob přihlašování se k účtu, nový způsob zabezpečení

 

Vážení klienti,

až doposud jste se ke svému účtu přihlašovali zadáváním identifikátoru a hesla. Od 14. 9. 2019 se tento proces stává ještě bezpečnějším a přihlašování bude probíhat tzv. dvojím ověřením. Ale žádné obavy, i nadále bude tento proces velmi jednoduchý. K přihlášení teď bude potřeba i váš mobilní telefon.
Proto je důležité, ještě před 14. 9. 2019 zkontrolovat v internetovém bankovnictví své telefonní číslo,na které vám budou chodit SMS kódy.

Jak na to, najdete zde

Jak přesně to bude fungovat?

Stejně jako nyní, i po 14. 9. 2019 zadáte při vstupu do internetového bankovnictví identifikátor a heslo. V tuto chvíli do procesu vstupuje nová, ale jednoduchá věc, tzv. druhé ověření – po zadání obdržíte na svůj mobilní telefon SMS kód, kterým jen potvrdíte své přihlášení,a můžete vstoupit.

Je to jednoduchý krok pro vás, ale významný skok pro zvýšení bezpečnosti vašeho účtu, proto věříme, že i vy sami tuto novinku přivítáte. Účelem toho není totiž nic menšího, než mít větší jistotu, že jste to právě vy, kdo se k účtu přihlašuje.

Více o změnách od 14. 9. 2019 zde

S mobilní aplikací i bez přepisování SMS kódů

Ti z vás, kteří mají nainstalovanou mobilní aplikaci, to mohou mít ještě jednodušší. V mobilní aplikaci si vyberete potvrzování Mobilní autorizací mKlíč a po zadání identifikátoru a hesla vám už nepřijde SMS kód, který je třeba přepisovat, ale Mobilní autorizace mKlíč, na který pak stačí kliknout,a jste přihlášeni. Rychle a jednoduše.

Výhodou toho je nejen pohodlí – může se stát, že některé z používaných zařízení, nejčastěji mobil, nebudete mít právě po ruce a vy se budete moct k účtu přihlásit např. na tabletu pouhým potvrzením - ale také bezpečnost. V případě, že by se kterékoli z vašich zařízení dostalo do nesprávných rukou, na jiném to uvidíte a operaci jednoduše zamítnete.

Takže, pokud vám jde o komfort a bezpečí, aktivujte si mobilní autorizaci.

Více o Mobilní autorizaci mKlíč zde

Může to být ještě jednodušší?

Vlastně ano, stačí když si zařízení (domácí počítač, notebook apod.), které budete používat pro přihlášení se, označíte jako důvěryhodné a potvrdíte to SMS kódem nebo Mobilní autorizací mKlíč. Při dalším přihlášení na tomto zařízení vám bude stačit už jen identifikátor a heslo.

Co je ještě dobré vědět?

Pokud se vám stane že po 14. 9. 2019 v obchodě při platbě kartou bude transakce zamítnuta, zkuste kartu vložit do platebního terminálu a zadat PIN. Nejen u nás se pracuje na větším zabezpečení a je možné, že některý terminál v obchodě ještě nebude aktualizovaný a proto ohlásí zamítnutí transakce.

Snad vás také potěší, že i díky většímu zabezpečení se čas případných reklamací zkracuje z 30 kalendářních na 15 pracovních dní. V případě, že by záležitost byla komplikovanější, o prodloužení lhůty bychom vás okamžitě informovali.

Rozloučíme se s Internet banking Light. Svět jde pořád kupředu a technologie se rychle mění. My na tyto změny neustále reagujeme a protože Internet banking Light už vyššímu stupni zabezpečení technologicky neodpovídá, rozhodli jsme se tuto službu od 14. 9. 2019 ukončit.

Pevně věříme, že výraznější zabezpečení vašeho účtu i vašich platebních transakcích oceníte, stejně jako větší pohodlí, které díky tomu získáte.

Váš tým mBank

Tato zpráva byla vygenerována automaticky, neodpovídejte na ni prosím. V případě jakýchkoliv pochybností nebo otázek kontaktujte operátora mLinky na telefonním čísle 222 111 999 nebo prostřednictvím e-mailu kontakt@mbank.cz.
Připomínáme, že mBank v zaslaných e-mailech nikdy nepožaduje zaslání či potvrzení hesel, osobních údajů, čísel platebních karet nebo PIN kódů, ani neposílá odkazy na stránky, na kterých je potřeba tyto údaje doplnit.
mBank S.A., se sídlem ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa, Polsko, zapsaná v Celostátním soudním rejstříku (KRS) Rejstříku podnikatelů vedeném u Obvodního soudu hl. m. Varšavy, XII. hospodářské oddělení, pod číslem KRS0000025237, REGON: 001254524, vykonávající bankovní činnost na území České republiky prostřednictvím pobočky banky mBank S.A., organizační složka, se sídlem Pernerova 691/42, 186 00, Praha 8 – Karlín, IČ: 27943445, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl A, vložka 58319.
Tato zpráva má informační charakter, nejedná se o návrh na uzavření smlouvy nebo příslib.