mSpoření

Spořte s každým nákupem


 
 

Díky mSpoření automaticky spoříte drobné částky, kdykoliv platíte. Pokud máte například předsevzetí z každého nákupu si dát 10 Kč do kasičky, mSpoření to za vás vyřeší.  Z každé zaplacené částky si můžete automaticky poslat 1 až 10 %  nebo 10 až 99 Kč na spořicí účet s úrokem 0,3 % p.a.

 • úrok 0,3 % p.a. do zůstatku 100 000 Kč
 • možnost vybrat si způsob spoření z několika variant v internetovém bankovnictví
 • čím více platíte, tím více spoříte
 • přístup k penězům máte 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • založení a vedení mSpoření je zdarma
     
 

TIP: Chcete raději spořit déle a větší částku? Zvolte spořící účet eMax Plus nebo termínovaný účet mVklad.

 
     

 

Jak si mSpoření založit?

mSpoření si můžete založit k osobnímu účtu mKonto. Pokud ho ještě nemáte, není nic jednoduššího než si o něj požádat.


Pokud už jste naším zákazníkem. Zažádejte si o mSpoření prostřednictvím formuláře v internetovém bankovnictví (v sekci Supermarket / Spoření - Pravidelné spoření), případně přes mLinku na čísle 844 777 000 nebo  246 017 777. 

 

Jak mSpoření funguje?

Je to jednoduché – způsob spoření si zvolíte sami z následujících možností:

 • Zaokrouhlení na celé stokoruny – na spořící účet mSpoření se vám převede rozdíl mezi placenou částkou a částkou zaokrouhlenou nahoru na celých 100 Kč. Pokud je výše platby násobkem 100, odejde na spoření částka 50 Kč. 

     Příklad: placená částka je 153 Kč, z mKonta se vám odečte 200 Kč a na účet mSpoření se připíše 47 Kč.

 • Procento z transakcí – na spoření se vám z běžného účtu odešle suma, která odpovídá 1 % až 10 % platební transakce Procenta si samozřejmě volíte sami.

     Příklad: jestliže chcete spořit 5 % z každé transakce - placená částka je 153 Kč, z mKonta se vám odečte 160,65 Kč a 7,65 Kč se připíše na účet mSpoření.

 • Fixní částka – spoříte stále stejné částky mezi 10 až 50 Kč, které se odvádějí při každé z výše uvedených typů plateb. 

     Příklad: jestliže chcete spořit 20 Kč při každé platbě - placená částka je 153 Kč, z mKonta se vám odečte 173 Kč a 20 Kč se připíše na účet mSpoření.

Tyto částky se připisují na účet mSpoření a odepisují se z mKonta, pokud na něm máte zůstatek nebo sjednané povolené přečerpání mRezerva. Při platbě nižší nebo rovné 100 Kč se na spoření žádná částka neodvádí.

 

Časté otázky