zpátky

Cestovní pojištění – jak, kde a proč?

Nejlepší bude začít tím, proč byste si vůbec měli cestovní pojištění zařizovat. Důvody to samozřejmě má, jen je někteří lidé nevidí. Tak zaprvé je rozhodně lepší investovat předběžně a zdánlivě „zbytečně“ malou částku, než se pak potýkat s až stonásobně vyššími náklady. A zadruhé…


…nespoléhejte jen na kartičku pojištěnce

Vaše zdravotní pojišťovna vám jako kartičku pojištěnce poskytla evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten sice platí ve všech zemích EU, ale jen v zařízeních financovaných z veřejných zdrojů a navíc částečně podléhá specifickým pravidlům zdravotních systémů členských států. V cizích zemích je běžné, že si i standardně pojištěný pacient hradí část zdravotní péče sám a stojí ho to víc, než kolik bychom zaplatili doma. Právě tuto spoluúčast za vás uhradí pojišťovna, máte-li u ní sjednané cestovní pojištění.


Evropský průkaz zdravotního pojištění nekryje: zdravotní péči poskytnutou soukromým zařízením, spoluúčast při ošetření ve veřejném zařízení, hospitalizaci, stravu v nemocnici, přepravu do nemocnice nebo zpět do České republiky, zubařské zákroky, léky, berle, ortézy…



Nevybírejte jen podle ceny
Nejprve si zjistěte, na co se pojištění vztahuje, co se dá připojistit a do jaké výše pokryje vaše výlohy. Zvlášť při cestách mimo Evropu se vyplatí zvolit produkt s opravdu vysokým krytím. Pokud jedete do zahraničí za rekreačním sportem, u kterého si můžete natlouct, není od věci připojistit si i zuby – veškeré výlohy na zubaře si pacienti v zahraničí obvykle platí sami. Pojedete-li vlastním autem, zvažte pojištění zahrnující právní radu v případě dopravní nehody. Zjistěte si, jaké výluky dané pojištění zahrnuje – některé pojišťovny vám například nepojistí zavazadla, která sice byla zamčená v autě, ale na viditelném místě. Zkrátka se vyplatí investovat peníze i čas, protože ve srovnání s výdaji, které hrozí v případě komplikací, jde o minimální částky.


S cestovním pojištěním získáte přítele na telefonu
Po podpisu smlouvy budete mít možnost kdykoli kontaktovat asistenční službu příslušné pojišťovny. To se hodí, pokud se třeba nedokážete domluvit cizí řečí – to nejdůležitější za vás přetlumočí, případně sama obvolá. Také vám poradí, jak v případě pojistné události postupovat, abyste netratili, jaké zdravotní zařízení vyhledat, jaké dokumenty uschovávat apod.


Cestovní pojištění u mBank

Ke všem našim kartám (pozor, k platebním nálepkám ne!) nabízíme také cestovní pojištění, a to ve třech variantách.


Osobní pojištění se vztahuje pouze na osobu držitele karty. Nabízíme ho ke všem typům našich karet a měsíčně vás vyjde na 35 Kč.


Rodinné Classic cestovní pojištění chrání nejen držitele karty, ale i jeho rodinu. Sjednat ho lze ke všem našim kartám, měsíčně stojí  60 Kč.


Rodinné Gold
je jediné naše pojištění omezené typem karty – lze si ho zřídit pouze ke kreditní kartě Visa Gold a k mKreditce Plus. Připlatíte si za něj jen pár korun, měsíčně přijde na 75 Kč. Za to vám ale nabídne nemalé výhody – posuďte sami v tabulce níže.


Držitelé Zlaté mKarty  získají cestovní pojištění pro sebe i svou rodinu v ceně karty a také s výhodnějším pojistným plněním. Pokryje výdaje za ošetření do výše 2 milionů Kč, zahrnuje úrazové pojištění do 1 milionu Kč a pojištění odpovědnosti za škodu do 1 milionu Kč.


Rozhodně doporučujeme přečíst si podrobné pojistné podmínky na našem webu!
Podmínky pro cestovní pojištění ke Zlaté mKartě
Podmínky pro ostatní cestovní pojištění


Sjednáte jednoduše z pohodlí domova
Už nám věříte, že se pojistka na cesty vyplatí? Tak si ji před cestou nezapomeňte sjednat. Stačí zavolat na mLinku nebo se k žádosti o cestovní pojištění dostat pár kliknutími ve svém internetovém bankovnictví – žádosti o produkty najdete v sekci Supermarket. Pokud ještě nejste naším klientem, zvažte sjednání cestovního pojištění hned při zakládání účtu.


Slovníček pojmů
Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) – vaše kartička pojištěnce


Pojištění léčebných výloh – vztahuje se na úhradu ošetření, léků, přepravy do nemocnice apod.


Pojištění odpovědnosti – hradí zdravotní nebo majetkovou újmu způsobenou třetí osobě a může se vztahovat i na děti nebo zvířata, za něž zodpovídáte.


Připojištění zavazadel – obvykle se vztahuje jen na zavazadla a jejich běžný obsah pro daný typ dovolené (tedy především na předměty osobní potřeby, ale ne cennosti, doklady, elektroniku apod.)


Úrazové připojištění – poskytuje finanční pomoc, pokud bude mít úraz trvalé následky, nebo v nejhorším případě kryje zaopatření pozůstalých.